شرایط کار پس ازتحصیل در ژاپن

این مقاله در جهت اطلاع شما عزیزان همیشه همراه وبسایت موسسه حقوقی ملک پور نوشته وتقدیم شما سروران گرامی میگردد .به طور کلی اطلاعاتی در رابطه شرایط کار پس از تحصیل در ژاپن  به شما دوستان ارائه می گردد. آیا مایل هستید در کشور ژاپن کار کنید ؟  آیا اطلاعاتی در باب  شرایط کار پس از تحصیل در ژاپن را  دارید ؟ آیا برای کار پس از تحصیل در ژاپن شما نیاز به مجوز کار دارید ؟ برای کار پس از تحصیل در ژاپن چه مدارکی مورد نیاز است  ؟

اگرمایل به کسب اطلاعات بیشترهستید  با ما همراه باشید و  در صورت هر گونه شبهه و سوالات بیشتر در مورد شرایط کار پس از تحصیل در ژاپن می توانید با مشاوران و وکلای برجسته امر حقوق بین الملل در موسسه حقوقی ملک پور تماس حاصل فرمایید.

موضوع این  مقاله در زمینه شرایط کار پس از تحصیل در ژاپن  و مراجع استخدامی در کشور ژاپن می باشد . ژاپن به دلیل دارا بودن اقتصاد گسترده و تکنولوژی پیشرفته   سالانه دانشجویان زیادی را برای پیوستن به بازار کار ژاپن جذب کرده است . این مقاله  به پروسه تغییر وضعیت اقامت دانشجویان بین المللی اشاره کرده است .امید است با خواندن این مقاله اطلاعاتی در زمینه کار پس از تحصیل در ژاپن کسب کنید .شما می توانید برای اطلاعات بیشتر نیز به سایت http://malekpourmie.com /مراجعه فرمایید .

کار در ژاپن پس از فارغ التحصیلی

تعداد کارگران خارجی در ژاپن ۷۱۷،۵۰۴ (از اکتبر ۲۰۱۳) می باشد ، که به تعداد ۳۵،۰۵۴ در سال های گذشته افزایش داشته است .  اخذاطلاعات در زمینه  استخدام کارگران خارجی در سال  ۲۰۰۷ رکورد بالایی داشته است . در سال های اخیر، تعداد فزاینده ای از دانشجویان خارجی پس از فارغ التحصیلی خود در شرکت های ژاپنی کار کرده اند .

روش های  مورد نیازخارجیان برای پیدا کردن کار تمام وقت در واقع همان پروسه ی پیدا کردن کار پاره وقت برای دانشجویان بین المللی است   . شما نیاز به تحقیقات زیادی درزمینه  استخدام  شرکت ها از طریق مراجعه به مرجع ها  و پس از آن تماس با شرکت محبوب است . دانش آموزان برای  پیدا کردن کار تمام وقت در ژاپن چه برنامه ای را باید پیش بگیرند  ؟ از نظر برنامه، بسیاری از شرکت های ژاپنی تمایل به جذب دانشجو تازه فارغ التحصیل شده در ژاپن را دارند  بنابراین، تمایل برای جذب دانشجویان   و شرکت های ژاپنی  در طول یک فصل خاص برای انجام فعالیت های مختلف استخدام و اشتغال وجود دارد. این خیلی مهم است که شرکت های ژاپنی از دانشجویان فارغ التحصیل در ژاپن حمایت کرده و آنهارا جذب بازار کار ژاپن کرده اند.
جمع آوری اطلاعات   در مورد فرصت های شغلی برای کار پس از تحصیل در ژاپن

خارجیان برای پیدا کردن  کار پس از تحصیل در ژاپن می توانند به مراکز زیر مراجعه کنید :

۱) استفاده از مجلات اشتغال ژاپنی
Ryugakusei      Shushoku Joho (اطلاعات اشتغال برای دانشجویان خارجی) منتشر شده توسط سازمان خدمات دانشجویی ژاپن است.
برای کسب اطلاعات بیشتر درباره برنامه پیدا کردن شغل تمام وقت برای خارجیان  در ژاپن می توانید به سایت زیر مراجعه کنید :
http://www.jasso.go.jp/en/study_j/job/index.html

۲) استفاده از مرکز خدمات اشتغال اتباع خارجی
از نظر افزایش رقابت بین المللی مرکز وزارت بهداشت، درمان، کار و رفاه، برای  ترویج استخدام خارجی ها در زمینه های فنی و حرفه ای از اشتغال دانشجویان بین المللی حمایت  می کند علاوه بر این، وزارت بهداشت، درمان، کار و رفاه  انواع اطلاعات یافتن شغل از طریق مرکز خدمات اشتغال توکیو، ناگویا، و اوزاکا به دانشجویان خارجی ارائه می دهد.  پشتیبانی اشتغال (راهنمایی شغلی) از مراحل اولیه شروع می شود که شامل  پذیرش، دوره کاراموزی ، و جلسات مصاحبه شغلی می باشد .

مطالب اصلی پشتیبانی مراکز اشتغال :

 

 • ۱٫ هدایت اشتغال برای دانشجویان بین المللی
 • ۲٫ همکاری با دانشگاه های ژاپنی (هدایت بازدید)
 • ۳٫ کارآموزی برای دانشجویان بین المللی در ژاپن
 • ۴٫ پیاده سازی جلسات مصاحبه شغلی برای دانشجویان خارجی در زاپن
 • دوره های فنی و حرفه ای و قرار دادن کار برای دانشجویان بین المللی که از دانشگاهای ژاپن فارغ التحصیل شده اند

مراکز خدمات اشتغال دانشجویان  برای کار پس از فارغ التحصیلی در ژاپن

 • مرکز خدمات اشتغال توکیو برای خارجی ها
  http://tokyo-foreigner.jsite.mhlw.go.jp/english.html
 • مرکز خدمات ناگویا اشتغال اتباع خارجی
  http://aichi-foreigner.jsite.mhlw.go.jp/english.html
 • مرکز خدمات اوزاکا اشتغال اتباع خارجی
  http://osaka-foreigner.jsite.mhlw.go.jp/e-toppage.html
 • فوکوئوکا سلام کار برای حمایت از فارغ التحصیلان جدید (ژاپنی)
  http://fukuoka-young.jsite.mhlw.go.jp/gakusei_mishushoku/ryugakusei.html

 

۳) استفاده از اینترنت
با مراجعه به اطلاعات   وب سایت هایی که در زمینه اشتغال فعالیت دارند نه تنها  برای استخدام دانشجویان خارجی  فارغ التحصیل خدمات ارائه می دهد بلکه اطلاعاتی در زمینه کارهای پاره وقت به دانش آموزان ژاپنی نیز ارائه می دهد.

۴) جلسه توجیهی شرکتهای  سهامی در ژاپن  و شرکت در سمینارها
بسیاری از شرکت ها ژاپنی  جلسات مشترک و سمینارها در یک محل مشترک برگزار کرده اند. دانش آموزان بین المللی می توانند در این جلسات  حضور پیدا کنند .

اطلاعات سمینار در وب سایت شرکت ها درج  شده است و اطلاعات شغلی  در  وب سایت شرکت  منتشر شده است. شما می توانید اطلاعات به روز شده را در جلسات و سمینارها بدست  اورده ، از جمله اطلاعات شغلی قید شده در وب سایت .

تغییر در وضعیت محل اقامت برای کار پس از تحصیل دانشجویان خارجی

در ژاپن اقامت برای خارجیان نزدیک به بیست و هفت وضعیت اقامت وجود دارد ، و وضعیت  اقامت خارجیان مرتبط با نوع فعالیت آنها در ژاپن فرق دارد .برای  وضعیت کار پس از تحصیل در ژاپن باید مجوز کار داشته باشید .

▶ اگر یک دانشجوی خارجی قصد داشته باشد تا کار تمام وقت در ژاپن داشته باشد باید وضعیت  اقامت خود را اقامت از “دانشجوی کالج” به اجازه کار تمام وقت در ژاپن تغییر دهند.، مانند متخصص در علوم انسانی یا مهندس  خدمات بین المللی تغییر دهید.
▶ حتی اگرتصمیم به  کار در ژاپن  را نداشته باشید امکان  پیدا کردن کار تمام وقت برای یک سال در ژاپن وجود دارد و شما می توانید ویزای دانشجویی خود را به ویزای کار در ژاپن تبدیل کنید (وضعیت اقامت ممکن است برای شش ماه یا بیشتر به عنوان مثال، برای حداکثر یک سال اعطا می شود.)

روش های اعمال تغییر وضعیت کار پس از تحصیل در ژاپن :

۱) روش نرم افزاری
دانشجویان خارجی می توانند به نزدیکترین اداره مهاجرت منطقه ای ژاپن و یا دفاتر منطقه ای  و یا شعبه دفاتر مهاجرت   مراجعه کرده  و  برای تغییر وضعیت اقامت خود از “کالج دانشجویی “به مجوز کار تمام وقت در ژاپن اقدام کنید .دانشجویان خارجی بعد از اعلام ساعات کاری خود باید مدارک  زیر را ارسال کنید :

لیست مدارک مورد نیاز برای تغییر وضعیت خود را

الف ) اسنادی که باید ارائه دهید :

 • گذرنامه معتبر  (و یا سند مسافرت اتباع در مورد کسانی که بدون گذرنامه)
 • کارت اقامت خود در ژاپن
 •  فرم درخواست تغییر وضعیت اجازه اقامت (موجود در دفاتر مهاجرت منطقه ای)
 • رزومه تحصیلی

ب) اسناد که باید از کارفرمای آینده خود دریافت کنید :

 • یک کپی از قرارداد کار خودرا قرار دهید: اگر قرارداد رسمی وجود داشته باشد ،و یا  یک قرار ملاقات و مصاحبه استخدامی  نوشته شده ای  وجود داشته باشد.
  با این حال، دولت  به وضوح نیاز دارد تا از نوع فعالیت شما اطلاع داشته باشد (درج جزئیات تا حد امکان طول مدت اشتغال و دستمزد)
 • نسخه هایی از ثبت شرکت (صادره ظرف ۳ ماه از برنامه) و صورت های مالی شرکت (ترازنامه و صورت سود و زیان).
 • راهنمای شرکت (بروشورها از شرکت که به وضوح محتوای کار کارفرمای شما را توصیف کند)

ج) اسناد که شما باید از دانشگاه خود دریافت کنید

 • گواهی فارغ التحصیلی از دانشگاه خود را (گواهی موقت که نشان از فارغ التحصیلی شما باشد مورد قبول می باشد ) مدرک باید معتبر باشد.

■ تغییر وضعیت اقامت خود از کالج دانشجویی به ادامه مجوز کار :

من) اسنادی که شما باید ارائه دهید:

 •  فرم درخواست تغییر وضعیت اجازه اقامت (موجود در دفاتر مهاجرت منطقه ای)
 • عکس پاسپورتی
 • گذرنامه معتبر
 • کارت اقامت و یا گواهی ثبت نام خارجیان که کارت اقامت معادل دارند
 • اسناد و مدارکی که نشان دهد شما توانایی پرداخت همه هزینه های  خود را در طول اقامت  در ژاپن را دارید
 • مدارک شناسایی و تایید هویت

اسناد و مدارک لازم برای  خارجیان  متفاوت است، و در مورد اینکه آیا دانشجویان بین المللی  تحت وضعیت اقامت به عنوان  دانشجوی فارغ التحصیل از دانشگاه های که  توسط قانون آموزش و پرورش مدارس  ژاپن  مشخص شده متفاوت است  برای  مثال  وضعیت اقامت به مدرک  دیپلم به دست آمده و یا  مدرک اتما م دوره تخصصی کالج آموزش های حرفه ای بستگی دارد.
برای جزئیات بیشتر، به وب سایت وزارت دادگستری ژاپن  را بررسی کنید

 

۲) آزمون
پس ازآنکه  اسناد و مدارک لازم را ارسال کردید، اداره مهاجرت وضعیت شما را بررسی می کند  و شما از طریق ایمیل می توانید نتیجه را دریافت کنید.
دفتر مهاجرت  کمک های مالی را  برای دانشجویان خارجی و مجوز   کار برای ماندن خارجیان ارائهمی دهد اگر محتوای کار و سابقه سکونت در ژاپن مطابق با شرایط لازم وضعیت اقامت باشد.

 

در آخر برای کار پس از تحصیل درژاپن و اخذ مجوز کار ژاپن باید شرایط ای که در مقاله عنوان شده است رعایت فرمایید . تلاش شرکتهای ژاپنی برای جذب   دانشجویان بین المللی  هر ساله رو به افزایش است شما می توانید برای شرایط کار پس از تحصیل در ژاپن به بزرگترین موسسه حقوقی ملک پور مراجعه فرمایید .وکلا و مشاوران مجرب موسسه حقوقی ملک پور شما را در زمینه کار پس از تحصیل در ژاپن راهنمایی می کنند.

نگارش : بها ر وفایی

منابع :

http://www.jpss.jp/en/life/&prev=search

 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.