شرایط کار ضمن تحصیل در مالتا

شرایط کار ضمن تحصیل در مالتا

شرایط کار ضمن تحصیل در مالتا 2018 از جمله مواردی است که همواره در خصوص مهاجرت به مالتا و  مهاجرت تحصیلی به مالتا در تماس با مشاورین موسسه حقوقی ملک پور مطرح می گردد و از جمله سوالاتی که در این خصوص مطرح می شود این است که شرایط کار ضمن تحصیل در مالتا چگونه می باشد؟  مدت زمان و شرایط کار ضمن تحصیل در مالتا به چه صورت است ویا شرایط و مدارک مورد نیاز برای این کار چگونه است. از انجا که مالتا از جمله کشور های پیشرفته و مرفه در اروپا بحساب می اید همواره متقاضیانی برای مهاجرت به این کشور از جمله از طریق تحصیل وجود دارد بنابراین باید دید ایا در زمان تحصیل در مالتا می توان اقدام به کار نمود و شرایط کار ضمن تحصیل در مالتا چیست؟

از انجا که مالتا کشوری جزیره مانند می باشد و در مقایسه با خیلی از کشورهای اروپایی مساحت کمتری دارد و از جمعیت کمتری نیز برخوردار می باشد بنابراین پیدا کردن کار در این کشور می تواند اندکی سخت تر باشد چرا که در مقایسه با کشوری چون انگلیس یا المان یا فرانسه که به نسبت بزرگتر و جمعیتی بسیار بیشتر از مالتا را دارا می باشند قطعا شرایط پیدا کردن کار بیشتر فراهم است ولی با توجه به اینکه در کشور مالتا اداره های کاریابی و وبسایتهای مرتبط در خصوص پیدا کردن کار و راهنمایی برای یافتن کار، هم برای کمک به پیدا کردن کار تمام وقت وهم کار نیمه وقت موجود می باشد بنابراین کسانیکه به جستجوی کار در این کشور و علی الخصوص دانشجویانی که به دنبال گرفتن اطلاعات در خصوص شرایط کار ضمن تحصیل در مالتا می باشند می تواند کمک کننده باشد.

شاید در برخی موارد جستجوی یک کار نیمه وقت برای دانشجویان بین المللی در کشور مالتا امری چالش بر انگیز می باشد ولی امری غیر ممکن نیست، اگر که سالهاست در مالتا اقامت دارید یافتن شغل مناسب در قیاس با کسانی که فقط مدت کوتاهی است که به این کشور وارد شده اند خیلی اسانتر است، دانستن زبان مالتی یک پیش شرط لازم برای کسب یک شغل در مالتا می باشد و از انجا که مالتا منطقه ای توریستی می باشد و اکثریت مردم ان به زبان انگلیسی مسلط می باشند دانستن زبان انگلیسی برای اشتغال در بسیاری از مشاغل کفایت می کند. مانند کار در زمینه ی توریسم و هتلها و اژانسهای مسافرتی وبرخی از رستورانها و اغلب  دفاتر و کمپانی های اینترنشنال، در کل بیشترین اگهی های کاری در خصوص استخدام دربخش گردشگری و صنعت خدمات و ای تی می باشد.

کجا می توانم یک شغل نیمه وقت پیدا کنم؟

بسیاری از شغلهای نیمه وقت پرتالهای مربوط به خود را دارند که برای مثال کارهای فصلی مانند کار در کافه و رستوران در انها اگهی می شود که می توانید با مراجعه به انها اطلاعات بیشتری را کسب نمایید ازجمله لینکهای زیر:

Independent.com.mt

Jobsinmalta.com

می باشد که انواع موقعیتهای شغلی در مالتا که توسط اژانسهای استخدام و کارفرمایان ارایه می شود را بیابید.

شرایط کلی کار ضمن تحصیل در مالتا:

دانشجویان بین المللی که برای اقامت دانشجویی در مالتا اجازه ورود دریافت می کنند در اغلب موارد مجاز به جستجو برای استخدام شدن در یک کار تمام وقت نیستند چرا که در این مورد اولویت با بومیان این کشور و در مرحله بعد برای کسانی می باشد که اقامت دایم در این کشور دارند، ولی در کل کسانیکه با ویزای دانشجویی وارد این کشور می شوند بسته به مقطع تحصیلی و مدت تحصیلشان در این کشور می توانند برای به دست اوردن کار نیمه وقت در ضمن مدت تحصیلشان در مالتا یا به جستجو برای استخدام در یک کار تمام وقت درطول تعطیلات تابستانه در خواست اجازه کار کنند. علاوه براین شرایط استخدام به صورت تمام وقت گرچه برای یک دوره زمانی کوتاه می تواند توسط دانشجو در تعطیلات انجام شود اما هر دفعه ای که یک دانشجوی بین المللی مجوز را دریافت می کند، اجازه دارد بسته به مقطع تحصیلی خود بین ۱۵ تا ۳۰ ساعت بصورت هفتگی کار کند. از انجایی که از جمله شرایط کار ضمن تحصیل در مالتا، اخذ درخواست مجوز کار بهمراه یک نامه که می بایست توسط دانشگاه/مدرسه مبنی بر اینکه تحصیلات دانشجو طی این مدت تحت تاثیر اشتغال به کار نیمه وقت قرار نمی گیرد ارایه شود. درخواست ها و مدارکی که مربوط به مجوز کار دانشجو می باشد باید به نزدیکترین ایستگاه پلیس داده شود و بسیار مهم است که این مطلب را مد نظر داشته باشید که اغلب دانشگاهها و موسسات در مالتا استخدام در محیط دانشگاه را ندارند و دانشجویان در خارج از دانشگاه و در سطح شهرباید به دنبال کار بگردند. میزان حقوق برای دانشجویان در قبال کار نیمه وقت در حین تحصیل بسته به نوع شغل انتخابی ساعتی ۵تا۸ یورو می باشد که ماهیانه حدود ۶۰۰یورو می شود.

برای اینکه بتوانید در مالتا مشغول به کار شوید باید این شرایط را دارا باشید:

از انجا که شرایط کار در مالتا ممکن است متفاوت از کشور شما باشد پس بهتر است قبل از هر اقدامی مطمین شوید که شرایط زیر را فراهم دارید تا به مشکل بر نخورید.

داشتن ویزای دانشجویی که نشان دهنده ی تحصیل تمام وقت شما در مالتا باشد.

داشتن حساب بانکی در مالتا.

داشتن شماره بیمه اجتماعی.

داشتن کارت کاهش مالیات که در ازای ارایه قرارداد شغلی دریافت می کنید.

پر کردن فرم ثبت نام  ای تی سی ۳۵

(ETC35)

کارت شناسایی

تکمیل فرم سی وی یا رزومه خود به زبان مالتی یا انگلیسی که باید شامل این موارد باشد: اطلاعات شخصی، تحصیلات، مهارت زبانی، دانش ای تی.

اماده کردن خود برای شرکت در مصاحبه شغلی از جمله پوشیدن لباس مناسب یارسمی در روز مصاحبه که شما با این کار نشان می دهید که برای کارفرمای خود ارزش قایل هستید وهمچنین بالابردن سطح اطلاعات عمومی برای بهتر صحبت کردن در روز مصاحبه.

در انتها به معرفی یکی از وبسایتهای کاریابی در مالتا می پردازیم که با مراجعه به وبسایت این امکان را دارید که با ایجاد یک حساب کاربری و ارایه یک رزومه  جویای کار شوید و از اگهی های کاری وشرایط استخدام و حقوق دریافتی برای مشاغل مختلف برای افرادی که جویای کار هستند می توانند در این وبسایت به درخواست و جستجوی کار از طریق تکمیل فرم درخواست اقدام نمایند

https://jobsinmalta.com/employers

درنهایت پیشنهاد می کنیم در صورتیکه قصد استخدام در مشاغل موجود در مالتا را دارید حتماقبل از هر اقدامی از مشاوره در این خصوص بهره مند گردید تا با اگاهی بیشتری در این راه قدم بگذارید وشانس موفقیت خود را بالا ببرید،در صورت تمایل به اخذ اطلاعات بیشتر در خصوص شرایط کار ضمن تحصیل در مالتا می توانید هر روزه با تماس تلفنی با مشاورین مجرب موسسه حقوقی ملک پور در دفتر مرکزی وین و یا دفاتر همکار ما در ایران تماس حاصل نمایید واز مشاوره در این خصوص بهره مند گردید ضمن اینکه می توانید از لینکهای زیر نیز برای اطلاعات بیشتر دیدن فرمایید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.