شرایط کار ضمن تحصیل در ایسلند

شرایط کار ضمن تحصیل در ایسلند

شرایط کار ضمن تحصیل در ایسلند در هنگام مهاجرت به ایسلند 2018 از جمله مهاجرت تحصیلی به ایسلند پس از گرفتن وکیل مهاجرت و یا شرایط کار دانشجویی در ایسلند چگونه است ؟ امروزه افراد زیادی برای ادامه تحصیل در دانشگاه های ایسلند و در نهایت اخذ اقامت ایسلند را انتخاب می نمایند. اما سوال اینجاست که ایا می توان شرایط کار ضمن تحصیل در ایسلند را تضمین کرد. شرایط کار ضمن تحصیل در ایسلند چطور می باشد؟ همواره راه های زیادی برای ورود به دانشگاه های ایسلند وجود دارد اما در ابتدا افراد می خواهند بدانند شرایط کار ضمن تحصیل در ایسلند امکان پذیر است یا خیر ؟

دانشجویان از منطقه اقتصادی اروپا – تمام اتباع منطقه اقتصادی اروپا (EEA) می توانند حین تحصیل در ایسلند به صورت تمام وقت یا پاره وقت کار کنند. دانشجویان خارج از منطقه اقتصادی اروپا – دانشجویان رشته های تحصیلی تمام وقت و دارای کارت GNIB حق اشتغال پاره وقت دارند، به شرطی که رشته تحصیلی آنها در فهرست دولتی رشته های تحصیلی واجد شرایط ویزا موجود باشد. اشتغال پاره وقت عبارت از کار پاره وقت تا ۲۰ ساعت در هفته است به جز دو دوره استاندارد که دانشجو مجاز به کار تمام وقت (یعنی تا ۴۰ ساعت در هفته) است. این دوره ها ۱۵ دسامبر تا ۱۵ ژانویه و ۱ ژوئن تا ۳۰ سپتامبر یعنی زمان تعطیلات دانشگاهی در تابستان و زمستان است. این تاریخ ها برای همه دانشجویان خارج از منطقه اقتصادی اروپا، صرف نظر از تقویم آموزشی دانشگاهی برای رشته تحصیلی آنها یکسان است. دانشگاه ها حق صدور گواهی کار تمام وقت خارج از این تاریخ را ندارند.
حق کار با انقضای مجوز مهاجرت دانشجو به اتمام می رسد، اما امکان آن تا ۱۲ ماه برای دانشجویان تحصیلات تکمیلی در دسترس است.
آیا می توانم هزینه تحصیل خود را با کار کردن تامین کنم؟

کار پاره وقت سهم قابل توجهی در تامین هزینه های زندگی دانشجویی شما دارد اما برای تامین تمام هزینه ها کافی نیست.
اگر نیاز به ارسال درخواست ویزا برای تحصیل در ایسلند دارید، همچنین باید ثابت کنید که استطاعت مالی کافی برای تامین هزینه های کل دوره تحصیلی خود را دارید، بدون آینکه به درآمد حاصل از کار پاره وقت خود اتکا کنید.
آیا قبل از شروع نیمسال تحصیلی در یک دوره مقدماتی، حق کار کردن دارم؟
اگر قبل از ثبت نام در یک رشته تمام وقت، در یک دوره تحصیلی مقدماتی ثبت نام کنید، تا زمان شروع دوره تحصیلی تمام وقت خود حق کار کردن دارید.

زمانی که من یک پیشنهاد کاری داشته باشم چگونه می توانم یک شماره PPS دریافت کنم؟
اگر به دنبال اشتغال در ایسلند هستید، باید یک شماره PPS برای ثبت نام در اداره مالیات ایسلند دریافت کنید که درآمد  نامیده می شود. شما تنها بخاطر جستجوی کار نمی توانید شماره PPS بگیرید، و این شماره تنها زمانی به شما اختصاص می یابد که بتوانید ثابت کنید که یک پیشنهاد کاری دارید و یا برای استخدام نیاز به این شماره داشته باشید.
حقوق من در محل کار شامل چه مواردی می شود؟
تمام کسانی که مجوز کار در ایسلند را داشته باشند از حقوق یکسانی در محل کار، بدون در نظر گرفتن ملیت، تابعیت یا وضعیت مهاجرت آنها برخوردارند. این بدان معنی است که شما حق داشتن قرارداد قانونی، ساعات کاری قانونی، دستمزد برابر با یا بالاتر از حداقل دستمزد و سایر حقوق موجود در قانون ایسلند، از جمله مرخصی در تعطیلات، مرخصی استعلاجی، مرخصی والدین و حق پیوستن به اتحادیه را دارید.
با این حال، شما باید آگاه باشید که کارفرما از نظر قانونی ملزم به اختصاص ساعات کاری متناسب با برنامه تحصیلی کارمند است. در صورت امکان تناقض بین برنامه تحصیلی و شغلی، مهم است که با بررسی این مسائل در مورد تدابیر مناسب به عنوان بخشی از پذیرش هر گونه پیشنهاد کاری به توافق رسید.
مرکز حقوق مهاجران ایسلند (MRCI) و شورای مهاجران ایسلند هر دو در زمینه مسائل مربوط به محل کار مشاوره و خدمات پشتیبانی ارائه می دهند.

آیا پس از فارغ التحصیلی یا بعد از انقضای ویزای دانشجویی خود همچنان حق کار در ایسلند را دارم؟
شهروندان دیگر کشورهای به مجوز خاصی برای ادامه زندگی و کار در ایسلند پس از اتمام تحصیلات خود نیاز ندارند.
فارغ التحصیلان و دانشجویان تحصیلات تکمیلی غیر منطقه اقتصادی اروپا می توانند برای اخذ کارت سبز یا مجوز کار طبق طرح کار فارغ التحصیلان دانشگاهی پس از اتمام تحصیلات درخواست دهند.
در تمام موارد دیگر، حق اشتغال با اتمام مدت مجوز مهاجرت دانشجویی شما متوقف می شود.
چه فرصت های مطالعاتی برای محققان در دسترس است؟
طرح تسهیل استخدام محققان واجد شرایط از خارج از کشور برای انجام پژوهش در ایسلند در ماه اکتبر سال ۲۰۰۷ مطرح شد. این طرح جدید در رابطه با اجرای یک بخشنامه اتحادیه اروپا در زمینه پذیرش محققان از کشورهای ثالث به منظور انجام پژوهش در ایسلند است. بر اساس این طرح جدید، سازمان های پژوهشی مورد تایید می توانند پژوهشگران از خارج از منطقه اقتصادی اروپا (به عنوان مثال کشورهای عضو اتحادیه اروپا و همچنین لیختن اشتاین و نروژ) را برای انجام پژوهش در ایسلند بدون نیاز به کارت سبز یا مجوز کار استخدام کنند.
روش هایی برای اخذ مجوز رسمی از سازمان های تحقیقاتی تعیین شده است که آنها را قادر به استفاده از طرح های جدید می کند. سازمان های تحقیقاتی معتبر هم اکنون می توانند با محققانی از کشورهای ثالث برای انجام پژوهش توافقنامه میزبانی داشته باشند. با وجود توافقنامه میزبانی، پژوهشگر می تواند به منظور انجام پژوهش و با توجه به الزامات مهاجرت طبیعی وارد کشور شود.
جزئیات این طرح برای اعتباربخشی سازمان های پژوهش و کسب اطلاعات بیشتر در مورد توافقنامه میزبانی در وزارت مشاغل، سازمان ها و نوآوری موجود است.
محققان علاقمند به فرصت های مطالعاتی در ایسلند می توانند به وب سایت EURAXESS مراجعه کنند.

همواره می توانید با موسسه حقوقی ملک پور در سراسر دنیا و یا با شعبه مرکزی در وین اتریش به صورت مستقیم تماس حاصل نموده و در خصوص راههای مهاجرت به ایسلند از جمله مهاجرت تحصیلی به ایسلند و یا تحصیل در ایسلند و یا کار دانشجویی در ایسلند و یا شرایط کار ضمن تحصیل در ایسلند  و یا کار در ایسلند و در نهایت راههای اخذ اقامت ایسلند به صورت تخصصی مشاوره رایگان دریافت نمایید .

اطلاعات موجود در این وب سایت جهت بالا بردن سطح اگاهی عمومی است و موسسات همکار در ایران خدمات کاریابی ارائه نمی دهند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.