شرایط کار ضمن تحصیل در استرالیا

شرایط کار ضمن تحصیل در استرالیا

شرایط کار ضمن تحصیل در استرالیا در سال 2018 چیست ؟ آیا امکان کار ضمن تحصیل در استرالیا و شرایط کار ضمن تحصیل در استرالیا وجود دارد؟ آیا شرایط کار ضمن تحصیل در استرالیا برای همه افراد یکسان است؟ شرایط کار ضمن تحصیل در استرالیا و شرایط اشتغال همراهان متقاضی چیست؟ بر اساس قوانین موجود در کشور استرالیا، دانشجوی دارای شرایط کار ضمن تحصیل در استرالیا چند ساعت اجازه کار خواهد داشت؟ آیا تغییراتی در باب شرایط کار ضمن تحصیل در استرالیا رخ داده است؟ در صورتی که شما عزیزان تمایل به کسب اطلاعات درباره مهاجرت به استرالیا و شرایط کار ضمن تحصیل در استرالیا دارید می توانید برای یافتن پاسخ سوالات خود در ارتباط با شرایط کار ضمن تحصیل در استرالیا با این مقاله همراه بوده و پاسخ سوالات خود را جویا شوید. در این مقاله تلاش شده است به برخی از سوالات مهم و کلیدی شما عزیزان درباره شرایط کار ضمن تحصیل در استرالیا در برخی از کشورها پرداخته شود و اطلاعات مناسبی در این باب در اختیار شما عزیزان قرار گیرد.

بسیاری از دانشجویانی که در حال تحصیل در استرالیا هستند همزمان با تحصیلشان برای پایین آوردن میزان هزینه های تحصیل و زندگی به اشتغال و کار ضمن تحصیل در استرالیا می پردازند و در ارتباط با مهاجرانی که با ویزای دانشجویی به استرالیا مهاجرت کرده اند طبق قوانین تعریف شده در امور مهاجرتی این کشور، به دانشجویان همانند بسیاری از کشورهای دنیا اجازه کار ضمن تحصیل می دهند تا هم یک در آمدی برای پوشش هزینه های زندگی و تحصیل داشته باشند و یک تجربه مفید برای آینده و به دست آوردن کار دائم بعد از تحصیل و در نهایت برای گرفتن اقامت دائم استرالیا اقدام نمایند. متقاضیان کار در کشور استرالیا ملزم به رعایت شرایط کار ضمن تحصیل در استرالیا می باشند و تنها با رعایت شرایط کار ضمن تحصیل در استرالیا می توانند همزمان با تحصیل، کار نیمه وقت داشته باشند، پس اطلاع از شرایط کار ضمن تحصیل در استرالیا امری مهم و ضروری محسوب می شود. طبق قوانین تعریف شده، دانشجو پس از ورودش به استرالیا و انجام کارهای اولیه برای ثبت نام می تواند به کار مشغول شود البته نکته ای که در این میان قابل توجه هست این است که دانشجو تا قبل از شروع کورس تحصیلی این اجازه را ندارد که مشغول به کار شود، دانشجو می تواند در هر ۲ هفته تا حداکثر ۴۰ ساعت کار کند اما میزان دقیق آن بسته به نوع کورس آن و نوع کار آن بستگی خواهد داشت اگر کورس شما به صورت حضور در کلاس باشد شما حداکثر می توانید ۴۰ ساعت در ۲ هفته کار کنید و اگر کورس به صورت غیرحضوری و یا مجازی باشد بدون محدویت زمانی می توانید مشغول به کار شوید، همچنین باید دانست که اگر در حین تحصیل کاری که به عنوان کارآموزی و یا کار عملی مرتبط با کورس داشته باشید این کارآموزی جزء آن حق کار ۴۰ ساعته شما محاسبه نمی شود .

کار داوطلبانه نیز برای افرادی که قصد کسب تجربه را دارند، وجود دارد و آن کار بدون دریافت هیچ گونه مزدی انجام خواهد شد که البته هرکاری را شامل نمی شود. اگر کاری که انجام می دهید جزء این ۳ مورد باشد به عنوان کار داوطلبانه از آن یاد می شود :

۱ – به سود جامعه باشد

۲ – برای یک ارگان و یا یک سازمان غیر انتفاعی باشد

۳ – واقعا داوطلبانه باشد (با این توضیح که حتی شما به صورت غیر مستقیم مزدی چه نقدی و یا غیر نقدی دریافت نکنید به عنوان مثال به عنوان اعضای هیئت مدیره و یا عضوی از یک سازمان و یا غیره … مزدی بابت انجام آن کار نگیرید)

 

شرایط کار ضمن تحصیل در استرالیا متقاوت است، کاری که شما زیر نظر یک شخصی که مقیم استرالیاست انجام می دهید اگر به صورت کار داوطلبانه باشد نباید کارفرمای شما نیز از آن مزدی دریافت کند در غیر این صورت جزء ۴۰ ساعت اجازه کار محسوب می گردد .

متقاصیانی که تمایل به کار حین تحصیل در استرالیا دارند باید شرایط کار ضمن تحصیل در استرالیا را رعایت نمایند. اگر شما به عنوان یک دانشجوی فوق لیسانس مشغول به تحصیل در استرالیا باشید شما می توانید بعد از شروع دوره تحصیلی حداکثر ۴۰ ساعت در طول ۲ هفته کار کنید اما اگر کورس فوق لیسانس شما به صورت تحقیقاتی یا اصطلاحا (research) هست و یا در حال تحصیل مقطع دکترا باشید بدون محدودیت زمانی می توانید مشغول به کار شوید.

حق و حقوقی که یک دانشجو در هنگام تحصیل و مشخصا حق ساعات کاری در مقاطع مختلف داشت بیان شد و در ارتباط با شرایط کار ضمن تحصیل در استرالیا مطالبی در اختیار شما عزیزان قرار گرفت. حال به بیان موضوع دیگر که برای مخاطبین متاهل می باشد می پردازیم و آن هم حق کار برای افرادی که به عنوان همراه دانشجو در استرالیا هستند به چه صورتی می باشد، آیا اصلا به همراه دانشجو حق کار می دهند یا خیر؟ در استرالیا طبق قوانین تعریف شده، به عنوان یک فرصت ویژه و برای رفاه حال دانشجو، به همراه او هم اجازه کار داده می شود و شخص همراه نیز می تواند بعد از استارت کورس تحصیلی دانشجو نیز به کار بپردازد و مانند همان ساعات کاری نفر اصلی مشغول به کار شود، یعنی میزان ساعات کاری فرد همان هفته ای ۲۰ ساعت می باشد. حال اگر دانشجوی فوق لیسانس که مقطع فوق لیسانسش به صورت تحقیقاتی بوده و یا دانشجوی دکترا باشد و زیر مجموعه ی ویزای تحصیلی باشد Student visa (subclass 500) نیز به همراهانش بدون محدویت ساعات کاری اجازه کار داده می شود، نکته ای که هم دانشجویان و هم همراهانش باید به آن توجه داشته باشند میزان کار ۴۰ ساعت در ۲ هفته می باشد که دانشجویی و یا همراهش نباید بیشتر از آن تایم کار کرده باشند، چرا که این مورد برای چندین دانشجو به وجود آمده است که قوانین را نقض کرده و در طول ۲ هفته بیش از ۴۰ ساعت کار کرده اند و منجر به لغو ویزای دانشجویی آنها شده است. یک دانشجو می تواند در یک هفته مانند مثال در هفته اول ۱۰ ساعت و در هفته دوم ۲۵ ساعت کار کرده باشد که جمعا ۳۵ ساعت کار کرده و طبق قوانین مشکلی ایجاد نمی شود .

در میان دوره های تحصیلی نیز شما مجاز به انجام کار هستید مثلا اگر در دوره امتحانات هستید و یا ترمی را گذرانده اید و برای ترم بعدی ثبت نام نموده اید و یا تعطیلات بین ترم دارید، در این شرایط هم مجاز به کار می باشید .

با ایجاد یک دسترسی که به صورت آنلاین و ۲۴ ساعته در تمامی روزهای هفته آنلاین می باشد شما می توانید ویزای خود را استعلام نمائید تا اگر موقعیت کاری داشتید در هر لحظه ای که کارفرما بخواهد می تواند شرایط شما را استعلام کند تا از دانشجو بودن شما مطلع و مطمئن گردد.

شما برای به دست آوردن موقعیت کاری می بایست یک شماره و یا کد مالیاتی دریافت کرده باشید که برای کسب این شماره می توانید به اداره مالیات مراجعه نمائید .

همچنین شما می توانید با مراجعه به سایت PACT از میزان حقوق کاری که در آن فعالیت دارید اطلاعات کسب کنید، چرا که همه مشاغل به صورت طبقه بندی شده در آن همراه با سایر موارد برای تبدیل و یا تمدید ویزا و یا سایر شرایط مرتبط با کار را در آن یافت کنید .

حال اینکه دانشجو در استرالیا در چه زمینه هایی می تواند مشغول به کار شود، در یک جمع بندی حرفه و یا شغل هایی که در استرالیا پرکاربرد هستند و یا به عنوان کار دانشجویی و یا شرایط کار ضمن تحصیل در استرالیا می توان در نظر گرفت را به خدمتتان عرض می کنیم :

خرده فروشی، سوپر مارکت ها، فروشگاه های پوشاک، مهمان داری در کافه ها و رستوران های گردشگری و صنعت توریسم، هتل ها و بخش کشاورزی و میوه چیدن – فروش و بازاریابی تلفنی کار در دولت و یا به عنوان روحانیت و یا تدریس خصوصی از مشاغلی است که دانشجویان به انجام آن می پردازند. همچنین اگر شما دارای مدرک و یا تجربه کار حرفه ای باشید ممکن است با کار پاره وقت در این زمینه خود را تامین نمائید. این موضوع را به هیچ وجه از یاد نبرید که اگر زیر نظر یک کارفرما مشغول به کار هستید می بایست آن کارفرما شما را بیمه نماید تا شما را در صورت به وجود آمدن حادثه و یا بیماری تامین نماید که حق و حقوق شما پرداخت شود. نکته دیگری که باید به آن توجه کرد این مورد است که اگر شما در حین کار مصدوم شوید و یا دچار بیماری شوید و نیاز به استراحت داشته باشید می بایست حق و حقوق شما از سوی کارفرما محفوظ گردد .

به طور کلی در این مقاله تلاش شد درباره شرایط کار ضمن تحصیل در استرالیا، شرایط کار ضمن تحصیل در استرالیا برای همراهان متقاضی، اجازه کار بر اساس شرایط کار ضمن تحصیل در استرالیا و سایر موارد، اطلاعاتی در اختیار شما عزیزان قرار داده شود. شما عزیزان می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر درباره شرایط کار ضمن تحصیل در استرالیا با موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه مشاوره ای ام آی ای در وین و یا دفاتر همکار ما در ایران تماس حاصل نموده و از مشاوره رایگان کارشناسان و وکلای این موسسه بهره مند شوید. اطلاعات صحیح و کامل در باب شرایط کار ضمن تحصیل در استرالیا شما را برای اخذ تصمیم قطعی برای تحصیل و کار در کشور استرالیا و مهاجرت به استرالیا راهنمایی نموده و مسیر پیشرفت را برای شما عزیزان هموار می نماید.

Rating: 5
6 پاسخ
 1. محمد سوری گفته:

  سلام و عرض ادب
  سوالم اینه اگر یکی از زوجین ویزای تحصیلی استرالیا رو بگیره ایا همسر اون زوج اجازه کار به صورت تمام وقت و یا راه اندازی کسب و‌کار خودش رو‌داره‌ یا نه ؟

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   با سلام امکان کار همراه و اشتغالزایی دو مقوله متفاوت هستند و همراه تنها در صورت موافقت اداره مهاجرت استرالیا می تواند به صورت تمام وقت در این کشور مشغول به کار شود .

   پاسخ
 2. ارمان گفته:

  سلام. کارشناسی ارشد رشته مدیریت دارم و میخوام برای دندانپزشکی استرالیا اقدام کنم. آیا امکان پذیر هست؟ ایا نمرات دپیلم مهمه یا همون ازمون های که اونجا ازم میگیرن مهمه؟ چون نمرات دیپلم تجربیم خوب نیست. اما نمره ۸.۵ آیلتس دارم.

  Rating: 5
  پاسخ
 3. روژان گفته:

  سلام. یه سوال داشتم اگه شخصی در یه رشته مهندسی قبلا درس خونده باشه و مدرک لیسانس یا فوق لیسانس از اون رو داشته باشه به همراه یکی دو سال سابقه ی کار در اون زمینه، حالا اگه برای تحصیل در یه رشته ی دیگه به استرالیا بیاد آیا میتونه به عنوان کاردانشجویی در حین تحصیل در زمینه ی تخصصی که قبلا خونده کار کنه؟ مثلا در حین تحصیل به عنوان مهندس کار کنه.

  پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.