شرایط کار در مجارستان

 

 

ویزای کاری کشور مجارستان و شرایط کار در مجارستان 2018 و مهاجرت به مجارستان از طریق کار در مجارستان شرایط خاص خود را دارد که قرار است در این مقاله به آن پرداخته شود. در حال حاضر یکی از پر مخاطب ترین ویزاهای کشور های معتبر ویزاهای کاری میباشند.که البته ویزای کاری کشورهای شنگن طبعا از اعتبار بیشتری برخوردار هستند .

شرایط کار در مجارستان به یک صورت محقق میشود و آن هم اینکه فردی بتواند از کشور مجارستان جاب آفر یا  پیشنهاد کاری نشان دهد و نشان دهد که یک شخصیت حقوقی اورا در زمینه فعالیت مورد نظر میخواهد و در نظر دارد تا استخدام کند.

که البته به این صورت است که اول باید  کارفرما آن کار را در آن کشور سه ماه اگهی کرده و اگر متقاضی نبود بعد از آن کار را در اتحادیه اروپا سه ماه آگهی کرده و اگر باز متقاضی وجود نداشت پس از آن نوبت به فرد ایرانی میرسد تا کار را مال خود کرده و استخدام شود.

البته راهکارهایی وجود دارد تا فرد بتواند این قانون را دور زده و از طریق دیگر خود را به مجارستان رسانده و پس از آن بتواند آن ویزا را تبدیل به ویزای کاری کند.

مثل گرفتن ویزای تحصیلی به این صورت که چون ویزاهای تحصیلی ویزاهای تایپ دی هستند به فرد اجازه میدهد تا به صورت پارت تایم کار کرده  به فعالیت بپردازد و پس از آن که توانست به صورت پاره وقت کار کرده کم کم خود را به کارفرما تحمیل کرده وکار مورد نظر را مال خود کند و در این شرایط تبدیل ویزای تحصیلی به ویزای کاری نیز اتفاق افتاده است.

معمولا در ویزایهای تحصیلی حق بردن همراه در کشور مجارستان وجود ندارد و فرد میتواند بعد از ورود به کشور درخواست ویزای همراه خود را ارائه دهد.

اما با قوانین اخیر اتحادیه اروپا در حال حاضر بهترین راه جهت ورود و پس از آن برای رسیدن به اقامت و کار ورود از طریق ویزاهای تحصیلی میباشد.

البته مجارستان جزو محدود کشورهای حوزه ی شنگن هست که روی پذیرش کورس زبان هم ویزا میدهد و فرد میتواند به بهانه ی زبان خواندن خود را به مجارستان و شنگن رسانده تا از آنجا ویزای تحصیلی زبان خود را تبدیل به ویزای کاری کند. و یا برای مقاطع بالاتر پذیرش بگیرد.

 

قوانین به نحوی تدوین شده است که معمولا اشخاصی که قصد برای اقدام  مهاجرت دارند میتوانند ویزاهای کاری را انتخاب کرده و به این خاطر که زمانی که اشخاص از راه و روش ویزاهای کاری اقدام به مهاجرت و ساکن شدن در کشور دیگر  میکنند میتوانند به راحتی و با توجه به تمدید همه ساله و سالیانه ویزاهای کاری بعد از طی یک پروسه ۳ تا ۵ ساله به اقامت دائم و پس از آن تابعیت کشور مورد نظر دست پیدا کنند البته این از قوانین اتحادیه ی اروپا و حوزه ی شنگن میباشد. و همچنین از جمله کشورهایی که افراد متقاضی ویزاهای تحصیلی وکاری میتوانند انتخاب کنند کشور زیبای مجارستان میباشد  چرا که در همسایگی کشورهای خوبی نظیر آلمان و اتریش و جمهوری چک و… میباشد که در ادامه شرایط کار در مجارستان را خدمت شما عزیزان توضیح خواهیم داد و تشریح میکنیم که مسیر موفقیت در این پرونده به چه ترتیب است تا شما به صورت جامع و کامل و با علم کافی با شرایط اخذ ویزای کاری کشور مجارستان و شرایط کار در مجارستان اشنا شوید و دست به اقدام بزنید.

البته افرادی که حداقل  دارای مدرک لیسانس هستند و حدود  پنج سال سابقه کار مرتبط با رشته تحصیلیشان هستند تحت شرایطی میتوانند دست به اقدام برای ویزای کاری کشورهای دیگر اروپا بزنند.ومیتوانند به کار درکشور آلمان ، کار در  کشور اتریش ، کار در کشور بلژیک و کار در کشورزیبای آفریقای جنوبی نیز بیندیشند چرا که  این چهار کشور ذکر شده  تقریبا شرایط مناسب تری  برای اخذ روادید نسبت به کشورهای دیگر  اروپای شرقی برای اخذ ویزای بلند مدت  کار دارند که ویزای کار کشور مجارستان با همه ی سختی و همه ی اسانی ها  نیز از این قضیه مستثنی نیست.

به عنوان مثال در حال حاضر کشورابرقدرت و غول اروپایی آلمان تقاضای بسیار زیادی برای جذب نیروی کار فعال در حوزه های مهندسی و غیر مهندسی دارد و همچنان در حال صدور روادید برای این نوع ویزاهای میباشد.و نیاز جهت مهاجرت کاری به آلمان دارد و حتی بسیاری از متقاضیان با شرایط  کارت آبی و یا همان بلوکارت آلمان مهاجرت کرده و اقامت آلمان را برای خود و خانواده شان دریافت میکنند.

 

 قوانین تدوین شده جهت درخواست برای اجازه کار در کشور مجارستان:

قوانین به این صورت است که درخواست برای اجازه کار به عنوان بخشی از درخواست به مرجع مربوطه  برای اجازه اقامت از طریق اداره مهاجرت کشور مجارستان صورت می‌گیرد. و برای رسیدن به این هدف و طی  این فرایند باید با یک  یا دو قرارداد معتبر کاری  بین متقاضی و یک شخص حقوقی و یا  شرکت مجارستانی آغاز شود –  در کشور مجارستان برخلاف کشور آلمان و اتریش این امکان وجود ندارد که نخست  و در ابتدا برای اجازه کار درخواست دهید و بعد برای یافتن شغلی اقدام کنید که به آن نوع ویزا ویزای در جستجوی کار گفته میشود. که البته  این فرایند بسیار پیچیده و وقت‌گیر است؛ بنابراین، اگر در فکر پیدا کردن روزنه ای برای ورود به اروپا . گرفتن اقامت ودر  صدد اشتغال در مجارستان یا استخدام اتباع خارجی هستید، حتماً با  موسسه ی ما مشورت کنید.

 

 شرایط والزامات مورد نیاز برای اخذ ویزا کار کشور مجارستان

مجوز کار معتبر مجارستانی
شرایط کار مجارستانی

داشتن پشتوانه ی مالی و اثبات آن به سفارت
اثبات از محل اقامت در کشر مجارستان
روند اجازه کار از اداره کار مجارستان
این روال و فرایند در خواست معمولا 25 روز  به طول می  انجامد و طبق قوانین  مراحل زیر می باشد :
در مرحله  نخست، یک تقاضای نیروی کار مورد نیاز می باشد و شرکت  باید برای استخدام باید یک دوره 15 روز تبلیغ این کار را در دفتر کار در مجارستان انجام دهد که این یک فرصت برای بیکار شهروندان مجارستانی می باشد و به عنوان یک موقعیت اعمال می گردد.
وقتی  که پانزده روز گذشت، کارفرمای مورد نظر می تواند برای اجازه کار فرد متقاضیبه صورت مستقیم  به نمایندگی از کارکنان ان کار را انجام داده  فلذا این اجازه ی کار در 10 الی 15 روز کاری معمولا اماده خواهد شد  البته باید به این زمان زمانهای دیگری که پیشبینی نشده است را نیز اضافه کرد و معمولا بعد از ان اجازه کار خواهند داشت به صورت پارت تایم یا تمام وقت  که برای اخذ ویزا مجارستان به سفارت ان کشور رجوع می کنند بنابراین ویزای کار کشور مجارستان  به مدت دو سال صادر می شود و مدت اعبار اقامت موقت دوساله میباشد و افراد می توانند این ویزارا سال به سال تمدید کنند که ای ن امر در نهایت به اقامت و تابعیت ختم خواهد شد.

با توجه به موارد ذکر شده در خصوص شرایط کار در مجارستان در مقاله فوق و همچنین ذکر قوانین و شرایط خاص مهاجرت کاری به مجارستان ازطریق اخذ ویزای کار مجارستان در صورتی که شما عزیزان همچنان پس از مطالعه مقاله فوق همچنان شبهاتی برایتان پیش آمد می توانید برای کسب اطلاعات کامل و بیشتر با تماس با دفتر مرکزی ما در وین و یا مراجعه به دفاتر همکار موسسه حقوقی ملکپور در ایران و انجام مشاوره کامل و تخصصی اطلاعات خود را ارتقا دهید.

اطلاعات موجود در این وب سایت جهت بالا بردن سطح اگاهی عمومی است و موسسات همکار در ایران خدمات کاریابی ارائه نمی دهند.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.