شرایط کار در قبرس

شرایط کار در قبرس پیش از هر اقدامی برای مهاجرت کاری به قبرس باید مورد بررسی قرار گیرد . برای شرایط کار در قبرس باید به مواردی همچون میزان بیکاری و اشتغال در این کشور توجه نمود . چون این موضوع می تواند در کنار نحوه کاریابی و تعهدات کاری مورد توجه قرار گیرد . ما در این مقاله تمام موارد مورد نیاز و مرتبط با شرایط کار در قبرس و مهاجرت به قبرس از این طریق را بررسی خواهیم نمود . موسسه حقوقی ملک پور با همکاری موسسه MIE اتریش آماده مشاوره و همراهی شما متقاضیان عزیز می باشد .

شرایط کار در قبرس :

نرخ بیکاری در قبرس در فوریه 2018 ، در حدود 9.6 % بوده و در ژوئن 2018 در حدود 10% بوده است . و این بدان معنا است که نرخ بیکاری رو به افزایش بوده و به ازای هر صد نفر ده نفر بیکار می باشند .

زبان های رایج در کشور قبرس انگلیسی ، آلمانی ، ترکی ، بلغاری می باشد ولی اکثریت به زبان انگلیسی صحبت می کنند .

ساکنان برخی از کشورها نیازی به ویزای کار ندارند ، قبرس به عنوان یک عضو اتحادیه اروپا تحت تأثیر قانون اتحادیه اروپا قرار دارد.  طبق قانون اتحادیه اروپا ، شهروندان اتحادیه اروپا حق سفر بدون ویزا و زندگی و کار در هر کشور اتحادیه ، از قبیل قبرس را دارند.

قانون اروپا در زمینه آزادی تردد شهروندان اتحادیه اروپا را قادر می سازد تا آزادانه در هر کشور عضو اتحادیه اروپا زندگی و کار کنند و حقوق مشابه برای اعضای خانواده شهروندان اتحادیه اروپا اعمال می شود.

شهروندان اتحادیه اروپا حق دارند که بدون اخذ اجازه اقامت در قبرس برای مدت 3 ماه اقامت کنند و پس از آن باید روند اقامت خود را تکمیل کنند. و اقامت کاری فقط ممکن است در صورت اخذ یک قرارداد کاری ارائه خواهد شد .

مجوز کار در قبرس

کارفرمایان در قبرس یک قرارداد کاری برای صدور ویزای کاری را تنظیم می کنند و کارفرما موظف است که قراردادی را تنظیم کند که کارمند باید به سفارت قبرس برای دریافت ویزای دریافت نماید .

در صورتی که یک شرکت بخواهد در خواست دعوت به همکاری به اشخاص مقیم غیر اتحادیه اروپا ارائه دهد باید در ابتدای امر نشان دهد تا نیزوی مشابه آن در اتحادیه اروپا وجود ندارد و سپس برای وی در خواست پیشنهاد شغلی را ثادر نماید .

این شرکت تبلیغات شغلی را باید با شماره ثبت خود در پایگاه داده روزنامه های وزارت کار قبرس و اتحادیه اروپا چاپ نماید.  این درخواست حتما در وزارت کار قبرس باید ثبت شده باشد .

پس از 40 روز کاری از درخواست دریافت شده از متقاضیان واجد شرایط وزارت کار شروع به پردازش این شرکت می کند.  حساب های شرکت بررسی می شود تا اطمینان حاصل شود که برای پرداخت حقوق سالانه هر کارمند کافی است.

اگر شرکت سرمایه کافی را  نداشته باشد و یا این شرکت تعداد کافی از اتحادیه اروپا را استخدام نکرده باشد و سپس تصمیم بگیرند که درخواست غیرمستقیم باشد ، ممکن است شرکت مجاز باشد .

در قبرس دو نوع شرکت وجود دارد : شرکت های قبرسی و شرکت های سرمایه گذاری خارجی . شرکت های خارجی برای نیروی کار از کارگران محلی بسیار ساده تر جذب می کنند .

دسته بندی کارکنان شرکت های خارجی در قبرس :

مدیر اجرایی ؛

حداکثر تعداد 5 نفر است اگر خدمات ثبت شرکت و مهاجرت جمهوری قبرس در مورد توجیه حضور تعداد بیشتری از افراد متقاعد نشده باشد.

حداقل دستمزد قابل قبول سالانه (حقوق سالانه + هرگونه حق بیمه اضافی / پرداخت اضافه حقوق ) برای یک مدیر اجرایی بدون سابقه کاری  41،000 € می باشد. این مقدار می تواند مطابق با تغییرات شاخص دستمزد تنظیم شود  .

پرسنل مدیریتی میانی، پرسنل مدیریتی و دیگر پرسنل واجد شرایط در سطح متوسط ؛

در میان کارکنان ذکر شده ، از جمله مدیران ( به جزء مدیران اجرایی و همچنین سایر اعضای اجرایی مدیریت) / مدیریت میانی و یا سایر پرسنل فنی و حرفه ای ، با حقوق سالانه € 21،000 تا € 40،000  (حقوق سالانه + هرگونه حق بیمه اضافی / پرداخت اضافه حقوق ) می باشد .

پشتیبانی از کارکنان

همه شهروندان غیر قبرسی که توسط سایر مراکز فنی ، مدیریتی ، حرفه ای و … که در قبرس فعالیت می کنند و در دو دسته قبلی قرار نمی گیرند، به عنوان کارمندان پشتیبانی شناخته می شوند.

انتظار می رود که این شرکت قبرسی یا اروپایی ها آنها را برای این گروه استخدام کند.  روش ثبت نام کارمند مطابق با مفاد کلی روش های اشتغال کارمندان شرکت ها در قبرس می باشد .

مدارک مورد نیاز :

برای کسب ویزا ، کارمند شرکت باید اسناد زیر را ارائه نماید :

گواهی استخدام

گواهی نامه حقوقی

گواهی مدیران؛

گواهی سهامداران؛

پذیرش و تعهدنامه های کاری

فرم توصیف ماهیت کسب و کار شرکت و جزئیات عملیات آن

لیستی با نام ، نشانی کامل ، شماره گذرنامه و ملیت سهامدار اصلی شرکت متقاضی. این الزام برای شرکت های ذکر شده در هر بورس اوراق بهادار شناخته شده و شرکت های بین المللی  اعمال نمی شود و بانک مرکزی قبرس تمام اطلاعات لازم را در ید دارد.

فهرست کارکنان (متقاضیان و کارکنان)؛

یک حساب بانکی به مبلغ 41،000 یورو

یک سند کتبی برای تایید آدرس قانونی، اجاره یا قرارداد فروش دفاتر در قبرس؛

مبلغ سپرده از € 170،000 – € 860،000. بانك و ساير اسناد باید تأیید كنند كه سرمايه گذاري مستقيم خارجی كمتر از € 170،000 – € 860،000 است و به طور قانونی به قبرس از خارج از كشور منتقل شده است.

شهروندان باید مدارک زیر را برای کسب ویزای کاری در قبرس ارائه دهند:

گذرنامه معتبر به همراه یک نسخه؛

فرم درخواست ویزا تکمیل شده؛

یک گواهی پلیس مبنی بر عدم سابقه کیفری؛

یک گواهی پزشکی سلامت ؛

یک نامه تمکن مالی تأیید ؛

قرارداد استخدام با کد و مهر وزارت کار؛

مدت زمان لازم برای صدور ویزا :

میانگین مدت بررسی اسناد در حدود 2-3 ماه تخمین زده می شود ، هرچند تاخیر تا شش ماه نیز ممکن است در برخی اوقات رخ دهد.  تمدید ویزای کار ، بسیار کوتاه تر است .

ما در این مقاله تمام موارد مورد نیاز و مرتبط با شرایط کار در قبرس را بررسی خواهیم نمود . موسسه حقوقی ملک پور با همکاری موسسه MIE اتریش آماده مشاوره و همراهی شما متقاضیان عزیز می باشد . شما میتوانید جهت اخذ مشاوره تلفنی رایگان با دفتر ما در وین و یا دفاتر همکار ما در ایران تماس حاصل نمایید .

اطلاعات موجود در این وب سایت جهت بالا بردن سطح اگاهی عمومی است و موسسات همکار در ایران خدمات کاریابی ارائه نمی دهند.

 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.