شرایط کار در عمان

شرایط کار در عمان موضوعی است که ما سعی داریم در این مقاله به بررسی آن پرداخته و شرایط کار در عمان  و مهاجرت به عمان از این طریق را برای شما عزیزان تشریح نمائیم ، در حال حاضر بسیاری از متقاضیان به دنبال مهاجرت کاری به کشورهای عربی من الجمله عمان هستند اما اطلاعات مفیدی در زمینه شرایط کار در عمان ندارند و در وب سایت ها و وبلاگ های متعدد به دنبال اطلاعاتی در باب شرایط کار در عمان می باشند که این موضوع ما را بر این داشت تا با نگارش مقاله زیر اطلاعات مختصر و مفیدی در باب شرایط کار در عمان خدمت شما عرضه نمائیم .

موسسه حقوقی ملک پور با همکاری دفتر مشاوره ای MIE اتریش با سوابق درخشان در زمینه مهاجرت کاری به عمان می تواند اطلاعات مفیدی در باب شرایط کار در عمان خدمت شما ارائه نماید ، شما می توانید با تماس با موسسه حقوقی ملک پور اطلاعات تکمیلی و رایگان به دست آورید .

نگاهی به تاریخ اقتصادی عمان

افراد برای کار در عمان در گذشته بیشتر به کشاورزی معیشتی در بعضی از مناطق روستایی می پرداختند و در زمینه تجارت در خاورمیانه و در سواحل آفریقای جنوبی بسیار قدرتمند و نقش به سزایی داشتند ، تقریبا در اواسط قرن نوزدهم انگلیس منافع تجاری خود را در منطقه مورد حمایت قرار داد و سیاست های جدیدی را اجرا نمود ، سلطنت با کاهش اکثریت جمعیت در بخش کوچک کشاورزی عمان ، ماهیگیری و یا مشاغل استثنایی که صنایع دستی سنتی را تشکیل می داد از بین رفت . در سال 1964 منابع نفتی بزرگ در عمان کشف شد ، اگر چه کشور عضو سازمان اوپک نیست اما اکنون یک کشور مهم نفتی است ، امروزه تعداد قابل توجهی از مردم در صنعت پتروشیمی عمان کار می کنند که روزانه 930،000 بشکه نفت تولید می کنند ، با توجه به مشکلات زمین شناسی در استخراج نفت از خاک عمان این مقدار ممکن است در آینده افزایش یابد . حکومت عمان با سرعت در حال نوسازی کشور می باشد و در حال حاضر تلاش می کند تا اقتصاد ملی را متنوع سازد و به « مدیریت » نیروی کار کمک کند .

نیروی کار و حضور آنها در عمان

در حال حاضر 1،809،000 نفر در عمان کار می کنند ، در سال 2014 حدود 85 درصد از آنها ساکنان خارجی بودند ، از آنجایی که در عمان افراد جوان می توانند بعد از گذراندن دبیرستان و کالج وارد بازار کاری شوند و کارگران ماهر و کارهای روحانی مشغول می شوند ، سیاست «مدیریت» که توسط دولت و توسط اکثر کارفرمایان ممنوع شده است ، به این معنی است که بیشتر متقاضیان خارجی که در عمان کار می کنند ، دارای مدرک تحصیلی نیستند و حتی آموزش متوسطه را تکمیل نمی کنند ، چنین کارگران مهاجر به عنوان نیروی کار غیر متخصص به عمان می آیند .

شرایط کار در بخش های مختلف در عمان           

کشاورزی : کوچکترین بخش اقتصادی در عمان محسوب می شود و کشاورزی تنها 1.3٪ تولید ناخالص داخلی عمان است .

صنعت : در این بخش همه چیز در مورد نفت و گاز است ، به میزان 55 درصد از تولید ناخالص داخلی کشور مربوط به صنعت می باشد ، بخش صنعت اهمیت بسیار بیشتری نسبت به کشاورزی برای جذب نیروی کار دارد ، در حالیکه صنایع سبک نسبتا کم هستند و صنعت پتروشیمی، معدن مس، ذوب آلومینیوم و تولید سیمان بسیار قوی هستند .

دولت عمان همچنین می خواهد متخصصان را تشویق به بهره برداری از ذخایر گاز طبیعی کشور نماید با این وجود تعجب آور است که توسعه نفت در عمان (که بخشی از آن توسط دولت و بخش دیگر توسط شرکت های غول نفتی چند ملیتی اداره می شود ) یکی از بزرگترین کارفرمایان کشور است ، کارکنان بزرگ من الجمله کارگران عثمانی در عمان کار می کنند .

بخش خدمات حمایتی دولت

در مورد بخش خدمات ، دولت در هر دو زمینه گردشگری و تجارت بین المللی پیشرفت چشمگیری داشته است ، پورت های کانتینری بزرگ ، مناطق صنعتی و مناطق آزاد در سحر و صلاله وجود دارد و پروژه های زیربنایی بیشتر مانند یک منطقه ویژه اقتصادی در شهر دوقم به خوبی در جریان است . علاوه بر این مسقط  انگیزه ای برای سرمایه گذاری خارجی و همچنین افرادی که در صنایع IT و CT عمان کار می کنند، ارائه دهد .

آخرين و مهمترين نکته در زمینه شرایط کار در عمان می توان به خدمات و آموزش پزشکي اشاره نمود ، عمان در حال حاضر با توجه به رشد جمعیت خود نيازمند تعداد زيادي از کارکنان در زمینه خدمات درمانی می باشد ، با این حال بسیاری از جوانان عمان به آموزش کامل معلمی یا آموزش پزشکی پرداخته اند و شاید در این زمینه ها چندان شرایط کار برای مهاجران که قصد کار در عمان را دارند مطلوب نباشد .

ساعات کاری و اضافه کاری در عمان

ساعت کاری در کشور عمان بسته به سیاست شرکت بین 40 تا 48 ساعت در هفته متفاوت است ، ساعت اداری معمولا از ساعت 8:30 یا 9:00 صبح تا 5:30 یا 6:00 بعد از ظهر می باشد ، بین تابستان و زمستان تفاوت های زیادی وجود دارد . در ماه رمضان ساعت کاری گاهی اوقات به 6 ساعت در روز کاهش پیدا می کند البته بسیاری از شرکت ها تنها ساعتهای کمتری را برای کارکنان مسلمان خود اعطا می کنند ، کارگران خارجی خود با توجه به ساعت های استاندارد کار می کنند .

جمعیت های کوچک اجازه می دهد که کشورهای حوزه خلیج فارس بتوانند رفاه مردم خود را بدون اعمال مالیات اضافی تامین کنند ، اتباع عمان به طور خودکار با خدمات دولتی وسیع از جمله : مراقبت های پزشکی ، مراقبت از مادران ، مراقبت از کودکان و طرح های بازنشستگی تامین می شود .

کارگران خارجی دسترسی به امکانات پزشکی دارند اما کمی متفاوت تر ، در حقیقت دولت به طور فزاینده ای شرکت ها را به بیمه خصوصی را تشویق می کند که برای کارکنان خود به منظور کاهش استفاده غیرقانونی از برنامه های مراقبت های بهداشتی دولتی افزایش دهند . بیمه خصوصی برای اکثریت نیروهای خارجی توصیه می شود .

حقوق بازنشستگی در عمان

طرح های بازنشستگی ایالتی در عمان برای خارجی ها وجود ندارد ، هرچند برخی نهادهای دولتی و برخی شرکت های بین المللی برنامه های شرکتی دارند .

حال با مطالعه مقاله بالا در زمینه شرایط کار در عمان شاید سوالات دیگری برای شما به وجود بیاد که برای آگاهی از شرایط کار در عمان و مهاجرت به عمان می توانید با موسسه حقوقی ملک پور با همکاری دفتر مشاوره ای MIE اتریش در وین و یا دفاتر همکار ما در ایران تماس حاصل نمایید .

اطلاعات موجود در این وب سایت جهت بالا بردن سطح اگاهی عمومی است و موسسات همکار در ایران خدمات کاریابی ارائه نمی دهند.

 

Rating: 4
29 پاسخ
 1. احمد گفته:

  سلام بنده فوق لیسانس کشاورزی گرایش زراعت هستم 20 سال سابقه کار در مزارع بزرگ دارم سن 45 سال قدرت بدنی مناسب، و آیلتس 5.5 به چه طریقی میتونم کار در عمان پیدا کنم

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   با سلام. کار در کشورهای عربی نیازمند داشتن پیشنهاد شغلی از کارفرمای آن کشور است و منجر به اقامت برایتان نمی شود. این کشورها هیچ گونه خدمات قابل توجهی را برای مهاجران ارائه نمی کنند. در صورت تمایل از طریق موسسات کاریابی آن کشورها می توانید اقدام نمایید. کشورهای عربی عموماً روابط دوستانه ای با ایران نداشته و به راحتی به ایرانیان ویزا نمی دهند. مقاله زیر را مطالعه نمایید:
   https://malekpour.ir/مهاجرت-به-کشورهای-حوزه-خلیج-فارس/

   پاسخ
 2. HOSE6056 گفته:

  سلام
  حسین هستم. مدت 8 سال است لنبار دار صنعتی در یک شرکت هولدینگ کار میکنم. و مسلط به نرم افزارهای مرتبط و دوره های به روز در زمینه انبارداری را گذرانده ام. موسساتی هستند که کارهای مربوط به صدور دعوتنامه از طرف کارفرما را پیگیری کنند|؟ چون که ما کسی را انجا نمی شناسیم.
  ممنون

  Rating: 4
  پاسخ
 3. احمد گفته:

  با سلام مهندس برق قدرت گرایش انتقال وتوزیع هستم 47 سال سن دارم .متقاضی کار دو ماه در عمان یا قطر هستم مرا رااهنمایی کنید

  Rating: 4
  پاسخ
 4. وحید خاکی گفته:

  سلام …من دیپلم هستم و کارگاه تولید مبلمان دارم و مدرک فنی حرفه ای هم دارم و جویای کار در عمان هستم ..میشه راهنمایی کنین لطفا

  Rating: 5
  پاسخ
  • azadehnoory گفته:

   با سلام و عرض ادب. شما باید از طریق موسسات کاریابی، کارفرمایی را بیابید که به شما پیشنهاد کار دهد. البته این را هم در نظر داشته باشید که کشور عمان به شما اقامت دائم نمی دهد و تنها تا زمانی که توانایی کار کردن در این کشور را دارید می توانید در عمان اقامت داشته باشید.

   پاسخ
 5. صالح گفته:

  سلام صالح هستم.15 سال سابقه کار تابلوسازی حروف برجسته ، چنلیوم، استیل، پلاستیک،کریستال ،led و نئون دارم.کار با دستگاه لیزر هم اوکی هستم.لطفا راهنمایی کنید با این سابقه کار در عمان کار برای من هست؟

  پاسخ
  • mostafaostovar77 گفته:

   سلام و عرض ادب
   دوست عزیز برای پیدا کردن کار در کشور عمان نیاز به دریافت دعوتنامه شغلی یا job offer می باشد، شما می توانید با جستجو در سایت های کاریابی این کشور اطلاعات مورد نیاز خود را دریافت نمایید.

   پاسخ
 6. فرشاد گفته:

  با سلام.بنده لیسانس کامپیوتر از دانشگاه آزاد و فوق لیسانس برق از دانشگاه پیام نور دارم و به مدت ۳ سال سابقه در پالایشگاه گازی عسلویه دارم.آیا میتوانم برای کار در پالایشگاه های عمان اقدام کنم؟نتیجه میگیرم ؟

  Rating: 3
  پاسخ
  • shahram shahidi گفته:

   با سلام و عرض ادب. برای کار در عمان نیاز به پیشنهاد کار از طرف کارفرمای عمانی دارید. به این نکته توجه داشته باشید که عمان نمی تواند مقصد نهایی شما برای مهاجرت باشد زیرا این کشور به شما اقامت دائم اعطا نمی کند. توصیه می کنم شرایط کشورهای اروپایی را نیز بررسی کنید که پس از چند سال کار کردن به شما اقامت دائم و تابعیت اعطا می کنند. در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر می توانید با دفاتر ما تماس گرفته و از مشاوره رایگان بهره مند شوید. شماره تماس ما: 02149196000

   پاسخ
 7. مسعود گفته:

  سلام من مدرک نجاری و کابینت سازی و طلا سازی دارم 35 ساله میخواستم ببینم چطور باید مهاجرت ب عمان کرد همراه خانواده ممنون

  پاسخ
 8. مهسا خردمند گفته:

  سلام.من کارشناس ارشد تربیت بدنی هستم و مربی آمادگی جسمانی و ایروبیک و حرکات اصلاحی. تصمیم دارم برای کار در همین زمینه (مربیگری رشته های ورزشی) در کشور عمان اقدام کنم. ممکنه راهنمایی کنید چطور میتونم اقدام کنم و آیا من هم باید ویزای کار بگیرم؟

  Rating: 5
  پاسخ
 9. رضا نوری گفته:

  سلام.بنده لیسانس برق و 34سال سن دارم و حدود 6 سال سابقه تو زمینه یو پی اس یا منابع برق بدون وقفه و تجربه کاری در حوزه دیزل ژنراتور و انرژی خورشیدی و تابلو برق و کارای مرتبط با برق.
  میخوام برای کار تو عمان از شما کمک بگیرم و ایا میشه اقدام کرد؟
  ممنون میشک پاسخگو باشین

  پاسخ
  • azadehnoory گفته:

   با سلام و عرض ادب. برای کار در عمان نیاز به پیشنهاد کاری دارید. اما کشور عمان به شما اقامت دائم نمی دهد و تنها تا زمانی که توانایی کار کردن دارید می توانید در این کشور حضور داشته باشید. با توجه به شرایط تحصیلی عالی شما و سابقه کار فوق العاده پیشنهاد می کنم کشورهای تاپ اروپایی مثل آلمان و اتریش و یا کانادا را برای مهاجرت انتخاب کنید. در صورت نیاز به راهنمایی در این مسیر می توانید با دفاتر ما تماس بگیرید. شماره تماس ما: 02149196000

   پاسخ
 10. www.alirezatorabpooor گفته:

  سلام من متولد ۱۳۷۱ هستم و ۸ ساله که آرایشگرم و مدرک فنی حرفه ای هم دارم ایا میتونم با این شرایط ویزایه کارم رو بگیرم

  پاسخ
 11. سامره شفیع زاده گفته:

  سلام. ببخشید برای ویزای کار عمان مدرک زبان نیاز هست آیا؟؟ چه زبانی؟؟
  محدوده سنی و سابقه کار به چه صورت باید باشد؟

  پاسخ
 12. mansouri.shahram57 گفته:

  با سلام و خسته نباشد، بسیار سپاسگزارم از توضیحات که در این سایت ارائه شده،تقاضای مشاوره با کارشناسان شما ر ا دارم که بتوان تصمیم درست و مناسب با شرایط ام جهت اقامت در عمان اخد نمایم.با تشکر

  پاسخ
 13. rezakashkoli200 گفته:

  سلام روز بخیر من 23سالم هست ومسلط به آرایشگری مردانه هستم میخواستم ببینم اگر بخوام درعمان به آرایشگری ادامه بدم شرایط چجوری هست واگر بخوام درعمان مغازه اجاره کنم در صنایع کار تقریبا اجاره ماهیانه چند ریال هست و رو یک مغازه اجاره ای امکان گرفتن دو ویزای کار هست. ممنون از کمکتون وتشکر از همکارانتون در موعسسه ملک پور

  پاسخ
  • M.N گفته:

   سلام و عرض ادب دوست بزرگوار شما باید برای کار در کشور مقصد باید job offer یعنی پیشنهاد شغلی داشته باشید تا بتوانید برای این نوع ویزا اقدام نمایید . در صورت داشتن این مورد شرایط شما باید به صورت کاملتری بررسی گردد که در این بخش امکان پذیر نمیباشد . پیشنهاد میکنیم جهت مشاوره کاملتری در این باب با دفاتر ما از طریق شماره 021.49196000 تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.