کار در سوئیس و بررسی شرایط آن

 • کار در سوئیس و شرایط عمومی
 • کار در سوئیس و شرایط کار در سوئیس
 • کار در سوئیس و ویزای کار سوئیس
 • کار در سوئیس و مدارک مورد نیاز
 • کار در سوئیس و میزان حقوق در سوئیس
 • کار در سوئیس و نحوه کاریابی در سوئیس
 • کار در سوئیس و مشاغل مورد نیاز
 • کار در سوئیس و موسسات کاریابی
 • کار در سوئیس و نرخ بیکاری
کار در سوئیس شرایط کار در سوئیس

شما می توانید شرایط خود و اطلاعات تماس را از طریق فرم ارزیابی وارد کرده تا مشاوران ما شرایط شما را بررسی کرده و در کوتاه ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند.

کار در سوئیس و مقدمه ای بر آن

کار در سوئیس و مهاجرت به سوئیس از طریق کار در این مقاله مورد بررسی و تحلیل علمی قرار می گیرد. تمامی نکات مهم و اصلی در رابطه با شرایط کار در سوئیس در ادامه شرح داده می شود. کار در سوئیس جز آن دسته از مواردی است که طرفداران بسیاری دارد شاید بتوان گفت درصد بالایی از اشخاصی که قصد مهاجرت به اروپا را دارند مهاجرت به سوئیس و کار در سوئیس را در ذهن می پرورانند به همین دلیل لازم است تا از شرایط کار در سوئیس مطلع گردند. شرایط کار در سوئیس برای اشخاصی که در اتحادیه اروپا ساکن هستند قطعا متفاوت تر از اشخاصی است که در کشورهای غیر اتحادیه اروپا سکونت دارند به همین دلیل در این مقاله به شرایط کار در سوئیس پرداخته خواهد شد. موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه مشاوره ای MIE اتریش شرایط کار در سوئیس را به شرح شما خوانندگان گرامی می رساند .

کار در سوئیس و شرایط عمومی

اشخاصی که در خارج از اتحادیه اروپا زندگی می کنند و قصد کار در سوئیس را دارند باید بدانند که برای کار در سوئیس در ابتدا باید یک کارفرما داشته باشند که بتوانند از کارفرمای سوئیسی خود یک دعوت نامه کاری دریافت نمایند برای دریافت دعوت نامه کاری از کارفرما در ابتدا شخص کارفرما قبل از ارسال دعوت نامه باید کار مورد نظر را به مدت 3 ماه در سوئیس آگاهی نماید چنانچه فرد متقاضی کار مورد نظر یافت نشد باید به مدت 3 ماه دیگر کار مورد نظر را در اتحادیه اروپا آگهی دهد و در صورتی که فرد متقاضی کار در اتحادیه اروپا نیز یافت نشد در این صورت کارفرما می تواند برای متقاضی خارج از اتحادیه اروپا دعوت نامه کاری را ارسال نماید که در این صورت شخص متقاضی با دریافت دعوت نامه کاری می تواند برای اخذ ویزای کاری سوئیس اقدام نماید .

اگر ساکن اتحادیه اروپا هستید به طور قطع شرایط کار در سوئیس برای شما بسیار متفاوت تر از غیر ساکنین خواهد بود. در صورتی که شما ساکن یکی از کشورهای اتحادیه اروپا هستید و قصد دارید که در سوئیس به کار بپردازید باید نکاتی را بدانید. ساکنین اتحادیه اروپا می توانند ویزای جستجوی کار سوئیس را دریافت کنند، که مدت اعتبار آن بین 3 تا 6 ماه می باشد. برای شخص ساکن در اتحادیه اروپا شرایط کار در سوئیس بدین صورت می باشد که فرد متقاضی باید بتواند از کارفرما دعوت نامه کاری خود را دریافت نماید که این مورد بدین صورت خواهد بود که شخص متقاضی برای یافتن کار باید تمامی موارد را رعایت نماید از جمله اینکه باید بتواند تمامی مدارکی را که کارفرما بدان نیاز دارد را جمع آوری و سپس ارائه نماید تا بتواند از کارفرما دعوت نامه کاری را دریافت نماید و بتواند پس از آن اجازه کار سوئیس را اخذ نماید.

کار در سوئیس و شرایط کار در سوئیس

متقاضی برای برای اخذ مجوز کار در سوئیس باید دارای شرایط خاصی باشد:

 • شخص متقاضی باید دارای سن تقریبا 22 سال تا 39 سال باشد.
 • شخص متقاضی باید تجربه کاری کافی در کار مورد نظر را داشته باشد.
 • شخص متقاضی باید دارای مدرک تحصیلی حداقل لیسانس باشد.

اشخاصی که قصد کار در سوئیس را دارند باید بدانند که ساعت کاری در سوئیس همانند برخی کشورهای اروپایی می باشد و ساعات کاری در حدود بین 40 تا 44 ساعت در هفته می باشد البته حداکثر ساعت کاری برای کارگران اداری، صنعتی و فنی در حدود 45 ساعت در هفته می باشد و همچنین حداکثر ساعت کاری که برای شرکت های بزرگ تجاری در سوئیس وجود دارد در حدود 50 ساعت در هفته خواهد بود.

شرایط بازنشستگی برای افراد در سوئیس متفاوت است و شرایط و سن بازنشستگی زنان در سوئیس تا سن 64 سالگی و سن بازنشستگی در سوئیس برای مردان تا سن 65 سالگی می باشد. اشخاصی که قصد کار پس از سن بازنشستگی را دارند باید یک قرارداد جدید پس از آن نیز منعقد نمایند تا بتوانند به کار پس از سن بازنشستگی نیز بپردازند.

اقامت از طریق کار در سوئیس
موسسات کاریابی درسوییس
مدارک لازم جهت اخذ ویزای کاری در سوئیس

کار در سوئیس و ویزای کار سوئیس

دولت سوئیس اخیرا تعداد ویزاهای کاری سوئیس را سهمیه بندی کرده است. همچنین تنها در صورت داشتن پیشنهاد کار می توانید برای ویزای کار سوئیس درخواست دهید. پس از اخذ ویزای کار سوئیس و ورود به کشور سوئیس باید در عرض دو هفته برای مجوز اقامت درخواست دهید. در ابتدا می توانید برای دو نوع اقامت نوع L و اقامت نوع B اقدام کنید. اقامت نوع L اقامت کوتاه مدت یک تا دو ساله است. اقامت نوع B نیز در ابتدا برای یک سال صادر می گردد اما در صورت دارا بودن شرایط هر ساله تمدید می گردد.

پس از ده سال کار متوالی در سوئیس می توانید اقامت دائم یا اقامت نوع C سوئیس را کسب کنید.

همچنین خانواده شما می توانند به عنوان همراه با شما مهاجرت کنند. خانواده شامل همسر و فرزندان زیر 21 سال می باشد. جزئیات مرتبط با ویزای کار سوئیس در مقاله ویزای کار سوئیس در لینک زیر شرح داده شده است، که می تواند اطلاعات کامل تری در اختیار شما قرار دهد.

ویزای کار سوئیس

کار در سوئیس و مدارک مورد نیاز

اگر از طرف یک کارفرمای سوئیسی پیشنهاد کار دریافت کردید، کارفرما باید فرآیند اخذ ویزای شما را در سوئیس شروع کند، سپس شما به همراه پاسپورت به سفارت سوئیس مراجعه می کنید. ممکن است مدارک زیر برای اخذ ویزای کار سوئیس از شما خواسته شود.

 • ارائه پاسپورت فرد متقاضی که دارای اعتبار باشد.
 • ارائه مدارک تحصیلی شخص متقاضی
 • ارائه قرارداد کاری شخص متقاضی با شرکت سوئیسی
 • ارائه مکاتبات فرد متقاضی با کارفرمای سوئیسی
 • ارائه رزومه کامل شخص متقاضی
 • گواهی بیمه سلامت

کار در سوئیس و میزان حقوق در سوئیس

میانگین حقوق در سوئیس 118,530 دلار آمریکا می باشد.  در جدول زیر میزان حقوق برای برخی مشاغل مهم در سوئیس نشان داده شده است.

شغل میانگین حقوق در سال (دلار)
مهندس  93,212
کارگردان 191,817
مدیر بازاریابی 146,577
مدیر پروژه IT 143,327
مدیر منابع انسانی 169,735
مدیر پرژه 123,397
مدیر IT 155,655
مدیر مالی 155,345
تحلیل گر مالی 104,378

کار در سوئیس و نحوه کاریابی در سوئیس

معمولا اگر در حرفه خود متخصص باشید می توانید به راحتی در سوئیس شغلی بیابید. تقریبا نیمی از شغل های اجرایی در سوئیس توسط مهاجرین انجام می شود. سوئیس به دلیل میانگین حقوق بالا و سطح بالای استانداردهای زندگی مکان مورد توجهی برای مهاجرین می باشد.

برای جستجوی کار می توانید از طریق سایت ها و موسسات کاریابی، سرویس استخدام عمومی، آژانس های کارورزی و روزنامه های محلی اقدام کنید. توصیه می شود با شرکت های نیازمند نیروی کار مستقیما مکاتبه کنید تا شانس بیشتری برای کاریابی داشته باشید.

کار در سوئیس و مشاغل مورد نیاز

اشخاصی که شانس بالایی برای یافتن کار دارند معمولا شامل مدیران، متخصصین و سایر افراد با مهارت های بالا هستند. بنابراین داشتن مدرک دانشگاهی و سابقه کار حرفه ای شانس کاریابی در سوئیس را بالا می برد. همچنین ممکن است نیاز باشد یکی از زبان های رسمی سوئیس را بدانید. زبان های رسمی سوئیس فرانسوی، آلمانی و ایتالیایی است.

کشور سوئیس یکی از صنعتی ترین کشورهای اروپا است و نیمی از درآمد آن در صادرات در زمینه مهندسی برق، مهندسی الکترونیک و مهندسی شیمی به دست می آید. سوئیس از بزرگ ترین مراکز مالی جهان است بنابراین کار برای افراد متخصص در زمینه های مهندسی و فن آوری، داروسازی، مشاوره، بانکداری، بیمه و فناوری اطلاعات، تحلیلگران مالی، تحلیلگران بازرگانی و تحلیلگران سیستم وجود دارد. به عنوان مثال در بخش مهندسی تقریبا 40 درصد از نیروی کار را خارجیان تشکیل می دهند. شرکت های چند ملیتی به عنوان بزرگترین ارائه دهنده شغل در سوئیس برای خارجی ها و انگلیسی زبانان هستند. بعضی از بزرگترین شرکت های چند ملیتی در جهان، در سوئیس فعالیت می کنند از جمله Nestlé، Novartis، Zurich Insurance، Roche، Credit Suisse، Adecco، Swiss Re و Glencore

کار در سوئیس و موسسات کاریابی

بسیاری از مشاغل در سوئیس از طریق آگهی دادن در سایت ها و موسسات کاریابی معرفی می شوند و با بررسی آن ها می توانید درخواست کار دهید. چند نمونه از سایت هایی که برای خارجیان کاریابی می کنند در زیر نام برده شده است.

 • Jobs
 • Jobscout 24
 • Jobsuchmaschine
 • JobUp
 • Jobwinner
 • Monster
 • Seasonworkers
 • StepStone
 • Total jobs

کار در سوئیس و نرخ بیکاری

نرخ بیکاری از جمله فاکتور های مهمی است که برای مهاجرت کاری به یک کشور باید در نظر گرفت. نرخ بیکاری در سوئیس طی دهه گذشته زیر 5 درصد بوده است و نشان دهنده بازار کار مناسب در این کشور می باشد. براساس آخرین آمار نرخ بیکاری در سوئیس 4.8 درصد در سال گزارش شده است. نمودار زیر نرخ بیکاری در سوئیس در طی دهه گذشته را نمایش می دهد.

کار در سوئیس شرایط کار در سوئیس

اطلاعات موجود در این وب سایت جهت بالا بردن سطح اگاهی عمومی است و موسسات همکار در ایران خدمات کاریابی ارائه نمی دهند.

کار در سوئیس و سخن پایانی

به طور کلی در مورد شرایط کار در سوئیس باید گفت که این شرایط برای افراد ساکن در اتحادیه اروپا و برای افراد غیر ساکن متفاوت است. بنابراین اشخاصی که قصد کار در سوئیس را دارند باید با اطلاع کافی از این قوانین اقدام به مهاجرت به سوئیس نمایند تا بتوانند به کار نیز بپردازند. برای کار در سوئیس یافتن کارفرما و ارسال دعوت نامه کاری از اهمیت بسیاری برخوردار است. اشخاص متقاضی کار در سوئیس باید از کارفرمای سوئیسی خود دعوت نامه کاری داشته باشند تا بتوانند برای ویزای کار سوئیس اقدام نمایند. موسسه حقوقی ملک پور با همکاری موسسه مشاوره ای MIE اتریش شرایط کار در سوئیس را در این مقاله به صورت کامل بیان نمود همچنین به شرایط بازنشستگی و ساعات کاری در سوئیس نیز پرداخته شد تا بتوانید با اطلاعات کافی از شرایط کار در سوئیس در مورد مهاجرت کاری به سوئیس اقدام نمایید. امید است این مقاله اطلاعات مورد نیاز شما را فراهم آورده باشد. می توانید سوالات خود را در رابطه با شرایط کار در سوئیس در بخش دیدگاه های همین مقاله بیان کرده و سریعا پاسخ بگیرید.