شرایط و مدارک لازم برای پذیرش تحصیلی در آلمان و بررسی آن

شرایط و مدارک لازم برای پذیرش تحصیلی در آلمان و چگونگی اخذ اقامت و پاسپورت کشور آلمان، پذیرش تحصیلی در مقاطع مختلف آلمان در این مقاله علمی مورد تحلیل و بررسی قرار خواهد گرفت. شرایط و مدارک لازم برای پذیرش تحصیلی در آلمان برای مدارس به چه صورت است؟ هزینه زندگی در آلمان با داشتن و ارائه شرایط و مدارک لازم برای پذیرش تحصیلی و تحصیل در آلمان چقدر است؟ آیا می توان با داشتن تمامی شرایط و مدارک لازم برای پذیرش تحصیلی در آلمان جهت اخذ پاسپورت این کشور اقدام نمود؟ کشور آلمان یکی از قدرتمندترین کشورهای اتحادیه اروپا از نظر اقتصاد و صنعت می باشد. نظام آموزشی آن رایگان است و متقاضیان زیادی برای تحصیل در این کشور وجود دارد. موسسه حقوقی ملک پور(MIE اتریش) با داشتن تیم قوی در زمینه پذیرش و ویزای تحصیلی برای تمامی کشورهای تراز اول دنیا، می تواند شرایط و مدارک لازم برای پذیرش تحصیلی در آلمان شما را مورد ارزیابی قرار داده و در این خصوص راهنمای شما باشد.

در بخش دیدگاه ها نیز می توانید سوالات خود را مطرح نمایید و در زمانی کوتاه پاسخ بگیرید.

شرایط و مدارک لازم برای پذیرش تحصیلی در آلمان شرایط و مدارک لازم برای پذیرش تحصیلی در آلمان

شما میتوانید از طریق لینک روبرو با ما در ارتباط باشید و از کارشناسان موسسه مشاوره رایگان دریافت نمایید.

شرایط و مدارک لازم برای پذیرش تحصیلی در آلمان

برای آنکه شرایط و مدارک لازم برای پذیرش تحصیلی در آلمان را بدانید، در ابتدا بهتر است آشنایی اولیه با کشور آلمان داشته باشید. آلمان کشوری در اروپای مرکزی و غربی است که قطب صنعت و اقتصاد اروپا را ایجاد نموده است. پایتخت آلمان برلین است و زبان رسمی مردمان آن آلمانی می باشد. شهرهای هامبورگ، فرانکفورت و مونیخ از مهم ترین شهرهای آلمان می باشند. این کشور پر جمعیت اروپایی در همسایگی اتریش، هلند، فرانسه، دانمارک، سوئیس قرار گرفته است. مهمترین صنعت آلمان خودرو سازی است و شرکت های معروف در این کشور فعالیت می نمایند. نرخ بیکاری آلمان بسیار پایین می باشد و از آنجایی که جمعیت آلمان به سمت پیری پیش می رود، کمبود نیروی متخصص و جوان به شدت در این کشور پیشرفته مشهود است. یکی از روش های مهاجرت به آلمان، روش تحصیلی است که برای مقاطع مختلف برای متقاضیان بین الملل فراهم است. فرد متقاضی تحصیل در این کشور می تواند با اتمام دوره تحصیلی برای ورود به بازار کار این کشور اقدام نمایند و در صورت آنکه 5 سال کار کرده و درآمد کسب نموده باشد و نسبت به پرداخت مالیات خود اقدام نموده باشد خواهد توانست به اقامت دائم و ارزشمند این کشور دست یابد و بعد از 3 تا 5 سال بعد از اقمات دائم برای پاسپورت آلمانی خود اقدام کند.

رفاه اجتماعی بالا، سطح خدمات درمانی عالی در کنار نظام آموزشی رایگان و با کیفیت این کشور باعث شده است در مقاطع مختلف برای این کشور ثروتمند و پویا تقاضای مهاجرت داشته باشند. برای این کار باید شرایط و مدارک لازم برای پذیرش تحصیلی در آلمان متقاضی به دقت بررسی شود. در ادامه مقاله به جزییات بیشتری خواهیم پرداخت.

شرایط عمومی آلمان 1 شرایط و مدارک لازم برای پذیرش تحصیلی در آلمان

در این ویدئو خواهید آموخت:

مراحل تحصیل رایگان در آلمان چیست.

شرایط تحصیل پزشکی در آلمان چیست.

شرایط تحصیل در مقطع دبیرستان های آلمان چگونه است.

آشنایی شرایط تحصیل در مقاطع مختلف تحصیلی در آلمان.

آشنایی با هزینه های تحصیل در آلمان.

فایل صوتی این ویدئو

audio شرایط و مدارک لازم برای پذیرش تحصیلی در آلمان

فایل تصویری موسسه حقوقی ملک پور در باب شرایط و مدارک لازم برای پذیرش تحصیلی در آلمان

video شرایط و مدارک لازم برای پذیرش تحصیلی در آلمان

شرایط و مدارک لازم برای پذیرش تحصیلی در آلمان در مدارس

برای تهیه و ارائه شرایط و مدارک لازم برای پذیرش تحصیلی در آلمان در مدارس در این قسمت به معرفی سیستم آموزش و پروش دولت آلمان در مدارس می پردازیم. آموزش در مدارس دولتی به صورت رایگان و اجباری است. و در 16 ایالت مختلف این کشور تلاش شده است سیستم باکیفیت آموزش نسبتا بالایی ارائه شود. در یک مطالعه در سال 2015، آلمان در رشته های ریاضی و تجربی رتبه 16 و در علوم انسانی رتبه 11 ام را کسب نموده است. دانش آموزان در هر مرحله از آموزش کاملا آزمایش و ارزیابی می شوند تا حداقل نمره لازم را کسب نمایند در غیر این صورت باید دوره را تکرار کنند.

 • آموزش ابتدایی:

سن شروع مدرسه 6 سالگی است و تا 18 سالگی ادامه دارد. دوره ابتدایی از 6 تا 10 سالگی است اما در برخی مدارس بجای 4 سال، شش سال ادامه دارد. 

 • آموزش متوسطه:

سیستم متوسطه بسته به هدف ادامه تحصیل به چند دسته تقسیم می شوند.

 • Gymnasium

  دانش آموزانی که قصد دارند برای تحصیلات عالی یا دانشگاه آماده شوند، به طور معمول با سختگیری های بیشتر تحصیل می کنند. در اینجا دانش آموزان از سنین 10 تا 18 سال تحصیل می کنند که شامل دوره های 5 ام تا 13 ام آموزش است. هنگامی که آنها به سن 11 رسیدند، دوره آمادگی برای آنها در نظر گرفته شده که یک سطح آمادگی دو ساله برای امتحانات نهایی آنها است. ( Abiturیا Abi )دانش آموزان واجد شرایط بعد از فارغ التحصیلی می توانند به دانشگاه وارد شوند یا می توانند برای تحصیل دروس خاص در سطح پیشرفته تر انتخاب کنند. (Leistungskurse)

 • Realschule

  تحصیل Realschule ترین شکل رایج آموزش متوسطه در آلمان است. یک محیط بسیار آکادمیک با طیف وسیعی از موضوعات از جمله یک تا دو زبان خارجی ارائه می دهند. موضوعات و سطح مهارت، دانشجویان را برای مشاغل سطح متوسط در مشاغل و صنعت آماده می کند. یک مدرک دیپلم Realschulabschluss ارائه می شود و به دانشجویان این امکان را می دهد تا دوره های آموزشی، مدارک فنی و حرفه ای، کارآموزی در تجارت را پشت سر بگذارند یا برای تحصیل پزشکی آماده شوند. دانش آموزان در Realschule تحصیلات خود را در سن 15 یا 16 سالگی انجام می دهند. در صورت تمایل به دانشگاه رفتن به انتقال به یک Gymnasium و امتحانات Abitur را تکمیل کنند. تحصیلات در مقطع متوسطه از سن 10 تا 15 سالگی به طور عمومی انجام می پذیرد اما همان طور که بیان شد تا 18 سالگی نیز می توانند آموزش داشته باشند.

 • Hauptschule

  این یک دوره آموزش حرفه ای برای دانش آموزان بین 10 تا 15 یا 16 سال است. این دوره برای دانش آموزانی است که در نهایت وارد یک تجارت یا کارآموزی می شوند و هدفشان کار در بخش های صنعتی است.

 • Gesamtschule و مدارس مجتمع

  مدارس یکپارچه یا Gesamtschulen ناشی از قانونگذاران آموزش و پرورش است که مایل به ایجاد یک سیستم مدرسه ای هستند که نه تنها فراگیرتر بلکه بیش از یک نوع جریان آموزشی نیز ارائه می شود. در بعضی از ایالات، مدارس برنامه های درسی Hauptschule و Realschule را جمع می کنند یا دانش آموزان را با توجه به توانایی هایشان جابجا می کنند. هر سه گزینه تحصیلی: دیپلم Hauptschulabschluss، گزینه های کارآموزی یا تحصیلات بالاتر برای Abi برای آنها باز است.

شرایط و مدارک لازم برای پذیرش تحصیلی در آلمان در مقطع کارشناسی

در این قسمت برای بررسی شرایط و مدارک لازم برای پذیرش تحصیلی در آلمان به مقاطع دانشگاهی خواهیم پرداخت. در ابتدا نگاه اجمالی به سیستم دانشگاهی در آلمان خواهیم داشت. چندین نوع مختلف از موسسات آموزش عالی در کشور آلمان وجود دارد. ازجمله:

 • دانشگاه های عمومی یا Universitäten
 • دانشگاه های علوم کاربردی یا Fachhochschulen
 • کالج های فنی یا technische Hochschulen / technische Universitäten
 • کالج های آموزشی یا Pädagogische Hochschulen
 • موسسات ارائه شده به مطالعات دوگانه یا Berufsakademie
 • موسسات نیروهای مسلح فدرال
 • دانشکده های کلامی یا Theologische Hochschulen

شرایط و مدارک لازم برای پذیرش تحصیلی در آلمان در مقطع کارشناسی، به گواهینامه تحصیلات دبیرستان (Hochschulzugangsberechtigung) یا معادل در کشور خود، به عنوان مثال A Level نیاز دارید. غالباً از دانشجویان بین المللی انتظار می رود قبل از حضور در محل، امتحان ورودی را پشت سر بگذرانند به خصوص اگر در کشوری زندگی کنید که صلاحیت شما توسط دانشگاه آلمان به رسمیت شناخته نشده باشد. برخی از دوره ها برای همه دانش آموزان به امتحان ورودی نیاز دارند. دانشجویان آینده نگر معمولاً باید شش ماه تا یک سال قبل از شروع ترم که در آن دوره شروع می شود، روند درخواست خود را شروع کنند. همچنین ممکن است شما نیاز به ارائه منابع و بیانیه شخصی دانشگاهی داشته باشید. اگر این دوره به زبان آلمانی تدریس می شود ، ممکن است شما نیز نیاز به اثبات صلاحیت خود در زبان آلمانی داشته باشید. بسته به رشته تحصیلی طول دوره شما می تواند 3 تا 4 ساله باشد.

Study in USA شرایط و مدارک لازم برای پذیرش تحصیلی در آلمان

اعزام دانشجو به آلمان

شرایط و مدارک لازم برای پذیرش تحصیلی در آلمان در مقطع کارشناسی ارشد

دلایل مختلفی برای آن وجود دارد که شما کشور آلمان را به عنوان مقصد تحصیل در مقطع ارشد انتخاب نمایید و شرایط و مدارک لازم برای پذیرش تحصیلی در آلمان را مهیا نمایید. این مقاله توسط کارشناسان موسسه حقوقی ملک پور(MIE اتریش) تهیه شده و هر گونه کپی برداری از آن بدون ذکر منبع حرام و غیر قانونی است و موسسه هیچ نوع رضایتی در این زمینه ندارد.

 • تاریخچه نوآوری و قطب روشنگری در علوم و مهندسی و صنعت است.
 • حدود 13 درصد از دانشجویان در دانشگاه های آلمان از خارج از کشور می آیند.
 • این کشور همچنین فرصت های شغلی پس از دوره تحصیلی را برای فارغ التحصیلان اتحادیه اروپا و غیر اتحادیه اروپا فراهم می کند.
 • آلمان نسبت به سایر کشورهای اروپایی و علاوه بر انگلستان، دانشگاه های برتر در سطح جهان دارد.
 • اکثر دانشگاه های آلمان برای این دوره هیچ هزینه ایی دریافت نمی کنند و هزینه زندگی در آلمان در مقایسه با سایر کشور های اروپایی نیز متوسط است.
تحصیلات کارشناسی ارشد در آلمان – جزئیات اصلی برای سال 2019
دانشگاه ها 520
قدیمی ترین دانشگاه دانشگاه هایدلبرگ (1386)
دانشجویان  بین المللی 244.575
طول دوره سال 2
هزینه های تحصیل کمتر از 100 یورو
سال تحصیلی اکتبر تا سپتامبر

بیش از 500 دانشگاه در آلمان وجود دارد که بیش از 19000 برنامه دارند. بر اساس نوع دانشگاه ها، برنامه های تحصیلی متفاوت می باشد.
دانشگاه های تحقیقاتی: کارهای علمی و تحقیقاتی انجام می دهند.
• دانشگاه های فنی: در زمینه های فنوری و مهندسی افراد متخصص را آماده می نماید.
دانشگاه های علوم کاربردی: روی موضوعات عملی مانند مهندسی، تجارت یا علوم اجتماعی تمرکز دارند و غالبا با سازمان های تجاری یا حرفه ایی شریک می شوند.
• دانشکده های هنر، فیلم و موسیقی: آموزش های عملی تخصصی را در رشته های خلاقانه ارائه می دهند و دانشجویان برای پذیرفته شدن باید دارای صلاحیت باشند.
آلمان به دلیل داشتن موسسات تحقیقاتی مختلف که پروژه های مهم تحقیقاتی را انجام می دهند و غالبا با همکاری دانشگاه ها، مشاغل و صنعت کار می کنند. با این حال آن ها معمولا مدارک پایین تر از دکترا را نمی پذیرند. تحصیلات تکمیلی به زبان آلمانی از یک قالب مشترک اروپایی طبق فرآیند بولونیایی توسعه یافته است. و دوره کارشناسی ارشد واسطه بین دوره اول ( کارشناسی) و دوره سوم ( دکترا) است. در این دوره مدرک تحصیلی کامل شما 120 واحد یا ECTS خواهد بود که90 واحد از این دوره از دروس و امتحانات به دست می آیند و 30 واحد باقی مانده برای پایان نامه شما مشخص می شوند. مدارک کارشناسی ارشد به دو نوعMA (Master of Arts) یا MSc (Master of Science)تقسیم می شود. همچنین دوره های ارشد ممکن است پیوسته یا ناپیوسته باشد.
در دوره پیوسته به طور مثال: بیوشیمی یا زیست شناسی می تواند از کارشناسی تا ارشد پیوسته انجام پذیرد و در دوره های ناپیوسته لازم است در مقطع بالاتر وارد بخش تخصصی تر و متفاوتی نسبت به کارشناسی شوند. در این مقطع زبان آلمانی یا انگلیسی ارائه می شود. شرایط و مدارک لازم برای پذیرش تحصیلی در آلمان در این مقطع و مداکر جهت اخذ ویزا در صورتی که دانشجوی بین المللی باشید، شامل:

 • ارائه مدارک تحصیلی پیشین مورد تایید در آلمان
 • ارائه مدارک هویتی
 • ارائه پاسپورت معتبر
 • ارائه مدرک زبان آلمانی یا انگلیسی بسته به نیاز دانشگاه و رشته
 • ارائه نامه پذیرش از دانشگاه یا موسسه آموزشی در آلمان
 • ارائه تمکن مالی برای طول دوره
 • ارائه بیمه دانشجویی
 • دو قطعه عکس

اخذ ویزای کار کانادا 4 شرایط و مدارک لازم برای پذیرش تحصیلی در آلمان

شرایط و مدارک لازم برای پذیرش تحصیلی در آلمان در مقطع دکترا

همان گونه که پیش تر نیز بیان شد، در آلمان دانشگاه ها و مراکز علمی متنوعی وجود دارند اما باید بدانید در تمامی این مراکز دوره دکترا ارائه نمی شود. در بین مراکز نام برده شده در مقاله، تنها موسسات تحقیقاتی که همکاری با دانشگاه های معتبر دارند می توانند دانشجوی دکترا گزینش نمایند و عموما ارتباط با مراکز و سازمان های بزرگ پژوهشی همچون Max Planck همکاری می نمایند. شما به عنوان دانشجوی دکترا متقاضی تحصیل در دانشگاه های تحقیقاتی فنی یا موسسات تحقیقاتی خواهید شد. اگر چه دکترای آلمانی بر اساس نظام بلونیای است، اما از نظر ماهیت بسیار خاص است. آلمان دکترا را صرفا به عنوان مرحله سوم در یک دوره از مطالعات نمی بیند بلکه یک پیشرفت تحقیق جداگانه است. مدرک دکترا که بر اساس تحقیقات مستقل در زمینه ارائه و بررسی پایان نامه است، یک نوآوری آلمانی بود. این قالب هنوز هم در بیشتر دانشگاه ها ارائه می شود اما برخی از آنها برنامه های ساختار یافته ی بیشتری نیز ارائه می دهند.

 • دکترای سنتی

  شما یک پروژه تحقیقاتی را شناسایی کرده و با راهنمایی یک استاد راهنما بطور مستقل آن را دنبال می کنید. می توانید یک دانشگاه یا سازمان غیر دانشگاهی یا یک شرکت آلمانی را برای تحقیقات خود انتخاب کنید.

 • برنامه های ساختاری دکترا

  این دوره ها عمدتا به زبان انگلیسی انجام می شود و بین المللی محور است. شما می توانید آموزش های دیگری را در کنار پایان نامه خود به پایان برسانید. از جمله همکاری و جایگذاری با موسسات تحقیقاتی خارجی. طول دوره دکترای شما بستگی به این دارد که شما دوره سنتی ( معمولا 4 ساله) یا یک برنامه ساختار یافته ( معمولا 3 ساله) را دارید. در طول این دوره بسته به نوع دکترا فرآیند را به سرانجام می رسانید. به طور کلی هر دو شامل انجام یک پروژه تحقیقاتی و نوشتن یک پایان نامه است با این وجود تفاوت های اساسی وجود دارد. دوره سنتی مستقل و انعطاف پذیر تر و بدون حضور اجباری است و مهلت یا برنامه درسی ارائه می شود و شما بر تکمیل تحقیقات خود و نوشتن پایان نامه تمرکز خواهید کرد. در این برنامه شما باید یک سرپرست برای انجام پروژه تحقیقاتی خود انتخاب کنید اگر چه استاد برای راهنمایی شما ورود کمی به محتوای پروژه خواهد داشت و از شما انتظار می رود که تا حد زیادی بطور مستقل در مورد پایان نامه خود کار کنید.
  برنامه های ساختاری دکترا دوره شامل: ارائه سخنرانی، سمینارها و ارزیابی های موقت در مورد موضوعات مرتبط با پژوهش می باشد. در آموزش مهارت های قابل انتقال در روش های علمی و مهارتی شرکت خواهند کرد. فرد به صورت انفرادی و مشترک در پروژه های تحقیقاتی گسترده با دانشجویان و تیم دانشگاهیان درون برنامه کار خواهند کرد. در این برنامه معمولا تیمی از سرپرستان وجود دارد که تمام دانشجویان تحت نظارت آنها فعالیت می کنند. این به پیشرفت همکاری های بین رشته ای کمک می کند و پروژه ها شامل پشتیبانی و آموزش بیشتر سرپرستان و سایر اعضای برنامه شما است. در انتها برای ارزیابی دکترای سنتی با ارائه پایان نامه به صورت شفاهی و بررسی کار خود در مقابل حداقل دو استاد در رشته های مرتبط ارائه می گردد و بیشتر به تحقیقاتی که انجام داده اید و چرا این کار را کرده اید تمرکز دارد.
  در حالی که دکترای ساختار یافته لازم است 180 تا 240 واحد اجباری را تکمیل کند و در مورد دانش خود از محتوای آموزش ها باید سخنرانی ها، سمینار هایی را برگزار نمایید. علاوه بر این شما باید یک پایان نامه به صورت شفاهی نیز ارائه کنید. بیشتر افراد دکترای سنتی را انتخاب می کنند. لازم است بدانید در دکترای سنتی عموما پایان نامه نوشته شده به زبان آلمانی است ولی در دکترای ساختار یافته می تواند انگلیسی باشد.

شرایط و مدارک لازم برای پذیرش تحصیلی در آلمان در مقطع دکترا به شرح زیر است:
برای تحصیل در مقطع دکترا در آلمان به طور کلی لازم است حداقل هشت ترم تحصیلات آکادمیک را قبل از دکترا گذرانده باشید و صلاحیت نهایی شما معادل کارشناسی ارشد آلمان باشد.
هیئت داوران در مقطع تحصیلات عالی قبلی شما نیز باید توسط دانشگاه آلمان شناخته شده باشد.
• برخی دانشجویان بین المللی با استعداد اگر واجد شرایط تحصیل در مقطع دکترا با مدرک پایه لیسانس باشند، باید در امتحان ورودی شرکت کنند.
الزامات زبان را باید بر اساس نوع برنامه انتخابی برآورده نمایید. برای اینکار نیاز است مدرک IELTS یا TOFEL انگلیسی،DSH یا Test DAF ارائه نمایید.
• بیانیه ای از سرپرست دکترای خود ارائه نموده و قصد خود برای ادمه تحصیل را بیان نمایید.
مدارک دانشگاهی معتبر قبلی خود را ارائه نمایید.
صلاحیت تحصیل در این مقطع توسط ریاست دانشگاه آلمانی باید تایید گردد.
داوران شما باید حداقل دو استاد داشته باشند که با شما همکاری کرده اند.
هنگامی که این موارد را تهیه کردید، کمیته دپارتمان دکترا صلاحیت شما را تایید می کند.
در برخی موسسات شما لازم است مصاحبه ایی داشته باشید. این مصاحبه در برخی موارد توسط استاد راهنمایی که شما انتخاب نموده اید برگزار می شود. برای دانشجویان بین المللی این مصاحبه می تواند از طریق اسکایپ برگزار شود.

مقایسه تحصیل دکتری در آلمان و انگلیس

شرایط و مدارک لازم برای پذیرش تحصیلی در آلمان به همراه بورسیه

اگر شما خواهان دریافت بورسیه هستید و در حال تدارک شرایط و مدارک لازم برای پذیرش تحصیلی در آلمان هستید، در این قسمت شرایط و انواع بورسیه را شرح خواهی داد. لازم است بدانید به طور کلی اخذ بورسیه در مقطع دکترا امکان پذیر است و معمولا در مقاطع کارشناسی ارشد بورسیه کمتر وجود دارد. ضمن اینکه تحصیل در آلمان رایگان است و بورسیه بیشتر کمک هزینه و یا هزینه زندگی در این کشور است.

بورس های تحصیلی متعددی برای دانشجویان بین المللی دکترا برای کمک به تأمین هزینه های زندگی شما در هنگام تحصیل در آلمان وجود دارد:
کمک هزینه دانشجویی: سرپرست شما ممکن است شما را برای کمک هزینه 1250 یورو در ماه از بنیاد ملی دانشگاهی آلمان (Studienstiftung des Deutsche Volkes) نامزد کند.
بورس های تحصیلی DAAD: سرویس تبادل دانشگاهی آلمان (Deutscher Akademischer Austausch Dienst) بورس های تحصیلی 1200 یورو در ماه را برای دانشجویان خارجی برای تحصیل در مقطع دکترا در آلمان ارائه می دهد.
• :StipendiumPlus توسط گروهی متشکل از 13 سازمان ارائه شده که در هر ماه 1،350 یورو برای دانشجویان بین المللی در آلمان بودجه ارائه می دهند.
همچنین برنامه های تأمین مالی مختلف دیگری نیز در آلمان وجود دارد که مطالعه PhD بین المللی را به گزینه ای مقرون به صرفه برای شما تبدیل می کند.
• اگر متقاضی دریافت برنامه دکترای ساختار یافته هستید، باید به همراه دکتری خود از حمایت مالی استفاده کنید. در صورت پذیرش، ماهانه مبلغ 1000 تا 40000 یورو دریافت خواهید کرد.
• دانشجویان مقطع دکترا بین المللی بعضی اوقات توسط دانشگاه تحت عنوان قراردادهای تدریس یا به عنوان دستیارهای دانشجویی به کار می روند. شما می توانید مبلغی را بر اساس ساعت های نظارت بر كتابخانه، آموزش، تحقیق برای اساتید یا کار در آزمایشگاه دریافت كنید.

بورسیه تحصیلی در آلمان

شرایط و مدارک لازم برای پذیرش تحصیلی در آلمان و هزینه زندگی در آلمان

یکی دیگر از فاکتورهای بسیار مهم در انتخاب یک کشور به عنوان مقصد مهاجرت، اطلاع دقیق از هزینه های زندگی در کشور مدنظر برای مهاجرت است. ما در این بخش به بیان میانگین هزینه زندگی و تحصیل در آلمان می پردازیم.

 • هزینه های تحصیل در مقطع دکترا

  در سطح دکترا، شهریه تا سه سال (شش ترم) تحصیل در تمام دانشگاه های دولتی آلمان رایگان است. ممکن است شما ملزم به پرداخت شهریه برای هر دوره تمدید و فراتر از طول استاندارد برای دوره دکتری خود باشید. اگرچه هزینه ای پرداخت نمی کنید و تنها باید برای یک ترم تحصیلی مبلغ 150-200 یورو بپردازید. این مبلغ در واقع هزینه های دولت، مدیریت دانشجویی و خدمات دانشجویی را پوشش می دهد.

 • هزینه های زندگی

  از آنجا که شما هزینه شهریه پرداخت نمی کنید، هزینه اصلی شما در آلمان هزینه های زندگی شما خواهد بود. این هزینه ها می توانند از سایر کشورهای اروپایی بالاتر باشد. دانشجویان بین المللی برای تأمین هزینه های اقامت، غذا و سایر هزینه های زندگی در هر ماه حدود 820 یورو نیاز دارند.برنامه های ساختاری دکترا دوره شامل: ارائه سخنرانی، سمینارها و ارزیابی های موقت در مورد موضوعات مرتبط با پژوهش می باشد. در آموزش مهارت های قابل انتقال در روش های علمی و مهارتی شرکت خواهند کرد. فرد به صورت انفرادی و مشترک در پروژه های تحقیقاتی گسترده با دانشجویان و تیم دانشگاهیان درون برنامه کار خواهند کرد. در این برنامه معمولا تیمی از سرپرستان وجود دارد که تمام دانشجویان تحت نظارت آنها فعالیت می کنند. این به پیشرفت همکاری های بین رشته ای کمک می کند و پروژه ها شامل پشتیبانی و آموزش بیشتر سرپرستان و سایر اعضای برنامه شما است. در انتها برای ارزیابی دکترای سنتی با ارائه پایان نامه به صورت شفاهی و بررسی کار خود در مقابل حداقل دو استاد در رشته های مرتبط ارائه می گردد و بیشتر به تحقیقاتی که انجام داده اید و چرا این کار را کرده اید تمرکز دارد.
  در حالی که دکترای ساختار یافته لازم است 180 تا 240 واحد اجباری را تکمیل کند و در مورد دانش خود از محتوای آموزش ها باید سخنرانی ها، سمینار هایی را برگزار نمایید. علاوه بر این شما باید یک پایان نامه به صورت شفاهی نیز ارائه کنید. بیشتر افراد دکترای سنتی را انتخاب می کنند. لازم است بدانید در دکترای سنتی عموما پایان نامه نوشته شده به زبان آلمانی است ولی در دکترای ساختار یافته می تواند انگلیسی باشد.

زندگی در آلمان

شرایط و مدارک لازم برای پذیرش تحصیلی در آلمان و خدمات مؤسسه ملک پور

موسسه حقوقی ملک پور (MIE اتریش) در زمینه های مختلف مهاجرتی به کشور آلمان و سایر کشورهای تراز اول دنیا آماده ارائه خدمات باکیفیت مشاوره ایی و اجرایی می باشد. تیم پذیرش و ویزای تحصیلی این موسسه متشکل از کادر حرفه ایی وکلا و مشاورین نخبه با مشارکت وکلای برجسته اروپایی و همکاری با موسسات آموزشی و دانشگاه های تراز اول اروپا می تواند شرایط و مدارک لازم برای پذیرش تحصیلی در آلمان برای متقاضیان محترم را مورد بررسی و ارزیابی قرار دهد و اگر شرایط و مدارک لازم برای پذیرش تحصیلی در آلمان شما مورد کامل باشد می توانند بر اساس رزومه علمی شما، در پیدا نمودن استاد راهنما نیز به شما خدمات ارائه نماید. برای این منظور کافی است به سایت موسسه رجوع نمایید و رزومه خود را در قسمت آموزش و تحصیل رایگان، بررسی امکان اخذ بورسیه تکمیا نمایید. کارشناسان موسسه با بررسی شرایط و مدارک لازم برای پذیرش تحصیلی در آلمان می توانند نتیجه را به شما اعلام نمایند و راهنمای لازم را خدمتتان ارائه نمایند. از خدمات موسسه می توان به ارائه و تهیه پکیج زبان آلمانی و انگلیسی در بالاترین سطح آموزشی اشاره نمود که بصورت کاملا حرفه ایی از سطح مبتدی قابل استفاده برای هر رده سنی می باشد.

خدمات موسسه حقوقی ملک پور

german universities شرایط و مدارک لازم برای پذیرش تحصیلی در آلمان

 • شما عزیزان با تهیه و مشاهده محصول زیر، می توانید خود را از داشتن وکیل مهاجرت بی نیاز کنید!
راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت

پاسخ به سوالات متداول در زمینه شرایط و مدارک لازم برای پذیرش تحصیلی در آلمان

بهترین کشور برای مهاجرت با لیسانس مهندسی کامپیوتر کجاست؟

audio شرایط و مدارک لازم برای پذیرش تحصیلی در آلمان

برای تحصیل در مقطع لیسانس در رشته مهندسی در کشور آلمان چه مدرک زبانی مورد نیاز است؟

audio شرایط و مدارک لازم برای پذیرش تحصیلی در آلمان

با لیسانس نفت از دانشگاه آزاد، برای تحصیل در کشور های آلمان، اتریش و هلند می توان اقدام کرد؟

audio شرایط و مدارک لازم برای پذیرش تحصیلی در آلمان
شرایط و مدارک لازم برای پذیرش تحصیلی در آلمان و سخن پایانی

شرایط و مدارک لازم برای پذیرش تحصیلی در آلمان و نحوه اخذ اقامت و پاسپورت آلمان به صورت کاملا علمی در این نوشتار مورد تحلیل قرار گرفت. قطب اقتصاد و صنعت در اروپا با خدمات عالی در سطح بهداشت و آموزش توانسته جایگاه عالی در دنیا داشته باشد. موتور اقتصاد اروپا با صنعت پویا و نرخ بیکاری پایین برای هر مخاطبی جذاب است. سیستم آموزش در این کشور مبتنی بر تربیت نیروی کار متخصص و عملی شکل گرفته است و با سیستم رایگان توانسته دانشجویان بین المللی زیادی را جذب نماید. شرایط و مدارک لازم برای پذیرش تحصیلی در آلمان در مقاطع مختلف اعم از مدارس و دانشگاه در این مقاله توسط تیم جستجوگر MIE تحلیل گردید. شرایط و مدارک لازم برای پذیرش تحصیلی در آلمان در مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا مفصل مورد بحث قرار گرفت. اگر در خصوص این مقاله سوال و نظر دارید می توانید در بخش دیدگاه ثبت نمایید تا توسط تیم MIE پاسخ لازم را دریافت کنید. همچنین امکان ارتباط تلفنی و آنلاین به صورت رایگان با تیم حرفه ایی موسسه فراهم هست کافی است با شماره های درج شده تیم آنلاین و تلفنی تماس حاصل فرمایید.

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

411 پاسخ
« دیدگاه های قدیمی تر
 1. sanaz گفته:

  با سلام 29 سال دارم و ارشد طراحی شهری 3 سال پیش با معدل 19 گرفتم برای اخد بورسیه در مقطع دکتری اگه آیلتس و یه مقاله آ اس آی داشته باشم چقدر میتونم موفق باشم اگه ارشد مجدد بخونم شانس دریافت بورسیه بیشتره یا همون دکتری رو ادامه بدم؟ معدل کارشناسیم 17 هست. با سپاس فراوان

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   با سلام. با توجه به تقاضای بالای تحصیل در آلمان و سایر کشورها، برای تحصیل مجدد بسیار بسیاز سخت پذیرش و ویزا میدن و دچار مشکل گپ تحصیلی و محدودیت سنی اقدام هم خواهید شد برای این کار. شرایط بورسیه تحصیلی:
   اخذ بورسیه تحصیلی و تحصیل رایگان در دانشگاه های خارجی با توحه به میزان بالای درخواست بورسیه تحصیلی و تحصیل رایگان توسط متقاضیان در سراسر جهان، نیازمند داشتن شرایط ویژه علمی، مقالات ISI، رزومه تحصیلی قوی، مدرک زبان با نمره بالا و سایر شرایط مشابه می باشد. همچنین می بایست از استاد دانشگاهی در دانشگاه های کشور مورد نظر تاییدیه داشته باشید. فرم زیر را پر نموده و در صورت داشتن شرایط لازم، با دفاتر ما تماس گرفته و از مشاوره رایگان بهره مند شوید.
   https://malekpourmie.com/فرم-درخواست-ارزیابی-اخذ-بورسیه

   پاسخ
 2. زهرا گفته:

  سلام ۳۴ ساله هستم ودیپلم وقبولی کنکور دررشته روانشناسی از ایران رو دارم یک سال وچهارماه است که مدارک م رو برای تایید فرستادم ووسلدورف هنوز جوابی دریافت نکردم لطف کنید راهنماییم کنید برای ورود به دانشگاه دررشته مامایی چکارباید بکنم الان مدرک B1 دارم

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   با سلام. تحصیل پزشکی و رشته های مرتبط آن در اکثر کشورها نیازمند گذراندن دور های پیش پزشکی و یا آزمون های تخصصی مربوطه به همراه داشتن مدرک زبان رسمی آن کشور حداکثر بعد از گذشت دو ترم از تحصیل پزشکی شما می باشد. مدارک و شرایط دیگری نیز مورد نیاز خواهد بود. با دفاتر ما تماس بگیرید تا شرایط شما را ارزیابی کنند.

   پاسخ
 3. ناشناس گفته:

  سلام ۳۴ ساله هستم ودیپلم وقبولی کنکور دررشته روانشناسی از ایران رو دارم یک سال وچهارماه است که مدارک م رو برای تایید فرستادم ووسلدورف هنوز جوابی دریافت نکردم لطف کنید راهنماییم کنید برای ورود به دانشگاه دررشته مامایی چکارباید بکنم الان مدرک B1 دارم

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   با سلام. تحصیل پزشکی و رشته های مرتبط آن در اکثر کشورها نیازمند گذراندن دور های پیش پزشکی و یا آزمون های تخصصی مربوطه به همراه داشتن مدرک زبان رسمی آن کشور حداکثر بعد از گذشت دو ترم از تحصیل پزشکی شما می باشد. مدارک و شرایط دیگری نیز مورد نیاز خواهد بود. با دفاتر ما تماس بگیرید تا شرایط شما را ارزیابی کنند.
   در مورد پاسخ دانشگاه هم کاری نمیشه کرد تا زمانی که خودشون جواب بدن. مجددا مکاتبه کنید و ازشون درباره نتیجه درخواستتون بپرسید.

   پاسخ
« دیدگاه های قدیمی تر
Rating: 5