ویزای EB1

شرایط ویزای EB1  چیست ، شرایط ویزای EB1   برای متخصصین چیست ، مدارک مورد نیاز  جهت اخذ ویزای EB1 چیست ، هزینه های اخذ ویزای EB1 چقدر است ، شرایط زمانی جهت اخذ ویزای EB1  چگونه است ، موسسه حقوقی ملکپور در مقاله پیش رو انواع ویزاهای EB1 را خدمت شما عزیزان همیشه همراه موسسه حقوقی ملک پور عرضه می دارد. جالب است بدانید بسیاری از افراد در ایران مشمول دریافت ویزای EB1 می شوند و خود اطلاعی ندارند، پس با ما همراه باشید تا همه چیز را در خصوص ویزای EB1 بیاموزیم. موسسه حقوقی ملکپور با ارائه مشاوره های رایگان درمورد ویزای EB1 شما جهت تجربه ی یک زندگی متفاوت در کشور آمریکا، راهنمایی می کند. همچنین بدانید که ویزای EB1 به صورت واقعی و قانونی آن تنها توسط موسسه حقوقی ملکپور در ایران صورت می گیرد.

کلمه ی EB در ویزای EB1 آمریکا مخفف کلمه ی Employment base  است، این نوع ویزا شامل دو دسته ویزای  EB1A و ویزای  EB1B و ویزای  EB1c می شود که در ذیل به شرح هریک می پردازیم:

ویزای EB1a

افرادی که دارای جوایز خاص ارزشمند جهانی مانند مدال های المپیک و پارا المپیک، جایزه ی نوبل، اسکار و یا کن باشند می توانند به راحتی ویزای EB1   آمریکا را دریافت دارند، در غیر این صورت اگر سه ویژگی از گزینه های مذکور در ذیل را داشته باشند، این نوع ویزا به آنان تعلق خواهد گرفت:

 • ادله ای مبنی بر دریافت یک جایزه ای که ملی یا بین المللی است؛ به عنوان مثال جوایز خوارزمی، کارآفرینی، تکواندو و موارد از این دست شامل این ادله می باشد.
 • ادله ای مبنی بر مشارکت شما در رشته یا گروهی که همه نمی توانند عضو آن گروه شوندمثل انجمن ریاضی دانان، انجمن تیم ملی کشور
 • ادله ای که نشان دهد نام شما در جراید، روزنامه ها، تلویزیون مطلب چاپ شده است مثل مصاحبه ی تلویزیونی
 • ادله ای که نشان دهد شما قاضی یا داور بوده اید، مثل داور ورزشی یا داور مقالات.
 • ادله ای مبنی بر کار علمی، ورزشی، هنری، آکادمیکی، تجاری، کارآفرینی که به این مرتبط باشد که شما در آن یک عمل خاصی انجام داده اید. مثلا قهرمان ورزشی هستید و یا یک ساز موسیقی که شما آن را بنا کرده اید.
 • ادله ای مبنی بر اینکه در یک رسانه ای در مورد مقالات علمی شما یا انتشارات شما در حد تجاری صحبت شده است.
 • ادله ای مبنی بر اینکه شما نقش اساسی در یک سازمان داشته اید و یا آن را رهبری می کرده اید، مثلا مدیر عامل یک سازمانی بوده اید.
 • ادله ای بر اینکه شما نسبت به دیگران در یک رشته ی کاری درآمد فوق العاده زیاذی داشته اید.
 • ادله ای مبنی بر اینکه آثار شما در یک نمایشگاه به نمایش گذاشته شده است.پ
 • ادله ای مبنی بر اینکه شما در هنرهای نمایشی، تجسمی، موسیقی، موفقیت مالی فراوانی داشته اید و اگر به کشور آمریکا مهاجرت کنید نقش مهمی در پیشرفت این کشور ایفا خواهید کرد.

همانطور که بیان شد اگر سه دلیل و مدرک از موارد ده گانه ی فوق را داشتید، می توانید از طریق ویزای EB-1Aبرای مهاجرت در آمریکا با کسب اقامت دائم این کشور و دریافت مستقیم گرین کارت اقدام کنید. البته برای کشور آمریکا باید محرز شود که شما قصد ادامه ی فعالیت هایی را دارید که برای دریافت ویزای EB-1A دلایل و مدارک آن را ارائه دادید.

در این روش ما می توانید برای همسر و فرزندان وابسته ی خود که سن آنها زیر ۲۱ سال است، نیز از همان ابتدای بدو ورود گرین کارت دریافت دارید و اقامت دائم را برای آنها نیز کسب کنید.

در این روش به دلیل اینکه نیاز به معرفی هیچ گونه کارفرمایی از کشور آمریکا نمی باشد، یکی از روش های پرطرفدار و البته کوتاه برای اخذ اقامت دائم آمریکا محسوب می شود.

همچنین جالب است بدانید که هیچگونه محدودیت سنی برای شخص متقاضی وجود ندارد و مدرک زبان و هیچگونه مدرک تحصیلی نیز نیاز نمی باشد.

ویزای EB1B, EB-1B, EB1-OR

این نوع ویزا برای اشخاص محقق، پژوهشگر و اساتید دانشگاه مورد استفاده قرار می گیرد:

در این روش فرد باید حداقل  سه سال در کشور خود به عنوان یک استاد یا پژوهشگر تجربه و سابقه ی کار  یا تدریس داشته باشد، این نوع متقاضیان برای کسب ویزای EB1b نیاز به دعوت نامه ای از یک موسسه تحقیقاتی در آمریکا دارند که نشان دهد به مدت حداقل یکسال خواهان ادامه ی فعالیت و تحقیقات خود در کشور آمریکا می باشند.

متقاضیان ویزای EB1b  باید ثابت کنند از میان ۵ ویژگی زیر حداقل دو مورد را دارا می باشند:

 • ادله ای مبنی بر دریافت هدایای ارزشمندی که بخاطر موفقیت های تحقیقاتی خود کسب کردند.
 • ادله ای مبنی براینکه در نهاد ها و انجمن هایی عضویت دارید که عضویت ر آنها نیازمند شرایط خاص علمی است.
 • ادله ای مبنی بر اینکه دیگران در آثار خود در مورد شخص متقاضی به خاطر موفقیت های او سخن به میان آورده اند و در نشریات منتشر کرده اند.
 • ادله ای مبنی بر اینکه شخص متقاضی مولف مقالات یا کتب دانشگاهی در رشته ی مورد نظر خودش می باشد که این آثار در سطح جهانی انتشار می یابند.
 • ادله ای مبنی بر اینکه شخص متقاضی موفقیت های علمی و دانشگاهی در رشته ی مورد نظر خویش داشته است.

 

ویزای EB1c

این نوع ویزا مخصوص مدیرانی است که در سطح بین المللی مشغول به کار هستند. در این نوع ویزا نیاز به یک کارفرما در کشور آمریکا می باشد که از وی دعوت به عمل آورد. . این فرد باید به عنوان یک مدیر عامل و یا مدیر بخش اجرایی در یک شرکت به نام چند ملیتی مشغول به کار باشد و در سه سال گذشته یکسال در آن استخدامو مشغول به کار شده باشد. شخص متقاضی باید دارای ویژگی هایی زیر باشد:

 • اداره ی یک بخش از شرکت
 • قدرت تصمیم گیری برای استخدام و اخراج کارکنان
 • تعیین کننده ی قوانین و اهداف شرکت

حتما پس از خواندن این نوشتار در فکر فرو رفته اید که خودتان و یا آشنایان و دوستان نزدیکتان می توانید به راحتی برای اخذ ویزای EB-1  اقدام کنید و اقامت دائم آمریکا را دریافت دارید پس تعلل نکنید، بی درنگ با موسسه حقوقی ملک پور که تنها موسسه ایست که به طور قانونی و واقعی برای ویزای EB-1  صلاحیت دارد، تماس بگیرید و از مشاوران و کلای برجسته ی ما در این خصوص راهنمایی بخواهید.

جهت مشاوره رایگان در باب شرایط ویزای EB1 میتوانید با دفتر وین تماس مستقیم داشته و یا با دفاتر همکار ما در ایران تماس حاصل بفرمایید.

4 پاسخ
 1. زهرا رسولی گفته:

  سلام وقت شما بخیر
  زهرا هستم از خطه سرسبز شمال (مازندران)
  اقای دکتر در برنامه لایو ۰۵/۲۷ در مورد گرین کارت eb1-a صحبت کردند. من از موارد ۱۰ گانه ذکر شده، ۴ مورد (1-3-9) رو در هنر تذهیب دارم و مورد ۲ رو هم شاید بتونم تا ۲ ماه دیگه بدست بیارم و ۳ مورد رو هم برای هنر خوشنویسی دارم که این هنرها بنظرم در امریکا خیلی کم وجود داره و میتونه اینده خوبی داشته باشه و میخواستم اطلاعات کاملتری رو دریافت کنم تا ببینم شانسم چقدره برای اخذ گرین کارت. محبت کنین پاسخ رو به ایمیلم ارسال کنین تا انشاالله بتونیم همکاری کنیم.

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و عرض ادب و احترام
   احترامآ ضمن تشکر فراوان از خدمت شما دوست عزیز لطفا رزومه کاملتان را برای ما ایمیل بفرمایید تا بررسی گردد.
   بعرضتان میرسانیم که به جهت آنکه توضیح مسائل حقوقی در این بخش امری دشوار میباشد و ممکن است باعث سوء تفاهم گردد و برای مشاوره بهتر ممکن است لازم باشد به سوالات مشاور پاسخ دهید و این بطور همزمان در مشاوره تلفنی امکانپذیر خواهد بود ، برای آنکه بتوانیم خدمت شما پاسخ درست ارائه نماییم و پاسخگوی تعداد کثیر ایمیل های ارسال شده از عزیزانی که به ما لطف دارند با سرعت بیشتری باشیم ، خواهشمندیم با دفاتر ما تماس گرفته و مشاوره رایگان دریافت بفرمایید .

   پاسخ
 2. وحيد قاسم مختاري گفته:

  با سلام
  سوالي در مورد أفراد با تواناييهاي خاص و دست اوردهاي بي سابقه دارم مبني بر أنكه شخصي اختراعاتي بينظير داشته كه در سازمان ثبت اختراعات سوييس wipo ثبت شده باشد و همچنين اختراعي در زمينه پزشكي كه خارق العاده باشد و داراي منافع تجاري بينظير براي كشور ايالات متحده داشته باشند چه كمكي متوانيد ارائه دهيد
  مدرك تحصيلي بنده ديپلم الكترتكنيك ميباشد
  با تشكر فراوان

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و عرض ادب و احترام
   احترامآ ضمن تشکر فراوان از خدمت شما دوست عزیز و بزرگوار
   بعرضتان میرسانیم که به جهت آنکه توضیح مسائل حقوقی در ایمیل امری دشوار میباشد و ممکن است باعث سوء تفاهم گردد و برای مشاوره بهتر ممکن است لازم باشد به سوالات مشاور پاسخ دهید و این بطور همزمان در مشاوره تلفنی امکانپذیر خواهد بود ، برای آنکه بتوانیم خدمت شما پاسخ درست ارائه نماییم و پاسخگوی تعداد کثیر ایمیل های ارسال شده از عزیزانی که به ما لطف دارند با سرعت بیشتری باشیم ، خواهشمندیم که در ساعاتی که در ادامه ایمیل خدمت شما اعلام مینماییم با دفاتر ما تماس گرفته و مشاوره رایگان دریافت بفرمایید ، البته درصورت تماس با دفاتر شعبه یک و دو MIE وین در اتریش میتوانید از مشاوره رایگان تلفنی خود شخص جناب آقای دکتر ملک پور بصورت مستقیم بهره مند گردید.
   با احترام فراوان

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.