شرایط ویزای تحصیلی کانادا و بررسی آن

شرایط ویزای تحصیلی کانادا، قوانین و مراحل اخذ پذیرش تحصیلی از کانادا در مقاطع مختلف و تمام نکات مهم و اساسی در زمینه تحصیل کانادا در این نوشتار با رویکردی تخصصی بررسی شده است. کانادا یکی از محبوب ترین کشورها برای دانشجویان بین المللی است که دانشگاه های تراز اول آن هر ساله میزبان دانشجویان از سراسر جهان می باشد. ایرانیان بسیاری نیز کشور کانادا را مقصدی مناسب برای تحصیل، کار و زندگی می دانند. به همین دلیل معمولاٌ سوالات زیادی در رابطه با شرایط ویزای تحصیلی کانادا از کارشناسان مؤسسه حقوقی ملک پور پرسیده می شود. معمولاٌ افرادی که با هدف مهاجرت به کانادا اقدام به اخذ ویزای تحصیلی کانادا می نمایند می خواهند بدانند که آیا می توان پس از تحصیل در کانادا به کار در این کشور پرداخت؟ آیا می توان از طریق تحصیل در کانادا اقامت دائم این کشور را کسب نمود؟ شرایط ویزای تحصیلی کانادا و مدارک مورد نیاز اخذ آن کدامند؟ از این رو در این نوشتار کارشناسان مؤسسه حقوقی ملک پور (MIE اتریش) به این گونه سوالات پاسخ می دهند و تمامی نکاتی را که برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا نیاز دارید مطرح می نمایند. با ادامه مقاله همراه شوید و شرایط ویزای تحصیلی کانادا را به صورت کامل مطالعه کنید. 

شرایط ویزای تحصیلی کانادا 1 شرایط ویزای تحصیلی کانادا

شما میتوانید از طریق لینک روبرو با ما در ارتباط باشید و از کارشناسان موسسه مشاوره رایگان دریافت نمایید.

شرایط ویزای تحصیلی کانادا و شرایط عمومی

تحصیل در کانادا و بصورت کلی شرایط ویزای تحصیلی کانادا موضوع اصلی این نوشتار است، اما پیش از پرداختن به این موضوع ابتدا معرفی اجمالی از کشور کانادا خواهیم داشت. اگر نیازی به مطالعه اطلاعات مربوط به کشور کانادا ندارید می توانید از این بخش گذر کنید و ادامه مقاله را مطالعه کنید. کشور کانادا واقع در قاره آمریکای شمالی به پایتختی اتاوا می باشد که دارای 10 استان و 3 قلمرو است. این کشور از شرق با اقیانوس اطلس، از غرب با اقیانوس آرام، از شمال با اقیانوس منجمد شمالی و از جنوب با ایالات متحده آمریکا هم مرز است. مساحت این کشور در حدود 9 میلیون و 980 هزار کیلومتر مربع و جمعیت تقریبی آن 35 میلیون و 675 هزار نفر می باشد. کانادا دارای بلندترین مرز زمینی در جهان با ایالات متحده آمریکاست.

کانادا همچنین دومین کشور پهناور جهان محسوب می شود. نام سیاسی کانادا پادشاهی مشروطه است که زیر نظر ملکه الیزابت دوم، ملکه انگلستان قرار دارد و این شخص رئیس کشور کانادا محسوب می شود. از پر جمعیت ترین شهرهای کانادا می توان به تورنتو، مونترال و ونکوور اشاره نمود. زبان رسمی این کشور انگلیسی و فرانسوی و واحد پول آن دلار کانادا (CAD) می باشد.

مهاجرت تحصیلی به کانادا در مقاطع مختلف امکان پذیر است، افراد از مقطع مدرسه تا مدارج بالای دانشگاهی می توانند در کشور کانادا تحصیل کنند. بسیاری از دانشگاه های کانادا در سطح جهانی شناخته شده هستند و رتبه های بالایی در رتبه بندی های جهانی دارند. در ادامه شرایط تحصیل در مقاطع مختلف و همچنین شرایط دریافت ویزا در هر مقطع بررسی خواهد شد. 

امتیاز بندی مهاجرت به کانادا 1 شرایط ویزای تحصیلی کانادا

در این ویدئو خواهید آموخت:

تاثیر Study Plan بر اخذ ویزای تحصیلی کانادا.

 نحوه نگارش Study Plan.

موارد لازم برای گنجاندن در Study Plan.

بررسی مزایای تحصیل در کانادا.

فایل صوتی این ویدئو

audio شرایط ویزای تحصیلی کانادا

فایل تصویری موسسه ملک پور در باب شرایط ویزای تحصیلی کانادا

video شرایط ویزای تحصیلی کانادا

شرایط ویزای تحصیلی کانادا در مدارس

تحصیل در مدارس کانادا به دو دسته ابتدایی و دبیرستان تقسیم بندی می شود. مقطع ابتدایی (Elementary) که از کودکستان تا سال ششم است و مقطع دبیرستان که شامل سال های هفتم تا دوازدهم می باشد. بر اساس قانون کشور کانادا همه افراد بین سنین ۶ تا ۱۸ سال باید در مدارس تحصیل کنند. در کشور کانادا کودکان 3 تا 6 ساله در مهد کودک ها تحت‌ تعليم‌ و تربيت‌ قرار خواهند گرفت. دوره‌ ابتدايي‌ در کانادا از سن 6 سالگي‌ شروع می شود. دوره‌ دبيرستان‌ 4 ساله‌ است. نظام‌ تحصيلي‌ پيش‌ دانشگاهي‌ در كشور کانادا به‌ نحوی‌ می باشد كه‌ تا قبل‌ از ورود به‌ دانشگاه‌ دانش‌آموزان‌ می بایست حدودا  12 سال‌ تحصيل‌ كنند.

مدارس کانادا به دو دسته مدارس دولتی و خصوصی و بین المللی تقسیم می شوند. دانش آموزان خارجی که والدین یا قیم آن ها در کانادا اقامت ندارد باید در مدارس بین المللی کانادا تحصیل کنند و بابت تحصیل در مدارس شهریه بپردازند. اما در صورتی که والدین دانش آموز خارجی اقامت کانادا را داشته باشند امکان تحصیل در مدارس دولتی و رایگان نیز وجود دارد.

در جدول زیر لیست برخی از مدارس بین المللی کانادا و ایالت هایی که در آن قرار دارند ذکر شده است و هزینه 1 سال تحصیل در این مدارس نیز درج شده است. 

مدرسه ایالت زبان تحصیل نوع سکونت شهریه مدارس سالیانه
بروکس شائنیگان بریتیش کلمبیا انگلیسی خوابگاه دارد 47،500 دلار کانادا
کالج روسیو اونتاریو انگلیسی خوابگاه دارد 24،500  دلار کانادا
کالج برنت وود بریتیش کلمبیا انگلیسی خوابگاه دارد 74،770 دلار کانادا
کالج بین المللی کلمبیا اونتاریو انگلیسی خوابگاه دارد 31،491 دلار کانادا
مدرسه ترافاگل اونتاریو انگلیسی خوابگاه دارد 59،515 دلار کانادا
مدرسه بادول بریتیش کلمبیا انگلیسی خوابگاه دارد 38،600 دلار کانادا

نکته مهمی که شاید مد نظر تعداد زیادی از مخاطبین باشد این نکته است که دانش آموزانی که در مدارس کانادا پذیرش تحصیلی دریافت می نمایند امکان این که یک نفر از پدر یا مادر وی به واسطه او ویزا دریافت نماید وجود دارد که ویزای همراه در مدارس کانادا از نوع ویزای توریستی بوده و تا زمان تحصیل فرزند در کانادا معتبر می باشد. دانش آموزان خارجی برای اسکان در کانادا می توانند در خوابگاه مدارس شبانه روزی اقامت کنند و یا در منزل یک خانواده کانادایی که توسط دولت کانادا تایید شده اند زندگی کنند که به این نوع اقامت اصطلاحاً Home Stay می گویند. اسکان Home Stay نسبت به اسکان در خوابگاه مدارس هزینه کمتری خواهد داشت.

در سنین بالاتر و پس از پایان مدرسه امکان تحصیل در کالج های کانادا نیز فراهم است. تحصیل در کالج های کانادا برای اشخاصی مناسب است که به کانادا مهاجرت نموده و برای آماده شدن جهت ورود به دانشگاه های این کشور می توانند در کالج تحصیل کنند. دوره کالج به مدت 2 الی 4 سال با توجه به رشته ای که تصمیم به تحصیل در آن دارند، به طول خواهد انجامید. هزینه تحصیل در کالج ها از 8،000 تا 16،000 دلار کانادا می باشد. رشته های تحصیلی کالج ها معمولاً فنی، کاربردی، مهندسی و هنری می باشد و آنان را برای ورود به بازار کار آماده می کنند و از همین روی تکیه چندانی بر مسائل تئوریک وجود ندارد. با این وجود طی موافقت نامه ای که با دانشگاه های کانادا دارند، دانشجویانی که نتوانستند در دوره دبیرستان معدل کافی را برای پذیرش در دانشگاه های موردنظرشان کسب کنند، پس از تحصیل در کالج و تقویت زبان انگلیسی می توانند با کسب نمرات لازم به دانشگاه مورد نظرشان انتقال یابند.

تحصیل کودکان در مدارس کانادا با امکان اخذ ویزای همراه برای والدین

شرایط ویزای تحصیلی کانادا در مقطع لیسانس

تحصیل در کانادا در مقطع لیسانس بدین صورت است که بعد از گذراندن دوره 12 ساله مدارس و گرفتن مدرک آن و داشتن آیلتس۶ می توان وارد مقطع لیسانس شد. مقطع لیسانس در کشور کانادا ۴ ساله است، اما در استان کبک دانشجویان می توانند پس از گذراندن ۱۱ سطح در دوره مدرسه وارد کالج شوند و یا پس از گذراندن ۲ سال دوره پیش دانشگاهی، بعد از ۳ سال مقطع لیسانس خود را به پایان برساند. دانشجو پس از اتمام این دوره تحصیلی مدرکی با عنوان bachelor یا کارشناسی دریافت خواهد نمود. دانشجویان مقطع کارشناسی در کانادا امکان کار پاره وقت دانشجویی به مدت 20 ساعت در هفته را خواهند داشت. یکی از شرایط ویزای تحصیلی کانادا داشتن سن مناسب تحصیل است. حداکثر سنی که برای پذیرش تحصیلی در مقطع کارشناسی امکان پذیر است معمولاً تا سن 23 سالگی می باشد. هر چه سن متقاضی بیشتر باشد ریسک دریافت ویزا بالاتر می رود و متقاضی باید دلیل محکمی برای توجیه این فاصله تحصیلی یا گپ تحصیلی ارائه دهند.

مدارک اصلی که برای پذیرش در مقطع کارشناسی باید ارائه دهید شامل دیپلم 12 ساله، ریزنمرات چند سال آخر تحصیل و مدرک زبان می باشد. برخی از دانشگاه ها بدون مدرک زبان نیز به شما پذیرش می دهند. البته با این شرط که ابتدا یک دوره زبان در کانادا بگذرانید و زمانی که به سطح مطلوب رسیدید می توانید وارد دانشگاه شوید. برای مقطع فوق لیسانس نیز امکان پذیرش بدون مدرک زبان وجود دارد. در مورد شرایط تحصیل در کانادا بدون مدرک زبان می توانید در لینک زیر مطالعه کنید. 

تحصیل در کانادا بدون مدرک زبان

اقامت پس از تحصیل در کانادا 1 شرایط ویزای تحصیلی کانادا

شرایط ویزای تحصیلی کانادا در مقطع فوق لیسانس

از مهم ترین شرایط ویزای تحصیلی کانادا برای ورود به مقطع فوق لیسانس، داشتن معدل بالای ۱۳ در دوره کارشناسی و با توجه به رشته و دانشگاه مورد نظر در کانادا داشتن آیلتس ۶ و یا ۶٫۵ است. این مقطع با توجه به تعداد واحد هایی که در هر رشته باید گذرانده شود یک ساله و یا دوساله است. دانشجویان این مقطع را یا به صورت پژوهش با همراهی استاد راهنما یا نشستن در سر کلاس و گذراندن واحد های درسی و یا به صورت ترکیبی از هر دو می گذرانند. دانشجو پس از اتمام این دوره تحصیلی مدرکی با عنوان M.A یا کارشناسی ارشد دریافت خواهد نمود. امکان کار پاره وقت برای دانشجو به مدت هفته ای 20 ساعت فراهم وجود دارد. معمولاً بهترین سن برای پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد در کشور کانادا تا سن 32 سال می باشد.

برای پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد نیز شما باید مدارک تحصیلی قبلی خود شامل مدرک دیپلم و مدرک لیسانس، ریزنمرات و مدرک زبان ارائه دهید. همان گونه که ذکر شد با شرط گذران دوره زبان انگلیسی در کانادا می توانید با نمره زبان پایین نیز پذیرش بگیرید.

فایل تصویری موسسه ملک پور در باب شرایط ویزای تحصیلی کانادا

video شرایط ویزای تحصیلی کانادا

فایل صوتی موسسه ملک پور در باب شرایط ویزای تحصیلی کانادا

audio شرایط ویزای تحصیلی کانادا

شرایط ویزای تحصیلی کانادا در مقطع دکتری

برای پذیرش در دوره دکترا در دانشگاه های کانادا، شما باید معدل بالای ۱۳ در دوره کارشناسی و کارشناسی ارشد داشته باشید. همچنین داشتن مدرک آیلتس 7 با توجه به رشته و دانشگاه مورد نیاز می باشد. این دوره ۳ تا ۵ سال طول می کشد و شخص هم دوره های کورس یا آموزش و هم پژوهش یا پروژه را برعهده دارد. این پروژه ها معمولا توسط شرکت ها حمایت می شوند، لذا به دانشجوی این مقطع در اکثر موارد کمک هزینه تحصیلی یا بورسیه اعطا خواهد شد. این بورسیه گاه تنها شهریه را پوشش می دهد و در برخی مواقع نیز هزینه های زندگی را نیز در برمی گیرد که به آن فول فاند نیز گفته می شود. دانشجو پس از اتمام این دوره تحصیلی مدرکی با عنوان Ph.D یا دکتری دریافت خواهد نمود. دانشجویان مقطع دکتری در کانادا امکان کار دانشجویی نیز دارند. اما دانشجویانی که برای تحصیل در این مقطع از بورسیه تحصیلی استفاده کرده باشند با توجه به نوع بورسیه ممکن است اجازه کار پاره وقت دانشجویی را نداشته باشند.

اخذ پذیرش در این مقطع با مقاطع پیشین متفاوت است. شما برای تحصیل دکترا در کانادا و اخذ پذیرش باید مستقیما با استاد فعال در حوزه تحصیلی خود مکاتبه کنید و با ارائه رزومه ای قوی یکی از اساتید را قانع کنید که شما را به عنوان دانشجو بپذیرد و به عنوان استاد سوپروایزر شما در زمان تحصیل در دانشگاه عمل کند. از مواردی که می تواند رزومه شما را قوی کند می توان به معدل بالا، مدرک زبان با نمره بالا، مقالات ISI و ارائه پروپوزال قوی اشاره کرد. در صورت تمایل می توانید رزومه خود را در اختیار کارشناسان مؤسسه حقوقی ملک پور قرار دهید تا گزینه های موجود برای شما جهت اخذ بورسیه را بررسی نمایند. 

دانشگاه های رایگان کانادا

تحصیل رایگان در کانادا 4 شرایط ویزای تحصیلی کانادا

شرایط ویزای تحصیلی کانادا به همراه بورسیه تحصیلی

بسیاری از دانشجویان برای اینکه هزینه های تحصیل و زندگی در کانادا را پوشش دهند، به دنبال اخذ بورسیه تحصیلی هستند. بورسیه های تحیصلی به سه نوع دولتی، دانشگاهی و بورسیه های خاص تقسیم بندی می شوند. همچنین بورسیه های تحصیلی از نظر پوشش هزینه ها، به دو نوع اسکولارشیپ و فاند تقسیم می شوند که نوع اول بخشی از هزینه ها و نوع دوم تمام هزینه های دانشجو را پوشش می دهند. بورسیه های تحصیلی به دلیل تعداد بالای درخواست ها برای آن، نیازمند داشتن شرایطی است که از جمله آن می توان به داشتن نمره زبان بالا، رزومه تحصیلی قوی، مقالات بین المللی، شرایط سنی مناسب و داشتن توصیه نامه از اساتید اشاره نمود. انواع بورسیه های تحصیلی در کانادا به شرح زیر می باشند.

بورس تحصیلی دولتی کانادا
 • بنتینک فلوشیپ

  برای دانشجویان بین المللی که در مقطع فوق لیسانس در رشته های علوم طبیعی، علوم اجتماعی یا تحقیقات بهداشتی قصد ادامه تحصیل دارند.

 • ریسرچ IDRC

  بورسیه تحصیلی برای دانشجویان کشورهای در حال توسعه در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری.

 • بورسیه تحصیلی NSERC

  بورسیه تحصیلی برای دانشجویان رشته علوم طبیعی و مهندسی در مقطع کارشناسی ارشد.

بورسیه تحصیلی غیر دولتی کانادا
 • بورسیه تحصیلی صندوق زیست محیطی Anw Vallee

  برای دانشجویان تحقیقات حیوانی در سطح دکتری در بریتیش کلمبیا

 • بورسیه تحصیلی ترودو

  برای دانشجویان در مقطع دکتری

بورسیه تحصیلی خاص
 • بورس تحصیلی دانشگاه کارلتون

  برای دانشجویان بین المللی مقطع کارشناسی ارشد

 • بورسیه تحصیلی دانشگاه کونکوردیا

  برای دانشجویان بین المللی مقطع کارشناسی

 • بورسیه تحصیلی دانشگاه دلشویی

  در تمامی مقاطع برای دانشجویان بین المللی و داخلی

 • بورسیه تحصیلی کالج هامبر

  برای دانشجویان بین المللی در مقطع کارشناسی

 • بورسیه تحصیلی دانشگاه مک گیل

  برای دانشجویان بین المللی در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری

 • بورسیه تحصیلی دانشگاه آلبرتا

  برای دانشجویان بین المللی مقطع کارشناسی

 • بورسیه تحصیلی دانشگاه کالیاری

  برای دانشجویان بین المللی از 500 دلار تا 60،000 دلار

تحصیل در کانادا به همراه بورسیه

شرایط ویزای تحصیلی کانادا و هزینه های تحصیل و زندگی در کانادا

مهم ترین بخش برای بسیاری از دانشجویان در زمینه تحصیل در کانادا، می تواند از اطلاع از میزان شهریه تحصیلی و هزینه های زندگی در این کشور باشد تا بتوانند شرایط مالی مورد نیاز برای تحصیل در کانادا و اخذ ویزای تحصیلی کانادا را فراهم نمایند. به این منظور می بایست بدانید که هزینه تحصیل در کانادا بسته به دانشگاه و شهر محل تحصیل متفاوت و متغیر است و ارقام اعلام شده در این بخش تنها میانگین شهریه ها هستند. بسیاری از دانشگاه ها نیز برای برخی کشورها شهریه کمتری را نسبت به باقی کشورها تعیین می نمایند که می بایست این موضوع را مد نظر قرار داد. شهروندان کانادا به طور میانگین برای تحصیل در مقطع لیسانس 6،838 دلار کانادا و برای مقطع فوق لیسانس 7،086 دلار کانادا باید شهریه بپردازند. طبق آمارهای ارائه شده، میانگین هزینه های تحصیل برای دانشجویان بین المللی حدود 27،159 دلار کانادا در سال می باشد.

معمولاً تحصیل در رشته های هنر و علوم انسانی از رشته هایی مانند مهندسی و پزشکی مقداری کم هزینه تر می باشد. همچنین هزینه رشته های مدیریتی و کسب و کار کمی ارزان تر از میانگین شهریه های تحصیلی در کانادا می باشد و مبلغی حدود 26،395 دلار کانادا است. هزینه های تحصیل در مقطع فوق لیسانس معمولاً ارزان تر از مقطع لیسانس می باشد و این مبلغ بستگی به مقطع و رشته تحصیلی که انتخاب می نمایید، متفاوت است. به طور میانگین، هزینه تحصیل در مقطع فوق لیسانس در کانادا حدود 16،497 دلار کانادا می باشد.  

معمولا هزینه های زندگی و تحصیل در کشوری که قصد مهاجرت به آن دارید از موارد بسیار مهمی است که آگاهی از آنها در اولویت قرار دارد. بسیار منطقی خواهد بود که تصمیم به مهاجرت به کشوری را داشته باشید که هزینه های تحصیل و زندگی در آن مطابق با سرمایه شما باشد. اگر تحصیل و زندگی در کانادا جزء علاقمندی های شما است و از هزینه های زندگی و تحصیل در کانادا و شرایط ویزای تحصیلی کانادا واهمه دارید، اطلاعات ذیل به شما کمک خواهد کرد که برآورد مناسبی از هزینه های تحصیل و زندگی در کانادا داشته باشید. در بین تمام راه های مهاجرت به کانادا، مهاجرت از طریق تحصیل و اقامت تحصیلی یکی از بهترین و مناسب ترین و مطمئن ترین راه ها است و تنها افرادی که دارای شرایط ویزای تحصیلی کانادا هستند می توانند این ویزا را دریافت نمایند. کشور کانادا در حال حاضر بیش از ۱۳۰ هزار داوطلب بین المللی را در سال می پذیرد و این آمار نشان دهنده آن است که در این کشور سیستم آموزشی دارای سطح بالا و تحصیلات و امکانات نیز دارای کیفیت بالایی است و همین مطلب سبب شده مقصد بسیاری از اتباع دیگر کشورها و همچنین هموطنان عزیز باشد. در جدول زیر قیمت برخی از اقلام و خدمات مهم در کشور کانادا بیان شده است. 

کالا یا خدمات هزینه به دلار کانادا
شیر یک لیتر 2.34
نان یک قرص 500 گرمی 2.84
برنج یک کیلو 4.01
تخم مرغ 12 عدد 3.31
گوشت مرغ 1 کیلو 13.34
گوشت گوساله 1 کیلو 14.89
سیب 1 کیلو 3.97
موز 1 کیلو 1.71
سیب زمینی 1 کیلو 2.69
پیاز 1 کیلو 2.62
آب یک بطری 1.5 لیتری 2.27
هزینه ما هیانه ایاب و ذهاب 95
هزینه های جانبی آب و برق و سرمایش و گرمایش برای آپارتمان 85 متری 147.43
اینترنت پرسرعت 60MBR و نامحدود 73.92
آپارتمان 1 خوابه در مرکز شهر 1،238.43
آپارتمان 1 خوابه در حومه شهر 1،008.03
آپارتمان 3 خوابه در مرکز شهر 2،001.78
آپارتمان 3 خوابه در حومه شهر 1،656.28
هزینه تحصیل و زندگی در کانادا

شرایط ویزای تحصیلی کانادا و کار دانشجویی

امکان کار دانشجویی در کانادا بصورت پاره وقت بوده و مستلزم کسب اجازه از دانشگاه محل تحصیل و اداره مهاجرت کانادا است که عموماً صادر می شود. با کار ضمن تحصیل یا کار دانشجویی می توان بخشی از هزینه های زندگی دانشجویی در کانادا را پرداخت نمود. هر چند از اقدامات مهم جهت فراهم آوردن شرایط ویزای تحصیلی کانادا و اخذ این ویزا این است که باید قبل از ورود به کانادا شواهد کافی ارائه نمایید مبنی بر توانایی پرداخت شهریه و هزینه های زندگی در کانادا. کار دانشجویی در کانادا می تواند مسیری طولانی در جهت کمک به شما در ایجاد کسب و کار خود در آینده باشد و حتی به شما کمک می کند که پس از فارغ التحصیلی بتوانید اقامت این کشور را اخذ نمایید و با سابقه کاری که به دست آورید راحت تر استخدام شوید. 

شرایط کار ضمن تحصیل در کانادا

شرایط ویزای تحصیلی کانادا و بررسی ویزای همراه

از مهمترین دغدغه های متقاضیان تحصیل در کانادا، چگونگی اخذ ویزای همراه می باشد. یکی از مزایای بزرگ تحصیل در کانادا را می توان امکان همراهی خانواده با دانشجو نامید. متقاضیان تحصیل در کانادا می توانند برای اعضای خانواده خود نیز درخواست ویزا دهند و این مسئله یکی از بهترین شرایط ویزای تحصیلی کانادا می باشد. اعضای خانواده در تعریف حقوقی آن شامل همسر و فرزندان زیر سن قانونی سال می باشند. فرزندان وابسته که بیش از سن قانونی دارند نیز می توانند در صورتی که تمکن مالی لازم برای تامین هزینه های خود را داشته باشند، خانواده را همراهی کنند. همچین فرزندان می توانند به صورت رایگان در مدارس دولتی کانادا تحصیل کنند. همسر متقاضی نیز در صورت داشتن شرایط مورد نیاز امکان کار در کانادا را دارد و می تواند به صورت تمام وقت یا پاره وقت برای هر کارفرمایی در کانادا کار کند. در صورتی که متقاضی پس از پایان تحصیل، مجوز کار پس از تحصیل در کانادا را اخذ نماید، مجوز کار همسر نیز به همان میزان تمدید خواهد شد.

شرایط ویزای تحصیلی کانادا و معرفی دانشگاه های برتر کانادا

کشور کانادا دارای دانشگاه های بسیار مطرح در عرصه بین المللی است و مدرک تحصیلی این کشور در بسیاری از کشورها مورد قبول واقع می شود. در جدول زیر به معرفی دانشگاه‌ها و مراكز آموزش‌ عالي‌ كانادا خواهیم پرداخت.

اسم دانشگاه رتبه کشوری رتبه جهانی تأییدیه وزارت علوم
دانشگاه تورنتو 1 19 دارد – گروه ممتاز
دانشگاه بریتیش کلمبیا 2 28 دارد – گروه ممتاز
دانشگاه البرتا 3 56 دارد – گروه ممتاز
دانشگاه مک گیل 4 58 دارد – گروه ممتاز
دانشگاه واترلو 5 92 دارد – گروه ممتاز
دانشگاه سیمون فارسر 6 104 دارد – گروه ممتاز
دانشگاه کالگاری 7 108 دارد – گروه ممتاز
دانشگاه مک مستر 8 127 دارد – گروه ممتاز
دانشگاه مونترال 9 139 دارد – گروه ممتاز
دانشگاه یورک 10 173 دارد – گروه خوب

دانشگاه های کانادا

تحصیل رایگان در کانادا 5 شرایط ویزای تحصیلی کانادا

شرایط ویزای تحصیلی کانادا و مدارک مورد نیاز اخذ ویزای تحصیلی کانادا

تحصیل در کانادا نیاز به داشتن پذیرش تحصیلی از یکی از دانشگاه های کاناداست تا با استفاده از آن بتوان به همراه مدارک دیگر برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا اقدام نمود. مدارک مورد نیاز برای اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی کانادا را در این بخش بررسی خواهیم نمود.

 • مدارک مورد نیاز برای اخذ پذیرش از دانشگاه های کانادا
  • درخواست جهت تحصیل در دانشگاه
  • پاسپورت معتبر
  • آخرین مدرک تحصیلی (برای مقطع لیسانس دیپلم 12 ساله و برای فوق لیسانس مدرک لیسانس)
  • ریز نمرات سه سال آخر تحصیل
  • مدارک هویتی
  • عکس پاسپورتی
  • برگه واریز شهریه دانشگاه
  • مدرک زبان آیلتس (در صورت درخواست دانشگاه)
 • مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا
  • نامه پذیرش قطعی دانشگاه
  • پاسپورت معتبر
  • عکس پاسپورتی
  • مدارک هویتی
  • نامه تمکن بانکی
  • گواهی عدم سوءپیشینه
  • بیمه مسافرتی
  • در برخی از رشته ها داشتن معاینه پزشکی

شرایط ویزای تحصیلی کانادا و موقعیت کار پس از تحصیل

شرایط ویزای تحصیلی کانادا تا به اینجای این مقاله بررسی شد و به بخش مهم شرایط اقامت کاری پس از فارغ التحصیلی در دانشگاه های کانادا می رسیم. بر اساس قانون حاکم بر کشور کانادا، افرادی که در این کشور تحصیل کرده باشند این امکان برای آنها وجود دارد که به همان مدت که تحصیل کرده اند نیز در کانادا بمانند و به جستجوی کار بپردازند. البته اقامت کاری پس از تحصیل یا PGWP در صورتی به فرد اعطا می شود که در دوره ای حداق 8 ماهه و در موسسه آموزشی یا دانشگاه مورد تایید تحصیل کرده باشد. اعتبار PGWP برابر با طول دوره تحصیلی شما و تا سقف 3 سال می باشد. این امکان برای دانشجو وجود دارد تا در مدت اعتبار این اقامت جهت جستجوی کار در کانادا حضور داشته باشد. معمولاً دانشجویان از این فرصت یک ساله استفاده نموده و در این کشور شغل مناسب را پیدا می کنند تا بتوانند اقامت خود را در کشور کانادا تمدید کنند.

نیاز کانادا به نیروی کار و نرخ بیکاری پایین در این کشور سبب گشته است تا دانشجویان بتوانند با سادگی بیشتری در این کشور مشغول به کار شوند. در نمودار زیر نرخ بیکاری کشور کانادا را مشاهده خواهید نمود.

امتیاز بندی مهاجرت به کانادا 2 شرایط ویزای تحصیلی کانادا

اقامت پس از تحصیل در کانادا

شرایط ویزای تحصیلی کانادا و وضعیت اقامت و اخذ تابعیت پس از تحصیل

تحصیل در کانادا به تنهایی منجر به اخذ اقامت دائم کانادا نمی شود ولی همان گونه که ذکر شد بعد از فارغ التحصیلی این امکان برای فرد متقاضی مهاجرت به کانادا فراهم می آید که برای مدت زمانی معین در کشور کانادا اقامت داشته باشد و کار مناسبی را بیابد. بعد از فارغ التحصیلی به شخص این اجازه داده می شود تا کاری تمام وقت داشته باشد و در صورتی که تمامی هزینه های زندگی خود را تامین نماید و با پرداخت مالیات و عمل نمودن به تمامی وظایف شهروندی و رعایت قوانین، بعد از 3 الی 5 سال موفق به اخذ اقامت دائم کانادا گردد. 3 سال پس از اخذ اقامت دائم نیز فرد می تواند تابعیت و پاسپورت کانادا را دریافت کند. 

study in Canada شرایط ویزای تحصیلی کانادا

ویدئو راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت، حاصل بیش از 15 سال تجربه در امر مهاجرت می باشد که شما را با تمامی روش های مهاجرت به کشورهای برتر دنیا آشنا می سازد و می توانید وکیل خود در امر مهاجرت باشید.

راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت
شرایط ویزای تحصیلی کانادا و سخن پایانی

شرایط ویزای تحصیلی کانادا، اقامت پس از تحصیل در کانادا و اهم مطالب در رابطه با تحصیل در کانادا از جهات مختلفی به بحث و بررسی گذاشته شد. ما در این مقاله تلاش نمودیم تمامی شرایط ویزای تحصیلی کانادا و راه های امن جهت اخذ آن را برای شما بزرگواران شرح دهیم. با توجه به مطالب ارائه شده در باب شرایط ویزای تحصیلی کانادا توصیه می کنیم قبل از تصمیم گیری و هر اقدامی و پرداخت هزینه های گزاف جهت کسب اطلاعات و شرایط ویزای تحصیلی کانادا و بورسیه کشور کانادا و مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل در کانادا با مشاورین ارشد و وکلای زبده در امر مهاجرت در زمینه شرایط ویزای تحصیلی کشور کانادا مشورت نمایید. شما عزیزان در صورت داشتن هر گونه سوالی در زمینه شرایط ویزای تحصیلی کانادا می توانید بصورت رایگان و تلفنی با کارشناسان موسسه حقوقی ملک پور (موسسه MIE اتریش) مشاوره داشته باشید. همچنین در صورت هرگونه سوال در رابطه با تحصیل در کانادا در زیر همین مقاله در بخش دیدگاه ها مطرح نمایید تا مشاورین ما در صدد پاسخگویی به آن برآیند.

1 comment(s) need to be approved.

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

163 پاسخ
 1. شهاب گفته:

  درود بر شما
  مقاله بسیار خوبی بود
  آیا می توان همزمان پس از ورود به کانادا برای اخذ اقامت دائم از طریق روش های دیگه اقدام کرد؟

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   سلام.
   اگه بتونید ویزای دیگه ای اخذ کنید مثل سرمایه گذاری، ازدواج و کاری، بله. البته باید ویزای تحصیلیتون رو لغو و ویزای جدید رو درخواست کنید.

   پاسخ
 2. شبنم گفته:

  من 32 سالمه و سال 91 لیسانس حقوق گرفتم می تونم با این گپ برای کانادا اقدام کنم؟ مدرک زبانم ندارم اما محدودیت هزینه وجود نداره مجردم هستم

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   سلام. گپ تحصیلیتون بالاست و برای تحصیل رد کانادا ریسکتون بالا میره ولی برای برخی کشورهای اروپایی میتونین اقدام کنین. با موسسه تماس بگیرید تا راهنمایی تون کنند.

   پاسخ
 3. جواد باقرزاده گفته:

  بسیار از مقاله خوبی که تهیه کردید متشکرم. ایا برای بورسیه تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد با مدرک دانشگاه ازاد میشود امیدوار بود؟

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   سلام. برای بورسیه تحصیلی فاکتورهایی مثل سن مناسب، نمره زبان بالا، معدل بالا، مقالات بین المللی و تحصیل در رشته پرکاربرد تاثیر اصلی رو دارند و باقی موارد فرعی محسوب میشند به نوعی.

   پاسخ
 4. حامد گفته:

  سلام. برای تحصیل در مقطع لیسانس در کانادا، شرط سن تا چه سالی باید رعایت کرد؟ و ایلتس برای لیسانس چه سطحی نیاز داره؟

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour1 گفته:

   با سلام
   بهتر است از دریافت آخرین مدرک تحصیلی بیشتر از 4 تا 6 سال نگذشته باشد. معمولا آیلتس 6 مورد نیاز است.

   پاسخ
  • Entekhab70 گفته:

   دوست عزیز سلام
   بهتره که از آخرین مدرک تحصیلی بیش از 4 سال نگذشته باشه
   در خصوص مدرک زبان به رشته و دانشگاه بستگی دارد
   آیلتس 6 نیازه که در برخی موارد می توان با آیلتس 5.5 هم پذیرش گرفت
   موفق باشید

   Rating: 5
   پاسخ
 5. سحر بندعلیزاده گفته:

  با سلام
  سپاس از اطلاعات بسیار مفید و کامل شما
  سوالی داشتم از خدمت شما
  من اگر استاد راهنما داشته باشم از دانشگاههای کانادا و رزومه ام از نظر مقاله ها و معدل و دانشگاه فارغ التحصیلیم قوی باشد،
  آیا با آیلتس ۶ شانس ویزا دارم؟
  پیشاپیش ممنون از پاسخ شما

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE گفته:

   با سلام و عرض ادب دوست عزیز
   نیاز به بررسی بیشتری وجود دارد، ولی با وجود رزومه تحصیلی و پژوهشی قوی که فرمودید شانس بالایی در این زمینه خواهید داشت. البته دانشگاهی که قصد اخذ پذیرش در آن دارید نیز بسیار مهم می باشد لذا بهتر است برای کسب اطلاعات بیشتر با موسسه تماس بگیرید

   Rating: 4
   پاسخ
  • جواد باقرزاده گفته:

   نیاز دارد تا رزومه شما به صورت تخصصی بررسی شود. ولی در خالت کلی بله شما شانس دارید که اقدام کنید

   Rating: 5
   پاسخ
 6. ن.ج گفته:

  سلام وقت بخیر.
  من ۳۴ سالمه کارشناس ارشد آموزش زبان انگلیسی. ۵ سال فارغالتحصیل شدم. بیست روز دیگه آزمون ایلتس دارم. مدرس زبان انگلیسی هستم. متاهل و بک دختر ۱۰ ساله دارم. همسرم ۳۹ ساله مهندس تاسیسات با ۱۴ سال سابقه کار. میخوام برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در رشته تکنولوژی آموزشی اقدام کنم. معدل ۱۶.۶ ..آیا امکان اقدام ویزای همرا ه همزمان وجود دارد؟ خودم برای پذیرش چقدر شانس دارم.
  با تشکر فراوان

  Rating: 4
  پاسخ
  • MIE.Malekpour1 گفته:

   با سلام
   برای ویزای تحصیلی کانادا توصیه می کنیم که با همراهان خود همزمان اقدام نکنید که شانس دریافت ویزا بیشتر باشد.
   نکته مهمی که باید توجه کنید این است که گپ تحصیلی برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا بسیار مهم است. اگر بخواهید مجدد برای ارشد اقدام کنید گپ تحصیلی خیلی زیادی دارید و شانس کمی برای دریافت ویزا خواهید داشت.
   توصیه می کنیم یا برای دکترا اقدام کنید. یا اگر امتیاز لازم را کسب می کنید برای اسکیل ورکر اقدام کنید که به صورت همزمان با همراهان ویزا می گیرید. یا برای کشورهای اروپایی که به گپ تحصیلی اهمیت نمی دهند اقدام کنید.

   پاسخ
  • samira.hatami121 گفته:

   سلام دوست عزیز برای کانادا گپ تحصیلی و سن اهمیت زیادی برای ویزا داره برای همین ممکنه به دلیل گپ تحصیلی شانس ویزاتون پایین باشه اگه بخواید همراه همزمان هم اقدام کنید که دیگه ریسک ویزا بالاتر میره

   Rating: 5
   پاسخ
 7. جواد باقرزاده گفته:

  بسیار مقاله جامع و خوبی بود. ممنون از اطلاعاتی که در اختیارمون میذارید

  Rating: 5
  پاسخ
  • سادات گفته:

   سلام و عرض ادب
   این نظر لطف شماست. همچنین می توانید مقالات دیگر در مورد کشورهای دیگر را در سایت ما مطاله کنید.

   Rating: 4
   پاسخ
 8. سینا گفته:

  سلام وقتتون بخیر
  یک سوال داشتم از خدمتتون من 27 ساله و فوق لیسانس دارم اگه بخوام کالج پذیرش بگیرم چند درصد احتمال داره که ویزای من رد بشه

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour1 گفته:

   با سلام
   برای پذیرش در کالج گپ تحصیلی خیلی زیادی دارید و شانس پایینی برای ویزا هست.

   پاسخ
  • mahdi گفته:

   با سلام و عرض ادب خدمت شما
   با توجه به مقطع تحصیلی شما و شرایط سنی پیشنهاد نمی گردد که برای پرونده خود ریسک ایجاد کرده و برای کالج اقدام نمایید.
   شرایط سنی شما برای مهاجرت تحصیلی بسیار مناسب می باشد. اگر بتوانید مسیر درست را انتخاب کنید قطعا شانس بالایی در اخذ ویزا خواهید داشت. پیشنهاد می گردد در این زمینه با مشاورین مجموعه ما تماس حاصل نمایید و از مشاوره تلفنی رایگان بهره مند شوید

   Rating: 5
   پاسخ
 9. زهرا گفته:

  سلام و وقت بخیر
  برای ویزای همراه ایا میشه همزمان اقدام کرد یا بعد از ورود دانشجو به اون کشور این امکان وجود داره؟ معمولا چند وقت بعد از ورود میشه اقدام کرد؟

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   سلام. درخواست همزمان ویزای همراه ریسک ریجکتی بالایی داره و پیشنهاد میشه متقاضی اصلی بعد و ورودش به کانادا برای همراه اقدام کنه. چند ماهی طول میکشه تا پرونده شما بررسی و به نتیجه برسه.

   پاسخ
 10. محمد حسین گفته:

  سلام ممنون بابت مقاله عالی تون یه سوال داشتم من الان 19 سالمه آیلتس 6.5 دارم رشته تجربی خوندم میخوام برای تحصیل کارشناسی در کانادا اقدام کنم. میخواستم بدونم میزان هزینه دانشگاه ها چجوریه و اینکه ایا بعد از ورود به کانادا میتونم برای خانواده م دعوتنامه ارسال کنم تا بتونند ویزای مالتی بگیرن؟ ممنون

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   سلام.
   شرایط تحصیل در کانادا:
   تحصیل در کانادا نیازمند داشتن سرمایه لازم برای تحصیل و زندگی در این کشور هستش. نمره زبان هم لازمه و اینکه نباید گپ تحصیلیتون زیاد باشه. هزینه های تحصیل در کانادا از 12 تا 95 هزار دلار کانادا بسته به دانشگاه و شهر محل تحصیل متفاوته و این مبلغ سوای هزینه زندگی در کانادا و هزینه پذیرش و ویزا هستش. با توجه به تعداد زیاد رشته ها و دانشگاه ها، رشته های قابل ارائه در هر دانشگاه هارو می تونید از طریق سایت اون دانشگاه مشاهده کنید.
   هزینه خورد و خوراک در کشور کانادا زیاد نیست. معمولا برای یک خانواده 4 نفره هزینه خورد و خوراکی را معادل 500$ باید در نظر گرفت. به این علت که در ونکوور هزینه ها کمی بالاتر است این رقم شاید 10% افزایش یابد. البته هزینه اجاره مسکن هم جداگانه خواهید داشت.
   برای ویزای مالتیپل و توریستی کانادا شرایطی نیازه از جمله اثبات تمکن مالی و سابقه سفر و … با موسسه تماس بگیرید تا مشاورین ما بیشتر راهنماییتون کنند.

   پاسخ
 11. حسام گفته:

  با سلام
  بنده هنرستانی هستم در رشته عمران با معدل ۱۸ دو گزینه برای انتخاب دانشگاه دارم یک دانشکده فنی حرفه ای دو هم دانشگاه آزاد هر دو کاردانی هستن میخواستم بدونم کدوم تاثیر بیشتر برای اپلای داره و ارزش و ریسک خواندن زبان داره میتونم اقدام کنم ؟ خیلی علاقه دارم که مهاجرت کنم و نمیدونم کدوم دانشگاه بهتره

  Rating: 4
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   سلام. ترجیحاً لیسانستون رو تموم کنید و بعد برای تحصیل در خارج از کشور اقدام کنید چرا که مدرک کاردانی در بسیاری تز کشورها از جمله کانادا رسمیت نداره و عمومأ نیازه که از نو کارشناسی بخونین که مشکلاتی مانند گپ تحصیلی براتون ایجاد میکنه. دانشگاه آزاد و سراسری بهتر از سایر دانشگاه ها هستند برای مهاجرت.

   پاسخ
  • جواد باقرزاده گفته:

   برای ادامه تحصیل در خارج از کشور، بهتره که مدرک لیسانس داشته باشید و ترجیح هم با دانشگاه های سراسری و ازاد هست. البته دانشگاه های دیگر هم امکان اپلای دارند ولی این دانشگاه ها در اولویت هستند.

   Rating: 5
   پاسخ
 12. امیرحسین گفته:

  سلام ممنون از مقاله خوب شما و زحماتتون . برای تحصیل فرزندان آیا والدین در صورت همراهی اجازه کار دارند؟

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   سلام. قبلاً میشد یکی از والدین رو به عنوان همراه برد ولی اخیرأ خیر. والدین میتونین جداگانه و از طریق ویزای توریستی اقدام کنند.

   پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   سلام. برای درخواست که کمتر از یک هفته زمان میبره ولی چون تحویل و بررسی مدارک زمان بر هست، چند ماهی زمان نیاز داره‌ تا ویزا اخذ بشه.

   پاسخ
 13. مصطفی گفته:

  سلام. ایا برای کالج های کاناداشرایط سنی خاصی مد نظر هست؟؟ با۳۳ سال سن میشه برای کالج های کانادا اقدام کرد؟

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   با سلام. تحصیل در کانادا شرایط سنی داره و به گپ تحصیلی حساسه. بهرحال میتونید با موسسه تماس بگیرید تا مشاورین ما شرایط شما رو ارزیابی و راهنماییتون کنند.

   پاسخ
 14. Rozhina گفته:

  سلام و عرض ادب،
  ممنون از زحمات تیم قوی MIE. من 30 سالمه و دو سال گپ تحصیلی دارم. مدرک تحصیلیم هم لیسانس شیمی هست. می خواستم بپرسم که آیا می شه بدون مدرک زبان هم از کانادا برای من پذیرش گرفت یا ریسک ویزا دارم؟

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   با سلام.
   شرایط تحصیل در کانادا:
   تحصیل در کانادا نیازمند داشتن سرمایه لازم برای تحصیل و زندگی در این کشور هستش. نمره زبان هم لازمه و اینکه نباید گپ تحصیلیتون زیاد باشه. هزینه های تحصیل در کانادا از 12 تا 95 هزار دلار کانادا بسته به دانشگاه و شهر محل تحصیل متفاوته و این مبلغ سوای هزینه زندگی در کانادا و هزینه پذیرش و ویزا هستش. با توجه به تعداد زیاد رشته ها و دانشگاه ها، رشته های قابل ارائه در هر دانشگاه هارو می تونید از طریق سایت اون دانشگاه مشاهده کنید.
   با موسسه تماس بگیرید تا شرایطتون رو دقیق تر بررسی کنند.

   پاسخ
 15. tati.gahvareh گفته:

  سلام و عرض ادب. خیلی ممنونم از مقاله خیلی خوبتون. من مدرک دیپلم دارم و 20 ساله هستم . آیا با مدرک آیلتس 6 میشه برای مقطع لیسانس اقدام کنم؟ ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   با سلام. این موضوع بستگی به میزان سرمایه شما داره.
   شرایط تحصیل در کانادا:
   تحصیل در کانادا نیازمند داشتن سرمایه لازم برای تحصیل و زندگی در این کشور هستش. نمره زبان هم لازمه و اینکه نباید گپ تحصیلیتون زیاد باشه. هزینه های تحصیل در کانادا از 12 تا 95 هزار دلار کانادا بسته به دانشگاه و شهر محل تحصیل متفاوته و این مبلغ سوای هزینه زندگی در کانادا و هزینه پذیرش و ویزا هستش. با توجه به تعداد زیاد رشته ها و دانشگاه ها، رشته های قابل ارائه در هر دانشگاه هارو می تونید از طریق سایت اون دانشگاه مشاهده کنید.
   با موسسه تماس بگیرید تا شرایطتون رو دقیق تر بررسی کنند.

   پاسخ
 16. ساني گفته:

  سلام
  ممنونم از مقاله خوبتون.من آيلتس ٧ دارم و مذرس زبان هستم و ٢٣ سالمه و ليسانس گرافيكم
  ميخواستم بدونم ميتونم كانادا براي احصيل پزشكي اقذام كنم؟ممنونم كه جواب ميديد به تمامي سوالاتمون با ارائه اطلاعات صحيح

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   با سلام. سلامت باشید.🌺🙏
   شما برای تحصیل پزشکی در کانادا نیاز به شرکت در دوره های پیش پزشکی خواهید داشت که بعد قبولی در اون دوره میتونین درخواست معادلسازی واحدها رو داشته باشید که البته بستگی به اعتبار دانشگاه محل تحصیلتون داره که کشور کانادا قبولش داشته باشه یا نه. شرایط سنی هم داره پذیرش.

   پاسخ
 17. farshadaskari2 گفته:

  سلام. خسته نباشید. من 37 سالمه و لیسانس شیمی دارم. آیلتس 5 دارم آیا برای کانادا از طریق تحصیل یا کار میتونم اقدام کنم؟

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   با سلام. نمره آیلتسون کمه برای کار و تحصیل در کانادا.
   شرایط ویزای کار کانادا:
   کار در کانادا از طریق امتیازبندی و دارای شرایط خاصی بوده و ویژه متخصصان و نیروهای کار ماهر (دارای مدرک دانشگاهی و بدون مدرک دانشگاهی داری مهارت بالای شغلی) در مشاغل مورد نیاز این کشور است که پس از قبولی در سیستم امتیاز بندی طی مراحلی ویزای کار کانادا را به دست می آوردند این ویزا نیازمند نمره زبان ترجیحاً بالای 6.5 و معادل آن و سابقه کار حداقل 3 ساله و مرتبط با رشته تحصیلی که قابل اثبات باشد و سایر فاکتورهاست که از جمله آن می توان به سن زیر 40 سال اشاره نمود. همچنین پروسه درخواست تا اخذ ویزای کار کانادا نیازمند گذراندن زمان مورد نیاز تا انتخاب شدن توسط دولت کانادا (معمولاً بالای 1 سال) می باشد.
   https://malekpourmie.com/کار-در-کانادا/
   شرایط تحصیل در کانادا:
   تحصیل در کانادا نیازمند داشتن سرمایه لازم برای تحصیل و زندگی در این کشور هستش. نمره زبان هم لازمه و اینکه نباید گپ تحصیلیتون زیاد باشه. هزینه های تحصیل در کانادا از 12 تا 95 هزار دلار کانادا بسته به دانشگاه و شهر محل تحصیل متفاوته و این مبلغ سوای هزینه زندگی در کانادا و هزینه پذیرش و ویزا هستش. با توجه به تعداد زیاد رشته ها و دانشگاه ها، رشته های قابل ارائه در هر دانشگاه هارو می تونید از طریق سایت اون دانشگاه مشاهده کنید.
   با موسسه تماس بگیرید تا شرایطتون رو دقیق تر بررسی کنند.

   پاسخ
  • mahdi گفته:

   با سلام و عرض ادب خدمت شما.
   دوست عزیز با توجه به شرایط سنی و تحصیلات شما پیشنهاد می شود برای ویزای کار اقدام نمایید.
   البته اگر توانایی ارائه سابقه کار در رشته تحصیلی خود داشته باشید و بتوانیید سطح زبان و مدرک زبان خود را افزایش دهید
   شانس بیشتری برای ویزای کار خواهید داشت.
   پیشنهاد می شود وب سایت ما رو در زمینه کار در کانادا مطالعه فرمایید.

   Rating: 5
   پاسخ
 18. المیرا گفته:

  سلام خسته نباشید
  ممنون از اطلاعات خوبتون. من 30 ساله هستم متاهلم لیسانس حقوق دارم میخواستم ببینم الان بخوام اقدام کنم می تونم بیام از اول پزشکی بخونم؟

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   با سلام. شما برای تحصیل پزشکی در کانادا نیاز به شرکت در دوره های پیش پزشکی خواهید داشت که بعد قبولی در اون دوره میتونین درخواست معادلسازی واحدها رو داشته باشید که البته بستگی به اعتبار دانشگاه محل تحصیلتون داره که کشور کانادا قبولش داشته باشه یا نه.

   پاسخ
  • mahdi گفته:

   با سلام و عرض ادب خدمت شما
   برای تحصیل در رشته های پزشکی در کانادا حداکثر سن متقاضیان باید 20 الی 21 سال باشد.
   عملا برای تحصیل در رشته های پزشکی در کانادا با توجه به شرایط سنی بالای 21 سال پیشنهاد نمی شود
   چرا که شانس پذیرش و اخذ ویزا پایین خواهد بود.

   Rating: 5
   پاسخ
 19. فرشته جوانمردي گفته:

  بهترين سايت مهاجرت كه من در طَي اين مدت كه دارم سرچ ميكنم سايت ملك پور هست كامل و جامع و بسيار ممنونم كه اين همه اطلاعات رو رايگان در سايت قرار داده ايد

  Rating: 5
  پاسخ
 20. ناشناس گفته:

  سلام من ۲۱سالمه هنرستان معماری خوندم کاردانی معماری خوندم و در حال حاظر دانشجوی کارشناسی مهندسی معماری دانشگاه آزاد هستم معدلم ۱۶ ایلتس ۷ دارم ۲ مقاله داخلی دارم و یک مقاله isi سابقه کار در دفاتر دارم در یک پروژه طراح اقامتگاه بومگردی بودم و در چند پروژه طراح نما ساختمان بودم مسلط به چند نرم افزار معماری الان با این شرایط واسه تحصیل رایگان در مقطع ارشد در کانادا یا کشورای دیگه میتونم اقدام کنم؟

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   با سلام. تحصیل رایگان در اتریش و آلمان و نروژ هستش در حال حاضر که شرایط شما تا حدود زیادی به ارشد رایگان نروژ میخوره. در صورت نیاز با موسسه تماس بگیرید تا بیشتر راهنماییتون کنند.
   برای کشورهای دیگه امکان اخذ بورسیه با شرایط زیر هستش:
   اخذ بورسیه تحصیلی و تحصیل رایگان در دانشگاه های خارجی با توحه به میزان بالای درخواست بورسیه تحصیلی و تحصیل رایگان توسط متقاضیان در سراسر جهان، نیازمند داشتن شرایط ویژه علمی، مقالات ISI، رزومه تحصیلی قوی، مدرک زبان با نمره بالا و سایر شرایط مشابه می باشد. همچنین می بایست از استاد دانشگاهی در دانشگاه های کشور مورد نظر تاییدیه داشته باشید. فرم زیر را پر نموده و در صورت داشتن شرایط لازم، با دفاتر ما تماس گرفته و از مشاوره رایگان بهره مند شوید.
   https://malekpourmie.com/فرم-درخواست-ارزیابی-اخذ-بورسیه

   پاسخ
 21. سحر گفته:

  سلام وقت بخیر بنده ویزای توریستی کانادا رو دارم سن 34بدون مدرک زبان لیسانس گرافیک و متاهل آیا با4سال سابقه کار شانسی دارم و این روش مناسب بنده هست پذیرش هنر بگیرم

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   با سلام. برای تحصیل در حین داشتن ویزای توریستی کانادا باید بتوانید از اداره مهاجرت کانادامجوز اخذ نمایید و بعد اقدام کنید.

   پاسخ
  • اسماعیلی گفته:

   با سلام
   به صورت کلی ویزاهای توریستی و کوتاه مدت قابلیت تبدیل به اقامت بلند مدت ندارند، یعنی شما با ویزای توریستی اجازه کار یا تحصیل ندارید. اما ویزای مالتی کانادا استنثنا می باشد. شما می توانید در خاک کانادا تحت شرایطی اقامت خود را تبدیل نمایید. برای اینکار می توانید در محیط دوره زبان کوتاه مدت داشته باشید و سپس برای تحصیلی بلند مدت تحت شرایطی با وکیل درخواست دهید.

   Rating: 5
   پاسخ
 22. ناشناس گفته:

  با سلام خدمت شما، من ۱۸ سالمه دانش آموز علوم انسانی امسال کنکور دارم معدل پارسالم ۱۶.۵۰ آیلتس ۶ هم دارم .میخاستم بدونم برای ویزای تحصیلی کانادا شانسم خوبه یا نه ؟؟ و اینکه برای رفتن به کالج باید اقدام کنم یا دانشگاه؟؟؟

  Rating: 5
  پاسخ
 23. ساسان گفته:

  درود برشما. ببخشید من در سن ۲۲ سالگی شانس پذیرش در رشته های علوم پایه مثل میکروبیولوژی با ایلتس ۵.۵ دارم؟اگه دارم به خاطر دوره زبان شانس ویزا میاد پایین؟

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   با سلام. تحصیل پزشکی در اکثر کشورها نیازمند گذراندن دور های پیش پزشکی و یا آزمون های تخصصی مربوطه به همراه داشتن مدرک زبان رسمی آن کشور حداکثر بعد از گذشت دو ترم از تحصیل پزشکی شما می باشد. مدارک و شرایط دیگری نیز مورد نیاز خواهد بود. با دفاتر ما تماس بگیرید تا شرایط شما را ارزیابی کنند.

   پاسخ
 24. mahdi.arya1993 گفته:

  درود بر شما
  ضمن تشکر از محتویات بسیار عالی تون
  سوالی داشتم !
  ایا برای مقطع دبیرستان در کانادا اقدام به تحصیل نماییم
  و بعد از آن وارد کالج شویم در دوره های فنی و با آموزش می توانیم بدون ورود به دانشگاه وارد بازار کار کانادا شویم ؟
  آیا با گذراندن دوره های فنی در کالج اقامت پس از تحصیل خواهیم داشت ؟
  با تشکر از توجه و پاسخگویی شما

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   با سلام. توصیه ما اینه که اول مدرک دانشگاهیتون رو تو کانادا بگیرین بعدش برای کار در کانادا اقدام کنین تا شرایط کاریتون راحت تر بشه و از طریق PGWP بتونین اقدام داشته باشین. لذا بهتره تا دیپلمتون رو ایران بگیرین و برای مقطع دانشگاه کانادا برای کانادا اقدام کنین.

   پاسخ
  • samira.hatami121 گفته:

   سلام دوست عزیز با گذروندن دوره های کالج اگر اون کالج مشمول قانون pgwp بشه می تونید وارد بازار ار بشید اما بهتر هست که وارد دانشگاه بشید بعد برای کار اقدام کنید

   Rating: 5
   پاسخ
 25. مهسا گفته:

  سلام و روز بخیر
  من 36 ساله هستم فوق لیسانس برق قدرت از دانشگاه دولتی با ایلتس 7.5 سوابق پژوهشی خوبی هم دارم. همسرم 32 ساله پزشک عمومی هستن و فرزند 8 و 3 ساله داریم. ایا امکان اخذ بورسیه دکترا دارم؟ همسرم میتونن تخصص بخونن؟

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   با سلام. اخذ بورسیه تحصیلی و تحصیل رایگان در دانشگاه های خارجی با توحه به میزان بالای درخواست بورسیه تحصیلی و تحصیل رایگان توسط متقاضیان در سراسر جهان، نیازمند داشتن شرایط ویژه علمی، مقالات ISI، رزومه تحصیلی قوی، مدرک زبان با نمره بالا و سایر شرایط مشابه می باشد. همچنین می بایست از استاد دانشگاهی در دانشگاه های کشور مورد نظر تاییدیه داشته باشید. فرم زیر را پر نموده و در صورت داشتن شرایط لازم، با دفاتر ما تماس گرفته و از مشاوره رایگان بهره مند شوید.
   https://malekpourmie.com/فرم-درخواست-ارزیابی-اخذ-بورسیه

   پاسخ
 26. t.gahvareh گفته:

  سلام و عرض ادب. برای ویزای تحصیلی کانادا در حال حاضر شرایط به چه صورت هست؟ چون چیزی که من شنیدم میگن که یک مقداری شرایط برای این ویزا سخت تر شده، این موضوع صحت داره؟

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   با سلام. کانادا برای اعطای ویزای تحصیلی به یک سری مواردی حساسه که شامل سن، مدرک زبان، میزان تمکن مالی و انگیزه نامه مناسب هستش و با داشتن این شرایط مشکل خاصی برای تحصیل در کانادا نخواهید داشت.

   پاسخ
  • MIE گفته:

   با سلام و عرض ادب دوست عزیز
   کشور کانادا از جمله کشورهایی است که شرایط سنی و فاصله تحصیلی متقاضیان را به دقت مورد بررسی قرار می‌دهد . حتی اگر در بحث پذیرش از دانشگاه‌ها نیز سن شخص مورد تایید قرار گیرد در بحث ویزا حتما شرایط سنی باید مدنظر قرار گیرد چرا که باعث عدم پذیرش ویزا می شود

   Rating: 5
   پاسخ
 27. h.mahdavinasab گفته:

  سلام
  وقت بخیر
  جهت تحصیل کارشناسی ارشد با 35 سال سن و سابقه کار بالا امکان اقدام هست؟
  تشکر

  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   با سلام. برای تحصیل در کانادا نداشتن گپ تحصیلی بالا و همچنین داشتن مدرک زبان مناسب و تمکن مالی لازم و … شرط است که در نتیجه شرایط شما می بایست توسط موسسه اریابی شود.

   پاسخ
 28. hosseinheathead گفته:

  سلام و درود
  خیلی متشکرم از مقاله کاملتون
  یک سوال داشتم. برای بنده که متاهل هستم ولی به تنهایی می خواهم برای تحصیل در کانادا اقدام کنم چه مقدار پول و چه مدت باید در حساب قراردهم برای اخذ ویزا؟
  با تشکر

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   با سلام. کانادا به سن و گپ تحصیلی حساس هست و اینکه درباره مدرک زبان و میزان سرمایه کلی خودتون هم نفرمودید تا بتونیم دقیق تر راهنمایتون کنیم.

   پاسخ
 29. مهدی گفته:

  سلام ممنون بابت مقاله خوبتان وکیل رسمی شما در کانادا در کدام شهر حضور دارند و من چطور میتوانم با ایشان ارتباط بگیرم بنده ۲۷ سال سن دارم و دانشجوی فوق لیسانس هستم رشته تحصیلی من روانشناسی است و لیسانس پرستاری خواندم ایا میتوانم جهت تحصیل در دوره دکتری کانادا روانشناسی اقدام کنم؟ هزینه ها به چه شکل است؟

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   با سلام. برای اخذ مشاوره با وکیل رسمی ما در کانادا می توانید ابتدا با موسسه ما تماس گرفته و درخواست وقت مشاوره با ایشان را داشته باشید.
   برای تحصیل پرستاری در کانادا می بایست ابتدا در دوره های آماده سازی پرستاران شرکت نمایید که در اصطلاح پیش پزشکی نامیده می شوند.

   پاسخ
 30. vida گفته:

  سلام. روزتون به خیر
  24 ساله هستم. مجرد
  مهندس عمران از دانشگاه دولتی با معدل 16.25
  میخام همین رشته یا معماری رو در کانادا در دوره لیسانس بخونم. امکانش هست یا حتما باید ادامه تحصیل در فوق لیسانس بدم؟
  با تشکر

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   با سلام. کانادا و بسیاری از کشورهای دیگه به دانشجویان بین المللی برای تصحیل مجدد در همون مقطع ویزا و پذیرش تحصیلی نمیدن.

   پاسخ
 31. ترانه گفته:

  سلام. روز خوبی را برای شما و تمام اعضای mie آرزو می کنم. تشکر می کنم از اطلاعات خوب و به روزی که در اختیار مردم ایران قرار می دهید. سوالی دارم درمورد رشته های تحصیلی در کانادا. آیا برای ادامه تحصیل و اخذ پذیرش از دانشگاه، حتما باید رشته تحصیلی مرتبط با رشته تحصیلی مقطع قبلی باشه؟ اگر بخواهیم تغییر رشت بدهیم چه شرایطی وجود دارد؟ ممنونم از پاسخگویی شما عزیزان.

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   با سلام. خیر می تونین برای تحصیل در کانادا در رشته دیگه ای هم اقدام کنین که البته ریزه کاری های خاص خودش رو داره و نیاز به وکیل مهاجرتی خواهید داشت.

   پاسخ
 32. طاهره گفته:

  سلام وقتتون بخیر. از زحمات پاسخ دهی شما عزیزان خیلی ممنونم. سایت شما خیلی کامل و علمیه. در خصوص کانادا سوالی که دارم اینه که برای یک فرزند 8 ساله از مدارس دولتی این کشور میشه پذیرش گرفت و پدر و مادر هم به عنوان همراه ورود کنند؟ ممنونم

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   با سلام. با سن 8 سال اخذ ویزای تحصیلی برای فرزندتان دارای ریسک ریجکتی بالاییست. در نظر داشته باشید که تحصیل فرزندان در مدارس به دلیل شبانه روزی بودن دارای هزینه بالایی هستش و نیاز به داشتن تمکن مالی داره و بورسیه و تحصیل رایگان هم نداره. برای تحصیل فرزندان یکی از والدین میتونه به همراه فرزندش بره که این شرایط در مدارس انگلستان و کانادا بهتر از بقیه کشورهاست. هزینه هم سالیانه از 25 هزار تا 65 هزار دلار کانادا هستش بجز هزینه خودتون در کانادا.

   پاسخ
 33. t.gahvareh گفته:

  سلام وقتتون بخیر. خسته نباشید و خداقوت. سوالی که خدمت شما دارم اینه که آیا برای دوره های زبان به تنهایی توی کانادا میشه اقدام کرد یا حتما باید یک پذیرش تحصیلی هم گرفت؟

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   با سلام. پذیرش و ویزا برای دوره های زبان در کانادا از پذیرش تحصیلی سخت تر هستش چرا که باید سفارت کانادا رو متقاعد کنین که چرا توی کشور خودتون کلاس زبان نرفتین تا مطمئن بشن قصد پناهندگی ندارین.

   پاسخ
 34. مرضیه اس گفته:

  سلام و روزبخیر
  من 18 ساله هستم دیپلم تجربی دارم چطور میتونم پرستاری در کانادا بخونم؟ آزمون داره؟ مدرک زبان آیلتس چند می خواد؟ هزینه به چه شکلی هست؟

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   با سلام. جهت تجصیل پرستاری در کانادا ابتدا برای دوره 4 ساله عمومی پذیرش میگیرین و بعد از اون میتونین برای تحصیل در رشته پرستاری اقدام کنید. البته بستگی به شرایط شما داره اقدامش. هزینه های تحصیل پرستاری در کانادا سالیانه بین 13 تا 20 هزار دلار کانادا هستش. البته این بجز هزینه های زندگی هست.

   پاسخ
 35. حامد گفته:

  سلام
  وقت بخیر
  من 19 سال دارم و قصد تحصیل در کانادا در مقطع لیسانس در رشته های مهندسی رو دارم…چه مدرک زبانی دقیقا برای مهندسی مورد نیاز هست و کدوم رشته ها رو شما پیشنهاد میدید؟

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   با سلام. برای کار پس از تحصیل در کانادا رشته های آی تی، مکانیک و برق شرایط خوبی دارن. مدرک زبانتون بالای 6 یا 6.5 باشه خوبه شانستون رو برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا بالا میبره.

   پاسخ
 36. مریم م گفته:

  سلام
  من 25 سالمه و لیسانس برق دارم … تمکن مالی م 500 میلیون تومنه…. می تونم برای ارشد برق کانادا اقدام کنم؟ آیلتس 7 هم دارم.
  ممنون

  پاسخ
 37. jame hoseini گفته:

  با سلام و عرض احترام بنده دانشجوی ترم دوم کارشناسی ارشد در رشته آی تی در دانشگاه سراسری هستم. میخواستم بدونم برای تحصیل در مقطع ارشد مجدد این رشته توی کانادا باید چقدر هزینه کنم؟(شهریه دانشگاه) و اینکه دانشگاه های کانادا برای این رشته مقاله محور اند بیشتر یا معدل محور؟ نمره زبان مورد نیاز چه نمره ای هست؟
  ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   با سلام. برای پذیرش تحصیلی در کانادا سابقه تحصیلی و مدرک زبان و تمکن مالی شما ملاک اصلی هستش و مقالات و غیره در درجه دوم قرار دارند. نمره زبانتون ترجیحا 7 باشه شانستون رو برای ویزا شدن بالا میبره. تحصیل مجدد در کانادا شانس ریجکتی ویزای شما رو شدیدا بالا میبره چرا که توجیه کردنش برای سفارت کانادا سخت هستش. هزینه ها هم بسته به دانشگاه و نوعش و شهرش تفاوت داره باهم .

   پاسخ
 38. گلی گفته:

  سلام وقت بخیر من ۴۸ ساله مدیر بانک همسرم ۵۰ ساله مدیر مالی شرکت دو فرزند ۱۰ و ۲۰ ساله دارم آیا میتونم برای پسر ۱چ سالم اقدام کنم خودم همراهش برم و اقامت کل خانواده رو بگیرم؟

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   با سلام. گرفتن ویزای تحصیلی برای فرزند 10 ساله شما در کانادا کار خیلی سختی هستش و شانس ریجکتی بالایی داره. در صورت موفقیت هم تنها یکی از شما میتونین همراهش برن. یعنی یا پدر و یا مادر. همچنین برای فرزند 20 سالتون هم اگه در داانشگاه های کانادا تحصیل کنن نمیتونن هیچ کدوم از شما رو به همراه ببرند.

   پاسخ
 39. t.gahvareh گفته:

  سلام و عرض ادب. از مقاله خوب شما و سایت علمی شما بسیار ممنونم. سوالی که در خصوص ویزای تحصیلی کانادا دارم اینه که آیا با مدرک آیلتس 6 و 2 تا مقاله Isi و مدرک فوق لیسانس مکانیک میشه برای بورسیه در مقطع دکترا برای کانادا درخواست داد؟

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   با سلام. اخذ بورسیه تحصیلی و تحصیل رایگان در دانشگاه های خارجی با توحه به میزان بالای درخواست بورسیه تحصیلی و تحصیل رایگان توسط متقاضیان در سراسر جهان، نیازمند داشتن شرایط ویژه علمی، مقالات ISI، رزومه تحصیلی قوی، مدرک زبان با نمره بالا و سایر شرایط مشابه می باشد. همچنین می بایست از استاد دانشگاهی در دانشگاه های کشور مورد نظر تاییدیه داشته باشید. فرم زیر را پر نموده و در صورت داشتن شرایط لازم، با دفاتر ما تماس گرفته و از مشاوره رایگان بهره مند شوید.
   https://malekpour.ir/فرم-درخواست-ارزیابی-اخذ-بورسیه

   پاسخ
 40. mahdi.arya1993 گفته:

  با سلام و احترام
  ضمن تشکر از سایت خوبتون
  سوالی داشتم از خدمت شما
  در صورتی که فرزند در مدارس روزانه کانادا تحصیل کند آیا همچنان والدین شانس اخذ ویزا برای ورود به کانادا خواهند داشت ؟
  آیا این نوع از ویزا که به واسطه تحصیل فرزند خواهد بود اجازه تحصیل برای والدین و تبدیل به اقامت کاری را فراهم می سازد؟

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   با سلام. با داشتن ویزای تحصیلی فرزندتون فقط به یکی از والدین ویزای همراه میدن. اجازه کار رای همراه با موافقت اداره مهاجرت کانادا امکان پذیره.

   پاسخ
 41. mahla. گفته:

  سلام خسته نباشید من لیسانس کارگردانی دارم فوق لیسانس تهیه کنندگی دانشگاه صداوسیما خوندم، برای دکترا کانادا میخواستم اقدام کنم. میشه بفرمایید با فوق لیسانس باید اقدام کنم یا دکترا؟ میخواستم ببینم بازارکار کارگردانی داره و اصلا تا چه سنی هست چون من ۳۵ سالمه و شنیدم تا ۳۵ سالگی میشه اونجا کار پیدا کرد. ممنون میشم راهنماییی بفرمایید

  Rating: 4
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   با سلام. رشته شما در حال حاضر برای کار در کانادا شرایط سختی داره و جزو مشاغل مورد نیاز کانادا نیستش. به هر صورت شرایط کار در کانادا به صورت زیر هستش:

   کار در کانادا از طریق امتیازبندی و دارای شرایط خاصی بوده و ویژه متخصصان و نیروهای کار ماهر (دارای مدرک دانشگاهی و بدون مدرک دانشگاهی داری مهارت بالای شغلی) در مشاغل مورد نیاز این کشور است که پس از قبولی در سیستم امتیاز بندی طی مراحلی ویزای کار کانادا را به دست می آوردند این ویزا نیازمند نمره زبان و سایر فاکتورهاست که از جمله آن می توان به سن زیر 40 سال اشاره نمود. همچنین پروسه درخواست تا اخذ ویزای کار کانادا نیازمند گذراندن زمان مورد نیاز تا انتخاب شدن توسط دولت کانادا می باشد.
   https://malekpour.ir/کار-در-کانادا/
   در صورتی که قصد اقدام شخصی و خبره شدن در امر مهاجرت از طریق اسکیل ورکر به کانادا هستید می توانید محصول زیر را تهیه نمایید.
   https://malekpour.ir/product/آموزش-جامع-اقامت-کاری-دولت-فدرال-کاناد

   پاسخ
 42. احمدی گفته:

  با سلام و عرض ادب خدمت شما
  سوالی داشتم خدمتتون اینکه برای دانش آموزان جهت تحصیل در مدارس کانادا از چه سنی بتوان اقدام کرد شانس ویزا بالاتر خواهد بود؟
  و دانش آموزان تا چه سنی می توانند والدین خود را به همراه داشته باشند ؟
  سپاس از سایت خوبتون

  Rating: 4
  پاسخ
  • MIE.Malekpour1 گفته:

   با سلام

   بهترین سن برای تحصیل فرزندان در مدارس کانادا 13 و 14 سال می باشد. تا 18 سالگی یکی از والدین نیز می تواند او را همراهی کند. اما آثار اقامتی برای والدین به همراه نخواهد داشت.

   پاسخ
 43. محمودی گفته:

  سلام و وقت بخیر. ممنون از مقاله کامل و خوب شما. سوالی که از شما داشتم اینه که آیا با گپ تحصیلی 6 ساله با مدرک آیلتس 6 میشه برای مقطع فوق لیسانس کانادا اقدام کرد؟

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour1 گفته:

   با سلام
   گپ تحصیلی باعث می شود که ریسک ویزا بالا برود اما اگر بتوانید این گپ را با سابقه کاری توجیح کنید شانس خوبی خواهید داشت.

   پاسخ
 44. سیما گفته:

  با سلام و احترام
  بنده 43 ساله دبیر رسمی آموزش و پرورش هستم. با دو فرزند 14 و 9 ساله ، لیسانس مدیریت با معدل 19 آیا با توجه به سن بالا می تونم برای فوق لیسانس ویزای تحصیلی اخذ نمایم؟ راه حل دارد؟اخذ آیلتس تا شش ماه میسر می باشد.

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   سلام. کانادا به گپ تحصیلی حساسه و تحصیل در کانادا برای سن شما ریسک ویزاش خیلی بالاست. البته بیشتر به خاطر گپ تحصیلیتون تا سنتون. برای ارزیابی دقیق تر شرایطتون با دفاتر ما تماس بگیرید شاید راه دیگه ای برای شما برای مهاجرت به کانادا وجود داشته باشه.

   پاسخ
 45. علیرضا گفته:

  سلام.من 19 سالمه و از دانشگاه انصراف دارم اما مدرک دیپلم و پیش دارم. ایلس 6.5 دارم و اینکه مدارک گذراندن دوره های شبکه مانند ccna r&s,mcse 2016,ccnp routing,ccnpswitching,lpic1-2,python هستم.شانس این هست که پذیرش بشم و آیا شغل مناسب میتنم پیدا کنم.

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   با سلام. تحصیل و کار در کانادا دارای شرایط متفاوتی هستند. پاسخ به این موارد نیازمند داشتن اطلاعات جامع از شما می باشد. اطلاعاتی که ارائه داده اید جهت ارائه مشاوره به شما کافی نیست. با توجه به عدم اطلاع کافی از شرایط شما جهت کسب اطلاعات در این زمینه با دفاتر ما تماس گرفته و از مشاوره رایگان بهره مند شوید. شماره تماس ما: 02149196000
   شما همچنین می توانید فرم ارزیابی را از لینک زیر تکمیل کنید تا کارشناسان ما از طریق واتس اپ با شما تماس بگیرند.
   https://malekpour.ir/contact-us/

   پاسخ
 46. سمانه گفته:

  با سلام خدمت گروه MIE
  بنده هفده سال دارم با معدل 19.74 یازدهم و با مدرک ایلتس 7 وهنوز دیپلم نگرفتم .میخواستم بدونم در دانشگاه های نسبتا ارزونی مثل newfoundland یا brandon university برای سال اول حدودا چه مقدار باید هزینه کنم(اعم از خوابگاه و خوراک شهریه و کار دانشجویی پاره وقت) .
  2 – بعده یک سال حدودا تا چقدر میتونم بورسیه بشم ایا امکان فول فاند شدن بعد از سال اول هست یا خیلی سخت است مثل کنکور ایران باید امتحانات سختی رو داد تا بتونیم بورسیه بشیم ؟ شانسی دارم ؟
  3- به علاوه اینکه بنده دو بار به دفاتر شما زنگ زدم و متاسفانه هر دو بار تلفن بعد از دو دقیقه قطع میشد که دلیلش نفهمیدم . اگه بشه که بهم بگید چطور میتونم مشاوره تلفنی با اقای ملک پور بگیرم ممنون میشم.

  پاسخ
  • m.n گفته:

   با عرض سلام
   میزان شهریه شما باید در سایت دانشگاه مورد بررسی قرار گیرد.
   برای اخذ بورسیه آزمون نیاز نیست.اغلب چنانچه بین دانشجویان برتر باشید به شما فاند تحصیلی داده میشود و با درخواست شما موافقت میشود.
   برای اخذ وقت خصوصی با آقای دکتر ملک پور با دفاتر تماس بفرمایید و درخواست خود را اعلام نمایید.برای شما وقت رزرو خواهد شد.

   پاسخ
 47. سامان گفته:

  سلام و خسته نباشید خدمت شما میخواستم بدونم جز شهریه دانشگاه هزینه های دیگه ای که احتمال دارد دانشگاه درخواست کند چیست و اینکه ایا تمام شهریه باید در ابتدای ترم پرداخت شود یا میشود طی چند قسط در طول ترم پرداخت شود ایا این امکان وجود دارد یا خیر ممنون

  پاسخ
  • m.n گفته:

   سلام و عرض ادب
   به جز هزینه ی شهریه هزینه ی fee دانشگاه هست که مقدارش زیاد نیست و هزینه ی کتابو اینها میشه..
   میتوانید در ابتدا مقداری از شهریه مثلا 40 درصد را پرداخت نمایید و باقی را بعدا.

   پاسخ
 48. شادی عبدلی گفته:

  برادر بزرگوار جناب اقای دکتر ملکپور سلام و عرض احترام دارم . من با شما مشاوره داشتم و قرارشد برای پذیرش وویزای کانادای خودم وپسرم باهاتون قرارداد ببندم . اما بادفتر تهران نتونستم به نتیجه برسم البته کل ماوقع رو برای شما نوشتم اما نمیدونم چطور به دستتون برسونم. خلاصه اینکه من میخوام هرچه سریعتر کارم رو با خودتون شروع کنم اما نمیتونم با دفتر اتریش تماس بگیرم خواهش میکنم با من تماس بگیرید.
  شدیدا منتظرم .
  سپاااااااااااااااااااااااااااااااااس
  شادی عبدلی

  پاسخ
  • M.N گفته:

   با سلام و عرض ادب. برای اخذ مشاوره اختصاصی با آقای ملک پور می توانید با دفاتر ما از طریق شماره ۴۹۱۹۶۰۰۰ (۰۲۱) ارتباط بگیرید و درخواست مشاوره ی خصوصی بفرمایید.
   همچنین از لینک زیر هم میتوانید کمک بگیرید.
   مشاوره

   پاسخ
 49. آیدا گفته:

  با سلام و خسته نباشید
  من دانشجوی دکنرای پیوسته بیوتکنولوژی در دانشگاه تهران هستم.
  اما قصد تغییر رشته و خواندن رشته روانشناسی و یا مدیریت رو دارم. نمره زبان آیلتس ۷.۵ هم دارم.
  میخواستم بدونم امکان پذیرش من در هرکدوم از این ۲رشته برای مقطع کارشناسی و یا کارشناسی ارشد در کانادا وجود داره؟

  پاسخ
 50. سینا گفته:

  سلام وقت به خیر یه سوال داشتم برا پذیرش کالج کانادا با مدرک پیش دانشگاهی تجربی و نمره زبان قابل قبول ۶ امکان پذیر هست اگه فاصله افتاده باشه چون مدرک دیپلم تقریبا ده سال پیش گرفتم شانس گرفتن ویزا هست

  پاسخ
  • t.m گفته:

   با سلام و احترام
   گپ تحصیلی شما زیاد است و امکان ویزای تحصیلی برای شما کم است.جهت بررسی دقیق شرایط شما و ارائه بهترین مشاوره و همچنین برای کسب اصلاعات بیشتر می توانید با دفاتر ما از طریق شماره 021.49196000 تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 51. سعيد احمدنژاد گفته:

  با سلام و خسته نباشيد . ميخواستم شرايط اخذ ويزاي كاركاناد رو بدونم . من 39 سالمه . متاهل و داراي يك فرزند .و مدرك مهندسي مكانيك از دانشگاه دولتي دارم با 13 سال سابقه كار مرتبط در صنعت . زبانم هم نسبتا خوبه و مكالمه ميتونم بكنم ولي مدرك زبان ندارم . در ضمن خانومم هم ليسانس پرستاري داره و 15 ساله كه شاغله .

  پاسخ
 52. z.hdr گفته:

  سلام من 22 سال دارم و امسال مدرک کارشناسی معماری داخلی دانشگاه سوره با معدل 17.5 را گرفتم ودر حال حاضر دارم زبانم رو تقویت میکنم برای مدرک آیلتس یا تافل حدود سه ماه سابقه کار در رشته خودم رو دارم و الان هم شاغل هستم. من متاهل هستم میخواستم ببینم شانسی برای گرفتن ویزای تحصیلی برای ارشد در رشته طراحی داخلی و یا منظر رو در کانادا دارم و با ویزای من همسرم هم میتواند همراه من بیاید و هزینه دانشگاه ها چگونه است؟ ممنون از راهنماییتون

  پاسخ
  • P.Taghavi گفته:

   با عرض سلام و احترام. دوست عزیز برای شما این امکان وجود دارد و شانس شما جهت اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی کانادا خوب است. همچنین این امکان وجود دارد که برای همسر شما نیز برای ویزای همراه اقدام کرد. البته باید رزومه شما و همسرتان توسط تیم ما بررسی گردد تا جوابی قطعی تر برای میزان شانس شما در این مورد یافت. بنابراین پیشنهاد میکنیم جهت مشاوره کاملتری در این زمینه با دفاتر ما از طریق شماره 021.49196000 تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 53. آناهيتا گفته:

  با سلام و عرض ادب
  نحوه راهنمايي و اطلاعات مندرج در سايتتون عالي هست
  بنده ٣٠ سالمه
  داراي مدرك كارشناسي مديريت دولتي با معدل ١٣.٥٩ از دانشگاه پيام نور و مدرك كارشناسي ارشد مديريت بازرگاني گرايش بازاريابي با معدل ١٨.٢٠ از دانشگاه غير انتفاعي
  زبان هم دارم ميخونم
  ميخواستم به كشور كانادا مهاجرت كنم
  آيا امكان تحصيل در مقطع ارشد را دارم؟
  و اينكه پذيرش در مقطع كارشناسي ارشد در دانشگاههاي كانادا هم ترم پاييز و هم ترم زمستان است؟
  يا نه در سال فقط يه ترم است؟
  ممنون از شما

  پاسخ
  • P.Taghavi گفته:

   با عرض سلام و احترام. دوست عزیز بله این امکان برای شما وجود خواهد داشت و زمان شروع ترم بسته به دانشگاه مورد نظر متغیر خواهد بود. البته باید از شرایط شما همانند میزان گپ تحصیلی، مسابقۀ کار و …… آگاه باشیم، تا جوابی قطعی تر برای میزان شانس شما در این مورد یافت. در صورت تمایل برای اخذ مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر با دفاتر ما از طریق شماره ۴۹۱۹۶۰۰۰ (۰۲۱) ارتباط بگیرید.

   پاسخ
 54. مریم گفته:

  سلام اقای دکتر ملک پور
  من 36ساله هستم ایلتس 6دارم فوق لیسانس اقتصاد
  3 تا سوال داشتم اگر در رشتهMBA بتونم پذیرش بگیرم ایا امکانش هست همسر و فرزندم دختر 15ساله ویزا بگیرن؟
  و سوال دوم اینکه ایا دخترم تحصیل رایگان میتونه داشته باشه اگر نه هزینه تحصیلش به چه صورته؟
  و اینکه همسرم اجازه کار دارن یا نه ؟
  سپاسگذارم از شما

  پاسخ
  • ghazaleh salehi گفته:

   با سلام
   بله می توانند
   خیر سیستم آموزشی کانادا رایگان نیست و در مورد هزینه ها بسته به شرایط می تواند متفاوت باشد
   بله ایشان اجازه کار فول تایم در کانادا را خواهند داشت.
   پیشنهاد می شود جهت اخذ اطلاعات بیشتر در این زمینه با شماره ی 49196000-021 تماس حاصل نمایید.

   پاسخ
 55. hosseini گفته:

  سلام اگ پذیرش برای رشته ی معماری بگیرم مقطع کارشناسی ارشد بعدش میتونم کار پیدا کنم؟کدوم ایالت برای کار کردن ارشیتکت ها بهتره؟ممنون میشم جواب بدید

  پاسخ
  • P.Taghavi گفته:

   با عرض سلام و احترام. بله دوست گرامی پس از فارغ التحصیلی از دانشگاه های کانادا شما اجازۀ کار در تمام ایالت های کانادا را خواهید داشت. البته باید از جزئیات شرایط شما آگاه باشیم، تا بتوانیم راهنمایی دقیق تری داشته باشیم. بنابراین پیشنهاد میکنیم جهت مشاوره کاملتری در این زمینه با دفاتر ما از طریق شماره 021.49196000 تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 56. Ali گفته:

  سلام‌ و خسته نباشید خدمت شما. من ۲۴ سالم هست . مدرک آیلتس ۷ آکادمیک دارم‌.لیسانس مدیریت صنعتی از دانشگاه آزاد کرج با معدل بالای ۱۸ دارم و در حال تلاش برای دریافت GRE هستم . اگر GRE بالای ۳۰۰ بگیرم امکان دریافت ویزای تحصیلی برای رشته ی mba در کانادا رو دارم؟؟

  پاسخ
  • P.Taghavi گفته:

   با عرض سلام و احترام. دوست بزرگوار گرفتن مدرک GRE الزامی ندارد و اگر دانشگاه نیاز به این مدرک داشته باشد و یا سطح زبان شما پایین باشد می توانید در ابتدا چند ماه Pre-MBA بخوانید. از این رو باید رزومه شما توسط تیم ما بررسی گردد تا بتوان راهنمایی دقیق تری انجام داد. بنابراین پیشنهاد میکنیم جهت مشاوره کاملتر و کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه با دفاتر ما از طریق شماره 021.49196000 تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 57. رضا گفته:

  با سلام
  جناب دکتر من ۳۷ ساله و لیسانس با آیلتس هفت
  می‌خوام برای فوق لیسانس کانادا اقدام کنم
  آیا شانسی هست؟ لیسانس رو ده سال پیش گرفتم و از اون موقع هم در سمت مرتبط مشغول به کار هستم.
  لطفاً راهنمایی بفرمایید.

  پاسخ
  • P.Taghavi گفته:

   با عرض سلام و احترام. دوست بزرگوار با توجه به آنچه شرح فرمودید شانس شما در اخذ ویزای تحصیلی کانادا پایین می باشد از این رو می توانید برای ویزای کاری و یا سرمایه گذاری کانادا اقدام فرمایید. پیشنهاد میکنیم جهت بررسی روش های مختلف و مشاوره کاملتری در این باب با دفاتر ما از طریق شماره 021.49196000 تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 58. بهار گفته:

  سلام. خسته نباشید. من ۲۸ سال و شوهرم ۲۹ سال داره. خودم لیسانس فیزیک هستم و گپ تحصیلی من ۶ سال است و معدل ۱۴. شوهرم فوق لیسانس مهندسی مواد داره و یک سال است فارغالتحصیل شده و شاغل است. هر دو آیلتس ۶.۵ داریم. برای ویزای تحصیلی بهتره من اقدام کنم یا شوهرم؟ و اینکه آیا ویزای تحصیلی در کانادا شامل بیمه ی درمانی برای بیماری های خاصی مثل نارسایی کلیه میشه یا نه؟ ممنون اگه جواب بدید

  پاسخ
  • P.Taghavi گفته:

   با عرض سلام و احترام. بزرگوار به نظر می رسد شرایط همسر شما جهت اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی کانادا مناسب تر باشد. هر چند باید از جزئیات پروندۀ شما آگاه باشیم، تا بتوانیم راهنمایی دقیق تری در این زمینه داشته باشیم. همچنین توضیح در مورد شرایط بیمه در ضمن تحصیل در کانادا در این بخش به دلیل محدودیت نوشتاری در سایت امری دشوار میباشد و ممکن است باعث سوء تفاهم گردد. از این رو برای مشاوره دقیق تر و برای آنکه بتوانیم خدمت شما پاسخ درست و کامل ارائه نماییم، خواهشمندیم با دفاتر ما از طریق شماره ۴۹۱۹۶۰۰۰ (۰۲۱) ارتباط بگیرید.

   پاسخ
 59. حبیب الله ابراهیمی گفته:

  باسلام خدمت شما بزرگوران
  بنده از اتباع کشور افغانستان وساکن کشور ایران هستم 31 سال سن وداری دیپلم ومدرک فنی وحرفه ای جوشکاری به تازگی در دانشگاه ثبت نام کردم ایا امکان انتقال یا ثبت نام در کانادا امکان دارد بدون مدرک زبان البته مشکلی که سن هست .اگرمیسر است ممنون میشم راهنمایی فرمایید. باتشکر

  پاسخ
  • P.Taghavi گفته:

   با عرض سلام و احترام. بزرگوار متاسفانه شما شرایط لازم جهت اخذ ویزای تحصیلی در مقطع کارشناسی در کانادا را ندارید و شانس شما در کشورهای دیگر بیشتر خواهد بود اما همچنان می توانید برای دوره کارشناسی ارشد در کانادا اقدام فرمایید. از این رو با توجه به روش های گوناگون مهاجرت بهتر است که شرایط شما بر اساس اطلاعات جزئی تری توسط مشاورین مجرب مورد بررسی و ارزیابی قرار گیرد و سپس بهترین روش انتخاب گردد. بدین جهت برای بهره گیری از خدمات مشاوره ای در این زمینه با دفاتر ما از طریق شماره 021.49196000 تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 60. آرمان گفته:

  سلام جناب ملک پور
  من 18 سالمه امسال دیپلم گرفمن رشته ریاضی با معدل 19 ایلتس 8 هم دارم
  من چطور میتونم با هزینه کمتر از 20000 دلار ویزا دانشجویی بگیرم برای کانادا و چطور میتونم بعد از تحصیل کارشناسی اقامت دایم بگیرم؟
  سپاس

  پاسخ
  • P.Taghavi گفته:

   با عرض سلام و احترام. دوست گرامی به نظر می رسد با توجه به شرایط شرح داده شده شما شانس خوبی در گرفتن پذیرش تحصیلی و ویزای تحصیلی کانادا دارید. پس از فارغ التحصیلی نیز به دلیل تحصیل در کانادا شانس خوبی برای گرفتن اقامت دائم کانادا و یا پیدا کردن کار خواهید داشت. همچنین لازم به ذکر است برای پرداخت هزینه ها در حال حاضر اخذ بورسیه تحصیلی از ابتدا بسیار دشوار می باشد بنابراین راه اخذ بورسیه برای شما این است که به طور عادی وارد دانشگاه خوب مورد نظر شوید و پس از یک ترم تحصیل عالی و کسب معدل بسیار بالا درخواست وام، کمک هزینه یا بورسیه نمایید. پیشنهاد میکنیم جهت اطلاعات بیشتر با دفاتر همکار ما از طریق شماره 021.49196000 تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 61. Mahnoosh گفته:

  سلام خسته نباشید، سوالی داشتم در خصوص فاصله مقطع لیسانس در ایران و سپس درخواست برای پذیرش فوق لیسانس در کانادا،
  اگر همسرم دانشگاه پذیرش و حدود 10 الی 15 سال پیش لیسانس را گرفته و چون در سن 40 سال است، و با سابقه 15 سال مرتبط با رشته فوق لیسانس، امکان دارد که آفیسر به ما ویزا ندهد؟ ریسک بالایی دارد؟ یا همان سابقه کار گپ تحصیلی را پر می کند؟
  ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

  پاسخ
  • P.Taghavi گفته:

   با عرض سلام و ادب. دوست گرامی متاسفانه بنا به شرایط شرح داده شده گرفتن ویزای تحصیلی کانادا با ریسک زیادی همراه است. اما همچنان باید رزومه شما و همسرتان توسط تیم ما بررسی گردد تا جوابی قطعی تر برای میزان شانس شما در این مورد یافت. از این رو در صورت تمایل برای اخذ مشاوره کامل و دقیق در این زمینه با دفاتر ما از طریق شماره 021.49196000 تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 62. maziar samiei گفته:

  سلام آقای ملک پور در رابطه با تحصیل دختر ۹ ساله ام در کانادا و مهاجرت به اونجا پرسه ای که باید طی کنم و هزینه اش می خواستم که راهنماییم بکنید.من ۳۸ سالمه و فوق دیپلم کامپیتوتر در دانشگاه آزادرو دارم وخانه دار هستم و همسرم هم فوق دیپلم حسابداری و شغلش در رابطه با شیر آلات ساختمانی و بافت روی شلنگهای زیر دستشویی و از این قبیله لطفا من رو راهنمایی بفرمایید

  پاسخ
  • maziar samiei گفته:

   با سلام و عرض ادب و احترام
   احترامآ ضمن تشکر فراوان از خدمت شما دوست عزیز و بزرگوار بعرضتان میرسانیم که به جهت آنکه توضیح مسائل حقوقی در این بخش امری دشوار میباشد و ممکن است باعث سوء تفاهم گردد و برای مشاوره بهتر ممکن است لازم باشد به سوالات مشاور پاسخ دهید و این بطور همزمان در مشاوره تلفنی امکانپذیر خواهد بود ، برای آنکه بتوانیم خدمت شما پاسخ درست ارائه نماییم و پاسخگوی تعداد کثیر ایمیل های ارسال شده از عزیزانی که به ما لطف دارند با سرعت بیشتری باشیم ، خواهشمندیم با دفاتر ما تماس گرفته و مشاوره رایگان تلفنی دریافت بفرمایید.

   پاسخ
 63. St گفته:

  سلام من ۲۱ سالمه کارشناسی حسابداری دانشجوی سال آخرم.
  آیلتس ۷ دارم. معدلم ۱۷.۷۰ هست و میخوام برای فوق اقدام کنم میخواستم ببینم چه رشته ای بازار کار خوبی داره و بعدا راحت میتونم اقامت بگیرم؟ و حتی چه دانشگاهی؟

  پاسخ
  • pejman taghavi گفته:

   با عرض سلام و ادب. دوست گرامی با توجه به شرایطتان رشته های فنی مهندسی می تواند گزینۀ مناسبی باشد. همچنین پس از اتمام تحصیل در کانادا شانس شما برای گرفتن اقامت دائم کانادا نیز بیشتر خواهد شد. از این رو جهت بهترین انتخاب شما می توانید از مشاورین مجرب دفاتر ما راهنمایی بگیرید.

   پاسخ
  • MIE گفته:

   با سلام و عرض ادب
   دوست عزیز می توانید با ادامه تحصیل در رشته های زیر مجموعه مالی در مقطع فوق لیسانس کشور کانادا شانس کاریابی خود در این کشور بالا ببرید. به دلیل تفاوت در نظام حسابداری و مالیاتی کشورها امکان اینکه از ابتدا با لیسانس حسابداری کار پیدا نمایید بسیار پایین است اما می توانید شانس خود را با تحصیل در مقطع فوق لیسانس افزایش دهید.

   Rating: 5
   پاسخ
 64. Kaveh گفته:

  با سلام و احترام
  در رابطه با ویزای تحصیلی کانادا:
  پس از فرستادن کامل مدارک معمولا چه مدت طول میکشد تا ویزا صادر شود؟
  با تشکر از وبسایت شما

  پاسخ
  • pejman taghavi گفته:

   سلام و عرض احترام. دوست گرامی در حال حاضر پس از فرستادن مدارک به سفارت کانادا به صورت میانگین در حدود سه ماه تا صدور ویزا طول می کشد. البته این مدت بنا به شرایط پرونده می تواند تغییر کند.

   پاسخ
 65. maziar samiei گفته:

  با عرض سلام و خسته نباشید من 19 سالمه و مدرک فوق دیپلم برق صنعتی از دانشگاه فنی حرفه ای دارم میخوام بدونم میتونم برای دوره ی کارشناسی و تحصیل رایگان در دانشگاه های کانادا و اقامت در کانادا استفاده کنم؟

  پاسخ
  • maziar samiei گفته:

   با سلام
   دوست گرامی در هر سطح آموزشی مدرک زبان با نمره خاصی مورد نیاز میباشد لذا شما باید بفرمایید در چه سطحی هستین.

   پاسخ
 66. نیل گفته:

  سلام . من با مدرک کارشناسی طراحی فرش در چه رشته هایی برای ارشد میتونم اقدام کنم ؟
  و اینکه با توجه به اینکه 26 سالمه میتونم دوباره برای لیسانس اقدام کنم ؟

  پاسخ
  • maziar samiei گفته:

   با سلام و عرض ادب و احترام
   احترامآ ضمن تشکر فراوان از خدمت شما دوست عزیز و بزرگوار بعرضتان میرسانیم که به جهت آنکه توضیح مسائل حقوقی در این بخش امری دشوار میباشد و ممکن است باعث سوء تفاهم گردد و برای مشاوره بهتر ممکن است لازم باشد به سوالات مشاور پاسخ دهید و این بطور همزمان در مشاوره تلفنی امکانپذیر خواهد بود ، برای آنکه بتوانیم خدمت شما پاسخ درست ارائه نماییم و پاسخگوی تعداد کثیر ایمیل های ارسال شده از عزیزانی که به ما لطف دارند با سرعت بیشتری باشیم ، خواهشمندیم با دفاتر ما تماس گرفته و مشاوره رایگان تلفنی دریافت بفرمایید.

   پاسخ
 67. Parsa hamedpanah گفته:

  با سلام و احترام خدمت شما میخواستم بپرسم که من ۱۵ سالمه و زبان انگلیسی هم تقریبا خوب بلد هستم میخوام بدونم که چطوری میتونم برای کالج یا مدرسه تو تورنتو apply کنم و بعد من اونجا خالم هم هست میخواستم ببینم میتونم بیام یا نه با تشکر.

  پاسخ
  • maziar samiei گفته:

   با سلام و عرض ادب و احترام
   احترامآ ضمن تشکر فراوان از خدمت شما دوست عزیز و بزرگوار بعرضتان میرسانیم که به جهت آنکه توضیح مسائل حقوقی در این بخش امری دشوار میباشد و ممکن است باعث سوء تفاهم گردد و برای مشاوره بهتر ممکن است لازم باشد به سوالات مشاور پاسخ دهید و این بطور همزمان در مشاوره تلفنی امکانپذیر خواهد بود ، برای آنکه بتوانیم خدمت شما پاسخ درست ارائه نماییم و پاسخگوی تعداد کثیر ایمیل های ارسال شده از عزیزانی که به ما لطف دارند با سرعت بیشتری باشیم ، خواهشمندیم با دفاتر ما تماس گرفته و مشاوره رایگان تلفنی دریافت بفرمایید.

   پاسخ
 68. مهرناز گفته:

  سلام
  من مدرک لیسانس معماری از دانشگاه سراسری با معدل گروه Bدارم و نمره ایلتس ۶.۵، تا چه حد امکان گرفتن فاند برای دوره ارشد از دانشگاه های رنک بالا مثل مک گیل و بریتیش کلمبیا برایم وجود دارد؟؟
  ممنون از راهنمایی شما.

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و احترام باید رزومه شما (مدرک زبان ، معدل و نمرات شما و مدارک تحصیلی شما و …) مورد بررسی دقیق قرار گیرد و شانس شما بعد از اقدام مشخص میشود جهت کسب اطلاعات و مشاوره در این مورد با کارشناسان و شماره های موجود در سایت تماس حاصل فرمایید

   پاسخ
 69. سید فرزاد گفته:

  با سلام خدمت استاد ارجمند دکتر ملکپور عزیز بنده لیسانس مکانیک با معدل ۱۴از دانشگاه سراسری متاهل همسرم لیسانس ژنتیک دانشگاه ازاد متقاضی ویزای تحصیلی در مقطع ارشد مکانیک هستم میخواستم شرایط رو بدونم حدودا ۲۵۰ میلیون سرمایه داریم،ایا همسرم میتونه فول تایم کار کنه؟همچنین شنیدم که هنگام درخواست ویزا باید به افیسر تعهد بازگشت داده بشه این به چه صورت خواهد بود؟زنده باشید

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   سلام و وقت بخیر
   شما نیاز نیست تعهدی بدید و صرفا تصریح شفاهی و یا از طریق ارائه ی مدارک صحیح، این موضوع حل شدنیست.
   شما نیاز به مشاوره ی کامل دارید و با دفاتر حتما تماس بگیرید.
   میتوانید برای کانادا اقدام نمایید تا همسر شما اجازه ی فول تایم کار کردن را بگیرند و خود شما نیز ۲ ساعت در هفته اجازه ی کار دارید.

   پاسخ
 70. آناهيتا گفته:

  با سلام
  بنده ٣٠ سال با مدرك ارشد مديريت بازاريابي با معدل ١٨:٣٠ هستم
  قصد مهاجرت به كشور كانادا را دارم
  لطفا راهنمايي مي كنيد كه چطور بايد اقدام كنم
  از طريق تحصيلي؟ و يا كاري؟
  با تشكر

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و عرض ادب بهتر است از طریق تحصیلی اقدام نمایید .جهت کسب اطلاعات و مشاوره در این مورد با کارشناسان و شماره های موجود در سایت تماس حاصل فرمایید

   پاسخ
 71. maziar samiei گفته:

  بااهداي سلام.احتراما فرزند اينجانب داراي ALES زبان انكليسي وترم سه رشته حقوق مي باشد.جهت تحصيل در رشته حقوق در كشور كانادا يا انكلستان لطفا اينجانب را رهنمايي فرماييد.درضمن خواهشمند است در زمينه بورس تحصيلي نيز راهنمايي فرماييد.با تشك علي خسروي

  پاسخ
  • maziar samiei گفته:

   با سلام و عرض ارادت .برای ویزای تحصیلی همراه شما باید درخواست ویزای تحصیلی بدهند و در صورت موفقت آمیز بودن این امر ویزای جدید صادر میشود اما اینکه به طور مستقیم ویزا تبدیل شود , این امکان وجود ندارد .
   برای کسب اطلاعات بیشتر با دفاتر همکار ما تماس حاصل فرمایید

   پاسخ
 72. شیما گفته:

  با سلام و احترام

  پیشاپیش از راهنمایی های تیم شما کمال تشکر را دارم

  ببخشید من یه سوال دارم من تونستم از یک دانشگاه در ونکووربرای ارشد پذیرش بگیرم و به واسطه اون ویزای تحصیل

  ولی قصد تحصیل در یک رشته دیگر در یکی از کالج های تورنتو را دارم خواستم ببینم برای ویزای من مشکلی پیش میاد؟باید چه کار کنم؟

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و عرض ادب و احترام
   احترامآ ضمن تشکر فراوان از خدمت شما دوست عزیز و بزرگوار
   بعرضتان میرسانیم که به جهت آنکه توضیح مسائل حقوقی در این بخش امری دشوار میباشد و ممکن است باعث سوء تفاهم گردد و برای مشاوره بهتر ممکن است لازم باشد به سوالات مشاور پاسخ دهید و این بطور همزمان در مشاوره تلفنی امکانپذیر خواهد بود ، برای آنکه بتوانیم خدمت شما پاسخ درست ارائه نماییم و پاسخگوی تعداد کثیر ایمیل های ارسال شده از عزیزانی که به ما لطف دارند با سرعت بیشتری باشیم ، خواهشمندیم با دفاتر ما تماس گرفته و مشاوره رایگان تلفنی دریافت بفرمایید.

   پاسخ
Rating: 5