ویزای تحصیلی مجارستان و بررسی شرایط آن

ویزای تحصیلی مجارستان و مهاجرت تحصیلی به مجارستان در این مقاله مورد تحلیل و بررسی تخصصی قرار می گیرد. کشور مجارستان به دلیل هزینه های کم تحصیل و زندگی مورد توجه بسیاری از افراد قرار گرفته به همین دلیل سوالات زیادی در این زمینه مطرح می شود. آیا برای اخذ ویزای تحصیلی مجارستان شرایط خاصی مورد نیاز می باشد؟ مدارک مورد نیاز برای اخذ اقامت تحصیلی مجارستان چیست و آیا می توان پس از اقامت در مجارستان در دیگر کشور های اروپایی مشغول به کار شد؟ تمامی نکات مهم و اصلی در رابطه با ویزای تحصیلی مجارستان شرح داده می شود. شرایط ویزای تحصیلی مجارستان برای دانشجویان ایرانی تقریبا آسان گردیده و لذا با متقاضی فراوانی جهت مهاجرت به مجارستان از طریق تحصیل روبرو هستیم. علاوه بر مزایای ذکر شده باید خاطر نشان کرد که هزینه های تحصیل در مجارستان به مراتب کمتر از کشورهایی مانند ترکیه و ارمنستان می باشد و بر خلاف این کشور ها شما با اقامت در مجارستان می توانید به سایر کشورهای عضو شنگن مانند سوئیس، اتریش و هلند به راحتی سفر کنید و در این کشور ها حتی به جستجوی کار بپردازید. اگر علاقه مند به تحصیل در مجارستان هستید با ادامه مقاله همراه شوید. موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه MIE اتریش در فرایند اخذ ویزای تحصیلی مجارستان شما را همراهی می کند و شما می توانید از طریق تماس با مؤسسه مشاوره رایگان تلفنی دریافت کنید. 

مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:

 • ویزای تحصیلی مجارستان و شرایط عمومی آن
 • ویزای تحصیلی مجارستان و تحصیل در مدارس مجارستان
 • ویزای تحصیلی مجارستان و تحصیل در مقطع لیسانس
 • ویزای تحصیلی مجارستان و تحصیل در مقطع فوق لیسانس
 • ویزای تحصیلی مجارستان و تحصیل در مقطع دکترا
 • ویزای تحصیلی مجارستان و مزایای تحصیل در مجارستان
 • ویزای تحصیلی مجارستان به همراه بورس تحصیلی
 • ویزای تحصیلی مجارستان و هزینه های تحصیل و زندگی
 • ویزای تحصیلی مجارستان و معرفی دانشگاه های مجارستان
 • ویزای تحصیلی مجارستان و مدارک و شرایط مورد نیاز برای اخذ آن
ویزای تحصیلی مجارستان شرایط ویزای تحصیلی مجارستان

شما می توانید شرایط خود و اطلاعات تماس را از طریق فرم ارزیابی وارد کرده تا مشاوران ما شرایط شما را بررسی کرده و در کوتاه ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند.

ویزای تحصیلی مجارستان و شرایط عمومی آن

مجارستان با توجه به اینکه در محدوده مرکزی اروپا واقع شده است، همواره مرکز مبادلات فرهنگی و فکری بوده است. با حدود 70 ارائه دهنده آموزش عالی، مجموعه دانشگاه های مجارستانی نسبتا کوچک اما بسیار متنوع است. بسیاری از مؤسسات همچنین پشتوانه تاریخی گسترده ای به عنوان مراکز تدریس و تحقیق در اروپا دارند، که از ابتدای دوران رنسانس فعالیت داشته اند.

برای دریافت مجوز تحصیل در مجارستان، باید برای اخذ پذیرش از یک موسسه آموزشی دارای مدرک معتبر و یا تحصیلات عالی در هر مقطع تحصیلی که مد نظرتان هست برنامه ریزی کنید. علاوه بر این، باید از توانایی مالی برای پرداخت هزینه های تحصیل و زندگی تان برخوردار باشید.

شما می توانید در حین تحصیل در مجارستان مشغول به کار باشید و تا زمانی که اجازه تحصیل وجود دارد به مجوز کار نیاز ندارید.

مقاله مرتبط

اعزام دانشجوبه مجارستان

فایل تصویری موسسه ملک پور در رابطه با تحصیل در مجارستان

video شرایط ویزای تحصیلی مجارستان

ویزای تحصیلی مجارستان و تحصیل در مدارس مجارستان

تحصیل در مقطع پیش دبستانی در مجارستان اجباری می باشد و برای کودکان بین سه تا شش سال ارائه می شود و پس از آن تحصیل تا سن 16 سالگی اجباری می باشد. تحصیل در دبستان به مدت 8 سال می باشد و سپس شخص وارد دوره دبیرستان می شود. سطح تحصیلات در مدارس مجارستان عالی است و نگرانی از این بابت وجود ندارد. مدارس محلی و همچنین مدارس بین المللی برای تحصیل در دوره دبستان وجود دارد. تحصیل در مدارس دولتی رایگان است. در بیشتر مدارس دولتی تحصیل به زبان مجاری است و برای کودکان مهاجرین با سختی همراه است. البته مدارس دو زبانه و مدارس بین المللی به زبان انگلیسی نیز موجود است.

ویزای تحصیلی مجارستان و تحصیل در مقطع لیسانس

متقاضیان تحصیل در مجارستان امکان تحصیل در دوره لیسانس را دارند. دوره تحصیل در مقطع لیسانس معمولا 3 ساله می باشد. مجارستان دوره های آمادگی برای ورود به مقطع لیسانس ارائه می دهد که امکان ثبت نام در آن ها نیز وجود دارد و می تواند امکان تحصیل در مقطع لیسانس را تضمین کند.

پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی، مطالعات دامپزشکی و مهندسی از محبوب ترین زمینه هایی است که برای خارجی ها در بوداپست امکان تحصیل وجود دارد. طیف وسیعی از گزینه های دیگر از جمله بازاریابی، مدیریت بازرگانی، مطالعات بین الملل، علوم محیطی و هنرهای تجسمی نیز وجود دارد.

ویزای تحصیلی مجارستان و تحصیل در مقطع فوق لیسانس

اگر تصمیم به تحصیل در مقطع فوق لیسانس در دانشگاه های مجارستان را دارید، باید مدارکی را که دانشگاه درخواست می کند فراهم کنید. معمولا اطلاعاتی همچون اطلاعات هویتی، مدارک تحصیلی قبلی، اطلاعات مالی و انگیزه نامه شخصی درخواست می شود. اگر قصد تحصیل به زبان انگلیسی دارید باید مدرک زبان نیز ارائه دهید. معمولا سطح مورد نیاز برای زبان توسط دانشگاه اعلام می شود، اما مدرک زبان باید حداقل در دو سال اخیر کسب شده باشد. اگر مهارت کافی برای زبان نداشته باشید می توانید در دوره های آمادگی زبان انگلیسی ثبت نام کنید. دوره تحصیل فوق لیسانس 2 ساله می باشد.

ویزای تحصیلی مجارستان و تحصیل در مقطع دکترا

دوره تحصیل در مقطع دکترا معمولا 4 ساله می باشد. تحصیل دکترا در مجارستان یک ترکیب نوآورانه از آموزش آکادمیک و تحقیقات آکادمیک است که در طیف گسترده ای به زبان انگلیسی ارائه می گردد. همه این ها باعث می شود مجارستان برای گذران تحصیلات تکمیلی، بسیار عالی باشد. سیستم آموزش عالی مجارستان علاوه بر دانشگاه های جامع، شامل تعدادی از موسسات با تمرکز بر رشته های خاص مانند کشاورزی، هنر، اقتصاد و مهندسی نیز می باشد که برای تحقیقات دکترای تخصصی مناسب می باشد.

هیچ سرویس متمرکزی برای درخواست پذیرش تحصیل دکترا در مجارستان وجود ندارد. در عوض شما باید مستقیما به یک دانشگاه  برای پذیرش دکترا درخواست دهید. تمام متقاضیان تحصیل دکترا در مجارستان باید دارای مدرک کارشناسی ارشد باشند. بر خلاف برخی از کشورها، این یک الزام قانونی است. هر دانشگاه ممکن است معیارهای دیگری نیز برای ارزیابی شما داشته باشد، که توسط آن دانشگاه اعلام می شود. این معیار ها می تواند شامل میزان مرتبط بودن مدارک تحصیلی شما با رشته درخواستی شما و همچنین سنجش کیفیت مدارک و اسناد ارائه شده باشد.

تحصیل مهندسی در مجارستان
تحصیل پزشکی در مجارستان
تحصیل دکترا در مجارستان

ویزای تحصیلی مجارستان و مزایای تحصیل در مجارستان

 • مجارستان با 650 سال سابقه در آموزش عالی در دنیا زبانزد است.
 • جز 20 کشور برتر از لحاظ تعداد جوایز نوبل است.
 • مدرک تحصیلی آن در اروپا معتبر است.
 • بورسیه های تحصیلی برای دانشجویان خارجی وجود دارد.
 • جز 20 کشور امن در دنیا است.
 • در مرکز اروپا واقع شده است و به راحتی می توانید در اروپا سفر کنید.
 • دارای فرهنگ غنی و سنت های دیرینه است.
 • مردم مهمان نوازی دارد که آماده کمک به شما هستند.
 • اساتید برجسته و متخصص در دانشگاه ها تدریس می کنند.
 • بسیاری از دانشگاه ها تحصیل به زبان انگلیسی را ارائه می دهند.

ویزای تحصیلی مجارستان به همراه بورس تحصیلی

بورسیه های تحصیلی که در مجارستان ارائه می شود شامل موارد زیر می باشد:

 • Stipendium Hungaricum

  بر اساس توافق بین کشور مبدا و مقصد دانشجو اعطا می گردد.

 • Bilateral State Scholarships

  متقاضی می تواند شخصا و هم از طریق کشور مبدا خود برای این بورسیه درخواست دهد.

 • Erasmus+

  مختص دانشجویان اروپایی می باشد.

ویزای تحصیلی مجارستان و هزینه های تحصیل و زندگی

در جدول زیر هزینه های زندگی دانشجویی در مجارستان نشان داده شده است:

شهریه دانشگاه حدود 2000 یورو در سال
خوابگاه 80 تا 110 یورو در ماه
آپارتمان شخصی 240 تا 400 یورو در ماه
آپارتمان اشتراکی 100 تا 180 یورو در ماه
غذا 125 یورو در ماه
تفریحات 40 یورو در ماه
دوچرخه سواری رایگان
حمل و نقل با دستگاه های عمومی 13 یورو در ماه

ویزای تحصیلی مجارستان و معرفی دانشگاه های مجارستان

دانشگاه های پوداپست و دبرسن، از دانشگاه های معروف مجارستان هستند، که توضیح مختصری در مورد آن ها ارائه می شود.

 • دانشگاه پوداپست

  تحصیلات در مقاطع عالی و دوره های تخصصی در زمینه ارتباطات و علوم بازرگانی ارائه می دهد، که در سطح استانداردهای اتحادیه اروپا و دنیا می باشد.

  هزنیه های زندگی در بوداپست مقرون به صرفه است.

  متخصصین حرفه ای بازرگانی در این دانشگاه تدریس می کنند.

  در رنک جهانی رتبه بین 800 تا 1000 را دارا می باشد.

 • دانشگاه دبرسن

  یکی از پنج دانشگاه تحقیقاتی در مجارستان است که بیش از 29،000 دانشجو، از جمله 7،741 دانشجوی بین المللی از بیش از 80 کشور در اختیار دارند.

  مطالعات کامل به زبان انگلیسی را در کلیه پزشکی، داروسازی، دندانپزشکی و همچنین علوم طبیعی، فناوری اطلاعات، مهندسی، هنر، اقتصاد و مدیریت بازرگانی ارائه می دهد.

  یکی از معتبرترین دانشگاه های مجارستان است.

  در سال 1538 تاسیس شده و نقشی اساسی در پایه ریزی آموزش و پرورش و فرهنگ مجارستان داشته است

  در رنک جهانی رتبه بین 800 تا 1000 را دارا می باشد.

ویزای تحصیلی مجارستان و مدارک و شرایط مورد نیاز برای اخذ آن

دانشجویان بین المللی که می خواهند بیش از 90 روز متوالی در مجارستان اقامت کنند و از شهروندان اتحادیه اروپا نیستند، مجبورند برای گرفتن ویزای طولانی مدت تحصیلی برای اقامت در کشور مجارستان درخواست دهند.

الزامات ویزا دانشجویان برای مجارستان متفاوت است، بنابراین مهم است که در مورد مقررات ورود به کشور که در کشور اصلی شما مورد استفاده قرار می گیرد، به خوبی تحقیق کنید. برای دریافت یک ویزای دانشجویی برای مجارستان، ابتدا باید یک پیشنهاد از یک دانشگاه مجارستانی دریافت کنید. شما باید درخواست ویزای دانشجویی خود را قبل از خروج از کشور به کنسولگری مجارستان و یا سفارت ارائه دهید. پروسه ی ویزا معمولا حدود یک  الی سه ماه طول می کشد، اما می تواند طولانی تر باشد.

معمولا اسناد مورد نیاز برای ویزای تحصیلی مجارستان عبارتند از:

 • رسید پرداخت هزینه تحصیل
 • نامه پذیرش از دانشگاه در مورد پذیرش شما
 • گذرنامه حداقل 6 ماه پس از تاریخ ورود شما معتبر است
 • کپی صفحه عکس پاسپورت شما
 • عکس گذرنامه کمتر از 6 ماه قبل
 • بیمه درمانی
 • آدرس محل سکونت در مجارستان
 • اثبات بودجه کافی برای پوشش هزینه زندگی در قالب تضمین یا بیانیه بانک
 • فرم درخواست ویزا
 • پاکت مهر شده که به متقاضی ارسال شده است

در صورت تمایل به تحصیل در مجارستان، به عنوان یک شهروند غیر اتحادیه اروپا، ممکن است از شما خواسته شود در فرم درخواست، اطلاعات بیشتری را درباره موارد ذیل ارائه دهید:

 • نوع آموزش
 • نام سازمان میزبان( دانشگاه )
 • دفتر مرکزی سازمان میزبان
 • اگر شما  کمک هزینه یا بورسیه تحصیلی دریافت خواهید کرد، لازم است جزئیات مربوط به سازمان تخصیص کمک هزینه تحصیلی را ارائه دهید.

اگر دوره کوتاه تر از 2 سال باشد، مدت اعتبار ویزا تا دو سال می باشد. اگر دوره بیش از 2 سال باشد، ویزا برای یک دوره بین 1 تا 2 سال معتبر است و پس از آن می تواند تمدید شود.

هنگامی که اعتبار مجوز اقامت تعیین می شود، اعتبار پاسپورت نیز در نظر گرفته می شود. مدت اقامت مشخص شده در مجوز اقامت به گونه ای تعیین می شود که پاسپورت حداقل 3 ماه پس از اعطای مجوز اقامت معتبر باشد.

هنگامی که کنسولگری ها نیاز به یک قرار ملاقات داشته باشند، ممکن است لازم باشد قبل از 4 تا 6 هفته پیش از آن برنامه ریزی شده باشد زیرا زمان های مصاحبه محدود است. پس از مصاحبه، مدت زمان  صدور ویزا معمولا 1 تا 4 هفته طول می کشد.

شما باید مجوز اقامت خود را در ظرف 15 روز از زمان ورود به مجارستان درخواست کنید. این امر در مورد شهروندان اتحادیه اروپا و غیر اتحادیه اروپا که قصد دارند در مجارستان به مدت بیش از 90 روز اقامت داشته باشند، اعمال می شود.

مهاجرت به مجارستان از طریق تحصیل
هزینه زندگی دانشجویی در مجارستان
شرایط تحصیل در مجارستان
ویزای تحصیلی مجارستان و سخن پایانی

موارد اصلی در خصوص شرایط ویزای تحصیلی مجارستان و همچنین قوانین و شرایط خاص مهاجرت تحصیلی به مجارستان از طریق اخذ ویزای تحصیلی مجارستان شرح داده شد. در صورتی که شما عزیزان همچنان پس از مطالعه مقاله فوق شبهاتی برایتان پیش آمده می توانید برای کسب اطلاعات کامل و بیشتر با تماس با دفتر مرکزی ما در وین و یا مراجعه به دفاتر همکار موسسه حقوقی ملک پور در ایران و انجام مشاوره کامل و تخصصی اطلاعات خود را ارتقا دهید. امید است این مقاله اطلاعات مفیدی در اختیار شما قرار داده باشد. همچنین می توانید سوالات خود را در مورد ویزای تحصیلی مجارستان در بخش دیدگاه های همین مقاله عنوان کنید و در سریع ترین زمان ممکن پاسخ بگیرید.

law شرایط ویزای تحصیلی مجارستان
4 پاسخ
 1. hn گفته:

  سلام برای اخذ ویزای تحصیلی در رشته زبان مقطع کارشناسی در مجارستان شرط سنی وجود داره؟ و هزینه تحصیل و زندگی اونجا در ماه چقدره؟

  پاسخ
  • P.Taghavi گفته:

   با عرض سلام و احترام. دوست گرامی سن متقاضی جهت تحصیل در مقطع تحصیلی مورد نظر باید جهت اخذ ویزا منطقی باشد. همچنین هزینه ها بسته به نوع دانشگاه، شرایط و نحوۀ زندگی شما متغیر خواهد بود. از این رو پیشنهاد میکنیم جهت اخذ مشاوره کاملتری با دفاتر ما از طریق شماره 021.49196000 تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Rating: 5