شرایط ویزای تحصیلی انگلستان

شرایط ویزای تحصیلی انگلستان

 

شرایط ویزای تحصیلی انگلستان جهت مهاجرت به انگلستان از طریق مهاجرت تحصیلی به انگلستان را در این مقاله بصورت جامع و علمی تشریح خواهیم نمود ، از جمله شرایط ویزای تحصیلی انگلستان داشتن مدرک زبان انگلیسی میباشد که به آن نیز خواهیم پرداخت ، شرایط ویزای تحصیلی انگلستان برای متقاضیان تحصیل پزشکی در انگلستان ، شرایط ویزای تحصیلی انگلستان برای اشخاص متاهل ، و این مسئله ی مهم که آیا پس از تحصیل در انگلستان می توان اقامت انگلستان را به دست آورد، و یا با ویزای تحصیلی در انگلستان اجازه کار در انگلستان وجود دارد یا نه ، شرایط ویزای تحصیلی در انگلستان برای اشخاص زیر 18 سال و در آخر شرایط ویزای تحصیلی در انگلستان برای دانشجویان اینترنشنال را توضیح خواهیم داد، در این مقاله به بررسی شرایط ویزای تحصیلی انگلستان میپردازیم و به سوالات شما در رابطه با شرایط تحصیل در انگلستان پاسخ می دهیم .

شما را به دیدن و شنیدن فایلهای استاد ملک پور (فارغ التحصیل حقوق ,عضو کانون وکلای دادگستری و مشاوران حقوقی ایران و دانشجوی دکترای حقوق در دانشگاه ملی وین اتریش ) در باب تحصیل در انگلستان و مهاجرت به انگلستان دعوت مینماییم.

 

تحصیل در انگلستان – مدارس و دوره های Alevel و Foundation
در انگلستان تحصیلات از سن پنج سالگی شروع  می شود ویازده سال بطول میانجامد .  انگلستان امکان تحصیل در بهترین مدارس شبانه روزی را در تمام سنین برای دانش آموزان فراهم کرده است .هزینه تحصیل در این مدارس شبانه روزی از 20 هزار پوند در سال شروع می شود . دانش آموزان برای دریافت ویزای دانش آموزی باید پذیرش قطعی از مدرسه شبانه روزی مورد نظرشان دریافت کنند . ارائه مدرک زبان برای سنین زیر 17 سال اجباری نیست .والدین دانشآموز باید بتوانند نامه تمکن مالی به سفارت ارائه دهند . انگلستان یکی از بهترین کشورها برای تحصیل دانش آموزان است .

اشخاصی که تمایل به ادامه تحصیل در دانشگاههای انگلستان را دارند باید یک دوره ۲ ساله به نام A-level  یا یک دوره یکساله foundationرا پشت سر بگذارند .

 

فایل تصویری آقای ملک پور ( فارغ التحصیل حقوق عضو کانون وکلای دادگستری و مشاوران حقوقی ایران و دانشجوی دکترای حقوق دانشگاه ملی وین ) در باب تحصیل در انگلستان

video شرایط ویزای تحصیلی انگلستان

 

فایل های صوتی آقای ملک پور ( فارغ التحصیل حقوق عضو کانون وکلای دادگستری و مشاوران حقوقی ایران و دانشجوی دکترای حقوق دانشگاه ملی وین ) در باب تحصیل در انگلستان

audio شرایط ویزای تحصیلی انگلستان
audio شرایط ویزای تحصیلی انگلستان
audio شرایط ویزای تحصیلی انگلستان

 

متقاضیان تحصیل در گرایشات پزشکی در انگلستان موظف هستند که دوره ALEVEL را با موفقیت به اتمام برسانند و سپس در آزمون ورودی پزشکی یا دندانپزشکی شرکت کنند و پس از قبولی وارد کورس تحصیلی مورد نظر شوند .

در سایر رشته ها گذراندن دوره یکساله FOUNDATION ضروری است .

اگر متقاضی ویزای تحصیلی انگلستان در مقطع قبل از دانشگاه هستید . شرایط دریافت ویزا بدین شکل است :

اگر متقاضی زیر 17 سال باشد . نیازی به ارائه مدرک زبان نیست و تنها نامه پذیرش قطعی از کالج و ارائه نامه تمکن مالی برای دریافت ویزای دانش آموزی کافی است .

متقاضیان تحصیل در انگلستان چنانچه بالای 17 سال باشند باید بتوانند مدرک زبان ارائه دهند . ارائه آیلتس آکادمیک حداقل 5 برای تحصیل در کالجهای انگلستان ضروری است .

مداک مورد نیاز جهت دریافت ویزای دانش آموزی بالای 17 سال : آیلتس 5 آکادمیک و نامه تمکن مالی مناسب و نامه پذیرش قطعی از کالج است .

 

ویزای دانشجویی در انگلستان :

آغاز سال تحصیلی در انگلستان دردو مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد اول اکتبر (دهم مهرماه) می باشد . پذیرش تحصیلی در سه ترم پاییزه ، زمستانه و بهارمی باشد .  در انگلستان مقطع کارشناسی دربیشتر رشته ها سه ساله است ولی در بعضی رشته ها ممکن است 4 سال هم طول بکشد  .

مدارک مورد نیاز برای ویزای تحصیلی انگلستان در مقطع لیسانس آیلتس 6 آکادمیک و ارائه نامه پذیرش قطعی از دانشگاه و نامه تمکن مالی از بانکهای مورد تایید انگلستان ضروری است .

در این مقطع تحصیلی ویزای همراه وجود ندارد .

تحصیل درمقطع فوق لیسانس در انگلستان یکساله است . ارائه آیلتس 6.5 آکادمیک ضروریست .نامه تمکن مالی و نامه پذیرش قطعی از دانشگاه برای اخذ ویزا مورد نیاز است .

 

 (phd)دوره دکترای انگلستان

.دوره های دکتری در انگلستان بر پایه تحقیق است. این  دوره برپایه ریسرچ است . متقاضی باید بتواند در زمینه تحصیلی خود استاد راهنما داشته باشد .  تحصیل در مقطع دکتری در انگلستان به طور معمول  سه سال طول میکشد  .

برای گرفتن ویزای تحصیلی در مقطه دکتری در زمان سفارت ارائه نامه پذیرش قطعی و ارائه آرایلتس 7 آکادمیک و نامه تمکن مالی 28 روزه برای متقاضی الزامی است . در این مقطع مانند مقطع کارشناسی ارشد متقاضی می تواند برای ویزای همراه نیز درخواست دهد .

فارغ التحصیلان مقطع دکتری از انگلستان پس از اتمام دوره تحصیلی خود می توانند کارت اقامت یکساله دریافت کنند و اجازه کار تمام وقت دارند .

یکی از دوره هایی که در انگلستان متقاضی زیادی دارد تحصیل در دوره های مدیریت است .

ادامه تحصیل برای پزشکان در انگلستان :

متقاضیان تحصیل در مقطع دکتری در انگلستان باید بتوانند در ابتدا مدرک پزشکی یا دندانپزشکی عمومی خود را در انگلستان معادل سازی کنند .

 

دوره های پریمستر در انگلستان Pre Master :

در انگلستان دوره های یکساله ای وجود دارد که طرفداران بسیاری دارد  مانند دوره های پری مستر و پری بچلر .این دوره های یکساله که قبل از دوره اصلی شروع می شود مناسب برای اشخاصی است که  مدرک زبان مورد نیاز مقطع خود را ندارند . یا اینکه فارغ التحصیل مقطع فوق دیپلم هستند.

فارغ التحصیلان دوره های فوق دیپلم می توانند با آیلتس 6 برای مقطع پری مستر اقدام کنند و بعد از اتمام این دوره یک دوره مستر یکساله را سپری کرده و موفق به اخذ فوق لیسانس از انگلستان شوند .

این دوره ها  در معتبرترین کالجهای  انگلستان برگزار می گردد و مدت این دوره ها با توجه به نمره ایلتس متقاضی ۶ یا ۹ ماه می باشد.

 

تحصیل دکترا در انگلستان :

متقاضیان تحصیل در مقطع دکتری نیز می توانند در دوره های pre phd تحصیل کنند .این دوره شامل حال دانشجویانی می شود که از کشور خود مدرک فوق لیسانس اخذ کرده اند  و اما لحاظ آکادمیک و سطح زبانی شرایط مورد نیاز برای ورود به مقطع دکتری در انگلستان را ندارند.

این دوره ها جهت  آماده سازی دانشجویان برای ورود به دانشگاههای انگلستان ،آشنایی دانشجویان خارجی  با نظام آموزشی و فرهنگ انگلستان  است . دانشجویانی که از انگلستان فازغ التحصیل می شوند به راحتی وارد دانشگاههای معتبر آمریکا، کانادا و استرالیا می شوند . با اینکه نظام آموزشی انگلستان رایگان نیست اما در مقایسه با بسیاری از کشورها مناسب است . چرا که دوره های تحصیلی در تمامی مقاطع در انگلستان کوتاه تر است .

 

تحصیل در مقطع لیسانس و فوق لیسانس در انگلستان :

دوره لیسانس در انگلستان ۳ ساله ، دوره فوق لیسانس ۱ ساله ودوره  دکترا در انگلستان سه سال است . هزینه های تحصیل در انگلستان  با توجه به کیفیت و سطح دانشگاه و رشته متقاضی از ۸ هزار پوند تا ۳۲ هزار پوند در سال است . جهت ورود به دوره لیسانس حداقل نمره زبان آیلتس 6.5 و جهت ورود به فوق لیسانس نمره 7 آیلتس آکادمیک مورد نیاز میباشد.

 

چنانچه ملاحظه فرمودید در این مقاله به بررسی شرایط ویزای تحصیلی انگلستان و هزینه های تحصیل در انگلستان پرداختیم . اگر علاقمند به تحصیل در انگلستان هستید . برای اطلاع از شرایط ویزای تحصیلی انگلستان در مقطع تحصیلی خود می توانید با کارشناسان مجرب و وکلای ارشد موسسه حقوقی ملک پور در سراسر دنیا و یا با شعبه مرکزی در وین اتریش به صورت مستقیم تماس بگیرید . با یک مشاوره تلفنی رایگان می توانید از کلیه شرایط مهاجرت تحصیلی به انگلستان مطلع شوید .

Rating: 5
6 پاسخ
 1. امیرحسین گفته:

  با سلام
  میخواستم بدونم مقدار هزینه برای تمکن مالی ویزای تحصیلی انگلستان چند یورو میشه؟
  من دانشجوی ترم سوم دانشگاه سراسری روزانه هستم،میتونم برای مقطع لیسانس انگلیس اقدام کنم یا خیر؟
  با تشکر از موسسه خوبتون.

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   با سلام. تحصیل در انگلیس به شرایط سنی و نداشتن گپ تحصیلی بالا حساس است و ما اطلاعی از شرایط سنی شما نداریم. برای مقطع لیسانس حداکثر سن قابل قبول بین 21 سال است. تمکن مالی می بایست بسته به هزینه تحصیل و زندگی که به شما اعلام می شود در حساب شما رد ایران موجود باشد.

   پاسخ
 2. رامتین گفته:

  سلام من از دانشگاه کینگ استون در لندن دعوت نامه در خصوص کار تحقیقاتی دارم متاسفانه هیچ کس در ایران نتونست دقیق بگه چکار باید بکنم، برای اخذ ویزا لطفا راهنمایی بفرمایید یا اگر کسی هست مشاوره بده اطلاع بدین لا تشکر

  Rating: 5
  پاسخ
 3. باران گفته:

  سلام و عرض ادب
  من یه خانم سی ساله مجردم و در حال گرفتن مدرک کارشناسی ارشد زبانشناسی همگانی از یک دانشگاه دولتی با معدل بالای هفده هستم.
  هنوز آزمون آیلتس ندادم ولی نمره م شش و نیم یا هفت خواهد شد.
  فعلا مقاله ندارم.
  هشت سال سابقه تدریس زبان انگلیسی دارم ولی فقط یکسالش رو بیمه شدم.
  یکسال هم سابقه کار بانکی همراه با بیمه دارم.
  میخوام واسه انگلیس اقدام کنم.
  اونجا خونه عموم هستن و من رو واسه مسکن و خورد و خوراک تامین میکنن ولی هزینه تحصیلم پای خودمه.
  کارفرمای آشنا هم واسه گرفتن کار دارم.
  بهترین روش واسه رفتنم چیه؟ تحصیلی یا کاری؟
  اگه تحصیلی بهتره واسه کدوم مقطع اپلای کنم؟ مستر مجدد یا دکترا؟
  واسه تمکن مالی به چقد پول تو حساب بانکیم احتیاج دارم؟ و برای اینکه پول کمتری ازم بخوان اثبات داشتن محلی واسه سکونت و خورد و خوراک تو لندن کمکی میکنه؟

  پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.