شرایط مهاجرت تحصیلی به اتریش

شرایط مهاجرت تحصیلی به اتریش

شرایط مهاجرت تحصیلی به اتریش و شرایط اخذ پذیرش تحصیلی اتریش و تحصیل در اتریش چیست ، در این نوشتار سعی شده راجع به شرایط مهاجرت تحصیلی به اتریش و تحصیل در اتریش اطلاعاتی در اختیار شما قرار بگیرد . مباحثی مانند شرایط مهاجرت تحصیلی به اتریش چگونه است ؟ چه دلیلی باعث میشود شخص به دنبال شرایط مهاجرت تحصیلی به اتریش جهت مهاجرت به اتریش باشد و اشخاص در چه مقاطعی میتوانند شرایط مهاجرت تحصیلی به اتریش داشته باشندو مدارک مورد نیاز و شرایط مهاجرت تحصیلی به اتریش چیستبا مطالعه مقالات موسسه حقوقی ملک پور در سایت موسسه حقوقی ملک پور میتوانید اطلاعات مفیدی راجع به شرایط مهاجرت تحصیلی به اتریش را بدست بیاورید مشاوران موسسه حقوقی ملک پور اطلاعات کافی راجع به شرایط مهاجرت تحصیلی به اتریش را در اختیار شما قرار میدهند .

شرایط مهاجرت تحصیلی به اتریش :

سطح توسعه اقتصادی، سیاسی و اجتماعی در یک کشوربسیار به سیستم آموزشی آن بستگی دارد. هر دولت یک آرایش گروهی حرفه ای در سیستم آموزشی نیازمند است، تااجازه دهد آن علم، سیاست، صنعت یا کشاورزی به طور منظک رشد کند. و تنها یک سیستم و به طور کامل به تفصیل میتوتند این رشد را ضمانت کند و آن آموزش و پرورش هر کشور میباشد بنابراین ممکن است، با وجود تمام مهارت ها و استعدادهای مردم ، آنها نتوانند بدون یک آموزش نظام مند به اطلاعات و سواد کافی برشند و نیاز است که یک سیستم آموزشی نظام مند اطلاعات را گام به گام در اختیار آنها بگذارد.

جمهوری اتریش از یک سیستم مدرسه ای رایگان و عمومی برخوردار است. نه سال تحصیل در اتریش الزامی است. مدارس، یک سری رده های حرفه ای-دانشگاه فنی که شامل یک تا چهار سال اضافه بر سیستم آموزش و پرورش فراتر از حداقل سطح الزامی ارائه میدهند. مبنای قانونی برای آموزش ابتدایی و متوسطه در اتریش در سال ۱۹۶۲ پایه گذاری شد.

آموزش و پرورش وزارت فدرال مسئول بودجه و نظارت بر دوره ابتدایی، دوره متوسطه، و همچنین از سال ۲۰۰۰مسئول بودجه و نظارت بر آموزش عالی است. تحصیلات ابتدایی و متوسطه در سطح دولت توسط مقامات از کشورهای مربوطه اداره می شود. قانون فدرال، نقش برجسته ای در نظام آموزش و پرورش، و قوانین برخورد با آموزش و پرورش دارد زیرا، درست مثل قانون اساسی اتریش، آنها فقط می تواند به تصویب یا اصلاح اکثریت دو سوم در مجلس بپردازند.

video شرایط مهاجرت تحصیلی به اتریش
audio شرایط مهاجرت تحصیلی به اتریش

نظام آموزشی در اتریش:

مهد کودک و یا کودکستان:

روند سیستمی مهد کودک در اتریش برای کودکان ۳ تا ۶ سال میباشد .

مهد کودک در اتریش برای کودکان اختیاری میباشد اما آموزش و پرورش اتریش این مقطع را با وجود اختیاری بودن آن جز نظام آموزشی اتریش میداند ، کودکان در این مهد کودک ها میتوانند با والدینشان حضور پیدا کنند. مهد کودک ها در کشور اتریش به دو صورت خصوصی و دولتی وجود دارند که در کل ۷۵ درصد از آنها توسط دولت تاسیس شده اند و توسط دولت رسیدگی میشود اما مهدکودک های خصوصی توسط کلیسا، انجمن ها و گروهای مذهبی اداره میشود.

روند آموزشی مهدکودک ها به این صورت است که با انجام بازی های قاعده مند بچه هارا برای ورود به مدرسه آماده میکنند ، مهد کودک ها در کشور اتریش به دو صورت تمام وقت و نیمه وقت وجود دارند که ساعات کاری نیمه وقت ها از ساعت ۷ صبح تا ۱۲ ظهر با امکان سرو نهار به فعالیت میپردازند. مهدکودک های تمام وقت از ساعت ۷ صبح تا ۷ بعد از ظهر با سرو نهار به فعالیت می پردازند.

دوره ابتدایی:

طول دوره اجباری تحصیل در اتریش ۹ سال میباشد که سن ورود دوره ابتدایی از ۶ سالگی تا ۱۰ سالگی است که این امر شامل همه کسایی میشود که دارای اقامت دائم در اتریش بدون توجه به تابعیتشان میباشد.

تاریخ ورود دانش آموزان از اول ماه سپتامبر در سن ۶ سالکی میباشد که تاریخ پایان آن در سن ۱۵ سالگی میباشد که جمعا دانش آموزان ۹ سال تمام مجبور به درس خواندن میباشند.

مدارس دولتی در اتریش رایگان میباشند و والدین برای ثبت نام مبلغی نمیپردازند ، البته چنانچه در مدارس خصوصی تحصیل کنند، باید هزینه ای حدود ۴۰۰۰-۲۰۰۰ یورو بپردازید . در پایان این دوره ۹ ساله گواهی مبتنی بر اینکه شخص ۹ سال اجباری آموزش را گذرانده صادر میشود.

آموزش ابتدایی این کشور (Volksschulen)نام دارد که مدت این دوره ۴ سال است ، که در پایان این دوره تز دانش آموزان یک امتحان نهایی گرفته میشود تا وارد دوره بعد بشوند.

دوره متوسطه :

این دوره پس از گذراندن دوره ابتدایی پس از ۴ سال است که از سن ۱۰ سالگی تا ۱۳سالگی میباشد (مقاطع پنجم تا هشتم) .

در این مقطع دانش آموزان، آموزش پایه ای بر مبنای علاقمندی،تمایل،استعداد، توانائیهایشان به رشته ای که میخواهند وارد آن شوند و در مقاطع بالاتر تحصیل کنند و در آینده به آن اشتغال ورزند ، آماده میشوند .

اسم این دوره (Hauptschule) نام دارد و این دوره زیر مجموعه مدارس آموزش اجباری عمومی میباشد ، شرایط ورود به این دوره منوط به دریافت مدرک قبولی پایه چهارم دوره ابتدایی میباشد ، اگر شخصی بخواهد در مدارس Hauptschule موسیقی – مدارس Hauptschule ورزشی و یا مدارس Hauptschule اسکی تحصیل نماید باید علاوه بر مدرک قبولی پایه چهارم ، مدرک قبولی تخصصی هر کدام از این دوره ها را نیز داشته باشد. علاوه بر مدارس بالا نوعی دیکر از مدارس که معروف به مدرسه علمی ثانویه (allgemein Höhere در bildende Schule یا AHS – Unterstufe) است دانش آموزان با نیازهای ویژه آموزشی می توانند در این مدارس حضور یابند . و پس از اتمام این دوره آنها می توانند از میان سطوح متوسط و بالاتر مدرسه بسته به تمایلات و استعدادهای خود انتخاب نمایند. مدارس متوسطه برای آموزش عمومی پایه دانش آموزان ، آماده سازی آنها برای انتقال به سطح دبیرستان و برای زندگی کاری است. چرخه پایین تر از AHS با هدف انتقال یک آموزش عمومی گسترده و پیشرفته، این است که در سه شاخه با تمرکز مختلف ارائه شده: به عنوان مدرسه علمی ثانویه کلاسیک (klassisches سالن تربیت بدنی) و به عنوان مدرسه علمی ثانویه (Realgymnasium) متخصص در علوم یا اقتصاد. در سال ۲۰۰۸/۲۰۰۹ مدرسه پروژه آزمایشی (مدرسه متوسطه جدیدMittelschule) در سطح متوسطه راه اندازی شد. این مدرسه برای تمام سنین ۱۰ تا ۱۳ ساله است. برنامه های درسی از یک Realgymnasium در چرخه پایین تر از AHS برای مدارس متوسطه جدید برنامه ریزی شده اند

اگر دانش آموزی برای این دوره (پایه بنچم تا هشتم) وارد کشور اتریش شده و آلمانی زبان نمیباشد در صورتی میتواند به عنوان دانش آموز عادی در این دوره پذیرفته شود که به زبان آلمانی تا حدی آشنایی داشته باشند که بتواتند مطالب درسی را درک کند و آنها را در مدرسه دنبال کند. چنانچه این دانش آموزان از نظر سنی و ذهنی آمادگی شرکت درکلاس ها و مقاطع ذکر شده را داشته باشند ولی از نظر عدم آشنایی کافی به زبان آلمانی اجازه ورود و همچنین پذیرفته شدن در مقطع گفته شده را به عنوان دانش آموز عادی نداشته باشند، به عنوان دانش آموز غیر رسمی در مدارس Hauptschule پذیرفته خواهند شد. این دانش آموزان غیر رسمی موظف هستند در کلیه کلاس ها و دروس شرکت کنند و تصمیم گیری درمورد ادامه حضور آنها به منظور دانش آموز غیر رسمی در این مدارس با انجام آزمون هایی مانند تعیین شایستگی تصمیم گیری می شود که این دانش آموزان به حضور در این مقطع ادامه دهند یا خیر، بعد از ۱۲ ماه (و در صورت درخواست والدین آنها جهت تمدید تا ۲۴ ماه و با صلاحدید مدیر مدرسه ) این دانش آموزان به عنوان دانش آموزان عادی در نظر گرفته شده و به تحصیل خود ادامه میدهند.

دوره مدارس آموزش فنی و حرفه ای:

شروع این دوره بازه سنین ۱۴ تا ۱۵ سالگی میباشد که دانش آموزان در سال نهم به دنبال یادگیری که حرفه و فن بعد از دوره ابتدایی و متوسطه میباشند، در این دوره دانش اموزان با فعالیت های روزانه کارآمد به سمت حرفه ای که انتخاب کرده اند سوق داده میشوند و با انتخاب حرفه مورد نظر خود و انجام فعالیت های آن با شیوه کاری و محیط شغلی و و مقررات کاری آشنا میشوند ، آموزش فنی حرفه ایی انتخاب شغل را برای آنها آسان میکند چون آنها رشته خود را متناسب با شغل مورد نظر خود انتخاب میکنند و دانش آموزان موظفند ۶ عنوان درسی را که شامل تکنولوژی، صنعت و تجارت، مطالعات اجتماعی زیست شناسی یا کشاورزی است را پاس کنند.

هم چنین دانش آموزان با بازدید از شرکت ها ی کار آموزی در کارگاه ها، مدارس فنی و حرفه ای ، با محیط کار آشنا می سازد. تمامی دانش آموزان در دوره آموزش فنی و حرفه موظف هستند طرز استفاده از کامپوتر را آموزش ببینند و این یکی از دوره های اجباری برای دانش آموزان میباشد.

کالج های مقدماتی متوسطه :

این کالج ها ارائه دهنده آموزش جامع همراه با آموزش فنی حرفه ای عملی برای مشاغل خاصی هستند ، دانش آموزان بعد از تکمیل سال هشتم و قبولی در سنجش توانایی در این کالج ورود پیدا میکنند و بسته به رشته های انتخابی خود سر کلاس های درس مربوطه حضور پیدا میکنند ، همچنین منوط به رشته انتخابی دانش آموزان به مدت ۱ تا ۴ سال آموزش میبینند این دوره‌های بر روی آموزش عملی در کارگاه مدارس آزمایشگاه‌ها و بخش‌های عملی متمرکز یافته‌اند.

این دوره همچنین شامل یک دوره عملی میباشد که برای دانش آموزان اجباری است و آنها حتی میتوانند این دوره را در تعطیلات تابستانی خود آموزش ببینند(در مدارس تجاری و بازرگانی کارآموزی تابستانی اختیاری می‌باشد) ، بعد از تکمیل این دوره دانش‌آموزان ممکن است با حضور در دوره‌های تکمیلی ورود به دانشگاه، شرکت نمایند. طول این دوره‌ها میتواند (چهار تا شش نیم ترم ) مظابق با درخواست دانش‌آموزان در بعضی از مناطق و نواحی کشور تشکیل شود، دانش‌آموزانی که توانسته اند حداقل سه سال از کالج فنی حرفه ‌ای یا کالج فنی متوسطه سطح مقدماتی را با موفقیت پاس کرده باشند ، به شغل های عادی در کشور دسترسی پیدا می‌کنند.

بخش های زیر تحت پوشش کالج فنی و حرفه ای ومتوسطه میباشد.

ـ جنگل‌داری و کشاورزی

ـ صنعت و تجارت (مشتمل بر آموزش تجارت و توریسم)

ـ تجارت

– امور اداری

. بازرگانی (مدارس متوسطه تجاری)

ـ هنرهای فنی،

صنعت

صنایع دستی

صنایع نساجی

. توریسم

. هنر

ـ مشاغل اجتماعی

ـ حرفه‌های پرستاری

ـ حرفه‌های فنی ـ پزشکی

دوره های دانشگاهی :

دوره های دانشگاهی در اتریش هدفشان ارائه آموزش آکادمیک به دانشجویان میباشد ، حضور در کلاس های دانشگاهی بین ۲۵ تا ۳۱ هفته میباشد ، شروع ترم اول دانشگاه از ابتدای ماه اکتبر و شروع ترم دوم از ابتدای ماه مارچ و پایان آن از اواخر ماه ژوئن است

تحصیل در دانشگاهای اتریش شامل ۲ دوره میباشد :

دوره عمومی Der erste Studienabschnitt

دوره تخصصی Der Zweite Studienabschnitt

همه دانشگاهای کشور اتریش دولتی هستند و توسط دولت بودجه این دانشگاها تامین میشود در نتیجه دانشجو ملزم به پرداخت شهریه نمیباشد و تحصیل در دانشگاهای اتریش رایگان میباشد.

در سال ۱۹۹۳ میلادی دولت اتریش با الگو گرفتن از نظام آموزشی دولت آلمان به تاسیس دانشگاه عالی فنی ‌Fachhochschulen (FH) پرداخت ، که از تاسیس این دانشگاه کوتاه کردن دوره تحصیل دانشجویان و راهیابی سریع آنها به بازار کار میباشد که از آن سال تا به حال ۴۰ دانشگاه مجوز تاسیس را گرفته اند و دانشجو.یان در این دانشگاها مشغول به تحصیل در دوره های چهار ساله هستند که دز پایان این دوره دانشجویان میتوانند در یک دوره شش ماه تا یک ساله به کارآموزی بپردازند.

شرط ورود به این دانشگاهای فنی همانند دانشگاهای دیگر میباشد و بدون آزمون ورودی میباشد اما اگر متقاضی ورود بیش از گنجایش دانشگاه باشد ، دانشگاه یک آزمون ورودی برگزار میکند .

شروع دانشگاهای فنی از ابتدای ماه سپتامبر برای ترم زمستان و از ابتدای ماه فوریه برای ترم تابستان وپایان آن اواخر ژوئن میباشد.

دوره ها ی دانشگاهای عالی فنی فشرده تر است و یک نوعی از دانشگاهای علمی کاربردی میباشد .

بیشتر دانشگاهای اتریش به زبان آلمانی میباشد اما ما رشته هایی ام به زبان انگلیسی در دانشگاهای خصوصی اتریش داریم ، فرد برای پذیرش در دانشگاهای اتریش نیازی به مدرک زبان ندارند چون میتواند پس از اخذ پذیرش دانشگاهای اتریش دو سال به آموزش زبان آلمانی در اتریش بپردازد همچنین شخص میتواند این دوره را نیز در کشور خودش بگذراند.

دانشجویان پس از پشت سر گذاشتن دبیرستان‌ و کالج‌ در اتریش‌ با قبولی‌ در امتحانات‌ فاینال ‌ می‌توانند وارد دوره‌های‌ دو یا سه ساله‌ با گرایش‌های‌ گوناگون‌ شوند، به طور مثال دوره هایی همچون تربیت‌ معلم‌ در کالج‌های‌ تربیت‌ معلم‌ که دارای جایگاه ویژه در نظام آموزشی اتریش است ، و یا دوره‌های‌ فنی‌ – پزشکی‌ در کالج‌های‌ تخصصی و دوره‌های‌ مربیان‌ اجتماعی‌ .

 

Magister (FH) – Diplom Ing. (FH) .2 این‌ دوره‌ها مختص دانشگاه عالی‌ فنی که در بالا راجع به آن توضیح داده شد (FH) هستند. دیپلم‌ ‌ مهندسی‌ (Diplom eng) به کسانی که در ‌ رشته‌های‌ فنی‌ درس خودانده اند و Magister به‌ کسانی که در رشته‌های‌ غیر فنی‌ درس خوانده اند اعطا می‌شود. طول دوره تحصیل‌ (شش‌ ماه) به‌ علاوه‌ یک‌ دوره‌ کارآموزی‌ شش‌ ماه‌ تا یک‌ ساله‌ میباشد. و در پایان، دانشجو موظف است پژوهشی‌ از یک‌ کار عملی‌ خود در طول این دوره ارائه دهد.

 

Diplomtierarzt – Magister – Diplom engenieur .3 این‌ دوره‌ها که‌ در دانشگاه‌ها برگزار می‌شود  دارای حداقل‌ طول دوره ‌ (۴ تا ۵ سال‌ تحصیلی) و طول این دوره در مقطع پزشکی‌ حداقل‌ ۶تا۷ سال است .دیپلم Diplomtierarzt  به‌ کسانی که رشته‌ دامپزشکی‌ خوانده اند ، اعطا میشود. دانشکده‌های‌ هنر طول دوره شان حداقل ۴ تا ۸ ساله‌ است که‌ مدارک ‌Magister. art و Magister. arch به کسانی که در رشته های هنر و معماری درس خوانده اند اعطا میشود. و در پایان دانشجویان پس از پشت سر گذاشتن دوره های خود برای تکمیل آن موظف به دادن پایان نامه و دفاع میباشند .

 

Doktor 4. دوره رکترا در این کشور ۴ تا ۶ ساله است و فرق دوره دکترا در دانشگاهای عالی فنی این است که این دانشگاها دو سال به طول دوره تحصیل در این مقطع اضافه میشود.

نوشتن‌ پایان‌ نامه‌ و دفاع‌ از آن از ‌ همراه‌ با پاس کردن‌ امتحانات‌ شفاهی‌ در چند درس‌ اصلی‌ مربوط‌ به‌ پژوهش، جز ترم آخر این مقطع محسوب میشود.

تحصیل در مقطع دکتری در دانشگاه های اتریش کمی دارای پیچیدگی است و و فرد باید علاوه بر قبولی کنکور در بعضی رشته ها مثل رشته های فنی مجبور است استاد راهنما یا همان سوپروایزر را از ایران پیدا کند. در برخی رشته ها مثل رشته های انسانی به فرد این فرصت داده می شود که به کشور اتریش برود و طی مدت یک سال استاد راهنما یا همان سوپروایزر خود را پیدا کند. نکته ی قابل توجه این که تحصیل در مقطع دکتری در دانشگاه های اتریش همراه با دریافت حقوق (فاند) است. مهم ترین دانشگاه های دولتی اتریش یه صورت تحصیل رایگان، دانشگاه مرکزی وین ،دانشگاه تکنیک وین و دانشگاه boku می باشند.

پذیرش در دانشگاهای اتریش به عنوان مثال برای دانشجویان ایرانی این است که ۱۲ سال تحصیلی را گذرانده باشند و آزمون کنکور را داده باشند و بهتر این است که آنها در دانشگاهای سراسری قبول شده باشند چون این روزها دانشگاهای اتریش سخت گیری زیادی بر روی شرط قبولی فرد در دانشگاهای سراری دارد ، مدرک زبان آلمانی برای پذیرش این دانشگاها لازم نسیت و فرد میتواند برای ورود به دانشگاهای اتریش اول دردوره های زبان ثبت نام کنند و زبان را فرا بگیرند سپس وارد دانشگاه شوند ، اگر شخصی در دانشگاه آزاد درس خوانده باشد برای پذیرش بسته به نظر دانشگاه میتواند چند واحد لیسانس مجدد بخواند.

یک سری از رشته ها در اتریش هستند که با آزمون میباشد و بهتر است شخص در این رشته ها پذیرش نگیرد چون ممکن است این آزمون ها سخت باشد و فرد قبول نشود مانند رشته های حسابداری/ روانشناسی/ هنر/ موسیقی / معماری / پزشکیو …. که این آزمون شامل امتحان کتبی و مصاحبه حضوری میباشد.

معرفی دانشگاه های اتریش مورد تایید وزارت علوم ایران:

 1. دانشگاه وین ( ممتاز )
 2. دانشگاه گراتس ( ممتاز )
 3. دانشگاه اینسبورک ( ممتاز )
 4. دانشگاه سالزبورگ( ممتاز )
 5. دانشگاه تکنیک وین ( ممتاز )
 6. دانشگاه تکنیک گراتس ( ممتاز )
 7. دانشگاه لوین ( ممتاز )
 8. دانشگاه بوکو وین ( ممتاز
 9. دانشگاه دامپزشکی وین ( ممتاز )
 10. دانشگاه اقتصاد و تجارت وین ( ممتاز )
 11. دانشگاه لینز ( ممتاز )
 12. دانشگاه کلاگینفورت ( ممتاز )

دانشگاههای اتریش مورد تایید وزارت بهداشت

 1. دانشگاه پزشکی وین
 2. ۲٫ دانشگاه پزشکی گراتس

 

 

هشت دانشگاه برتر اتریش با رنک جهانی عبارت اند از :

 

Universities World University Ranking (2017) Academic Ranking of World Universities (2016)
University of Vienna ۱۶۱ ۱۵۱
Vienna University of Technology ۲۵۱ ۴۰۱
University of Innsbruck ۳۰۱ ۱۵۱
Graz University of Technology (TU Graz) ۳۵۱
Johannes Kepler University Linz ۴۰۱
University of Graz ۴۰۱
Medical University of Vienna ۲۰۱
Medical University of Graz ۴۰۱

دانشجویان پس از فارغ التحصیلی ۱ سال فرصت دارند که دنبال کار بگردند (گریس پرید) وقتی کار پیدا کردند چنانچه به مدت ۳ سال کار کنند و مالیات بدهند اقامت دائم میگیرند و همچنین بعد از ۶ سال به آنها تابعیت تعلق میگیرد.

امکان بردن همراه در زمان تحصیل دردانشگاهای اتریش وجود دارد و چون این کشور جز اتحادیه اروپا میباشد افراد میتوانند بدون اخذ ویزا به سایر کشورهای عضو این اتحادیه بروند و کار هم بکنند.

 

مدارک لازم جهت ویزای تحصیلی :

درخواست ویزا شخصا باید به سفارت اتریش در تهران داده شود ، همچنین بررسی این درخواست در بازه زمانی ۲ تا۴ ماه طول میکشد.

فرم درخواست ویزای دانشجویی که با دقت و خوانا نوشته و پرشده و امضا گردیده

پاسپورت با مدت اعتبار کافی و فتوکپی از تمام صفحات پاسپورت

شناسنامه و کپی از صفحات آن

در صورت داشتن همراه ، کپی از شناسنامه و پاسپورت همراه

نامه تمکن مالی از سه ماه قبل در حساب به مبلغ ۴۵ ملیون تومان

اصل و کپی پذیرش دانشگاه اتریش

اصل و کپی از مدارک تحصیلی دوره دیپلم و پیش دانشگاهی و یا کدرک دانشگاهی بسته به مقطع مورد پذیرش

اصل و کپی ریزنمرات مدارک بالا

ترجمه مدارک و ریزنمرات مدارک بالا

گواهی عدم سو پیشینه از FBI که این پروسه یک ماه ممکن است طول بکشد

۲ قطعه عکس پشت امضا شده

گواهی مدرک زبان آلمانی در صورت گذراندن این دوره در کشور خود

در صورتی که تقاضی دعوت کننده ای در اتریش دارد مدارک زیر از شخص دعوت کننده برای ارائه مورد نیاز است:

Meldezettel گواهی محل سکونت

Mietvertrag oder Grundbuchauszug اجاره نامه یا کپی سند منزل

Arbeits- und Gehaltsbestätigung گواهی اشتغال به کار و گواهی حقوق

دانشجویان ایرانی با ویزای نوع D که محدودیت خروج از اتریش و ورود به محدوده شنگن را دارند ، وارد اتریش می شوند دوره پردازش عمومی برای اجازه اقامت سه تا شش ماه است .در نتیجه باید برای گرفتن کارت اقامت یکساله (معتبردر تمام عضو اتحادیه ) اقدام کنند. جهت اخذ این کارت، گواهی بیمه ثبت نام دانشگاه, ثبت نام دوره زبان برای دانشجویان غیر رسمی , برگه مربوط به محل سکونت (Meldezettel ) و برگه تایید موجودی در حساب بانکی به مبلغی که شهرداری (Magistrat ) با توجه به شرایط هرشخص تعیین میکند، لازم می باشد.

هزینه های مالی :

برای دانش آموزان تا ۲۴ سال سن ۴۳۸٫۱۷۷ یورو در هر ماه؛ برای دانش آموزان بیش از ۲۴ سال سن ۷۹۳٫۴۰۷ یورو در هر ماه. این مقدار شامل اجاره بها برای اقامت هم میباشد.

 

امید است که مطالب بالا تا حدودی به شما راجع به مهاجرت تحصیلی به کشور اتریش کمک کرده باشد.

اگر شما هم خواهان تحصیل در اتریش و شرایط مهاجرت تحصیلی به اتریش هستید وکلای مجرب ما در موسسه حقوقی ملک پور که از معتبرترین موسسات مشاوره ی مهاجرت کشور می باشد میتوانند شما را یاری دهند.همچنین با مراجعه به سایت حقوقی ملک پور در https://www.legalmalekpour.com اطلاعات دیگری راجع به اخذ پذیرش در دانشگاهای اتریش و انواع طرق مهاجرت به کشور اتریش و کشورای دیگر را کسب نمایید.

 

ضمن تشکر و قدردانی از حضور گرم شما در سایت موسسه حقوقی ملک پور به اطلاع شما عزیزان گرانقدر می رسانیم در صورت تمایل و در جهت ارائه توضیحات و پاسخ به سوالات بیشتر در باب شرایط مهاجرت تحصیلی به اتریش و تحصیل در اتریش و مهاجرت به اتریش ، شما سروران گرامی می توانید با مؤسسه ما در وین و یا دفاتر همکار ما در ایران تماس حاصل فرمایید و از مشاوره رایگان (به صورت تلفنی) و در صورت نیاز مشاوره حضوری وکلا و کارشناسان ارشد مؤسسه حقوقی ملک پور بهره مند گردید.

Rating: 5
42 پاسخ
 1. علیرضا گفته:

  عرض سلام خدمت جناب دکتر آقای ملک پور بنده لیسانس روانشناسی دارم و قصد مهاجرت ب کشور اتریش . میخواستم بدونم همراه خودم میشه همسرم رو هم ب عنوان همراه ، با خودم ب کشور مقصد ، اتریش ببرم .

  Rating: 5
  پاسخ
  • miemalekpour30 گفته:

   باسلام و عرض ادب
   بله امکان پذیر می باشد البته بهتر است ابتدا خودتان به اتریش رفته سپس برای خانواده خود اقدام کنید

   پاسخ
 2. narjes گفته:

  با سلام
  من 29 سال دارم و ليسانس مهندسي پزشكي و فوق ليسانس مخابرات
  و همسرم مهندس تاسيسات هستند(مدرك دانشگاهي ندارند)
  شانس ام براي مهاجرت از طريق تحصيل چجوريه؟
  ممنون ميشم راهنماييم كنيد

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   با سلام. با توجه به رقابتی بودن تحصیل در اتریش طبق قوانین آموزشی این کشور به منظور تحصیل در این کشور ابتدا می بایست در دانشگاه سراسری در رشته مورد نظر قبولی اخذ نموده و پس از گذراندن حداقل یک ترم اقدام نمایید. همچنین ممکن است به قبولی در آزمون ورودی دانشگاه های اتریش نیز نیاز داشته باشید. در غیر این صورت می توانید در دانشگاه های خصوصی اتریش تحصیل نمایید که البته هزینه بالایی نیز خواهد داشت.
   پیشنهاد می کنیم به منظور کاهش هزینه هایتان محصول اپلای و ویزای تحصیلی اتریش موسسه ملک پور را از لینک زیر تهیه نمایید تا شخصاً برای پذیرش و اخذ ویزای تحصیلی اتریش بتوانیئ اقدام نمایید.
   https://malekpour.ir/product/اپلای-و-ویزای-تحصیلی-اتریش/

   پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   با سلام. با توجه به رقابتی بودن تحصیل در اتریش طبق قوانین آموزشی این کشور به منظور تحصیل در این کشور ابتدا می بایست در دانشگاه سراسری در رشته مورد نظر قبولی اخذ نموده و پس از گذراندن حداقل یک ترم اقدام نمایید. همچنین ممکن است به قبولی در آزمون ورودی دانشگاه های اتریش نیز نیاز داشته باشید. در غیر این صورت می توانید در دانشگاه های خصوصی اتریش تحصیل نمایید که البته هزینه بالایی نیز خواهد داشت.
   پیشنهاد می کنیم به منظور کاهش هزینه هایتان محصول اپلای و ویزای تحصیلی اتریش موسسه ملک پور را از لینک زیر تهیه نمایید تا شخصاً برای پذیرش و اخذ ویزای تحصیلی اتریش بتوانیئ اقدام نمایید.
   https://malekpour.ir/product/اپلای-و-ویزای-تحصیلی-اتریش/

   پاسخ
 3. محمد گفته:

  سلام و وقت شما بخیر
  جناب ملک پور من 35 سال دارم و در رشته تربیت بدنی در مقطع کارشناسی در دانشگاه پیام نور تحصیل می کنم( البته از طریق کنکور سراسری وارد شدم) آیا می تونم بقیه واحدهایی که مونده را در اتریش بگذرونم و به این شکل ویزای تحصیلی بگیرم؟در حال حاضر به اندازه مدرک فوق دیپلم واحد پاس کردم. متشکرم از مطالب خوبتون

  Rating: 5
  پاسخ
  • azadehnoory گفته:

   با سلام و عرض ادب. مدارک تحصیلی شما باید مورد بررسی قرار گیرد. جهت بررسی شرایط می توانید با دفاتر ما تماس بگیرید.

   شماره تماس ما: 02149196000

   شما همچنین می توانید فرم ارزیابی را از لینک زیر تکمیل کنید تا کارشناسان ما از طریق واتس اپ با شما تماس بگیرند.

   https://malekpour.ir/contact-us/

   پاسخ
 4. علی گفته:

  با سلام
  اقای ملک پور بنده 26 سالمه لیسانس مکانیک سیالات از دانشگاه ازاد کاشان با معدل 13.28دارمو سربازی هم رفتم (نزاجا) ولی کارم در حوضه ای تی هست والان 4 سال سابقه کار فنی در حوضه ای تی دارم در حال حاضر هم 4 ماه کارمند ای تی یه بازار معتبر هستم که سابقه بیمه مرتبط واسم ثبت میشه ایا میتونم برای ادامه تحصیل به اتریش سفر کنم
  اگر این امکان وجود داره کدوم رشته رو میتونم تحصیل کنم مکانیک یا آی تی؟
  با سپاس

  پاسخ
 5. وحید گفته:

  با سلام
  اقای ملک پور بنده 26 سالمه لیسانس مکانیک سیالات از دانشگاه ازاد کاشان با معدل 13.28دارمو سربازی هم رفتم (نزاجا) ولی کارم در حوضه ای تی هست والان 4 سال سابقه کار فنی در حوضه ای تی دارم در حال حاضر هم 4 ماه کارمند ای تی یه بازار معتبر هستم که سابقه بیمه مرتبط واسم ثبت میشه ایا میتونم برای ادامه تحصیل به اتریش سفر کنم
  اگر این امکان وجود داره کدوم رشته رو میتونم تحصیل کنم مکانیک یا آی تی؟
  با سپاس

  پاسخ
 6. عرفان گفته:

  با سلام
  من ليسانس مهندسى نفت از دانشكده نفت دارم با معدل ١٤
  ارشد هم دانشگاه صنعتى اصفهان ترم سه هستم معدلم حدود ١٧
  ميخواستم بدونم چون سربازى هم نرفتم و ٢٣ سالمه ميتونم ارشد مجدد بخونم اونجا؟
  ممنون اگه جوابمو بديد

  پاسخ
  • m.s گفته:

   با سلام و عرض ادب و احترام
   احترامآ ضمن تشکر فراوان از خدمت شما دوست عزیز و بزرگوار بعرضتان میرسانیم که به جهت آنکه توضیح مسائل حقوقی در این بخش امری دشوار میباشد و ممکن است باعث سوء تفاهم گردد و برای مشاوره بهتر ممکن است لازم باشد به سوالات مشاور پاسخ دهید و این بطور همزمان در مشاوره تلفنی امکانپذیر خواهد بود ، برای آنکه بتوانیم خدمت شما پاسخ درست ارائه نماییم و پاسخگوی تعداد کثیر ایمیل های ارسال شده از عزیزانی که به ما لطف دارند با سرعت بیشتری باشیم ، خواهشمندیم با دفاتر ما تماس گرفته و مشاوره رایگان تلفنی دریافت بفرمایید.

   پاسخ
  • m.s گفته:

   با سلام و عرض ادب و احترام
   احترامآ ضمن تشکر فراوان از خدمت شما دوست عزیز و بزرگوار بعرضتان میرسانیم که به جهت آنکه توضیح مسائل حقوقی در این بخش امری دشوار میباشد و ممکن است باعث سوء تفاهم گردد و برای مشاوره بهتر ممکن است لازم باشد به سوالات مشاور پاسخ دهید و این بطور همزمان در مشاوره تلفنی امکانپذیر خواهد بود ، برای آنکه بتوانیم خدمت شما پاسخ درست ارائه نماییم و پاسخگوی تعداد کثیر ایمیل های ارسال شده از عزیزانی که به ما لطف دارند با سرعت بیشتری باشیم ، خواهشمندیم با دفاتر ما تماس گرفته و مشاوره رایگان تلفنی دریافت بفرمایید.

   پاسخ
 7. علی صالحی گفته:

  سلام و خسته نباشید خدمت دوستان گرامی mie
  بنده علی صالحی هستم دارای مدرک فوق دیپلم متالورژی گرایش ریخته گری از دانشگاه دولتی هستم
  27 سال سن دارم و مدرک c زبان آلمانی دارم و هفت سال سابقه کار مرتبط با رشته تحصیلی دارم
  و کلا حدود 20 هزار یورو سرمایه دارم
  خواستم ببینم بنده با شرایط میتونم واسه ادامه ی تحصیل در مقطع کارشناسی اقدام کنم برای اتریش یا خیر ؟

  پاسخ
 8. ملیکا گفته:

  سلام خسته نباشید من 19 سالمه یک سال در رشته ی زیست شناسی دانشگاه علوم تحقیقات تحصیل کردم میتونم به اتریش مهاجرت کنم؟ یا بعد از اتمام دوره ی کارشناسی باید اقدام کنم ‌؟ و اینکه در رشته ی زیست شناسی میتونم با زبان انگلیسی ادامه تحصیل بدم؟

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و عرض ادب و احترام به جهت آنکه توضیح مسائل حقوقی در این بخش امری دشوار میباشد و ممکن است باعث سوء تفاهم گردد و برای مشاوره بهتر ممکن است لازم باشد به سوالات مشاور پاسخ دهید و این بطور همزمان در مشاوره تلفنی امکانپذیر خواهد بود ، برای آنکه بتوانیم خدمت شما پاسخ درست ارائه نماییم و پاسخگوی تعداد کثیر ایمیل های ارسال شده از عزیزانی که به ما لطف دارند با سرعت بیشتری باشیم ، خواهشمندیم با دفاتر ما تماس گرفته و مشاوره رایگان تلفنی دریافت بفرمایید.

   پاسخ
 9. ملیکا گفته:

  سلام
  من 19 سالمه یک سال در رشته ی زیست شناسی گرایش عمومی دانشگاه آزاد علوم تحقیقات تحصیل کردم برای ادامه ی تحصیل میتونم به اتریش مهاجرت کنم ؟یا باید بعد از گرفتن لیسانس اقدام کنم ؟ و اینکه تحصیل در رشته ی زیست شناسی با زبان انگیلیسی ممکنه ؟

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام باید بعد از لیسانس اقدام نمایید و و تحصیل در دانشگاه های دولتی به زبان المانی است و انگلیسی خصوصی میباشد . در ضمن دانشگاه شما باید دولتی باشد .

   پاسخ
 10. ابراهیم گفته:

  سلام جناب دکتر ملک پور
  من ۲۵ سال سن دارم و مدرک دیپلم کامپیوتر دارم
  و همسرم پیش دانشگاه.
  آیا میتوان ادامه تحصیل را در اتریش داد.؟
  درضمن متشکرم از مطالب خوبتون

  پاسخ
 11. flor گفته:

  با سلام خدمت شما
  من با رتبه دو رقمي در مقطع دكترا رشته حقوق در دانشگاه سراسري علامه قبول شدم اما تصميم گرفتم از دانشگاه وين پذيرش بگيرم براي ادامه تحصيلم. سوالم اينه كه شانس پديرش هم چقدره و اينكه چقدر زمانبر و براي ترم اكتبر پذيرش ميكنند يا خير، و اينكه ايا داشتن 45 ميليون تومان در حساب الزامه؟و ايا درسته كه همزمان با تحصيلم حقوق دريافت ميكنم يا خير

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و عرض ادب بله امکان پذیر است باید از طریق استاد راهنما اقدام بفرماید و با ایشان به توافق برسید . اگر استاد و یا دانشگاه رزومه شمار را مورد تایید قرار بدهد همچنین شرایط شما باید به صورت کاملتری در این مورد بررسی گردد که در این بخش امکان پذیر نمیباشد . پیشنهاد میکنیم جهت مشاوره کاملتری با دفاتر ما از طریق شماره 021.49196000 تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 12. علی گفته:

  سلام جناب ملک پور من در رشته ی دکترای دامپزشکی دانشگاه آزاد سنندج مشغول به تحصیل هستم میخواستم ببینم بعد از فارغ التحصیل شدن امکان مهاجرت به استرالیا یا اروپا برای کار برای من وجود دارد.
  کارت پایان خدمت نیز دارم
  اگر امکانش هست شرایطش رو بگین لطفا خیلی مهمه واسم
  آا اصلا مدرک ما رو که دانشگاه آزاد میخونیم قبول دارن؟؟؟
  باید آزمون بدیم ؟؟؟
  آیا باید یه تعداد سال اضافی اونجا بخونیم؟؟
  لطف کنید هر اطلاعاتی دترین بگید
  ممنون میشم

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و عرض ادب شما باید قبل از رفتن مدرکتان را معادل نمایید ازمون انلاین دارد .یشنهاد میکنیم جهت مشاوره با دفاتر ما از طریق شماره 021.49196000 تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 13. پروانه گفته:

  سلام جناب ملك پور عزيز ،بنده ٣٢سال سن دارم و داراي مدرك كارشناسي در رشته حقوق بل معدل ١٣هستم،و البته متأهل يه دختر يك ساله هم دارم أيا امكان گرفتن ويزاي تحصيلي وبعد إز ان اقامت هست رد كشور اتريش.ممنون

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   ضمن عرض سلام

   میتوانید پذیرش اخذ نمایید اما باید بدانیم از چه دانشگاهی فارغ التحصیل شده اید. عنایت داشته باشید که اخذ ویزای تحصیلی اتریش و پس از آن الحاق خانواده به شما ،‌یک پروسه ی بسیار طولانیست.
   برای اخذ اطلاعات مشروح،‌ حتما با دفاتر ما تماس حاصل نمایید.

   پاسخ
 14. مهدی گفته:

  درود بر شما جناب آقای دکتر ملک پور گرامی
  من قبلا زمانی که دفتر میدان پونک داشتید خدمت دوستان رسیدم با همسرم برای مهاجرت که متاسفانه بدلایلی بسیار موفق به تصمیم گیری و اغاز نشدم
  برای مهاجرت اتریش بثورت تحصیبلی برای دوره مستر در رشته خودم سوال داشتم ازتون و می خواتسم زحمت بدم به موسسه البته با توجه به اینکه سطح زبان انگلیسی بالایی ندارم در حال حاضر
  رشته تحصیلی من : کارشناسی مهندسی کامپیوتر ( نرم افزار ) هست از دانشگاه اصفهان ( سراسری )
  معدل : 15/21
  سن : 38 ( متولد 31/06/1358 )
  سال فارغ التحصیلی : 1381
  و دارای سابقه کار با بیمه و مرتبط پروژه های متعدد و صنایع enterprise در حوزه انفورماتیک هستم بوده و هستم و بالای 12 سال بیمه دارم
  بسیار مایه دلگرمی من خواهد شد که بتونم از طریق موسسه شما این پروسه رو آغاز کنم فقط برخی شنیده های من حاکی از این بود که سن من 38 سال برای ادامه تحصیل مستر کمی زیاد هست و ممکنه ویزا نشم کمی نگرانم کرد
  علاقمندی و کشش وافری به شاخه معماری و هنر هم دارم ولی رشته و کارم مرتبط با فن آوری اطلاعات هست و فکر نمی کنم بتونم وارد حوزه جدید بر اساس علاقه ام لااقل بر اساس قوانین دانشگاه ها بشم مگر اینکه پیشنهاد دیگری از جنابعالی و موسسه محترم داشته باشم
  همسرم گریمور زیبیی و سینمایی هستند و سابقه کار فرهنگی و هنری و سلامت و زیبایی بصورت پروژه ای و شخصی بالای 17 سال رو دارند

  با سپاس از توجه شما
  و نوروزتان پیروز باد

  پاسخ
  • mie.editor2 گفته:

   با سلام و عرض ادب. شرایط شما باید مورد ارزیابی قرار گیرد. برای اخذ اطلاعات در این زمینه می توانید با دفتر مرکزی ما در وین از طریق شماره ۴۹۱۹۶۰۰۰ (۰۲۱) ارتباط بگیرید.

   پاسخ
 15. ناشناس گفته:

  با سلام و احترام خدمت جناب آقاي دكتر ملك پور،
  دختري ٢٢ ساله ام و قصد مهاجرت تحصيلي به اتريش را دارم. از آنجايي كه عموي بنده داراي اقامت اتريش ميباشد و در آنجا سكونت دارد، آيا امكان به همراه داشتن نامه اي كه نشان دهنده ي قيمِ من بودنِ عمويم در صورت تحصيل در اتريش، به جاي نامه ي تمكن مالي در روز مصاحبه ي سفارت، و همچنين به جاي تاييد موجودي در حساب بانكي در هنگام گرفتن كارت اقامت يكساله وجود دارد؟ در صورت مثبت بودن پاسخ، شرايط آن چيست؟
  با تشكر فراوان

  پاسخ
  • mie editor2 گفته:

   با سلام و عرض ادب. برای اخذ اطلاعات در این زمینه می توانید با دفتر مرکزی ما در وین از طریق شماره ۴۹۱۹۶۰۰۰ (۰۲۱) ارتباط بگیرید.

   پاسخ
 16. تارا گفته:

  با سلام و احترام خدمت جناب آقاي دكتر ملك پور،
  بنده تارا هستم و ٢٢ ساله. قصد مهاجرت تحصيلي به اتريش را دارم. از آنجايي كه عموي بنده داراي اقامت اتريش ميباشد و در آنجا سكونت دارد، آيا امكان به همراه داشتن نامه اي كه نشان دهنده ي قيمِ من بودنِ عمويم در صورت تحصيل در اتريش، به جاي نامه ي تمكن مالي در روز مصاحبه ي سفارت، و همچنين به جاي تاييد موجودي در حساب بانكي در هنگام گرفتن كارت اقامت يكساله وجود دارد؟ در صورت مثبت بودن پاسخ، شرايط آن چيست؟
  با تشكر فراوان

  پاسخ
  • mie editor2 گفته:

   با سلام و عرض ادب. برای اخذ اطلاعات در این زمینه می توانید با دفتر مرکزی ما در وین از طریق شماره ۴۹۱۹۶۰۰۰ (۰۲۱) ارتباط بگیرید.

   پاسخ
 17. Mehragan گفته:

  سلام مجدد اقای دکتر من یازدهمم تماس گرفتم با با موسسه گفتن اگر سال اخرم رو بیام و اتریش بخونم راحتتر میتونم ب دانشگاه برم خب الان اگر من بخوام اقدام کنم چجوریه باید از کی شروع کنم شرایطشون چ جیه معدلم باید چن باشه مدرک زبان چی باید باشه ؟ اگر بخواییم با پدرومادر حضوری اقدام کنیم برای انجام کارهای مهاجرت ادرس موسسه رو محبت میکنین بدین؟

  پاسخ
 18. mie editor2 گفته:

  با سلام و عرض ارادت. با مبلغ مورد نظر شانس خرید ملک در اتریش اندک است اما می توان گفت با خرید ملک در این کشور و دریافت اجاره ملک می توانید هزینه های زندگی خود را تامین نمایید. هزینه های تحصیل در اتریش تقریبا رایگان است و با توجه به مقطع تحصیلی شما امکان کار پاره وقت به شما داده می شود. پس از تحصیل نیز شانس کاریابی برای شما وجود دارد. برای دریافت اطلاعات بیشتر با دفاتر ما تماس بگیرید.

  پاسخ
 19. mie editor2 گفته:

  با سلام خدمت اقای دکتر ملک پور…من ۱۹ سالمه و کنکوری هستم و میخوام به اتریش مهاجرت کنم و …و اینکه میخوام اونجا ملک بخرم با ۵۰۰ میلیون و با اجاره خونه هزینه زندگی رو تامین کنم و کنارش میخوام ادامه تحصیل هم بدم و رشته تجربی هم میخونم و اگر قبول شوم یا نشوم به اتریش مهاجرت میکنم و ادامه تحصیل میدم از شما خواهشمندم که منو راهنمایی کنید که ایا با این هزینه و ملک خریدن و کار کردن خودم میتونم هزینه زندگی رو تامین کنم یا نه؟و از شما خیلی تشکر میکنم به خاطر این همه زحماتی که میکشد و این همه توضیحات و راهنمایی ها و من همه ویس های شما رو گوش میدم خیلی پر انرژی هستید و به خاطر همین هم میخوام به اتریش بیام و یه کم زندگی ارام تری داشته باشم و دقیقا همین ها رو از شما پرسیدم که ایا با این سرمایه من میتونم ادامه تحصیل بدم (رایگان) و هزینه زندگیمو تامین کنم چون نمیخوام که بیام اونجا بعد بفهمم که زندگی میشه یا نمیشه …. خیلی ممنون ازتون و همچنین همکارانتون .

  پاسخ
 20. mie editor2 گفته:

  سلام و سپاس از لطف شما. شما به نامه اشتغال به تحصیل برای ادامه تحصیل در اتریش در مقطع کارشناسی نیاز دارید. ادامه تحصیل در کشور اتریش تقریبا رایگان بوده و می توان گفت حدود ۷۰۰ تا ۱۵۰۰ یورو هزینه ثبت نام دارید. برای تحصیل در این کشور به مدرک زبان نیاز نیست اما بهتر است دانش زبان خود را تقویت نمایید. برای اخذ اطلاعات کامل تر با دفاتر ما تماس بگیرید.

  پاسخ
 21. mie editor2 گفته:

  سلام بر استاد عزیزم دکتر ملک پور واقعا خیلی خوشحالم که باشما آشنا شدم کارهای شما واقعا تحسین برانگیزه دکتر و واقعا کار رو برای هموطنانتون راحت کردین.حقیقتا میخاستم یه مقداری رک با هم صحبت کنیم که من جوانی هستم مجرد ۲۶ساله دیپلمه ساکن مشهد وضعیت مالی متوسط رو به پایین.برای ادامه تحصیل در اتریش شنیدم و خوندم در سایتتون که شرایطه رایگان داره و شهریه به اطلاح رایگان هستش میخاستم بدونم مدرکه آلمانی نیاز داره یا نه خودتون میگین نه نداره ولی در سایتتون گفته شده مدرکه ب۱ نیاز داره خب این در من شک ایجاد کرده. حال میخاستم ببینم یه جوانه مجرد اگر خاسته باشه بیاد اتریش برا تحصیل کارشناسی چقد هزینه اش میشه در مجموع حدودش رو هم بهم بگین ممنون میشم و اینکه پورسانته شرکته شما بر این کار چقدر میشه.دوست دارم ایمان.

  پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.