ویزای فنلاند

 • ویزای فنلاند و معرفی کشور فنلاند

 • ویزای فنلاند و انواع ان

 • ویزای فنلاند و مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزاهای شنگن

 • ویزای فنلاند و شرایط مهاجرت به فنلاند- مهاجرت به فنلاند از طریق اخذ ویزای فنلاند

فنلاند ویزای فنلاند

شما می توانید شرایط خود و اطلاعات تماس را از طریق فرم ارزیابی وارد کرده تا مشاوران ما شرایط شما را بررسی کرده و در کوتاه ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند.

ویزای فنلاند و معرفی کشور فنلاند

ویزا ی فنلاندیک اجازه ورود به کشورفنلاند می باشد که جهت مسافرت به فرد داده می شود و سفر و مهاجرت به دیگر کشورها بدون داشتن ویزا ممکن نخواهد بود. ویزای فنلاندجز موارد ضروری جهت اقامت کوتاه‌مدت و یا بلندمدت این کشور است که به افرادخواستار این اجازه می‌دهد تا با هر هدفی اجازه ورود و ماندن در این کشور را اخذ کنند.

فنلاند یکی از کشورهای اروپایی و عضو اتحائیه شنگن می باشد که یکی از با ثبات ترین کشورهای اروپایی با بالاترین استانداردهای رفاهی و اموزشی بوده و متقاضیان زیادی جهت مهاجرت دارد.این کشور حدود 6 میلیون نفر جمعیت داره و پایتخت ان هلسینکی است.مردم فنلاند به 2 زبان فنلاندی و سوئدی صحبت میکنند.

ویزای فنلاند و طرق اخذ ویزای فنلاند و مهاجرت به فنلاند شرایط مختلفی دارد که در این مقاله به بررسی علمی ان پرداخته شده است:

ویزای فنلاند و انواع ان

 • بسته به اهداف سفر، ویزای شنگن می تواند به صورت زیر صادر شود:

 • ویزای نوع A

  ویزای ترانزیت است بدین معنا که مسافر اجازه خروج از فرودگاه را ندارد و می تواند تنها در یکی از فرودگاه های شنگن پرواز خود را تعویض و راهی کشوری در خارج از شنگن گردد.

 • ویزای نوع B

  ویزای عبور است بدین معنا که مسافر اجازه خروج از فرودگاه را دارد و می تواند از شنگن به عنوان منطقه عبوری استفاده نماید تا از راه زمینی خود را به کشور دیگری غیر شنگن برساند و اعتبار ان 5 روز میباشد.

 • ویزای نوع C

  این ویزا برای اقامت کوتاه مدت در هر کشور عضو شنگن است. مدت زمان بازدید مجاز در ویزا نشان داده شده است. بسته به اهداف سفر، این ویزا ممکن است:
  تک ورودی باشد: فقط یک ورودی در هر یک از کشورهای منطقه شنگن مجاز است. پس از خروج از منطقه شنگن، مجددا ورود مجاز نیست حتی اگر ویزا هنوز معتبر باشد.

  دو ورودی باشد: این ویزا دارنده را به دو ورودی به شنگن مجاز می کند و اعتبار آن در ویزا نشان داده شده است. پس از خروج دوم از منطقه شنگن، مجددا ورود مجاز نیست حتی اگر ویزا هنوز معتبر باشد.

  چندی ورودی باشد : این ویزا تعداد ورودی های موجود در منطقه شنگ را محدود نمی کند. با این حال، اعتبار آن محدود به 90 روز در عرض شش ماه است. روز اول ورود به شنگن به عنوان اولین روز اعتبار ویزا محسوب می شود.

 • ویزای نوع D

  این یک ویزای ملی است که در موارد خاص برای تحصیل، اقامت یا کار در کشوری در منطقه شنگن صادر شده است. این ویزا ممکن است:

  یک ویزای تک ورودی – برای افرادی که بعد از دوره خاص نیازی به اقامت در کشور شنگن ندارند- باشد.

  یک ویزای چند ورودی-که اجازه می دهد تا صاحب ان مجددا وارد کشور شنگن که ویزا صادر کرده است- باشد. این نوع ویزا در موارد زیر اعطا می شود:

  برای مطالعه در طول مدت یک سال، با امکان گسترش؛

  برای کارهای آموزشی یا تحقیقاتی، و نیز برای نزدیکترین اعضای خانواده؛

  به بازرگانان و تجار اجازه میدهد سفر کنند تا در فعالیت حرفه ای شرکت کنند

  در موارد اضطراری، مانند شرایط پزشکی، که محدود به یک دوره خاصی از زمان است.

ویزای فنلاند و مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزاهای شنگن

گذرنامه معتبر (با حداقل ۳ ماه اعتبار بعد از پایان سفر و دارا بودن حداقل ۲ صفحه خالی)

شناسنامه همراه با ترجمه رسمی به زبان انگلیسی
فرم درخواست روادید شنگن
اتباع خارجی مقیم ایران باید اجازه اقامت واجازه کار خود را ارائه دهند.
دعوت نامه از فنلاند

دعوت نامه رسمی از شرکت / سازمان میزبان در فنلاند با ذکر اطلاعات مربوطه و دعوت کننده و مدت سفر و تعهدات مالی دعوت کننده الزامی است.

گواهی رسمی از شرکت / سازمان / موسسه یا شرکت تجاری به زبان انگلیسی یا ترجمه انگلیسی

پروانه ثبت سازمان / شرکت همراه با ترجمه به زبان انگلیسی

جزئیات مربوط به سفر

رزرو هتل و پرواز

گواهی استخدام / موافقت با مرخصی متقاضی/ گواهی مالکیت شرکت

گواهی در اختیار داشتن وجه مالی کافی اظهارنامه بانکی بمدت ۶ ماه

فتوکپی کلیه مدارک ارائه شده به سفارت روی کاغذ .

اجازه اقامت برای همسر

درخواست ویزای مورد نظر این اجازه را به یک شهروند فنلاندی می دهد که نامزد خارجی خود را به فنلاند برای مقصود خاص (ازدواج) بیاورد و نیز فرزندان واجد شرایط نامزد هم اجازه مهاجرت را دارند. مدت زمان مورد نیاز جهت اخذ جواب طبق سرشماری کشور فنلاند در سال ۲۰۰۹به طور متوسط در حدود ۱۷۸روز طول می کشد.

تکمیل فرم مربوطه

قباله ازدواج به زبان انگلیسی

(فتوکپی کلیه صفحات گذرنامه اعضاء خانواده دعوت کننده روی کاغذ)

اجازه اقامت برای فرزند و دیگر اعضاء خانواده

مدت زمان مورد نیاز جهت اخذ جواب طبق سرشماری کشور فنلاند در سال ۲۰۰۹به صورت میانگین در حدود ۱۴۳روز طول می کشد.

تکمیل فرم مربوطه

گواهی تولد رسمی به زبان انگلیسی که نام هر یک از والدین در آن ذکر شده باشد

ویزای فنلاند و شرایط مهاجرت به فنلاند- مهاجرت به فنلاند از طریق اخذ ویزای فنلاند

 • اخذ ویزای فنلاند و مهاجرت به فنلاند از طریق کار

  یکی از راه های مهاجرت به فنلاند و اخذ اقامت و تابعیت این کشور در پی آن، ویزای کار می¬باشد که به شرح این مورد می¬پردازیم. باید خاطر نشان کرد که نرخ بیکاری در این کشور 7.3%. هم چنین کشور فنلاند یک کشور صنعتی می¬باشد که در زمینه های تولیدات لوازم الکتریکی و هم چنین مشاغل مهندسی پر رونق است. از آنجا که جمعیت این کشور رو به پیری است نیازمند نیروی جوان است. قبل از هر اقدامی اطمینان حاصل کنید که از تسلط کافی بر زبان فنلاندی برخوردار هستید.
  اگر در کشور فنلاند حضور ندارید می¬بایست فرآیند طولانی و تقریبا سختی را طی نمایید. فرآیند به این نحو است که شرکت، مؤسسه، ارگان و در کل کارفرما متقاضیان نیروی کار، یک آگهی مبنی بر نیازمندی خود به نیروی کار ابلاغ می¬نماید. سپس این آگهی در خود کشور فنلاند پخش می¬شود و اگر فردی واجد شرایط آن وجود نداشت آگهی در سراسر اتحادیه اروپا اعلام می¬شود. اگر شخص مورد نظر نیز مجدد در اتحادیه اروپا یافت نشود این آگهی در کشور های دیگر نیز ابلاغ می¬شود. همان طور که می¬دانید این فرآیند سخت و گاهی غیر ممکن است.

  لیست مشاغل مورد نیاز کشور فنلاند:

  معلم پرستار پرستار بچه مربی مهدکوک خدمات نظافتی دندان پزشک کارگر اجتماعی حسابدار

  اگر به شغل های فصلی در این کشور فکر می¬کنید بهتر است بدانید که باید مجوز اقامت کار فصلی را کسب کنید که طبق این مجوز می¬توانید تا 9 ماه در این کشور حضور داشته باشید و به فعالیت خود ادامه دهید. از جمله مشاغل فصلی میتوان به جنگلداری، پرورش گل و گیاه، کار در جشنواره هایی که بصورت فصلی برگزار میشوند اشاره کرد.

  مجوز های مورد نیاز جهت کار در فنلاند:

  1) تکمیل فرم درخواست ویزای کار به طور کامل و خوانا
  2) گذرنامه شخص متقاضی( می¬بایست تا 3 ماه بعد از سفر دارای اعتبار باشد )
  3) اصل شناسنامه و کپی از آن و نیز اقامت و ویزای متقاضی
  4) عکس 6*4 بصورت تمام رخ( با زمینه سفید، اگر مهلت آن بیشتر از 6 ماه گذشته باشد قابل قبول نیست )
  5) لازم است والدین کودکان زیر 18 سال اجازه نامه محضری امضاء کنند
  6) فتوکپی از تمام مدارک
  7) تمکن مالی بین 8000 تا 10000 یورو

 • اخذ ویزای فنلاند و مهاجرت به فنلاند از طریق تحصیل

  مهاجرت به فنلاند از طریق ویزای تحصیلی از راه های پر طرفدار جهت اخذ اقامت و تابعیت این کشور است که به شرح جزئیات آن می¬پردازیم. رایگان بودن تحصیل در کشور فنلاند باعث شده است تا افراد زیادی به مهاجرت به فنلاند و داشتن تحصیلات در این کشور فکر کنند. به هنگام اخذ ویزای تحصیلی کشور فنلاند در ابتدا شما ویزای موقت را کسب می نمایید که اجازه مهاجرت به فنلاند را داشته باشید. سپس به اداره مهاجرت مراجعه می کنید و کارت اقامت را درخواست می¬دهید. این اقامت بصورت موقت است و یک سال مهلت دارد. می¬بایست هر سال آن را تمدید نمایید. لازم به ذکر است که از سال 2012 تا کنون کارت اقامت بطور مستقیم در سفارت کشور فنلاند در تهران صادر شده و متقاضی آن را دریافت می¬نماید.
  جهت مهاجرت به فنلاند از طریق تحصیل در دوره کارشناسی باید نمره زبان 6 را دریافت کنید و مدت زمان اخذ مدرک در این مقطع بین سه تا چهار سال می¬باشد. برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد سه فاکتور را نیز باید در نظر بگیرید:
  1_ فاصله زمانی بین مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد نباید بیش از 5 سال باشد.
  2_ نمره مدرک زبان در این مقطع 6.5 است
  3_ اگر خواستار ادامه تحصیل در این مقطع هستید حداقل معدل 13 معیار است.
  تحصیل در دوره کارشناسی ارشد 2 سال به طول می¬انجامد. در مقطع دکتری نیازمند نمره 7 مدرک زبان هستید. و مدت زمان تحصیل در دوره دکتری بین 3 تا 5 سال است. حداقل معدل مورد نیاز این دوره 15 است.
  بعد از مهاجرت به فنلاند و در زمان تحصیل در کشور فنلاند این امکان وجود دارد تا دانشجویان بصورت پاره وقت کار کنند و درآمد اندکی کسب کنند و مقدار ساعت آن 20 ساعت در هفته است. البته باید گفت که این امکان به سطح زبان شما نیز بستگی دارد و بهتر است از تسلط بالایی بر زبان فنلاندی برخوردار باشید. بنابراین بهتر است قبل از مهاجرت به فنلاند یاد گرفتن زبان فنلاندی را شروع کنید.

  دانشگاه های کشور فنلاند:

  نام دانشگاه رنکینگ در سال وب سایت
  University of Helsinki 102 https://www.helsinki.fi/en
  University of Eastern Finland 481 http://www.uef.fi/en
  University of Tampere بین 551 تا 600 http://www2.uta.fi/en
  University of Oulu بین 411 تا 420 http://www.oulu.fi/university
  University of Turku 285 http://www.utu.fi/en

   

  University of Jyväskylä بین 401 تا 500 https://www.jyu.fi/en

  هزینه ها ی تحصیل در فنلاند:

  تحصیل در کشور فنلاند به زبان انگلیسی مستلزم پرداخت هزینه است و اگر تحصیل به زبان فنلاندی انجام گیرد رایگان در اختیار دانشجویان قرار می¬گیرد. این تصمیم که دانشجو به زبان فنلاندی تحصیل نماید یا انگلیسی به عهده خود متقاضی می¬باشد. اما بطور کل در صورت مهاجرت به فنلاند از طریق تحصیل باید مبلغی را بصورت ماهیانه برای خوابگاه، خوراک، پوشاک، بیمه و … در نظر بگیرید. مبلغ پیشنهادی ما به شما عزیزان حدود 700 الی 900 یورو در ماه است که شامل موارد گفته شده می باشد. از این مقدار می¬بایست حدود 250 یورو را به هزینه خوابگاه نیز اختصاص دهید. البته این مبلغ بسته به جایی که شما زندگی می¬کنید و عادات زندگی شخصی خود شما است. بطور کل هزینه سالیانه مبلغی حدود 7000 یورو است.
  مدارک مورد نیاز جهت مهاجرت به فنلاند از طریق تحصیل:

  1. ارائه دادن پذیرشی که از دانشگاه اخذ کرده اید و داشتن دو نسخه کپی آن
  2. ارائه مدرک زبان و داشتن دو نسخه کپی آن
  3. بیمه یک ساله که دارای 30000 یورو باشد
  4. به همراه داشتن اصل پاسپورت و هم چنین دو نسخه کپی از آن (در صورت گذشت یک سال از اعتبار پاسپورت نیاز است تا حتما آن را تعویض نمایید)
  5. ارائه نامه تمکن مالی که از طرف بانک صادر شده است به مبلغ 10000 یورو و داشتن دو نسخه کپی از آن

 • اخذ ویزای فنلاند و مهاجرت به فنلاند از طریق تولد

  چنان چه قصد مهاجرت به فنلاند را دارید یکی از راه های پیش روی شما جهت اخذ اقامت و تابعیت این کشور تولد است. ذکر این نکته لازم است که از سال 2011 صد و چهل هزار نفر خارجی پس از مهاجرت ب فنلاند در فنلاند بدنیا آمده اند که 2.7% از جمعیت این کشور را تشکیل می-دهند. جزئیات این راه حل را به صورت خلاصه تحلیل می نمائیم. تابعیت کودکی که در فنلاند متولد می شود بسته به تابعیت پدر و مادر وی است. جهت اخذ اقامت فنلاند از طریق تولد یکی از والدین می بایست تابعیت این کشور را نیز دارا باشد چرا که سیستم اعطاء تابعیت کشور فنلاند خون است.

  اعطاء تابعیت فنلاند به کودک متولد شده در این کشور به شرایطی نیز بستگی دارد که می بایست آنها را در نظر داشت:

  1. ازدواج پدر و مادر کودک ثبت شده باشد و ازدواج آنها نیز رسمی باشد.
  2. مادر تابعیت فنلاند را دارا باشد.
  3. پدر نیز تابعیت فنلاند را دارا باشد.
  4. چنان چه پدر کودک قبل از تولد فرزند فوت کرده باشد و ازدواج وی با مادر کودک رسمی باشد تابعیت فنلاند نیز به کودک اعطاء می شود، اگر ازدواج پدر و مادر رسمی نباشد پس از تایید رابطه پدر و فرزند تابعیت را به کودک اعطاء می نمایند.
  5. مورد دیگری نیز وجود دارد که پدر و مادر تبعه کشور فنلاند نیستند و کودک در خاک کشور فنلاند متولد می¬شود، در این صورت تابعیت این کشور به فرزند داده نخواهد شد.

 • اخذ ویزای فنلاند و مهاجرت به فنلاند از طریق ازدواج

  از دیگر راه های مهاجرت به فنلاند می¬توان اخذ اقامت و تابعیت این کشور از طریق ازدواج را نام برد که مستلزم دانستن شرایط آن است. اگر خواستار مهاجرت به فنلاند از طریق ازدواج هستید می¬بایست موارد آن را رعایت نمایید و با فردی ازدواج کنید که تبعه این کشور باشد. در نظر داشته باشید که جهت مهاجرت به فنلاند از طریق ازدواج نباید منع قانونی جهت ورود به این کشور داشته باشید.

  جهت مهاجرت به فنلاند از طریق ازدواج می¬بایست مراحل آن را نیز انجام دهید و مدارک آن را به صورت کامل ارئه دهید. شخصی که برای اخذ اقامت فنلاند از طریق ازدواج اقدام می¬کند می¬بایست پس از ازدواج با مرد یا زن فنلاندی فرم های مرتبط با این درخواست را تکمیل نماید و درخواست خود را از این طریق ثبت کند و مدارک مورد نیاز را نیز ارائه دهد. لازم به ذکر است فردی که از طریق ازدواج اقدام به مهاجرت به فنلاند و اخذ اقامت می¬کند باید مدارکی دالّ بر مجرد بودن شخص مورد نظر را نیز ضمیمه کند، زیرا که شخص متاهل شرایط ازدواج با تبعه ی خارجی را ندارد.

  در صورتی که شخص همسر خود را از دست داده باشد یا از همسر خود جدا شده باشد باید تمامی مدارک مربوط به این موضوع را ابلاغ نماید. از دیگر شرایط اخذ اقامت فنلاند از طریق ازدواج این است که فرد باید ثابت کند که رابطه ی عمیق و عاطفی با شخص تبعه ی فنلاند دارد. از طرفی شخصی که تابعیت یا اقامت کشور فنلاند را دارد باید تمامی مدارک خود را که شامل پاسپورت، نشانی محل زندگی و مدارک مالی می باشد را دارا باشد و همچنین ارائه دهد. منظور از مدارک مالی این است که وی ثابت کند که قادر است محل اقامت و هزینه های همسر خود را در صورت مهاجرت به فنلاند تامین کند.

 • اخذ ویزای فنلاند و مهاجرت به فنلاند از طریق سرمایه گذاری

  مهاجرت به فنلاند از طریق سرمایه گذاری از دیگر طرق اخذ اقامت و تابعیت این کشور است که به شرح شرایط و جزئیات آن می¬پردازیم. مهاجرت به فنلاند از طریق سرمایه گذاری، شرایط آن، مدت زمان آن و مسائل دیگر از مباحثی است که نیازمند اطلاعات جامع و کامل می¬باشد. لازم به ذکر است که قبل از درخواست مجوز شروع کار خود از اداره مهاجرت فنلاند، می¬بایست کسب و کار در این کشور را ارزیابی کرد تا بتوان نتیجه مطلوب را بدست آورد.

  راه های سرمایه گذاری در فلاند :

  کشور فنلاند در راستای سرمایه گذاری نقاط قوت و امتیازاتی دارد که این موضوع باعث جلب توجه سرمایه گذاران می¬شود. این امتیازات تاثیرات چشم گیری بر سرمایه گذاری در فنلاند دارند. از میان این امتیازات و نکات می توان به مواردی اشاره کرد: ثبات سیاسی که خود تاثیر مستقیمی بر سرمایه گذاری در فنلاند دارد. فنلاند در میان کشور های مختلف جهان کم ترین گزارشات را در باب فساد اقتصادی داشته است. هم چنین از لحاظ موقعیت جغرافیایی استراتژیک موقعیت مناسبی را بین بازار های گسترده در اسکاندیناوی، روسیه و بازار های اروپایی داراست.

  بهتر است بدانید که کشور فنلاند در مواردی نظیر فناوری سبز، ساخت و تولید، بهداشت و سلامت، صنعت فناوری اطلاعات و ارتباطات تخصص بی نظیری دارد که هر کدام از این موارد می¬توانند گزینه مناسبی برای شما دوستان عزیز جهت سرمایه گذاری در فنلاند باشند. بستر های سرمایه گذاری در فنلاند شامل زمینه های دیگری از قبیل فناوری پاک، استخراج معدن، سفر و گردشگری، بهداشت و درمان و سلامت و … است.
  ثبت شرکت یکی از راه های مناسب سرمایه گذاری در فنلاند است که مستلزم سرمایه ای عظیم است.

  مراحل آن به شرح زیر است :

  1: تکمیل کردن فرم مربوط و ارسال آن به وزارت بازرگانی
  2: هماهنگ کردن با وزارت امور خارجه و دریافت تائیدیه های آن
  3: هماهنگی و اخذ اجازه دولت فنلاند نسبت به بیزنس پلن
  4: صدور اجازه برای متقاضی و تعیین وقت در سفارت و حضور سفارت و دریافت ویزای بلند مدت برای متقاضی و همراهان
  5: عزیمت به کشور فنلاند و تکمیل مراحل ثبت شرکت در این کشور

  در پی مهاجرت به فنلاند از طریق ثبت شرکت در فنلاند مزایای مهمی عاید شما خواهد شد که از میان آنها می توان افتتاح حساب برای اشخاص حقوقی و حقیقی، استفاده از قوانین گمرکی و تجاری در داخل کشور فنلاند و اتحادیه اروپا، دسترسی به تمام نقاط اروپا از نظر تجارت و اقامت طولانی را نام برد. سرمایه گذاری در فنلاند از طریق ثبت شرکت این امکان را در اختیار شما قرار می¬دهد تا پس از 5 سال پاسپورت این کشور را دریافت کنید. اگر فردی مالک سهام در یک شرکت تجاری باشد شخص باید در آن شرکت کار کند که این کار باید به صورت فیزیکی در فنلاند انجام شود.

  مهاجرت به فنلاند و خرید ملک:

  باید گفت که برای خرید ملک نیازی به انتخاب وکیل ندارید مگر اینکه خودتان درخواست کنید. هر دو خریدار و فروشنده نقش بسیار کمی در روند خرید ملک دارند. هنگامی که خریدار و فروشنده توافق کردند و خریدار اعلام کرد که ملک مطابق با استاندارد های خود است می¬بایست بر سر قیمت به یک توافق دست پیدا کنند. این معامله باید توسط نمایندگان املاک و بانک و هم چنین در دفتر اسناد رسمی انجام شود. این توافق نامه بین دو طرف باید بصورت کتبی باشد و توسط هر دو طرف نیز امضا گردد، که حاوی اطلاعاتی نظیر نام فروشنده، نام خریدار، قیمت ملک و شرایط قابل اجرا در آینده است.

 • اخذ ویزای فنلاند و مهاجرت به فنلاند از طریق پناهندگی

  برای شروع باید این نکته را در نظر بگیرید که اخذ اقامت از طریق پناهندگی باید آخرین گزینه ای باشد که به سراغ آن می روید. پناهندگی راهی است که در پی مشکلات متعددی از قبیل: مشکلات مذهبی، نژادی، قومی یا بخاطر عضو بودن در یک تشکل اجتماعی خاص و داشتن اعتقادات سیاسی خاص در زندگی افراد به ذهن آنها می¬رسد. از دیگر دلایل رجوع به پناهندگی شرایط نامساعد اقتصادی و همچنین رخدادهای طبیعی از قبیل: زلزله، سونامی، سیل، قحطی و… می¬باشد که خود عملا راه فراری از وضعیت کنونی است. افراد جهت اخذ اقامت از طریق پناهندگی معمولا راه های غیر قانونی و ورود قاچاقی به کشور هدف را انتخاب می¬کنند.
  باید بدانید که مؤسسه حقوقی ملک پور عمل غیر قانونی پناهندگی را نیز انجام نمی¬دهد و دیگر راه های قانونی مهاجرت به فنلاند را پیشنهاد می¬نماید. هدف اصلی مهاجرت زندگی بهتر در شرایطی مساعد است که پناهندگی راه مناسبی برای رسیدن به این هدف نیست. هم چنین این راه ارزش انسانی را زیر سؤال می¬برد.

  شرایط و قوانین کشور فنلاند جهت اخذ اقامت از طریق پناهندگی:

  از دو راه می توان نسبت به اخذ اقامت فنلاند از طریق پناهندگی اقدام کرد: راه اول درخواست پناهندگی سهمیه ای از طریق کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل و راه دوم ورود به خاک فنلاند و درخواست پناهندگی است. تعریف از فرد پناهنده در این کشور بدلیل پیوستن کشور فنلاند به کنوانسیون 1951 مربوط به وضعیت پناهندگان، کسی است که بدلیل وجود خطرات جانی و ترس قادر به بازگشت به کشور خود نیست. پناهجویان پس از 5 سال اقامت مستمر در خاک فنلاند و مرتکب نشدن هر گونه جرمی می¬توانند نسبت به اخذ اقامت از طریق پناهندگی اقدام نمایند و اقامت دائمی به عنوان شهروند فنلاند را نیز دریافت کنند.

  به دنبال دریافت پناهندگی و قبل از اخذ اقامت دائمی به عنوان شهروند میتوانند از امکانات رفاهی، بهداشتی، آموزشی، مسکن و خوراک رایگان بهره مند شوند. به عنوان مثال برای کودکان پناهجو این امکان وجود دارد که به صورت رایگان یا از راه دور امکانات آموزشی دریافت کنند. هم چنین برای آنها نسبت به محل اقامتشان مبلغی نقدی به صورت ماهیانه در نظر گرفته میشود.

  به علاوه به کسانی که از طریق پناهندگی سهمیه ای جهت اخذ اقامت از طریق پناهندگی اقدام کرده¬اند، جبران هزینه سفر خود و خانواده شان تعلق می¬گیرد. پس از اینکه درخواست پناهجو ثبت شود آزمایش های پزشکی برای تشخیص دقیق سن افراد انجام می¬شود. مقامات امنیتی این کشور برای اخذ اقامت از طریق پناهندگی سابقه امنیتی پناهجو را بررسی کرده و در صورت وجود جرم های نظامی، جرم های مرتکب شده علیه بشریت و صلح، درخواست وی را رد می¬کنند. همچنین کسانی که اقامت دائمی یک کشور امن را دارند نمیتوانند نسبت به اخذ اقامت از طریق پناهدگی اقدام کنند.

  مهاجرانی که میخواهند راه اخذ اقامت از طریق پناهندگی را پیش بگیرند باید نسبت به قوانین پناهندگی و اقامت از طریق آن آگاهی داشته باشند. این افراد با وجود مشکلات متعددی که دلیل آنها برای پناهندگی است اقدام به ورود به کشور فنلاند از راه های غیر قانونی می¬کنند که مشکلات و خطرات زیادی به دنبال دارد. اگر با غلبه بر این مشکلات بتوانند وارد این خاک شوند و درخواست اخذ اقامت از طریق پناهندگی دهند باید نخست مدارکی دالّ بر اثبات شرایط نامساعد در کشور مادر را ارائه دهند و از مراحل قانونی این کشور عبور کنند. در مدتی که این درخواست در حال پیگیری است میتوانند از امکانات رفاهی استفاده کنند و اگر جرمی مرتکب نشوند و 5 سال متوالی را در آنجا بگذرانند موفق به اخذ اقامت دائمی طریق پناهندگی می¬شوند.

 • اخذ ویزای فنلاند و هزینه زندگی در فنلاند

  هزینه های زندگی در فنلاند یکی از اساسی ترین موضوعاتی است که در صورت مهاجرت به فنلاند و اخذ اقامت آن باید به آن توجه کرد. فنلاند جزو کشور های توسعه یافته ی صنعتی است که از اقتصاد بازار برخوردار می¬باشد. جامعه فنلاند را طبقات پردرآمد یا غنی و کم در آمد یا فقیر تشکیل می¬دهد. در طبقات متوسط جامعه و هم چنین کارمندان، گرانی کالا و هم چنین خدمات در این کشور ایجاب می¬کند که مرد و زن هر دو حقوق بگیر باشند. همانطور که می¬دانید هر کشوری در هر زمینه ای اعم از تحصیل، آموزش، بهداشت و … هزینه های مختص به خود را دارد. اگر چه هزینه های زندگی در فنلاند را می¬توانید از راه های مختلف تامین کنید اما بهتر است با در نظر گرفتن تمامی جوانب نسبت به اخذ اقامت این کشور اقدام کنید.
  هزینه های زندگی در فنلاند را می توان به چند دسته تقسیم کرد که در ادامه به آن می پردازیم.

  1. غذا در یک رستوران ارزان قیمت : 10
  2. پپسی 2.22
  3. آب 1.5
  4. برنج کیلویی 1.71
  5. تخم مرغ 1.78
  6. گوجه فرنگی کیلویی 2.75
  7. استفاده از حمل و نقل عمومی به صورت یک طرفه 3
  8. بنزین لیتری 1.51
  مجموع این هزینه ها بصورت کل حدود 3% از هزینه های زندگی در ایالات متحده بیشتر است.

  شاخصه های مؤثر بر هزینه های زندگی در فنلاند:

  زندگی در هر کشوری مخارج و هزینه های بخصوص خود را دارد و مستلزم داشتن درآمد کافی در آن کشور است تا بتوان در رفاه و آرامش زندگی کرد. به طور خلاصه هزینه های زندگی در فنلاند را می توان به شرح زیر ارائه داد:

  مسکن: 180 _300 یورو، خوراک: 150_250 یورو، هزینه های دیگر: 200 یورو که مجموع تمامی این هزینه ها به طور میانگین 600 الی 900 یورو به صورت ماهیانه می¬باشد. لازم به ذکر است که مجموع این هزینه ها به شرایطی نظیر شرایط آب و هوایی، شهری که در آن اقامت دارید و … نیز بستگی دارد. برای مثال شهر های شمالی فنلاند آب و هوایی سرد دارند که بدین دلیل هزینه های زندگی در این شهرها بالاتر است. هزینه های اقامت در شهر های جنوبی به مراتب کم تر از شهرهای شمالی است.

ازدواج در فنلاند
تولد در فنلاند
پناهندگی در فنلاند
سرمایه گذاری در فنلاند
کار در فنلاند
تحصیل در فنلاند

فایل تصویری موسسه ملک پور درباب ازدواج با فرد خارجی

video ویزای فنلاند

فایل تصویری موسسه ملک پور در باب پناهندگی

video ویزای فنلاند
video ویزای فنلاند
جمع بندی موضوع

تمامی نکات و موارد مورد نیاز شما عزیزان در باب ویزای فنلاند و مهاجرت به فنلاند را در این مقاله مورد تحلیل علمی قرار دادیم. در صورت نیاز بیشتر به مشاوره و راهنمایی بیشتر در باب ویزای فنلاند و مهاجرت به فنلاند میتوانید با وکلای حقوقی مؤسسه حقوقی ملک پور همکار دفتر مرکزی اتریش تماس حاصل بفرمایید.

law ویزای فنلاند
4 پاسخ
 1. سامیار گفته:

  باسلام 35سالمه لیسانس حقوق دارم و بیکارم.مدرک لوله کشی صنعتی،پرورش قارچ و دارای دفترچه دامدری میباشم.حدود 20تومن هم بیشتر پول ندارم.بصورت قانونی یا رسمی به کدوم کشوری میتونم مهاجرت کنم؟ممنون از راهنمایی تون

  پاسخ
 2. رسول صادقی گفته:

  درود و عرض ادب ،
  من و همسرم(نامزد هستیم) قصد مهاجرت (کار، زندگی و تحصیل )به یک کشور آرام و بدون حاشیه(کشوری که مردم مهربان و با انصاف داشته باشد) داریم ،
  ۳۱ ساله هستم و دارای مدرک مهندسی الکترونیک هواپیما(Avionic) با معدل ۱۸.۸۶ و مدرک استاندارد الکترونیک هواپیما
  (EASA PART 66 – Aircraft maintenance licence) از سازمان هواپیمایی کشوری(CAO.IRI) ، مدت کوتاهی در یکی از شرکتهای تعمیرات موتور هواپیما مشغول بکار بودم که به دلیل تحریم ها در حوزه هوانوردی بطور کل شرکت تعطیل شد؛
  همسرم (خانم) ۳۰ ساله هستند و دانشجوی سال اخر فوق لیسانس مهندسی پزشکی -Biomedical engineering (رتبه تک رقمی کنکور سراسری ارشد) بدون سابقه کار مربوطه ؛
  یکصد میلیون تومان هم ، سرمایه داریم ،
  ضمنا فعالیت های تحقیقاتی(غیر رسمی) در حوزه ی تحصیلی خود به زبان انگلیسی داریم
  اما مدرکی در مورد زبان نداریم (البته اموزش اکادمیک برای دریافت مدرک زبان را شروع کرده ایم)
  با تشکر از شما و رهنمود های شما

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و عرض ادب مدارک تحصیلی شما مناسب است اما میزان سرمایه برای مهاجرت مکفی نیست بنابراین باید در این مورد با کارشناسان مشورت نمایید.

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.