سرمایه گذاری در دانمارک

شرایط سرمایه گذاری در دانمارک

شرایط سرمایه گذاری در دانمارک 2018 . آخرین قوانین مربوط به مهاجرت به دانمارک از طریق سرمایه گذاری در دانمارک  ،آیا علاقمند به سرمایه گذاری در دانمارک هستید ؟ آیا شرایط سرمایه گذاری در دانمارک را میدانید ؟ برای سرمایه گذاری در دانمارک چه مدارکی مورد نیاز است ؟ آیا با سرمایه گذاری در دانمارک میتوان اقامت دانمارک را اخذ کرد ؟ کمترین هزینه برای سرمایه گذاری و ثبت شرکت در دانمارک چقدر است ؟ روشهای سرمایه گذاری و ثبت شرکت در دانمارک چیست ؟ این مقاله توسط وکیل مهاجرت برای شما همراهان همیشگی سایت موسسه حقوقی ملکپور در باب سرمایه گذاری و ثبت شرکت دانمارک نگارش شده و به کلیه سوالات شما در باب سرمایه گذاری و ثبت شرکت دانمارک و مهاجرت به دانمارک از این طریق پاسخ می دهد .

 

بهترین محیط کسب و کار در جهان

آیا دانمارک بهترین مکان در جهان برای انجام کسب و کار است؟  بر اساس آمار بانک جهانی دانمارک به عنوان ساده ترین کشور در اروپا برای ایجاد  کسب و کار شناخته می شود و با توجه به مجله فوربس، دانمارک  “بهترین کشور برای کسب و کار” در سراسر جهان است .

چرا سرمایه گذاری در دانمارک ؟

 • از طریق دانمارک شما دسترسی به بازارهای پر سود اتحادیه اروپا با بیش از ۱۰۰ میلیون مصرف کننده خواهید داشت .
 • بدون نیاز به حضوردر محیط برای مدیریت (از جمله مدیر عامل و هیئت مدیره)
 • بدون اعمال ثبت دفتر اسناد رسمی
 • در مقایسه با دیگر کشورهای اسکاندیناوی مالیات بسیار کمتری برای ایجاد کسب و کار خود را در دانمارک می پردازید
 • قوانین شرکتهای دانمارکی مدرن و منطبق با قانون فعلی اتحادیه اروپا است

مقدمه : ایجاد یک کسب و کار در دانمارک

دانمارک  به  سرمایه گذاران خارجی طیف گسترده ای از اختیارات را برای ایجاد یک کسب و کار ارائه می دهد .

به شما فرصت می دهد طرح توجیهی سرمایه گذاری خود را ارائه دهید .

حقایق کلیدی در مورد راه اندازی یک کسب و کار در دانمارک

 • سریع، روش ایجاد غیررسمی و مقرون به صرفه
 • اختلاط اینترنتی شرکت های جدید آماده برای انجام کسب و کار در عرض چند ساعت
 • بدون نیازبه اقامت برای مدیریت، از جمله اعضای هیئت اجرایی (CEO)،

هیئت مدیره یا هیئت نظارت

 • جلسات هیئت مدیره سهامدار و غیره همچنین می توانید به صورت الکترونیکی برگزار می شود
 • بدون اعمال دفتر اسناد رسمی
 • نیاز به مدرک زبان ندارد .

 

 • قانون شرکت دانمارکی در انطباق با قانون فعلی اتحادیه اروپا طراحی شده

 

ثبت نام آنلاین

یک شرکت جدید را می توان با استفاده از سیستم ثبت نام الکترونیکی ارائه شده توسط سازمان کسب و کار دانمارکی ظرف چند ساعت به ثبت رساند .مانند شرکت های حقوقی یک امضای دیجیتال / NemID برای تاییدیه ضروری است .

ثبت نام کاغذی

روش ثبت نام کاغذی سنتی برای تاسیس شرکت با مسئولیت محدود هنوز هم ممکن است استفاده شود.

ثبت نام توسط آژانس تجارت و شرکت های دانمارکی معمولا دو تا سه هفته طول خواهد کشید .

 

حسابداری

به عنوان یک قاعده اصلی، برای یک شرکت  انتخاب حسابرس  الزامی است. شرکت باید سالانه آماده

گزارش ها، که باید توسط حسابرس شرکت حسابرسی شود باشد .

حسابداری باید مسایل زیر را به شل قانونی نشان دهد :

 

 • مقدار ترازنامه DKK 4،۱۰۰۰۰۰۰
 • گردش مالی خالص DKK 8000000
 • به طور متوسط ۱۲ کارمند تمام وقت از ۱۲ نفر در طی سال مالی استخدام کند .

به طور کل دو شرط از ۳ شرط ذکر شده باید مهیا گردد تابعد از دو سال شخص به پروسه اقامت برسد

این مقاله متعلق به سایت موسسه حقوقی ملکپور است .

 

انتخاب فرم شرکت به شدت وابسته به نوع فعالیت متقاضی است .

 

فرم شرکت

انتخاب بین این گزینه ها به طور کلی به  سطح فعالیت مورد انتظار در دانمارک بستگی دارد.

فرم شرکت اغلب به صورت  APS است  ، اما گزینه های دیگر – مانند A / S ، احداث یک شعبه و

دفتر نمایندگی از شرکت خود نیز وجود دارد.

 

دانمارک به عنوان مقر اروپایی درشمال اروپا

در بسیاری از موارد، دانمارک به عنوان کشوری که در  شمال اروپا  واقع شده به عنوان کشور محبوبی برای سرمایه گذاری و شروع  فعالیت های منطقه ای انتخاب می شود  در چنین موارد، سرمایه گذار ممکن است یک شرکت دانمارکی (A / S یا APS) تاسیس کند و حتی پس از آن می تواند یک شعبه از شرکت خود درسایر کشورهای اتحادیه اروپا راه اندازی کند .و نکته مثبت و حائز اهمیت اینجاست که درآمد حاصل از شعبه خارجی مشمول مالیات نمی شود .

با توجه به اینکه دانمارک  در مقایسه با سایر کشورهای شمال اروپا و نوردیک شرایط ایده الی در پرداخت دارد حتی به اشخاصی که تمایل به سرمایه گذاری در کشورهای اسکاندیناوی دارند توصیه می شود شرکت مادر را در دانمارک تاسیس کنند .

تاسیس یک شرکت به جای یک شعبه از کسب و کار در دانمارک توصیه می شود  برای جلوگیری از مشکلات مالیاتی معمولا توصیه می شود یک شعبه شرکت جدید به نام شخص تاسیس شود تا یک شعبه از شرکت چرا که این بسیار ساده تر، سریع تر و مقرون به صرفه تر است  .

. روند ثبت نام یک شعبه ممکن است چندین هفته طول بکشد و پر هزینه باشد

اگر یک شرکت دانمارکی تاسیس شده است شرکت مجاز به ایجاد شاخه در هر یک از کشورهای اسکاندیناوی است.

بر این اساس ایجاد یک شرکت دانمارکی یک ساختار ساده حقوقی برای بازار شمال اروپا به حساب می آید .

یکی دیگر ازمزایای  ایجاد یک شرکت در دانمارک این است که با توجه به  این که قوانین مالیاتی دانمارک منحصر به فرد است و شعبه شرکتهای خارجی به طور کلی مشمول مالیات در دانمارک می شوند سرمایه گذارانی ه تمایل به سرمایه گذاری در شمال اروپا و کشورهای اسکاندیناوی هستند و تمایل دارند دفتر مرکزی آنها در شمال اروپا باشد می توانند با انتخاب دانمارک کمترین مالیات ممکن را پرداخت کنند .

 

 

شرکت SE – شرکت سهامی عام اروپا

دانمارک نیز همانند همه کشورهای اتحاده اروپا کلیه قوانین اتحادیه را برای ثبت شرکت سهامی عام رعایت می کند . این شرکت باید در دانمارک ثبت شود و ادرس رسمی شرکت در دانمارک باشد . حداقل سرمایه مورد نیاز برای ثبت این شرکت ۱۲۰۰۰۰ یورو است .

مسئولیت سهامداران به سهم  خود محدود است. یک شرکت به خودی خود باید صورتهای مالی سالانه تهیه شده توسط حسابدار شرکت و حسابرسی توسط حسابداری مرکزی ارائه دهد .نرخ مالیات این شرکت ها همانند شرکتهای سهامی خاص است .

 

بهره گروه بندی  اقتصادی اروپا – EEIG

 

اشخاصی از اتحادیه اروپا دور هم جمع می شوند به منظور کارآفرینی و راه اندازی کسب و کار و جمع آوری و صرفه جویی در سرمایه شرکتی را که دفتر مرکزی آن در دانمارک است تاسیس می کنند . نیازی به آماده سازی حساب های مالی جداگانه نیست  چرا که مالیات شرکتهای EEIG  مخصوص خود این شرکتها برنامه ریزی شده است .

راه اندازی شرکت – IVS

در سال ۲۰۱۴، IVS  به عنوان طرحی جدید از شرکت های با مسئولیت محدود  ( “Iværksætterselskab”؛) معرفی شده است.

IVS  همان  شرکت با مسئولیت محدود است با همان ظرفیتها .حداقل سرمایه ای  که  برای این نوع از شرکتها  در نظر گرفته شده ۱۳۰۰۰ یورو است . سرمایه مورد نیاز این شرکتها از شرکتهای APS  بیشتر است و می توانند این سرمایه را از طریق وام نیز تامین کنند . و یا به کمک شریک شرکت را راه اندازی کنند . این نوع سرمایه گذاری می توانند در املاک و صنعت و یا ساخت هزینه شود ، همه شرکای (یا تنها مالک) باید در اداره کسب و کار محلی ثبت نام کنند ولی تنها مالک  شرکت با مسئولیت نامحدود برای بدهی وتعهدات کسب و کارمسوول است در صورتی که در شرکتهای EEIG  تمامی شرکا مسئولیت برای بدهی و تعهدات کسب و کار دارند .  احذاب شرکت بطور جداگانه مشمول مالیات هستند .
مزایای ثبت شرکت در دانمارک برای کارفرما :

انعطاف پذیری کامل در استخدام و اخراج

دهد انعطاف پذیری بالا در استخدام و اخراج در دانمارک شیوه ای است که در اروپا منحصر به فرد است . کارفرما حق دارد کارکنان را در هر زمان، بدون متحمل شدن هزینه اخراج کرده و تعدیل نیرو کند .

هزینه های نیروی کار رقابتی

در نگاه اول، دستمزدنیروی کار دانمارکی ممکن است در مقایسه با دیگر کشورهای اروپایی بالا به نظر برسد.  هزینه های کارفرمایان از نظر امنیت اجتماعی، مالیات و غیره بسیار به صرفه  است . دانمارک یک سطح بالایی از امنیت اجتماعی برای افرادی که بیمار می شوند  یا به دلایلی کار خود را از دست می دهند . بیمه درمانی و بیمه بیکاری به خوبی این هزینه ها را پوشش می دهد و سهم کارفرما حداقل است.

استعداد و کسب و کار فرهنگ

دانمارک دارای یک جمعیت با تحصیلات عالی و مهارت های زبان خارجی بسیار عالی است . کارفرما به راحتی می توانند نیروی کار چند زبانه استخدام کند  . ۸۰ درصد از نیروی کار دانمارکی انگلیسی، ۵۳٪ آلمانی، ۱۱٪ فرانسوی و ۱۰٪ سوئدی صحبت می کنند.

ساعات کاری

قوانین برای کار در دانمارک جزو انعطاف پذیر ترین و لیبرالترین قوانین  در اروپا است.ساعات کار در دانمارک بصورت ۲۴ ساعته و ۳۶۵ روز در سال است .

چنانچه با درخواست ثبت شرکت شما موافقت شود در ابتدا یک اقامت  دو ساله اخذ می کنید  که تا ۳ سال قابل تمدید می باشد .

چنانچه علاقمند به سرمایه گذاری و ثبت شرکت در دانمارک و کلیه  کشورهای اتحادیه اروپا هستید قبل از هر نوع قرارداد و پرداختهای یورویی یا کارشناسان مجرب و وکلای متعهد موسسه حقوقی ملکپور در وین و یا دفاتر همکار ما در ایران تماس بگیرید و از مشاوره تلفنی رایگان کارشناسان این موسسه بهره مند شوید .

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

0 پاسخ