شرایط دریافت بورسیه تحصیلی آلمان برای دانشجویان

شرایط دریافت بورسیه تحصیلی آلمان برای دانشجویان

شرایط اخذ بورسیه تحصیلی آلمان بهمراه تحصیل رایگان در آلمان یکی از پر متقاضی ترین گزیته های تحصیل در اروپا و تحصیل در آلمان میباشد ، شرایط دریافت بورسیه تحصیلی آلمان برای دانشجویان ، مدارک لازم برای اخذ بورسیه تحصیلی آلمان و شرایط تحصیل رایگان آلمان به همراه بورسیه تحصیلی را در این مقاله برای عزیزانی که قصد تحصیل در المان را دارند مورد بررسی قرار داده ایم.

video شرایط دریافت بورسیه تحصیلی آلمان برای دانشجویان
video شرایط دریافت بورسیه تحصیلی آلمان برای دانشجویان
video شرایط دریافت بورسیه تحصیلی آلمان برای دانشجویان
video شرایط دریافت بورسیه تحصیلی آلمان برای دانشجویان

چنانچه تمایل به تحصیل در دانشگاههای رایگان آلمان و اخذ بورسیه آلمان داشته باشید، می توانید انتخابی در میان بیش از ۳۰۰ دانشگاه و مؤسسات مشابه مانند مدارس عالی فنی، مدارس عالی تخصصی و یا مدارس عالی هنر و موسیقی داشته باشید. در این مقاله اطلاعات کاربردی مهمی را در خصوص تحصیل در آلمان به زبان انگلیسی یا آلمانی و بورسیه تحصیلی آلمان برای شما تهیه کرده ایم. بورسیه تحصیلی آلمان نوعی از کمک هزینه مالی برای دانشجویان دانشگاه‌ های آلمان است که از سال ۲۰۱۱ میلاد از سوی دولت این کشور و سرمایه گذاران بخش خصوصی تأمین و به متقاضیان داده می‌شود.

طبق آماری که به تازگی منتشر شده است تعداد دریافت کنندگان بورسیه تحصیلی آلمان (deutschla dstipendium) در سال جاری به ۱۴۰۰۰ دانشجو رسیده که در مقایسه با دوسال گذشته دو برابر افزایش داشته است. دانشجویان متقاضی بورسیه تحصیلی آلمان در صورت موافقت با در خواستشان ماهانه مبلغ ۳۰۰ یورو از سوی دانشگاه دریافت خواهند کرد. آنچه درباره دریافت بورسیه تحصیلی آلمان  اهمیت دارد توجه به این نکته است که درخواست بورسیه تحصیلی آلمان  پس از ثبت نام متقاضی در دانشگاه بررسی خواهد شد نه پیش از ورود دانشجو به دانشگاه.

 مهلت ارائه درخواست اخذ بورس تحصیلی آلمان

برای شروع ترم زمستانی، شما می بایست درخواست خود را تا تاریخ ۱۵ ژوئیه هر سال ارائه نمایید. چنانچه مایل به شروع تحصیلات در ترم تابستان هستید، مهلت ارائه درخواست اخذ بورسیه تحصیلی آلمان برای شما ۱۵ ژانویه می باشد.

نمرات ممتاز و فعالیت‌های پژوهشی، یکی از شرایط دریافت بورسیه آلمان می باشد.

شرایط اولیه برای دریافت بورسیه تحصیلی آلمان کسب نمرات ممتاز دانشگاه، انجام فعالیت‌های پژوهشی و کسب نمرات ممتاز در مقاطع تحصیلات متوسطه است.

نکته قابل توجه دیگر در مورد بورسیه تحصیلی آلمان این است که این کمک هزینه برخلاف برخی از بورسیه‌های تحصیلی که تنها شامل دانشجویان آلمانی می‌شود، به دانشجویان خارجی نیز تعلق می‌گیرد.

علاوه بر این برخی از کمک هزینه‌های تحصیلی، دانشجویان را متعهد می‌کند که بخشی از میزان کمک دریافتی را پس از پایان دوران تحصیل بازپرداخت کنند، این در حالی است که بورسیه آلمان جزو وام‌هایی نیست که بازپرداخت داشته باشد و دانشجویان دریافت کننده بورس تحصیلی آلمان، تعهدی نسبت به باز پرداخت آن پس از پایان دوران تحصیلاتشان نخواهند داشت.

 

مقایسه تحصیل دکتری در آلمان و انگلیس شرایط دریافت بورسیه تحصیلی آلمان برای دانشجویان

شرایط پذیرش دانشگاهی برای دانشجویان ایرانی

برای اخذ پذیرش دانشگاهی در آلمان، دانشجویان ایرانی می بایست مدرکی دال بر قبولی در آزمون سراسری دانشگاه ها (کنکور) و یا پایان تحصیلات دانشگاه آزاد را ارائه نمایند. درخواست پذیرش می بایست به اداره امور دانشجویان خارجی هر دانشگاه عالی ارائه شود.

خواهشمند است توجه داشته باشید که مدت زمان لازم برای فراهم آوردن مقدمات ، حدود ۱ سال می باشد لذا درخواست پذیرش خود را به موقع ارائه نمایید.

پس از اخذ پذیرش، شما می توانید در مدرسه عالی مورد نظر خود ثبت نام نموده و درخواست ویزای دانشجویی نمایید.

کلیه کارنامه ها (مدرسه و دانشگاه) می بایست بدین منظور به زبان آلمانی و یا انگلیسی ترجمه و توسط قوه قضاییه، وزارت امورخارجه ایران و همچنین سفارت آلمان تایید شوند.

 

زبان آموزش در مدارس عالی آلمان

اصولاً زبان آموزش در مدارس عالی آلمان، زبان آلمانی بوده البته تحصیل در آلمان به زبان انگلیسی نیز در حال افزایش است. به هر حال شما می بایست ثابت نمایید که دارای اطلاعات کافی زبان می باشید. برای زبان آلمانی حدود ۵۰۰ ساعت آموزش مورد نیاز است.

 

امکان تمدید بورسیه آلمان پس از دو ترم تحصیلی

در صورت توافق با درخواست دریافت بورسیه تحصیلی آلمان دانشجویان به مدت حداقل دو ترم تحصیلی ماهانه ۳۰۰ یورو دریافت خواهند کرد.

دانشگاه پس از پایان این دوره یک ساله، شرایط علمی و شغلی دانشجو را بررسی کرده و در صورت امکان، مدت دریافت بورسیه تحصیلی آلمان را تمدید خواهد کرد.

متقاضیان دریافت بورسیه تحصیلی آلمان  باید پیش از هر چیز از طریق نهادهای مسئول در دانشگاه مطلع شوند که آیا دانشگاه محل تحصیل آن‌ها عضو شبکه اهدای بورسیه تحصیلی آلمان می ‌باشد یا خیر. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه و شرایط ویژه هر دانشگاه برای اهدای بورسیه تحصیلی آلمان  به داوطلبان، بهترین راه مکاتبه و مراجعه مستقیم به دانشگاه می ‌باشد.

موسسه ما با بهره مندی از مشاوران عالی رتبه شما را در اخذ بورسیه تحصیلی آلمان  یاری می نماید.

تصمیم گیری در مورد اینکه آیا متقاضی دریافت بورسیه تحصیلی آلمان ، از شرایط دریافت بورسیه تحصیلی آلمان برای دانشجویان برخوردار است یا خیر، بر عهده دانشگاه می‌ باشد.

لازم به ذکر است که بورسیه تحصیلی آلمان  از جمله برنامه‌ های حمایتی آنته شاوان، وزیر علوم و تحقیقات پیشین آلمان محسوب می‌شود که در سال ۲۰۱۱ به مرحله اجرا در آمد.

وزیر پیشین آلمان در ابتدای طرح این برنامه اعلام کرده بود که قصد دارد حدود ۸ درصد از دانشجویان دانشگاه ‌های المان را زیر پوشش این برنامه قرار دهد.

در حال حاضر با گذشت چند سال از راه اندازی بورسیه تحصیلی آلمان  ، بیش از ۱۳ هزار و ۹۰۰ دانشجو در سراسر آلمان از شرایط دریافت بورسیه تحصیلی آلمان برای دانشجویان استفاده می‌کنند و آمار ها نشان می‌دهد که بورسیه تحصیلی آلمان  در میان مراکز آموزش عالی آلمان، دانشجویان و سرمایه گذاران بخش خصوصی جای خود را باز کرده و بر میزان محبوبیت آن افزوده شده است. به طور کلی در این مقاله تلاش شد در ارتباط با شرایط تحصیل رایگان در آلمان، شرایط دریافت بورسیه تحصیلی آلمان برای دانشجویان، تحصیل در آلمان به زبان انگلیسی یا آلمانی و سایر نکات دیگر اطلاعاتی در اختیار شما قرار گیرد. شما می توانید در صورت داشتن هرگونه سوال در زمینه های مختلف حقوقی یا کسب اطلاعات در مورد شرایط دریافت بورسیه تحصیلی آلمان برای دانشجویان با موسسه مشاوره ایmie  همکار موسسه حقوقی ملک پور در وین و یا دفاتر همکار ما در ایران تماس حاصل نموده و پاسخ سوالات خود را دریافت نمایید.

Rating: 5
7 پاسخ
 1. Aida گفته:

  سلام من دانش اموزم و سال ۹۹کنکور دارم میخواستم بدونم چطور باید بورسیه المان رو بگیرم و یا ازمون خاصی هس که شرکت کنم براش؟

  درضمن واسه معدل فقط سال اخر مهمه یا کل دبیرستان؟

  Rating: 5
  پاسخ
  • shahram shahidi گفته:

   با سلام. اخذ بورسیه تحصیلی و تحصیل رایگان در دانشگاه های آلمان با توحه به میزان بالای درخواست بورسیه تحصیلی توسط متقاضیان در سراسر جهان، نیازمند داشتن شرایط ویژه علمی، مقالات ISI، رزومه تحصیلی قوی، مدرک زبان با نمره بالا و سایر شرایط مشابه می باشد. همچنین می بایست از استاد دانشگاهی در دانشگاه های کشور مورد نظر تاییدیه داشته باشید. فرم زیر را پر نموده و در صورت داشتن شرایط لازم، با دفاتر ما تماس گرفته و از مشاوره رایگان بهره مند شوید. شماره تماس ما: 02149196000

   https://malekpour.ir/فرم-درخواست-ارزیابی-اخذ-بورسیه
   شما همچنین می توانید فرم ارزیابی را از لینک زیر تکمیل کنید تا کارشناسان ما از طریق واتس اپ با شما تماس بگیرند.
   https://malekpour.ir/contact-us/

   پاسخ
 2. maziar samiei گفته:

  سلام. لیسانس دولتی و فوق لیسانس آزاد دارم. مجرد و 6 سال سابقه کار و تدریس در رشته و سوابق پژوهشی دارم. آیا امکان دریافت بورس تحصیلی دکتری در آلمان دارم؟ تشکر

  پاسخ
  • maziar samiei گفته:

   با سلام
   برای دریافت بورسیه ابتدا شما باید در مقطع فوق لیسانس تحصیل کرده و بعد از آنکه از نظر علمی از طرف دانشگاه مورد تایید قرار گرفتید به شما بورس تعلق میگیرد
   برای کسب اطلاعات بیشتر از این قسمت با ما دراتباط باشید.

   پاسخ
 3. mie editor2 گفته:

  با عرض سلام و احترام…بنده درحدود ۲۲ سال سن دارم و دانشجوی سال آخر کارشناسی در دانشگاه آزاد رشته حسابداری با معدل بالای ۱۸ هستم…میخواستم بدونم دانشگاه هایی در آلمان وجود دارد که شانس بورس تحصیلی در رشته حسابداری رو گرفت؟ و کلا چه برای بورس تحصیلی رایگان یا آزاد چه کارهایی را در مدت این یکسال و خرده ای باید انجام دهم تا به مشکلات خروج از کشور برای سربازی و… برخورد نکنم…لطفا بنده رو راهنمایی کنید.

  پاسخ
  • mie editor2 گفته:

   با سلام و عرض ادب. برای اخذ بورس تحصیلی باید نمرات و معدل شما، مقالات شما، مدرک زبان و … مورد بررسی قرار گیرد. در صورتی که شرایط لازم را دارا باشید می توانید برای اخذ بورس اقدام نمایید. برای اخذ اطلاعات و بررسی شرایط شما پیشنهاد می کنیم با دفاتر ما ارتباط بگیرید.

   پاسخ
 4. مهدی دهقانپور گفته:

  با عرض سلام و احترام خدمت شما آقای ملک پور ؛
  من مهدی ۲۲ ساله دانشجو رشته حقوق دانشگاه آزاد مشهد در سال آخر کارشناسی به سر میبرم و قصد مهاجرت و ادامه تحصیل در آلمان را برای مقطع فوق لیسانس حقوق دارم . از اینکه با کسی همچون شما هم رشته هستم بسیار خوشحالم و این امر هم اراده ام را بر آن استوار کرد که بالاخره از سردرگمی راهی به رهایی یابم و این پیام را به قصد اینکه خودتون با صدای گرم و دانش دقیقتون یاری ام دهید بفرستم. من شاگرد ممتاز دانشگاه هستم و معدلم تا پایان ترم ششم به ۱۹٫۷۴ رسیده اما از هر استادی که خواستم برای کمک قوت بگیرم متاسفانه یا پاسخی ندادند یا آنقدر درگیر مادیات و امور وکالتی شدند که دانشجویان خود را به فراموشی سپردند. این بود که با حجمه بالا سوالات و زمان اندک شما اما با امید این پیام را برای شما فرستادم باشد که صدای گرمتان اراده سردم را با امید و اطمینان به کمال رساند.
  به لطف معدل و تکیه بر استعداد و هوشی که پروردگار به لطفش در حقوق بهم داده است خواستار ادامه تحصل در آلمان در رشته حقوق با بورس ۸۰/۹۰ درصد هستم و تا آخر سال دیگه یعنی شهریور ۹۷ هم آیلتس ۷ وهم مدرک ب۲ گوته را میتونم بگیرم.
  من هدفم را بر آن گذاشتم که به المان برم چون جدای از قوت اقتصادی این کشور ؛ دانشگاه های رایگان و هزینه های کمتر زندگی من را ترغیب به این سمت کرد که در یکسال باقیمانده مدرک ب۲ یا سی ۱ المانی را اخذ کنم و مسیر را میسر .
  من بواسطه مشکل مالی از سرمایه ای برخوردار نیستم ؛ حال سوالم این است که با توجه به اینکه دانشگاه های آلمان تقریبا رایگان هستند و با تکیه بر ریزنمرات و معدلم و مدارک زبانم این امکان را دارم که در آلمان بورس شوم و با کار حین تحصیل در آلمان بتوانم زندگی کنم و تمام امورات اساسی و نیازهایم را شخصا تامین کنم؟ یا باید بخاطر مشکل مالی در ایران ادامه تحصیل دهم و رویا همیشگی ادامه تحصیلم در خارج از کشور را فراموش کنم ؟؟.
  بسیار مردد هستم چراکه کسی را ندارم و نمیشناسم که بتوانم به علم و صداقت کلامش اطمینان کنم جز شما که مانند برادری دلسوز جدای از مسائل مالی حقیقت را آشکار میکنید.. لطفا از این سردرگمی مسیر درست و واقعیت را نشانم دهید.
  با تمام مشغله هایتان اما دل مهربان و کلام صمیمیتان آنقدر جذاب بود که باز هم ترغیب شوم به ارسال پیامی که امید است شما پاسخگویش باشید
  شاد و مانا و پرتوان باشید . سپاس

  پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.