شرایط ثبت شرکت در کانادا

شرایط ثبت شرکت در کانادا در هنگام مهاجرت به کانادا و پس از گرفتن وکیل مهاجرت چیست ؟ چگونه می توان برای ثبت شرکت در کانادا اقدام نمود ؟ مراحل سرمایه گذاری در کانادا و در نهایت اخذ اقامت کانادا چیست ؟ راههای اقدام برای خرید ملک در کانادا چیست ؟ هزینه های ثبت شرکت در کانادا را می دانید ؟ آیا با ثبت شرکت در کانادا می توان اقامت کانادا و همچنین تابعیت کانادا را به دست آورد ؟ شرایط ثبت شرکت در کانادا با چه هزینه ای امکان پذیر است ؟ این مقاله در باب شرایط ثبت شرکت در کانادا و راههای سرمایه گذاری در کانادا نگارش شده است و به تمامی سوالات شما در زمینه شرایط ثبت شرکت در کانادا پاسخ می دهد .

 

1-تصمیم گیری برای انتخاب نام شرکت

شرایط ثبت شرکت در کانادا به این صورت است که قبل از این که اختلاط شرکت آغاز شود باید نام شرکت انتخاب شود در انتخاب نام شرکت باید مواردی را رعایت کرد هر شرکت یک نام دارد که نباید با نام شرکت های بزرگ و شناخته شده یکی باشد بلکه بایستی دارای تمایز باشد و همچنین گمراه کننده باشد و همچنین با نوع کسب و کار سنخیت داشته باشد در کانادا برای انتخاب نام شرکت بسیار با سختگیری برخورد میشود و انتخاب نام بخشی از تکمیل اساسنامه است و نباید بیش از نود روز به طول بینجامد این فرآیند قبل از انتخاب نام شرکت شما میتوانید این نام را در سیستم آنلاین شرایط ثبت شرکت در کانادا بررسی کنید در صورت مثبت بودن جواب این سیستم نام شرکت خود را به ثبت رسانید

۲ – تکمیل اساسنامه

در این مرحله افراد موسس شرکت ایجاد ساختار شرکت را آغاز میکنند و به ثبت میرسانند همچنین در زمان فعالیت شرکت نیز اعضای هیت مدیره میتوانند تقاضای تغییرر ساختار شرکت را داشته باشند.
مواردی که در تکمیل اساسنامه باید رعایت شود:
نام پیشنهادی شرکت را در اساسنامه ذکر کند
استان شرکت خود را در کانادا و قلمرو آن باید مشخص شود
ساختار شرکت را مشخص کنند و سهم خود و اشخاص دیگر را در محدودیت ها مسولیت ها و نحوه ی نقل و انتقال سهام در شرکت مشخص شود
تعداد شرکت های وابسته و اعضای هییت مدیره معلوم شود
مقررات شرکت در اساسنامه بایستی قید شود
این اساسنامه معمولا باید به زبان انگلیسی و فرانسه ترجمه شود
آدرس دفتر و اقامتگاه فرد باید به صورت دقیق مشخص شود همچنین تلفن دفتر نیز باید قید شود و در صورت تغییر باید اصلاح شود
اولین نام و نام خانوادگی مدیر عامل شرکت باید در اساسنامه و امضای وی به ثبت رسیده باشد

۳ – هییت مدیره و مدیر عامل

مواردی که مدیر عامل باید دارا باشد تا بتواند این سمت را کسب کند:
۱ – حداقل ۱۸ سال سن داشته باشد
۲ – عدم سوء پیشینه وی از سمت دادگاه مورد نظر گرفته شده باشد
۳ – یک فرد حقیقی حتما باید این سمت را کسب کند و افراد حقوقی نمیتوانند مدیر عامل باشند
۴- در و ضیعت ورشکستگی نباید باشد

_ اقامت کانادا

به طور معمول ۲۵ % از مدیران یک شرکت باید ساکن کانادا باشند و اقامت این کشور را دارا باشند و اگر یک شرکت کمتر از ۴ عضو هییت مدیره باشد باید یکی از اعضای آن ساکن کانادا باشند علاوه بر این شرکت هایی که در بخش های حمل و نقل بویژه حمل و نقل هوایی فعالیت میکنند و یا در زمینه مخابرات فعالیت میکنند باید یکی از اعضای هییت مدیرۀ آنها مقیم کانادا باشند و همچنین شرکت هایی که کارهای فرهنگی انجام میدهند چه خرد چه کلان باید یکی از اعضای آنها ساکن کانادا باشند.
شخصی که به عنوان مدیر عامل برای شرکت انتخاب می شود می تواند به مدت ۳ سال در شرکت ایفای نقش کند اما با این صورت در شرایط ثبت شرکت در کانادا سال معینی برای ایفای نقش برای مدیر عاملان مشخص نشده است و تمام شدن دوره مدیریت یک مدیر عامل در شرکت با عواملی مثل استعفای شخصی، اخراج، رد صلاحیت از طرف سهامداران دیگر شرکت ها ، مرگ و … پذیرفته می شود که با تشکیل جلسه ی فوق العاده خارج از مجمع همراه دیگر عوامل شرکت و سهامداران با رای تمامی سهامداران  که دارای حق رای باشند، تصمیم گیری می شود.

_ وظایف مدیران در شرایط ثبت شرکت در کانادا

قلمرو اختیارات مدیران در شرکت بسیار گسترده می باشد و مدیران دارای طیف بسیار گسترده از وظایف شرکت و همچنین تعهدات هستند و این وظایف بر اساس قوانین نوشته شده شرکت و همچنین مسئولیت و اعتمادی که  اعضای هئیت مدیره به او  کرده اند بر مدیران تحمیل می شود در نتیجه این افراد باید بکوشند تا سهام شرکت حفظ شود و سود شرکت هر روزه رو به پیشرفت باشد.

از شرایط ثبت شرکت در کانادا و وظایف مدیران در برابر این اعتماد می توان به بیمه کردن تمامی سرمایه شرکت که از اصلی ترین وظایف آن ها این محسوب می شود، اشاره کرد زیرا مدیران باید هوش و درایت خود را به خرج دهند از منافع شرکت در شرایط بسیار بحرانی و سخت حفظ نمایند و بهترین عملکرد را اعمال نمایند.

از دیگر وظایف مدیران همچنین پیشبرد بودجه ها مقرر و استفاده بهینه از این بودجه برای سود شرکت و همچنین کمک به سود دولت و حسابرسی مالیاتی برای ادامه فعالیت شرکت  است.

یکی دیگر از شرایط ثبت شرکت در کانادا و وظایف مهم مدیران در شرکت که این وظیفه به جنبه اعتمادی او بر می گردد انتقال سهام، سهام داران می باشد

. جلسات هئیت مدیره و تحویل گزارشات در دوره های ۳ ماهه انجام می پذیرد که در طول این مدیره حسابرسی شرکت و نحوه ی سود دهی و همچنین ضررات شرکت به صورت کتبی به کل سهامداران تحویل داده می شود..
جلسات هئیت مدیره در هر زمان ودر هر مکان ممکن است انجام شود البته با درخواست اعضای هئیت مدیره این امر صورت میپذیرد و تمام این جلسات تعداد اعضا باید به حد نصاب برسد برای اصلاح قوانین ویا اضافه کردن مواردی به اساسنامه باید تمامی اعضا حضور داشته باشند به خصوص آنان که حق امضا دارند باید در این جلسه حضور داشته باشند بعد از بررسی و رای گیری قانونی به اساسنامه میتواند اضافه شود و یا اصلاحی صورت گیرد که این تغییر در اساسنامه بایستی طی زمانی ۹۰ روزه به اداره ثبت شرکت های کانادا برسد و دادگاه مربوطه نیز این مصوبات جدید را تایید کند و بعد از آن قابلیت اجرا را دارا باشد .

اختلاط شرکت
مزایای ترکیب شرکت
ایجاد یک نهاد مجزای قانونی
با مسئولیت محدود بودن شرکت
نرخ کمتر مالیات بردرآمد در شرکت که در مقایسه با یک شرکت مستقل مالیات کمتری را پرداخت میکند
دسترسی بهتر نسبت به سرمایه و توان مالی بالاتر برای انجام پروژه های مربوطه
و استمرار در ادامه فعالیت های تجاری و اقتصادی خود

_ نهاد مجزا و قانونی از موارد شرایط ثبت شرکت در کانادا

عمل ترکیب این نهاد به عنوان یک نهاد مستقل است که فعالیت های تجاری مربوط عنوان خود را انجام میدهد که دارای حقوق و تعهداتی است که در قانون ثبت شرکت های کانادا آمده است و از تمامی آنها پیروی میکند و به عنوان یک فرد طبیعی در قانون کانادا این شرکت شناخته میشود که دارایی های این شرکت و هم ضرر های آن اعم از خرید و فروش و هر معامله ی صورت گرفته و هر جرم و پاداشی برای سهام داران شرکت و بسته به میزان مسئولیت آنهاست .
اختلاط مسئولیت سهام داران شرکت  محدود است عملا این اختلاط به صورت یک قاعده کلی سهام داران شرکت مسئول جواب گویی مقدار بدهی ها به طلبکاران شرکت هستند، البته این قاعده برای سهامدارانی که تضمینات شخصی بر اساس مسئولیت تضمین های سرمایه را دارند، صدق نمی کند و باید به مقدار  تضمین شکل  گرفته و ثبت شده در اساس نامه شرکت که از روی قوانین نوشته شده شرکت است و تصویب هئیت مدیره جواب گوی  طلبکاران باشد.
اختلاط شرکت در مورد این موضوع  به تمامی اعضا کمک خواهند کرد تا با اطمینان خاطر بسیار بالا شرکت بتواند  به فعالیت های تجاری خود در زمره سود دهی شرکت  ادامه دهند در نتیجه با این موضوع و تصویب قوانین نوشته شده برای تصمیم گیری های اساسی بیشتر تمام اعضای هیئت مدیره با خیال بسیار راحت  این امر را انجام می دهند

از دیگر مواردی که باید در موضوع شرایط ثبت شرکت در کانادا دقت شود، نرخ مالیات شرکت ها می باشد که از مباحث مهم اختلاط شرکت ها است و از آن جایی که نرخ مالیات بر شرکت ها بسیار کمتر از نرخ مالیات بر اشخاص حقیقی می باشد، اختلاط شرکت نیز می تواند برای افراد نیز مزایایی نیز داشته باشد که فرد قادر است از یک وکیل یا حسابدار برای انجان تمامی کارهای با هزینه های پایین تر به نسبت دیگر شرکت ها حقیقی انجام دهد .

در این مقاله به بررسی شرایط ثبت شرکت در کانادا و روشهای سرمایه گذاری در کانادا پرداختیم و راههای ثبت شرکت در کانادا و سرمایه گذاری در کانادا را بیان کردیم . چنانچه که علاقمند به سرمایه گذاری و ثبت شرکت در کانادا هستید می توانید به کمک وکلای ارشد موسسات حقوقی معتبر اقدام به سرمایه گذاری کنید .برای گرفتن مشاوره تلفنی رایگان با موسسه حقوقی ملک پور در سراسر دنیا و یا با شعبه مرکزی در وین اتریش به صورت مستقیم تماس بگیرید و در خصوص شرایط ثبت شرکت در کانادا به صورت تخصصی مشاوره رایگان دریافت نمایید .

4 پاسخ
 1. علی سلطانی گفته:

  درود برشما؟ برای ثبت شرکت در کانادا آیا نیاز به مدرک چهار ساله دانشگاهی هست یا اینه مدرک شش ماهه و یکساله کالج هم کفایت میکنه؟ تجربه کاری دراون زمینه لازم هست ویاخیر؟ سپاسگذار میشم جواب بدید

  پاسخ
  • P.Taghavi گفته:

   با عرض سلام و احترام. بزرگوار نیاز به نوع مدرک تحصیلی بسته به برنامه ایالتی و امتیازات شما برای ثبت شرکت و شروع یک تجارت در کانادا متفاوت می باشد ولی تجربه کاری در زمینۀ تجارت مورد نظر در اکثر برنامه ها از الزامات است. البته باید از شرایط شما نیز آگاه باشیم تا بتوانیم راهنمایی دقیق تری داشته باشیم. بنابراین پیشنهاد میکنیم جهت مشاوره کاملتری در این زمینه با دفاتر ما از طریق شماره 021.49196000 تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 2. Mohammad Reza گفته:

  با عرض سلام
  آیا می توان شرکتی در کانادا تاسیس کرد با افراد خانواده ؟مثلا ثبت شرکت با سهامداری پدر ، مادر و فرزندان بالای 18 سال خانواده ؟ برای تاسیس شرکت در کانادا حداقل سرمایه در نظرگرفته شده یا خیر ؟ اجازه اقامت به چه صورت خواهد بود ؟ با تشکر از الطاف جنابعالی

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و عرض ادب و احترام
   احترامآ ضمن تشکر فراوان از خدمت شما دوست عزیز و بزرگوار بله این امکان وجود دارد
   بعرضتان میرسانیم که به جهت آنکه توضیح مسائل حقوقی در این بخش امری دشوار میباشد و ممکن است باعث سوء تفاهم گردد و برای مشاوره بهتر ممکن است لازم باشد به سوالات مشاور پاسخ دهید و این بطور همزمان در مشاوره تلفنی امکانپذیر خواهد بود ، برای آنکه بتوانیم خدمت شما پاسخ درست ارائه نماییم و پاسخگوی تعداد کثیر ایمیل های ارسال شده از عزیزانی که به ما لطف دارند با سرعت بیشتری باشیم ، خواهشمندیم با دفاتر ما تماس گرفته و مشاوره رایگان تلفنی دریافت بفرمایید.

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.