شرایط ثبت شرکت در چین

شرایط ثبت شرکت در چین

شرایط ثبت شرکت در چین در هنگام مهاجرت به چین 2018 و پس از گرفتن وکیل مهاجرت برای اخذ اقامت چین چه شرایطی دارد ؟ یکی از موضوعات بسیار مهم و معروف در جهت اخذ اقامت از طریق شرایط ثبت شرکت در چین است . به طور کلی راه های  مختلفی برای اخذ اقامت در کشورهای مختلف وجود دارد . در این مقاله موسسه حقوقی ملک پور در خصوص اخد اقامت از طریق ثبت شرکت در چین و یا سرمایه گذاری در چین و یا تمکن مالی در چین و یا خرید ملک در چین توضیحاتی لازم است که شما باید بدانید .

آیا با انواع شرکت های قابل ثبت در چین آشنا هستید؟ محدودیت ها و ممنوعیت ها در رابطه با شرایط ثبت شرکت در چین چه می باشد؟

از جمله فعالیت های حائز اهمیت در کشور چین ثبت شرکت در آن کشور به دلیل بازه ی گسترده ی اقتصادی در آن کشور و امکان عرضه ی محصولات به سراسر دنیا می باشد. شرایط ثبت شرکت در چین می تواند به اشکال گوناگون صورت بگیرد. این تفاوت روش های ثبت شرکت در چین می تواند بر اساس محل وقوع دفتر مادر و یا اصلی شرکت در داخل و یا خارج از چین باشد.

یکی از روش های ثبت شرکت در چین بدین صورت است که دفتر نمایندگی در کشور چین بوده و دفتر مادر در خارج از این کشور باشد.در این حالت دفتر نمایندگی که در چین است روابط را بین دفتر واقع در چین و دفتر مادر که خارج از چین است تنظیم می نماید در این حالت شرکتی که خارج از چین است می بایست حداقل ۲ سال سابقه فعالیت تجاری داشته باشد.

دفتر نمایندگی می تواند حساب های بانکی جداگانه داشته باشد اما دارای شخصیت مستقل تجاری نیست یعنی نمی تواند درآمد به طور مستقل و معافیت مالیاتی داشته باشد. یعنی هزینه های دفتر نمایندگی می بایست تحت نظر و از طریق شرکت مادر در خارج از چین تامین شود .

روش دوم در نحوه تشکیل ثبت شرکت حالتی است که تمام شرکت خارجی محسوب شود. این نوع شرکت تحت عنوان شرکت با مسئولیت محدود قابل تاسیس است علاقه سهامداران برای تاسیس این نوع شرکت بسیار فراوان است چرا که در این نوع از شرکت امکان تعلق ۱۰۰ درصد سهام به سهامداران خارجی امکان پذیر است

دلیل میل به سرمایه گذاری در چین چه می تواند باشد.؟

ملحق شدن چین در سال ۲۰۰۱ به سازمان تجارت جهانی باعث ارتقای سطح تجارت در این کشور شد و کشور چین نیز رونق بازار خود را در جذب سرمایه خارجی می داند.

یکی از آسانترین راههای قانونی که به شخص متقاضی امکان اقامت در چین را می دهد ایچاد دفتر نمایندگی در چین است .تاسیس دفر نمایندگی نیا ز به سرمایه اولیه ندارد اما لازم به ذکر است که این دفتر نمایندگی مچاز به جابجایی مبالغ و دریافت درآمد و استفاده از مبالغ را ندارد و جوزه فعالیت آن می بایست فعالیت های غیر مستقیم تجاری باشد.

فعالیت های مجاز شرکت های نمایندگی در چین

کنترل کیفیت معاملات

اقدامات لازم جهت تنظیم داد و ستد های مالی شرکت

انجام تحقیقات علمی در رابطه با بازار

معرفی محصولات

مکان مناسب جهت تاسیس دفتر نمایندگی

جهت اجاره مکان مناسب به عنوان دفتر نمایندگی می بایست مجوزات لازم مبنی اجازه ی اختصاص محل به امر مورد نظر از مقامات دولتی را داشته باشد .

مشخصات دفتر نمایندگی

دفتر نمایندگی می بایست به طور قانونی ثبت شده و نشانی آن نیز ثبت گردد

امکان گسترش یا کوچک کردن فضا وجود داشته باشد

جهت تاسیس دفتر نمایندگی اجاره نامه آن دفتر مورد نیاز است

 

مالیات شرکت ها در چین

نماینده ی اصلی شرکت می بایست مالیات بردرآمد را بپردازد

بنا بر نوع شرکت که دفتر نمایندگی در چین بوده و یا به طور شرکت چند ملیتی در داخل چین موعد پرداخت مالیات متفاوت است.

بنا بر نوع تاسیس می توانند به طور سالیانه یا ماهیانه پرداخت گردند.

مالیات های مربوط به شرکت های تاسیس شده در چین اقسام مختلف دارد

  • . مالیات بر کسب و کار
  • مالیات بر تمبر
  • مالیات بر ارزش افزوده
  • مالیات های بالقوه شرکت

شهرهای مناسب تاسیس شرکت در چین

هنگ کنک

شانگهای

گوانجو

وشنزو بستر مناسبی را جهت تاسیس شرکت فراهم آورده اند .

 

نماینده اصلی شرکت حق توکیل و امضای کلیه ی اوراق و اسناد شرکت را دارد و می بایست از طرف شرکت مادر تعیین گرد . انتخاب نماینده امری است خطیر و نیازمند انتصاب شخصی مورد وثوق

 

نحوه استخدام نیرو در شرکت های ثبت شده در چین

.

درشرکت های نمایندگی مسئول اصلی دفاتر اجازه ی استخدام نیروی محلی را به طور مستقیم ندارد.

دفتر نمایندگی می توند با نظارت دفتر مادر نیروهای خارجی را استخدام نماید که طبق آخرین قواعد به روز شده شرکت های نمایندگی مجاز به استخدام بیش از ۴ نفر نمی باشند.

لازمه استخدام نیروهای خارجی در شرکت تاییدیه ثبت نام به عنوان متقاضی کار + اخذ کارت سلامت از بیمارستان های دولتی مورد تایید است.

 

متداولترین نوع شرکت در چین شرکت های موسوم به jv   می باشند که بازه ی فعالیتی متفاوتی از قبیل رستوران داری و راه سازی ساختمان و آرایشی بهداشتی و غیره می باشد .که اغلب اجناس ارزان قیمت چینی در این گونه از شرکت ها ساخته می شوند .

مدارک مورد نیاز جهت ثبت شرکت در چین

اصل پاسپورت

انتخاب نام شرکت به چینی

ارائه آدرس شرکت

عکس متقاضیان ثبت شرکت

 

مبلغ مورد نیاز برای ثبت شرکت در چین

مبلغ مورد نیاز برای شرایط ثبت شرکت در چین منوط به نوع شرکت تاسیس شده است .اما به طور کلی حداقل سرمایه مورد نیاز برای ثبت شرکت معادل صد هزار یوان است.

هرقدر که میزان سرمایه شرکت در چین بیشتر باشد شرکت از اعتبار بالاتری برخوردار خواهد بود.

اگر متقاضی اخذ اقامت چین هستید توصیه می شود که مبلغ سرمایه را به ۱ تا ۲ میلیون یوان افزایش دهید.با آگاهی از این مورد که نیازی به ارائه کل سرمایه در هنگام ثبت شرکت نیست بلکه شخص می تواند طی ۳۵ سال این مبلغ را واریز نماید.در هنگام ثبت شرکت در چین واریز مبلغ تا میزان درج شده در سند کفایت می کند.پرینت جساب شرکت فقط یکبار ارائه خواهد شد یعنی شخص می تواند بعد از ارائه مدرک مبلغ را برداشت نماید.

در کشور چین نیز مانند هر کشور دیگر ثبت کننده ی شرکت و پرسنل آن با اشتغال به کار و پرداخت مالیات های مربوطه و همچنین به ارائه گردش مالی شرکت می توانند به اقامت آن کشور دست یابند.

شرایط ثبت شرکت در چین گزینه ای مناسب است اما ریسک هایی به همراه دارد ، بنابر این جهت اینکه از طریق قانونی و ایمن پروسه مهاجرت به چین از جمله شرایط ثبت شرکت در چین و یا سرمایه گذاری در چین و یا تمکن مالی در چین و یا خرید ملک در چین و در نهایت اخذ اقامت چین را انجام دهید حتما با مشاورین موسسه حقوقی ملک پور در سراسر دنیا و یا با شعبه مرکزی در وین اتریش به صورت مستقیم تماس حاصل فرمایید و با مشاورین مجرب و وکلای ارشد موسسه به پاسخ سوالات خود دست یابید .

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.