شرایط تحصیل رایگان در هلند

شرایط تحصیل رایگان در هلند

شرایط تحصیل رایگان در هلند 2018 برای متقاضیان خارجی چیست ، شرایط اخذ پذیرش از هلند و شرایط تحصیل رایگان در هلند چگونه است، آیا امکان و شرایط تحصیل رایگان در هلند با بورسیه تحصیلی هلند وجود دارد ؟ آیا با کشور هلند آشنایی دارید؟ مهلت ثبت نام، شروع ترم و نکات مربوط به آن را می دانید؟ تحصیل در مقطع کارشناسی در کشور هلند چه نکاتی دارد؟ آیا شرایط تحصیل رایگان در هلند در مقطع کارشناسی وجود دارد؟ تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در کشور هلند چگونه است؟ آیا شرایط تحصیل رایگان در هلند در مقطع کارشناسی ارشد وجود دارد؟ تحصیل در مقطع دکترا در کشور هلند به چه صورت است؟ آیا شرایط تحصیل رایگان در هلند در مقطع دکترا وجود دارد؟ شرایط تحصیل رایگان در هلند از طریق دریافت کمک هزینه های تحصیلی به چه نحوی است؟ آیا با شرایط تحصیل رایگان در هلند از طریق وام های دانشجویی آشنایی دارید؟ شرایط استفاده از بورس های تحصیلی برای دانشجویان بین المللی چگونه است؟ در این مقاله تلاش شده است در ارتباط با تحصیل در کشور هلند و شرایط تحصیل رایگان در هلند و مهاجرت به هلند اطلاعاتی در اختیار شما عزیزان قرار گیرد.

audio شرایط تحصیل رایگان در هلند
audio شرایط تحصیل رایگان در هلند
video شرایط تحصیل رایگان در هلند

کشور هلند از کشورهای معتبر در زمینه بین الملل و عضو پیمان شنگن می باشد که در اروپای شمالی واقع شده است. این کشور با کشورهای آلمان، بلژیک و بریتانیا مرز مشترک دارد و پایتخت آن شهر آمستردام می باشد. پیشرفت در زمینه های کشاورزی، صنعت و گردشگری در این کشور زبانزد است. شاخص توسعه انسانی در کشور هلند بالا بوده و پایین ترین نرخ بیکاری و تورم را داراست. به دلیل وجود دانشگاه های علمی و با کیفیت بسیاری از افراد تمایل دارند در این کشور به تحصیل بپردازند هم چنین پس از تحصیل به علاقه مندان مهاجرت به کشور هلند یکسال فرصت اعطا می گردد تا درصدد یافتن شغل باشند. این افراد می توانند با کار کردن در این کشور ویزای خود را تمدید نموده و اقامت دائم یا تابعیت کشور هلند را دریافت کنند. تحصیل در همه رشته ها به دو زبان انگلیسی و آلمانی برای علاقه مندان به ادامه تحصیل در این کشور امکان پذیر است.

مهلت ثبت نام در کشور هلند به عواملی از جمله دانشگاه، مقطع و رشته تحصیلی متقاضی وابسته است که از اول ماه ژانویه تا اواخر ماه ژوئن می باشد و متقاضیان برای دریافت پذیرش باید هر چه سریعتر نسبت به ثبت نام و تحویل مدارک اقدام نمایند هم چنین سال تحصیلی در این کشور از ابتدای ماه سپتامبر آغاز می شود. بیان این نکته حائز اهمیت است که متقاضیان تحصیل در کشور هلند باید بخشی از هزینه های ابتدایی خود را مانند هزینه شهریه یکسال تحصیلی، بیمه یکساله به مبلغ ۵۰۰ یورو، ۵۰۰ یورو برای صدور مجوز اقامت یکساله و اجاره اتاق برای مدت حداقل ۳ ماه را به حساب دانشگاه مربوطه واریز نمایند.

تحصیل در مقطع کارشناسی در کشور هلند

از شرایط ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی در کشور هلند داشتن مدرک تحصیلی دیپلم و مدرک زبان متناسب می باشد. این کشور برای متقاضیان شرط معدل خاصی قرار نداده است اما به طبع فرد برای ادامه تحصیل در این کشور باید معدلی بالای ۱۲ داشته باشد. افرادی که قادر به دریافت مدرک زبان در کشور خود نشده اند می توانند از کالج های زبان کشور هلند برای ارتقاء سطح زبان خود استفاده نمایند. تحصیل در مقطع کارشناسی در کشور هلند ۴ سال زمان میبرد. دروس در این مقطع به زبان آلمانی ارائه شده و نیاز است برای اخذ پذیرش در این مقطع مدرک B1 یا B2 آلمانی ارائه شود. شهریه دانشگاه در این مقطع بین ۸ تا ۱۰ هزار یورو می باشد و دانشجویان میتوانند در این مقطع ۱۰ ساعت در هفته به کار بپردازند.

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در کشور هلند

از شرایط ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در کشور هلند داشتن مدرک کارشناسی و مدرک زبان در سطح آیلتس ۶.۵ می باشد. تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در کشور هلند ۲ سال زمان میبرد و شهریه دانشگاه در این مقطع بین ۱۱ تا ۱۵ هزار یورو می باشد. متقاضیان در این مقطع ۲۰ ساعت در هفته اجازه کار دارند.

تحصیل در مقطع دکترا در کشور هلند

از شرایط ادامه تحصیل در مقطع دکترا در کشور هلند داشتن مدرک کارشناسی ارشد و مدرک زبان در سطح آیلتس ۷ می باشد. تحصیل در مقطع دکترا در کشور هلند ۴ سال زمان میبرد و متقاضیان در این مقطع ۳۰ ساعت در هفته اجازه کار دارند. دانشجویان می توانند در مقطع دکترا خود هزینه تحصیل را پرداخت نمایند یا از بورسیه تحصیلی در این مقطع استفاده کنند. به افرادی که موفق به اخذ بورسیه تحصیلی می شوند ماهانه مبلغی حدود ۲ هزار یورو حقوق اعطا می شود که این موضوع رقابت برای اخذ پذیرش دکترا از دانشگاه های این کشور به همراه بورس تحصیلی را افزایش داده است. برای دریافت بورس تحصیلی در مقطع دکترا حتما باید مدارک کارشناسی و کارشناسی ارشد متقاضی معتبر باشد و فرد مقالات بین المللی یا ISI داشته باشد هم چنین داشتن استاد راهنما برای متقاضی تحصیل در این مقطع الزامی است.

علاوه بر هزینه های تحصیل دانشجویان بین ۳۰۰ تا ۶۰۰ یورو هزینه مسکن یا خوابگاه دارند و باید بین ۷۰۰ تا ۱۰۰۰ یورو برای سایر هزینه های خورد و خوراک، حمل و نقل، پوشاک و …. در نظر گرفت. تمامی هزینه ها بسته به سبک زندگی و محل سکونت فرد متغیر می باشد.

شرایط تحصیل رایگان در هلند از طریق اخذ بورس تحصیلی در این کشور امکان پذیر است که خود به ۳ نوع تقسیم میشود: تخفیف در شهریه، تحصیل کاملا رایگان و دریافت کمک هزینه.

کشور هلند به دانشجویان بین المللی این امکان را اعطا می کند تا با استفاده از تسهیلات مالی با عنوان  Student Grants یا وام های مرتبط با شهریه بتوانند در دانشگاه های این کشور به تحصیلات بپردازند. علاوه بر این، طرح های مالی دیگری مانند کمک هزینه اجاره مسکن یا کمک هزینه خدمات بهداشت و درمان برای تامین بخشی از هزینه های دانشجویان در این کشور در نظر گرفته شده است.

شرایط تحصیل رایگان در هلند از طریق دریافت کمک هزینه های تحصیلی عبارت است از:

  • سن فرد متقاضی تحصیل در کشور هلند بالاتر از ۳۰ سال نباشد.
  • فرد متقاضی از توابع کشورهای اتحادیه اروپا باشد و طی ۵ سال گذشته اقامت کشور هلند را دریافت نموده باشد یا مدتی در این کشور به کار پرداخته باشد.
  • درآمد فرد متقاضی در ماه پایین تر از ۱۳ هزار یورو نباشد.

 

شرایط تحصیل رایگان در هلند از طریق وام های دانشجویی عبارت است از:

  • سن فرد متقاضی تحصیل در کشور هلند بالاتر از ۳۰ سال نباشد.
  • فرد متقاضی در کشور هلند حساب بانکی داشته باشد.
  • فرد متقاضی در کشور هلند کد شناسایی شهروندی داشته باشد.

 

دانشجویان می توانند تا ۷ سال از کمک های مالی دانشجویی بهره مند شوند و پس از آن وجوه دریافتی به عنوان وام دانشجویی یا کمک هزینه را باید برگردانند و بازپرداخت نمایند.

دولت هلند به منظور تشویق متقاضیان بین المللی غیر از اتحادیه اروپا برای ادامه تحصیل در این کشور کمک هرینه های مالی به دانشجویان واجد شرایط اعطا می نماید که توسط وزارت آموزش و پروش این کشور، وزارت علوم و تعدادی از دانشگاه هلند تامین می شود و تنها یک بار در طول دوران تحصیل مبلغ ۵ هزار یورو به عنوان بورس تحصیلی به متقاضی اعطا می شود.

شرایط اعطای این بورس تحصیلی برای دانشجویان بین المللی غیر اروپایی عبارت است از:

  • فرد دارای ملیتی غیر از کشورهای اتحادیه اروپا باشد.
  • فرد متقاضی شرکت در مقاطع کارشناسی یا کارشناسی ارشد دانشگاه های کشور هلند باشد.
  • فرد متقاضی قبلا مدارک تحصیلی از موسسات یا دانشگاه های کشور هلند دریافت نکرده باشد.
  • فرد شرایط خاص مربوط به دانشگاه مورد نظر را داشته باشد.

 

همان طور که در متن مقاله بیان شد تحصیل در کشور هلند هزینه داشته و رایگان نمی باشد اما دانشجویان می توانند با دریافت بورس های تحصیلی و وام های دانشجویی از تحصیل رایگان در هلند بهره مند شده و بخشی از هزینه های تحصیل خود را با استفاده از این خدمات تامین نمایند. شرایط تحصیل رایگان در هلند از طریق کمک هزینه تحصیلی و وام های دانشجویی می تواند کمک مهمی به دانشجویان در حال تحصیل در این کشور باشد. در این مقاله تلاش شد در ارتباط با تحصیل در هلند، شرایط تحصیل رایگان در هلند، مقاطع تحصیلی و نکات آن اطلاعاتی در اختیار شما عزیزان قرار گیرد. شما می توانید در صورت داشتن هرگونه سوال در زمینه تحصیل در کشور هلند با موسسات وکالتی معتبر تماس حاصل نموده و اطلاعات لازم را دریافت نمایید.

شما عزیزان برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد شرایط تحصیل رایگان در هلند  و مهاجرت تحصیلی به هلند و اقامت دائم هلند و راههای کسب آن و اخذ اقامت و تابعیت در سایر کشورها با مشاوران و وکلای موسسه حقوقی ملک پور در وین و یا دفاتر همکار ما در ایران بصورت رایگان تماس بگیرید و از امکان مشاوره رایگان تلفنی بهره مند گردید .