شرایط تحصیل در کانادا و بررسی آن

شرایط تحصیل در کانادا، ویزای تحصیلی کانادا و مدارک مورد نیاز جهت تحصیل در کانادا و شرایط اقامت پس از تحصیل در این مقاله مورد بحث و بررسی علمی قرار می گیرد. اما تحصیل در کانادا مشمول چه هزینه های می باشد؟ در کانادا به چه زبان هایی می توان تحصیل کرد؟ آیا متقاضی تحصیل در کانادا می تواند از ویزای همراه بهره مند گردد؟ برترین دانشگاه های کانادا کدام یک می باشند؟ هزینه های زندگی در کانادا برای یک دانشجوی بین المللی به چه میزان است؟ شرایط تحصیل در کانادا و تبدیل آن به ویزای کاری طی چه شرایطی امکان پذیر است؟ از این رو شرایط تحصیل در کانادا از جهات مختلف قابل بررسی می باشد در این مقاله سعی گردیده به صورت ساده و خلاصه اساسی ترین و مهم ترین نکات مربوط به آن را خدمت شما دوستان گرامی شرح دهیم. کانادا به عنوان یکی از مرفه ترین کشورهای دنیا و به دلیل کیفیت بالای زندگی، مهاجران بسیاری را به سمت خود جذب کرده است. همواره مهاجرت از طریق تحصیل و شرایط تحصیل در کانادا جز سوالات اصلی مخاطبین می باشد، چرا که تحصیل در کانادا برای بسیاری از متقاضیان امکان کار پس از تحصیل را به ارمغان خواهد داشت. این مقاله توسط کارشناسان مجرب موسسه حقوقی ملک پور به نگارش در آمده و امید است که بتوانیم به تمامی سوالات و ابهامات ذهنی شما عزیزان پاسخگو باشیم فلذا در صورت نیاز به اطلاعات تکمیلی و بررسی شرایط خود می توانید با کارشناسان و متخصصین موسسه حقوقی ملک پور تماس حاصل نمایید و از مشاوره رایگان تلفنی بهره مند شوید.

مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:

 • شرایط تحصیل در کانادا و مباحث عمومی آن
 • شرایط تحصیل در کانادا در مدارس کانادا
 • شرایط تحصیل در کانادا در مقطع کارشناسی
 • شرایط تحصیل در کانادا در مقطع کارشناسی ارشد
 • شرایط تحصیل در کانادا در مقطع دکترا
 • شرایط تحصیل در کانادا به همراه بورس تحصیلی
 • شرایط تحصیل در کانادا و هزینه زندگی و تحصیل در کانادا
 • شرایط تحصیل در کانادا و کار دانشجویی
 • شرایط تحصیل در کانادا و بررسی ویزای همراه
 • شرایط تحصیل در کانادا و معرفی دانشگاه های برتر کانادا
 • شرایط تحصیل در کانادا و مدارک مورد نیاز اخذ ویزای تحصیلی کانادا
 • شرایط تحصیل در کانادا و موقعیت کار پس از تحصیل
 • شرایط تحصیل در کانادا و وضعیت اقامت و اخذ تابعیت پس از تحصیل
شرایط تحصیل در کانادا 2 شرایط تحصیل در کانادا

شما میتوانید از طریق لینک روبرو با ما در ارتباط باشید و از کارشناسان موسسه مشاوره رایگان دریافت نمایید.

شرایط تحصیل در کانادا و مباحث عمومی آن

کانادا کشوری است که در قسمت شمال قاره آمریکا با وسعت 9.98 میلیون کیلومتر واقع شده است. این میزان نیمی از شمال قاره آمریکای شمالی را در بر گرفته است. کانادا به عنوان دومین کشور پهناور دنیا شناخته شده می باشد که با حدود 37 میلیون نفر جمعیت به عنوان کم تراکم ترین کشور محسوب می گردد. بیشترین پوشش این کشور جنگل و یا زمین های یخ زده است که بـاعث به وجود آمـدن مناظـر زیبـا و حیـرت انگیـز می باشد. پایتخت کانادا، اتاوا می باشد و تورنتو بزرگترین شهر این کشور است. بخاطر جایگاه بین المللی این کشور و دستاورد های علمی و با توجه به رزومه های دانشگاه های برتر این کشور در میان مقاصد اصلی دانشجویان جایگاه خوبی را به خود اختصاص داده است و بی شک می توان گفت بریتیش کلمبیا، آنتاریو و کبک میزبان بسیاری از دانشجویان بین المللی می باشد. یکی از نکاتی که باعث به فکر انداختن دانشجویان بین المللی برای مطلع شدن از شرایط تحصیل در کانادا کرده است، اینکه دانشجویان پس از فارغ التحصیلی و با به دست آوردن تجربه کاری در این کشور بدون ترک خاک کانادا می توانند در خواست اقامت دائم دهند.

در تصویر زیر اطلاعاتی عمومی از کشور کانادا به نمایش گذاشته شده است.

امتیاز بندی مهاجرت به کانادا 1 شرایط تحصیل در کانادا

فایل تصویری مؤسسه ملک پور در رابطه با تحصیل در کانادا

video شرایط تحصیل در کانادا

فایل صوتی مؤسسه ملک پور در رابطه با تحصیل در کانادا

audio شرایط تحصیل در کانادا

شرایط تحصیل در کانادا در مدارس کانادا

تحصیل در کانادا جذابیت بسیاری برای دانش آموزان و دانشجویان بین المللی دارد که عمده ترین دلیل آن سطح کیفی آموزش و نظام آموزشی آن می باشد به طوری که کشور کانادا از نظر سطح کیفی آموزش در دنیا توانسته رتبه سوم را به خود اختصاص دهد. در کانادا سیستم آموزشی در مدارس به دو دسته ( آموزش در مدارس دولتی و آموزش در مدارس خصوصی ) تقسیم شده است. همانطور که مستحضر می باشید مدارس دولتی مختص دانش آموزانی می باشد که جز ساکنین کانادا محسوب می شوند و عمدتا این مدارس به صورت روزانه هستند. اما بیشتر مدارس خصوصی کانادا برای دانش آموزان بین المللی تعریف شده است که به صورت شبانه روزی به فعالیت خود ادامه می دهد. قابل ذکر است که در برخی از ایالت های کانادا تحصیل به زبان فرانسه امکان پذیر می باشد. شرایط تحصیل در مدارس کانادا در برخی مقاطع اختیاری است. به طور کلی تحصیل در مدارس کاناد به سه مقطع تقسیم شده است. معمولا دانش آموزان در سن 4 الی 5 سال می توانند در مهد کودک ثبت نام نمایند در حالی که تحصیل اجباری از سن 6 سالگی آغاز می شود و تحصیل در مدارس ابتدایی 6 سال زمان بر است. بعد از سپری کردن مقطع ابتدایی دانش آموزان با سنیـن بین 11 الی 12 سال می توانند وارد مقطع دبیرستان شوند و مجدد 6 سال دیگر به تحصیلات خود ادامه دهند. در این مرحله دانش آموزان بعد از فارغ التحصیلی در سنین 17 الی 18 سالگی می توانند در کالج ها و یا دانشگاه های کانادا ثبت نام نمایند.

از مهم ترین نکات ویزای تحصیلی کانادا برای مقطع مدرسه این است که دانش آموز می تواند در زمان تحصیل والدین خود را نیز به عنوان همراه در کنار خود داشته باشد. در واقع والدین می توانند به واسطه تحصیل فرزند خود ویزای کانادا را کسب نمایند.

پاسپورت کانادا 3 1 شرایط تحصیل در کانادا

شرایط تحصیل در کانادا در مقطع کارشناسی

در این مرحله دانشجویان بین المللی می توانند با اخذ پذیرش از دانشگاه های کانادا اقدام به مهاجرت تحصیلی نمایند. اما یکی از شرایط تحصیل در مقطع کارشناسی داشتن دیپلم 12 ساله می باشد و در جایگاه بعدی از مدارک مورد نیاز برای اخذ پذیرش مدرک زبان انگلیسی و دانش زبان انگلیسی است. مدت زمان تحصیل در مقطع کارشناسی بسته به رشته تحصیلی و دانشگاه مورد نظر متفاوت است اما به طور کل می توان گفت مدت زمان تحصیل در مقطع کارشناسی 3 الی 4 سال می باشد. بسیاری از دانشجویان برای مهاجرت تحصیلی نیاز به مدرک زبان خواهند داشت اما کشور کانادا فرصتی را برای متقاضیان فراهم آورده که دانشجویان بتوانند در ابتدا برای یادگیری زبان در خاک کانادا اقدام کنند و پس از فراگیری زبان انگلیسی بتوانند وارد دانشگاه شوند.

شهرهای محبوب کانادا که مقصد بسیاری از دانشجویان بین المللی می باشند شامل موارد زیر است.

 • مونترال
 • برنابی
 • تورنتو
 • ونکوور

شرایط تحصیل در کانادا در مقطع کارشناسی ارشد

دانشجویان بین المللی به راحتی می توانند در مقطع کارشناسی ارشد در کانادا اقدام به دریافت پذیرش تحصیلی نمایند و این موضوع برای آنان امکان پذیر است. اما باید به شرایط اخذ پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد اشاره داشت. بنابراین دانشجویان باید برای این مقطع مدرک زبان انگلیسی ( حداقل آیلتس 6.5 ) را ارائه نمایند. علاوه بر آن ارائه دانش نامه ( دیپلم 12 ساله و کارشناسی ) الزامی است. دانشجویان باید دقت داشته باشند که در زمان اخذ پذیرش از دانشکاه مورد نظر چه مدارک را از آنان درخواست خواهند کرد. چرا که بسیاری از دانشگاه ها توصیه نامه از اساتید مورد نظر، سوابق کاری منوط به رشته تحصیلی و یا آزمون GMAT و آزمون GRE را از دانشجویان طلب می کنند. عموما تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در کانادا 2 سال به طول می انجامد. قابل ذکر است دانشجویانی که از رزومه قوی تحصیلی – کاری برخوردار هستند می توانند از بورسیه تحصیلی در این کشور استفاده نمایند.

تحصیل در کانادا 1 شرایط تحصیل در کانادا

شرایط تحصیل در کانادا در مقطع دکترا

تحصیل در مقطع دکتری در بسیاری از رشتـه های متنـوع به شـکل ریسرچ، پروژه و به صـورت کورس ارائـه می شود و افراد و متقاضیانی که قصد تحصیل در این مقطع را دارند باید از سطح زبان خوبی برخوردار باشند و داشتن دانش نامه معتبر الزامی است. از شرایط تحصیل دکتری در کانادا یافتن استاد راهنما بر اساس رشته تحصیلی می باشد. مدت زمان تحصیل در مقطع دکتری بسته به رشته تحصیلی بین 3 الی 5 سال متفاوت می باشد. برخی از دانشجویان می توانند در این مقطع از بورس های تحصیلی متفاوتی بهره مند شوند و یا می توانند با نظر استاد راهنما کمک هزینه تحصیل دریافت کنند. به طور کل تحصیل در مقطع دکتری و دریافت بورس تحصیلی کاملا رقابتی است. طبق اخرین اطلاعات مربوط به ثبت نام دانشجویان بین المللی در کانادا ( IRCC ) در سال 2018 بیش از 572،000 دانشجوی خارجی اعلام شده است که بخش اعظم آن را دانشجویان هندی، بنگلادش، کلمبیا، ویتنام و ایران تشکیل داده اند. که در مقایسه با سال قبل، تعداد دانشجویان 16.25 درصد افزایش یافته است. این میزان از تقاضا در سال نشان دهنده مراکز آموزشی و دانشگاه های پیشرفته و برتر در کانادا می باشد.

اطلاعات مربوط به دانشگاه های ارائه دهنده مقطع دکترا در کشور کانادا در تصویر زیر نمایش داده شده است.

تحصیل در کانادا شرایط تحصیل در کانادا

مهاجرت تحصیلی به کانادا
شرایط ویزای تحصیلی کانادا

شرایط تحصیل در کانادا به همراه بورس تحصیلی

شرایط تحصیل در کانادا و دریافت بورس تحصیلی در این کشور همانند اغلب کشورها به شرایط فردی و سوابق تحصیلی متقاضی بستگی دارد. بورسیه تحصیلی تعاریف متنوعی دارد چرا که در برخی موارد مقداری از هزینه های تحصیل متقاضی توسط دانشگاه پرداخت می شود و دانشجویان برای تامین هزینه های زندگی خود باید حمایت مالی داشته باشند. اما به طور کل بورس تحصیلی در کانادا به سه طریق ( اسکالرشیپ، گرنتس و Buesaries ) تقسیم می شود که به معرفی یکی از انواع آن خواهیم پرداخت.

 • Scholarships

  Scholarships یا Fellowship بر پایه تحصیل متقاضیان و حمایت آنان از سمت دولت و یا شرکت های خصوصی و یا خود دانشگاه تداعی شده است. متقاضیانی که قصد دارند از این نوع بورس استفاده نمایند در ابتدا باید شرایط آنان اعم از شرایط تحصیل پیشین، سوابق تحصیلی، معدل، سطح زبان و مدرک زبان آنان، میزان تحقیقات و پروژه های جهانی و .. مورد بررسی قرار گیرد و در صورت دریافت صلاحیت قادر به دریافت این بورس خواهند بود.

دریافت بورسیه تحصیل در کانادا نیازمند صرف زمان و وقت برای تقویت پرونده و رزومه تحصیلی متقاضی می باشد. مطلب پر اهمیت برای دریافت بورسیه تحصیلی در کانادا نحوه و نوع نگارش و مکاتبه با اساتید دانشگاه مورد نظر می باشد. بنابراین در بسیاری از موارد انتخاب درست استاد راهنما و ارسال رزومه تحصیلی و نگارش صحیح آن موجب دریافت بورسیه تحصیلی خواهد بود.

شرایط تحصیل در کانادا و هزینه زندگی و تحصیل در کانادا

تحصیل درکانادا در مقایسه با دیگرکشورهای انگلیسی زبان بسیار مقرون به صرفه تر به نظر می آید. چرا که به طور میانگین بسته به مقطع تحصیل و رشته تحصیلی می توان گفت هزینه های تحصیل و زندگی در این کشور بین 15 الی 30 هزار دلار کانادا به طور سالانه خواهد بود. اما با این حال این میزان هزینه تحصیل در کانادا بسته به نوع دانشگاه، رشته تحصیلی و مقطع تحصیلی کاملا متفاوت است و همینطور هزینه زندگی بسته به شهر و محل سکونت و خیلی از عوامل دیگر تعیین کننده هزینه های زندگی در کانادا می باشد.

در جدول زیر میزان هزینه های تحصیل در هر مقطع را به طور میانگین خدمتتان شرح خواهیم داد.

مقطع تحصیلی شهریه سالانه
مدارس شبانه روزی بین 30.000 الی 50.000 دلار
کارشناسی بین 5.500 الی 29.000 دلار
کارشناسی ارشد بین 13.000 الی 20.000 دلار
دکتری بین 10.000 الی 20.000 دلار
تمام مبالغ به دلار کانادا می باشد.

علاوه بر هزینه های تحصیل که خدمتتان ارائه شد. شما عزیزان می توانید هزینه های زندگی را در جدول زیر مطالعه نمایید تا نسبت به هزینه های زندگی نتیجه های بهتری را دریافت نمایید.

رستوران
غذا در رستوران های ارزان قیمت 16
غذا برای دو نفر در رستوران های متوسط 65
مک دونالد 10
یک بطری 0.33 آب 1.76
یک بطری 0.33 پپسی/کوکاکولا 2.13
بازارها
1 لیتر شیر 2.34
1 کیلو گرم برنج 4.04
12 عدد تخم مرغ 3.31
1 کیلو گرم پنیر 12.63
1 کیلو گرم مرغ 13.13
1 کیلو گوشت قرمز 14.79
1 کیلو سیب 3.95
1 کیلو موز 1.70
1 کیلو پرتقال 4
1 کیلو گوجه فرنگی 3.94
1 کیلو سیب زمینی 2.73
1 کیلو پیاز 2.62
1.5 لیتر آب 2.26
حمل و نقل
بلیط یک طرفه 3.05
1 کیلومتر تاکسی 1.88
1 لیتر بنزین 1.25
هزینه های ماهیانه
برق، گرمایش، سرمایش و … برای آپارتمان 85 متری 146.78
اجاره مسکن
آپارتمان 1 خوابه در مرکز شهر 1261.62
آپارتمان 1 خوابه در خارج از مرکز شهر 1025.39
آپارتمان 3 خوابه در مرکز شهر 2031.54
آپارتمان 3 خوابه در خارج از مرکز شهر 1651.07

شرایط تحصیل در کانادا و کار دانشجویی

دانشجویان بین المللی در حین تحصیل در کانادا می توانند از شرایط کار دانشجویی بهره مند شوند و در کنار تحصیل، مشغول به فعالیت روزانه گردند و کار کنند. نکته حائز اهمیت جهت کار دانشحویان مجوز کار پاره وقت برای آنان می باشد. دانشجویان قادر خواهند بود تا مدت 20 ساعت در هفته مجوز کار به دست آورند که این امر باعث می گردد بخشی از هزینه های زندگی آنان را تامین نماید. اما محدودیتی برای کار دانشجویی وجود ندارد از این لحاظ که دانشجویان می توانند هم در محیط دانشگاه مشغول به فعالیت شوند و هم می توانند خارج از محیط دانشگاه ها به کار کردن بپردازند. خوشبختانه دولت کانادا این اجازه را به دانشجویان بین المللی داده است در تعطیلات بتوانند به طور تمام وقت کار کنند. اگر چه باید دقت داشته باشید که قبل از ورود به کانادا به عنوان دانشجو شواهد کافی مبنی بر داشتن حامی مالی برای تامین هزینه های تحصیل و زندگی را باید داشت. گاها می توان گفت کار دانشجویی تاثیر بسزایی در آینده شغلی آنان خواهد داشت و این امر کمک شایانی در بحث اقامت پس از تحصیل برای آنان را به ارمغان می آرود که بتوانند پس از تحصیل به راحتی جذب بازار کار شوند.

تحصیل در کانادا 2 1 شرایط تحصیل در کانادا

دانشگاه های رایگان کانادا
شرایط کار ضمن تحصیل در کانادا

شرایط تحصیل در کانادا و بررسی ویزای همراه

مسلما بسیاری از دانشجویان علاقه مند هستند که در زمان تحصیل خود در سال های متوالی خانواده خود را به همراه داشته باشند. یکی دیگر از مزایای تحصیل در کانادا امکان همراه بودن خانوداه با دانشجو می باشد. از این رو دانشجویان بین المللی می توانند جهت همراهی خانواده خود در خواست ویزا نمایند. باید در جریان باشید که اعضای خانواده در قوانین بین الملل مشمول همسر و فرزندان زیر 18 سال می گردد. در این راستا دانشجویانی که مبنی بر اقامت تحصیلی خود در کانادا حضور دارند، فرزندان آنان می توانند با کمترین هزینه در مدارس دولتی کانادا مشغول به تحصیل شوند. علاوه بر آن کشورکانادا شرایط زندگی را برای دانشجویان بین المللی هموار تر ساخته است. به گونه ای که اگر همسر متقاضی تحصیل در کانادا می تواند با مجوز کار در کانادا به شکل پاره وقت و یا تمام وقت در این کشور مشغول به کار شود. این در حالی است که خود متقاضی پس از پایان تحصیل طبق قوانین مهاجرتی کانادا می تواند مجوز کار دریافت نماید و بعد از تحصیل به صورت تمام وقت مشغول به کار گردد.

شرایط تحصیل در کانادا و معرفی دانشگاه های برتر کانادا

طبق رتبه بندی موسسه QS بیش از 15 دانشگاه در کانادا جز 300 دانشگاه برتر دنیا شناخته شده است. که در این بخش برخی از آنان را به شما عزیزان معرفی خواهیم کرد.

تحصیل در کانادا 1 شرایط تحصیل در کانادا

 • دانشگاه آلبرتا

  این دانشگاه در ادمونتون به عنوان یکی از دانشگاه های برتر کانادا که دارای شهرت بین المللی در علون انسانی، هنر، تجارت، مهندسی و علوم بهداشت می باشد. دانگشگاه آلبرتا دارای 18 دانشکده و 5 دانشکده پردیس در ادمونتون و یک دانشکده در کامروز است. در دانشگاه آلبرتا امکان تحصیل به زبان انگلیسی و زبان فرانسه فراهم می باشد که دارای 40،061 دانشجو از 156 کشور است. در این دانشگاه بیش از 200 رشته در مقطع کارشناسی و بیش از 500 رشته در مقطع کارشناسی ارشد و بیش از 100 موسسه و مراکز آموزش دارد.

 • دانشگاه بریتیش کلمبیا

  این دانشگاه از سال 1908 در بریتیش کلمبیا تاسیس شده است و جز قدیمی ترین دانشگاه های بریتیش کلمبیا محسوب می شود. قابل ذکر است که این دانشگاه در بین 3 دانشگاه برتر کانادا قرار دارد. از افتخارات این دانشگاه می توان اشاره کرد به 8 دارنده جایزه نوبل و 3 نخست وزیر کانادا که همگی در این دانشگاه فارغ التحصیل شده اند. این دانشگاه در سال 2019 و در رتبه بندی جهانی، رتبه 35 را به خود اختصاص داده است.

 • دانشگاه تورنتو

  این دانشگاه در سال 1827 تاسیس شد و از همان سال ها تبدیل به یک موسسه برتر در بحث یادگیری و دانش گردید. این دانشگاه دارای دانشکده های سنت جورج، می سی سیگا و اسکاربرو می باشد.

  این دانشگاه دارای دانشجویان بین المللی از 157 کشور و منطقه مختلف می باشد که به تعداد دانشجویان بین المللی به ترتیب هر کشور در شکل زیر قابل مشاهده می باشد.

  شرایط تحصیل در کانادا 1 شرایط تحصیل در کانادا

شرایط تحصیل در کانادا و مدارک مورد نیاز اخذ ویزای تحصیلی کانادا

یکی از شرایط تحصیل در کانادا اشاره به این موضوع می باشد که دانشجویان بتوانند 3 الی 6 ماه قبل از شروع ترم برای دریافت پذیرش و ویزای دانشجویی اقدام نمایند و بتوانند مدارک مورد نیاز را فراهم آورند. قابل ذکر است که درخواست ویزای تحصیلی کانادا به صورت آنلاین می باشد. اما برای ثبت درخواست ویزای تحصیلی نیاز به ثبت اطلاعات بایومتریکی می باشد. مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای تحصیلی شامل موارد زیر می باشد.

 • ارائه نامه پذیرش
 • ارائه پاسپورت معتبر
 • اثبات تمکن مالی مکفی جهت تامین هزینه های تحصیل و زندگی
 • ارائه مدرک زبان انگلیسی

شرایط تحصیل در کانادا و موقعیت کار پس از تحصیل

بسیاری از دانشجویان بین المللی علاقه مند هستند که بعد از فارغ التحصیلی در کشور مقصد بمانند و با دریافت پیشنهاد کار اقامت تحصیلی خود را تبدیل به اقامت کاری نمایند و در کل به همین علاقه مند به تحصیل در کشور مورد نظر خود می باشند. کشور کانادا شرایط پس از تحصیل را برای دانشجویان بین المللی فراهم آورده است. به گونه ای که دانشجویان بین المللی می توانند برای مجوز کار پس از تحصیل در خواست دهند و پس از فارغ التحصیلی با مجوزی که در دست دارند بتوانند وارد بازار کار شوند. این مجوز امکان کار به صورت تمام وقت را برای دانشجویان بین المللی فراهم خواهد کرد. مجوز و اعتبار اقامت پس از تحصیل 180 روز در نظر گرفته شده است. در این میان تا زمان تائید در خواست اقامت پس از تحصیل، فارغ التحصیلان می توانند تمام وقت در کانادا کار کنند. در نهایت افرادی می توانند مجوز اقامت پس از تحصیل در خاک کانادا را به دست آورند باید شرایط زیر را دارا باشند.

 • باید سن فارغ التحصیلان در زمان در خواست مجوز کار بالای 18 سال باشد.
 • می بایست یک دوره آموزش فنی را در خاک کانادا گذرانده باشند و یا تجربه گذراندن یک تخصص را در کانادا به دست آورده باشند.
 • علاوه بر مواردی که در بالا به آن اشاره شد، دانشجوی بین المللی می بایست در دوره هایی ثبت نام نمایند که طول دوره تحصیلی آن بیش از 8 ماه باشد.
 • در این راستا باید یک نامه رسمی از سمت موسسه و دانشگاه مورد نظر کسب نمایند که مدت زمان تحصیل و برنامه تحصیلی در آن ذکر شده باشد.

امتیاز بندی مهاجرت به کانادا 2 شرایط تحصیل در کانادا

خلبانی در کانادا

شرایط تحصیل در کانادا و وضعیت اقامت و اخذ تابعیت پس از تحصیل

همانطور که پیشتر به آن اشاره شد دانشجویان ضمن تحصیل اجازه کار نیمه وقت در خاک کانادا خواهند داشت، علاوه بر آن طی شرایطی که از سمت دولت کانادا اعلام شده فارغ التحصیلان می توانند در کانادا اقامت پس از تحصیل به دست آورند و با مجوز کار اقدام به فعالیت نمایند. در این میان فارغ التحصیلانی که موفق شوند حداقل سه سال در خاک کانادا کار کنند بعد از آن می توانند در خواست اقامت دائم دهند که چندی بعد از دریافت اقامت دائم می توانند در خواست شهروندی نمایند و تابعیت کانادایی خود را به دست آروند. تحصیل و کار در کانادا شرایطی را برای متقاضیان به وجود می آورد که اگر بخواهند می توانند بعد از فارغ التحصیلی و چند سال کار در کانادا از طریق برنامه های اکسپرس اینتری اقدام به دریافت PR نمایند. چرا که تحصیل و کار در کانادا متقاضیان را از امتیازات بالا بهره مند می سازد.

پس از مشاهده ویدئو راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت، می توانید وکیل خود در امر مهاجرت باشید.

راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت
شرایط تحصیل در کانادا و سخن پایانی

شرایط تحصیل در کانادا و ویزای تحصیلی کانادا در این نوشتار مورد بحث و بررسی علمی قرار گرفت. کشور کانادا به سبب کیفیت بالای زندگی و شرایط تحصیلی خوب و به عنوان یکی از کشورهای مهاجر پذیر توانسته افراد بسیاری را به خود جذب کند و از این بابت مورد استقبال افراد بسیاری قرار گرفته است. به همین علت بر آن شدیم تا پیرامون مسائل مهم کانادا و شرایط تحصیل در کانادا مطالبی را به نگارش درآوریم تا راهنمای شما مخاطبین همیشگی ما باشد. در این نوشتار شرایط تحصیل، اقامت پس از تحصیل هزینه های تحصیل و هزینه های زندگی، اجازه همراه و اخذ ویزای تحصیلی کانادا مورد بحث قرار گرفت. امیدواریم توانسته باشیم به تمامی سوالات شما در باب شرایط تحصیل در کانادا پاسخ گفته باشیم، اما با این حال در صورت نیاز به کسب اطلاعات جامع تر می توانید با کارشناسان مجرب ما در امور حقوق بین الملل تماس حاصل نمایید و از مشاوره رایگان تلفنی بهره مند شوید. همینطور می توانید در انتهای این مقاله در قسمت دیدگاه و پرسش ها نظرات خود را بیان نموده و پاسخ آن را در کوتاه ترین زمان ممکن دریافت کنید.

53 پاسخ
 1. amiri_marzieh گفته:

  سلام من کارشناسی مهندسی کامپیوتر دارم با معدل 14.64 و آیاتس 6.5 و سال 91 فارغ التحصیل شدم و در حال حاضر 31 سال سن دارم آیا ممکنه که برای مستر کانادا اقدام کنم و ویزا بشم؟تا چه سنی امکان اخذ ویزا رو دارم؟

  Rating: 4
  پاسخ
  • MIE.Malekpour1 گفته:

   با سلام
   سن و گپ تحصیلی شما ریسک زیادی برای ویزای تحصیلی کانادا دارد. معمولا تا 4 سال گپ تحصیلی شانس بالایی برای دریافت ویزا هست.
   با این شرایط شما در کشورهای اروپایی مثل آلمان، اتریش، هلند، دانمارک و … شانس بسیار بیشتری دارید و رشته تحصیلی شما نیز از رشته های مورد نیاز در این کشورها می باشد.
   تحصیلات رایگان در آلمان و اتریش می تواند برای شما گزینه مناسب تری باشد.

   https://malekpourmie.com/تحصیل-رایگان-در-اتریش

   پاسخ
 2. فرید گفته:

  سلام من ۴۰ ساله با آیلتس ۵ و ارشد تجارت الکترونیک متاهل با دو فرزند چقدر شانس پذیرش دکترت در کانادا دارم .۱۶ سال سابقه بیمه.مرسی

  Rating: 4
  پاسخ
  • MIE.Malekpour1 گفته:

   با سلام
   گپ تحصیلی در اخذ ویزای تحصیلی کانادا دارای اهمیت می باشد و اگر از آخرین مدرک تحصیلی شما زمان زیادی گذشته باشد شانس کمی خواهید داشت. در صورت تمایل می توانید فرم موجود در صفحه زیر را تکمیل نمایید تا کارشناسان ما به صورت رایگان شرایط شما را برای دریافت بورسیه تحصیلی در مقطع دکترا بررسی کنند.

   https://malekpour.ir/فرم-درخواست-ارزیابی-اخذ-بورسیه

   دوره زبان در اتریش نیز می تواند برای پیشنهاد مناسبی برای شما باشد چرا که هیچ گونه محدودیت سنی ندارد. در مورد این دوره نیز می توانید در مقاله زیر اطلاعات جامعی به دست آورید.

   https://malekpour.ir/اقامت-اتریش-از-طریق-دوره-زبان-انگلیسی

   پاسخ
 3. Sara گفته:

  با سلام خسته نباشید
  من 23 ساله هستم و مدرک زبان آیلتس 6.5 دارم دیپلم تجربی با معدل 19 و پیش دانشگاهی تجربی با معدل 14.60 دارم امسال دیپلم و پیش دانشگاهی ریاضی هر دو با معدل بالا ی 19.80 گرفتم آیا ارائه مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی ریاضی که امسال دریافت کردم گپ تحصیلی رو پر میکنه؟ تشکر فراوان

  Rating: 5
  پاسخ
  • azadehnoory گفته:

   با سلام و عرض ادب. گپ تحصیلی در پرونده شما می تواند تاثیر منفی داشته باشد اما با توجه به اینکه سن کمی دارید و رزومه تحصیلی مناسبی نیز دارید این تاثیر زیاد نمی باشد و شانس خوبی برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا دارید.

   پاسخ
 4. ناشناس گفته:

  سلام آقای دکتر
  آیا تبدیل ویزای تحصیلی به ویزای کاری برای دانشجویانی که در مقطع لیسانس در کانادا درس میخوانند وجود دارد؟
  باتشکر

  Rating: 5
  پاسخ
 5. عباس گفته:

  سلام و عرض ادب خدمت آقاي ملك پور و دوستان كه بسيار زحمت ميكشيد.
  سوال من اين است كه آيا من با معدل ١٤/٥٠ ليسانس معماري متاهل با سن ٢٦ و با سرمايه ١٦٠ ميليون با همسرم كه ايشون هم همين شرايط را دارن ميتونيم پذيرش دانشگاه براي فوق بگيريم براي كانادا يا خير؟ با آيلتس ٦/٥
  ممنون از وقتي كه ميذارين🙏

  پاسخ
 6. بهروز گفته:

  سلام حضور شما بزرگوار
  برنامه دارم دخترم راجهت ادامه تحصيل به كانادا بفرستم كلاس 11هست و معدل بالايي داره ويزاي توريستي 5 ساله هم داره از چه راهي بايد وارد بشم وآياداشتن كفيل الزامي است؟

  پاسخ
 7. بهروز گفته:

  سلام خدمت شما، من قصد دارم دوران بازنشستگي ام را در كانادا سپري كنم البته ازكار افتاده نيستم سابقه كارم بالاهست از لحاظ زبان انگليسي هم در حد متوسط هستم و ويزاي توريستي 5 ساله به كانادا دارمآيا امكانش هست يا كلا” نميتونم اقامت كانادابگيرم؟
  اگر بخواهم آنجا تحصيل كنم چطور؟

  پاسخ
 8. Amin گفته:

  سلام خسته نباشید من 20سالمه دیپلم بهیاری دارم تازه از خدمت برگشتم میخواستم ببینم آیا برای من شرایط تحصیل در رشته پرستاری کانادا وجود داره یا نه وچقدر پول لازمه ممنون میشم اگه جواب بدین

  پاسخ
 9. m.s گفته:

  با سلام. من 33 ساله و دانشجوی دکتری رشته مدیریت رسانه و در حال اتمام رساله هستم. قصد دارم در یکی از دانشگاه های کانادا دوباره در مقطع دکتری و مرتبط با مقاله ها و رشته خودم تحصیل کنم. در کدوم یک از دانشگاه های کانادا می تونم با شهریه پایین تحصیل کنم اما رنکینگ دانشگاه خوب باشه. مدرک زبان هم دارم.

  پاسخ
  • m.s گفته:

   با سلام و عرض ادب
   شما باید از طریق استاد راهنما اقدام بفرماید و با ایشان به توافق برسید . اگر استاد و یا دانشگاه رزومه شمار را مورد تایید قرار بدهد میتوانید از شرایط بورسیه نیز استفاده نمایید . همچنین شرایط شما باید به صورت کاملتری در این مورد بررسی گردد که در این بخش امکان پذیر نمیباشد . پیشنهاد میکنیم جهت مشاوره کاملتری با دفاتر ما از طریق شماره 021.49196000 تماس حاصل فرمایید همچنین برای دریافت بورسیه باید رزومه شما (مدرک زبان ، معدل و نمرات شما و …) مورد بررسی قرار گیرد .

   پاسخ
 10. رضا گفته:

  با سلام و احترام
  من فارغ التحصیل رشته مهندسی عمران لیسانس از یکی از دانگشاه های دولتی شهرستان و فوق لیسانس از دانشگاه صنعتی شریف با معدل 16.5 هستم. 7 سال سابقه کار بیمه در شرکت مهندسی مشاور در ایران دارمو الان 35 ساله هستم. میخواستم بدونم در صورتی که از یکی از دانشگاه های کانادا پذیرش برای ادامه تحصیل در مقطع دکترا بگیرم، ممکنه به خاطر سن نتونم ویزا دریافت کنم؟

  پاسخ
 11. دانیال گفته:

  با سلام ، عرض ادب و خسته نباشید
  من ۲۴ ساله و داشجوی ترم آخر مهندسی عمران داشگاه آزاد اهواز هستم ، وضعیت مالی خانواده‌ی ما معمولیِ ، به تازگی شروع به خوندن زبان کردم ، می تونم که برای تحصیل در کانادا اقدام کنم و همزمان با تحصیل مشغول به کار بشم تا بتونم مخارج تحصیل و زندگی اونجا رو در بیارم ؟؟ حداقل هزینه زندگی در کانادا چقدر هست ؟؟

  پاسخ
  • maziar samiei گفته:

   با سلام و عرض ادب و احترام
   احترامآ ضمن تشکر فراوان از خدمت شما دوست عزیز و بزرگوار بعرضتان میرسانیم که به جهت آنکه توضیح مسائل حقوقی در این بخش امری دشوار میباشد و ممکن است باعث سوء تفاهم گردد و برای مشاوره بهتر ممکن است لازم باشد به سوالات مشاور پاسخ دهید و این بطور همزمان در مشاوره تلفنی امکانپذیر خواهد بود ، برای آنکه بتوانیم خدمت شما پاسخ درست ارائه نماییم و پاسخگوی تعداد کثیر ایمیل های ارسال شده از عزیزانی که به ما لطف دارند با سرعت بیشتری باشیم ، خواهشمندیم با دفاتر ما تماس گرفته و مشاوره رایگان تلفنی دریافت بفرمایید.

   پاسخ
 12. ندا گفته:

  باسلام من 22 سالمه و آیلتس 7 دارم آیا میتونم برای دوره های قبل لیسانس کانادا اقدام کنم ک برای آزمون رشته حقوق آماده بشم؟

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و عرض ادب و احترام ضمن تشکر فراوان از خدمت شما دوست عزیز و بزرگوار بعرضتان میرسانیم که به جهت آنکه توضیح مسائل حقوقی در این بخش امری دشوار میباشد و ممکن است باعث سوء تفاهم گردد و برای مشاوره بهتر ممکن است لازم باشد به سوالات مشاور پاسخ دهید و این بطور همزمان در مشاوره تلفنی امکانپذیر خواهد بود ، برای آنکه بتوانیم خدمت شما پاسخ درست ارائه نماییم و پاسخگوی تعداد کثیر ایمیل های ارسال شده از عزیزانی که به ما لطف دارند با سرعت بیشتری باشیم ، خواهشمندیم با دفاتر ما تماس گرفته و مشاوره رایگان تلفنی دریافت بفرمایید.

   پاسخ
 13. مينا گفته:

  سلام خسته نباشيد مدرك كارشناسي معماري دانشگاه سوره براي تحصيل در مقطع ارشد در كانادا معتبره؟لازم به ذكره كه گزينش براساس كنكور نبوده و صرفا بر اساس سوابق تحصيلي بوده

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و عرض ادب بله این امکان وجود دارد که اقدام نمایید.پیشنهاد میکنیم جهت اطلاعات بیشتر با دفاتر ما تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 14. maziar samiei گفته:

  با عرض سلام خسته نباشید خدمت اقای ملک پور بنده سوالی داشتم خدمت شخص شریف شما من 16 سالمه و رشته برق الکتروتکنیک (برق قدرت) میخوانم خواستم بپرسم ایا ممکن است برای سال 11 یعنی سال بعد میتوانم به کانادا درخواست بدم؟ایا ممکن است شرط معدل موجب بورسیه شدن در دبیرستان های کشور کانادا باشد.ببخشد سوال دیگری داشتم جناب اقای ملک پور میخواستم بپرسم چگونه میتوان اقامت دائم کانادا را گرفت؟با تشکر بنده احد برخورداری هستم

  پاسخ
  • maziar samiei گفته:

   با سلام
   بله این امکان وجود دارد و شرط معدل نیز میتواند مهم باشد
   برای کسب اطلاعات بیشتر با دفاتر ما تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 15. maziar samiei گفته:

  با سلام آیا مدرک phd وزارت بهداشت ایران در کانادا معتبر می باشد و می توان با آن کار پیدا کرد؟ یا نیاز به گذراندن دوره ی خاصی در خود این کشور هست؟و اینکه برای تحصیل در مقطعphdآیا کمک هزینه ی تحصیلی اعطا می شود یا همه هزینه دانشگاه بر عهده ی دانشجو است؟

  پاسخ
  • maziar samiei گفته:

   با سلام
   در ابتدا مدرک شما باید ارزیابی گردد
   بله نیاز به گذراندن دوره در رشته تحصیلی خود دارید
   برای کسب اطلاعات بیشتر از این قسمت با ما در ارتباط باشید.

   پاسخ
 16. maziar samiei گفته:

  سلام خدا قوت.من پرستاربا ۱۷ سال سابقه کار ومتاهل و ۱ پسر ۱۱ ساله دارم با دارایی ۲۵۰ میلیون.از چه طریقی میتونم کانادا برم?آیا پسرم رو میتونم به مدارس دولتی کانادا بفرستم برای تحصیل و بعد خودمون مهاجرت کنیم؟ممنون میشم اگه جواب بدید

  پاسخ
  • maziar samiei گفته:

   با سلام
   بله فرزند شما امکان ادامه تحصیل دارند و مدارک و سوابق شما برای کاریابی نیز مورد بررسی قرار گیرد .
   لطفا برای اطلاعات بیشتر با دفاتر ما تماس بگیرید

   پاسخ
 17. maziar samiei گفته:

  سلام و خسته نباشيد خدمت جناب دكتر ملك پور عزيز،من ١٧ سالمه ،دختر هستم، هنوز انتخاب رشته ي دانشگاهي نكردم ،، مي خواستم بدونم رشته اي مثل موسيقي يا عكاسي اگر بخونم مي تونم تا ١٩ سالگي از راه تحصيلي براي كانادا اقدام كنم ؟ و اينكه من نوازنده ي گيتار (الكتريك) هستم و مي خواستم بدونم اگر از لحاز مهارت و تكنيك در سطح جهاني برسم مي تونم از اين راه اقدام كنم ؟ به بيان ديگر راهي براي هنرمندان هست براي اقامت كانادا؟ و اگر هست بايد در چه سطحي باشم؟ممنون

  پاسخ
  • maziar samiei گفته:

   با سلام
   لطفا برای اطلاعات بیشتر در خصوص ادامه تحصیل و انتخاب رشته با دفاتر ما تماس بگیرید

   پاسخ
 18. پروين گفته:

  سلام من يك دختر 19 ساله دارم مي خواستم براي سه ماه تابستان بفرستمش كانادا يا انگليس براي گذراندن يك دوره آموزشي تفريحي شما كدام موسسه را پيشنهاد ميكنيد

  پاسخ
 19. علی انصاری گفته:

  با سلام
  من علی هستم 31 سالم هست و دیپلم فنی کامپیوتر دارم
  حدود 80 میلیون پول دارم
  متاهل هستم و فرزند ندارم
  راهی برای بنده برا مهاجرت به کانادا ترجیحا برای ادامه تحصیل وجود داره ؟

  پاسخ
  • mie.editor2 گفته:

   با سلام و عرض ارادت. با توجه به شرایط سنی شما متاسفانه امکان اقدام برای تحصیل لیسانس در کشور کانادا وجود ندارد. برای اطلاع از روشهای متناسب با شرایط خود پیشنهاد میکنیم با دفاتر ما ارتباط بگیرید.

   پاسخ
 20. mie editor2 گفته:

  سلام وقتون بخیر ،ممنون از راهنمایى هاتون ،میخواستم بدونم من با معدل ١٣ عمران از دانشگاه بین الملى امام و اینکه درحال نوشتن مقاله و خوندن زبان هستم و دارم خودمو اماده میکنم براى امتحان و ارایه مقاله ام شانسى براى پذیرش تو یکى از دانشگاه هاى انگلیسى زبان کانادا رو دارم ؟؟؟و اینکه اگه داشتم و مدارکمو ارسال کردم براشون و امسالم ارشد اینجا قبول شدم برم تا جوابشون بیاد ؟؟یا نرم برام خوب نیست ؟؟یا اصلا کنکور بدم یا ندم ؟؟باید چى کنم واقعا نمیدونم ممنون میشم راهنماییم کنین ،٢۵ سالمه و دختر هستم

  پاسخ
  • mie editor2 گفته:

   با سلام و عرض ارادت. می توانید برای مقطع فوق لیسانس در این کشور اقدام کنید. سطح زبان خود را باید به آیلتس ۶.۵ برسانید. پیشنهاد می کنیم در این خصوص با دفاتر ما ارتباط بگیرید.

   پاسخ
 21. mie editor2 گفته:

  با سلام و عرض ادب اینجانب ۴۰ ساله ، مجرد و فارغ التحصیل سال ۲۰۰۱ کارشناسی صنایع غذایی دانشگاه آزاد تهران و کارشناسی ارشد MBA از یکی ازدانشگاههای رده متوسط انگیس درسال ۲۰۱۱ می باشم .حدود ۱۳ سال سابقه کاربیمه ای دارم که ۷ سال آن با سمت سرپرستی و مرتبط با رشته MBA و در یکی از شرکت های تولیدی بزرگ و به نام می باشد . متاسفانه معدل بالایی ندارم . تافل ۸۲ دارم ولی در صورت نیاز در مدت کوتاهی امکان گرفتن ایلتس با نمره بالاتر برایم وجوددارد. حدود ۱۰۰٫۰۰۰٫۰۰۰ تومان سرمایه دارم وقصد مهاجرت ازطریق ادامه تحصیل در مقطع ارشد و یا دکتری و یا مهاجرت کاری به اتریش، آلمان و یا کانادا را رادارم .آیا با توجه به گپ تحصیلی اینجانب، امکان پذیرش در دانشگاههای این کشورها برای من وجود دارد؟ و با توجه به شرایط اینجانب کدام یک ازاین کشورها برای مهاجرت تحصیلی و یا کاری مناسب می باشد؟

  پاسخ
  • mie editor2 گفته:

   با سلام و عرض ارادت. بله امکان اخذ پذیرش دکتری برای شما از کشورهایی نظیر انگلیس، کانادا و … وجود دارد. ویزاهای کاری نیز می تواند گزینه مناسبی برای شما باشد. در این خصوص پیشنهاد می کنیم با دفاتر ما ارتباط بگیرید.

   پاسخ
 22. mie editor2 گفته:

  سلام خسته نیباشید من پسرس هستم ۱۴ سال کلاس هشتم دبیرستان نمونه دولتی .من از کلاس اول اول آرزو داشتم در خارج از کشور درس بخونم .مدرک آیلتسم هرچه زود تر میگیرم .چطور میتونم در آمریکا_بریتانیا_استرالیا یا هر کشور خوب دبگه ای بورسیه تحصیلی بشم ؟؟؟؟ممنون از شما.

  پاسخ
  • mie editor2 گفته:

   با سلام و عرض ارادت. برای اخذ بورس تحصیلی باید نمرات شما مورد بررسی قرار گیرد. امکان ادامه تحصیل در کشورهای انگلیس، کانادا، اتریش و… برای شما وجود دارید. در این زمینه پیشنهاد می کنیم با دفاتر ما ارتباط بگیرید.

   پاسخ
 23. mie editor2 گفته:

  سلام آقای ملک پور میخواستم ازتون بپرسم که اگر اعتبار پاسپورت یک دانشجو لیسانس در خاک کانادا تمام بشه و دانشجو به دلیل نداشتن خدمت سربازی نتونه پاسپورتش رو تمدید کنه آیا دولت کانادا کمکی بهش میکنه یا این که باید تحت هر شرایطی پاسپورش رو تمدید کنه..خیلی خیلی ممنون

  پاسخ
  • mie editor2 گفته:

   با سلام و عرض ادب. امکان تمدید پاسپورت شما در خود کشور کانادا وجود دارد. برای اخذ اطلاعات بیشتر می توانید با دفاتر ما ارتباط بگیرید.

   پاسخ
 24. mie editor2 گفته:

  سلام. من متولد سال اسفند ۱۳۷۸ هستم ۲۹ بهمن ۹۶ به دلیل سربازی ممنوع الخروج میشوم سوم دبیرستان رو گذروندم ومیخوام گرید ۱۲ رو در کانادا بخونم واز طرف یکی از بستگان در کانادا نامه حضانت دارم آیا شما میتونید در این زمینه به من کمک کنید و کار های مهاجرت منو انجام بدید؟

  پاسخ
  • mie editor2 گفته:

   با سلام و احترام. بله امکان اخذ پذیرش و ویزا برای شما وجود دارد. با توجه به محدودیت زمانی شما، شرایط مربوط به نظام وظیفه خود را از این سازمان پیگیری نمایید. برای اقدام می توانید با دفاتر ما ارتباط بگیرید.

   پاسخ
 25. mie editor2 گفته:

  با سلام و احترام. با توجه به شرایط سنی شما امکان اخذ پذیرش کارشناسی ارشد از کشور کانادا وجود ندارد اما می توانید از سایر روش ها برای ورود به این کشور استفاده کنید. برای اطلاع از روشهای متناسب با شرایط شما پیشنهاد می کنیم با دفاتر ما ارتباط بگیرید.

  پاسخ
 26. mie editor2 گفته:

  سلام. من ۴۱ ساله هستم با مدرک کارشناسی زبان انگلیسی دارای ۱۳ سال سابقه کار به عنوان مسئول دفتر و فروش و دستیار مدیرعامل در شرکتهای معتبر بین المللی در ایران و در حال حاضر سه سال هست که در فرانسه زندگی میکنم به علت ازدواج با یک فرانسوی و کارت اقامت دارم. زبان انگلیسی و فرانسه ام در حد بسیار پیشرفته است ولی مدرک زبان ندارم. در مورد پذیرش دانشجویی در کبک آیا برای من با شرایط ذکر شده و همچنین به علت سن و فاصله زمان فارغ التحصیلی تا زمان حاضر یعنی حدود ۱۸ سال امکانی وجود دارد یا خیر و پیشنهاد شما چیست. با تشکر

  پاسخ
 27. یاشار گفته:

  سلام آقای ملک پور وقتتون بخیر، خیلی ممنون از مطالب خوبی که در سایت و کانال تلگرام قرار می دهید. من سه چهار ماهی هست که با شما آشنا شدم و واقعا از محتوای کانال ها و سایت ها استفاده میکنم. من ۲۹ سال سن دارم و تازه دو ماه میشه که از مقطع ارشد دوره روزانه مهندسی برق-کنترل دانشگاه علم و صنعت فارغ التحصیل شدم. معدل ارشدم ۱۸٫۰۱ هست و پایان نامه رو با نمره ۱۹ (عالی) دفاع کردم. دو مقاله کنفرانس بین المللی دارم و در حال گذراندن کلاسهای آمادگی آزمون آیلتس هستم. از خدمت سربازی هم معاف شدم. موردی که من رو نگران میکنه و شاید خاص باشه دانشگاه مقاطع قبلی من هست. من فارغ التحصیل کارشناسی ناپیوسته مهندسی تکنولوژی الکترونیک (همون مهندسی برق-الکترونیک) از دانشگاه غیرانتفاعی شمال-آمل با معدل ۱۶٫۵ هستم. همچنین فوق دیپلم ناپیوسته کاردان فنی برق-الکترونیک (همون فوق دیپلم مهندسی برق-الکترونیک) خودم رو از دانشگاه آزاد واحد تهران غرب با معدل ۱۶٫۵ گرفتم. از دو تا مقطع کاردانی و کارشناسی هم میتونم توصیه نامه از دو تا از اساتید هیِیت علمی بگیرم. دوره دبیرستان رو هم در رشته ریاضی-فیزیک و با معدل دیپلم ۱۹٫۵۳ گذروندم. در مقطع ارشد TA یک درس ارشد استادم بودم و از استاد راهنمای خودم و استاد مشاورم میتونم توصیه نامه بگیرم. تقریبا یک سالی هم تو شرکت های مهندسی مثل صنایع نفت و گاز و پزشکی کار کردم (البته میدونم تاثیری برای دکتری نداره). میخواستم ببینم چقدر شانس در گرفتن بورس دکتری از کشورهای کانادا، نیوزیلند و اروپایی مثل سوید و فنلاند و اتریش و آلمان و… دارم. خیلی دوست دارم خودتون با انرژی مثبتی که همیشه دارید تو کانال تلگرام جوابم رو بدید. آرزوی موفقیت و سلامتی براتون دارم.

  پاسخ
  • mie editor2 گفته:

   با سلام و عرض احترام. رزومه تحصیلی شما مناسب است، در صورت داشتن مدرک زبان (آیلتس ۷ به بالا) و مقالات بین المللی امکان اخذ پذیرش در مقطع دکتری برای شما وجود دارد. برای بررسی شرایط دریافت بورس پیشنهاد می کنیم با دفاتر ما ارتباط بگیرید.

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Rating: 5