شرایط تحصیل در فرانسه

شرایط تحصیل در فرانسه

شرایط 2018 تحصیل در فرانسه چیست ، شرایط مهاجرت به فرانسه از طریق ویزای تحصیلی فرانسه ، شرایط و هزینه های تحصیل در فرانسه 2018 ،اخذ پذیرش از دانشگاههای برتر فرانسه 2018 چگونه است ،نظام اموزشی در کشور فرانسه به چه صورت است ؟ تحصیل در فرانسه در مقطع کارشناسی چه شرایطی دارد ؟ تحصیل در فرانسه در مقطع کارشناسی ارشد چگونه است ؟ تحصیل در فرانسه درمقطع دکتری به چه صورت است ؟ ایا امکان کار حین تحصیل در فرانسه وجود دارد ؟ ایا بردن همراه به کشور فرانسه امکان پذیر است ؟ در این مقاله به ارائه مطالبی در ارتباط با مهاجرت به فرانسه از طریق تحصیل در فرانسه می پردازیم:

audio شرایط تحصیل در فرانسه

کشور فرانسه در غرب قاره اروپا واقع شده است ، این کشور چهارمین قدرت صنعتی جهان و بزرگترین کشور اروپای غربی محسوب می شود . زبان رسمی در کشور فرانسه فرانسوی است اما مردم فرانسه به زبان انگلیسی نیز تسلط دارند . اب و هوای این کشور متعادل و ۴ فصل است و دین اکثر مردم کاتولیگ می باشد . کشور فرانسه از از متنوع ترین و با کیفیت ترین نظام های اموزشی برخوردار است و از دانشگاه های ممتازی بهره مند است ، تحصیل در این کشور رایگان و ادامه تحصیل به زبان انگلیسی و فرانسوی امکان پذیر است که همین نکته سبب انتخاب این کشور برای تحصیل توسط بسیاری از متقاضیان می باشد .

در کشور فرانسه کودکان از سن ۵ سالگی وارد امادگی شده و یکسال این دوره را می گذرانند سپس برای تحصیل در مقطع دبستان اماده می شوند ، دوره دبستان ۵ ساله است و پس از ان ۴ سال و سپس ۳ سال دوره دبیرستان وجود دارد ، بطور کلی برای اخذ مدرک دیپلم در کشور فرانسه ۱۲ سال زمان نیاز است ، اموزش در کشور فرانسه اجباری و تا سن ۱۶ سال برای دانش اموزان رایگان می باشد .

دانشگاه های کشور فرانسه در ماه سپتامبر پذیرای متقاضیان می باشند و دانشجویان قبل از تحصیل موظف اند در بخش فرهنگی سفارت ازمونی به نام TCF برای مشخص شدن سطح زبان انها بدهند که باید نمره قبولی در سطح حداقل B2 را اخذ نموده و تسلط خود به زبان فرانسه را اثبات نمایند هم چنین فرد باید نشان بدهد تمکن مالی دارد یعنی هزینه تحصیل و زندگی خود برای مدت یکسال در کشور فرانسه را داراست و باید شناسنامه ، مدارک تحصیلی ، ریز نمرات و سایر مدارک خود را ترجمه و به تایید سفارت فرانسه برساند .

نظام اموزشی در کشور فرانسه در سه مقطع کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکتری امکان پذیر است و بطور سالیانه می باشد که دانشجویان باید در هر سال تعدادی واحد بگذرانند . این امر حائز اهمیت است که اخذ ویزا در مقطع لیسانس برای افراد در کشور فرانسه بسیار دشوار است و بهتر است که متقاضی برای تحصیل در مقطع فوق لیسانس در کشور فرانسه اقدام نماید ، متقاضیان می توانند پس از پایان تحصیل خود در مقاطع کارشناسی یا کارشناسی ارشد در کشور خود همین رشته را در مقاطع بالاتر در کشور فرانسه ادامه دهند .

دوره کارشناسی در کشور فرانسه

طول مدت این دوره ۴ ساله است و تمامی دروس به زبان فرانسوی به دانشجویان ارائه می گردد پس داشتن مدرک زبان فرانسوی در سطح B2 الزامی است هم چنین دانشجویان برای اخذ پذیرش باید معدل بالای ۱۵ و مدرک دبیرستان و پیش دانشگاهی خود را داشته باشند . زمان شروع تحصیل برای دانشجویان شهریور ماه می باشد و اخذ پذیرش و ویزا در این مقطع دشوار است و همانطور که بیان شد بهتر است برای تحصیل در مقاطع بالاتر در کشور فرانسه اقدام نمود . دانشجویان علاوه بر تحصیل ۱۰ ساعت در هفته حق کار دارند و به ازای هر ساعت کار ۷ تا ۱۰ یورو حقوق دریافت می نمایند . برای ورود به مقطع کارشناسی ارشد نظر استادان مطرح است و در صورت عدم صلاحیت ، دانشجو باید ترم اخر مقطع کارشناسی را مجددا سپری نماید .

 

دوره کارشناسی ارشد در کشور فرانسه

طول مدت این مقطع ۲ ساله است و دروس به زبان فرانسوی ارائه می گردد و داشتن مدرک زبان در سطح B2 ضروری است ( در دانشگاه های خصوصی امکان ارائه دروس به زبان انگلیسی وجود دارد ) هم چنین فرد برای اخذ پذیرش باید معدل بالای ۱۵ و مدرک کارشناسی در رشته مربوطه را داشته باشد . دانشجویان در سال دوم تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد می توانند دوره Research  یا Professional را انتخاب نمایند که تفاوت ان در این است که کسانی که قصد ادامه تحصیل در مقطع دکتری را دارند دوره Research و کسانی که بلافاصله پس از اتمام تحصیل قصد ورود به بازار کار را دارند دوره Professional را انتخاب می نمایند . زمان شروع تحصیل برای دانشجویان شهریور ماه است و متقاضیان علاوه بر تحصیل ۲۰ ساعت در هفته حق کار دارند و می توانند ۷ تا ۱۰ یورو به ازای هر ساعت کار حقوق دریافت نمایند .

 

دوره دکتری در کشور فرانسه

طول مدت این دوره ۳ تا ۵ سال می باشد و در این دوره دانشجویان موظف به ارائه پروژه و تحقیق می باشند . تمامی دروس به زبان فرانسوی ارائه می گردد و داشتن مدرک زبان در سطح B2 ضروری است ( در دانشگاه های خصوصی امکان ارائه دروس به زبان انگلیسی وجود دارد ) هم چنین فرد برای اخذ پذیرش باید معدل بالای ۱۴ و مدرک کارشناسی ارشد در رشته مربوطه را داشته باشد . زمان شروع تحصیل برای دانشجویان شهریور ماه است و متقاضیان علاوه بر تحصیل ۳۰ ساعت در هفته حق کار دارند و می توانند ۷ تا ۱۰ یورو به ازای هر ساعت کار حقوق دریافت نمایند .

در دانشگاه های کشور فرانسه رشته هایی مانند حقوق ، روانشناسی ، ادبیات ، فلسفه ، علوم سیاسی و اقتصادی ، پزشکی ، معماری و رشته های دیگر ارائه می گردد . در این کشور امکان بردن همراه وجود ندارد و امکان تبدیل ویزا در کشور فرانسه میسر نیست و متقاضیان برای تبدیل ویزای خود ( مثلا تبدیل ویزای تحصیلی به کاری ) باید به کشور خود بازگشته و ویزای خود را تبدیل نمایند . هزینه زندگی در کشور فرانسه ماهی ۵۰۰ یورو می باشد و بیشترین هزینه مربوط به مسکن است . پس از تحصیل ، کشور فرانسه ۶ ماه به دانشجو فرصت می دهد که متناسب با رشته خود کار پیدا کند ، با اقامت ( تحصیل یا کار ) به مدت ۷ سال در کشور فرانسه فرد می تواند درخواست اقامت دائم دهد که پروسه ان طولانی و دشوار است .

تحصیل در فرانسه با توجه به رایگان بودن آن مد نظر بسیاری از افراد می باشد اما دشواری در اخذ ویزا و پذیرش در مقطع کارشناسی ، سختی یافتن کار ، تحصیل به زبان فرانسوی و طولانی بودن اخذ اقامت دائم در کشور فرانسه ، تحصیل در فرانسه را با دشواری هایی روبه رو کرده است . به طور کلی شرایط تحصیل در فرانسه در هر مقطع بررسی شد اما اگر شما عزیزان ابهاماتی در ارتباط با تحصیل در فرانسه دارید می توانید با موسسات حقوقی و وکالتی معتبر تماس حاصل نموده و در راستای رفع آن برایید .

جهت دریافت مشاوره و اطلاعات در زمینه شرایط تحصیل در فرانسه  و یا در کشورهای دیگر نیز میتوانید با موسسه مشاوره ای MIE همکار موسسه حقوقی ملک پور در وین و یا دفاتر همکار ما در ایران تماس حاصل فرموده و از مشاوره رایگان تلفنی با مشاورین برتر این مجموعه بهره مند گردید.

Rating: 5
48 پاسخ
 1. Maryam گفته:

  سلام ببخشید من دیپلم تجربی دارم و 18 سالمه و b2فرانسوی دارم.میخواستم بدونم حتما باید تمکن مالی داشته باشیم برای زندگی چون من میخوام کار کنم و خانواده فقط میتونن هزینه های دانشگاه رو سالیانه تامین کنن یا فقط چند ماه اولو خرج زندگی بدهند ممنون

  Rating: 5
  پاسخ
  • miemalekpour30 گفته:

   باسلام و عرض ادب
   داشتن تمکن مالی جهت اخذ ویزای تحصیلی فرانسه ربطی به مدرک زبان فرانسوی ندارد و باید به دولت این کشور اثبات نمایید که می توانید هزینه های زندگی خود را در این کشور تقبل نمایید تا ویزای این کشور را دریافت دارید و بتوانید وارد این کشور شوید

   پاسخ
 2. فراز گفته:

  درود بر شما. بنده قبلا مدیر اجرایی نشر بودم . یک کتاب تالیفی هم دارم ء تو حوزه ی ادبیات و هنر فعالیت داشتیم و بخش های ادبی سایت ها و خبرگزاری هارو دستمون بوده .متاسفانه بنا به شرایطی بنده فقط مدرک پیش دانشگاهی دارم. خواستم بپرسم با اینکه بنده 32 سال سن دارمء می تونم برای تحصیل در رشته ی مثلن هنر ء فرانسه برم و ادامه تحصیل بدم و اقامت داشته باشم (و چه بهتر تحصیل ارزان یا رایگان ) .ممنون از شما که پاسخگو هستید ….

  Rating: 4
  پاسخ
  • shahram shahidi گفته:

   سلام و عرض ادب. متاسفانه با توجه به گپ تحصیلی بالای شما این امکان برایتان وجود نخواهد داشت. تحصیل رایگان نیز بهخ دلیل محدود بودن دارای پسش شراط های بسیاری می باشد و به راحتی و برای همه امکان پذیر نیست. در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر می توانید با دفاتر ما تماس گرفته و از مشاوره رایگان بهره مند شوید. شماره تماس ما: 02149196000

   شما همچنین می توانید فرم ارزیابی را از لینک زیر تکمیل کنید تا کارشناسان ما از طریق واتس اپ با شما تماس بگیرند.
   https://malekpour.ir/contact-us/

   پاسخ
 3. Mahsa.m گفته:

  سلام,خسته نباشید,من دانشجوی زبان و ادبیات فرانسه در دانشگاه شهید بهشتی با معدل ۱۸ هستم.قصد دارم برای مقطع کارشناسی ارشد برای دانشگاه های فرانسه اقدام کنم ولی اطلاعی از شرایطشون ندارم,میشه منو راهنمایی کنید?

  Rating: 5
  پاسخ
 4. ghazaaallorestani گفته:

  دکترای دامپزشکی دارم اما دلم میخوام رشته انسانی مثلا اقتصاد در مقطع لیسانس در کشور فرانسه ادامه بدم هزینه زندگی هم کم بودنش برام مهمه همچنین شرایط کارو ایلس دارم اما مدرک زبان فرانسه ندارم امکانش هست که فرانسه زبانمو بخونم ؟!تشکر

  پاسخ
  • shahram shahidi گفته:

   با سلام و عرض ادب. تحصیل در فرانسه در اکثر موارد مستلزم پرداخت هزینهدهای تحصیل و زندگی می باشد همچنین تحصیل مجدد با داشتن مدرک دکترا در مقطع لیسانس به راحتی امکان پذیر نیست. پیشنهاد می شود جهت بررسی شرایطتان با شماره ۰۲۱۴۹۱۹۶۰۰۰ دفاتر موسسه تماس حاصل نمائید.

   پاسخ
 5. مریم گفته:

  سلام وقتتون بخیر
  رشته مهندسی مکانیک هواپیما خوندم متاسفانه بنا بر مشکلاتی که داشتم از جمله مریضی مادرم معدل لیسانسم 12.50 هست ولی سطح زبان فرانسه ام b2 هست و آیلتس ۷ دارم و همچنین مدرک تومر ترکی استانبولی دارم و جندین مدرک مرتبط با رشته ام دارم ایا برای ادامه تحصیل در مقطع ارشد شانسی دارم؟

  پاسخ
  • M.N گفته:

   با سلام و عرض ادب خدمت شما دوست گرامی
   شرایط شما باید به صورت کاملتری بررسی گردد که در این بخش امکان پذیر نمیباشد .شرایط هر کشوری برای اخذ پذیرش تحصیلی باید مورد بررسی قرار گیرد.لذا باید در مشاوره ی تلفنی یا حضوری بفرمایید کدام کشور را مد نظر دارید. پیشنهاد میکنیم جهت مشاوره کاملتری با دفاتر ما از طریق شماره 021.49196000 تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 6. maziar samiei گفته:

  سلام و خسته نباشید خدمت شما.بنده به شدت علاقمند به ادامه تحصیل و بعد از آن گرفتن اقامت در کشور مقصد می باشم و با چند تا از موسسه ها تماس گرفتم که گفتند برای شرایط من که داری لیسانس مکانیک حرارت و سیالات با معدل 14/50 از دانشگاه آزاد و پایان خدمت سربازی با سن 31 سال که زبانم ضعیفه بهتره برای فرانسه اقدام کنم که حدود 1 سال اول به زبان فرانسه در کشور فرانسه آشنا شده و بعد از آن می توانم برای دانشگاههای فرانسه که رایگان هستند می توانم اقدام کنم که فقط خرج و مخارج زندگیم میمونه که قسمت زیادی از این مخارج را هم می توان با کار پاره وقت دانشگاهی جبران کرد.اما با توجه هزینه بالای یک سال اول(شامل حق الزحمه موسسه+مخارج شخصی) که حدود 7000 یورو بود و اینکه بهتره با زبان انگلیسی اقدام کنم – تصمیم گرفتم که ارشدم رو تو ایران بخونم و همزمان با آن مدرک آیاتسم رو هم بگیرم و بعد برای دوره دکتری اقدام به مهاجرت کنم.ولی خیلی فکرم مشغوله و می ترسم که تصمیمم اشتباه باشه، و بعدا به مشکل بر بخورم . مثلا سنم بالا بره یا هر مورد دیگری که شاید من به ذهنم نرسه و بی اطلاع باشم.خواهشا من رو راهنمایی کنید که تصمیم درست چیه؟

  پاسخ
  • maziar samiei گفته:

   با سلام و عرض ادب و احترام
   احترامآ ضمن تشکر فراوان از خدمت شما دوست عزیز و بزرگوار بعرضتان میرسانیم که به جهت آنکه توضیح مسائل حقوقی در این بخش امری دشوار میباشد و ممکن است باعث سوء تفاهم گردد و برای مشاوره بهتر ممکن است لازم باشد به سوالات مشاور پاسخ دهید و این بطور همزمان در مشاوره تلفنی امکانپذیر خواهد بود ، برای آنکه بتوانیم خدمت شما پاسخ درست ارائه نماییم و پاسخگوی تعداد کثیر ایمیل های ارسال شده از عزیزانی که به ما لطف دارند با سرعت بیشتری باشیم ، خواهشمندیم با دفاتر ما تماس گرفته و مشاوره رایگان تلفنی دریافت بفرمایید.

   پاسخ
 7. ali zahedi nejad گفته:

  با سلام. بنده فارغ التحصیل مهندسی شیمی از دانشگاه صنعتی جندی شاپور دزفول با معدل 19.2 هستم و ایلتس 6.5 دارم… شما چه پیشنهادی برای بنده دارید…. در زمینه ی محیط زیست و پلیمر و شبیه سازی تجربه ی آزمایشگاهی دارم و در حال آماده کردن paper هستم….با تشکر

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام برای تحصیل در فرانسه باید مدرک زبان فرانسه داشته باشید . و این امکان وجود دارد که بادوره زبان تشریف ببرید .جهت کسب اطلاعات و مشاوره در این مورد با کارشناسان و شماره های موجود در سایت تماس حاصل فرمایید

   پاسخ
   • ali zahedi nejad گفته:

    بسیار ممنونم.. بنده خدمت سربازی رو هم پیشرو دارم…پیشنهاد شما چیست؟ این که خدمت رو برم و بعد برای اپلای اقدام کنم… یا اینکه برای فوق لیسانس داخل اقدام کنم و سپس برم خدمت…بسیار ممنون

    پاسخ
 8. ali zahedi nejad گفته:

  با عرض سلام و احترام- بنده فارغ التحصیل رشته ی مهندسی شیمی در مقطع کارشناسی هستم از دانشگاه جندی شاپور دزفول- با معدل 19.2 مدرک ایلتس دارم 6.5 و آشنایی زیادی با مباحث تحقیقاتی پلیمر و محیط زیست دارم.
  با چنین رزومه ای پیشنهاد شما پیست؟ سپاس از لطف شما

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و عرض ادب و احترام به جهت آنکه توضیح مسائل حقوقی در این بخش امری دشوار میباشد و ممکن است باعث سوء تفاهم گردد و برای مشاوره بهتر ممکن است لازم باشد به سوالات مشاور پاسخ دهید و این بطور همزمان در مشاوره تلفنی امکانپذیر خواهد بود ، برای آنکه بتوانیم خدمت شما پاسخ درست ارائه نماییم و پاسخگوی تعداد کثیر ایمیل های ارسال شده از عزیزانی که به ما لطف دارند با سرعت بیشتری باشیم ، خواهشمندیم با دفاتر ما از طریق شماره ۴۹۱۹۶۰۰۰ (۰۲۱) ارتباط بگیرید
   و یا با شماره 021-49076 تماس بگیرید.
   پاسخ
 9. مهتاب گفته:

  سلام خدمت آقای ملک‌پور عزیز
  دختر من هفده ساله هست و رشته گرافیک سال اول هنرستان تحصیل می‌کنه قصد رفتن به کالج در کشور فرانسه را داره سوالم اینه برای این کار باید حتما مدرک پیش دانشگاهی و داشته باشه بعد اقدام کنه ؟؟؟و اینکه غیر از سطح bزبان فرانسه آیا باید حتما مدرک آیلتس داشته باشه ؟؟اگر نیازی به مدرک آیلتس نباشه آیا بهتر نیست وقتش را بزاره برا مدرک و فراگیری زبان فرانسه؟؟؟

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام میتوان برای دوره زبان در فرانسه برایتان اقدام کرد و سپس وارد دانشگاه بشوید .جهت کسب اطلاعات و مشاوره در این مورد با کارشناسان و شماره های موجود در سایت تماس حاصل فرمایید

   پاسخ
 10. مهنار گفته:

  با سلام.همسر من کارشناسی رشته تئاتر از دانشگاه آزاد اراک با معدل ۱۷ هستند.آیا میتونن برای ادامه ی تحصیل و اقامت در فرانسه اقدام کنند.من و دخترمون رو هم ببرند.

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   سلام و عرض ادب بله ایشان میتوانند اقدام کنند اما همراهان از ابتدا نمیتوانند حضور داشته باشند. جهت کسب اطلاعات و مشاوره در این مورد با کارشناسان و شماره های موجود در سایت تماس حاصل فرمایید

   پاسخ
 11. riza گفته:

  با سلام و خسته نباشید خیلی ممنون بابت مطالب خوبتون که در اختیار ما میگذارید
  من تو دانشگاه فنی تبریز (سراسری) درس میخونم رشتم معماری هست 2 ترم دیگه لیسانس میشم و به نرم افزار معماری auto cad(نقشه کشی) و cinema 4D(سه بعدی سازی ساختمان) مسلط هستم میخواستم ببینم که میتونم برم تو دانشگاه دولتی فرانسه (اگه شهر پاریس باشه خیلی خوب میشه) درس بخونم و اقامت بگیرم یا نه
  پاسپورت دارم مشکل سربازی هم ندارم
  فقط یکم مشکل مالی دارم
  خیلی ممنوم مشم اگه راهنماییم کنید.
  با تشکر

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و عرض ادب بله میتوانید از طریق دوره های زبان وارد فرانسه شوید و زبانتان را تقویت نمایید و سپس برای تحصیل اقدام فرمایید.جهت مشاوره تکمیلی و تخصصی در این مورد با دفاتر ما تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
   • riza گفته:

    من میتونم که زبان فرانسوی رو اینجا یاد بگیرم بعد برای ویزای تحصیلی اقدام کنم؟
    راستی اگه میشه آدرس دفترتونو بدید بیام حضوری باهاتون صحبت کنم

    پاسخ
    • n hashemee گفته:

     با سلام و عرض ادب بله امکان پذیر است .پیشنهاد میکنیم جهت مشاوره با دفاتر ما از طریق شماره 021.49196000 تماس حاصل فرمایید.

     پاسخ
 12. Nastaran گفته:

  سلام خیلی ممنونم که خیلی خوب راهنمایی میفرمایید و حقیقت رو می گید،ممنون میشم در مورد کالج زبان و تحصیل در فرانسه بیشتر توضیح بدید،ممنونم

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و عرض ادب دوست بزرگوار برای تحصیل در فرانسه برای مقطع پایین تر از لیسانس اگر بخواهید اقدام فرمایید باید به کالج های خصوصی تشریف ببرید و دیگر رایگان نیست پیشنهاد میشود شما پیش دانشگاهی را اخذ نمایید و مدرک زبان فرانسه را همچنین و سپس اقدام فرمایید هزینه اولیه دانشگاه های فرانسه حدود سالی 2 تال3000 یورو است و تقریبا نیمه رایگان است.

   پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و عرض ادب دوست بزرگوار برای تحصیل در فرانسه برای مقطع پایین تر از لیسانس اگر بخواهید اقدام فرمایید باید به کالج های خصوصی تشریف ببرید و دیگر رایگان نیست پیشنهاد میشود شما پیش دانشگاهی را اخذ نمایید و مدرک زبان فرانسه را همچنین و سپس اقدام فرمایید .

   پاسخ
 13. مجیدیان گفته:

  سلام اقای ملک پور خیلی ممنون بابت اطلاعاتی که در اختیارمون قرار میدین.
  اقای ملک پور اگر معدل دیپلم بالای ۱۸ ولی معدل پیش دانشگاهی زیاد رضایت بخش نباشد مثلا۱۳،۱۴ در اینصورت ادامه تحصیل در کشورهای خارجی به خصوص فرانسه غیر ممکن میشود؟سوالی است که خیلی ذهنمو مشغول کرده راستش کمی ناامیدم کرده…
  سوال دیگرم در رابطه با خوندن رشته داروسازی یا دندانپزشکی در فرانسه است به نظر شما خوندن داروسازی در فرانسه اشتباه است؟
  خیلی ممنون میشم اگر کمی از تجربیات خود در اختیارم قرار بدین
  باسپاس فراوان

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و عرض ادب دوست بزرگوار برای تحصیل در فرانسه برای مقطع پایین تر از لیسانس اگر بخواهید اقدام فرمایید باید به کالج های خصوصی تشریف ببرید و دیگر رایگان نیست پیشنهاد میشود شما پیش دانشگاهی را اخذ نمایید و مدرک زبان فرانسه را همچنین و سپس اقدام فرمایید هزینه اولیه دانشگاه های فرانسه حدود سالی 2 تال3000 یورو است و تقریبا نیمه رایگان است.

   پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و عرض ادب دوست بزرگوار برای تحصیل در فرانسه برای مقطع پایین تر از لیسانس اگر بخواهید اقدام فرمایید باید به کالج های خصوصی تشریف ببرید و دیگر رایگان نیست پیشنهاد میشود شما پیش دانشگاهی را اخذ نمایید و مدرک زبان فرانسه را همچنین و سپس اقدام فرمایید هزینه اولیه دانشگاه های فرانسه حدود سالی 2 تال3000 یورو است و تقریبا نیمه رایگان است.

   پاسخ
 14. maziar samiei گفته:

  سلام جناب آقای ملک پور عزیز من خانم 29 ساله مجرد هستم که لیسانس ادبیات فرانسه وفوق لیسانس مترجمی فرانسه دارم و کارت راهنمای گردشگری از سازمان میراث فرهنگی دارم و الان یک سال تجربه با بیمه در آژانس مسافرتی معتبر در بخش تور های ورودی به ایران از فرانسه ودیگر کشور های فرانسه زبان را دارم. مایلم مستر یا پی اچ دی در رشته hospitality management را بخوانم آیا این امکان برای من وجود دارد که در این رشته ادامه تحصیل بدهم؟

  پاسخ
 15. علی اصغر حسینی گفته:

  سلام. ببخشید دردوره ارشد حداکثر تا چه سنی را دانشگاههای فرانسه قبول میکند؟ من 32 سالمه . شانسی دارم یا نه ؟ سن ؟

  پاسخ
  • mie.editor2 گفته:

   با سلام و احترام. اخذ پذیرش از دانشگاه های این کشور امکان پذیر است اما ویزای کشور فرانسه بر روی سن متقاضیان ریزبین است. برای اخذ اطلاعات در این زمینه می توانید با دفاتر ما از طریق شماره ۴۹۱۹۶۰۰۰ (۰۲۱) ارتباط بگیرید.

   پاسخ
 16. mie editor2 گفته:

  سلام خسته نباشید، میخواستم بدونم با آیلتس 5.5 میتونم از دانشگاههای انگلیسی زبان فرانسه یا لهستان برای مستر کامپیوتر اپلای بگیرم؟

  پاسخ
  • mie editor2 گفته:

   با سلام و احترام. برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد به طور معمول به مدرک زبان آیلتس ۶.۵ نیاز است که شرایط هر یک از کشورها متناسب با رزومه شما باید مورد بررسی قرار گیرد. در این خصوص پیشنهاد میکنیم با دفاتر ما ارتباط بگیرید.

   پاسخ
 17. mie editor2 گفته:

  سلام ببخشید میشه شرایط پذیرش دانشجو هنر در دانشگاه های هنر فرانسه رو بهم بگید؟کدوم از دانشگاه ها آزمون ورودی دارند؟و اینکه اگر شرط معدل هستش حداقل معدل چقدره؟ممنون

  پاسخ
  • mie editor2 گفته:

   با سلام و عرض ادب. ادامه تحصیل در رشته های هنر به طور معمول آزمون ورودی دارند و معدل بسته به هر دانشگاه باید مورد بررسی قرار گیرد. برای اخذ اطلاعات کامل در خصوص تحصیل در فرانسه پیشنهاد میکنیم با دفتر مرکزی ما در وین از طریق شماره ۴۹۱۹۶۰۰۰ (۰۲۱) ارتباط بگیرید.

   پاسخ
 18. mie editor2 گفته:

  با سلام و عرض ادب. با توجه به شرایط سنی همسر شما و فاصله تحصیلی موجود امکان اخذ ویزای تحصیلی برای مقطع کارشناسی ارشد در کشور فرانسه وجود ندارد و با ریسک ردی ویزا همراه است. تحصیل در دانشگاه های دولتی فرانسه رایگان می باشد. برای راهنمایی بهتر شما، اطلاعات از شرایط خود شما نیز نیاز است. برای اطلاع از بهترین راه های مهاجرت متناسب با شرایط خود می توانید با دفاتر ما تماس بگیرید.

  پاسخ
 19. mie editor2 گفته:

  باسلام، استاد عزیز خانمم مدرک کارشناسی زبان انگلیسی را دارد (گپ تحصیلی۱۴ سال) اطلاعات و سن ۴۹ سال و ۲۵ سال سابقه دولتی غیر مرتبط دارند-جهت تحصیل خودم وهمسرم درفرانسه آیا از کمک هزینه تحصیلی برخوردار خواهیم شد یا نه؟ وخواستم بدانم کمترین هزینه مسکن .پوشاک و داشتن شهری که دکتری فناوری اطلاعات و ارشد آموزش زبان انگلیسی رو داشته باشد کدوم شهر را پیشنهاد میفرمایید؟ سپاس

  پاسخ
 20. رها جابری گفته:

  سلام و خدا قوت
  سوالی در زمینه ی مهاجرت نحصیلی به فرانسه دارم که امیدوارم پاسخ شما تلاشگرانِ عزیز شامل این سوال شود.
  آیا برای کارشناسی ارشد مدیریت هتلداری،نیاز به شرکت در دانشگاه ها یا مدارس مخصوص است یا تحصیل این رشته در دانگشگاه های معمولی دولتی هم امکان پذیر است؟!

  پاسخ
  • mie editor2 گفته:

   با سلام. با توجه به شرایط هر فرد امکان تحصیل در رشته مدیریت هتلداری در هر دو نوع دانشگاه های این کشور به صورت خصوصی یا دولتی وجود دارد. برای اخذ اطلاعات بیشتر می توانید با دفاتر ما تماس بگیرید.

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.