شرایط تحصیل در استرالیا

شرایط تحصیل در استرالیا

شرایط تحصیل در استرالیا  ۲۰۱۸ چیست ، در این مقاله راجع به شرایط تحصیل در استرالیا درسال ۲۰۱۸  مطالبی را توضیح داده ایم ، شاید تا کنون سوالاتی درمورد امر مهاجرت به استرالیا از طریق تحصیل در استرالیا داشته اید ولی منبعی موجه و معتبری  جهت کسب اطلاع درمورد شرایط تحصیل در استرالیا پیدا نکرده اید. فلذا در این مقاله به بررسی  شرایط تحصیل در استرالیا خواهیم پرداخت. و درصورت داشتن سوالات بیشتر و بررسی های بیشتر  در مورد شرایط تحصیل در استرالیا می توانید با موسسه حقوقی معتبر تماس بگیرید.

آیا افراد میتوانند اقامت دائم از طریق  مهاجرت به استرالیا از طریق تحصیل  را کسب کنند؟   مهاجرت به استرالیا از طریق تحصیل چه مدارک و چه مراحلی را لازم دارد؟  شرایط تحصیل در استرالیا چیست؟ مزایای ویزای تحصیلی در استرالیا چیست؟ مدت زمان ویزای دانشجویی از طریق مهاجرت به استرالیا از طریق تحصیل چقدر است؟

با مطالعه مقالات موسسه مشاوره MIE (همکار موسسه ملک پور)  در سایت موسسه مشاوره MIE (همکار موسسه ملک پور)  میتوانید اطلاعات مفیدی راجع به شرایط تحصیل در استرالیا را بدست بیاورید. تیم مشاوران موسسه مشاوره MIE (همکار موسسه ملک پور) اطلاعات کافی راجع به شرایط تحصیل در استرالیا و انواع راه های مهاجرت را در اختیار شما قرار میدهند.

 

توضیحات اقای ملک پور( فارغ التحصیل حقوق ، عضو کانون وکلای دادگستری و مشاوران حقوقی ایران و دانشجوی دکترای حقوق دانشگاه ملی وین )در باب مقایسه تحصیلی اتریش و استرالیا و اقامت استرالیا

audio شرایط تحصیل در استرالیا
audio شرایط تحصیل در استرالیا

یکی از انواع راه های مهاجرت به استرالیا از طریق تحصیل در استرالیا می باشد که می توان گفت این راه نسبت به راه های مهاجرت از طریق سرمایه گذاری، از سرمایه خیلی کمتری برخوردار می شود، فر د می تواند در مقاطع مختلف تحصیلی اعم از دوران دبستان/راهنمایی/دبیرستان/کالج و دانشگاه در مقاطع مختلف کارشناسی/کارشناسی ارشد و دکترا اقدام به مهاجرت به استرالیا از طریق تحصیل داشته باشد.

ویزای دانشجویی استرالیا :

استرالیا یک برنامه ویزای دانشجویی ساده (SSVF) را در ۱ ژوئیه ۲۰۱۶ معرفی کرد. تحت SSVF تمامی درخواست های ویزا توسط دانشجویان بین المللی و مربیان آموزش آنلاین با ایجاد یک حساب کاربری در ImmiAccount پردازش می شوند .

ویزای دانشجویی (Subclass 500)

شامل دوره های زیر می باشد:

دوره مستقل  ELICOSدوره های آمادگی برای زبان انگلیسی برای دانشجویان خارج از کشور

مدارس (ابتدایی و متوسطه)

برنامه مبادله مدارس متوسطه

آموزش و پرورش و آموزش حرفه ای (VET)

آموزش عالی

تحصیلات تکمیلی

دوره های غیر اختصاصی

دوره هایی برای دانشجویان بین المللی تحت حمایت وزارت امور خارجه یا دفاع.

تکمیل فرم درخواست ویزای دانشجویی استرالیا

ویزای دانشجویی استرالیا قبلا در انواع مختلف بسته به سطح تحصیلات طبقه بندی شده ارائه می شد ، اما در ۱ ژوئیه ۲۰۱۶ ساده سازی شده است  بنابراین اکنون تمام دانشجویان بین المللی باید درخواست ویزای دانشجویی (Subclass 500را نمایید. این تغییرات همچنین به این معنی است که دانش آموزان دیگر نمره سطح ریسک مهاجرت را به عهده نمی گیرند، همان چارچوب برای همه دانش آموزان برای گرفتن ویزای تحصیلی فراهم می باشد .

قبل از درخواست ویزا، شما باید تأیید ثبت نام (COE) یا نامه ای از پیشنهاد را تأیید کنید که قبلا در  یک دوره ثبت نام مشترک  (CRICOS) ثبت شده است. COE در قالب کد آنلاین است که شما باید در بخش در درخواست ویزای آنلاین وارد شوید. شما همچنین ممکن است نیاز به پرداخت سپرده به نسبت هزینه های تحصیل خود را داشته باشید.

فرد برای اینکه دوره تحصیل خود را تغییر دهد باید این تغییر را در سطح AQF انجام هد که ای ن تغییر باید در چهارچوب صلاحیت استرالیا باشد.

شرایط ویزای دانشجویی استرالیا

هنگام تکمیل فرم درخواست ویزای آنلاین شما باید طبق شرایط ویزا دانشجوی استرالیایی مدارک زیر را ارائه دهید:

 • الزامات مالی: شواهد کافی برای پوشش هزینه های تحصیلی، مسافرت و زندگی. از ژوئیه ۲۰۱۶، مبلغی که شما برای اثبات آن برای هزینه های زندگی (جدا از پرداخت هزینه تحصیلی و سفر) نیاز دارید، در مدت یک سال ۱۹،۸۳۰ دلار آمریکا (~ ۱۵،۱۷۰ دلار آمریکا) است. اگر شما دارای وابستگان (مانند همسر و فرزندان) هستید، همچنین باید شواهدی از اینکه قادر به پوشش هزینه های زندگی برای آنها هستید نیز باشد ، و همچنین از جمله هزینه های تحصیلی برای خود و همراهان خود را نشان دهید،  به طور خلاصه، می توانید شواهدی را نشان دهید که همسر یا والدین شما مایل به حمایت از شما هستند و حداقل ۶۰ هزار دلار (~ ۴۵۸۵۰ دلار آمریکا) در سال به دست آورید.
 • الزامات مهارت انگلیسی: اگر شما از یک کشور انگلیسی زبان نیستید (و حداقل پنج سال مطالعه در یک کشور انگلیسی زبان را کامل نکرده اید)، لازم است ثابت کنید که می توانید انگلیسی را به سطح مورد نیاز صحبت کنید. وبسایت DIBP  با ارائه امکاناتنی الز قبیل  IELTS، TOEFL iBT، تست انگلیسی پیرسون (PTE) Academic و کمبریج پیشرفته انگلیسی (CAE) را فهرست می کنند و به افرذاد ارائه می دهد . نمره مورد نیاز شما بستگی دارد به اینکه آیا شما شروع به تحصیل کامل را با احضار به ، انجام یک دوره پایه و یا ثبت نام در یک دوره ابتدایی زبان انگلیسی برای دانش آموزان خارج از کشور (ELICOS) را کرده اید یا خیر.
 • الزامات بهداشتی: بعضی از دانش آموزان ممکن است خواسته شوند یک آزمایش پزشکی و یا یک  تست دیولوژیک انجام دهند تا نشان دهند که آنها در سلامت هستند (به عنوان مثال برای کسانی که قصد دارند به عنوان یک دکتر، دندانپزشک یا پرستار آموزش ببینند). اگر گفته شود که این کار را انجام دهید، باید با یک دکتر که توسط اداره مهاجرت استرالیا تایید شده است،  یک قرار ملاقات بگذارند.

همه دانشجویان به استثنای کسانی که از بلژیک یا نروژ هستند، مجبورند پوشش بیمه دانشجویی خارج از کشور (OSHC) را خریداری کنند. شما می توانید این پوشش را از طریق دانشگاه خود و یا به طور مستقیم از یکی از پنج ارائه دهنده تایید خریداری کنید: مدیریت بهداشت استرالیا، BUPA استرالیا، Medibank Private، Allianz Global Assistance و nib OSHC. هزینه این پوشش بیمه بهداشتی بسته به ارائه دهنده متفاوت است و چقدر هزینه پوشش را برای شما فراهم می کند. دانش آموزان سوئدی که بیمه بهداشتی را از طریق CSN International یا Kammarkollegiet خریداری نمیکنند، نیازی به خرید OSHC ندارند. دانش آموزان بلژیکی و نوروژی ها  نیز نیازی به خرید OSHC به عنوان بخشی از ویزا ندارند.

 • الزامات شخصیتیشرایط ویزا استرالیا شرایط ویزا را مشخص می کند که شما باید از شخصیت خوب برای ورود به استرالیا باشد. این شامل یک پرونده ثبت احوال است تا اطمینان حاصل شود که سابقه جنایی قابل توجهی نداشته باشید.شما همچنین ممکن است نیاز به اخذ یک گواهی ترخیص رسمی (یا گواهینامه پلیس) یا یک بیانیه از  پلیس داشته باشید و از شما خواسته شود که یک فرم سوء پیشینه شخصی  را تکمیل کنید.

مدارک مورد نیاز برای  ویزای دانشجویی استرالیا:

به طور معمول، دانش آموزان باید موارد زیر را ارسال کنند:

 • فرم درخواست تحصیلی دانشجویان استرالیا (۱۵۷A)
 • هزینه پرداخت  ویزا- در حال حاضر AU $ 550 (~ 420 دلار در اکثر موارد
 • کپی صفحه بیوگرافی گذرنامه (برخی از دانش آموزان ممکن است خواسته شوند که گذرنامه خود را به صورت فیزیکی ارائه دهند)
 • گواهی ثبت نام یا نامه پیشنهاد
 • مدارک مالی کافی (نامه تمکن مالی)
 • شواهد پوشش بیمه درمانی
 • نتایج آزمون انگلیسی زبان
 • نتایج بررسی مدارک کیفری
 • چهار قطعه عکس شبیه عکس اخیر در گذرنامه

بعد از اینکه اسناد حمایتی خود را جمع آوری و اسکن کرده اید، باید یک حساب کاربری ایجاد کنید و با سیستم برنامه ImmiAccount آنلاین کار کنید.

بیشترین درخواست ویزا برای پردازش چهار هفته طول می کشد. اگر در استرالیا برای دوره ای که بیش از ۱۰ ماه است و در پایان سال تحصیلی استرالیا (معمولا در اواسط دسامبر) تحصیل می کنید، استرالیا تحصیل می کند، معمولا تا ۱۵ مارس سال بعد معتبر خواهد بود.اگر دوره شما بیش از ۱۰ ماه طول بکشد و در ماه ژانویه تا اکتبر به پایان برسد، ویزای شما معمولا دو ماه پس از اتمام دوره شما معتبر خواهد بود.

با استفاده از ویزای دانشجویی خود

فرد می تواند ۹۰ روز قبل از شروع ترم تحصیلی اش با ویزای دانشجویی وارد کشور استرالیا شود. ظرف هفت روز پس از ورود، شما باید از ارائه دهنده تحصیلات خود در محل اقامت خود مطلع شوید و همچنین در صورت تغییر آدرس، ظرف هفت روز به آنها اطلاع دهید.

در حالی که  دارای  یک ویزای دانشجویی و مشغول به تحصیل  هستید، ممکن است در طول مدت زمان دو و نیم و به طور کامل در تعطیلات اجازه  ۴۰ ساعت کار را داشته باشید .ویزا به طور خودکار با اجازه کار به شما ارسال می شود، هرچند شما مجاز به شروع کار تا قبل از آغاز ترم خود نیستید و نباید به منظور حمایت از خود یا خانواده خود در استرالیا به کار خود تکیه کنید. اگر شما در حال تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد یا دکترای خود هستید، هیچ محدودیت کاری ندارید. در نظر داشته باشید که اجازه دارید هر کاری در  بخشی از دوره خود را انجام دهید و محمدود نمی باشید. کار داوطلبانه / بدون پرداخت هزینه در حد ۴۰ ساعت در صورتی که به طور داوطلبانه، برای یک سازمان غیر انتفاعی و برای نفع جامعه محدودیتی نداشته یاشد، مجاز می باشد .

در حالی که دارای  ویزای دانشجویی هستید، شما باید وظایف خاصی را انجام دهید: شما باید در یک دوره ثبت نام CRICOS ثبت نام کنید، به طور مرتب در کلاس ها شرکت کنید، پیشرفت دوره مناسب را رعایت کنید و بیمه بهداشتی OSHC را حفظ کنید.

 

پس از اتمام تحصیل در کشور استرالیا  شما یک فارغ التحصیل دو زبانه با فرصت های عالی برای دسترسی به یک قرارداد کار تمام وقت که اغلب زمینه برای انتقال دائمی به استرالیا را نشان می دهد، برخوردار هستید.

 

اگر شما هم اخذ تابعیت و اقامت  استرالیا  از طریق تحصیل در استرالیا هستید وکلای مجرب ما در موسسات حقوقی ام آی ای (همکار موسسه ملک پور) که از معتبرترین موسسه مشاوره حقوقی در باب مهاجرت در کشور می باشد میتوانند شما را یاری دهند   امید است که این مطلب توانسته باشد اطلاعات مفیدی هر چند مختصر کمکی به اطلاعاتی شما در زمینه  شرایط تحصیل در استرالیا  کرده باشد.

 

ما در این مقاله سعی بر این داشتیم تا شما را با شرایط کلی شرایط تحصیل در استرالیا  آشنا سازیم آگر چنانچه اطلاعات مقاله فوق برای شما مکفی نبوده است شما میتوانید با تماس با موسسه حقوقی ملک پور و همکارش MIE اتریش در وین و یا دفاتر همکارش در ایران و بلاروس تماس حاصل نموده و از امکان مشاوره رایگان در باب راههای مهاجرت به استرالیا از قبیل سرمایه گذاری در استرالیا ، تحصیل در استرالیا ، کار در استرالیا و راههای دیگر بهره مند گردید .

4 پاسخ
 1. آسمان گفته:

  سلام
  من ۱۷سالمه الان تنها در کشور یونان هستم.درحال تحصیل در دبیرستان هستم.ایدی کارت یونان دارم.به نظره شما راهی هس بتونم ویزای استرالیا بگیرم؟اگر من فرم ۸۴۲رو پر کنم چنددرصد احتمال موفقیت دارم؟و اینکه حتما باید پاسمورت داشته باشم؟با این شرایط من پناهندگی بهتره یا تحصیلی؟خیلی برام مهمه.ممنون میشم جوابمو بدین.باتشکر

  پاسخ
  • azadehnoory گفته:

   با سلام. دوست عزیز ما به هیچ عنوان روش های پناهندگی را پیشنهاد نمی دهیم. با توجه به شرایط شما احتمالا از طریق تحصیل می توانید اقدام کنید. توصیه می کنم برای بررسی بیشتر شرایط شما با دفاتر ما تماس گرفته و از مشاوره رایگاه بهره مند گردید. شماره تماس ما: 02149196000

   پاسخ
 2. maziar samiei گفته:

  سلام. من دانشجوی کارشناسی ارشد هستم و برای دکترا در کشورهای استرالیا،کانادا یا نیوزلند قصد مهاجرت دارم. و همسرم هم با سابقه کار 5 ساله و دو مدرک معتبر لیسانس از طریق کار. کداممان باید مهاجرت اقدام کنیم؟ شرایط در چه صورت مناسب تر است؟

  پاسخ
  • maziar samiei گفته:

   با سلام و عرض ادب بله امکان پذیر است برای مقطع دکترا باید از طریق استاد راهنما اقدام بفرماییید و با ایشان به توافق برسید . اگر استاد و یا دانشگاه رزومه شمار را مورد تایید قرار بدهد میتوانید اقدام فرمایید . در واقع این روش بسته به نظر استاد راهنما می باشد. همچنین شرایط شما باید به صورت کاملتری در این مورد بررسی گردد که در این بخش امکان پذیر نمیباشد . پیشنهاد میکنیم جهت مشاوره کاملتری با دفاتر ما از طریق شماره 021.49196000 تماس حاصل فرمایید

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.