شرایط تحصیل در آمریکا

شرایط تحصیل در آمریکا

شرایط تحصیل در آمریکا در سال ۲۰۱۸ چیست؟ شرایط تحصیل در آمریکا برای دانشجویان خارجی چگونه است؟ شرایط تحصیل در آمریکا برای دانشجویان ایرانی چگونه است؟ شرایط اخذ ویزای تحصیلی آمریکا و شرایط تحصیل در آمریکا چگونه است؟ مدارک مورد نیاز اخذ پذیرش از دانشگاههای آمریکا و مدارک مورد نیاز اخذ ویزای تحصیلی آمریکا در شرایط تحصیل در آمریکا چیست؟ آیا تاکنون به تحصیل در آمریکا اندیشیده اید؟ آیا با مهاجرت به آمریکا از طریق تحصیلی امکان کسب اقامت دائم آمریکا نیز وجود دارد؟ آیا رویای تحصیل در آمریکا و یادگیری زبان انگلیسی‌ در یک کالج و یا دانشگاه آمریکایی را در سر دارید؟ چرا تحصیل در آمریکا؟ در صورتی که شما عزیزان تمایل به کسب اطلاعات درباره شرایط تحصیل در آمریکا دارید می توانید برای یافتن پاسخ سوالات خود در ارتباط با شرایط تحصیل در آمریکا با این مقاله همراه بوده و پاسخ سوالات خود را جویا شوید. در این مقاله تلاش شده است به برخی از سوالات مهم و کلیدی شما عزیزان درباره شرایط تحصیل در آمریکا پرداخته شود و اطلاعات مناسبی در این باب در اختیار شما عزیزان قرار گیرد.

video شرایط تحصیل در آمریکا

آمریکا محبوب‌ترین پایگاه برای دانشجویان اینترنشنال می‌باشد و بیشترین تعداد دانشجویان اینترنشنال را در میان تمامی کشورهای دنیا دارد. جمعیت دانشجویان بین‌المللی آمریکا تنها به ۸۳۰،۰۰۰ نفر می‌ رسد که این رقم رو به افزایش نیز هست. از میان این تعداد دانشجو ۴% از آنها در مراکز آموزش علی‌ مشغول به تحصیل هستند. دلایل زیادی وجود دارد که دانشجویان، آمریکا را برای ادامه تحصیل انتخاب می کنند. هر ساله تعداد متقاضیانی که می خواهند در آمریکا کسب دانش بکنند افزایش می‌یابد. این امر دلایل گوناگونی‌ دارد از قبیل کیفیت بسیار بالا در سیستم آموزش و پرورش آمریکا، گوناگونی‌ شاخه‌ های تحصیلی، تکنولوژی برتر و به روز آمریکا، فرصت‌های طلایی برای تحقیق، تدریس و کار، خدمات پشتیبانی‌ ویژه برای دانشجویان اینترنشنال، تجربه زندگی‌ در زمین دانشکده و محوطه کالج.

آمریکا سومین کشور بزرگ دنیاست و از لحاظ گوناگونی‌ مردم و نژادی متنوع‌ ترین کشور جهان محسوب می شود. پایتخت این کشور واشنگتن دی سی‌ است. جمعیت آمریکا ۳۱۴،۷۲۴،۰۰۰ است. کشور آمریکا سومین کشور پر جمعیت دنیا است. کشور آمریکا از غرب با اقیانوس آرام، از شرق با اقیانوس اطلس، از شمال با کشور کانادا و از جنوب با کشور مکزیک همسایه و هم مرز است، همچنین از دریای گوانتانامو و آلاسکا مرز اندکی‌ با کوبا و روسیه دارد. از پر جمعیت‌ ترین شهر‌های آمریکا می‌توان نیویورک، لوس آنجلس، شیکاگو، هیوستن، فیلدلفیا و فینیکس را نام برد.

در اواخر قرن نوزدهم میلادی حدود ۱۶۰،۰۰۰ دانشجو در ۱۰۰۰ دانشگاه و مرکز علمی‌ مشغول به تحصیل بودند .

در بین کهن‌ ترین مرکز آموزش علی‌ در آمریکا می‌ توان  دانشگاه هاروارد، دانشگاه ویلیام اند ماری، دانشگاه ییل، دانشگاه پرینستون و دانشگاه کلمبیا را نام برد. در کشور آمریکا متقاضیانی که دوره دبیرستان را با معدل بالای ۱۴ پشت سر گذشته باشند و شرایط تحصیل در آمریکا را داشته باشند میتوانند برای ادامه تحصیل در کالج‌ها و دانشگاه‌های ایالت متحده آمریکا پذیرش بگیرند.ب اید در نظر گرفت که تفاوتی بین کالج و دانشگاه وجود دارد و دانشجویان ملزم به رعایت شرایط تحصیل در آمریکا می باشند.

آیا فرق بین کالج و دانشگاه را میدانید؟

دانشگاه یک مرکز آموزش عالی‌ است که امکان ادامه تحصیل و تحقیق در رشته‌ های گونا گون و در  مقاطع  لیسانس، فوق لیسانس و مدارج بالاتر ارائه را می دهد اما کالج موسسه ای است که شاخه‌ های تحصیلی تا مقطع لیسانس را ارائه می کند.

 

 ویزا

 به عنوان یک دانشجوی اینترنشنال، شما نیاز به ویزا برای ورود به ایالت متحده آمریکا دارید حتی اگر زمان بسیار اندکی‌ را بخواهید در آمریکا بگذرانید. ویزاهای تحصیلی ایالت متحده آمریکا برای دانشجویان بین الملی توسط سازمان  USCIS صادر و تنظیم می شود و دانشجویان ملزم به رعایت شرایط تحصیل در آمریکا می باشند. ویزای تحصیلی آمریکا F1 نام دارد.

یکی‌ از مزایای تحصیل در آمریکا این است که دانشجویان می توانند همراهان خود را نیز همزمان با خود ببرند. لازم به ذکر است که همراه به همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال گفته می شود. نام ویزای همراه آمریکا F2 می‌ باشد. برای گرفتن پذیرش از دانشگاه‌ های آمریکا داشتن مدرک پیش دانشگاهی الزامیست. کسانی‌ که مدرک فاندیشن و یا  Alevel داشته باشند می توانند برای مقطع لیسانس اقدام نمایند. افرادی که مدرک پیش دانشگاهی ندارند و واجد شرایط سنی‌ هستند می‌ توانند با رعایت شرایط تحصیل در آمریکا برای مقطع پیش دانشگاهی آمریکا پذیرش بگیرند. پیش دانشگاهی آمریکا IB نام دارد که به مدت ۲ سال می‌ باشد. برای پذیرش در رشته‌ های مهندسی‌ ترجیحا داشتن مدرک GRE به داوطلب کمک خواهد کرد همچنین مدرک GMAT برای رشته‌ های مدیریتی و مدرک LSAT برای رشته‌ های حقوقی مورد نیاز است.

هزینه زندگی‌ و تحصیل در آمریکا حدوداً بین ۶۰۰۰۰ تا ۳۵۰۰۰ دلار  محاسبه شده است، ۱۵۰۰۰ دلار برای زندگی‌ و ۴۵-۲۰ هزار دلار برای تحصیل.

برای مقطع لیسانس متقاضیان بهتر است که بالای ۲۵ سال نباشند و همچنین برای مقطع فوق لیسانس بیشتر از ۳۰ سال نداشته باشند. نداشتن وقفه تحصیلی برای دریافت پذیرش و ویزا مهم می‌ باشد. وقفه تحصیلی برای مقطع لیسانس حداکثر ۳ سال و فوق لیسانس نهایتا ۵ سال مورد قبول است.

برای اقدام به پذیرش در دانشگاه‌ های آمریکا مبلغ ۸۵۰-۷۵۰ دلار لازم می‌ باشد که غیر قابل بازگشت است. پس از کسب نامه پذیرش (I20) از دانشگاه دانشجو می‌ بایست ۳۰% از شهریه را در ابتدا پرداخت کند همچنین برای دریافت ویزا داشتن   family ties بسیار مفید می‌ باشد.

 

مدارک لازم

  • شناسنامه ی متقاضی و شناسنامه ی همراهان (منظور از همراهان فقط همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال).
  • اصل کارت ملی متقاضی و همراهان (منظور از همراهان فقط همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال).
  • پاسپورت متقاضی و همراهان (در صورتی که پاسپورت قدیمی موجود است ارائه آن به سفارت الزامی می باشد)
  • سند ازدواج یا سند طلاق (در صورت وجود)

نامه پذیرش دانشگاه در کشور آمریکا I20  نام دارد که اخذ این نامه برای دریافت روادید الزامی است و برای صدور آن مدارکی لازم می باشد که در ذیل به آن اشاره خواهد شد:

  • کلیه ی سوابق تحصیلی و مدارک دانشگاهی و ریز نمرات آنها و دبیرستان و پیش دانشگاهی و ریز نمرات آن، به خصوص آخرین مدرک دانشگاهی و ریز نمرات مربوط به آن
  • حداقل دو توصیه نامه از اساتید دانشگاه در سربرگ دانشگاه و ممهور به مهر دانشگاه و امضای استاد
  • گواهی اشتغال به تحصیل (در صورت دانشجو بودن)
  • رزومه ی متقاضی

بسته به نوع دانشگاه برای بعضی رشته های مهندسی GRE  و رشته های مدیریت GMAT و برای رشته هایی مانند حقوق LSAT احتیاج است و نیاز می باشد که در اولین فرصت جهت اخذ پذیرش ارائه دهند.(لازم به ذکر است در بعضی از دانشگاه ها ، داشتن  GREیا GMAT  یا LSAT الزامی نیست)

داشتن مدرک زبان IELTS  آکادمیک بالای ۷ الزامی است (البته لازم به ذکر است در بعضی مواقع و با توجه به شرایط متقاضی این امکان وجود دارد که پذیرش بدون مدرک زبان اخذ گردد که این مورد بستگی به شرایط سنی متقاضی دارد ولیکن دانشجو زبان را به همراه درس های دانشگاه در دانشگاه می خواند و بدیهی است حتی در زمانی که پذیرش بدون نیاز به IELTS  نیز اخذ گردد برای سفارت و نیز اخذ روادید به این مدرک و همچنین توانایی مکالمه انگلیسی نیاز خواهد بود و شانس اخذ روادید با توجه به شرایط آن بالاتر خواهد رفت).

برای آنکه فرم درخواست پذیرش دانشجو در دانشگاه ثبت و مورد بررسی واقع شود نیاز به مبالغی است که در اصطلاح (Application Fee) ،(registration fee) و … نامیده می شوند که بسته به نوع دانشگاه، مبلغ و هزینه پرداختی به شما اعلام می گردد و می بایست از طرف متقاضی پرداخت گردد و در ضمن این مبالغ صرف نظر از نتیجه به هیچ عنوان به شما قابل استرداد نخواهد بود.

به طور کلی در این مقاله تلاش شد درباره شرایط تحصیل در آمریکا، شرایط تحصیل در آمریکا برای دانشجویان خارجی، شرایط تحصیل در آمریکا برای دانشجویان ایرانی، نکات و شرایط تحصیل در آمریکا و سایر موارد، اطلاعاتی در اختیار شما عزیزان قرار داده شود. شما عزیزان می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر درباره شرایط تحصیل در آمریکا با موسسه مشاوره ای ام آی ای همکار موسسه حقوقی ملک پور تماس حاصل نموده و از مشاوره رایگان کارشناسان و وکلای این موسسه بهره مند شوید. اطلاعات صحیح و کامل در باب شرایط تحصیل در آمریکا شما را برای اخذ تصمیم قطعی برای مهاجرت به آمریکا راهنمایی نموده و مسیر پیشرفت را برای شما عزیزان هموار می نماید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.