شرایط تحصیل در آلمان

شرایط تحصیل در آلمان

شرایط تحصیل در آلمان ۲۰۱۸، شرایط تحصیل در آلمان در مقطع لیسانس ، شرایط تحصیل در آلمان در مقطه فوق لیسانس ، شرایط تحصیل در آلمان  در مقطع دکترا ، شرایط تحصیل در آلمان بصورت رایگان ، شرایط تحصیل در آلمان بدون نیاز به مدرک زبان ، شرایط تحصیل در آلمان به زبان انگلیسی ، شرایط تحصیل در آلمان بهمراه بورسیه تحصیلی در آلمان ، شرایط تحصیل در آلمان و هزینه های آن ، شرایط تحصیل در آلمان و شهریه های آن ، شرایط تحصیل در آلمان و مدارک مورد نیاز آن ، راهنمای شرایط تحصیل در آلمان در مقاطع مختلف ، شرایط تحصیل در آلمان در دانشگاههای آلمان ، شرایط تحصیل در آلمان در دانشگاههای رایگان آلمان ، شرایط تحصیل در آلمان در دانشگاههای خصوصی  را بطور کلی در این مقاله شرح داده ایم ، شرایط تحصیل در آلمان ۲۰۱۸به جهت امکان تحصیل رایگان در آلمان به یکی از داغ ترین مباحث مهاجرت بدل گردیده است ، به طوریکه میزان سرچ گوگل برای موضوع شرایط تحصیل در آلمان و تحصیل رایگان در آلمان بسیار بالاست ، از شرایط تحصیل در آلمان رایگان بودن آنست و دانشجو نیازی به پرداخت شهریه های سنگین در دانشگاههای دولتی آلمان نخواهد داشت ، و اگر دانشجو مشغول به تحصیل دکتری در آلمان باشد حتی میتواند با شرایطی حقوق نیز دریافت نماید . از شرایط تحصیل در آلمان نیاز به دارا بودن شرایطی از قبیل داشتن مدرک زبان آلمانی بوده و اگر بخواهید به تحصیل در آلمان به زبان انگلیسی بپردازید نیاز به مدرک آیلتس خواهید داشت. تحصیل در آلمان به زبان انگلیسی و آلمانی مقدور میباشد ، و جهت تحصیل در آلمان در مقطع لیسانس و تحصیل در آلمان در مقطع فوق لیسانس و تحصیل در آلمان در مقطع دکتری ، و همچنین تحصیل در کالج های آلمان نیز هر کدام بسته به نوع دانشگاه و رشته ی انتخابی نیاز به یک نمره و سطح زبانی خاصی خواهد داشت که در ادامه به آنها میپردازیم. آیا قصد ادامه تحصیل در آلمان را دارید؟ از شرایط تحصیل در آلمان اطلاع دارید؟ نظام آموزش عالی در آلمان چگونه است؟ آیا تحصیل در آلمان از اعتبار بین المللی برخوردار است؟ شرایط تحصیل در دوره کارشناسی آلمان  چیست ؟ تحصیل در آلمان در دوره کارشناسی ارشد چه شرایطی دارد؟ شرایط تحصیل دوره دکتری در آلمان چیست؟ هزینه تحصیل در آلمان چقدر می باشد؟ مدت زمان تحصیل در آلمان چقدر است؟ آیا امکان بردن همراه در حین تحصیل در آلمان وجود دارد؟ آیا با تحصیل، اقامت دائم آلمان اخذ می شود؟ در این مقاله اطلاعات مفیدی در خصوص تحصیل در آلمان ارائه شده است.  این مقاله متعلق به موسسه مشاوره ای MIE (با همکاری موسسه حقوقی ملک پور) می باشد.

فایل تصویری آقای ملک پور (دانشجوی دکترا رشته حقوق در دانشگاه ملی وین اتریش ) در باب تحصیل در آلمان

video شرایط تحصیل در آلمان

 

کشور آلمان با داشتن معتبرترین دانشگاههای اروپا و رتبه های بالای علمی در رده بندی دانشگاههای جهان، رایگان بودن تحصیل، پویایی اقتصاد و داشتن بازار کار بسیار مناسب، یکی از مقاصد اصلی دانشجویان بین المللی برای ادامه تحصیل می باشد.

شرایط تحصیل در آلمان در تخصص وکلای مشهور و مجرب موسسه حقوقی ملک پور بوده و میتوانید جهت کسب اطلاعات بیشتر از وکلا و مشاوران موسسه حقوقی ملک پور در زمینۀ شرایط تحصیل در آلمان و چگونگی اخذ پذیرش آلمان و امکان تحصیل در آلمان رایگان مشاوره دریافت نمایید.

 

ساختار آموزشی آلمان

در کشور آلمان کودکان از سن ۳ سالگی می توانند وارد مهد شوند. سپس دوره ابتدایی از سن ۶ سالگی آغاز و به مدت ۴ سال ادامه می یابد.  پس از آن دانش آموزان تا سن ۱۸ سالگی در دو مقطع ۶ ساله و ۲ ساله در دبیرستان مشعول تحصیل هستند. دوره عمومی دبیرستان به مدت ۶ سال، آموزشهای عمومی را به دانش آموزان ارائه می دهد. از سال دهم ، دانش آموزانی که مایلند در دانشگاه تحصیل نمایند به مدت ۲ سال وارد دوره پیش دانشگاهی خواهند شد. آموزش در مقطع ابتدایی و دبیرستان برای دانش آموزان  اجباری و رایگان می باشد.

شرایط تحصیل در آلمان  و تحصیل در دانشگاههای آلمان به زبان آلمانی رایگان بوده و تنها هزینه ثبت نام در دانشگاه پرداخت می گردد که مبلغ آن برای دانشجویان عضو اتحادیه اروپا ۳۸۰ یورو و برای شهروندان سایر کشورها ۷۶۰ یورو به ازای هر ترم می باشد. دانشجویان غیر آلمانی زبان جهت تحصیل در آلمان می بایست شواهدی مبنی بر تسلط به زبان آلمانی در سطح B2 ارائه نمایند.

آموزش عالی در آلمان به ۳ مقطع کارشناسی (۴ سال) ، کارشناسی ارشد ( ۲ سال) ، و دکترا ( ۳ تا ۵ سال) تقسیم
می شود.  شروع ترم تحصیلی در دانشگاههای آلمان از ماه سپتامبر میباشد (در برخی از دانشگاهها، دوره هایی در ماه ژانویه نیز ارائه می شود) که دانشجویان علاوه بر ارائه مدرک زبان آلمانی در سطح B2 می بایست نشان دهند که از تمکن مالی برای پرداخت هزینه های زندگی و تحصیل (در صورت تحصیل در دانشگاههای خصوصی که شهریه دریافت می نمایند) برای مدت یکسال برخوردار می باشند. همچنین دانشجویان باید شناسنامه، مدارک تحصیلی، ریز نمرات و سایر مدارک مورد نیاز را ترجمه و به تایید سفارت آلمان برسانند. در صورت داشتن مدرک زبان در سطح B1، دانشجویان می توانند در کشور آلمان قبل از تحصیل در دانشگاه، سطح زبان آلمانی خود را در کالج های زبان تقویت نموده و بعد از گرفتن مدرک زبان وارد دانشگاه شوند.

شرایط تحصیل در آلمان در تخصص وکلای مشهور و مجرب موسسه حقوقی ملک پور بوده و میتوانید جهت کسب اطلاعات بیشتر از وکلا و مشاوران موسسه حقوقی ملک پور در زمینۀ شرایط تحصیل در آلمان و چگونگی اخذ پذیرش آلمان و امکان تحصیل در آلمان رایگان مشاوره دریافت نمایید.

 

موسسات آموزش عالی در آلمان به چند دسته تقسیم می شوند

 • دانشگاه
 • دانشگاههایی با تاکید بیشتر در علوم کاربردی و نظری
 • دانشکده های مدیریت بازگانی
 • موسسات فنی و حرفه ای (Fachhochsehule)
 • کالج های موزیک و هنر(Masikana kunsthochschule)
 • کالج های تربیت معلم
 • دانشکده تربیت بدنی(Sporthochsehule)

 

شرایط تحصیل در آلمان در تخصص وکلای مشهور و مجرب موسسه حقوقی ملک پور بوده و میتوانید جهت کسب اطلاعات بیشتر از وکلا و مشاوران موسسه حقوقی ملک پور در زمینۀ شرایط تحصیل در آلمان  و چگونگی اخذ پذیرش آلمان و امکان تحصیل در آلمان رایگان مشاوره دریافت نمایید.

 

دوره کارشناسی

دوره کارشناسی در کشور آلمان  به مدت چهار سال و به زبان آلمانی ارائه می شود لذا علاقمندان به تحصیل در مقطع کارشناسی باید مدرک زبان آلمانی در سطح B2 داشته باشند. همچنین داشتن مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی با معدل بالای ۱۴ از دیگر شروط پذیرش در مقطع کارشناسی دانشگاههای آلمان می باشد. در مقطع کارشناسی،  دانشجویان از ۱۰ ساعت حق کار در هفته برخوردار بوده که سطح دستمزدها در این کشور به ازای هر ساعت کار در حدود ۸ تا ۱۰ یورو می باشد.

دوره کارشناسی ارشد

طول دوره کارشناسی ارشد آلمان ۲ سال است. دانشجویان علاقمند به تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد می باید مدرک کارشناسی در رشته مرتبط را داشته باشند. در برخی از مواقع ممکن است صلاحیت مدرک کارشناسی اخذ شده از دانشگاههای خارج از کشور آلمان، معتبر شناخته نشود که در اینصورت دانشجو امکان تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد را نخواهد داشت. دوره کارشناسی ارشد به زبان آلمانی برگزار می گردد لذا داشتن مدرک زبان آلمانی در سطح B2 الزامی است. در تعداد محدوی از دانشگاهها و رشته ها، دوره کارشناسی ارشد به زبان انگلیسی برگزار می گردد. در اینصورت مدرک زبان ایلتس آکادمیک با نمره ۶٫۵ مورد نیاز می باشد. تحصیل در دانشگاههای خصوصی با پرداخت شهریه به زبان انگلیسی امکانپذیر می باشد. دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد از ۲۰ ساعت حق کار در هفته برخوردار می باشند.

دوره دکتری

مدت دوره دکتری در آلمان بین ۳ تا ۵ سال بسته به رشته دکتری متغیر می باشد. با توجه به اینکه در برخی از رشته ها به ویژه در رشته های فنی و مهندسی دوره های دکتری به زبان انگلیسی ارائه می شود لذا داشتن مدرک زبان آیلتس آکادمیک با نمره ۷ کافیست و نیازی به داشتن مدرک زبان آلمانی در این رشته ها نمی باشد. در صورت برگزاری دوره دکتری به زبان آلمانی داشتن مدرک زبان آلمانی در سطح B2 ضرورت پیدا خواهد کرد.  دوره دکتری پژوهش محور بوده و دانشجویان موظف به ارائه تز تحقیقاتی دسته اول هستند.  لذا  دانشجویان جهت اخذ پذیرش دکتری آلمان، می بایست علاوه بر داشتن معدل بالا و اخذ مدرک کارشناسی ارشد مرتبط با دوره دکتری از دانشگاههای معتبر، استاد مشاور برای پشتیبانی از تز دکتری خود را در بدو امر یافته و تایید ایشان را برای معرفی به دانشگاه اخذ نمایند. دانشجویان مقطع دکتری از ۳۰ ساعت حق کار هفتگی برخوردار بوده و می توانند به ازای هر ساعت بین ۸ تا ۱۰ یورو درآمد داشته باشند.  همچنین امکان اخذ بورس تحصیلی در مقطع دکترا وجود دارد که با توجه به رقابت شدید بین دانشجویان خارجی، اخذ بورس تحصیلی دشوار می باشد.

شرایط تحصیل در آلمان در تخصص وکلای مشهور و مجرب موسسه حقوقی ملک پور بوده و میتوانید جهت کسب اطلاعات بیشتر از وکلا و مشاوران موسسه حقوقی ملک پور در زمینۀ شرایط تحصیل در آلمان  و چگونگی اخذ پذیرش آلمان و امکان تحصیل در آلمان رایگان مشاوره دریافت نمایید.

 

هزینه های تحصیل

دانشگاههای آلمان رایگان می باشند لذا شهریه ای بابت دانشگاههای دولتی پرداخت نمی شود اما هزینه های زندگی ( خورد و خوراک و خوابگاه) در آلمان نسبت به سایر کشورهای اروپایی درحد متوسط بوده و در حدود ۸۰۰ یورو در ماه خواهد بود.

اقامت پس از تحصیل

دانشجویان پس از تحصیل به مدت حداکثر ۱۸ ماه فرصت دارند کاری را در آلمان متناسب با رشته تحصیلی خود پیدا کنند. برای این منظور دانشجویان باید درخواست اقامت خود را در اداره اتباع خارجه به ثبت برسانند.

شرایط تحصیل در آلمان  در تخصص وکلای مشهور و مجرب موسسه حقوقی ملک پور بوده و میتوانید جهت کسب اطلاعات بیشتر از وکلا و مشاوران موسسه حقوقی ملک پور در زمینۀ شرایط تحصیل در آلمان  و چگونگی اخذ پذیرش آلمان و امکان تحصیل در آلمان رایگان مشاوره دریافت نمایید.

 

وضعیت الحاق افراد خانواده

در آلمان در بدو امر صدور ویزای تحصیلی، اجازه اقامت به همراهان ( همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال ) فرد دانشجو داده نمی شود اما پس از ثبت نام دانشجو و حضور در دانشگاه، همراهان فرد دانشجو می توانند به فرد دانشجو ملحق شوند.

این مقاله برای شما همراهان همیشگی موسسه مشاوره ای MIE (با همکاری موسسه حقوقی ملک پور) در خصوص شرایط تحصیل در آلمان نگارش شده تا متقاضیان محترم با شرایط تحصیل در آلمان در دوره های کارشناسی، شرایط تحصیل در آلمان در مقطع کارشناسی ارشد و شرایط تحصیل در آلمان  در مقطع دکتری، ، مدت زمان تحصیل  دوره های آموزش عالی در آلمان ، هزینه تحصیل در آلمان، وضعیت کار حین تحصیل در آلمان، وضعیت همراهان حین تحصیل در آلمان،  آشنا شده و با آگاهی کامل کشور آلمان را برای تحصیل در دوره های آموزش عالی انتخاب نمایند.

شرایط تحصیل در آلمان در تخصص وکلای مشهور و مجرب موسسه حقوقی ملک پور بوده و میتوانید جهت کسب اطلاعات بیشتر از وکلا و مشاوران موسسه حقوقی ملک پور در زمینۀ شرایط تحصیل در آلمان  و چگونگی اخذ پذیرش آلمان و امکان تحصیل در آلمان رایگان مشاوره دریافت نمایید. تلفن های دفاتر وین و همچنین دفاتر همکار ما در ایران در وبسایت ما موجود میباشند. با تشکر از اینکه این مقاله را تا به انتها مطالعه فرمودید و آرزوی موفقیت برای شما عزیزان و همراهان همیشگی .

 

48 پاسخ
 1. Maede گفته:

  با عرض سلام و وقت به خیر خدمت جناب دکتر
  من ۱۸ سالمه و مشغول تحصیل پرستاری در یکی از دانشگاه های دولتی هستم،میخواهم بعد در ۲۴ سالگی برای تحصیل دندانپزشکی به المان بروم,میخواستم بدونم برای این رشته فقط مدرک B2 نیازه؟ و حداقل باید چقدر پس انداز داشته باشم تا اونجا مشکل مالی برام پیش نیاد؟

  پاسخ
  • m.n گفته:

   با سلام دوست عزیز
   بعد از اتمام رشته ی پرستای باید یا در آزمون ورودی شرکت نمایید که به زبان آلمانی میباشد یا وارد دوره های کالج 1 ساله شوید و بعد از آن وارد دانشگاه برای تحصیل دندانپزشکی
   سطح زبان شما کافی است ولی برای قبولی در آزمون ورودی تسلط زیادی به زبان لازم است

   پاسخ
 2. معراج بهرامی گفته:

  سلام خدمت استاد عزیز و بزرگوار . سپاس گذار میشوم اگر به سوال بنده پاسخ دهید
  من دارای مدرک کارشناسی آی تی با معدل 17 هستم و میخواستم برای ارشد اقدام کنم اما فوق دیپلم من رشته ی دیگری است و اصلا مرتبط با آی تی نیست و همینطور مدرک پیش دانشگاهی ندارم آیا مشکلی پیش نخواهد آمد برای پذیرش ؟؟

  پاسخ
  • ghazaleh salehi گفته:

   با سلام و عرض ادب برای پذیرش در آلمان باید قبولی دانشگاه سراسری و همچنین مدرک زبان b2 آلمانی را اخذ نمایید. مشکلی از نظر غیر مرتبط بودن رشته تان ندارید پیشنهاد میکنیم جهت مشاوره کاملتر با دفاتر ما از طریق شماره 021.49196000 تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 3. Ali گفته:

  سلام و با عرض خسته نباشید
  بنده فوق دیپلم جوشکاری دارم و مدارک فنی حرفه ای هم دارم
  شانسی دارم برا ادامه تحصیل؟؟
  سربازی هم نرفتم

  پاسخ
  • P.Taghavi گفته:

   با سلام و عرض ادب. دوست عزیز برای پذیرش تحصیلی در آلمان باید مدرک زبان B2 آلمانی را اخذ نمایید. از این رو شما می توانید با ویزای دوره زبان و یا تحصیلی ورود پیدا کنید و سپس برای ویزای تحصیلی آلمان اقدام کنید. پیشنهاد میکنیم جهت مشاوره کاملتری در این باب با دفاتر ما از طریق شماره 021.49196000 تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و عرض ادب در صورت اخذ مدرک زبان المانی میتوانید اقدام نمایید.جهت مشاوره تکمیلی و تخصصی در این مورد با دفاتر ما تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 4. محسن گفته:

  با عرض سلام خدمت استاد عزیز بنده 24 سالمه و مدرک مهندسی مکانیک گرایش ساخت و تولید با معدل 15.84 دارم و همچنین 3 سال سابقه کار دارم از اونجایی که من هنرستانی بودم و در دانشگاه های فنی،کاردانی دوره روزانه وکارشناسی رو در دوره شبانه پشت سر گذاشتم آیا شرایط ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در کشور آلمان دارم؟ چه مدرکی بیشتر نیازه انگلیسی یا آلمانی؟

  پاسخ
 5. محمد گفته:

  با سلام و عرض ادب خدمت استاد ملک پور عزیز
  سوالی داشتم از محضر استاد بنده لیسانس حقوق از دانشگاه آزاد ایران با معدل 16 برای گرفتن پذیرش و ادامه تحصیل در مقطع ارشد حقوق بین الملل در دانشگاه های آلمان داشتن مدرک زبان آلمانی بهتر است یا زبان انگلیسی به عبارت دیگر این رشته بیشتر به چه زبانی تدریس می شود در آلمان؟

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام مدرک زبان المانی بیشتر به شما کمک میکند.پیشنهاد میکنیم جهت مشاوره با دفاتر ما از طریق شماره 021.49196000 تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 6. سعید گفته:

  با عرض سلام و خسته نباشید
  یه سوالی خدممتان داشتم که آیا با مدرک تافل هم میتوان برای دانشگاه های دولتی آلمان اقدام کرد و اصلا شانسی در گرفتن ویزا با تافل هست یا خیر؟ چون شما فقط راجع به آیلتس نوشته بودید خواستم اگه زحمتی نیست در این خصوص توضیح بفرمایید. ممنون.

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و عرض ادب جهت تحصیل رایگان باید مدرک b22 المانی داشته باشید. پیشنهاد میکنیم جهت مشاوره با دفاتر ما از طریق شماره 021.49196000 تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 7. زهرا گفته:

  با سلام خدمت اقای ملک پور میخواستم بدونم اگه الان اقدام بکنم برای ویزای تحصیلی المان چه زمانی ویزا برای من صادر میشه؟میخواستم برای مقطع کارشناسی ارشد اقدام کنم ۳۰ سالمه مدرک b1المانی دارم ایا برای تحصیل در مقطع ارشد به سابقه کار نیاز هست؟ و معدل چقدر تاثیر داره معدل کارشناسیم ۱۵/۱۷از دانشگاه غیرانتفاعی هست؟

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و وقت بخیر به علت شرایط و قوانین کنونی وقتهای سفارت المان بسیار طولانی بوده و به زودی این امر محقق نمیگردد. پیشنهاد میکنیم جهت مشاوره کاملتر با دفاتر ما از طریق شماره 021.49196000 تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 8. امیر گفته:

  با سلام و درود فراوان به استادان گرامی
  بنده در حال تحصیل در رشته انسانی در سال یازدهم هستم و قصد دارم در اینده رشته حقوق بخونم
  میخواستم بدونم میتونم بعد از کنکور در دانشگاه های رایگان المان درس بخونم تو این رشته یا حالا رشته های دیگه ای ک ب رشته انسانی مربوط باشه
  و بعد بهتره از الان برم زبان المانی یاد بگیرم یا ن و شرایط چجوری من از الان دنبالش هستم ک یه موقع دیر نشه لطفا راهنمایی کنید
  ممنون از شما و راهنمایی های کاربردی تون

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و عرض ادب پس از کنکور و پس از اخذ مدرک زبان المانی b22 میتوانید برای تحصیل در المان اقدام نمایید. پیشنهاد میکنیم جهت مشاوره کاملتر با دفاتر ما از طریق شماره 021.49196000 تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 9. عماد حسین پور گفته:

  سلام
  سن 28 متاهل همسرم 24 ساله هستند..من مدرک فوق لیسانس نرم افزار کامپیوتر بامعدل 17 دارم
  بدون سابقه کار
  بدون مدرک زبان
  از چه طریقی میتوانم اقامت آلمان بگیرم..خواهشمندم همراهی فرمائید..

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و عرض شما در صورت اخذ مدرک زبان المانی میتوانید جهت تحصیل در المان اقدام نمایید. پیشنهاد میکنیم جهت مشاوره کاملتر با دفاتر همکار ما تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 10. ali گفته:

  با سلام و خسته نباشید
  اینجانب۳۱ ساله و دارای مدرک کارشناسی ارشد مکانیک از دانشگاه آزاد هستم. آیا امکان ادامه تحصیل اینجانب در مقطع کارشناسی رشته معماری در آلمان مقدور هست؟؟؟؟
  ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.

  پاسخ
  • mie.editor2 گفته:

   با سلام و عرض ارادت. با توجه به شرایط سنی شما شانس ویزا برای تحصیل از ابتدا در کشور آلمان اندک می باشد. برای اخذ اطلاعات بیشتر در این خصوص می توانید با دفاتر ما از طریق شماره ۴۹۱۹۶۰۰۰ (۰۲۱) ارتباط بگیرید.

   پاسخ
 11. mie editor2 گفته:

  باسلام من دانشجوی مقطع کاردانی رشته ی مترجمی زبان انگلیسی (دانشگاه علمی کاربردی)هستم و ۲ سوال دارم اول کدوم یکی از کشورهای المان و فرانسه برای من مناسب هست و دوم اینکه بهتر است برای مقطع کارشناسی یا ارشد برای تحصیل در این کشورها اقدام کنم؟ (توجه داشته باشید که مدرک زبان ایلتس وکشور مقصد را ندارم)

  پاسخ
  • mie editor2 گفته:

   با سلام و عرض ادب. شرایط سنی شما باید مورد بررسی قرار گیرد. برای اخذ پذیرش در هر یک از مقاطع مدرک زبان مورد نیاز است. پیشنهاد میکنیم برای اخذ اطلاعات تکمیلی متناسب با شرایط خود از طریق شماره ۴۹۱۹۶۰۰۰ (۰۲۱) با دفاتر ما ارتباط بگیرید.

   پاسخ
 12. mie editor2 گفته:

  با سلام و وقت بخیر. با توجه به رایگان بودن تحصیل در کشور آلمان شرایط سنی برای امر ویزای این کشور بسیار اهمیت دارد. برای اخذ پذیرش دکتری باید حتما رزومه همسرتان از جمله سطح زبان، مقالات بین المللی، معدل و نمرات و …. مورد بررسی قرار گیرد. ایشان می توانند در مقطع ارشد یا دکتری تنها در رشته مرتبط با کارشناسی یا رشته های مدیریتی یا بیزنس اقدام نمایند. برای دریافت اطلاعات بیشتر و اخذ پاسخ تمامی سوالات خود پیشنهاد می شود با دفاتر ما ارتباط بگیرید.

  پاسخ
 13. mie editor2 گفته:

  سلام اقای دکتر اول از همه بسیار ممنون بابت صحبت های پر انرژی تون و وقتی ک برای پاسخ ب سوالات ما میزارید. اقای دکتر ما یک.خانواده ی سه نفره هستیم خودم ۲۹ ساله و کارشناسی کامپیوتر دارم یک دختر ۲سال و نیمه دارم و همسرم هم ۳۳ساله هست و الان دانشجوی ترم اخر ارشد علوم سیاسی هست. البته رشته کارشناسی ایشون تغذیه ی علوم دامی بوده بعد بخاطر شغلش در وزارت خارجه ارشد رو علوم سیاسی خوندن . همسر من ثبت چند اختراع دارن و یک مدال طلا بابت یکی از اختراعاتشون از ژنو در سال ۲۰۰۷ دارن. بین مدرک کارشناسی تا ارشدشون هم شیش سال فاصله هست با حقوق کارمندی ماهی دو میلیون تومان و یک منزل ک در صورت محاجرت اونو اجاره بدیم و با توجه به رشته و اختراعات و مدرک ایا میشه در کشور المان بورسیه برای همسرم بگیریم با توجه به اینکه گفتید بورس رایگان هست پس نباید هزینه خاصی براب دانشگاه و دروس داد? درصورت محاجرت حقوق ماهانه دولتی نداریم جز کرایه ای ک بابت خونه دستمون بیاد ایا با این شرایط محاجرت ریسک بزرگی به حساب میاد? من خودم همیشه به همسرم میگم باید مثبت ببینیم و ازین سکون ک زندگی ما ایرانی ها با این درامد ها و سبک زندگی داره در بیایم و به فکر رشد و پیشرفت باشیم. همسر من علاقه مند به رشته های ژنتیک و خون شناسی هست ایا میشه برای ارشد این رشته ها اقدام کرد و اگر پذیرش و بورس گرفت با اجازه ی کاری ک میدن کار کزدن هردونفر لازمه? با توجه به هزینه ای ک برای یک ماه خانواده ۱۴۰۰یورو حدودا ک گفتید کارکزدن هر نفر حدودا چفدر درامد بهمن میده و منم باید دنبال کار باشم? یک سوال دیگه اینکه تا چه سنی میشه برای بورس اقدام کرد یعنی ما دوسال فرصت داریم تا برای بورس همسرم برای ارشد یا دکتری اقدام کنیم و اینکه ارشد و دکتری کدومش احتمال پذیرش در این رشته ها ک گفتم وجود داره با توجه به رشته های قبلیش احتمال پذیرش هست? درکل میخواهم ببینم عدم ارتباط بین رشته هاش مانعی براش نیست و اینکه ارشد شرکت کنه یا دکتری . این رشته ها هم بورس رایگان دارند یا نه نمیدونم زیر شاخه های پزشکی به حساب میان یا نه. بازم ممنون منتظر پاسختون هستم سپاس

  پاسخ
 14. mie editor2 گفته:

  با سلام و عرض ادب. برای اخذ پذیرش از دانشگاه های آلمان باید مجددا درخواست نمایید. ما برای پناهندگی خدماتی نداشته و به هیچ عنوان این راه را به شما توصیه نمی کنیم. برای دریافت اطلاعات بیشتر با دفاتر ما تماس بگیرید.

  پاسخ
 15. mie editor2 گفته:

  باسلام.مینا هستم از شیراز .من که ۳۰ سال پیش در دانشگاه دولتی ایران پدیرش شده ام.آیا می توانم با این پذیرش در خواست پذیرش دانشگاه های آلمان رو داشته باشم.سوال دیگرم اینه که آیا میتوان در آلمان درخواست پناهندگی اجتماعی کرد؟ وسوم اینکه پناهندگان بعد از چند سال می توانند به ایران بر گردند؟

  پاسخ
 16. mie editor2 گفته:

  با سلام و احترام. کشور آلمان به علت شرایط رایگان تحصیلی ریزبینی خاصی بر روی رزومه متقاضیان دارد. معدل نیز برای دریافت پذیرش مورد نظر می باشد. لطفا برای اخذ اطلاعات بیشتر با دفاتر ما تماس حاصل نمایید.

  پاسخ
 17. mie editor2 گفته:

  با سلام میخواستم بپرسم معدل دانشگاهی(کارشناسی)چه قدر برای ادامه تحصیل به خصوص در آلمان تاثیر داره؟ حداقل معدل چه قدر باید باشه؟

  پاسخ
 18. مشاور حقوقی گفته:

  با عرض سلام و خسته نباشید جناب ملک پور.آقای دکتر،من در حال اتمام مقطع فوق لیسانس در دانشگاه آزاد تهران جنوب هستم و قصد اقدام جهت مهاجرت تحصیلی به آلمان و یا کانادا رو دارم.می خوام کلیه کارهام رو بسپارم دست یک دفتر مهاجرت تا خودش کارهارو صورت بده.با خط جدید موسسه Mie هم تماس میگیرم صدا درست نمیاد.تمام رزومه من برای حتی بورس هم خوبه بجز مدرک آیلتس که در حال گذراندن آن برای آمادگی هستم.لطفا راهنمایی بفرمایید.ممنون

  پاسخ
  • مشاور حقوقی گفته:

   با عرض پوزش در باب تماس با دفتر مرکزی !
   لطفا شرایط خود را در همین بخش به صورت کامل ذکر نمایید تا بتوانیم راهنمایی ها اولیه را به شما ارائه نماییم . با تشکر

   پاسخ
 19. farnaz گفته:

  سلام و خسته نباشید خدمت دکتر ملک پور عزیز
  من فارغ التحصیل مقطع کارشناسى رشته حقوق از دانشگاه دولتى با معدل ١۶/۵٣ هستم و ٢٣سال سن آیا امکان ادامه تحصیل در مقطع کارشناسى ارشد در آلمان براى من وجود دارد؟چه شرایطى لازم است؟در ضمن من به همراه همسرم میخواهیم اقدام کنیم فارغ التحصیل رشته پرستارى از دانشگاه دولتى است که قصد ادامه تحصیل در رشته پزشکى را دارد،مدرک زبان آلمانى نداریم ولى تازگى اقدام کردیم براى کلاسهاى زبان،هزینه هردو ما چقدر میشود؟آیا خوابگاه تعلق میگیرد؟لطفا راهنماییمون کنین

  پاسخ
  • مشاور حقوقی گفته:

   با سلام جهت تحصیل در دانشگاه های کشور آلمان قبل از هر گونه اقدامی باید دارای مدرک زبان باشید. البته برای شما پیشنهاد ویژه ای نیز داریم میتوانید جهت اطلاع از این پیشنهاد با دفتر مرکزی Mie اتریش تماس حاصل نمایید.

   پاسخ
 20. مریم نوذری گفته:

  سلام خسته نباشید.دخترم پشت کنکوریه،رشته تجربی میخواد پزشکی بخونه و دختر دومم ۱۴ سالش هست.عمشون هم برلین هست. برای تحصیل دربرلین چطور باید اقدام کرد .ایا مدرسه شبانه روزی خیلی هزینه اش زیاده ممنون میشم راهنمایی بکنین

  پاسخ
  • مشاور حقوقی گفته:

   با سلام
   برای تحصیل در دانشگاه های آلمان نیازمند مدرک زبان آلمانی هستید و قبل از دریافت پذیرش باید مدرک زبان خود را ارائه نمایید . هزینه های مدارس در کشور آلمان نیز متفاوت است و شرایط متفاوتی دارند . میتوانید جهت کسب اطلاعات بیشتر میتوانید با دفتر مرکزی MIE اتریش یا سایر دفاتر همکار مستقل در ایران یا جهان تماس حاصل نمایید .

   پاسخ
 21. Karen گفته:

  با عرض سلام و وقت بخیر.
  بنده فارغ التحصیل رشته حقوق دانشگاه آزاد با معدل ۱۷ میباشم و دارای مدرک b1 زبان آلمانی از موسسه گوته.آیا شرایط برای ادامه ی تحصیل مقطع کارشناسی ارشد حقوق بین الملل در آلمان با شرایط بنده فراهم هست؟؟پیشاپیش از پاسخگویی شما سپاسگزارم

  پاسخ
  • مشاور حقوقی گفته:

   با سلام
   شرایط اولیه شما مناسب میرسد ولی باید دید که دانشگاه برای سطح کارشناسی ارشد با مدرک B1 به شما پذیرش میدهد یا خیر . بهتر است با دفتر مرکزی MIE اتریش تماس حاصل نمایید تا شرایط شما بررسی گردد تا بتوانیم بهتر شما را راهنمایی نماییم . همچنین برای شما پیشنهاد ویژه ای نیز داریم .

   پاسخ
 22. پگاه فرصت کار گفته:

  سلام خسته نباشید اقای ملک پور بنده دانشجوی ترم یک لیسانس معماری ناپیوسته هستم دانشگاه ازاد ۲۶ سال سن دارم در حال یادگیری زبان B1 هم هستم خواستم بدونم با این شرایط کی باید واسه سفارت اقدام کنم لطف میکنین راهنماییم کنین

  پاسخ
  • مشاور حقوقی گفته:

   با سلام
   دقیقا متوجه سوال شما نشده ایم . آیا پذیرش از دانشگاه های آلمان دارید ؟ زیرا سفارت رفتن شما بدون پذیرش کاملا بی فایده است .لطفا سوال خود را واضح تر مطرح نمایید یا با دفاتر همکار واقع در ایران تماس حاصل نمایید .

   پاسخ
 23. maede گفته:

  سلام اقای ملک پور خسته نباشید
  من ١٨ سال دارم و دیپلم انسانی هستم با معدل ١۵ و شرایط مالی خانواده متوسطِ شما در یکی از فایل هاتون گفته بودین تنها راه برای کسانی که دیپلم دارن یا ١٨ سالشونه اینکه میتونن بیان المان در یک کالج خصوصی ثبت نام کنند که هزینه ش ۵٠ میلیون میشه در اونجا تحصیل کنند به مدت ١ سال و بعد میتونن برن دانشگاه دولتی المان و بصورت رایگان تحصیل کنند آیا واقعا این امکان پذیره؟شرط معدل لازم نیست؟ و ۵٠ میلیون شامل چه چیزایی میشه؟ و در اون یکسال من میتونم زبان المانی هم اونجا یادبگیرم؟ من اطلاعاتم در این زمینه کمه لطفا راهنماییم کنید علاقه زیادی به تحصیل در خارج از کشور مخصوصا المان و اتریش دارم چه راهایی دیگه ای برای تحصیل در این سن در المان و اتریش وجود داره؟ ممنون میشم جواب بدین??

  پاسخ
  • مشاور حقوقی گفته:

   با سلام
   این امکان در حال حاضر وجود دارد ولی باید شرایط کاملا با شما بررسی گردد تا بتوان به نتیجه قطعی رسید . شما میتوانید با دفتر مرکزی MIE اتریش تماس حاصل نمایید تا بتوانیم مراحل بعدی را به اطلاع شما برسانیم .

   پاسخ
 24. شقایق گفته:

  با سلام و وقت به خیر
  من ۲۵سال دارم و در مقطع کارشناسی معماری فارق التحصیل شده ام، و قصد ادامه تحصیل در رشته نقاشی در آلمان دارم.
  هنوز مدرک زبان آلمانی دریافت نکرده ام، دایی من نیز ساکن آلمان است. لطفا مرا راهنمایی کنید که از چه طریقی سریعتر میتوانم اقدام کنم؟ آیا داشتن مدرک زبان الزامی است یا میتوان دوره زبان را در آلمان بگذرانم؟ شرایط برای گرفتن ویزای توریستی برای من مهیاست؟ و آیا میتواند تاثیری برای گرفتن ویزای تحصیلی داشته باشد؟ از وقتی که میگذارید سپاسگزارم

  پاسخ
  • مشاور حقوقی گفته:

   با سلام
   به صورت کلی تحصیل در دانشگاه های آلمان نیازمند مدرک زبان است و امکان خواندن زبان آلمانی در خود آلمان نیز دارای شرایط خاصی است . برای شما پیشنهاد ویژه ای داریم میتوانید با دفتر مرکزی MIE اتریش تماس حاصل نماییم تا اطلاعات بیشتر به شما ارائه گردد .

   پاسخ
 25. مشاور حقوقی گفته:

  به تازگی شرایط ویژه ای برای تحصیل در کشور آلمان به زبان آلمانی آماده شده است . شما میتوانید جهت دریافت این شرایط با ما تماس حاصل نمایید تا اطلاعات بیشتری را ملاحظه نمایید .

  پاسخ
 26. مشاور حقوقی گفته:

  سلام خسته نباشید…برای تحصیل در دانشگاه های المان باید چه شرایطی داشته باشیم…من پیش دانشگاهی ام رشته تجربی و میخام بعده اینکه دیپلم گرفتم در دانشگاه های المان پزشکی بخونم…هدفم کنکور باشه یا معدل چهارم برای دانشگاه المان..اخه هرکی ی چیزی میگه..لطفا راهنماییم کنید.. کامل برام توضیح بدید..ممنون

  پاسخ
 27. موسی بلالی اوصیا گفته:

  با عرض سلام و وقت بخیر خدمت جناب دکتر ملک پور و تیم همکار، خدا را سپاس میگویم که هنوز انسان های خیر خواهی در این کره خاکی همچون شما میزیند.
  بنده ۲۹ سال دارم و کارشناسی و کارشناسی ارشد مهندسی مکانیک در گرایش ساخت و تولید از دانشگاه سراسری دارم. قصد بنده برای ادامه تحصیل در آلمان است که به نظرم سریعترین روش برای رسیدن به پوزیشن کاری است، و به دلیل اینکه اندوخته چندانی ندارم، تحصیل را بهترین روش یافتم، بر اساس تحقیقات بنده خواندن مستر مجدد، سریعترین روش در این مسیر است، ولی از دوستان شنیده ام که اگر قصد ادامه تحصیل در مقطع ارشد ساخت و تولید را داشته باشم، به دلیل اینکه قبلا در این رشته و مقطع فارغ التحصیل شده ام امکان رد کردن ویزا بنده در سفارت وجود دارد. ازین رو و همچنین به دلیل علاقه شخصی قصد ادامه تحصیل در رشته ام بی ای در گرایش صنعتی را دارم. در ضمن بنده آیلتس ۶.۵ دارم و قصد اقدام برای کورس انگلیسی را دارم. البته آشنایی با زبان آلمانی در حد A1 را هم دارم. متاسفانه اکثر دانشگاه ها در ابن رشته شهریه های سنگینی دارند. پس تحقیقات بنده توانستم چند دانشگاه با هزینه قلیل یا رایگان پیدا کنم، ولی تقزیبا تمام آنها یا هوخشوله بوده اند یا علمی کاربردی. حال با توجه به اینکه بنده قصد ادامه تحصیل ندارم، آیا مدرک این موسسات هوخشوله و یا علمی کاربردی اعتباری به اندازه دانشگاه برای پیدا کردن کار دارند یا خیر؟ سوال دوم اینکه به نظر شما با خواندن ام بی ای میتوانم پوزیشن بهتر با درآمد بیشتری پیدا کنم، یا خواندن ساخت و تولید مجدد بهتر است؟
  با سپاس فراوان

  پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.