شرایط تحصيل در مجارستان

شرایط تحصيل در مجارستان

شرایط تحصيل در مجارستان به عنوان یکی از راههای مهاجرت به مجارستان پس از گرفتن وکیل مهاجرت منجر به اخذ اقامت در مجارستان می شود ؟ آیا تحصيل در مجارستان و همچنین اخذ ویزای تحصیلی مجارستان و یا مهاجرت تحصیلی به مجارستان می تواند برای رشد علمی و فردی فرزندان ما مفید باشد ؟ مدارک تحصیلی در مجارستان مورد تأیید در تمام کشور های دنیا می باشد و ما با تحصيل در مجارستان می توانیم در کشور خود با آن شروع به فعالیت نماییم . شرایط تحصيل در مجارستان چگونه می باشد ؟ ما در این مقاله تمام موارد مرتبط با شرایط تحصيل در مجارستان را توضیح خواهیم داد و چنانچه نیازی به اطلاعات بیشتر و تکمیلی تر در این زمینه داشتید می توانید با موسسه مشاوره ای ام آی ای با همکاری موسسه حقوقی ملک پور تماس حاصل نمایید .
صدها هزار دانشجوی بین المللی هر ساله تقریبا در دو دهه اخیر در مجارستان حاضر و اقدام به تحصیل نمودند ، تحصیل مجارستان در بوداپست معروف به سیستم آموزش عالی با کیفیت خوب ، تاریخ شگفت انگیز و مکان های دیدنی زیبا ، یکی از محبوب ترین کشور ها در سطح بین المللی است . چنانچه  دانشجوی بین المللی هستید که به قصد تحصیل می خواهید وارد کشور مجارستان شوید ،  این مقاله را برای راهنمایی بیشتر در ابتدا بخوانید تا آگاهی داشته باشید که  چه مواردی  را برای هدف خود پیش رو دارید .. مجارستان برای تحصیل در رشته علوم تجربی مخصوصا در رشته هایی مانند پزشکی و دندانپزشکی فوق العاده می باشد که این دورس در دانشگاه semmelweis  در بوداپست ، Debercen  و Szeged برگزار می شود و همچنین برای تحصیل دامپزشکی در دانشگاه سنت ايستن این دوره برگزار می شود.

نظام تحصیلی ارائه شده برای درجه های پزشکی در نظر گرفته شده با کیفیت بالا توسط سازمان بهداشت جهانی و به طور مستقیم قابل انتقال به هر کشور اتحادیه اروپا می باشد .تعداد زیادی از دانشگاه های مجارستان  به صورت  تدریجی  این دوره ها را ارائه  نمودند  و بیشتر  هم به زبان انگلیسی برگزار می شود نسبت به  سایر زبان های  بین المللی مانند آلمانی .  بیشترین تقاضاها از دانشجوهای بین المللی کشورهای ایران، آلمان ، چین، فرانسه، برزیل، کانادا، ترکیه، برزیل، نروژ هست.

سیستم آموزش عالی در مجارستان :

آموزش عالی مجارستانی به دو قسمت زیر تقسیم میگردند :

-سیستم کالج

-سیستم دانشگاه

این در  صورتی است که کالج ها وابسته به یک دانشگاه به صورت مستقیم  هستند و به عنوان کالج های واسبته به  دانشگاه فعالیت می کنند.  دانشگاه ها معمولا  دوره های کالج و دانشگاه به صورت مستقیم  را بر گزار می کنند.  در نظام قدیم ، آموزش سطح کالج سه تا چهار سال طول می کشید ، جایی که به عنوان یک مدرک تحصیلی حداقل چهار سال برای تکمیل و حداکثر 5 سال به استثنای برنامه پزشکی شش ساله است.  اضافه بر این  ، مطالعات دانشگاهی  به دوره های کارشناسی (لیسانس) ، کارشناسی ارشد(فوق لیسانس) و دکترا(  ( phd در سه دوره مجزا تقسیم شده اند.

از سال 2005 – 2006   موسسات آموزش عالی مجارستان نسبت به تغییر مقررات سیستم نظام آموزشی نموده اند که در سیستم جدید هم کالج ها برنامه های مجزایی ارائه میدهند و هم دانشگاه ها  دوره های لیسانس، فوق لیسانس و دکترا را باتوجه به شرایط لازم اجرا میکنند، یعنی اینکه تمام مدارک دریافت شده قابلیت معادل سازی و همچنین ارزیابی در سراسر دنیا و اتحادیه اروپا را دارا هست.

همانطور که در کشورهای دیگر ، برخی از مدارک تحصیلی در سطح لیسانس در دسترس نخواهند بود ، بلکه به جای شروع کار با مدرک کارشناسی ارشد.این امکان وجود دارد .  نمونه هایی از قبیل مدارک عبارتند از : مطالعات پزشکی ، علوم دامپزشکی ، مطالعات دارویی و معماری و … .

شروع سال تحصیلی در مجارستان :

سال تحصیلی مجارستان از سپتامبر شروع میشودو تا ژوئن ادامه دارد  و  تعطیلات طولانی بین ترم ها نیز در ماه های ژوئیه و اوت  هستند .

کدام مطالعات در دانشگاه ها و دانشکده های مجارستان برای تحصیل امکان پذیر هست؟مطالعات پزشکی در SOTE مجارستان یکی از محبوب ترین گزینه های مطالعه است و شمار زیادی از دانشجویان بین المللی نیز در برنامه های دندانپزشکی ، داروئی و دامپزشکی شرکت می کنند . دومین برنامه جذاب لیسانس ، بر روی دیپلم های مختلف مهندسی تمرکز دارد.

دانشکده های تحصیلات عالی عموما در شهرهای بزرگ قرار دارند ، زیرا بیشتر  دانشجویان بین المللی در مجارستان در دانشگاه های بسیار عالی Semmelweis   دانشگاه پزشکی و  دانشگاه Corvinus در بوداپست تحصیل  می کنند .

همه کودکان در مجارستان از سن 6 تا 16 سالگی مجبور به شرکت در تحصیلات اجباری هستند. کودکان بین سه تا شش ساله می توانند به مهد کودک بروند.  دوره مهد کودک اجباری است.

آموزش اجباری با دوره پیش دبستانی اجباری در مهد کودک شورع می شود ، معمولا در سن 5 سالگی شروع می شود . از سن 6 تا 16 سالگی ، مدارس برای تمام مجارها اجباری است.  اکثر کودکان در مدارس دولتی آزاد حضور دارند.  هزینه های شخصی هزینه تحصیل پای خود فرد است ، اما توسط دولت یارانه دریافت می کنند .

پس از اتمام مدرسه ابتدایی ( általános iskola )، دانش آموزان می توانند بین سه گزینه انتخاب شوند : دبیرستان  ( gimnázium ) ، مدرسه حرفه ای ( szakmunkásképzö iskola ) یا مدرسه تجارت ( Szakközépiskola ). تمام مجارها باید 8 سال مدرسه ابتدایی و دو سال دیگر را در یکی از مدارس فوق تکمیل کنند.

برای تحصیل در دانشگاه مجارستانی (egyetem) یا کالج (Szakiskola / föiskola) شما نیاز به صدور گواهینامه تحصیلی متوسطه دارید.

سبک های آموزشی و رویکرد مساواتی

زبان رسمی در مدارس مجارستانی مجاری است. با این حال ،مدارسی وجود دارد که بسیاری از اقلیت های قومی و ملی (به عنوان مثال اقلیت های آلمانی ، رومانیایی ، اسلوونیایی ، صربی و کرواسی ) ممکن است از زبان خود به عنوان زبان اصلی یا دوم در کلاس استفاده کنند.

مدرسه گاندی  در شهر پچ اولین دبیرستان تأسیس شده است و با حضور Romas بود.  این مدرسه در سال 1992 توسط چندین سازمان رم ایجاد شد تا هدف از آن فراهم شود که کودکان رم بتوانند مدرک تحصیلی ) مدرک کارشناسی ) دریافت کنند . این مدرسه عمدتا توسط دولت مجارستان و همچنین اتحادیه اروپا تامین می شود .

ما در این مقاله تمام موارد مرتبط با مهاجرت به مجارستان از جمله مهاجرت تحصیلی به مجارستان و شرایط تحصيل در مجارستان را توضیح خواهیم داد و چنانچه نیازی به اطلاعات بیشتر و تکمیلی تر در این زمینه داشتید می توانید با موسسه مشاوره ای ام آی ای با همکاری موسسه حقوقی ملک پور در سراسر دنیا و یا با شعبه مرکزی در وین اتریش به صورت مستقیم تماس حاصل نمایید و در این خصوص و همچنین اخذ اقامت مجارستان مشاوره رایگان دریافت نمایید .

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.