شرایط بورسیه تحصیلی مجارستان

شرایط بورسیه تحصیلی مجارستان و راههای مهاجرت به مجارستان از جمله مهاجرت تحصیلی به مجارستان و شرایط گرفتن وکیل مهاجرت و یا شرایط اخذ اقامت مجارستان را می دانید ؟ راه ها و شرایط بورسیه تحصیلی مجارستان به چه ترتیبی می باشد ؟ اقدامات و شرایط بورسیه تحصیلی مجارستان چگونه است ؟ در این مقاله در باب شرایط بورسیه تحصیلی مجارستان ، راه ها و شرایط بورسیه تحصیلی مجارستان ، اقدامات و شرایط بورسیه تحصیلی مجارستان ، مراکز ارائه بورسیه تحصیلی مجارستان و شرایط بورسیه تحصیلی مجارستان و تاثیر مدرک زبان در شرایط بورسیه تحصیلی مجارستان را مطالب ارائه خواهیم نمود . در صورتی که مطالب مذکور مکفی نبود می توانید با موسسه مشاوره ای ام آی ای با همکاری موسسه حقوقی ملک پور ارتباط بگیرید .

برنامه کمک هزینه تحصیلی Hungaricum :

هزاران دانش آموز از سراسر جهان  برای تحصیلات عالی در مجارستان درخواست ادامه تحصیل می کنند.  شمار متقاضیان Stipendium Hungaricum  به طور مداوم افزایش می یابد و همچنین تعدادی بورس تحصیلی نیز در دسترس است . در سال تحصیلی 2017/2018  تقریبا 4000 دانش آموز می توانند تحصیلات خود را در مجارستان در برنامه Stipendium Hungaricum شروع کنند.

این برنامه بر اساس موافقت نامه های همکاری آموزشی دوجانبه بین وزارتخانه های مسئول آموزش در کشورهای فرستاده شده و مجارستان یا بین موسسات آموزش عالی است . در حال حاضر بیش از 50 مرکز ارسالی در این برنامه در چهار قاره مختلف شرکت دارند.

بورس تحصیلی دولتی دو جانبه

بورسیه های دولتی دو جانبه بر اساس موافقت نامه های همکاری علمی و آموزشی است که توسط دولت های دو کشور امضا شده است . به همین ترتیب ، شریک خارجی ، طرف مجارستانی برای دانشجویان خارجی ، محققین یا استادان در موسسات آموزش عالی یا موسسات علمی یا هنری ارائه می دهد.  هر شریک خارجی دارای دفتر ملی تحصیلی است که مسئولیت اعطای معترضان بالقوۀ خارج از کشور به شریک خارجی و نیز تنظیم پرونده های درخواستی متقاضیان خارجی آنها را بر عهده دارد . این دفاتر در داخل یا وابسته به وزارتخانه های خاص آموزش و پرورش هستند. در مجارستان ، مؤسسه تحصیلی ملی ، بنیاد عمومی Tempus است ، این بنیاد یک سازمان پس زمینه از وزارت منابع ملی مجارستان به نام (EMMI) می باشد .

مدرک تحصیلی می تواند توسط کشور تبعه فرد درخواست اعلام شود :

در این مورد ، متقاضیان ابتدا درخواست های خود را به دفتر ملی تحصیلی خود ارسال می کنند ، به همان ترتیبی که در مرکز مدنظر مورد نیاز است . (اداره مرکزی آنها را بر اساس یم سری از معیارها ارزیابی می کند و فهرست متقاضیان موفق را آماده می کند .) محققان نیز باید درخواست خود را در سیستم آنلاین Tempus Public Foundation ارائه دهند. اداره  Tempus عمومی ، لیستی از دانش پژوهان منتخب خود را در خارج از کشور اعلام می کند.

اراسموس + :

Erasmus +  برنامه ی اتحادیه ی اروپا برای آموزش ، جوانان و ورزش است.  هدف از آن برای شهروندان اروپایی آموزش ، کسب مهارت و خلاقیت است که در جامعه مبتنی بر دانش می باشد .

اراسموس + فرصتی برای بیش از 4 میلیون اروپایی برای تحصیل ، آموزش ، تجربه کار و داوطلب شدن برای تحصیل در خارج از کشور فراهم می کند .

اراسموس + کمک می کند که مبادلات دانشجوی و دانشجویان دکترا را در کشورهای برنامه درسی Erasmus +  و کشورهای عضو شریک کمک کند .

شما همچنین می توانید دوره خود را صرف تحصیل در خارج از کشور در یک کشور برنامه ای با یک دوره کارآموزی برای کسب تجربه کار کنید.

فرصت های تحصیلی در خارج از کشور برای دانشجویان در سطح کارشناسی و کارشناسی ارشد و همچنین متقاضیان دکترا در دسترس است.

دانش آموزانی که شرایط جسمی ، روحی یا پزشکی دارند ممکن است پس از انتخاب آنها برای تحصیل در خارج از کشور ، برای بورسیه مضاعف واجد شرایط شوند.

دوره تحصیلی شما در خارج از کشور می تواند از حداقل ( 1 دوره تحصیلی یا سه ماهه متغییر باشد ) تا حداکثر 12  ماه طول بکشد .

شما می توانید یک تبادل خارج از کشور با اراسموس + چندین بار به عنوان یک دانش آموز یا به عنوان یک کارآموز از این بورس بهره مند شوید ، اما کل زمان خود را در خارج از کشور ممکن است بیش از 12 ماه در یک دوره تحصیلی بیش از یکساله باشد.

اراسموس + برای همه زبان آموزان و کارآموزان در همه کشورهای عضو اتحادیه اروپا و همچنین در ایسلند ، لیختن اشتاین ، نروژ ، کشورهای عضو اتحادیه اروپا و کشورهای دیگر در بالکان غربی نیز در دسترس است.

علاوه بر این ، کشورهای همسایه غیر اتحادیه اروپا می توانند از ابتکاراتی که با هدف ارتقای فعالیت های جوانان و همچنین فرصت های تحصیل و آموزش در خارج از کشور بهره مند شوند .

برنامه بورس تحصیلی گارانتی

برنامه بورس تحصیلی کمک های گمرکی آمریكا در چارچوب بورسیه های آمریكا به منظور كاهش نابرابری های اقتصادی و اجتماعی و تقویت همكاری دوجانبه بین نروژ ، ایسلند ، لیختن اشتاین (كشورهای عضو) و كشورهای ذی نفع مانند مجارستان ایجاد شده است.

بورس تحصیلی یکی از مناطق برنامه های چندگانه کشورهای کمک کننده است که دانش آموزان ، معلمان و کارکنان را برای دستیابی به مهارت های جدید و کسب تجربه بین المللی آماده شده است .

4 فعالیتی که این بورسیه ارائه می نماید :

پروژه های تحرک در آموزش عالی

پروژه های تحرک در موسسات آموزشی

پروژه های همکاری میان موسسات بین موسسات آموزش عالی

آماده سازی تحصیل کننده

برنامه های کاربردی به صورت آنلاین ارائه می شوند .

سیاست آن برای ایجاد تحرک در دانشجو به چه شکل عمل می کند :

مؤسسات آموزش عالی مجارستان مدرک دریافت کمک های مالی را برای ایجاد همکاری با موسسات شریک در نروژ ، ایسلند و لیختن اشتاین اعطا می نمایند. اگر دانشجوی تحصیلی در یکی از این کشورها هستید و موسسه شما در مجارستان همکاری لازم را دارد ، باید در مورد بورس تحصیلی موجود در دفتر بین المللی دانشگاه خود این موضوع را بررسی کنید .

اگر قبل از شروع دوره تحرک ، حداقل دو ترم تحصیلی خود را تکمیل کرده باشید ، می توانید درخواست بورسیه تحصیلی کنید.  دانش آموزان ( از جمله دانشجویان دکتری ) دارای یک دوره تحصیلی  3 تا 12 ماه در یک سال تحصیلی این امکان را نیز دارند. دوره های مطالعه نباید کمتر از یک ترم باشد . همه دوره ها دارای اعتبار ECTS شناخته شده ای هستند که به نمره مدنظر  خود باید رسیده باشند.

طول مدت مقرر برای تحصیل باید بین 6 هفته و 12 ماه در یک سال تحصیلی باشد. در طول تحرک عملی شما ، شما همچنین باید  امتیاز ECTS مطلوب را کسب کنید و یا می توانید با یک مکمل دیپلم Europass برای جایگزینی اعتبارات ECTS جایگزین کنید.

مشارکت مدرسه در کورس تابستانی نیز مورد تایید می باشد. شما در تابستان مجاز به مطالعه 30 در روز در مجارستان هستید.

ما در این مقاله در باب مهاجرت به مجارستان و یا مهاجرت تحصیلی به مجارستان و شرایط بورسیه تحصیلی مجارستان ، راه ها و شرایط بورسیه تحصیلی مجارستان ، اقدامات و شرایط بورسیه تحصیلی مجارستان ، مراکز ارائه بورسیه تحصیلی مجارستان و شرایط بورسیه تحصیلی مجارستان و تاثیر مدرک زبان در شرایط بورسیه تحصیلی مجارستان را مطالب ارائه نمودیم . در صورتی که مطالب مذکور مکفی نبود می توانید با موسسه مشاوره ای ام آی ای با همکاری موسسه حقوقی ملک پور در سراسر دنیا و یا با شعبه مرکزی در وین اتریش به صورت مستقیم تماس حاصل نموده و ارتباط بگیرید .

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.