اقامت مجارستان و بررسی روش های آن

اقامت مجارستان و مهاجرت به مجارستان از طریق روش های مختلف و نکات مهم آن در این مقاله مورد بررسی و تحلیل علمی قرار می گیرد. کلیه نکات مهم و اصلی درباره اقامت مجارستان در این مقاله توضیح داده خواهد شد. ما در این مقاله قصد داریم به صورت مختصر راه های اخذ اقامت مجارستان را بررسی کرده و به طور گسترده در خصوص مهاجرت به مجارستان و  شرایط  اقامت مجارستان مباحثی را عرضه داده و در انتها پیشنهادات خود را ارائه کنیم. شما همواره می توانید با کارشناسان موسسه حقوقی ملک پور در تمامی زمینه های مرتبط با مهاجرت مشاوره رایگان تلفنی داشته و همچنین از ویدئوها و مقالات موسسه دیدن فرمایید.

در بخش دیدگاه ها نیز می توانید سوالات خود را مطرح نمایید و در زمانی کوتاه پاسخ بگیرید.

 • اقامت مجارستان و شرایط عمومی
 • اقامت مجارستان از طریق تحصیل
 • اقامت مجارستان از طریق کار
 • اقامت مجارستان از طریق سرمایه گذاری
 • اقامت مجارستان از طریق ازدواج
 • اقامت مجارستان از طریق تولد
 • اقامت مجارستان از طریق پناهندگی
 • اقامت مجارستان و ویزای توریستی مجارستان
 • اقامت مجارستان و مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزا
اقامت مجارستان شرایط اقامت مجارستان

شما میتوانید از طریق لینک روبرو با ما در ارتباط باشید و از کارشناسان موسسه مشاوره رایگان دریافت نمایید.

اقامت مجارستان و شرایط عمومی

مجارستان کشوری واقع در اروپای مرکزی به پایتختی شهر زیبای بوداپست می باشد. این کشور 10 میلیون نفری دارای وسعتی بالغ بر 93000 کیلومتر مربع بوده و در همسایگی کشورهای اسلواکی، اوکراین، اتریش، رومانی، صربستان، کرواسی و اسلوونی قرار دارد. زبان رسمی این کشور مجاری و دین رسمی آن مسیحی می باشد. مجارستان 11 امین مقصد گردشگری بزرگ جهان محسوب می شود. همچنین بزرگترین دریاچه اروپای مرکزی با نام بالاتون در این کشور واقع شده است.

اقامت مجارستان و اخذ پاسپورت مجارستان دارای مراحل مختلفی است. به منظور اخذ اقامت مجارستان ابتدا می بایست اجازه اقامت خود را از اداره مهاجرت مجارستان دریافت کنید. اخذ اقامت دائم مجارستان پس از گذشت 5 سال از زندگی در مجارستان و سکونت به مدت حداقل 6 ماه در هر سال قابل درخواست می باشد. سپس بعد از گذشت 3 سال از اخذ اقامت دائم مجارستان می توان با شرکت در آزمون های زبان و ادغام مدنی و تاریخ این کشور درخواست اخذ پاسپورت مجارستان نمود.

از جمله امتیازات اقامت مجارستان می توان به موارد زیر اشاره نمود.

 • هزینه های کم زندگی
 • نرخ مالیات پایین
 • شرایط آسان برای ثبت شرکت
 • وجود مدارس و دانشگاه های با کیفیت و دو زبانه

روش های اقامت در مجارستان به 6 دسته تقسیم بندی می شوند که شامل تحصیلی، کاری، سرمایه گذاری، پناهندگی، ازدواج و تولد می باشد که در ادامه به صورت کلی به هر یک از آن ها خواهیم پرداخت.

پناهندگی مجارستان 1 e1578932324960 شرایط اقامت مجارستان

اقامت مجارستان از طریق تحصیل

تحصیل در مجارستان در مقاطع ابتدایی تا سن 16 سالگی اجباری می باشد. نظام آموزشی مجارستان بر اساس نظام آموزشی اروپا موسوم به فرآیند بولونیا (آموزش کیفی بجای آموزش نمره محور) بوده و شامل سه روش نمره دهی 1(عالی) تا 5 (مردود)، 1(عالی) تا 3 (مردود) و A (عالی) تا F (مردود) می باشد. پیش دبستانی در مجارستان از سنین 3 تا 6 سال، دبستان از 6 تا 14 سال و دبیرستان از 14 تا 18 سال را شامل می شود. مدارس مجارستان در مقطع دبیرستان به دو دسته عادی و فنی و حرفه ای تقسیم بندی می شوند. به منظور ورود به دانشگاه در مجارستان آزمونی تحت عنوان ماتورا (کنکور اروپایی) از متقاضیان ورود به دانشگاه گرفته می شود. از جمله دانشگاه های کشور مجارستان می توان به موارد زیر اشاره کرد:

دانشگاه های دولتی دانشگاه های خصوصی
کوروینس آندراسی بوداپست
فنی و علوم اقتصادی بوداپست متروپولیتان بوداپست
هنرهای زیبا کینگ زیگموند
دبرسن اروپای مرکزی
پیچز

میانگین هزینه تحصیل در دانشگاه های مجارستان سالیانه 2،000 یورو در سال می باشد.

بورسیه تحصیلی مجارستان تحت عنوان Stipendium Hungaricum یا بورسیه تحصیلی کشور مجارستان برای دانشجویان بین المللی در مقطع لیسانس، فوق لیسانس و دکترا امکان پذیر می باشد. به منظور اخذ بورسیه دانشجو می بایست دارای رزومه تحصیلی و تحقیقاتی قوی باشد و شخصاً نسبت به اخذ بورسیه از دانشگاه های مجارستان اقدام کند. این دوره ها بدون پرداخت شهریه بوده و ماهیانه دارای کمک هزینه ای به میزان 130 تا 580 یورو می باشند. اسکان در طول دوران تحصیل رایگان بوده و برای تهیه مسکن ماهیانه مبلغ 120 یورو به عنوان کمک هزینه به دانشجو پرداخت خواهد شد. همچنین سالیانه تا سقف 205 یورو امکان بیمه درمان رایگان برای دانشجو وجود خواهد داشت. زمان درخواست بورسیه تحصیلی تا 15 ژانویه هر سال می باشد.

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای تحصیلی شامل موارد زیر می باشد.

 • تکمیل فرم درخواست ویزای تحصیلی
 • عکس پاسپورتی
 • پاسپورت با اعتبار حداقل 90 روز
 • کلاسه اثر انگشت
 • رسید پرداخت شهریه دانشگاه
 • رسید پرداخت هزینه درخواست ویزا به مبلغ 60 یورو
 • رسید سپرده بانکی
 • نمره زبان آیلتس بالای 6

سرمایه گذاری در کشور اتریش 1 شرایط اقامت مجارستان

دانشجو اجازه کار به مدت 20 ساعت در هفته را خواهد داشت.

همچنین اخذ ویزای همراه دانشجو برای مقاطع تحصیلی فوق لیسانس و دکترا امکان پذیر می باشد ولی همراه به جهت اشتغال به کار می بایست از اداره مهاجرت مجارستان اجازه کار دریافت کند.

امکان اخذ ویزای جستجوی کار پس از پایان تحصیلات در مجارستان و تبدیل آن به ویزای کار مجارستان وجود خواهد داشت.

اقامت مجارستان از طریق کار

اخذ ویزای کار مجارستان مستلزم داشتن پیشنهاد کاری بوده و نیازمند دانستن زبان انگلیسی یا مجاری در سطح عمومی می باشد. این نوع ویزا نیازمند داشتن ویزای نوع D موقت 30 روزه می باشد. به این منظور کارفرما می بایست درخواست نیروی کار خود را به اداره کار و مهاجرت مجارستان ارائه داده و منتظر فرآیند چاپ آگهی بین المللی نیروی کار بمانند. به منظور هرچه سریعتر پیدا کردن کار در مجارستان بهتر است به موسسات کاریابی بین المللی این کشور مراجعه نمائید. هزینه درخواست این نوع ویزا 60 یورو و مدت زمان رسیدگی به آن 70 روز می باشد.

اسامی برخی از مشاغل مورد نیاز برای کار در مجارستان به شرح زیر می باشد.

 • مدیر سئو
 • مدیر امور مالی
 • کارشناس IT
 • مدیر فروش
 • کارشناس توسعه بازار
 • کارشناس مدیریت منابع

اقامت مجارستان از طریق سرمایه گذاری

سرمایه گذاری در مجارستان از سه طریق سرمایه گذاری اقتصادی، ثبت شرکت و خرید ملک امکان پذیر می باشد. به منظور سرمایه گذاری اقتصادی می بایست در طرحی تحت عنوان طرح اقامتی Residency Bond ثبت نام کرده و مبلغ 360 هزار یورو به عنوان هزینه سرمایه گذاری در بخش های مورد نیاز مجارستان را به دولت مجارستان پرداخته و پس از گذشت 8 سال اقامت دائم مجارستان را اخذ نمایید. این طرح فعلاً برای ایرانیان و بسیاری از کشورهای دیگر امکان پذیر نمی باشد. همچنین می توان از طریق ثبت شرکت با هزینه ای معادل 15 هزار یورو و سرمایه اولیه 35،000 یورو و همچنین سرمایه در گردش 10 هزار یورو از طریق استخدام چند کارمند مجارستانی ثبت شرکت و فعالیت اقتصادی انجام داده و اخذ اقامت نمود. این دو طرح نیازمند داشتن بیزنس پلن و اساسنامه می باشند. به منظور اخذ اقامت از طریق خرید ملک در مجارستان ابتدا می بایست دو واحد آپارتمان به ارزش مجموعاً 200 هزار یورو خریده و سپس اقدام به ثبت شرکت مشاوره املاک نموده و ساختمان ها را به عنوان سرمایه شرکت معرفی کرد. لازم به ذکر است قیمت هر متر مکعب واحد مسکونی در مجارستان به طور میانگین بین 300 هزار تا 1 میلیون فارینت می باشد.

با توجه به پیچیدگی های اخذ اقامت مجارستان از طریق سرمایه گذاری، می توان روش های سرمایه گذاری دیگری از جمله کار شرکت و قرمز سفید قرمز را پیشنهاد داد که بدون نیاز به بیزنس پلن و با سرمایه ای کمتر منجر به اخذ اقامت در کشور های برتر دنیا می گردد. 

ویزای تحصیلی مجارستان 5 e1578932493428 شرایط اقامت مجارستان

اقامت مجارستان از طریق ازدواج

به منظور اخذ ویزای نامزدی مجارستان از طریق ازدواج با فردی مجاری و اخذ اقامت مجارستان از طریق ازدواج، در صورت داشتن شرایطی خاص می توانید شرایط اقامت مجارستان را کسب نموده و تابعیت این کشور را اخذ نمائید. به این منظور می بایست یکی از زوجین دارای اقامت مجارستان بوده و طرفین بالای ۱۸ سال بوده و حداقل قبلاً یکبار همدیگر را ملاقات کرده باشند و همچنین بتوانند علاقه خود به یکدیگر را اثبات کنند. این ویزا علاوه بر مدارک هویتی و فردی نیازمند ارائه گواهی ازدواج و همچنین آدرس منزل محل سکونت و تعهد تمکن مالی توسط شهروند مجاری و همچنین گواهی تجرد طرفین و پرداخت هزینه های ویزا است. مدت زمان رسیدگی به درخواست ویزا حدود یک ماه خواهد بود.

فایل تصویری موسسه ملک پور در مورد ازدواج با خارجی

video شرایط اقامت مجارستان

اقامت مجارستان از طریق تولد

مجارستان جزو کشورهای تابع اصل خون شناخته می شود به این معنی که صرف تولد فرزند در این کشور منجر به اخذ تابعیت و اقامت نخواهد شد و نیازمند داشتن شرایطی خاص می باشد. به منظور اخذ اقامت مجارستان از طریق تولد فرزند در مجارستان می بایست یکی از والدین تبعه مجارستان بوده و یا پدر و مادر فرزند نامشخص باشند. ضمناً حتی در صورت اخذ تابعیت فرزند امکان اخذ ویزای اقامت والدین فرزند وجود نخواهد داشت.

اقامت مجارستان از طریق پناهندگی

موسسه حقوقی ملک پور به دلیل خطرات و عواقب زیاد هیچ گونه خدماتی در زمینه پناهندگی ارائه نمی دهد و این مطلب صرفا جهت بالا بردن آگاهی مخاطبین درباره این موضوع و امتناع از انتخاب آن بیان می شود.

اقامت مجارستان از طریق پناهندگی یکی از راه های غیرقانونی و پرخطر برای مهاجرت محسوب می شود. پناهنده شخصی است که به دلایل نژادی، مذهب، عقیده و طرز تفکر و دیدگاه و یا موارد دیگر قادر به ادامه زندگی در کشور خود نبوده و در خطر آزار و اذیت، شکنجه، تعقیب، مجازات و مرگ قرار گرفته باشد. کشور پناهنده پذیر وظیفه دارد بر اساس این کنوانسیون حداقل امکانات مورد نیاز زندگی را برای افراد پناهجو فراهم آورد. به همین خاطر بسیاری از کشورها شرایط بسیار سختگیرانه و فرساینده ای را برای پناهجویان فراهم کرده اند تا بتوانند متقاضیان را از درخواست پناهندگی و متحمل شدن هزینه برای دولت منصرف کنند‌. این روش بدیل عدم امکان بازگشت به کشور مبدا و شرایط سخت زندگی در کمپ ها و طولانی و فرسایشی بودن روند پیگیری پرونده ها به هیچ وجه توصیه نمی شود و پیشنهاد می شود که با راه های قانونی مهاجرت از جمله تحصیل، کار، سرمایه گذاری و ازدواج جایگزین گردد.

به منظور درخواست پناهندگی در مجارستان می بایست به محض ورود به خاک مجارستان به اولین افسر مهاجرتی درخواست پناهندگی داده و مدارک هویتی خود را به وی تحویل دهید. پس از درخواست در صورت ورود به همراه خانواده سرپرست خانواده به کمپ فرستاده شده و همسر و فرزندان به خانه های اشتراکی تهیه شده توسط دولت فرستاده خواهند شد و تا تعیین نتیجه درخواست در آنجا خواهند ماند. همچنین پناهجویان در بدو ورود کارت اقامت موقت بشر دوستانه دریافت خواهند کرد. مدت زمان اعلام نتیجه پرونده بسته به نوع کیس و تعداد پناهجویان متفاوت خواهد بود.

فایل صوتی موسسه ملک پور در مورد قواعد پناهندگی – بخش اول

audio شرایط اقامت مجارستان

فایل صوتی موسسه ملک پور در مورد قواعد پناهندگی – بخش دوم

audio شرایط اقامت مجارستان

اقامت مجارستان و ویزای توریستی مجارستان

به منظور سفر تفریحی به کشور مجارستان می بایست ویزای کوتاه مدت توریستی مجارستان با اعتبار کمتر از 90 روز را اخذ نمود. به این منظور می بایست مدارکی را تحویل سفارت نمود که شامل موارد زیر می باشد.

 • پرداخت هزینه ویزا به مبلغ 60 یورو
 • تکمیل فرم درخواست ویزا
 • پاسپورت معتبر به مدت حداقل 90 روز
 • عکس پاسپورتی
 • نامه اشتغال به کار
 • رسید تمکن مالی جهت تضمین بازگشت به کشور مبدا
 • رسید بلیط رفت و برگشت
 • رسید محل اسکان
 • رسید بیمه سفر

اقامت مجارستان و هزینه های زندگی در مجارستان

کشور مجارستان، جزء یکی از ارزان ترین کشورهای اروپایی عضو حوزه شنگن می باشد. به دلیل وجود دانشگاه ها با شهریه کم، همین امر نیز دلیل انتخاب این کشور برای بسیاری از دانشجویان بین المللی است. هزینه های پایین تحصیل و زندگی در مجارستان سبب شده است که بسیاری از افرادی که تمایل به کار یا تحصیل در کشورهایی مانند اتریش و آلمان دارند، ابتدا در کشور مجارستان دوره زبان یا دوره های پیش نیاز تحصیلی بگذراند و سپس برای مقصد نهایی خود اقدام نهایند. 

مهم ترین هزینه هایی که در زمان زندگی در مجارستان دارید شامل خوراک، پوشاک، اجاره مسکن، انرژی، رفت و آمد، سلامت و تفریحات می باشد. مسلما مجموع هزینه های زندگی در مجارستان به سبک زندگی و الگوی مصرف شما بستگی دارد اما به صورت میانگین هزینه های زندگی در مجارستان (بدون احتساب اجاره) 600 یورو در ماه می باشد. هزینه اجاره یک آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر حدود 400 یورو و در خارج از شهر حدود 280 یورو می باشد. برای یک آپارتمان سه خوابه در مرکز شهر حدود 700 یورو و در خارج از شهر حدود 500 یورو باید پرداخت. 

ویزای تحصیلی مجارستان 3 شرایط اقامت مجارستان

اقامت مجارستان و قوانین اخذ تابعیت مجارستان

تابعیت مجارستان به صورت مستقیم و بلافاصله فقط برای افرادی که پدر یا مادر آن ها تابعیت مجارستان دارند، قابل دستیابی است. اتباع سایر کشورها که قصد اخذ تابعیت مجارستان را دارند باید ابتدا از یکی از روش های ذکر شده، اقامت موقت مجارستان را کسب نمایند. پس از چند سال زندگی در مجارستان اقدام موقت می تواند تبدیل به اقامت دائم شود و پس از گذشت چند سال دیگر برای اخذ تابعیت و پاسپورت مجارستان درخواست داد.

تعداد سال های مورد نیاز برای دریافت تابعیت مجارستان بسته به نوع اقامت شما متفاوت است. معمولا شما پس از 8 سال پیوسته، زندگی در مجارستان می توانید تابعیت این کشور را به دست آورید، اما در شرایطی این مدت زمان کاهش می یابد. در صورتی که شما در مجارستان متولد شده باشید پس از 5 سال می توانید تابعیت مجارستان را به دست آورید. در صورتی که با یک شهروند مجارستان ازدواج کنید یا والد کودکی که تابعیت مجارستان را دارد باشید، پس از 3 سال می توانید برای تابعیت مجارستان اقدام کنید. 

اقامت مجارستان و سخن پایانی

شرایط اقامت مجارستان و تمامی موارد مرتبط با آن در این مقاله مورد بحث و بررسی قرار گرفت. اخذ اقامت مجارستان نیازمند دقت فراوان بوده و لذا در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر درباره مهاجرت به مجارستان و شرایط اقامت مجارستان از طرق مختلف و همچنین راه های مهاجرت به مجارستان می توانید سایر مقالات مرتبط با مجارستان را مطالعه کرده و یا می توانید با موسسه مشاوره ای ام آی ای با همکاری موسسه حقوقی ملک پور در سراسر دنیا و یا با شعبه مرکزی در وین اتریش به صورت مستقیم تماس حاصل نموده و در خصوص شرایط اقامت مجارستان به صورت تخصصی مشاوره رایگان دریافت نمایید. شما می توانید سوالات خود را در مورد مهاجرت به مجارستان و شرایط اقامت مجارستان در بخش دیدگاه های این مقاله مطرح کرده و یا از ویدئوهای موسسه در این زمینه استفاده کنید تا در سریع ترین زمان ممکن به پاسخ آن برسید.

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

7 پاسخ
 1. حامد گفته:

  با سلام و خسته نباشید خدمت شما و تشکر بابت راهنماییهای خوبتون..من و همسرم به همراه دختر کوچولومون قصد مهاجرت داریم و داریم شرایط چندجا رو میسنجیم تا الان که پیشنهاد مجارستان رو دیدم..اگر برای سرمایه گذاری اقدام کنیم یک میلیارد و ۲۰۰تومن سرمایه کافیه!!و یه سوال دیگه ام که داشتم همسرم با سابقه بالا ۱۳ سال تکنسین فنی مترو به همراه مدرک شانس پیدا کردن کار تو مترو تو این کشور رو داره!

  Rating: 4
  پاسخ
  • MIE.Malekpour1 گفته:

   با سلام
   برای اخذ اقامت مجارستان از طریق سرمایه گذاری باید بتوانید یک بیزنس پلن قوی ارائه دهید، به همین دلیل زیاد توصیه نمی شود.
   اما اگر شرایط مناسبی داشته باشید در کشورهای دیگر می توانید از طریق اقامت کار شرکت سرمایه گذاری کنید.

   https://malekpourmie.com/اقامت-کار-شرکت

   با توجه به اینکه اطلاعات کافی در مورد خانواده شما در اختیار نیست نمی توان دقیق راهنمایی کرد، شما می توانید با کارشناسان موسسه تماس بگیرید تا شما را به صورت رایگان راهنمایی کنند. ممکن است بتوانید از طریق راه های کم هزینه تری نیز اقدام کنید.

   https://malekpourmie.com/contact-us/

   پاسخ
 2. امیر قربانی گفته:

  با سلام و عرض و ادب
  بنده از یک دانشگاه در بوداپست مجارستان پذیرش دارم.آیا شما در خصوص ویزا خدماتی ارائه می دهید که شانس ویزام بالاتر بره؟
  مجارستان از چه راهی به ما اقامت می ده؟
  مرسی

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   با سلام. ما در زمینه اخذ ویزای تحصیلی مجارستان میتوانیم شما را کمک نماییم. پس از اتمام تحصیل می توانید در مجارستان یا اتریش و آلمان به دنبال کار بگردید و در صورت موفقیت اقامت کاری دریافت کنید و پس از چند سال کار، اقامت دائم و تابعیت این کشورها را دریافت نمایید.

   پاسخ
 3. فرهاد گفته:

  سلام
  وقت بخیر
  من 34 ساله و لیسانس مدیریت هستم.مجرد هستم و قصد مهاجرت دارم.با مطالعه این مقاله به این نتیجه رسیدم که مجارستان موقعیت خوبی در اروپا دارد.
  آیا تحصیل در مجارستان کمکی به کسب اقامت در اروپا می کند؟

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   با سلام. تحصل به تنهایی در هیچ جای جهان باعث اعطای اقامت به شما نمی شود ولی برای کار در همان کشور و کشورهای مشابه در حوزه شنگن امتیاز خوبی اخذ می نمایید و شانس شما را برای اقامت کاری پس از تحصیل بسیار بالا می برد. البته سن شما برای ویزای کاری پس از اتمام تحصیل بالا می رود و شانس ویزای کاری شما نیز پایین تر می آید چرا که حداکثر سن مطلوب برای کار در اروپا و کانادا و… 35 سال است.

   پاسخ
   • اسماعیلی گفته:

    با سلام و عرض ادب

    مجارستان کشور اروپایی عضو شنگن به نسبت ارزانی است که می تواند سکوی پرتاب برای کشورهای برتر اروپایی باشد. شما می توانید برای تحصیل مقطع کارشناسی ارشد و یا دوره زبان انگلیسی وارد مجارستان شوید و به این واسطه دسترسی به بازار کار اروپا پیدا کنید. البته از وضعیت تاهل و بودجه شما اطلاعاتی نداریم تا دقیق تر راهنمایی کنیم.

    Rating: 5
    پاسخ
Rating: 5