اقامت مجارستان و بررسی آن

 • اقامت مجارستان و شرایط اقامت مجارستان
 • اقامت مجارستان از طریق تحصیل
 • اقامت مجارستان از طریق کار
 • اقامت مجارستان از طریق سرمایه گذاری
 • اقامت مجارستان از طریق ازدواج
 • اقامت مجارستان از طریق تولد
 • اقامت مجارستان از طریق پناهندگی
 • اقامت مجارستان و ویزای توریستی مجارستان
 • اقامت مجارستان و مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزا
اقامت مجارستان شرایط اقامت مجارستان

شما می توانید شرایط خود و اطلاعات تماس را از طریق فرم ارزیابی وارد کرده تا مشاوران ما شرایط شما را بررسی کرده و در کوتاه ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند.

اقامت مجارستان و مقدمه ای بر آن

اقامت مجارستان و مهاجرت به مجارستان از طریق روش های مختلف و نکات مهم آن در این مقاله مورد بررسی و تحلیل علمی قرار می گیرد. کلیه نکات مهم و اصلی درباره اقامت مجارستان در این مقاله توضیح داده خواهد شد. ما در این مقاله قصد داریم به صورت مختصر راه های اخذ اقامت مجارستان را بررسی کرده و به طور گسترده در خصوص مهاجرت به مجارستان و  شرایط  اقامت مجارستان مباحثی را عرضه داده و در انتها پیشنهادات خود را ارائه کنیم. شما همواره می توانید با کارشناسان موسسه حقوقی ملک پور در تمامی زمینه های مرتبط با مهاجرت مشاوره تخصصی داشته و همچنین از ویدئوها و مقالات موسسه دیدن فرمایید.

مجارستان کشوری واقع در اروپای مرکزی به پایتختی شهر زیبای بوداپست می باشد. این کشور 10 میلیون نفری دارای وسعتی بالغ بر 93000 کیلومتر مربع بوده و در همسایگی کشورهای اسلواکی، اوکراین، اتریش، رومانی، صربستان، کرواسی و اسلوونی قرار دارد. زبان رسمی این کشور مجاری و دین رسمی آن مسیحی می باشد. مجارستان 11 امین مقصد گردشگری بزرگ جهان محسوب می شود. همچنین بزرگترین دریاچه اروپای مرکزی با نام بالاتون در این کشور واقع شده است.

مهاجرت به مجارستان
هزینه مهاجرت به مجارستان
اقامت دائم مجارستان

اقامت مجارستان و شرایط اقامت مجارستان

اقامت مجارستان و اخذ پاسپورت مجارستان دارای مراحل مختلفی است. به منظور اخذ اقامت مجارستان ابتدا می بایست اجازه اقامت خود را از اداره مهاجرت مجارستان دریافت کنید. اخذ اقامت موقت مجارستان پس از گذشت 5 سال از زندگی در مجارستان و سکونت به مدت حداقل 6 ماه در هر سال قابل درخواست می باشد. پس از گذشت 5 سال با همین شرایط می توان کارت اقامت دائم مجارستان را اخذ نموده و سپس بعد از گذشت 3 سال از اخذ اقامت دائم مجارستان می توان با شرکت در آزمون های زبان و ادغام مدنی و تاریخ این کشور درخواست اخذ پاسپورت مجارستان نمود.

از جمله امتیازات اقامت مجارستان می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • هزینه های زندگی کم
 • نرخ مالیات پایین
 • شرایط آسان برای ثبت شرکت
 • تردد آسان در کشورهای عضو شنگن
 • وجود مدارس و دانشگاه های با کیفیت و دو زبانه

روش های  اقامت در مجارستان به 6 دسته تقسیم بندی می شوند که شامل تحصیلی، کاری، سرمایه گذاری، پناهندگی، ازدواج و تولد می باشد که در ادامه به صورت کلی به هر یک از آن ها خواهیم پرداخت.

اقامت مجارستان از طریق تحصیل

تحصیل در مجارستان در مقاطع ابتدایی تا سن 16 سالگی اجباری می باشد. نظام آموزشی مجارستان بر اساس نظام آموزشی اروپا موسوم به فرآیند بولونیا (آموزش کیفی بجای آموزش نمره محور) بوده و شامل سه روش نمره دهی 1(عالی) تا 5 (مردود)، 1(عالی) تا 3 (مردود) و A (عالی) تا F (مردود) می باشد. پیش دبستانی در مجارستان از سنین 3 تا 6 سال، دبستان از 6 تا 14 سال و دبیرستان از 14 تا 18 سال را شامل می شود. مدارس مجارستان در مقطع دبیرستان به دو دسته عادی و فنی و حرفه ای تقسیم بندی می شوند. به منظور ورود به دانشگاه در مجارستان آزمونی تحت عنوان ماتورا (کنکور اروپایی) از متقاضیان ورود به دانشگاه گرفته می شود. از جمله دانشگاه های کشور مجارستان می توان به موارد زیر اشاره کرد:

دانشگاه های دولتی دانشگاه های خصوصی
کوروینس آندراسی بوداپست
فنی و علوم اقتصادی بوداپست متروپولیتان بوداپست
هنرهای زیبا کینگ زیگموند
دبرسن اروپای مرکزی
پیچز

میانگین هزینه تحصیل در دانشگاه های مجارستان سالیانه 2000 یورو در سال می باشد.

بورسیه تحصیلی مجارستان تحت عنوان Stipendium Hungaricum یا بورسیه تحصیلی کشور مجارستان برای دانشجویان بین المللی در مقطع لیسانس، فوق لیسانس و دکترا امکان پذیر می باشد. به منظور اخذ بورسیه دانشجو می بایست دارای رزومه تحصیلی و تحقیقاتی قوی باشد و شخصاً نسبت به اخذ بورسیه از دانشگاه های مجارستان اقدام کند. این دوره ها بدون پرداخت شهریه بوده و ماهیانه دارای کمک هزینه ای به میزان 130 تا 580 یورو می باشند. اسکان در طول دوران تحصیل رایگان بوده و برای تهیه مسکن ماهیانه مبلغ 120 یورو به عنوان کمک هزینه به دانشجو پرداخت خواهد شد. همچنین سالیانه تا سقف 205 یورو امکان بیمه درمان رایگان برای دانشجو وجود خواهد داشت. زمان درخواست بورسیه تحصیلی تا 15 ژانویه هر سال می باشد.

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای تحصیلی شامل موارد زیر می باشد:

 • تکمیل فرم درخواست ویزای تحصیلی
 • عکس پاسپورتی
 • پاسپورت با اعتبار حداقل 90 روز
 • کلاسه اثر انگشت
 • رسید پرداخت شهریه دانشگاه
 • رسید پرداخت هزینه درخواست ویزا به مبلغ 60 یورو
 • رسید سپرده بانکی
 • نمره زبان آیلتس بالای 6

دانشجو اجازه کار به مدت 20 ساعت در هفته را خواهد داشت.

همچنین اخذ ویزای همراه دانشجو برای مقاطع تحصیلی فوق لیسانس و دکترا امکان پذیر می باشد ولی همراه به جهت اشتغال به کار می بایست از اداره مهاجرت مجارستان اجازه کار دریافت کند.

امکان اخذ ویزای جستجوی کار پس از پایان تحصیلات در مجارستان و تبدیل آن به ویزای کار مجارستان وجود خواهد داشت.

ویزای تحصیلی مجارستان
تحصیل پزشکی در مجارستان
تحصیل مهندسی در مجارستان
تحصیل دکترا در مجارستان

اقامت مجارستان از طریق کار

اخذ ویزای کار مجارستان مستلزم داشتن پیشنهاد کاری بوده و نیازمند دانستن زبان انگلیسی یا مجاری در سطح عمومی می باشد. این نوع ویزا نیازمند داشتن ویزای نوع D موقت 30 روزه می باشد. به این منظور کارفرما می بایست درخواست نیروی کار خود را به اداره کار و مهاجرت مجارستان ارائه داده و منتظر فرآیند چاپ آگهی بین المللی نیروی کار بمانند. به منظور هرچه سریعتر پیدا کردن کار در مجارستان بهتر است به موسسات کاریابی بین المللی این کشور مراجعه نمائید. هزینه درخواست این نوع ویزا 60 یورو و مدت زمان رسیدگی به آن 70 روز می باشد.

اسامی برخی از مشاغل مورد نیاز برای کار در مجارستان به شرح زیر می باشد:

 • مدیر سئو
 • مدیر امور مالی
 • کارشناس IT
 • مدیر فروش
 • کارشناس توسعه بازار
 • کارشناس مدیریت منابع
شرایط اخذ ویزای کار مجارستان
هزینه ویزای کار مجارستان
شرایط کار در مجارستان
مهاجرت به مجارستان از طریق کار

اقامت مجارستان از طریق سرمایه گذاری

سرمایه گذاری در مجارستان از سه طریق سرمایه گذاری اقتصادی، ثبت شرکت و خرید ملک امکان پذیر می باشد. به منظور سرمایه گذاری اقتصادی می بایست در طرحی تحت عنوان طرح اقامتی Residency Bond ثبت نام کرده و مبلغ 360 هزار یورو به عنوان هزینه سرمایه گذاری در بخش های مورد نیاز مجارستان را به دولت مجارستان پرداخته و پس از گذشت 8 سال اقامت دائم مجارستان را اخذ نمایید. این طرح فعلاً برای ایرانیان و بسیاری از کشورهای دیگر امکان پذیر نمی باشد. همچنین می توان از طریق ثبت شرکت با هزینه ای معادل 15 هزار یورو و سرمایه اولیه 35000 یورو و همچنین سرمایه در گردش 10 هزار یورو از طریق استخدام چند کارمند مجارستانی ثبت شرکت و فعالیت اقتصادی انجام داده و اخذ اقامت نمود. این دو طرح نیازمند داشتن بیزنس پلن و اساسنامه می باشند. به منظور اخذ اقامت از طریق خرید ملک در مجارستان ابتدا می بایست دو واحد آپارتمان به ارزش مجموعاً 200 هزار یورو خریده و سپس اقدام به ثبت شرکت مشاوره املاک نموده و ساختمان ها را به عنوان سرمایه شرکت معرفی کرد. لازم به ذکر است قیمت هر متر مکعب واحد مسکونی در مجارستان به طور میانگین بین 300 هزار تا 1 میلیون فارینت می باشد.

سرمایه گذاری در مجارستان
اقامت مجارستان از طریق خرید ملک
کارآفرینی مجارستان

اقامت مجارستان از طریق ازدواج

به منظور اخذ ویزای نامزدی مجارستان از طریق ازدواج با فردی مجاری و اخذ اقامت مجارستان از طریق ازدواج، در صورت داشتن شرایطی خاص می توانید شرایط اقامت مجارستان را کسب نموده و تابعیت این کشور را اخذ نمائید. به این منظور می بایست یکی از زوجین دارای اقامت مجارستان بوده و طرفین بالای ۱۸ سال بوده و حداقل قبلاً یکبار همدیگر را ملاقات کرده باشند و همچنین بتوانند علاقه خود به یکدیگر را اثبات کنند. این ویزا علاوه بر مدارک هویتی و فردی نیازمند ارائه گواهی ازدواج و همچنین آدرس منزل محل سکونت و تعهد تمکن مالی توسط شهروند مجاری و همچنین گواهی تجرد طرفین و پرداخت هزینه های ویزا است. مدت زمان رسیدگی به درخواست ویزا حدود یک ماه خواهد بود.

فایل تصویری موسسه ملک پور در مورد ازدواج با خارجی

video شرایط اقامت مجارستان
مقاله مرتبط
ازدواج در مجارستان
مقاله مرتبط
مهاجرت به مجارستان از طریق ازدواج

اقامت مجارستان از طریق تولد

مجارستان جزو کشورهای تابع اصل خون شناخته می شود به این معنی که صرف تولد فرزند در این کشور منجر به اخذ تابعیت و اقامت نخواهد شد و نیازمند داشتن شرایطی خاص می باشد. به منظور اخذ اقامت مجارستان از طریق تولد فرزند در مجارستان می بایست یکی از والدین تبعه مجارستان بوده و یا پدر و مادر فرزند نامشخص باشند. ضمناً حتی در صورت اخذ تابعیت فرزند امکان اخذ ویزای اقامت والدین فرزند وجود نخواهد داشت.

فایل تصویری موسسه ملک پور در مورد قواعد تولد

video شرایط اقامت مجارستان
مقاله مرتبط
اخذ تابعیت از طریق تولد در مجارستان

اقامت مجارستان از طریق پناهندگی

موسسه حقوقی ملک پور به دلیل خطرات و عواقب زیاد هیچ گونه خدماتی در زمینه پناهندگی ارائه نمی دهد و این مطلب صرفا جهت بالا بردن آگاهی مخاطبین درباره این موضوع و امتناع از انتخاب آن بیان می شود.

اقامت مجارستان از طریق پناهندگی یکی از راه های غیرقانونی و پرخطر برای مهاجرت محسوب می شود. پناهنده شخصی است که به دلایل نژادی، مذهب، عقیده و طرز تفکر و دیدگاه و یا موارد دیگر قادر به ادامه زندگی در کشور خود نبوده و در خطر آزار و اذیت، شکنجه، تعقیب، مجازات و مرگ قرار گرفته باشد. کشور پناهنده پذیر وظیفه دارد بر اساس این کنوانسیون حداقل امکانات مورد نیاز زندگی را برای افراد پناهجو فراهم آورد. به همین خاطر بسیاری از کشورها شرایط بسیار سختگیرانه و فرساینده ای را برای پناهجویان فراهم کرده اند تا بتوانند متقاضیان را از درخواست پناهندگی و متحمل شدن هزینه برای دولت منصرف کنند‌. این روش بدیل عدم امکان بازگشت به کشور مبدا و شرایط سخت زندگی در کمپ ها و طولانی و فرسایشی بودن روند پیگیری پرونده ها به هیچ وجه توصیه نمی شود و پیشنهاد می شود که با راه های قانونی مهاجرت از جمله تحصیل، کار، سرمایه گذاری و ازدواج جایگزین گردد.

به منظور درخواست پناهندگی در مجارستان می بایست به محض ورود به خاک مجارستان به اولین افسر مهاجرتی درخواست پناهندگی داده و مدارک هویتی خود را به وی تحویل دهید. پس از درخواست در صورت ورود به همراه خانواده سرپرست خانواده به کمپ فرستاده شده و همسر و فرزندان به خانه های اشتراکی تهیه شده توسط دولت فرستاده خواهند شد و تا تعیین نتیجه درخواست در آنجا خواهند ماند. همچنین پناهجویان در بدو ورود کارت اقامت موقت بشر دوستانه دریافت خواهند کرد. مدت زمان اعلام نتیجه پرونده بسته به نوع کیس و تعداد پناهجویان متفاوت خواهد بود.

فایل صوتی موسسه ملک پور در مورد قواعد پناهندگی – بخش اول

audio شرایط اقامت مجارستان

فایل صوتی موسسه ملک پور در مورد قواعد پناهندگی – بخش دوم

audio شرایط اقامت مجارستان

اقامت مجارستان و ویزای توریستی مجارستان

به منظور سفر تفریحی به کشور مجارستان می بایست ویزای کوتاه مدت توریستی مجارستان با اعتبار کمتر از 90 روز را اخذ نمود. به این منظور می بایست مدارکی را تحویل سفارت نمود که شامل موارد زیر می باشد:

 • پرداخت هزینه ویزا به مبلغ 60 یورو
 • تکمیل فرم درخواست ویزا
 • پاسپورت معتبر به مدت حداقل 90 روز
 • عکس پاسپورتی
 • نامه اشتغال به کار
 • رسید تمکن مالی جهت تضمین بازگشت به کشور مبدا
 • رسید بلیط رفت و برگشت
 • رسید محل اسکان
 • رسید بیمه سفر

اقامت مجارستان و مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزا

معمولا مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای مجارستان به شرح زیر می باشد، که بسته به نوع ویزا می تواند متغیر باشد:

 • پاسپورت دارای اعتبار حداقل ۹۰ روز
 • تکمیل فرم ویزا
 • مدارک هویتی
 • تاییدیه آدرس محل سکونت
 • عکس پاسپورتی
 • رسید پرداخت هزینه ویزا به میزان 60 یورو
 • رسید پرداخت حق بیمه
 • مدارک زبان مجاری و یا معادل انگلیسی آن
 • اثبات تمکن مالی از طریق سپرده در بانکهای ایران و ارائه پرینت حساب بانکی

هزینه زندگی و تحصیل در مجارستان
هزینه های زندگی در مجارستان
اقامت مجارستان و سخن پایانی

شرایط اقامت مجارستان و تمامی موارد مرتبط با آن در این مقاله مورد بحث و بررسی قرار گرفت. اخذ اقامت مجارستان نیازمند دقت فراوان بوده و لذا در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر درباره مهاجرت به مجارستان و شرایط اقامت مجارستان از طرق مختلف و همچنین راه های مهاجرت به مجارستان می توانید سایر مقالات مرتبط با مجارستان را مطالعه کرده و یا می توانید با موسسه مشاوره ای ام آی ای با همکاری موسسه حقوقی ملک پور در سراسر دنیا و یا با شعبه مرکزی در وین اتریش به صورت مستقیم تماس حاصل نموده و در خصوص شرایط اقامت مجارستان به صورت تخصصی مشاوره رایگان دریافت نمایید. شما می توانید سوالات خود را در مورد مهاجرت به مجارستان و شرایط اقامت مجارستان در بخش دیدگاه های این مقاله مطرح کرده و یا از ویدئوهای موسسه در این زمینه استفاده کنید تا در سریع ترین زمان ممکن به پاسخ آن برسید.