شرایط اخذ ویزای کار عمان

 • شرایط کار در عمان
 • مدارک مورد نیاز درخواست ویزای کار عمان
 • شرایط کلی ویزای کار عمان
 • صدور کارت اقامت در عمان
 • عوامل کلیدی ویزای کار عمان
 • قرارداد کار و انواع قرارداد استخدام در عمان
 • مهاجرت کاری در عمان
 • اقامت خانواده از طریق ویزای کار عمان
عمان کار شرایط اخذ ویزای کار عمان

شما می توانید شرایط خود و اطلاعات تماس را از طریق فرم ارزیابی وارد کرده تا مشاوران ما شرایط شما را بررسی کرده و در کوتاه ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند.

شرایط کار در عمان

شرایط اخذ ویزای کار عمان و مهاجرت به عمان و کار در عمان یکی از موضوعاتیست که روزانه بسیاری از تماس های با دفاتر موسسه را شامل میگردد ، جهت آشنایی با شرایط اخذ ویزای کار عمان می توانید این مقاله را مطالعه بفرمایید. این مقاله توسط کارشناسان و متخصصین مؤسسه حقوقی ملکپور با همکاری مؤسسه MIE اتریش نگارش شده و تمامی مراحل و شرایط اخذ ویزای کار عمان را بیان می کند. به دلیل سؤالات زیادی که در باب ویزای کار عمان مطرح می شود این مقاله نگارش گردیده و شما می توانید تمامی اطلاعات حقوقی در باب این موضوع را مطالعه بفرمایید.

درکل :

جهت اخذ ویزای کار عمان می بایست دعوتنامه ای از کارفرمای محلی عمان اشته باشید که مسئولیت شرایط مندرج در دعوتنامه را بپذیرد. مجوز استخدام باید از وزارت کار در عمان صادر شود و تأییدیه اداره پلیس سلطنتی را داشته باشد. و همچنین متقاضی کار شرایط زیر را داشته باشد:

_سن متقاضی کمتر از 21 سال و بیشتر از 60 سال نباشد.

_شخص باید همان شرایط مندرج در دعوتنامه کاری را داشته باشد.

شرایط کار درعمان

فایل تصویری موسسه ملک پور در باب کار در عمان

video شرایط اخذ ویزای کار عمان

مدارک مورد نیاز درخواست ویزای کار عمان

برای ویزای کار عمان مدارک زیر می بایست به زبان عربی (برای ملل عرب) و یا به زبان انگلیسی (برای ملل غیر عرب) ارائه شود

_دو قطعه عکس 6*4

_کپی پاسپورت متقاضی با اعتبار بیشتر از 6 ماه

_مجوز کار که از توسط وزارت کار صادر شده

_گواهی پزشک برای شهروندان کشورهای هند، فیلیپین، پاکستان، اندونزی، بنگلادش، مصر، سریلانکا، سودان، سوریه و اتیوپی که توسط وزارت بهداشت صادر شده

_مدارک تخصصی متقاضی

شرایط کلی ویزای کار عمان

مدت اعتبار ویزای کار در عمان

این ویزا پس از تاریخ صدور ویزا به مدت 3 ماه اعتبار دارد

ملزومات کار در عمان

کارفرما باید فرم درخواست تکمیل کرده و ان را به صورت کاملا قانونی ارائه دهد.

فردی که برای کار در عمان درخواست می کند حتما باید حداقل 21 و حداکثر 60 سال باشد.

شخصی که ویزای کار در عمان را دریافت میکند ، باید همان کار و شغلی که در مجوز بیان شده را انجام بدهد.

آدرس سفارت عمان در ایران

آدرس سفارت عمان در تهران : خیابان آفریقا (جردن)- کوچه ‏تندیس- پلاک ۱۲

تلفن سفارت عمان در تهران : 2122057641

صدور کارت اقامت در عمان

کارمند باید کارت اقامت را برای اقامت قانونی در طول مدت استخدام اخذ نماید. این اقدام زمانی انجام می شود که کارمند ویزای کار عمان را دریافت نموده و در عمان حضور دارد. کارمند می بایست ظرف 30 روز پس از ورود به عمان کارت اقامت را از اداره مدنی پلیس سلطنتی عمان کسب نماید. همچنین می بایست آزمایش خون را در یک مرکز پزشکی انجام دهند و اثر انگشت خود را ثبت نماید. این کارت اقامت تا 2 سال معتبر است. مدارک زیر برای اخذ کارت اقامت مورد نیاز است:

دو قطعه عکس پاسپورتی

گذرنامه

کپی پاسپورت

هزینه: 10 OMR برای آزمایش پزشکی

در هر شرایطی که مستلزم تغییر شغل باشد و یا قرارداد کار به طور موقت خاتمه یابد و یا منقضی شود متقاضی می بایست حداقل 2 سال از عمان خارج شود مگر اینکه گواهی NOC را دریافت نماید که در این سند کارفرما و دولت هر دو اعلام می کنند هیچ مشکلی با حضور کارمند ندارند. البته این فرایند طولانیست و اغلب NOC صادر نمی شود.

عوامل کلیدی ویزای کار عمان

عمان سیاست های انعطاف پذیری برای استخدام نیروی کار خارجی دارد. بسیاری از قوانین استخدام در عمان محدودیتهای سنگینی برای اتباع خارجی اعمال می کند که هدف این قوانین اولویت دادن به کارمندان عمانی است. کارفرمایان باید از این محودیتها در هنگام استخدام اطلاع داشته باشند. بخش خصوصی توسط چند قانون از جمله قانون اساسی، قانون کار و قانون امور اجتماعی کنترل می شود.

قرارداد کار و انواع قرارداد استخدام در عمان

قرارداد استخدام باید به زبان عربی نوشته شود و یا به زبان عربی ترجمه شود. قرارداد کاری باید شامل موارد زیر باشد:

_نام کارفرما و آدرس محل کار

_نام کارمند، تاریخ تولد، مدرک تحصیلی، ملیت، شغل و محل اقامت

_نوع کار

_مدت قرارداد

_حقوق پایه و مزایا

الزام قانونی یک قرارداد معتبر احترام به دین اسلام، قوانین و آداب و رسوم کشور عمان است.

انواع قرارداد استخدام

1.قرارداد ثابت

قرارداد ثابت از نظر قانونی برای مدت مشخصی معتبر است و برای پروژه های مشخص که نیاز به زمان خاصی برای تکمیل دارند مناسب تر است. قرارداد ثابت به طور خودکار در پایان تاریخ اعتبار خاتمه می یابد هر چند ممکن است با توافق طرفین تمدید شود.

2.قرارداد نامحدود

قرارداد نامحدود برای مدت زمان نامحدود معتبر است و تا زمانی که دو طرف به تعهدات خود عمل کنند ادامه دارد. هیچ تاریخ انقضایی برای قرارداد نامحدود وجود ندارد و درصورتی کارفرما قادر به فسخ آن است که دلیل منطقی و منصفانه ارائه دهد.

مهاجرت کاری در عمان

اقامت خانواده از طریق ویزای کار عمان

ویزای اقامت و پیوست به خانواده از طریق همسر مشغول به کاردر عمان صورت میگیرد  که برای همسر و فرزندان زیر 21 سال و به مدت 2 سال می باشد، مدارک مورد نیاز گواهی ازدواج است.

اطلاعات موجود در این وب سایت جهت بالا بردن سطح اگاهی عمومی است و موسسات همکار در ایران خدمات کاریابی ارائه نمی دهند.

جمع بندی

با توجه به قانون اقامتی کشور عمان کارگران خارجی اجازه اقامت بلند مدت در عمان نخواهند داشت و تابعیت کشور عمان به خارجیان اعطا نمی شود لذا ویزای کار عمان راهی برای مهاجرت به این کشور و اخذ تابعیت این کشور نیست. با توجه به این قوانین شرایط اخذ ویزای کار عمان برای کارگران خارجی کمی دشوار است و امکان اخذ ویزای کار بدون پیشنهاد کار وجود ندارد. کارشناسان مؤسسه حقوقی ملکپور جهت اخذ ویزای کار و مهاجرت کاری به شما کمک می کنند. جهت راهنمایی و مشاوره می توانید با کارشناسان ما در دفتر مرکزی ما در وین و یا دفاتر همکار ما در ایران تماس بگیرید.

law شرایط اخذ ویزای کار عمان
40 پاسخ
 1. علی گفته:

  ممنونم از اطلاعاتتون خیلی خیلی مفید بود
  ولی برای من نا امید کننده بود چون من فکر میکردم عمان جور دیگه ست اما ممنونم که حقیقتو به ما میگید من امید به عمان بود برای زندگی در اروپا چون اقامت در اروپا هزینه 400 500 میلیونی با سابقه کاری بالا میخواد که این کار برای منی که جونم مقدور نیست که 400 500 میلیون برای اقامت داشته باشم و تنها امیدم کار تو عمان برای پول جمع کردن بود که نا امید شدم و فهمیدم مهاجرت به اروپا غیر ممکن هست واسه مهندسا بازم راهی هست ولی برای ما آرایشگرا فکر نمیکنم ممکن باشه چون اینقدر آرایشگر دارن که برای ما غیر ممکنه کاش راهی بود میشد مهاجرت کرد😔

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   با سلام و عرض ارادت. دوست عزیز مهاجرت برای هیچ کس غیر ممکن نیست و شما می توانید با برنامه ریزی دقیق و انرژی مثبت به راحتی پس از چند سال سرمایه لازم جهت مهاجرت آگاهانه را جمع نموده و اقدام به ماجرت کنید. همانگونه که بسیاری از هموطنانمان سالیانه به همین صورت اقدام به مهاجرت از راه های قانونی می نمایند. نا امید نباشید. با تشکر از شما

   پاسخ
 2. محسن گفته:

  سلام، کار من دکوراسیون منزل و کاغذ دیواری، خیلی علاقه دارم در کشورهای عربی کار کنم، چون واقعا مردمی، باکلاس،مهربان و امنیت و آرامیه،

  Rating: 5
  پاسخ
 3. حسام گفته:

  سلام من کارشناس پرستاری هستم.
  20 سال سابقه کار بصورت حرفه ای در این رشته دارم.
  آیا ویزای کار برام راحت صادر میشود جهت کار در عمان.چه شرایط دیگری لازم هست واسه کار در این حرفه در کشور عمان.ممنون

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   با سلام . ویزای کار رشته های پزشکی و پیراپزشکی به راحتی صادر نمی شود و نیازمند گذراندن دوره های معادلسازی مدرک می باشد که زمان بر است. همچنین کار در عمان نیازمند داشتن پیشنهاد شغلی از کارفرمای عمانی است و منجر به اقامت برایتان نمی شود. در صورت تمایل از طریق موسسات کاریابی عمان اقدام نمایید.
   https://malekpour.ir/موسساتکاریابیمهاجرت/

   پاسخ
 4. محمد گفته:

  سلام بنده نجات غریق هستم ودارای مدرک این رشته هستم میخواستم بدونم شرایط دریافت ویزا در کشور عمان به چه صورته

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour1 گفته:

   با سلام
   برای کار در عمان ابتدا باید یک پیشنهاد کار داشته باشید. شما می توانید از طریق موسسات کاریابی اقدام کنید.

   پاسخ
 5. شهین دهقانی گفته:

  باسلام واحترام
  برای یک پزشک عمومی 56 ساله شرایط کار در کشور عمان چگونه است
  مراحل اقدام چیست لطفا راهنمایی فرمایید
  شماره تماس 09131434360

  Rating: 5
  پاسخ
  • shahram گفته:

   با سلام. کار در عمان نیازمند داشتن پیشنهاد شغلی از کارفرمای عمانیست و منجر به اقامت برایتان نمی شود. در صورت تمایل از طریق موسسات کاریابی عمان اقدام نمایید.

   https://malekpour.ir/موسساتکاریابیمهاجرت

   مهاجرت پزشکان امر حساسی است و نیاز به بررسی تخصصی تر شرایط شما دارد. اطلاعاتی که ارائه داده اید جهت ارائه مشاوره به شما کافی نیست. با توجه به عدم اطلاع کافی از شرایط شما جهت کسب اطلاعات در این زمینه با دفاتر ما تماس گرفته و از مشاوره رایگان بهره مند شوید. شماره تماس ما: 02149196000
   شما همچنین می توانید فرم ارزیابی را از لینک زیر تکمیل کنید تا کارشناسان ما از طریق واتس اپ با شما تماس بگیرند.
   https://malekpour.ir/contact-us/

   پاسخ
 6. farhad گفته:

  سلام وقت بخیر
  بعد از گرفتن کارت اقامت و افتتاح حساب بانکی در عمان ، چند ماه از سال باید در خاک عمان باشیم تا کارت اقامتمون به مشکل نخوره؟
  ممنونم

  Rating: 4
  پاسخ
 7. عباس گفته:

  سلام خسته نباشید من ۱۷سال سابقه داخلی دکوراسیون و کابینت دارم لطفا برای کار درعمان باید چکار ی انجام بدم. از صفر تا صد کار خودم اجرا میکنم

  Rating: 5
  پاسخ
 8. babak گفته:

  سلام خسته نباشید یکی از آشناهام در عمان شرکت صادرات واردات داره برای گرفتن ویزای کار چه مراحلی باید طی بشه ؟ فقط درخواست کار از جانب شرکت کافیه؟ در ضمن من لیسانس حسابداری هست با 5 سال سابقه کار ممنون میشم پاسخ بدید.

  Rating: 4
  پاسخ
 9. مریم گفته:

  باسلام
  آیا صرفا با تسلط بر زبان انگلیسی میشود مشغول به کار شد؟ اگر اینطور هست به چه نمره ای از زبان احتیاج است؟
  باتشکر از شما.

  Rating: 5
  پاسخ
 10. amirrad گفته:

  سلام من کارگر نیمه ماهر برق ساختمان هستم چجوری میتونم تو کشورهای حوزه خلیج فارس کار کنم؟‌لطفا راهنمایی کنید و اینکه دعوتنامه کارفرما ندارم موسسه شما میتونه کاری کنه؟

  Rating: 3
  پاسخ
 11. محمد گفته:

  سلام من مدرس زبان انگلیسی هستم با سابقه کار 10ساله و مدت 7 سال هم سابقه کار در هتل را دارم امکان پذیرش بنده در کشور عمان هست یا نه.

  پاسخ
  • mostafaostovar77 گفته:

   سلام و عرض ادب
   دوست عزیز همان طور که ذکر شد برای اخذ ویزای کار عمان نیازمند دعوتنامه شغلی می باشید. اما با توجه به سابقه هتل داری احتمال کاریابی شما در اتحادیه اروپا با خواندن رشته های مرتبط بسیار بالاتر خواهد بود. لذا توصیه می گردد جهت کسب اطلاعات بیشتر با دفاتر ما تماس حاصل نموده و از مشاوره رایگان بهره مند شوید. شماره تماس ما: 02149196000

   پاسخ
 12. فرشاد گفته:

  سلام بنده دکتر داروساز هستم و مدرک mba pharma رو نیز از موسسه آموزش عالی با نمره عالی گرفته ام زبان انگلیسیم خوبه و فقط نمیدونم از بین کشورهای حاشیه خلیج فارس برای داروسازا کدومش بهتره و چجوری باید اقدام کنم .
  ممنون از شما

  Rating: 4
  پاسخ
  • mostafaostovar77 گفته:

   سلام و عرض ادب
   احترامآ ضمن تشکر فراوان از خدمت شما دوست عزیز و بزرگوار بعرضتان میرسانیم که به جهت آنکه ارائه پاسخ درخور و مناسب به سوال حضرتعالی در این بخش امری دشوار میباشد و ممکن است باعث سوء تفاهم گردد و برای مشاوره بهتر ممکن است لازم باشد به سوالات مشاور پاسخ دهید و این بطور همزمان در مشاوره تلفنی امکانپذیر خواهد بود ، برای آنکه بتوانیم خدمت شما پاسخ درست ارائه نماییم و پاسخگوی تعداد کثیر ایمیل های ارسال شده از عزیزانی که به ما لطف دارند با سرعت بیشتری باشیم ، خواهشمندیم با دفاتر ما به شماره 02149196000 تماس گرفته و از مشاوره رایگان تلفنی دریافت بفرمایید.

   پاسخ
 13. علی خجسته مجد گفته:

  سلام بنده نقاش ساختمان هستم . برای کار در عمان چکار باید بکنم . نحوه گرفتن ویزای کار و دعوتنامه رو نمیدونم . ممنون میشم راهنمایی کنید .

  Rating: 5
  پاسخ
  • azadehnoory گفته:

   با سلام و عرض ادب. برای کار در عمان باید ابتدا یک پیشنهاد کار از یک کارفرمای عمانی داشته باشید. شما می توانید از طریق وبسایت های کاریابی به جستجوی کار بپردازید.

   پاسخ
 14. باران گفته:

  سلام. شرايط اخذ اقامت عمان با ثبت شركت به چه صورت هست ؟ آيا در اين صورت اقامت دائم گرفته ميشود ؟ براي اخذ شركت آيا بايد با شخص عماني شريك شد ؟ ممنون ميشوم راهنمايي بفرمائيد

  Rating: 4
  پاسخ
  • shahram shahidi گفته:

   با سلام و عرض ادب. دریافت پیشنهاد کاری برای ویزای کار عمان می بایست از طریق موسسات کاریابی در این کشور و یا توسط خودتان صورت بپذیرد. هر چند می بایست بدانید اخذ ویزای کاری عمان و سایر کشورهای حوزه خلیج فارس منجر به اخذ اقامت آن کشورها برای شما نخواهد شد و اقامت شما تنها تا پایان مدت قرارداد امکان پذیر خواهد بود.

   پاسخ
 15. سید هادی هاشمی گفته:

  با سلام و عرض ادب خدمت کارشناسان محترم سایت وزین ملکپور
  من هادی 37 ساله کارمند دولت شاغل در صنعت نفت با 12 سال سابقه کاری هستم،میخاستم بدونم شانس من چقد هست واسه دریافت اقامت کاری و ویزای کار در کشور عمان؟؟
  در حد متوسطم میتونم زبان انگلیسی صحبت کنم…

  پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Rating: 4