شرایط اخذ ویزای کاری استونی

 

شرایط اخذ ویزای کاری استونی را در این مقاله به بررسی خواهیم گذاشت ، آمار مربوط به شرایط اخذ ویزای کاری استونی را در این مقاله جهت متقاضیان کار در استونی و مهاجرت به استونی از این طریق تهیه نموده ایم ، اکثر مردم همیشه به دنبال اهداف بزرگی از قبیل انگلستان، فرانسه، آلمان، آمریکا، کانادا، روسیه و استرالیا هستند. خوب، این قطعا بازی در حال تغییر اقتصادهای جهان است، اما برای مهاجران بسیار دشوار است که به راحتی به آنجا برسد. باید مهارت های استثنایی داشته باشیم و آنها باید یک کیف پول بزرگ برای پایان دادن به بودن در این کشورها داشته باشند.

اما این سناریو به طور کامل برای منطقه آسیای میانه تغییر می کند.  کشور استونی بسیار زیبا و بسیار مناسب برای کار کردن میباشد . در این مقاله به بررسی و شرایط اخذ ویزای کاری استونی خواهیم پرداخت .

چرا مهاجرت به استونی ؟

برخی از علل بالا رفتن تقاضای مهاجرت کاری به استونی

استونی: بهشتی برای کاریابی

. تحولات سریع در این بخش از کشور در بخش غذا رخ داده است. رستوران ها، مغازه ها و کافی نت های متعددی آمده اند. و با ظهور موزه های مختلف و مکان های توریستی، مهاجرت گسترده گردشگران به آنجا صورت گرفته است. به عنوان یک سرمایه گذار، همیشه می توانید منتظر سرمایه گذاری و بهره برداری از فرصت های بازپرداخت سرمایه گذاری باشید.

شرایط و تاریخچه کاریابی  در استونی

در اکتبر 1820، سومین نظرسنجی کارگر زندگی روزمره (WLB) در استونی به عنوان یک برنامه ادامه یافت نظرسنجی های انجام شده در سال های 1998 و 2002 انجام شده است. در سال های گذشته، بررسی WLB در ابتکار فنلاند انجام شد وزارت کار؛ با این حال، در سال 2005، وزارت امور اجتماعی استونی، این تحقیق را آغاز کرد. WLB مستقر است نمونه ای از نماینده ملی در حدود 1000 نفر (در سال 2005، مصاحبه با 1002 نفر). مثال از جمعیت ساکن در سنین 16 تا 64 سالگی تشکیل شده است، از جمله کارکنان و اشخاص مستقل، و یک نمونه نماینده بر اساس جنسیت، سن و منطقه است. داده ها با استفاده از مصاحبه چهره به چهره ساختار یافته جمع آوری شده است نشریه Life Life Barometer در کشورهای بالتیک، توسط Juha Antila و Pekka

Ylöstalo (2003)، یافته های مربوط به استونی را از دو بررسی اول شرایط کار خلاصه می کند. انتشار کارملووم Baromete ، در استونی) خلاصه نتایج اصلی از نظرسنجی سال 2005 و روند اصلی در طول دوره 1998-2005 را نشان می دهد.

در میان موضوعات مورد بررسی در بررسی شرایط کار در سال 2005:

? مشخصات کارگر و محل کار؛

? قراردادهای کاری؛

? زمان کار؛

? پرداخت تحولات؛

? تشدید کار، استرس فیزیکی و ذهنی؛

? کار دورکاری و استفاده از فناوری اطلاعات.

بخش های زیر به طور خلاصه نتایج اصلی WLB 2005 و روند بین سال های 1998 تا 2005 را بررسی می کنند.

مشخصات کارگر و محل کار

اکثریت پاسخ دهندگان  به عنوان کارمند مشغول به کار هستند، باقیمانده یا خود کار  یا بدون پرداخت اعضای خانواده. در طول سالها، مشخصات کلی کارگران بدون تغییر بوده است حدود 49 درصد از پاسخ دهندگان در شرکت خصوصی خصوصی استونی کار می کنند. تقریبا 20 درصد کارگران در عموم مشغول به کار هستند بخش، در حالی که 12٪ از پاسخ دهندگان در شهرداری های محلی و یا شرکت های متعلق به شهرداری های محلی کار می کنند. بیشتر 19 درصد کارگران در شرکت های خصوصی خارجی یا شرکت های وابسته به ترکیبی از استونیایی کار می کنند و سرمایه خارجی. اکثر پاسخ دهندگان  در شرکت هایی با 19 کارمند کار می کنند؛ حدود 17 درصد کارگران هستند مشاغل در شرکت های متوسط ​​(20 تا 99 کارمند) و تقریبا یک چهارم از پاسخ دهندگان در شرکت های بزرگ کار می کنند. همانطور که اکثر شرکت های استونی کوچک هستند (تا 19 کارمند)، اندازه شرکت تعاریف متفاوت با تعاریف استاندارد اتحادیه اروپا به طور سنتی در استونی اعمال می شود. با این حال، در مقایسه با

WLB های قبلی، نسبت شرکت های بزرگتر افزایش یافته است. در سال 2002، حدود 59 درصد شرکت ها استخدام شدند به 19 نفر. علاوه بر این، با توجه به برآوردهای ذهنی پاسخ دهندگان، تعداد کارگران در شرکت هایشان دارای همچنین افزایش یافت (تنها 20 درصد از پاسخ دهندگان اظهار داشتند که تعداد کارگران در محل کارشان باقی مانده است بدون تغییر مانده است )

قرارداد استخدام در استونی

با توجه به قانون قراردادهای استخدام استونی، قرارداد اشتغال باید به شکل کتبی باشد. قراردادها تنها زمانی می توان گفت که دو هفته طول می کشد. روند کلی استونی در اکثر موارد است از موارد، کارکنان قراردادهای شغلی دائمی را نوشته اند و نسبت چنین قراردادهایی از آن رشد کرده است

64٪ در سال 1998 به 74٪ در سال 2005 ( در طول سالها، نسبت قراردادهای کلامی به 5٪ کاهش یافته است – بدون شک یک روند مثبت است. شرکای اجتماعی نهادهای دولتی و سازمان های امنیتی اجتماعی به طور فعال در برابر کار غیرمجاز و دستمزد در استونی برای مبارزه با آن مبارزه کرده اند چندین سال. فعالیت های مشترک آنها با هدف کاهش میزان چنین شیوه هایی و افزایش آگاهی عمومی است از پیامدهای منفی کار غیرقانونی. در سال 2005 تنها یک پاسخ دهنده قراردادی با یک سازمان کاری موقت داشت. کار آژانس موقت در استونی شکل گرفت حدود سه سال پیش. دلایل سطح نسبتا پایین این کار می تواند باشد که کارفرمایان از وسایلی دیگر استفاده کنند (برای مثال، کار نیمه وقت، سیستم های پرداخت انعطاف پذیر، و غیره) برای دستیابی به انعطاف پذیری در روابط کاری، و این بسیاری از شرکت ها از امکان چنین توافق هایی آگاه نیستند.

زمان کار در استونی

یکی دیگر از شرایط اخذ ویزای کاری استونی  آنست که اکثریت پاسخ دهندگان  در کار اصلی خود تمام وقت کار می کنند. فقط 8٪ کارگران دارای شغل نیمه وقت هستند و 70٪ از کارکنان پاره وقت، به طور داوطلبانه این کار را انجام می دهند. در استونی، با توجه به قانون کار و استراحت زمان، استاندارد ملی عمومی برای زمان کار  کارکنان نباید هشت ساعت در روز و 40 ساعت در هفته تجاوز کنند. برخی از روند مثبت وجود دارد در مورد روند توسعه زمان کار، با کاهش نسبت به کسانی که در یک هفته بسیار طولانی (بیش از 51 ساعت با توجه به تعریف استونی) و کسانی که کمتر از 30 ساعت کار می کنند (نگاه کنید به شکل 1). در سال 2005 متوسط طول هفته کاری در کار اصلی 41 ساعت بود. حدود 10 درصد از پاسخ دهندگان دارای کار دوم هستند که در آن آنها هستند به طور متوسط 16.8 ساعت در هفته صرف می کنند.

اضافه کاری در استونی

از شرایط اخذ ویزای کاری استونی  اینست که انجام کار اضافه کاری در استونی بسیار معمول است. طبق قانون کار و استراحت، محدودیت استاندارد در کار اضافه کاری در هر کارمند 200 ساعت در هر تقویم سال است. از جمله اضافه کاری، متوسط ​​هفته کاری نباید باشد بیش از 48 ساعت در طول یک دوره چهار ماهه. بر اساس نتایج حاصل از نظرسنجی، نیمی از پاسخ دهندگان بیش از حد کار می کنند به عنوان بخشی از کار اصلی خود کار می کنند. حدود 5 درصد از کارگران روزانه کار می کنند، 13 درصد از پاسخ دهندگان بیش از یک ساعت کار می کنند هفته و 32٪ کار اضافه کاری یک یا دو بار در ماه یا کمتر انجام می شود. کسانی که چنین کارهایی را انجام می دهند گزارش می دهند که به طور متوسط آنها 8.2 ساعت اضافی در هفته کار می کنند (شکل مربوطه در سال 2002 9.5 ساعت بود). در مجموع 43 درصد کارگران کار نمی کنند در میان افرادی که به طور کامل کار می کنند، 77 درصد از پاسخ دهندگان برخی از انواع جبران خسارت برای کار اضافی خود را دریافت می کنند، در حالی که 19 درصد از پاسخ دهندگان اظهار داشتند که برای کار اضافه کاری هیچ غرامت دریافت نکرده اند. با توجه به WLB 2002، بیش از یک سوم از کارکنانی که به طور مرتب کار می کنند، بدون پرداخت غرامت. کاهش در نسبت کارگران اضافه کاری بدون پرداخت غرامت به واسطه فعالیت های دقیق تر توضیح می دهد از بازرسان کار در سال های اخیر.

 

در WLB، پاسخ دهندگان درآمد خالص خود را گزارش می دهند. اگر چه این نوع داده ها برای تحلیل سطح دستمزد دقیق نیست، به عنوان مثال آن مقدار خاصی از ذهنیت را در بر میگیرد، برای مطالعه روند کافی است. پرسشنامه مشخص می کند که دستمزد باید شامل تمام درآمد حاصل از تمام مشاغل، از جمله دستمزد اعلام نشده باشد. در سال 2005 متوسط درآمد خالص در هر ماه

3،841 یورو (حدود 245 یورو) بود. در مقایسه با نظرسنجی های قبلی، نسبت افراد کم درآمد گروه ها کاهش یافته است و سهم کسانی که درآمد بیش از 5000 یورو (حدود 320 یورو) افزایش یافته است

2) نسبت پاسخ دهندگان که نمی خواهند درآمد خود را اعلام کنند از 6 درصد در سال 1998 به 12 درصد در سال افزایش یافته است 2002، و در سال 2005 به 29 درصد رسید.

 

ترتیبات پرداخت و عوامل موثر بر پرداخت

یک حقوق ماهیانه ثابت، یا یکی که شامل پرداخت های ثابت به طور منظم ثابت، عمومی ترین نوع حقوق و دستمزد است

پرداخت در استونی در مجموع، بیش از نیمی از تمام پاسخ دهندگان بررسی، حقوق و دستمزد از این نوع را دریافت کردند با این وجود، نسبت کسانی که حقوق ماهیانه ثابت را تنها دریافت می کنند از 46 درصد در سال 1998 به 38 درصد در سال کاهش یافته است  این می تواند با افزایش نقش مزایای اضافی، ناشی از مقررات قانونی استونی، توضیح داده شود. برای تغییر بخش ثابت حقوق و دستمزد، یک کارفرما نیاز به اجازه کارمند از کارکنان دارد؛ با این حال، پرداخت های تکمیلی بدون هیچگونه مشورت ممکن است تغییر کند. بنابراین، افزایش نسبت مکمل مزایای سیستم حقوق و دستمزد را انعطاف پذیر تر می کند. تعیین کننده اصلی سطح دستمزد پاسخ دهندگان، میزان کار انجام شده است. در سال های اخیر، فاکتورهای بهره وری وجود دارد همچنين نقش فزاینده اي را ايفا کرده و حقوق و دستمزد تا حدودی مربوط به عملکرد کارگران است. در بسیاری از محل های کار، آن را داشته است برای پرداخت دستمزد به عملکرد کارگران متصل شده است، که در آن پاداش های مختلف سود، و غیره پاداش یا معادل آن ممکن است پرداخت شود اکثر پاسخ دهندگان دستمزد اعلام نشده را گزارش نمی دهند. فقط حدود 4 درصد از پاسخ دهندگان اظهار داشتند که آنها دستمزد اعلام نشده اعلام شده در هر ماه و 5٪ گزارش از پرداخت های غیرمجاز اعلام شده از زمان به زمان . دستمزد اعلام نشده اعلام می کند که دستمزد به طور متوسط اعلام نشده حدود 44٪ از کل آنها را نشان می دهد درآمد. نسبت دستمزد اعلام نشده در استونی در سال های اخیر کاهش یافته است؛ با این وجود، هنوز همچنان ادامه دارد تأثیر منفی بر کارآفرینی و محیط رقابتی، و تضمین های اجتماعی را به میزان قابل توجهی کاهش می دهد از کارمندان. مشارکت کارکنان در صندوق های اجتماعی (مالیات بر حقوق، مالیات بر بیمه بیکاری) بستگی به اندازه دارد از دستمزد گزارش شده، در حالی که مزایای اجتماعی کارکنان به میزان کمک به بودجه اجتماعی بستگی دارد. بر اساس نظرسنجی های انجام شده توسط موسسه تحقیقات اقتصادی استونی (Konjunktuuriinstituut Eesti)، در مورد 14 درصد از کارکنان دستمزد گزارش نشده (5٪ به طور منظم و 9٪ بعضی اوقات) در سال 2004 دریافت کرده اند. این نشان دهنده اندکی است کاهش یافته است، زیرا در سال 2002 و 2003 حدود 15 درصد بود. حدود 31 درصد از کارکنانی که دستمزد اعلام نشده را در سال 2004 دریافت کردند، بود این وضعیت راضی بود، در حالی که 45٪ نبود. از جمله کسانی که ناراضی بودند، 55 درصد معتقد بودند که از دست می دهند شغل خود را اگر آنها قبول ندارند که به این طریق پرداخت شوند.

تشدید کار در استونی

افزایش سطح مسئولیت از لحاظ جنبه های جسمی و ذهنی برای اولین بار در بین کارگران قرار دارد از کار، مانند شدت کار و سرعت کار، رقابت بین کارکنان و مسئولیت . نیمی از پاسخ دهندگان می گویند که سطح مسئولیت در محل کار بالا است، بیش از یک سوم از کارگران بر این باورند سطح مسئولیت آنها از سطح متوسط است و فقط یک درصد از کارکنان در نظر دارند که این کمترین میزان است سطح. حدود 10 درصد از پاسخ دهندگان بیان می کنند که شدت کار و سرعت کارشان بالا است، 53 درصد این فشار را درک می کنند در سطح متوسط باشند و فقط 4٪ کارگران بر این باورند که شدت کارشان کم است. رقابت در میان همکاران بیشتر در سطح متوسط یا پایین تر از سطح بالایی قرار دارد. به طور متوسط، استرس ذهنی تا حدودی بیشتر از استرس فیزیکی است. حدود 20 درصد از پاسخ دهندگان می گویند که آنها شغل به لحاظ ذهنی چالش برانگیز است، درحالیکه 11٪ کارکنان با این بیانیه موافق نیستند. در مجموع 24 درصد از پاسخ دهندگان ارزیابی می کنند شغل خود را از لحاظ فیزیکی خسته کننده، اگر چه نسبت مشابه کارگران (20٪) با این بیانیه موافق نیستند  از پاسخ دهندگان نیز خواسته شد تا تغییرات در میزان شدت کارشان را ارزیابی کنند و این که چگونه این روان و روانی آنها را تحت تأثیر قرار داده است سطوح تنش فیزیکی. بیش از نیمی از پاسخ دهندگان اظهار داشتند که شدت کارشان در 12 سال گذشته افزایش یافته است ماه ها. در همان زمان، 39 درصد از کارگران اظهار داشتند که شدت کارشان بدون تغییر باقی مانده است و 3 درصد آن را اعلام کرده اند شدت کار آنها در واقع کاهش یافته است. کمتر از نیمی از پاسخ دهندگان، افزایش در ذهن خود را افزایش دادند و سطوح استرس فیزیکی در سال گذشته؛ با این حال، برای اکثریت مردم، بدون تغییر باقی مانده است  به طور کلی، در پاسخ های پاسخ دهندگان در طول دوره، تغییرات عمده ای مشاهده نشده است. کار دور زدن و استفاده از ICT بر اساس این نظرسنجی، یک چهارم پاسخ دهندگان هر دو بار (یا 20٪) یا مداوم (3٪) دورکاری را انجام می دهند. در طول نظرسنجی، کار دور زدن به عنوان کار در خانه تعریف شده است؛ معمولا تعریف نیز به داشتن برخی از نوع اشاره می کند ارتباط فناوری اطلاعات و ارتباطات (ICT) با محل کار از خانه یا جاده. این اکثریت پاسخ دهندگان  هرگز چنین کاری انجام نداده اند و یا علاقه ای به انجام این کار ندارند. تنها 7 درصد از پاسخ دهندگان علاقه مند به انجام کار دورکاری هستند اما هرگز چنین کاری انجام نداده اند. کسانی که از دور زدن استفاده می کردند، به طور متوسط ​​این کار را انجام می دادند.

9.5 ساعت در ماه. حدود 47 درصد از کارگران دورافتاده از تجهیزات ICT خود استفاده می کردند، 20 درصد از تجهیزات کارفرما استفاده می کردند و باقیمانده، بخشی از تجهیزات خود را به کارفرمای خودشان اختصاص می دهند. استفاده از فناوری اطلاعات در شرکت های استونی گسترده است. در سال 2005، 42٪ از کارگران از شخصی استفاده می کردند 35 درصد از ایمیل استفاده می کردند، 38٪ از اینترنت استفاده می کردند و 46٪ از تلفن همراه استفاده می کردند. به غیر از استفاده از تلفن های همراه، همه این نسبت ها از سال 2002 افزایش یافته است

این گزارش نتایج اصلی تحقیق Barometer Life Life که در اکتبر 2005 انجام شده است را توصیف می کند. به عنوان مشابه

نظرسنجی ها در سال های 1998 و 2002 انجام شد، امکان شناسایی تحولات کلیدی در شرایط کاری و محیط کار. روند اصلی زیر می تواند برجسته شود:

1اکثریت کارگران کارکنان پرداخت می شوند، در حالی که فقط 12٪ از پاسخ دهندگان خودشان هستند. این نسبت ها

در طول سالها بدون تغییر باقی مانده است.

2  نسبت شرکت های بزرگ (100 و بیشتر کارکنان) افزایش یافته است و سهم شرکت های کوچک

(تا 19 کارمند) کاهش یافته است. با این حال، اکثر کارگران) هنوز هم در اندازه های کوچک کار می کنند شرکت ها

3 اکثریت کارگران  قراردادهای کاری دائمی دارند. انواع دیگر قراردادهای کاری

– قراردادهای ثابت شده، قراردادهای شفاهی، قراردادهای موقت آژانس، در استونی غالب نیست. اکثر پاسخ دهندگان  در کار اصلی خود تمام وقت کار می کنند. فقط 8٪ کارگران دارای شغل نیمه وقت و تقریبا دو نفر هستند سهم کارگران نیمه وقت داوطلبانه این کار را انجام می دهند. میانگین طول هفته کار در ساعات اصلی 41 ساعت است. روند مثبت وجود دارد

زمان کار: نسبت کسانی که بیش از 51 ساعت کار می کنند و کسانی که کمتر از 30 ساعت در هفته کار می کنند در طول دوره 1998-2005 کاهش یافته است. کار اضافه کاری در استونی بسیار رایج است: نیمی از پاسخ دهندگان در طول کار اصلی خود مشغول به کار هستند و متوسط ​​زمان کار اضافه کاری 8.2 ساعت در هفته است. حدود دو سوم از پاسخ دهندگان برخی از فرم ها را دریافت می کنند جبران (و یا پول و / یا زمان خاموش) برای کار اضافه کاری خود را؛ این نسبت نسبت به آن افزایش یافته است

نظرسنجی های قبلی

4 نسبت گروه های کم درآمد (درآمد کمتر از 3500 یورو) کاهش یافته است، در حالی که سهم درآمد بیش از 5000 یورو افزایش یافته است. یک حقوق ماهیانه ثابت، یا یکی که شامل پرداخت های ثابت اضافی ثابت است، است شایعترین نوع پرداخت حقوق در استونی. تعیین کننده اصلی سطح دستمزد، میزان کار انجام شده است، و عوامل بهره وري در سال هاي اخير تأثير قابل توجهي بر سطح حقوق و دستمزد داشته اند.

5 بیش از نیمی از پاسخ دهندگان اظهار داشت که شدت کار خود را در طول 12 ماه گذشته افزایش یافته است. به طور متوسط، وجود دارد سطح استرس ذهنی گزارش شده نسبت به استرس فیزیکی است.

6 یک چهارم پاسخ دهندگان کار دورکاری را انجام می دهند. استفاده از فناوری اطلاعات در استونی نیز گسترده است

شرکت ها در طول سه سال، افزایش نسبت کارگران با استفاده از کامپیوتر شخصی، ایمیل ها و اینترنت به عنوان بخشی از کار روزمره آنهاست. نظرسنجی WLB اطلاعات ارزشمندی را در مورد شرایط کاری ارائه می دهد، اما آنها بر اساس اندازه نمونه نسبتا کم هستند. بنابراین، در رسیدن نتیجه گیری قطعی در مورد وضعیت و تحولات در مورد ضرورت احتیاط لازم است بازار کار استونیایی. منابع جایگزین – نظیر نظرسنجی نیروی کار، نظرسنجی بودجه خانوار، و غیره – باید برای مقایسه و برای نتیجه گیری قوی تر و قابل اطمینان استفاده شود. با وجود این ضعف WLB نظرسنجی، این بهترین منبع اطلاعات در مورد جنبه های مختلف شرایط کار است که سایر نظرسنجی ها پوشش نمی دهد. یکی دیگر از مزایای نظرسنجی WLB، تداوم آن به عنوان یک سری از سه نظرسنجی قابل مقایسه از سال 1998 است که، به عنوان اشاره کرد، برای شناسایی روند ها ارزشمند است.

 

نتیجه گیری :

کشور استونی  با توجه به موقعیت جغرافیایی و هزینه زندگی پایین میتواند مقصد بسیاری از کسانی باشد که قصد  اخذ پاسپورت این کشور را دارند , باشد . افرادی که پاسپورت این کشور اخذ نمایند بدون هیچ محدودیتی میتوانند به تمامی کشورهای اروپایی بدون هیچ محدودیتی سفر کنند و برای کشور آمریکا و کانادا در کمترین زمان ممکن و بسیار سریع ویزای خود را اخذ نمایند . جهت اطلاعات بیشر و تخصصی تر در باب شرایط اخذ ویزای کاری استونی ، مهاجرت به استونی ، کار در استونی ، تحصیل در استونی با دفاتر همکار دکتر ملکپور در ایران و یا دفتر مرکزی ما در وین ارتباط بگیرید،موفق و پیروز باشید.

اطلاعات موجود در این وب سایت جهت بالا بردن سطح اگاهی عمومی است و موسسات همکار در ایران خدمات کاریابی ارائه نمی دهند.

 

 

 

2 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.