شرایط بورسیه تحصیلی اتریش

شرایط بورسیه تحصیلی اتریش

شرایط بورسیه تحصیلی اتریش  و تحصیل در اتریش از جمله مسائلی بود که دوستان متقاضی تحصیل سوال می کردند لذا بر ان شدیم تا در این مقاله به بررسی  شرایط بورسیه تحصیلی اتریش بپردازیم. مسائلی از قبیل اینکه شرایط بورسیه تحصیلی اتریش به چه شکلی می باشد و چگونگی مهاجرت به اتریش و تحصیل در اتریش نیز بررسی گردیده است. تموسسه مشاوره ای ام آی ای با همکاری موسسه حقوقی ملک پور در این مقاله سعی بر پاسخ گویی به تمام سوالات شما خواهد داشت .

توضیحات استاد ملک پور (دانشجوی دکترای حقوق دانشگاه ملی وین) در باب تحصیل و بورسیه تحصیلی اتریش

audio شرایط بورسیه تحصیلی اتریش
audio شرایط بورسیه تحصیلی اتریش
audio شرایط بورسیه تحصیلی اتریش

 

کمک هزینه تحصیلی بنیاد کشور اتریش :

در سال ۲۰۰۵ شورای ملی اتریش کمک هزینه بنیاد کشور اتریش را از راه مجلس به عنوان قانون تصویب نمود ، که بورسیه تحصیلی بنیاد کشور اتریش برای بورسیه تحصیلی در تمام رشته های آموزشی و در همه دوره های تحصیلی به اشخاص خاص ارائه می گردد .

بورسیه تحصیلی اتریش به وسیله هیئت مدیره این نهاد ، توسط بودجه صندوق جمهوری اتریش برای افراد کم درآمد یا کارگران و یا اشخاصی از کشور های جهان سوم یا اشخاصی که خانواده آنها فشار زیادی را به وسیله رژیم نازی ها متحمل شده اند ارائه می گردد .

دانشجویان کشور های در حال رشد که مشکلات مالی را دارا می باشند ، این امکان را دارند تا بورسیه مدارس به صورت شبانه روزی اتریش را دریافت نمایند .

کمک هزینه تحصیلی فولبرایت اتریش ۲۰۱۷ – ۲۰۱۸  :

کمک هزینه دانشجویی فولبرایت در اتریش که برای ادامه تحصیل در دوره فوق لیسانس به دانشجو ارائه می گردد . کمک هزینه تحصیلی اتریش دوره فوق لیسانس در بازه یک تا دو سال دانشجو را حمایت می نماید .

در خواست کنندگان باید مدرک لیسانس خود را در یک دانشگاه مورد تأیید در زمان مشخص شده و یا در مدت کوتاهی قبل از اتمام تحصیل به اتمام برساند و مدرک این مقطع را کسب نموده باشد .

سطح مقطع : کمک هزینه های دانشجویی  برای دوره فوق لیسانس در دسترس می باشد.

رشته های تحصیلی : این بورسیه برای تحصیل در رشته های زیر اعطا میگردد:

مدیریت کسب و کار MBA و برنامه های مرتبط

برنامه های  LLM

مدیریت انسان و دامها و رشته داروسازی

موارد کمک کننده این کمک هزینه تحصیلی:

کمک هزینه تحصیل و هزینه زندگی تا ۲۵،۰۰۰ دلار برای برنامه های یک ساله، و یا تا ۱۲۵۰۰ دلار در سال برای دوره های دو ساله

۸۰۰ یورو کمک هزینه تحصیلی

کمک هزینه های بیمه درمانی و حوادث

بودجه پوزیشن های دکتری علوم سیاسی اتریش ۲۰۱۷ HIS

IHS  هزینه تحصیل در موقعیت دکترا را به طور کامل برای فرد تامین می کند به عنوان بخشی از پروژه افلاطون برای تحصیل در دوره دکترا، این بورسیه برای یک شبکه بین المللی تحصیل و بحران مشروعیت اتحادیه اروپا به فرد اعطا می گردد . فردی که موفق به اخذ این کمک هزینه شود به واسطه این کمپانی زیر نظارت قرار خواهد گرفت .

افلاطون نیت های بالاتری از کمک هزینه های دولتی را پیگیری می کند ، اهداف این کمک هزینه ایجاد یک نظام برای تسلط بر بحران مشروعیت در مجموعه کشور های اتحادیه اروپا از راه درک منحصر به فرد بین رشته های قانون ، دموکراسی ، قدرت ، اقتصاد در همه جامعه های متناسب با نهاد های درون و خارج از کشور می باشد و مشروعیت نظام سیاسی حال حاضر را تحت الشعاع قرار داده است .

کمپانی مطالعات پیشرفته ( HIS ) ، یک کمپانی تحقیقاتی غیر وابسته غیر دولتی در وین ( اتریش ) می باشد . که تخصص های گوناگونی در سطح های بالا از شاخه های گوناگون ( اقتصاد ، جامعه شناسی ، علوم سیاسی و … ) را برای رسیدگی به معضلات رفاهی و اجتماعی اقتصادی و سیاسی را فراهم خواهد آورد .

افراد خواهان این موضوع باید مدرک فوق لیسانس خود را در شاخه های گوناگون علوم سیاسی ، جامعه شناسی ، مطالعات رسانه ای ، علوم سیاسی ( دموکراتیک ) و یا یک رشته علوم اجتماعی مربوط را کسب نموده باشند .

مزایای بورسیه تحصیلی : مضاعف بر امکانات خاص این بورسیه ، IHS  مورد های ذیل را ارائه می نماید :

دست مزد و در آمد نا خالص ۲٫۰۵۲ یورو / ماه ( ۱۴ مرتبه در هر سال ) به انضمام ۶۰۰ یورو بورسیه دانشجویی .

افراد بهمراه خانواده خودکه امکان به اخذ بورسیه دانشجویی اتریش نشده اند ، بورسیه اضافی خانوادهها را اخد خواهند نمود .

از امکانات خاص شخص که کمک هزینه تحصیلی اتریش در نوع بورسیه افلاطون را اخذ کرده اند :

*اشتیاق زیاد در محیط کار و تحصیل .

* جامعه پژوهشی فعال ، یک پارچه و بین المللی بر خوردار است .

* امکانات عالی بازنشستگی زیر نظر صندوق بازنشستگی خدمات عمومی در این کشور .

* امکانات رفاهی .

کمک هزیته دانشجویی کشور اتریش موسسه تحقیقاتی پیشرفته ماری کوری :

فرصتهای تحقیقاتی شخصی Sklodowska  در اتریش، ۲۰۱۷

موسسه مطالعات پیشرفته (IHS)  کمک هزینه ماری کوری Sklodowska  یا کمک هزینه شخصی و فرصتهای تحقیقاتی برای دوره ۲۰۱۷ را ارائه می نماید . داوطلبان از تمام کشور ها پذیرفته شده اخذ این بورسیه های دانشجویی می باشند.

نیت از اعطای این بورسیه تحصیلی ماری کوری Sklodowska  ارائه فرصت های تحقیقاتی شخصی به فرد به جهت ارتقای پتانسیل خلاق و نو آور محققان با تجربه می باشد ، که رغبت به نشان دادن توانایی های شخصی خود از راه به دست آوردن توانایی به جهت آموزش های پیشرفته ، جهانی می باشد  .

کمپانی  مطالعات پیشرفته  (IHS) یک کمپانی مطالعاتی غیر وابسته غیر دولتی در مرکز این کشور می باشد . که امکام تحصیل را برای اقتصادانها، جامع شناسان و اندیشمندان شاخته علوم سیاسی به جهت رسیدگی به مشکلات اجتماعی اساسی ، اقتصادی و سیاسی را فراهم می نماید .

زبان مرسوم در اتریش برای تحصیل در کشور اتریش ، آلمانی می باشد . و امکان تحصیل به زبان انگلیسی در اتریش وجود خواهد داشت . در کشور اتریش گرفتن ابن کمک هزینه تحصیلی بدون مدرک زبان تمکان پذیر نمی باشد .

دوره تحصیلی که این کمک هزینه تحصیلی یه دانشجویان اعطا می گردد  ، فرصت های مطالعاتی برنامه فوق دکترا می باشد .

فرصت های پژوهشی: IHS

استقبال از پژوهشگران در دوره پست دکتری از هر کشوری به صورت مشترک با کمک میزبان IHS  EC Sklodowska 2017 ماری کوری ، در بخش های تحقیقاتی ذیل کمک هزینه دانشجویی اعطا می شود :

تحقیقات رفتاری و اقتصاد تجربی
مطالعات تطبیقی ​​انتخاباتی، پارلمانی در اتحادیه اروپا
مطالعات جمعیت شناسی، مطالعات در رابطه با حقوق بازنشستگی و سیاست های اجتماعی
سیاست انرژی و امنیت در اتحادیه اروپا
مطالعات بهداشت و سیاست، تحقیقات خدمات بهداشتی
مطالعه در رابطه با اثر نوآوری های فنی-علمی در جوامع معاصر و آینده
پیش بینی اقتصاد کلان، سیاست های کلان اقتصادی، مالیات
مطالعات تحول اجتماعی و زیست محیطی در زمینه های شغلی، مواد غذایی

 

موارد تسهیل کننده در روند معیشتی این کمک هزینه تحصیلی درکشور اتریش این می باشد که دانشجویان فاند زندگی به صورت تقریبی ۴٫۸۷۰ یورو در هر ماه را دریافت می نمایند ، بورسیه دانشجویی در حدود ۶۰۰ یورو در ماه دریافت می نمایند ، این بورسیه برای اعضای به صورت فامیلی در حدود ۵۰۰ یورو در هر ماه افزایش می یابد .

ما در این مقاله در باب شرایط بورسیه تحصیلی اتریش اطلاعات جامعی را ارائه نمودیم . منتهی قبل از آن باید شما در باب مهاجرت به اتریش و پذیرش تحصیلی اتریش و  ویزای تحصیلی اتریش اطلاعاتی را کسب نمایید . که موسسه مشاوره ای ام آی ای با همکاری موسسه حقوقی ملک پور در مقالات دیگر مرتبط به تحصیل در اتریش و بورسیه تحصیلی اتریش این موارد را خدمت شما عزیزان ارائه نموده است ، درصورت تمایل به مشاوره رایگان تلفنی میتوانید با دفتر مرکزی ما در وین و یا دفاتر دیگر ما در ایران تماس بگیرید.

10 پاسخ
 1. کوروش گفته:

  با درود و سپاس از زحمات شما

  کوروش هستم ۳۰ ساله
  لیسانس برق کنترل از دانشگاه علمی کاربردی با معدل حدود ۱۸
  ۵ سال سابقه اتوماسیون صنعتی و طراحی تجهیزات دارم
  PLC ، انواع تابلو برق و ساخت و طراحی انواع ماشین آلات

  ۱۷ عنوان ثبت اختراع دارم
  ۳ عنوان مقاله ISI , علمی پژوهشی خارجی و کنفرانس داخلی
  ۲ عنوان طرح پژوهشی با تائیدیه رسمی
  مقام اول جشنواره فکر برتر
  ۲۵ ایده ثبت نشده و کاملا آماده برای تولید ( طراحی شده )
  مدرک زبان IELTS 6 و زبان آلمانی B1 رو تا ۳ ماه دیگه میگیرم .
  چیزی که توی فکرم هست اینه که بتونم از طریق تحصیلی اقدام کنم ، زبانم رو قوی تر کنم و توی شرکتهای تولیدی از طریق طرح ها و اختراع هایی که دارم ، بصورت کارآفرینی و راه اندازی استارت آپ درآمد ایجاد کنم واسه خودم .
  در کنارش تحصیلم رو ادامه بدم حتما و کارم رو هم نهایتا تا ۶ ماه بعد از ورود راه بندازم .

  میخواستم بدونم نظرتون چیه ؟ در حد توهم هست این فکرم یا شانسی واسه این روال دارم ؟
  یا پیشنهاد بهتری داری ؟ چون هدف اصلیم راه اندازی کسب و کاره .

  ممنون میشم اگه پاسخ بدین
  چون بلاتکلیفم

  سپاس

  پاسخ
  • P.Taghavi گفته:

   با سلام و عرض ادب. دوست گرامی پرونده و سوالات شما بسیار مهم و تخصصی میباشد اتفاقاً اینگونه پرونده ها می بایست با راهنمایی شخص آقای ملک پور مشاوره و بررسی گردد. پیشنهاد میکنیم در این باب با دفاتر ما از طریق شماره 021.49196000 تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 2. mma گفته:

  با سلام و احترام. ۱۶ سالمه. آیا بورسیه و کمک هزینه برای تحصیل در مقطع دبیرستان وجود داره؟ و اینکه شرایط اخذ بورس چیست؟

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و احترام برای دریافت بورسیه باید رزومه شما (مدرک زبان ، معدل و نمرات شما و مدارک تحصیلی شما و …) مورد بررسی قرار گیرد و نیاز به معدل بالای 19 و مدرک زبان بالا دارد . پیشنهاد میکنیم برای مشاوره کاملتری با دفاتر ما از طریق شماره 021.49196000 تماس حاصل فرمایید .

   پاسخ
 3. maziar samiei گفته:

  سلام امین هستم. داری مدرک کارشناسی ارشد مدیریت بازگانی. آیا من می توانم مجدد در همین رشته از در یکی از دانشگاههای اتریش بورسیه بگیرم ؟ و سوال دیگرم اینکه کلا هزینه خوابگاه و خورد خوراک در اتریش چقدر در ماه است؟

  پاسخ
  • maziar samiei گفته:

   با سلام و عرض ارادت
   بله امکان تحصیل مجدد وجود دارد اما در خصوص بورسیه گرفتن ابتدا باید تحصیلی اقدام کنید و و در صورتی که دانشگاه شما را برای بورسیه مناسب بداند , شما را بورسیه میکند
   برای کسب اطلاعات بیشتر از این قسمت با ما در تماس باشید.

   پاسخ
 4. mie.editor2 گفته:

  با سلام. بنده ارشد مدیریت خدمات درمانی هستم با معدل 19 دانشگاه دولتی. کل دوره تحصیلم رتبه اول بودم و عضو دفتر استعداد درخشان. مدال اوردم تو المپیاد کشوری. میخواستم ببینم شانس من برا گرفتن فاند یا اسکالرشیپ چقدره

  پاسخ
  • mie.editor2 گفته:

   با سلام و عرض ارادت. جهت دریافت بورسیه باید خود شما با دانشگاه ها در ارتباط باشید زیرا اعطای بورسیه کاملا به عهده خود دانشگاه است. بهتر است با شماره ۴۹۱۹۶۰۰۰ (۰۲۱) تماس حاصل نمایید تا بتوانیم به صورت رایگان شرایط شما را بررسی و به شما مشاوره دهیم.

   پاسخ
 5. مهدی دهقانپور گفته:

  با عرض ادب و احترام خدمت شما دکتر ملک پور
  در ابتدا سپاس و مراتب تشکر خودم را خدمت شما تقدیم می کنم کسی که بی چشم داشت به سوالات عدیدخ و کثیر دوستانی که در ایران به دور از لمس و حس عینی شرایط کشور های مقصد با شور و مشورت با شما و اطمینانی که شما با اعتبار بخشی به شخصیت خوودتون بخشیدین از وجود و تجارب شما همگی بهره میبریم و این جای قدر دانی از شما آقای ملک پور دارد.
  اقای ملک پور من مهدی دانشجو ترم آخر مقطع کارشناسی حقوق دانشگاه آزاد اسلامی مشهد با معدل کل ۱۹٫۸۰ صدم در حال به اتمام رسانئن تحصیلات کارشناسی خودم هستم .
  بدلیل انقضا مدرک آیلتس تا کنون برای اخذ این مدرک اقدام نکردم اما تا پاییز سال ۹۷ قادر به اخذ این مدرک با نمره حداقل شش و نیم به بالا بدلیل سابقه ده ساله مطالعه و کوششم در زبان انگلیسی هستم .
  من پنجاه میلیون تومن پشتوانه مالی دارم و نظر به معدل مقطع کارشناسی و سطح زبان و پشتوانه مالی که دارم آیا میتوانم برای فوق لیسانس در رشته حقوق اقدام به تحصیل در خارج از کشور در اروپا یا کشورهای ارزان تر هستم ؟
  آیا امکان اخذ بورسیه به این معدل تعلق می گیرد ؟ اگر پاسخ مثبت هست چه دانشگاه هایی و کشورهایی به دید شما برای اعطا بورس برای من وجود دارد ؟
  حتما قصد مهاجرت به دانشگاه های با رنک بالا در مقطع کارشناسی ارشد را ندارم و بدنبال این هستم که با تجربه تحصیل در دانشگاه با اوصاف و شرایط مذکور که خدمتتون عارض شدم پل و مسیر را برای دانشگاه های رنک بالاتر در مقطع دکتری برای خودم مفتوح و میسر کنم .
  با سپاس از کمک های برادرانه و دلسوزانه شما
  به امید اینکه بازهم با صدای گرمتون مسیر درست و حقیقی را برایم رهنمون سازید .
  در پناه خدا

  پاسخ
  • mie editor2 گفته:

   با سلام و احترام. شرایط سنی و دانشگاه مقطع کارشناسی ارشد شما باید مورد بررسی قرار گیرد. با توجه به اینکه دانشگاه مقطع کارشناسی شما دانشگاه آزاد می باشد شانس شما برای تحصیل رایگان در کشور اتریش اندک است. برای بررسی کشورهای متناسب با شرایط خود پیشنهاد میکنیم با دفاتر ما ارتباط بگیرید.

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.