سرمایه گذاری در بلژیک و بررسی شرایط آن

 • سرمايه گذاري در بلژيک و شرايط عمومي سرمايه گذاري در بلژيک
 • سرمايه گذاري در بلژيک و بررسي اخذ اقامت و تابعيت
 • سرمايه گذاري در بلژيک و شاخص هاي اقتصادي تأثير گذار
 • سرمايه گذاري در بلژيک از طريق خريد ملک در بلژيک
 • سرمايه گذاري در بلژيک از طريق ثبت شرکت در بلژيک
 • سرمايه گذاري در بلژيک از طريق کارآفريني در بلژيک
 • سرمايه گذاري در بلژيک از طريق خريد اوراق قرضه دولتي
 • سرمايه گذاري در بلژيک و مزاياي آن
سرمایه گذاری در بلژیک سرمایه گذاری و ثبت شرکت در بلژیک

شما می توانید شرایط خود و اطلاعات تماس را از طریق فرم ارزیابی وارد کرده تا مشاوران ما شرایط شما را بررسی کرده و در کوتاه ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند.

سرمايه گذاري در بلژيک و مقدمه اي بر آن

سرمایه گذاری در بلژیک ،شرایط سرمایه گذاری در این کشور و طرق گوناگون سرمایه گذاری از جمله ثبت شرکت ،خرید ملک و کار آفرینی و مزایای سرمایه گذاری در بلژیک در این مقاله مورد تحلیل و بررسی علمی قرار خواهد گرفت. اما سرمایه گذاری در بلژیک چگونه منجر به اقامت و تابعیت افراد می گردد؟ آیا برای سرمایه گذاری در بلژیک تمیدات خاصی را باید در نظر گرفت ؟ سرمایه گذاری در بلژیک از جهات بسیاری قابل بحث خواهد بود که به صورت ساده و خلاصه ، اساسی ترین و مهم ترین نکات پیرامون آن ،خدمت شما دوستان گرامی ارائه می شود. سرمایه گذاری همواره یکی از راه های مهاجرت می باشد که نظر بسیاری از متقاضیان را به خود جذب کرده و مورد سوال آنها می باشد و ما نیز در این مقاله که توسط متخصصین مجرب موسسه حقوقی ملک پور به نگارش درآمده،  به سرمایه گذاری در کشور بلژیک پرداخته ایم تا تمامی سوالات و ابهامات ذهنی شما برطرف شده و اطلاعات کاملی در باب سرمایه گذاری در بلژیک و شرایط آن خدمت شما دوستان ارجمند ارائه دهد . در صورت نیاز به اطلاعات تکمیلی با کارشناسان موسسه حقوقی ملک پور ،همکار موسسه  MIE اتریش تماس حاصل فرموده و مشاوره رایگان دریافت نمایید.

سرمايه گذاري در بلژيک و شرايط عمومي سرمايه گذاري در بلژيک

سرمایه گذاری در بلژیک  مستلزم آگاهی از یک سری شرایط و موقعیت این کشور می باشد. بلژیک کشوری در غرب اروپا و یکی از اعضای اتحادیه اروپا می باشد و با کشور های هلند ، آلمان ، لوگزامبورگ و فرانسه همسایه می باشد .این کشور یکی از قطب های اقتصادی اروپاست که در عرصه اقتصاد بین الملل فعال بوده و رتبه 24 سرمایه گذاری را دارا می باشد. بلژیک از جمله کشور هایی است که از سرمایه گذاران و علاقه مندان به کارآفرینی در این کشور استقبال می نماید و یکی از محیط های تجاری خوش بین در سراسر اتحادیه اروپا می باشد.

آمار سرمایه گذاری مستقیم خارجی در بلژیک

1 10 سرمایه گذاری و ثبت شرکت در بلژیک

سرمايه گذاري در بلژيک و بررسي اخذ اقامت و تابعيت بلژیک

یک روش آسان و سریع برای این امر سرمایه گذاری در بلژيک ایجاد یک شرکت تجاری ( ثبت شرکت تجاری ) می باشد.  برای شروع یک کسب و کار سرمایه گذار باید ابتدا حداقل 20٪ سرمایه اولیه خود را در یک موسسه اعتباری بلژیک ، سپرده گذاری کند . بعد از آن سرمایه گذار قادر خواهد بود با تایید گواهی نامه دولتی این مبلغ را به یک حساب جهت ایجاد یک کسب وکار اتقال دهد. افرادی که قصد سرمایه گذاری در بلژیک را دارند باید یک پنجم از کل سرمایه خود معادل 6‍200 یورو را برای ثبت شرکت پرداخت نمایند.

سرمایه گذاران با هدف اینکه به عنوان یک کارفرما و یا با هدف اینکه بخواهند برای خودشان کار کنند می بایست یک شرکت خصوصی با مسئولیت محدود با عنوان تنها سهامدار شرکت ثبت نمایند. در مورد این نوع شرکت و میزان سرمایه باید خاطر نشان کرد که حداقل مبلغ و سرمایه مورد نیاز 12400 یورو می باشد.

بعد از آن، سرمایه گذار باید طرح کسب و کار پیشنهادی خود را به دفتر اسناد رسمی ارائه دهد و پروانه شرکت و تصویب آن را به امضا برساند. این طرح کسب و کار باید با جزئیات و خدمات ارائه دهنده و یا کالاهای مورد فروش مشخص گردد. همچنین باید توضیح دهید که چه میزان سرمایه برای کسب وکار شما نیاز است. گام نهایی برای شرع یک کسب وکار در بلژیک این است که شما ثبت نام رسمی و درخواست برای شماره شناسایی RIE دریافت نمایید. هنگامی که پروانه شرکت به ثبت برسد شرکت می تواند کار خود را آغاز کند.

همچنین سرمایه گذار باید اطمینان حاصل نماید که میزان درآمد سالیانه حداقل به 35000 یورو برسد. زمانیکه تمام این مدارک و اسناد در محل مورد نظر قرار گرفت و پروانه شرکت صادرگردید سرمایه گذار می تواند در خواست خود جهت مجوز اقامت دائم را به سفارت بلژیک در خواست دهد. هنگامی که سفارت با درخواست شما موافقت کرد می توانید اقامت خود و خانواده خود را به دست آورید. سرمایه گذاران پس از پنج سال اقامت دائم می توانند درخواست شهروندی این کشور را دهند.

مهاجرت به بلژیک

سرمايه گذاري در بلژيک و شاخص هاي اقتصادي تأثير گذار

سرمایه گذاری در بلژیک و در سایر کشور ها مستلزم آن است که شاخص های اقتصادی تاثیر گذار همچون نرخ مالیات، تولید ناخالص داخلی و نرخ بیکاری و نرخ بهره بانکی کشور مد نظر بررسی گردد .به همین منظور ما در این بخش شاخص های تاثیر گذار کشور بلژیک را تحلیل می نماییم.

سرمايه گذاري در بلژيک از طريق خريد ملک در بلژيک

سرمایه گذاران و متقاضیان قبل از خرید ملک و املاک در بلژیک باید از شرایط آن آگاه شوند زیرا این یک پروسه سخت و پیچیده است و شما باید از هزینه های ان اگاه شوید.

بلژیکی ها از سطح رفاهی بالایی برخوردار هستند و از زندگی خود لذت می برند، چرا که ۷۵٪ از مردم بلژیک صاحب املاک خود می باشند. در اینجا باید به این مطلب اشاره کرد که قیمت ملک به طور کلی پایین تر از سایر کشورهای اروپای غربی است. گرچه بروکسل پایتخت بلژیک از محبوبیت بالای برای مهاجران برخوردار است و تقریبا می توان گفت این شهر گران ترین منطقه بلژیک است اما با این حال خرید ملک حتی در بروکسل ارزان تر است دیگر کشورهای اروپای غربی است.

یکی از شاخصه های بسیار مهم خرید ملک در بلژیک ، عدم منع و محدودیت برای خریداران ملک و حق مالکیت در این کشور می باشد. بنابراین شما حتی اگر شهروندی و تابعیت این کشور ر ا نداشته باشید به راحتی می توانید صاحب ملک شوید.

قیمت های پایین جهت خرید ملک گاها می تواند در مسیر سرمایه گذاری به نفع متقاضی باشد که این امور بستگی به اقامت اشخاص دارد.  بنابراین یکی از عوامل اصلی تصمیم گیری خرید ملک در بلژیک مدت  اقامت شما در این کشور می باشد.. اگر شما برنامه ای برای اقامت کمتر از 5 سال را در بلژیک دارید چند فاکتور مهم را در سرمایه گذاری باید در نظر داشته باشید، که به عنوان مثال می توان از مالیات خرید ملک و اجاره مسکن در بلژیک نام برد.

قطعا یکی از روش هایی که سرمایه گذاران به آن توجه ویژه دارند خرید ملک می باشد. سرمایه گذاران در زمان خرید ملک در بلژیک با در نظر گرفتن مالیات بر درآمد سرانه 16.5٪  و هزینه اجاره پایین مسکن می توانند یک سرمایه گذاری مناسب را انجام دهند.

بلژیک برنامه ای برای سرمایه گذاری ، ویژه ویزای طلایی در نظر گرفته است که براساس آن، افراد می توانند با خرید ملک و مستغلات در این کشور برای ویزای های سرمایه گذاری برنامه ریزی داشته یاشند. سرمایه گذاری بر روی املاک و مستغلات معمولا بین 350.000 یورو الی 500.000 یورو می باشد. از دیگر مزایای خرید ملک می توان به اقامت  خانواده ، کسب اقامت بدون نیاز به حضور در بلژیک و سفر یه شنگن بدون محدودیت اشاره داشت.

سرمايه گذاري در بلژيک از طريق ثبت شرکت در بلژيک

سرمایه گذاری در بلژیک از طریق ثبت شرکت خصوصی می تواند یک مسیر آسان تر و ساده تر برای فعالیت های خود تحت عنوان یک سرمایه گذاری باشد.

اقدامات ذیل برای ثبت شرکت ضروری است :

 • هزینه های ابتدایی و انجام عملیات به مراتب کم تر خواهد بود
 • در ثبت شرکت با مسئولیت محدود شما می توانید به سرعت کسب و کار خود را شروع کنید
 • هیئت مدیره می تواند تصمیمات خود را برای انجام فعالیت خود بدون نیاز به مشورت با سایر شرکا داشته باشند
 • ایجاد حساب برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود
 • ثبت شرکت در دفتر اسناد رسمی
 • ارائه یک طرح مالی و ارائه کسب و کار
 • ارائه پیش نویس های مقررات شرکت
 • گزارش حسابرس
 • میزان سرمایه
 • مبنای مالیات بر درآمد شخصی، مستلزم سود دهی شرکت خصوصی افراد می باشد. بنابراین می توان گفت این مالیات کاملا قابل تغییر است

سرمایه گذاری در بلژیک و ثبت شرکت در این کشور منوط به انتخاب فرم و نوع شرکت می باشد. منقاضیان می توانند بعد از انتخاب و اتخاذ تصمیمات خود درباب ثبت شرکت اقدام به ثبت نام آن کنند. مراحل ثبت شرکت باید به ترتیب انجام شود چرا که اطلاعاتی که طی یک مرحله به دست می آید در مرحله بعدی مورد نیاز است. اصلی ترین شرکت های که شما می توانید برای آن اقدام نمایید شرکت سهامی عام، شرکت با مسئولیت محدود و شرکت های تعاونی می باشد.

ثبت شرکت در بلژیک  و تصمیم برای ایجاد یک شرکت در بلژیک نیاز مند گذراندن مراحل زیل می باشد :

 • قطعنامه شرکت

افرادی که مایل به ثبت شرکت در بروکسل می باشند باید خلاصه ای  از جلسه ای که با هیئت مدیره داشتند و تشکیل پورنده دادند را داشته باشند. در پرونده ثبت شرکت باید یک شخص به عنوان نماینده  از سمت شرکت اصلی ( شرکت مادر ) انتصاب گردد که باید تمام مسئولیت ها وفعالیت هایی چون معاملات با اشخاص ثالث و مسائل حقوقی را بر عهده بگیرد.

 • اسناد رسمی و ترجمه و تاییدیه مدارک

قبل از ثبت شرکت و یا ایجاد یک شعبه در بروکسل ، اسناد و مدارک باید توسط دفاتر اسناد رسمی در کشور مبدا تایید شود که باید توسط یک مترجم به زبان بلژیکی ترجمه گردد.

 • گواهی ثبت نام بازرگانی حاکی بر وجود شرکت
 • قطعنامه شرکت
 • مقررات شرکت ( قوانین شرکت های خارجی )
 • اسناد مالی

شرکت اصلی و شرکت مادر باید صورت حساب های سالیانه شرکت را جهت ثبت شرکت در بلژیک ترجمه نمایند.

سرمایه گذاری در بلژیک از طریق کارآفرینی در بلژیک

اتباع دیگر کشورها که می خواهند به عنوان کارافرین یا سرمایه گذار به بلژیک مهاجرت کنند باید بدانند که اولین گام در این فرآیند کسب مجوز اقامت می باشد. برای انجام این کار مهاجران باید با ایجاد یک شرکت راه ورود خود را برای سرمایه گذاری و کارآفرینی باز کنند. سرمایه گذاران با ایجاد یک شرکت در بلژیک می توانند اقامت خود را در این کشور به دست آورند.سرمایه گذاران و کارآفرینان باید به عنوان یک مدیر اجرایی این شرکت را تاسیس نمایند و مقرر گردد که کارآفرینی و سود سرمایه این شرکت به 35000 یورو در سال برسد.

زمانی که شرکت ثبت گردید ، کارآفرینان می توانند برای اخذ مجوز اقامت در سفارت بلژیک در خواست دهند که اگر  با درخواست آنها موافقت گردد، کارآفرین می تواند مجوز اقامت را برای خود و همراهانش دریافت نماید. این مقاله توسط موسسه حقوقی ملک پور همکار مؤسسه MIE اتریش تهیه و گردآوری شده، هرگونه کپی برداری از آن بدون ذکر منبع شرعاً و قانوناً حرام و غیرقانونی می باشد.

یکی از دلایلی که سرمایه گذاران و کارفرمایان علاقه مند به سرمایه گذاری در این کشور هستند می توان به قوانین مالیاتی بلژی، که برای تجارت بسیار مطلوب هستند، اشاره داشت. از دیگر مزایای سرمایه گذاری در بلژیک می توان به تابعیت دوگانه در این کشور اشاره کرد. بلژیک هیچ محدودیتی برای دو تابعیتی ندارد، بنابراین سرمایه گذاران خارجی بدون لغو و سلب تابعیت سابق خود می توانند شهروندی این کشور را به دست آورند.

متقاضیان و کارافرینانی که در نهایت با هدف کسب اقامت می خواهند وارد بلژیک شوند با یک برنامه و سرمایه گذاری مناسب می توانند این عمل را انجام دهند.

افراد غیر اتحادیه اروپا برای مجوز اقامت با عنوان سرمایه گذاری و کارآفرینی در دسته کسب و کار با عنوان تشکیل یک شرکت جدید در بلژیک می توانند اجازه اقامت در بلژیک را دریافت نمایند. معمولا بین ۳ الی ۸ ماه طول می کشد تا اجازه اقامت صادر شود. در ابتدا شما باید یک مجوز اقامت برای یک سال را دریافت نمایید و پس از آن شما باید اجازه اقامت را سالیانه به مدت ۳ سال تمدید نمایید که پس از آن شما مجاز به دریافت اقامت دائم شوید.

سرمايه گذاري در بلژيک از طريق خريد اوراق قرضه دولتي

سرمایه گذاری در اوراق قرضه بروکسل ، یک سرمایه گذاری با مقدار معین که به طور خودکار در فواصل خاصی گسترش می یابد نیاز به بررسی روزانه قیمت سهام خواهد داشت.این طرح سرمایه گذاری با حداقل 25 یورو در ماه آغاز می شود اما معمولا قیمت اصلی اوراق قرضه زمان صدورش مشخص خواهد شد و تعیین قیمت در صلاحیت شرکت یا دولت خواهد بود.

اوراق قرضه یک ابزار بدیهی است که توسط یک شرکت و یا دولت بلژیک صادر می شود و به این صورت است که فرد با خرید اوراق قرضه صاحب اعتبار  و سود هر ساله می شود. سرمایه گذاری در اوراق قرضه برای شخصی که نمی خواهد بیش از حد ریسک کند بهترین گزینه می باشد.

ویژگی های این طرح از سرمایه گذاری :

 • زمان بندی صحیح
 • انعطاف پذیری جهت تغییر یا لغوسپرده های آینده
 • بازده بالقوه سرمایه گذاری
 • عدم نیاز به صرف هزینه های بالا

واحد

پایین ترین بالاترین قبلی گذشته
0.70 1.87             1.14             1.14 پول
امتیاز 928.57 4756.82             3604.80 3595.61 بازار سهام
درصد 0.10             10.73             0.65             0.67 اوراق قرضه دولتی 10 ساله

نمودار اوراق قرضه دولتی ده ساله بلژیک

2 5 سرمایه گذاری و ثبت شرکت در بلژیک

سرمايه گذاري در بلژيک و مزاياي آن

سرمایه گذاری در بلژیک و دلیل سرمایه گذاری در این کشور جز مسائل حايز اهمیت در امر مهاجرت و سرمایه گذاری در اروپا می باشد. بلژیک با رویکرد یک اقتصاد باز در اروپا در میان صادر کنندگان بزرگ جهان و عدم محدودیت در جهان می تواند مسیری سریع برای راه اندازی یک کسب و کار جدید برای متقاضیان و کارآفرینان باشد. بلژیک به دلیل موقعیت استراتژیک می تواند گزبنه مناسبی به بازار اروپا باشد. در حال حاظر 500 میلیون مصرف کننده در شعاع 800 کیلومتری بلژیک می باشد که قطعا در میزان سرمایه گذاری و  بازار فروش تاثیر بسزایی دارد. زیر ساخت های عالی حمل و نقل ( دریایی، فرودگاه ها، راه آهن و مسیرهای دیگر)  جهت دسترسی آسان به سایر نقاط اروپا از مزایای موقعیت بلژیک می باشد. دانش بالای نیروی کار باعث بالا رفتن بهره وری، حرفه های کارگران و دانش گسترده زبان به دلیل وجود بیش از 2000 شرکت چند ملیتی می باشد. از نظر شرایط زندگی در بلژیک باید خاطر نشان کرد که سطح بالای زندگی، استاندارد زندگی و تقاطع فرهنگی و سیستم آموزش استثنایی، همچنین قیمت املاک در مقایسه با کشورهای همسایه از مزایای سرمایه گذاری در بلژیک می باشد.

سرمايه گذاري در بلژيک و سخن پاياني

سرمایه گذاری در بلژیک و شرایط سرمایه گذاری در بلژیک مورد بحث و بررسی دقیقی قرار گرفت. از آنجا که سرمایه گذاری در بلژیک مورد سوال بسیاری از قرار گرفته است است، بر آن شدیم پیرامون مسایل مهم راجع به سرمایه گذاری در بلژیک مطالبی را به نگارش درآوریم تا راهنمای شما مخاطبان همیشگی ما باشد. امیدواریم توانسته باشیم سوالات شما در باب سرمایه گذاری در بلژیک پاسخ گفته باشیم. در صورت نیاز به اطلاعات تکمیلی می توانید با مشاوران مجرب ما در امر حقوق بین المل تماس حاصل نموده و مشاوره رایگان دریافت نمایید. همچنین می توانید در قسمت انتهای مقاله و در قسمت دیدگاه ها ،نظرات و پرسش های خود را بیان نموده و پاسخ خود را در کوتاه ترین زمان ممکن دریابید.

law سرمایه گذاری و ثبت شرکت در بلژیک
2 پاسخ
 1. Julie گفته:

  سلام وعرض ادب
  راجع به اقامت و زندگي در سوئيس و بلژيك براي سرمايه گذاري مطمئن بارها تماس گرفتم و به علت ترافيك بالا موفق به صحبت با كارشناسان شما نشدم.ممنونم ميشم راه هاي تماس رو از طرق ديگر اعلام بفرماييد

  پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.