سرمایه گذاری و ثبت شرکت در سنگاپور

در این مقاله سعی بر این داریم که با تکیه بر حقوق بین الملل خصوصی و قوانین سرمایه گذاری خارجی مبحث سرمایه گذاری در سنگاپور و ثبت شرکت در سنگاپور را مورد بررسی و تحلیل حقوقی قرار دهیم . در همین راستا سوالاتی ذهن شما را مشغول کرده است که ما بر این باوریم تا اطلاعات جامع و کامل در زمینه سرمایه گذاری و ثبت شرکت در سنگاپور را در اختیار شما قرار دهیم. سوالاتی از قبیل : شرایط لازم برای سرمایه گذاری و ثبت شرکت در سنگاپور به چه نحو می باشد ؟ شرایط مهاجرت به سنگاپور از طریق سرمایه گذاری و ثبت شرکت چگونه است ؟ آیا از طریق سرمایه گذاری و یا ثبت شرکت در سنگاپور می توان اقامت دائم کشور سنگاپور را اخذ نمود ؟ آیا اگر شخصی از طریق سرمایه گذاری یا ثبت شرکت در کشور سنگاپور اقدام کرده باشد اجازه دارد خانواده خود را به عنوان همراه با خود وارد کشور سنگاپور کند ؟  میزان سرمایه لازم برای سرمایه گذاری یا ثبت شرکت سنگاپور چه مقدار می باشد ؟ آیا سرمایه گذاری و ثبت شرکت سنگاپور برای اشخاص دارای چه مزایا و معایبی می باشد ؟ آیا سرمایه گذاری و ثبت شرکت در سنگاپور راهی پر خطر و پرریسک می باشد یا خیر ؟ اشخاصی که در کشور سنگاپور سرمایه گذاری یا ثبت شرکت انجام می دهند می توانند به تابعیت این کشور برسند یا خیر ؟ و سوالاتی از این قبیل که حتی الامکان با توسل به قوانین حقوق بین الملل خصوصی و قوانین سرمایه گذاری خارجی در سنگاپور به آنها پاسخ میدهیم .

(سرمایه گذاری در کشور سنگاپور،انواع شرکت در سنگاپور ، شرایط سرمایه گذاری در کشور سنگاپور ، میزان سرمایه اولیه برای سرمایه گذاری در کشور سنگاپور ، شرایط لازم برای ثبت شرکت در کشور سنگاپور ، اخذ اقامت کشور سنگاپور از طریق سرمایه گذاری و ثبت شرکت ، مهاجرت به کشور سنگاپور از طریق سرمایه گذاری و ثبت شرکت ، اخذ تابعیت کشور سنگاپور از طریق سرمایه گذاری و ثبت شرکت )

وضعیت سرمایه گذاری خارجی در سنگاپور

دولت سنگاپور اخیرا وضعیت مناسبی برای سرمایه گذاران خارجی فراهم کرده است که در گزارش انجام کسب و کار سال ۲۰۱۴ بانک جهانی و گزارش سال ۲۰۱۳،۲۰۱۴ مجمع اقتصادی جهانی با عنوان رقابت پذیری جهانی رتبه آسان ترین کشور برای سرمایه گذاری و به ترتیب رتبه دوم اقتصاد رقابتی جهان را کسب کرد ، سنگاپور به طور مداوم برای جذب سرمایه گذاری خارجی از طریق تبدیل کردن کشور به قطب مالی جهان و فراهم کردن انگیزه های مالیاتی برای سرمایه گذاران خارجی که قصد ایجاد سازمانی در خاورمیانه را دارند،تلاش می کند.

 قوانین سنگاپور برای سرمایه گذاری خارجی

قانون تجارت سنگاپور و سیاست های کلی به منظور جذب سرمایه گذاران خارجی طراحی شده است اول از همه ممکن است یک کشور کاملا متعلق به سرمایه گذار خارجی باشد در مقایسه با سایر کشورهای خاورمیانه شرکت های سنگاپوری ملزم نیستند کنترل مدیریت خود را به سرمایه گذاران محلی بسپارند ، تنها غربالگری برای سرمایه گذار یا شرکت های خارجی به عنوان تعیین طرح تشویقی برای هدفی که شرکت در نظر گرفته است . تنها محدودیت برای سرمایه گذاری خارجی در سنگاپور در ارتباطات ، رسانه ها، خدمات مالی، و بخش های قانونی مالکیت قابل مشاهده است.

 چرا سنگاپور را برای ثبت شرکت انتخاب کنیم ؟

سنگاپور یکی از مقصد های مناسب برای تجار خارجیست که قصد دارند در آسیا یک شرکت ثبت و راه اندازی نمایند، به لطف نرخ مالیات پایین شرکت ها در سنگاپور ،قانون طرفدار سرمایه گذار خارجی و نیروی کار آموزش دیده و ماهر سنگاپور قادر است موفقیت هر شرکتی را تضمین نماید،موقعیت جغرافیایی شهرهای بزرگ هم به شرکت ها کمک میکند که با سایر کشورهای آسیایی روابط تجاری برقرار کنند ، بزرگترین بازار کاری در سنگاپور شرکت های با مسئولیت محدود هستند چراکه مالیات مقرون به صرفه دارند و شرکت های خارجی مجاز هستند که شعب شرکت خود را در سنگاپور دائر کنند، این مقاله مربوط به موسسه حقوقی ملکپور می باشد.

تسهیلات برای سرمایه گذار خارجی در سنگاپور

این امکان برای تشکیلات اقتصادی که شرکتی در سنگاپور راه اندازی میکنند وجود دارد که از سازمان تخصصی درخواست کمک کنند و به مذاکره با انگیزه ی انتفاع پیش از شروع فرآیند ثبت مجازند، انجمن توسعه تجارت سنگاپور موسسه ای برای ترویج سرمایه گذاری خارجی در سنگاپور است،هیئت توسعه اقتصادی به سرمایه گذاران خارجی برای راه اندازی شرکت خود در سنگاپور با فراهم کردن انواعی مختلفی از انگیزه ها کمک می رساند ، بخش های تولیدی و خدماتی از انگیزه های مختلفی سود می برند چراکه دولت در حال حاضر برای جایگزین کردن فعالیت های فشرده ،فعالیت های اضافی کم ارزش را فراهم میکند همچنین سنگاپور دارای ۵ منطقه ازاد تجاری است که امکانات برابر برای شرکت های داخلی و خارجی فراهم میکند .

مراحل اصلی برای دائر کردن شرکت در سنگاپور چیست؟

به منظور ثبت کسب و کار در سنگاپور اولین گام،ارسال نام شرکت برای گرفتن مجوز و ثبت تجاری است،موارد مورد نیاز دیگر برای ثبت شرکت در سنگاپور داشتن حداقل یک نفر مدیر که مقیم سنگاپور است یا حداقل یکی از سهامداران و منشی نیز می بایست مقیم سنگاپور باشند، یک موضوع مهم برای تاسیس شرکت در سنگاپور داشتن حداقل سرمایه ای به میزان یک دلار سنگاپور است ، و میبایست یک دفتر ثبت شده نیز داشته باشد، زمانیکه این شرایط محقق شد سرمایه گذار خارجی باید از خدمات قانونی شرکت حقوقی در سنگاپور برای طی فرآیند ثبت نام مطلع باشد.

 مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت در سنگاپور چیست؟

هنگام راه اندازی یک شرکت در سنگاپور اسنادی که باید ارائه شود عبارتند از:

  1. نام شرکت
  2. شرح فعالیتهای تجاری(کسب و کار)شرکت
  3. اطلاعات مربوط به سهامداران ، مدیران و منشی شرکت
  4. آدرس ثبت شده ی شرکت
  5. اساسنامه و تفاهم نامه

اتباع خارجی که قصد راه اندازی شرکت در سنگاپور را دارند باید کپی مدارک شناسایی خود، اثبات اقامت (مدارک اقامت) و گاهی اوقات نامه بانکی فراهم کنند، نهاد های خارجی که با شرکت های واقع در سنگاپور همکاری میکنند می بایست گواهی الحاقی و اساسنامه فراهم کنند .

آیا تشریفات خاصی بعد از ثبت شرکت در سنگاپور وجود دارد؟

بعد از تکمیل فرآیند ثبت، شرکت باید یک حساب بانکی به نام شرکت افتتاح نماید و به منظور شروع فعالیت برای مجوزهای کسب و کار ضروری اقدام کند،همچنین این شرکت باید به واسطه خدمات درآمد داخلی برای اهداف مالیاتی و در نهایت استخدام پرسنل یا نیروی کار اقدام کند .

سرمایه گذاران خارجی که میخواهند کسب و کار و خود را در سنگاپور راه اندازی کنند باید بدانند که این فرآیند باید توسط متخصصان این امر انجام گردد که وکلای موسسه حقوقی ملکپور آماده ارائه بهترین مشاوره ها در خصوص ثبت شرکت در سنگاپور می باشند.

 انواع شرکت در سنگاپور

سرمایه گذاران خارجی گزینه های متعددی برای تاسیس شرکت در سنگاپور دارند،غالبا تصمیم براساس وضعیت مالیاتی و نیازمندیهای دیگر ثبت شرکت اتخاذ می شود،سرمایه گذاران خارجی ممکن است از ساده ترین نوع شرکت یعنی شرکت مشارکت تا پیچیده ترین نوع آن مانند شرکت داخلی خصوصی،شرکت داهلی دولتی ، شرکت محدود به سهم(سهامی)، شرکت محدود به سرمایه و دفاتر شعب و دفتر نمایندگی میتوان اشاره کرد ،افراد حرفه ای ممکن است اقدام به راه اندازی شرکت انحصاری نمایند.

چگونگی تعیین نوع ساختار شرکت در سنگاپور

گام اول برای شروع کسب و کار در سنگاپور تعیین نوع شرکت در سنگاپور است ، برای انجام این کار باید دانست که صاحبان و سهامداران شرکت چند نفر هستند و چراکه قانون تجارت سنگاپور هم شرکت با فراد کم و هم شرکت با تعداد زیاد را پیش بینی کرده است ،سرمایه اولیه شرکت ها می بایست پس از فرآیند ثبت در حساب بانکی موجود باشد،برنامه ریزی برای آینده ضروری است همچنان که هیچ شرکت موفقی بدون هدف اقدام به کسب و کار نمیکند به همین خاطر است که شیوه ی کسب و کار برای شرکت در سنگاپور از اهمیت به سزایی برخوردار است .

  مشارکت در سنگاپور

بازرگانان یا تجار خارجی می توانند شرکت مشارکتی در سنگاپور راه اندازی کنند که به دو دسته ی با مشارکت با مسئولیت محدود و مشارکت محدود تقسیم می شود ، سرمایه گذاران باید بدانند مشارکت محدود در سنگاپور به عنوان شخصیت حقوقی شناخنه نمی شوند، مشارکت با مسئولیت محدود به عنوان شرکت در نظر گرفته میشوند و میتوانند تا ۲۰ شریک یا عضو داشته باشند ،مسئولیت هر یک از شرکا محدود به میزان سرمایه ای است که در هنگام ثبت شرکت قرارداده است.

 شرکت های داخلی در سنگاپور

شرکت های سنگاپور باید براساس چشم انداز قانون شرکت ها ثبت شوند و حداقل یک مدیر مقیم (دارای اقامت سنگاپور ) داشته باشد، انواع شرکت های داخلی که در سنگاپور به ثبت می رسند عبارتند از شرکت محد.د به سهام،شرکت های تضامنی و یا شرکت ناوحدود ، شرکت ها یمحدود به سهامی ممکن است ۱۰۰ در ۱۰۰ خارجی باشد تعداد سهامداران در شرکت های محدود خصوصی ۵۰ نفر است ،نوع دیگری از شرکت محدود خصوصی در سنگاپور نهاد معاف هستند که حداکثر ۲۰ عضو دارند و هیچ یک از آنها نباید بیشتر از ۵ میلیون دلار سنگاپور در سال گردش مالی داشته باشند .

شرکت های دولتی شامل شرکت محدود به سهم(سهامی) است که باید بیش از ۵۰ عضو داشته باشند،این نوع شرکت در سنگاپور باید قبل از فروش سهام با مجوز حسابداری و تنظیم مقررات (ACRA) در بورس ثبت شوند. شرکت تضامنی با عنوان سازمان های غیر انتفاعی(NGO) شناخته می شوند .

 انواع دیگر شرکت در سنگاپور

انواع دیگر شرکت ها در سنگاپور عبارتند از شرکت تابعه ، دفاتر شعب،دفتر نمایندگی و دفاتر مالکیت انحصاری

شرکت تابعه شرکت خصوصی محدود است که سهامدار اصلی شرکت خارجی است ، شرکت تابعه بیشترین میزان استخدامی در بین ساز و کارهای کسب و کار را دارد ،دفتر شعبه سنگاپور به منظور توسعه شرکت مادر ثبت می شود و نهاد مستقلی به شمار نمی رود،دفتر نمایندگی در سنگاپور هیچ وضعیت حقوقی ندارد و تنها به منظور بازاریابی و یا اهداف پژوهشی ثبت میشود. شرکت انحصاری ساده ترین نوع انجام کسب و کار در سنگاپور است که به عنوان نعاد حقوقی شناخته نمی شود .

اما به طور کلی سرمایه گذاری در هر کشوری از ریسک های خاص خود را دارند و اگر شخصی قصد سرمایه گذاری و مهاجرت به کشوری را دارد در بدو امر توصیه میگردد از طرق دیگر مهاجرت من الجمله تحصیلی یا توریستی اقدام بنماید و اگر شرایط را مساعد دید در خاک آن کشور سرمایه گذاری کند تا اینکه بخواهد به طور مستقیم از خاک کشور خودش در کشور مورد نظر سرمایه گذاری نماید، اما در کل افرادی که قصد سرمایه گذاری و ثبت شرکت در سنگاپور را دارند می توانند با موسسه ملکپور و دفاتر همکار آن در سرتاسر ایران تماس گرفته و مشاوره رایگان داشته داشته باشند و از اطلاعات جامع و مکفی در زمینه سرمایه گذاری و ثبت شرکت در سنگاپور بهره مند شوید.

نگارنده: امید جلالی فراهانی

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.