سرمایه گذاری در گرجستان و بررسی شرایط آن

 • سرمایه گذاری در گرجستان و شرایط عمومی آن
 • سرمایه گذاری در گرجستان و اقامت و تابعیت
 • سرمایه گذاری در گرجستان و شاخص های اقتصادی تاثیرگذار
 • سرمایه گذاری در پرتغال و شاخصه های اقتصادی تاثیر گذار
 • سرمایه گذاری در گرجستان و تحلیل استانداردهای آن
 • سرمایه گذاری در گرجستان از طریق خرید املاک و مستغلات
 • سرمایه گذاری در گرجستان از طریق ثبت شرکت
 • سرمایه گذاری در گرجستان از طریق خرید اوراق قرضه دولتی
 • سرمایه گذاری در گرجستان و مزایا و معایب آن
سرمایه گذاری در گرجستان سرمایه گذاری در گرجستان

شما میتوانید از طریق لینک روبرو با ما در ارتباط باشید و از کارشناسان موسسه مشاوره رایگان دریافت نمایید.

سرمایه گذاری در گرجستان و مقدمه ای بر آن

سرمایه گذاری در گرجستان و اخذ اقامت گرجستان از طریق سرمایه گذاری در این مقاله مورد تحلیل و بررسی تخصصی قرار می گیرد. تمام نکات مهم و اصلی در خصوص اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری در گرجستان مورد بحث قرار می گیرد. سرمایه گذاری در گرجستان یکی از راه های مهاجرت به گرجستان می باشد. همانطور که مستحضر هستید سرمایه گذاری در کشورها نیاز به شناخت درست فواید و خطرات موجود در این پروسه ها است و استفاده از تجارب وکیل مهاجرت در مسیر پیش روی شما می تواند بسیار راه گشا باشد. پیش از تصمیم گیری در مورد سرمایه گذاری در گرجستان، توجه به این نکته الزامی است که سطح استانداردهای زندگی  در این کشور در وضعیت مطلوبی نمی باشد. امید است این مقاله تمامی سوالات و ابهامات شما را برطرف نماید و اطلاعات کاملی در باب سرمایه گذاری در گرجستان و اخذ اقامت آن خدمت شما دوستان ارجمند ارائه دهد.

سرمایه گذاری در گرجستان و شرایط عمومی آن

سرمایه گذاری در گرجستان در دهه اخیر دستخوش پیشرفت های چشمگیری شده است. گرجستان یک کشور اروپای شرقی محسوب می شود که بین غول های تجاری آسیای غربی و اروپا قرار دارد و با کشور های روسیه، ترکیه، آذربایجان  و ارمنستان هم مرز بوده از این رو دارای فرهنگ ترکیبی می باشد. لاری نام واحد پول مرسوم در گرجستان است با جمعیتی پنج میلیونی که حدود 80 % آن مسیحی ارتدکس هستند. اقتصاد گرجستان یکی از رو به رشد ترین کشور های اروپای شرقی با بخش کشاورزی 53 % نیروی کار، املاک و مستغلات، بیمارستان و گردشگری بوده که تاثیر ویژه ایی در  رشد اقتصادی این کشور دارند گرجستان در بین کشور هایی که راه اندازی کسب و کار و سرمایه گذاری در آن ها سهولت دارد در رتبه هفتم قرار دارد. از لحاظ تاریخی گرجستان از دوران باستان در مسیر های تجاری مهمی بوده و همواره در تجارت بوده است. نزدیکی به دریای سیاه و دست یابی به مسیر های اصلی تجاری به موفقیت این کشور کمک کرده است. در بخش کشاورزی یکی از اصلی ترین بخش های تجاری و اقتصادی گرجستان در امر صادرات شراب است. دیگر محصولات مانند عسل و فندق نیز در رتبه های بعدی این گروه هستند. گرجستان دارای آب و هوای مناسبی برای پرورش اکثر میوه جات است. در بخش تولید و صنعت در بحث مواد غذایی و انواع نوشیدنی ها و محصولات فلزی توسعه یافته است. گرجستان دارای مناطق آزاد تجاری است که معافیت های مالیاتی قابل توجهی برای انواع شرکت ها و تولید کنندگان گنجانده شده در آن مناطق آزاد دارد. گردشگری یکی دیگر از بخش ها تجاری مناسب در گرجستان است که پتانسیل بالایی برای رشد دارد. این کشور دارای کوهستان های زیبا و دامنه های اسکی و پارک های ملی و نقاط تاریخی فراوانی است که باز کردن آژانس مسافرتی با سرمایه گذاری در این مناطق می تواند جالب و راهبردی باشد.

سرمایه گذاری در گرجستان یکی از راه های مهاجرت به گرجستان می باشد که ریسک هایی را به همراه دارد که نیاز به بررسی همه جانبه از زوایای مثبت و منفی می باشد، که در ادامه مقاله به آن می پردازیم. پیش از تصمیم گیری در این مورد توصیه می شود شرایط کشور گرجستان را با کشورهای اروپایی نظیر اسلوونی مقایسه کنید.

فایل صوتی موسسه ملک پور در رابطه با سرمایه گذاری در گرجستان

audio سرمایه گذاری در گرجستان

مقاله مرتبط

خرید ملک در گرجستان

سرمایه گذاری در گرجستان برای اخذ اقامت و تابعیت

سرمایه گذاری در گرجستان یکی از شش راه اصلی اخذ اقامت گرجستان است. از تابستان 2017 گرجستان برنامه ویژه ایی تحت عنوان برنامه شهروندی ارائه می دهد. با سرمایه گذاری در گرجستان، برای مثال خرید املاک یا ثبت شرکت ها ظرف مدت کوتاهی به شما اقامت موقت گرجستان اعطا می شود. اخذ اقامت گرجستان از یکی از طرق زیر امکان پذیر می باشد.

 • با سرمایه گذای 35,000 دلار آمریکا در املاک و مستغلات می توان اقامت یک ساله گرجستان را کسب کرد.
 • مجوز اقامت سرمایه گذاری برای متقاضیانی که مبلغ حداقل 300,000 دلار آمریکا در گرجستان سرمایه گذاری می کنند، صادر می شود. که یک مجوز اقامت دائم 5 ساله می باشد.
 • در صورتی که سرمایه گذار بتواند اثبات کند که سالیانه حداقل مبلغ 120,000 دلار آمریکا تراکنش مالی دارد و معامله می کند، می تواند در ابتدا به مدت 5 سال، مجوز اقامت دائم گرجستان را اخذ نماید.

برای اخذ تابعیت در گرجستان فرد باید به صورت قانونی و بدون وقفه به مدت 5 سال در این کشور اقامت داشته باشد. با داشتن گذرنامه گرجستانی شما می توانید بدون نیاز به ویزا به بیشتر کشورهای اتحادیه اروپا سفر کنید. البته این امر موقتی است چرا که گرجستان کماکان جز اتحادیه اروپا و منطقه شنگن نیست.

مجوز اقامت در گرجستان به خانواده سرمایه گذار نیز اعطا می شود. خانواده شامل همسر و فرزندان زیر 18 سال می باشد. فرزندانی که بیش از 18 سال سن دارند در صورتی که وابستگی آن ها به خانواده اثبات شوند، امکان اخذ مجوز اقامت گرجستان را دارند.

سرمایه گذاری در گرجستان و شاخص های اقتصادی تاثیرگذار

سرمایه گذاری در گرجستان و شاخص های اقتصادی تاثیر گذار و فرصت های سرمایه گذاری از مواردی هستند که باید مورد بررسی قرار گیرد. شاخص های اقتصادی برای گرجستان منوط بر ارزش واقعی، نمودار داده های تاریخی، تقویم اقتصادی، آمار در گذر زمان، اخبار کسب و کار، پیش بینی های بلند و کوتاه مدت می باشد که در نمودار زیر می توانید مشاهده بفرمایید.

سرمایه گذاری در گرجستان سرمایه گذاری در گرجستان

برخی از شاخص های اقتصادی تاثیر گذار در کشور گرجستان در جدول زیر شرح داده شده است.

بررسی اجمالی آخر ارجاع قبلی دامنه
رشد تولید ناخالص داخلی سالانه (٪) 3.7 سپتامبر / 18 5.6 -8.7 : 12.3
نرخ بیکاری (٪) 13.9 دسامبر / 17 14 10.3: 18.3
نرخ تورم (٪) 1.5 دسامبر / 18 1.9 -3.3 : 59.31
نرخ بهره (٪) 7 دسامبر / 18 7 3.75: 12
تعادل تجارت (میلیون دلاری) -488 دسامبر / 18 -465 -629 : -6.34
حساب جاری (میلیون دلار) 5.71 سپتامبر / 18 -378 -926 : 5.71
حساب جاری به تولید ناخالص داخلی (٪) -8.7 دسامبر / 17 -12.9 -22.07 : -5.27
بدهی دولت به تولید ناخالص داخلی (٪) 44.9 دسامبر / 17 44.4 21.55: 44.9
بودجه دولت (٪ از تولید ناخالص داخلی) -3.2 دسامبر / 17 -4 -6.7 : 4.5
نرخ مالیات شرکت (٪) 15 دسامبر / 18 15 15: 20
نرخ مالیات بر درآمد شخصی (٪) 20 دسامبر / 18 20 12: 25

سرمایه گذاری در گرجستان و استانداردهای آن

سرمایه گذاری در گرجستان و تحلیل استاندارد های آن یکی از نکات مهمی است که بسیار حائز اهمیت می باشد. برای تشخیص امنیت سرمایه گذاری در یک کشور بررسی استانداردهای سرمایه گذاری می تواند راه گشا باشد. سرمایه گذاری در گرجستان با ریسک های فراوانی همراه است بنابراین باید با تحقیق و بررسی بیشتری انجام گیرد، چون بدلیل عدم آگاهی ممکن است با شکست مواجه شود.

 • ثبات سیاسی

  عدم ثبات سیاسی در یک کشور می توانید امنیت سرمایه گذاری را به خطر اندازد. شاخص ثبات سیاسی بیان گر احتمال سرنگونی دولت ها و یا حمله های تروریستی می باشد که در بازه 2.5- تا 2.5 امتیاز بندی می شود. که بیشترین امتیاز بیان گر ثبات سیاسی بیشتر می باشد. در نمودار زیر شاخص ثبات سیاسی گرجستان را مشاهده می کنید که متاسفانه از وضعیت مطلوبی برخوردار نیست و باعث نگرانی متقاضیان سرمایه گذاری در گرجستان می باشد.

  سرمایه گذاری در گرجستان 1 سرمایه گذاری در گرجستان

 • فساد دولتی و اداری

  برای بررسی امنیت سرمایه گذاری در یک کشور توجه به میزان فساد در آن کشور بسیار مهم می باشد. سیستم دولتی و اداری کشور باید از فساد به دور باشد تا قضاوت ناعادلانه و رفتار نامناسب نسبت به سرمایه گذاران خارجی صورت نگیرد. در نمودار زیر شاخصه شفافیت و دوری از فساد نشان داده شده است که کشور گرجستان امتیاز متوسط را کسب می کند.

  سرمایه گذاری در گرجستان 2 سرمایه گذاری در گرجستان

 • خطر مصادره املاک

  نمودار زیر ریسک مصادره املاک خارجیان در کشور گرجستان را نمایش می دهد. که امتیاز 7 بیان گر کمترین میزان ریسک می باشد. با توجه به سوابق کشور گرجستان در مبحث مصادره املاک خارجیان، این کشور امتیاز مطلوبی دریافت نکرده است.

  سرمایه گذاری در گرجستان 3 سرمایه گذاری در گرجستان

سرمایه گذاری در گرجستان از طریق خرید املاک و مستغلات

سرمایه گذاری در گرجستان از طریق خرید املاک و مستغلات یکی از سریع ترین راه های رشد اقتصادی در این کشور است. در سال های اخیر گرجستان شاهد رشد پویای بازدید کنندگان بین المللی با نرخ رشد سالانه 8 الی 10 درصدی بوده است. برای خرید ملک در گرجستان شما می توانید با حداقل 35000 هزار دلار ملک خریداری نمایید. در این حالت یک اقامت یک ساله صادر می شود که هر سال قابل تمدید خواهد بود و پس از 6 سال اقامت در گرجستان می توانید اقامت دائم کشور گرجستان را کسب کنید.

هزینه هایتان برای اقامت از طریق خرید ملک به شرح زیر می باشد.

 • هزینه کارشناسی رسمی دولت کشور گرجستان
 • 211 لاری که باید به دولت واریز گردد
 • 15 لاری هزینه ترجمه پاسپورت
 • 200 لاری هزینه مشاورحقوقی برای درخواست اقامت
 • 18% برای پرداخت مالیات ارزش افزوده

مجموع این هزینه ها 740 لاری که برابر با 300 دلار می باشد .

چند نکته در این بحث حائز اهمیت می باشد که در ادامه به آن می پردازیم:

 • در طول این 6 سال می توانید هر زمان که می خواهید ملک خود را بفروشید و  اقامت خود را تمدید فرمایید، ولی باید برای تمدید سالانه اقامتتان، ملک دیگری که ارزش آن حداقل 35000 دلار است را جایگزین نموده و یا به روش های دیگر مانند اقامت کاری آن را تمدید نمایید.
 • اگر ملکی سندش آماده نیست و یا اگر ملکی که خریداری شده است به صورت اقساطی باشد حتی اگر شما بیش از 35000 دلار پیش پرداخت داده باشید، منجر به اخذ اقامت کشور گرجستان نمی شود.

از این رو پتانسیل خوبی برای توسعه هتل ها، هتل آپارتمان ها، آپارتمان های استیجاری و اقامتگاه های تفریحی و مسکونی دارد که سرمایه گذاران خارجی می توانند با سرمایه گذاری در این حوزه از نرخ سود قابل توجهی بهرمند شده و با این روش و به راحتی اقامت گرجستان را کسب کنند. گرجستان دارای دو منطقه آزاد گردشگری به نام های آناکلیا و کوبولتی است که پروژه های آماده سازی هتل ها را ارائه می دهند. شما راه های زیادی جهت سرمایه گذاری در گرجستان از طریق املاک ومستغلات دارید. شما می توانید در این حوزه رو به رشد، به عنوان یک پیمانکار ساختمان وارد شده و به ساخت و ساز بپردازید و یا به عنوان یک عامل املاک در گرجستان از طریق خرید املاک و اجاره آن ها که از سود قابل توجهی بهره مند خواهید شد، ورود کنید.

سرمایه گذاری در گرجستان از طریق ثبت شرکت

سرمایه گذاری در گرجستان از طریق ثبت شرکت می تواند مسیر خوبی برای مهاجرت و ادامه کسب کار  باشد. در گرجستان نیز همانند اکثر کشور های جهان امکان تاسیس شعبه ای از شعبات شرکت خود در کشور مبدا دارید. البته ثبت شرکت جدید در گرجستان با فعالیت هایی با توجه به نیازمندی های این کشور می تواند موفقیت های کم دردسر و زود بازدهی را به همراه داشته باشد. مثلا در گرجستان و در 4 شهر در منطقه آزاد تجاری این کشور شرکت های ثبت شده از معافیت ها و تخفیفات مالیاتی خاصی برخوردار می شوند که می توانند در زمینه های مختلفی که در همین مقاله حضورتان عرض شد فعالیت داشته باشند.

بازرگانان خارجی ایی که قصد دارند در گرجستان شرکتی افتتاح کنند می توانند یکی از انواع شرکت هایی که تحت قوانین ملی این کشور وجود دارند را انتخاب کنند. سرمایه گذاران می توانند بین شرکت هایی با مسئولیت محدود، شرکت سهامی خاص و یا عام را انتخاب کنند. بازرگانانی که می خواهند شرکتی در گرجستان داشته باشند می توانند برای ویزای کسب و کار اقدام کنند. برای ثبت شرکت کلیه اسناد باید به زبان محلی ترجمه شود. علاوه بر این به استناد مقررات وضع شده در کنوانسیون لاهه، اسناد می بایست در کشور مبدا تاییدیه  بگیرند. شرط حضور در طول پروسه ثبت شرکت الزامی است البته این پروسه می تواند در ظرف مدت یک هفته نیز انجام شود. ثبت شرکت در گرجستان و اخذ اقامت گرجستان دو مبحث جدا از هم می باشند. چون با ثبت شرکت در گرجستان نمی توانید فورا اقامت گرجستان را نیز بدست آورید. برای اخذ اقامت گرجستان می توانید راه های دیگری مانند خرید ملک را برگزینید. اگر تصمیم دارید از طریق ثبت شرکت، اقامت گرجستان را کسب نمایید برای اینکه شرکت فعال باشد باید مالیات شرکت را به صورت ماهانه و سالانه پرداخت نمایید و در غیر این صورت نمی توانید از طریق ثبت شرکت و نادیده گرفتن پرداخت مالیات اقامت گرجستان را نیز بگیرید.

در صورتی که حداقل مبلغ 300,000 هزار دلار آمریکا در شرکت خود سرمایه گذاری کنید یا بتوانید اثبات کنید که سالیانه حداقل مبلغ 120,000 دلار آمریکا تراکنش دارید، می توان برای اخذ اقامت دائم گرجستان درخواست دهید.

سرمایه گذاری در گرجستان از طریق خرید اوراق قرضه دولتی

سرمایه گذاری در گرجستان از طریق خرید اوراق قرضه دولتی همانند اکثریت کشور ها حتی برای خارجی ها قابل انجام است و این مدل سرمایه گذاری معاف از مالیات محسوب می شود. می توان از طریق خرید اوراق قرضه شهری در پروژه های گوناگون در گرجستان مشارکت نمود. از این بودجه عموما شهرداری ها برای پروژه های مختلفی همچون مدارس، پارک ها، راه سازی ها، پل ها و… استفاده می کنند که هم عام المنفعه بوده و هم سودی با سلامت و بدون مالیات می باشد.

از انواع پروژه هایی که با مشارکت مردم در خرید اوراق قرضه دولتی انجام شده و در حال بهره برداری عمومی است می توان به  موزه هنر، باز سازی کتابخانه عمومی، مترو، بیمارستان تفلیس و… اشاره کرد .

در این بین به توضیح مختصر در مورد صندوق اوراق قرضه شهرداری های گرجستان می پردازیم.

این صندوق به طور تخصصی در خصوص اوراق قرضه شهری ورود می کند و به این دلیل طراحی شده است تا با مشارکت مدنی مردم در امر ساخت و ساز های پروژه های عمرانی مهم شهری بخش اعظمی از نیاز های دولت برطرف شده و در ازای آن سود سالانه ای محاسبه شده و در اختیار خریداران اوراق قرضه و معاف از مالیات قرار می گیرد .

سرمایه گذاری در گرجستان و مزایا و معایب آن

سرمایه گذاری در گرجستان دارای مزایایی است که از آن دست می توان به قیمت کم و مقرون به صرفه بودن در همه چیز نسبت به سایر نقاط اروپا اشاره کرد. در گرجستان با موارد فراوان روش های سرمایه گذاری با بازدهی سریع رو برو هستیم. شرکت هایی که در گرجستان فعالیت دارند می توانند از بازار رو به رشد و فرصت های جاگزینی در واردات، به ویژه در صنایعی مانند پردازش مواد غذایی، مواد شیمیایی، پلاستیک، مصالح ساختمانی، بسته بندی، کالا های خانگی، محصولات سرامیکی، شیشه ایی و… بهره برند.

امتیازات مثبت

 • مزایای رقابتی در زمینه جذب مستقیم سرمایه گذار خارجی 
 • مقاومت در برابر بحران اقتصادی منطقه ایی
 • پتانسیل بالای کشاورزی، معدنی، گردشگری و منابع آبی
 • دارا بودن پشتیبانی بین المللی از جمله اتحادیه اروپا و صندوق بین المللی پول
 • موقعیت استراتژیک جغرافیایی (نقطه عبور نفت و گاز خزر)
 • سیستم سیاسی دموکراتیک
 • روش های ساده ثبت شرکت های کوچک و محیط دوستانه تجاری

امتیازات منفی

 • کسری سازه های تجاری و تنوع کم ارزیابی صادرات
 • فقر به دلیل بیکاری  و عدم آموزش کافی
 • بهره وری کم از منابع کشاورزی
 • زیرساخت های حمل و نقل ناکافی
 • ضعف آموزشی در سیاست های نوآورانه برق مصرفی خودشان را به طور مستقیم از تولید کنندگان انرژی خریداری کنند.

سرمایه گذاری در گرجستان و سخن پایانی

دراین مقاله سعی شد تا شرایط سرمایه گذاری در گرجستان تشریح گردد امید است مورد توجه شما عزیزان قرار گیرد. شما با خرید ملک و سرمایه گذاری در گرجستان می توانید به اقامت کشور گرجستان دست یابید. اما با توجه به سطح پایین استانداردهای زندگی در گرجستان بهتر است در این باره تامل کنید. همانطور که می دانید سرمایه گذاری نیاز به شناخت درست مسیر و خطرات موجود در این روش است و به شما پیشنهاد می شود قبل از اینکه در زمینه سرمایه گذاری اقدامی داشته باشید اطلاعات کافی کسب نمایید و شرایط کشورهای مختلف را بررسی کنید، تا در زمینه سرمایه گذاری بهترین تصمیم و بهترین انتخاب را داشته باشید. شما می توانید در قسمت دیدگاه نظرات و پرسش های خود را نوشته و پاسخ خود را در کوتاه ترین زمان دریابید.

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

6 پاسخ
 1. علی بهمنی گفته:

  درود بر شما ببخشید درمورد اقامت کاری در گرجستان درمورد تولید مبلمان و صنایع چوبی اطلاعات میخواستم

  پاسخ
 2. ariyan گفته:

  با عرضه سلام و خسته نباشید خد مت شما ما خانوادگی برای اخذ اقامت دائم در گرجستان از طریقه سرمای گذاری چه کاری باید انجام بدیم چگونه باید با شما در تماس باشیم مطلب‌های بخش اقامت خواند شده آیا امکان ایجاد تماس تصویری هست از طریق Skype?

  پاسخ