سرمایه گذاری در اتریش و بررسی شرایط آن

سرمایه گذاری در اتریش و راه های اخذ اقامت اتریش از طریق سرمایه گذاری و ثبت شرکت در اتریش در این مقاله مورد نقد و تحلیل علمی قرار خواد گرفت. سوالات زیادی در زمینه سرمایه گذاری در کشور اتریش از کارشناسان MIE پرسیده می شود؛ آیا از طریق خرید ملک در اتریش می توان اقامت اتریش را اخذ نمود؟ خود حمایتی در اتریش مخصوص چه افرادی می باشد؟ شرایط ثبت شرکت در اتریش و سرمایه گذاری در کشور اتریش به چه ترتیب است؟ سرمایه گذاری در اتریش به دلیل ثبات سیاسی و پایدار بودن شاخصه های اقتصادی در این کشور همواره مورد توجه افراد بسیاری از جای جای دنیا به خصوص کشور ایران می باشد، علاوه بر این طرح خود حمایتی اتریش به دلیل شرایط مناسبی که دارد و به این دلیل که متقاضی این طرح هیچ گونه سرمایه ای را از دست نمی دهد مورد درخواست تعداد زیادی از هموطنان گرامی ما می باشد. امید است این نوشته که توسط کارشناسان موسسه حقوقی ملک پور (MIE اتریش) به رشته تحریر در آمده است پاسخگوی پرسش های شما عزیزان باشد. در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر می توانید با مشاوران موسسه حقوقی ملک پور تماس گرفته و مشاوره تلفنی رایگان دریافت نمایید.

شما همچنین می توانید در بخش دیدگاه ها سوالات خود را مطرح نمایید و در زمانی کوتاه پاسخ بگیرید. 

سرمایه گذاری در اتریش 2 سرمایه گذاری در کشور اتریش

شما میتوانید از طریق لینک روبرو با ما در ارتباط باشید و از کارشناسان موسسه مشاوره رایگان دریافت نمایید.

سرمایه گذاری در اتریش و شرایط عمومی آن

اتریش از کشورهای مرکزی اروپا بوده و پایتخت آن وین می باشد. شهر وین بنا بر اعلام سایت Mercer با کیفیت ترین شهر دنیا از نظر سطح رفاه اجتماعی در سال 2019 اعلام شده است. این کشور مساحتی در حدود 83،878 کیلومتر مربع، جمعیتی بالغ بر 8،822،267 نفر دارد و نرخ بیکاری در این کشور 6.47 درصد می باشد. سرمایه گذاری در کشور اتریش به دلیل گستردگی انواع سرمایه گذاری هایی که می توان در این کشور انجام داد دارای اهمیت می باشد. اما باید این نکته را در نظر داشت که هر نوع سرمایه گذاری در اتریش منجر به اخذ اقامت نمی گردد و اگر با هدف اخذ اقامت اتریش و به دنبال آن اخذ تابعیت اتریش قصد سرمایه گذری در این کشور را دارید حتماً به نکاتی که در ادامه به آن ذکر می شود توجه فرمایید. در بین سرمایه گذاری های متفاوتی که در اتریش انجام می شود تجارت و فناوری اطلاعات و بانکداری سهم به سزایی را ایفا می کند. اتریش عضو چندین سازمان بین المللی است که از جمله آن ها بانک جهانی، سازمان تجارت جهانی و سازمان همکاری و توسعه اقتصادی می باشد؛ که به این معنا است که سرمایه گذاران می توانند در این زمینه با تضمین بهترین استانداردهای بین المللی کار کنند.

در تصویر زیر شرایط عمومی کشور اتریش معرفی شده است.

اقامت اتریش از طریق دوره زبان سرمایه گذاری در کشور اتریش

در این ویدئو خواهید آموخت:

چطور با مبلغ 50 هزار یورو در اتریش سرمایه گذاری کنید.

چه شرایطی مورد نیاز است که اقامت دائم اتریش را کسب نماییم.

بیزنس پلن باید به چه نحوی تنظیم شود.

آیا می توان برای طرح پیشنهادی وام گرفت یا سرمایه جذب کرد.

آثار اقامتی سرمایه گذاری 50 هزار یورویی به چه ترتیب است.

فایل صوتی مؤسسه حقوقی ملک پور در رابطه با سرمایه گذاری در اتریش

audio سرمایه گذاری در کشور اتریش

فایل تصویری مؤسسه حقوقی ملک پور در رابطه با سرمایه گذاری در اتریش

video سرمایه گذاری در کشور اتریش

سرمایه گذاری در اتریش و اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری

سرمایه گذاری در اتریش یکی از راه های اخذ اقامت اتریش می باشد که فرد متقاضی به تبع آن می تواند تابعیت اتریش و همچنین پاسپورت اتریش را اخذ نماید. این نکته مهم را باید در نظر گرفت که هر نوع سرمایه گذاری در کشور اتریش موجب اخذ اقامت دائم اتریش نمی شود. آن نوع سرمایه گذاری در کشور اتریش که برای شخص سرمایه گذار آثار اقامتی را در پی داشته باشد میزان سرمایه مشخص و مدت مشخصی را باید داشته باشد. همواره اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری برای افرادی که هم قصد اخذ اقامت اتریش و هم نیت کسب سود و افزایش سرمایه را دارند مطلوب تر و مورد پسند تر است، چرا که هم در یک محیط امن و باثبات مانند کشور اتریش سرمایه خود را افزایش می دهند و کسب درآمد دارند و هم اقامت یکی از بهترین کشورهای دنیا را اخذ نموده اند. از همین روی اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری در اتریش بسیار مورد توجه می باشد.

خرید ملک در اتریش، ثبت شرکت، افتتاح فرانچایز و خرید سهام از جمله روش های سرمایه گذاری است که افراد در رابطه با آن سوالات زیادی مطرح می نمایند. اما باید توجه داشته باشید  که این روش های ذکر شده منجر به اخذ اقامت اتریش نمی گردد. شما برای افتتاح فرانچایز در اتریش باید ابتدا به نحوی اقامت اتریش را کسب کنید و سپس اقدام نمایید. ثبت شرکت در اتریش به تنهایی منجر به اقامت نخواهد شد و تحت شرایط خاصی این امر میسر است. در ادامه تمامی این روش ها به صورت کامل بررسی خواهند شد. 

سرمایه گذاری در اتریش و استانداردهای سرمایه گذاری

سرمایه گذاری در اتریش را اگر از نظر علمی بخواهیم مورد نقد و بررسی قرار دهیم بایستی معیارهای مهمی را بررسی نمود. توجه به استانداردهای سرمایه گذاری می تواند امنیت سرمایه گذاری در یک کشور خارجی را تضمین نماید. در ادامه دو مورد از استانداردهای سرمایه گذاری در کشور اتریش مورد بررسی قرار می گیرد.

 • خطر مصادره اموال در اتریش

   مؤلفه مصادره اموال برای سرمایه گذاران در کشور های خارجی بسیار با اهمیت است. مصادره اموال به این معناست که دولت کشور میزبان امکان سوء استفاده و محروم کردن سرمایه گذاران خارجی را نسبت به سرمایه خود در کشور میزبان داشته باشد و دولت کشور میزبان امکان سلب مالکیت از سرمایه گذاران را داشته باشد. این مؤلفه از عدد یک تا هفت دسته بندی می شود و هرچه رتبه کشورها به عدد یک نزدیک تر باشد از امنیت بالاتری برخوردار است، با توجه به نمودار زیر می توانید در این خصوص در کشور اتریش اطلاعات دقیق تری اخذ نمایید. همان گونه که در نمودار زیر مشخص است کشور اتریش در دسته امن ترین کشور ها برای سرمایه گذاری قرار گرفته است. 

  سرمایه گذاری در اتریش سرمایه گذاری در کشور اتریش

 • ثبات سیاسی در اتریش

  از دیگر مؤلفه های مهم و تأثیرگذار در سرمایه گذاری در اتریش توجه به ثبات سیاسی و عدم وجود خشونت در این کشور است. این مؤلفه با توجه به اطلاعات اقتصادی و اقتصاد جهانی در خصوص اعمال قدرت غیر قانونی دولت و استفاده از ابزارهای غیرقانونی، خشونت آمیز و تحریکات سیاسی، خطر سرنگونی دولت را بررسی می کند. طبق گزارش بانک جهانی که این گزینه را از سال 1996 تا 2017 بررسی نموده است میانگین آن برای کشور اتریش 1.17 امتیاز است. در این مؤلفه امتیاز کشورها بین 2.5- تا 2.5 در نظر گرفته می شود و هرچه امتیاز کشوری به 2.5 نزدیک تر باشد آن کشور از ثبات بیشتری برخوردار است. کشور اتریش بر اساس این آمار در رتبه 24 دنیا قرار دارد و جزء کشورهای با ثبات سیاسی بالا محسوب می گردد.

  سرمایه گذاری در اتریش 2 سرمایه گذاری در کشور اتریش

سرمایه گذاری در اتریش و شاخص های اقتصادی تأثیرگذار

سرمایه گذاری در اتریش با در نظر گرفتن شاخص های اقتصادی مهم می تواند مورد مطالعه متقاضیان سرمایه گذاری در یک کشور خارجی قرار بگیرد. دو شاخصه مهم اقتصادی در اتریش در ادامه بررسی شده است.

 • تولید ناخالص داخلی در کشور اتریش

   یکی از موارد مهم تولید ناخالص داخلی در کشور اتریش است؛ تولید ناخالص داخلی به معنای مجموع ارزش کالا و خدماتی است که در یک دوره زمانی مشخص که معمولاً یک ساله محاسبه می شود، به دست مصرف کننده می رسد و در یک کشور تولید می شود. براساس آمار ارائه شده از سال 1995 تا سال 2019 نشانگر این مهم است که این پارامتر در اتریش از رشد پایداری برخوردار است.

  سرمایه گذاری در اتریش 3 سرمایه گذاری در کشور اتریش

 • میزان مالیات شرکت ها

  از دیگر گزینه های مورد بحث در مورد شاخص های اقتصادی تأثیر گذار در موارد سرمایه گذاری در کشور اتریش میزان مالیات شرکت ها در این کشور می باشد. طبق اعلام بانک جهانی و بررسی که این نهاد از سال 2006 تا 2018 در این کشور انجام داده است به آگاهی شما عزیزان در نمودار زیر خواهد رسید.

  سرمایه گذاری در اتریش 4 سرمایه گذاری در کشور اتریش

سرمایه گذاری در اتریش از طریق خرید ملک

سرمایه گذاری در اتریش از طریق خرید ملک یکی از پایدارترین انواع سرمایه گذاری ها در این کشور می باشد. نکته قابل توجه در کشور اتریش این است که طبق معاهده پرشیا که در زمان پهلوی اول منعقد گردید ایرانی ها در کشور اتریش می توانند ملک خریداری نمایند. اما ذکر این مهم لازم می باشد که با خرید ملک در اتریش نمی توان اقامت اتریش را اخذ نمود. سرمایه گذاری در کشور اتریش از طریق خرید ملک از این جهت از امنیت بالایی برخوردار است که کلیه مراحل کار زیر نظر دولت انجام می گردد و از همین روی امکان هیچ گونه سوء استفاده احتمالی در این امر وجود ندارد. مقاله سرمایه گذاری در اتریش توسط کارشناسان موسسه حقوقی ملک پور (موسسه MIE اتریش) نگاشته شده است و هر گونه کپی برداری و تغییر در آن مورد رضایت این موسسه نبوده و هم از لحاظ عرفی و هم از نظر شرعی غیر قانونی می باشد. جهت خرید ملک در اتریش مدارک زیر از سوی خریدار مورد نیاز است.

 • تأییدیه درخواست
 • قرارداد خرید ملک به همراه کپی
 • اجازه استفاده از اموال
 • نقشه ملک
 • خلاصه ای از وضعیت فعلی زمین
 • پاسپورت شخص متقاضی

سرمایه گذاری در کشور اتریش 1 سرمایه گذاری در کشور اتریش

در جدول زیر به قیمت خرید ملک در برخی از شهرهای اتریش اشاره می شود.

شهر نوع ملک قیمت به یورو
وین آپارتمان در مرکز شهر برحسب متر مربع 6،308.13 یورو
آپارتمان در حومه شهر بر حسب متر مربع 3،870.08 یورو
گراتس آپارتمان در مرکز شهر برحسب متر مربع 3،498.12 یورو
آپارتمان در حومه شهر بر حسب متر مربع 2،890.91 یورو
سالزبورگ آپارتمان در مرکز شهر برحسب متر مربع 5،800 یورو
آپارتمان در حومه شهر بر حسب متر مربع 4،033.33 یورو
اینسبوروک آپارتمان در مرکز شهر برحسب متر مربع 6،143 یورو
آپارتمان در حومه شهر بر حسب متر مربع 4،500 یورو
لینز آپارتمان در مرکز شهر برحسب متر مربع 3،991.67 یورو
آپارتمان در حومه شهر بر حسب متر مربع 2،963.64 یورو

هر چند که خرید ملک در کشور اتریش منجر به اخذ اقامت نمی شود، بسیاری از افراد برای حفظ و افزایش سرمایه خود تمایل دارند که در کشور اتریش اقدام به خریداری ملک نمایند. خرید ملک یکی از امن ترین روش های پس انداز، حفظ سرمایه و حتی کسب درآمد یورویی است. آمارهای شاخص قیمت ملک در 10 سال اخیر نشان می دهد که قیمت ملک هر ساله روندی سعودی را طی نموده است، بنابراین سرمایه ای که در خرید ملک صرف می شود نه تنها حفظ می شود بلکه با سود نیز همراه است. علاوه بر این این امکان وجود دارد که ملک خریداری شده اجاره داده شود و درآمد یورویی برای شخص به دنبال داشته باشد. به همین دلیل برخی از موکلین موسسه MIE اقدام به سرمایه گذاری در املاک کشور اتریش نموده اند و در نوسانات ارز نه تنها ارزش سرمایه شان کاهش نیافت بلکه موفق به کسب سود زیادی شده اند.

سرمایه گذاری در کشور اتریش 2 سرمایه گذاری در کشور اتریش

اقامت از طریق خرید ملک در اتریش

سرمایه گذاری در اتریش از طریق ثبت شرکت

سرمایه گذاری در اتریش از طریق ثبت شرکت انواع مختلفی دارد. لازم به ذکر است که در کشور اتریش به واسطه ثبت شرکت نمی توان اقامت اتریش را اخذ نمود اما می توان با این نوع سرمایه گذاری در کشور اتریش کسب درآمد نموده و یک تجارت با امنیت بالا را تجربه کرد. در اتریش با توجه به نوع کسب و کاری که قصد سرمایه گذاری در آن را دارید باید یکی از انواع شرکت های زیر را ثبت کنید.

 • شرکت تک مالک که ساده ترین راه شروع کسب و کار در اتریش است.

 • شرکت سهامی با مسئولیت محدود که هم می تواند خصوصی باشد و هم عمومی.

 • شرکت های مشارکتی که مخصوص افرادی است که می خواهند کسب و کار کوچک و متوسط راه اندازی کنند.

 • شعبه شرکت های خارجی که تمایل دارند در اتریش کسب و کار خود را گسترش دهند.

بیشترین نوع شرکتی که در اتریش ثبت می شود، شرکت های مسئولیتی محدود است که به دو شکل خصوصی و دولتی متغیر است.

 • شرکت های مسئولیت محدود خصوصی که باید حداقل یک سهامدار داشته باشند و سهام این نوع شرکت در بورس اوراق بهادار در اتریش ارائه نمی گردد. حداقل سرمایه مورد نیاز برای این نوع شرکت 35،000 یورو می باشد.

 • شرکت مسئولیت محدود دولتی که به عنوان AG شناخته می شود و حداقل نیاز به یک سهامدار دارد. حداقل 70،000 یورو سرمایه نیاز دارد و سهام این نوع شرکت در بورس اوراق بهادار ارائه می گردد.

همان گونه که عنوان شد به صرف ثبت شرکت در اتریش نمی توانید اقامت اتریش را کسب نمایید اما تحت شرایط خاصی با ثبت شرکت و استخدام در شرکت ها می توان اقامت اتریش را اخذ کرد. در حقیقت این نوع اقامت، اقامت کاری اتریش می باشد و باید یک فرآیند امتیاز بندی را طی کرد تا به اقامت اتریش رسید. این نوع اقامت از زیر شاخه های طرح قرمز – سفید – قرمز می باشد و جهت دریافت آن 70 امتیاز لازم است. در ادامه به امتیازات لازم جهت اخذ ویزای کاری اتریش لازم است به اطلاع شما عزیزان می رسد.

معیار واجد شرایط بودن امتیاز
شرایط و مهارت ویژه حداکثر امتیاز: 40
فراغ التحصیلی از یک موسسه آموزش عالی که حداقل 4 سال گذرانده باشید 20
دارابودن مدرک در رشته های ریاضیات، کامپیوتر، علوم طبیعی، تکنولوژی 30
کارشناسی ارشد یا دکتری 40
حقوق خالص سال گذشته اگر یک جایگاه مدیریتی داشتید یا در شرکت بورس اوراق بهادار کار می کنید و یا در یک شرکت بازرگانی که با اتریش در ارتباط است مشغول به کار هستید و حقوق شما:

بین 60000 تا 50000 یورو است

بین 70000 تا 60000 یورو است

بیشتر از 70000 یورو است

20

25

30

فعالیت های پژوهشی و نو آورانه مانند ثبت اختراع و مقاله علمی 20
جوایز علمی 20
تجربه کاری حداکثر امتیاز: 20 امتیاز
 هر سال سابقه کار 2
شش ماه تجربه کار در اتریش 10
دانش زبان حداکثر امتیاز: 10 امتیاز
مهارت زبان آلمانی یا انگلیسی در سطح A1 5
مهارت زبان آلمانی یا انگلیسی در سطح A2 یا بالاتر 10
سن حداکثر امتیاز: 20
تا 35 سال 20
تا 40 سال 15
تا 45 سال 10
تحصیل در اتریش حداکثر امتیاز: 10
گذراندن دوره های دیپلما در اتریش 5
گذراندن دوره های لیسانس و فوق لیسانس 10
مجموع امتیازات 100
حداقل امتیاز مورد نیاز 70

البته باید این نکته را ذکر کرد که اگر شخص در مجموع امتیاز های عنوان شده 50 امتیاز کسب نماید نیز می تواند به واسطه داشتن پیشنهاد شغلی ویزای کار اتریش را اخذ کند. موسسه حقوقی ملک پور (موسسه MIE اتریش) این افتخار را دارد تا به صورت تخصصی در خصوص انواع سرمایه گذاری در کشور اتریش و اخذ اقامت قرمز سفید قرمز به صورت انحصاری در خدمت شما همراهان عزیز و گرامی باشد.

ثبت شرکت در اتریش

سرمایه گذاری در اتریش 8 1 سرمایه گذاری در کشور اتریش

سرمایه گذاری در اتریش از طریق کارآفرینی

سرمایه گذاری در اتریش از طریق کارآفرینی در اتریش امکان پذیر خواهد بود؛ شخص متقاضی بایستی یک طرح مبتکرانه و نوآورانه در این کشور ارائه نماید و حداقل بایستی 50،000 یورو در این نوع سرمایه گذاری در کشور اتریش سرمایه اولیه تزریق نماید. این نوع سرمایه گذاری در اتریش می تواند منجر به اخذ اقامت شود به شرطی که شخص متقاضی کلیه موارد را رعایت کند. اقامتی که فرد از این روش اخذ می نماید یکی از انواع مختلف طرح قرمز – سفید – قرمز می باشد. لازم به ذکر است که طرح تجاری که ارائه می شود بایستی سازگار با کشور اتریش بوده و خود شخص مدیریت و کنترل اصلی شرکت را در اختیار داشته باشد و بایستی یک پروسه امتیاز بندی را طی کرده و حداقل 50 امتیاز جهت نیل به این مهم اخذ نماید. در جدول زیر به ریز امتیاز بندی این پروسه می پردازیم.

معیار واجد شرایط بودن امتیاز
مدارک تحصیلی و فنی حرفه ای حداکثر امتیاز: 30
مدرک تحصیلی و آموزش های فنی و حرفه ایی و مهارت خاص 20
تحصیلات حداقل سه ساله در دانشگاه 20
داشتن مدرک کارشناسی/کارشناسی ارشد/دکتری و یا تحصیل/آموزش فنی و حرفه ای در اتریش 30
تجربه کاری حداکثر امتیاز: 10
هرسال تجربه کاری 2 امتیاز
دانش زبان حداکثر امتیاز: 15
تا سطح A2 زبان آلمانی 5
تا سطح B1-B2 زبان آلمانی 10
تا سطح B2 زبان انگلیسی 10
سطح C1-C2 زبان آلمانی 15
امتیازات افزوده حداکثر امتیاز: 30
شواهد سرمایه گذاری حداقل 50000 یورو 10
پذیرش کمک های مالی از یک شرکت استارت آپی از کشور اتریش 10
سن حداکثر تا 35 سال 10
مجموع امتیازات 85
حداقل امتیاز مورد نیاز 50

جهت اقدام در این نوع سرمایه گذاری در کشور اتریش شخص متقاضی می تواند تقاضای خود را در سفارت اتریش در کشور خود ارائه نموده و مدارک زیر برای شروع کار مورد نیاز است.

 • پاسپورت معتبر
 • شناسنامه و یا کارت شناسایی معتبر
 • عکس پرسنلی که مربوط به شش ماه اخیر باشد
 • آدرس دقیق فعلی که نشان دهنده اقامت فرد باشد، مانند اجاره نامه منزل یا سند ملکی
 • مدارک مربوط به بیمه درمانی
 • تمکن مالی مناسب
 • مدرک تحصیلی یا گواهی دوره های فنی و حرفه ایی
 • مدارک اثبات داشتن توانایی خاص مثل گواهی آموزش و سابقه کار
 • قرارداد با یک شرکت استارت آپی در اتریش
 • گواهی که اثبات کند حداقل سه سال در یک موسسه آموزش عالی دوره گذرانده اید و گواهی پایان دوره
 • مدرک تحصیلی
 • گواهی گذراندن دوره های مهارتی و دانشگاهی در اتریش
 • مدارک اثبات تجربه کاری
 • مدرک زبان انگلیسی/آلمانی

به این نکته توجه داشته باشید که گواهی ها و مدارک بایستی یا به زبان انگلیسی یا آلمانی ترجمه شده باشد.

نوع دیگری از سرمایه گذاری در اتریش از طریق کار آفرینی در اتریش وجود دارد که به خود اشتغالی نیز معروف است و از زیر شاخه های اقامت قرمز – سفید – قرمز می باشد. شرایط اخذ اقامت قرمز – سفید – قرمز از طریق خود اشتغالی به ترتیب زیر است.

 • شغل مورد نظر باید حداقل 100،000 یورو سرمایه وارد اتریش نماید.
 • شغل مورد نظر یا بایستی مشاغل زیر مجموعه ای ایجاد کند یا اینکه برخی از مشاغل را پوشش دهد.
 • کسب و کار بایستی در منطقه ای بسیار مهم باشد.
 • متقاضی می تواند در سفارت اتریش در کشور خود اقدام کند و مدارک زیر جهت ثبت درخواست مورد نیاز است.
 • پاسپورت معتبر
 • شناسنامه و یا کارت شناسایی معتبر
 • عکس پرسنلی که مربوط به شش ماه اخیر باشد.
 • آدرس دقیق فعلی که نشان دهنده اقامت فرد باشد مانند اجاره نامه منزل یا سند ملکی
 • مدارک مربوط به بیمه درمانی
 • تمکن مالی مناسب
 • طرح تجاری
 • شواهدی مبنی بر انتقال سرمایه به اتریش
 • مدارک تحصیلی متناسب به نوع کسب و کار

توجه داشته باشید که گواهی ها و مدارک بایستی به زبان انگلیسی یا آلمانی ترجمه شده باشد.

سرمایه گذاری پنجاه هزار یورویی در اتریش

سرمایه گذاری در اتریش از طریق خود حمایتی

سرمایه گذاری در اتریش از طریق خود حمایتی اتریش یا ویزای تمکن مالی اتریش در حقیقت سرمایه گذاری نمی باشد و شخص متقاضی هیچ گونه هزینه ای در این خصوص انجام نمی دهد و اگر مبالغی نیز خرج می شود از هزینه های زندگی فرد است. در اقامت خود حمایتی اتریش شخص کافیست به دولت اتریش نشان دهد که در کشور خود، فرد متمولی بوده و فقط قصد اخذ اقامت اتریش را دارد؛ برای اثبات این ادعا فقط لازم است شخص متقاضی به ازای هر یک از اعضای خانواده مبلغ 22،000 یورو در یک بانک در کشور مبدأ و به حساب خود به مدت معینی بگذارد. علاوه بر این شخص باید قادر به نشان دادن درآمد ماهیانه بین 2،500 تا 3،000 یورو در ماه باشد. لازم به تأکید است که مبلغی که در بانک سپرده می گردد نه بلوکه شده و نه به حساب دولت اتریش می باشد بلکه شخص به حساب خود بایستی این حساب بانکی را داشته باشد. علاوه بر مواردی که ذکر شد داشتن سند های ملکی و تجاری، فیش حقوقی یا گواهی دارا بودن سهام تأثیر به سزایی در مراحل اخذ این اقامت دارد. تنها موردی که شخص بایستی انجام دهد اجاره یک ملک مسکونی جهت اقامت در اتریش است. در ابتدا برای متقاضی یک اقامت یک ساله صادر می شود که این اقامت برای سال بعد نیز به مدت یک سال تمدید می گردد. پس از پایان سال دوم شخص می تواند اقامت سه ساله اتریش را کسب نماید و بعد از پنج سال شخص می تواند تقاضای اقامت دائم اتریش را نماید. لازم به ذکر است موسسه حقوقی ملک پور (موسسه MIE اتریش) در خصوص اخذ اقامت اتریش از طریق خودحمایتی به صورت تخصصی خدمات ارائه می نماید.

شرایط اخذ اقامت خود حمایتی اتریش

در این ویدئو خواهید آموخت:

چگونه بدون هیچ گونه انتقال سرمایه، اقامت اتریش را کسب نمود.

علاوه بر اتریش در کدام کشورها می توان از طریق خودحمایتی اقامت گرفت.

چه میزان دارایی برای خودحمایتی مورد نیاز است.

برای اینکه شانس دریافت ویزا را افزایش دهید چه اقداماتی نیاز است.

شرط حضور در روش خودحمایتی چه میزان است.

فایل صوتی مؤسسه حقوقی ملک پور در رابطه با خود حمایتی اتریش

audio سرمایه گذاری در کشور اتریش

فایل تصویری مؤسسه حقوقی ملک پور در رابطه با خود حمایتی اتریش

video سرمایه گذاری در کشور اتریش

سرمایه گذاری در اتریش و مزایای آن

سرمایه گذاری در اتریش علاوه بر اینکه موجب اخذ اقامت این کشور زیبا می شود دارای مزایای متعدد دیگری به ترتیب زیر نیز می باشد.

 • اخذ اقامت یک کشور اروپایی که عضو شنگن است.
 • امنیت بالای سرمایه گذاری
 • دسترسی به بازار مصرف با عضویت اکثر کشورهای اروپایی
 • تحصیلات رایگان
 • امکان دریافت خدمات درمانی رایگان
 • امکان اخذ وام با نرخ پایین از بانک های این کشور
 • امکان دریافت پاسپورت اتریش که یکی از پاسپورت های قدرتمند دنیا می باشد.
 • امکان همراه داشتن همسر و فزندان زیر 18 سال
 • حمایت های دولت در امر صادرات
 • برخورداری کشور اتریش از زیرساخت های مناسب و پیشرفته
 • اعطای تابعیت دوگانه

یکی دیگر از مزایای مهم سرمایه گذاری در اتریش این است که دولت اتریش بسیار دقیق بوده و در امور مهم مانند سرمایه گذاری نظارت دقیقی دارد و از سوی دیگر پرداخت مالیات در این کشور اجباری و عدم پرداخت مالیات تبعات بسیار سنگینی می تواند به دنبال داشته باشد. ادارات دولتی اتریش دقیق و قانون مند بوده و امکان هیچ نوع تقلب یا سوء استفاده ای در این کشور وجود ندارد. برای اثبات این موضوع می توانید به نمودار میزان حاکمیت قانون در کشور اتریش توجه بفرمایید.

سرمایه گذاری در اتریش 5 سرمایه گذاری در کشور اتریش

برای این که این مهم برای شما عزیزان بهتر درک شود می توانید با نگاهی به جدول زیر به مقایسه این مؤلفه در اتریش و سایر کشور ها بپردازید.

اسم کشور میزان شاخص اسم کشور میزان شاخص
سوئیس 1.93 امارات متحده 0.80
نیوزلاند 1.92 مالزی 0.41
اتریش 1.81 ترکیه 0.25-
کانادا 1.80 چین 0.26-
استرالیا 1.68 ایران 0.68-

ویدئو راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت، حاصل بیش از 15 سال تجربه در امر مهاجرت می باشد که شما را با تمامی روش های مهاجرت به کشورهای برتر دنیا آشنا می سازد و می توانید وکیل خود در امر مهاجرت باشید.

راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت

پاسخ به سوالات متداول در زمینه سرمایه گذاری در کشور اتریش

چگونه می توان از طریق سرمایه گذاری و ثبت شرکت در کشور اتریش کارت قرمز سفید قرمز دریافت کرد؟

audio سرمایه گذاری در کشور اتریش
سرمایه گذاری در اتریش و سخن پایانی

سرمایه گذاری در اتریش در این مقاله مورد تحلیل علمی واقع شد و راه های اخذ اقامت اتریش از طریق سرمایه گذاری به تفصیل به آگاهی شما عزیزان رسید. با توجه به استانداردهای مهم سرمایه گذاری و شاخص های اقتصادی تأثیر گذار می توان نتیجه گرفت که سرمایه گذاری در کشور اتریش یکی از بهترین انواع سرمایه گذاری ها در دنیا می باشد که هر ساله مورد توجه مردم زیادی است. اقامت از طریق خود حمایتی اتریش که در این نوشتار بررسی شد هر سال متقاضیان متعددی را به خود می بیند. امیدواریم این نوشته که مطالعه نمودید توانسته باشد به سئوالات متعدد شما بزرگواران در خصوص سرمایه گذاری در اتریش پاسخ گفته باشد در صورت نیاز به پاسخ های بیشتر می توانید با مشاورین موسسه حقوقی ملک پور تماس گرفته و مشاوره تلفنی رایگان دریافت نمایید. همچنین می توانید در انتهای همین مقاله در قسمت ثبت دیدگاه پرسش خود را ثبت نموده و در سریع ترین زمان ممکن پاسخ آنرا دریافت دارید.

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

30 پاسخ
 1. مهشید گفته:

  با سلام و وقت بخیر خدمت جنب دکتر ملک پور
  بنده 41 ساله هستم دیپلم حسابداری و دیپلم فنی نقاشی. همسرم 42 ساله دیپلم ریاضی دارند. دو فرزند 18 و 16 ساله دارم. پسر ارشدم دانشجوی طراحی صنعتی دانشگاه ازاد هستند. از نظر دارایی 2 مغازه و 2 ملک بعلاوه 700 میلیونپول نقد داریم. به کدام روش سرمایه گذاری می توانیم برای اتریش اقدام داشته باشیم؟

  Rating: 5
  پاسخ
 2. گلی گفته:

  با سلام و وقت بخیر
  من احمد هستم 46 ساله مهندس عمران ولی رستوران دارم. متاهل هستم و دو فرزند 14 و 21 ساله دارم. همسرم 37 ساله دیپلم دارن. ایا میتونم رستورانی که در ایران دارم شعبه دوم در اتریش بزنم؟

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   با سلام. این نوع سرمایه گذاری در اتریش دارای شراط خاصی است و می بایست از طریق تماس با موسسه شرایط شما برای این کار ارزیابی شود.

   پاسخ
   • سادات داخلی 154 گفته:

    سلام و عرض ادب
    بله این امکان برای شما وجود دارد تا این راهی برای کسب درامد شماغ باشد و به طریق خودحمایتی هم می تونید برای اخذ اقامت و پاسپورت تون در کنار این رستوران اقدام نمایید.

    Rating: 5
    پاسخ
 3. حامد گفته:

  با عرض سلام و احترام خدمت اعضا محترم موسسه ملک پور.
  سوالی داشتم، با توجه به جدول نرخ خرید خانه بر حسب متر مربع، معمولا خانه ها از چند متر مربع شروع می شوند؟ و ایا این خانه ها مبله هستند؟؟
  اگر منبع یا سایت معتبری در این مورد وجود دارد لطفا معرفی نمایید.
  با تشکر فراوان و ارزو موفقیت برای همه اعضا موسسه و دوستان عزیز

  Rating: 5
  پاسخ
 4. امیر قاسمی گفته:

  سلام در رابطه با سرمایه گذاری در کافی شاپ های زنجیره ای starbucks در اتریش میخاستم بدونم چقدر سرمایه نیاز هست؟؟؟

  و اینکه درکل چه شرایطی باید داشته بشیم؟

  ممنون میشم اگه جوابم رو بدین

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   با سلام. سرمایه گذاری در استارباکس حداقل بین 100 تا 150 هزار یورو سرمایه نیاز دارد. شرایطش هم این است که اول از یک طریقی بتوانید اقامت اتریش را اخذ نمایید(مانند خود حمایتی) و بعد برای این نوع سرمایه گذاری اقدام نمایید.

   پاسخ
 5. مهسا م گفته:

  با سلام و وقت بخیر
  من مهسا هستم در آلمان ساکن هستم و اقامت کاری دارم به مدت 5 سال. پدر و مادرم ساکن ایران هستن 67 و 65 سال دارند. آیا می توانند از طریق خود حمایتی اتریش وارد شده و در آلمان کنار من زندگی کنند؟ آیا خودحمایتی در آلمان وجود دارد؟

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   با سلام. خود حمایتی اتریش برای کشور اتریش هستش و با توجه به شرط حضوری که داره امکان حضور دائم والدین شما در آلمان میسر نیشتش حداقل تا زمان اخذ اقامت دائم. ولی میتونن بخش قابل توجهی از سال رو در کنار شما در آلمان باشن. در حال حاضر آلمان خود حمایتی نداره.

   پاسخ
 6. mahla.abedi گفته:

  با سلام
  برای سرمایه گزاری در اتریش خرید ملک سود بیشتری دارد یا اینکه من یه شعبه از مک دونالدز و برگرکینک بزنم؟ من 40 سال هستم و متاهل و دنبال یه سرمایه گزاری امن در اتریش هستم .و اینکه میتونم شراکتی هم در اتریش سرمایه گزاری کنم ؟ شما در این زمینه هم خدماتی دارید. من میتونم از اعضای خانوادم و یا اقوامم در فروشگاه وو یا بیزینسی که راه اندازی می کنم استفاده کنم ؟

  Rating: 5
  پاسخ
  • mie.malekpour15 گفته:

   با سلام و عرض ادب
   مقایسه شفافی نمی توان بین انواع سرمایه گذاری ها داشت که کدام انتخاب بهتری است به این دلیل که به پارامترهای بسیاری بستگی دارد که بتوان نسبت به این موضوع تصمیم گیری نمود اما حق امتیاز فرانشیزهایی همچون مک دانلدز سرمایه بالایی احتیاج داشته و به مراتب سود بالایی به همراه دارد. خرید ملک کاملاً بدون ریسک بوده و میزان سوددهی آن به نوع اجاره ملک بستگی دارد که بلندمدت صورت گیرد یا کوتاه مدت. سوددهی انواع فرانشیزها نیز به موقعیت آن و وسعت آن بستگی دارد. شما می توانید با راهنمایی مؤسسه ملک پور در اتریش حضور یافته و خود برآوردی کلی نسبت به سرمایه گذاری های متنوع داشته و تصمیم گیری نمایید. تیم متخصصین اقتصادی و تحلیل بازار و وکلای ما در اتریش نیز در کنار شما و راهنمای شما خواهند بود.
   * مانا باشید *

   پاسخ
 7. Vahid گفته:

  سلام وقت بخیر. آیا می توان از طریق سرمایه گذاری بدون بازگشت وجه اقامت اتریش را دریافت کرد؟
  ممنون از سایت خوبتون

  پاسخ
  • MIE.Malekpour1 گفته:

   با سلام
   اگر منظور شما اقامت از طریق دانیشین یا اهدای پول به دولت است، این روش سرمایه گذاری در اتریش وجود ندارد.

   پاسخ
 8. مهدی پارسا گفته:

  سلام آقای دکتر ملک پور، با آرزوی سلامتی و شادمانی بیوقفه برای شما و تیم موفقتون. من بازنشسته بانک هستم با سرمایه 2میلیاردی، اما خودم معلولیت جسمی دارم، البته ورزشکار و فوق لیسانس آی تی و همسرم دیابت نوع یک، فرزندم 14 سالشه، ما با تلاش و امیدواری همیشگی زندگیمون را ساختیم و در وضعیت خوبی هستیم، حالا که هردو بازنشسته ایم، برای بهره مندی از شرایط بهتر قصد مهاجرت داریم. خواستم بدونم اصلا مهاجرت برای ما صلاح هست یا خیر؟
  من لایوهاتونو میبینم و خیلی از فایلهای راهنما رو دیدم و بسیار عالی بوده که تونستم اصل و اساس مهاجرت رو بیاموزم، چرا و چگونگی ها رو از شما آموختم. بنظرم راهی که بتونیم بدون داشتن شغل و در آرامش مهاجرت کنیم همین خودحمایتی هست. ولی هیچ صحبتی از کسانی که مشکلات جسمی یا بیماری های دائمی دارند ندیدم. ممنون میشم که راهنمایی بفرمایید

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour1 گفته:

   با سلام
   دوست عزیز از آنجا که در روش خود حمایتی شما حق بیمه پرداخت می نمائید و در قبال آن دولت اتریش موظف به ارائه خدمات درمانی می باشد بنابراین چنانچه مشکلات جسمی شما تعهدات بالائی برای دولت اتریش ایجاد ننماید و درمان شما هزینه بالائی بر این کشور بار نکند اخذ اقامت از طریق خود حمایتی برای شما منعی نخواهد داشت. البته ممکن است کارشناس بیمه برای شما مبلغ حق بیمه بالاتری تعیین نماید.

   پاسخ
 9. حقگو گفته:

  با سلام
  برای بلو کارت اگه خانم بنده که دارای کارشناسی ارشد رشته مکانیک می باشد در اتریش شرکت ثبت کند و بنده نیز که کارشناسی ارشد مکانیک هستم و 49 ساله هستم و دارای زبان در سطح B2 هستم و دارای سابقه کار 23 سال هستم امتیاز بنده جهت استخدام در شرکت خانمم به 70 نمی رسد.چکار باید کرد؟پشتوانه مالی هم برای بلو کارت خوب است .امتیاز بنده فکر کنم به 50 می رسد.جدول امتیاز بندی بدجور هست.حتی اگه سن بنده نیز پایین می بود به 70 نمی رسیدم.لطفا راهنمایی کنید.

  Rating: 5
  پاسخ
  • mie.malekpour15 گفته:

   با سلام و عرض ادب خدمت شما،
   جهت اقدام برای بلوکارت، شما لزوما از جدول مربوط به نیروی کار ماهر وارد نمی شوید و از طریق استخدام کاربران کلیدی نیز امکان ورود شما میسر است. معمولاً افراد با رشته های مهندسی از بخش تحصیلات 30 امتیاز کسب نموده و واجد شرایط می شوند. با تماس با مؤسسه جهت محاسبه امتیازات خود راهنمایی دریافت نمایید.
   * مانا باشید *

   پاسخ
  • MIE.Malekpour1 گفته:

   با سلام
   در صورتی که شرایط مناسب را داشته باشید می توانید برای برنامه قرمز سفید قرمز یا بلوکارت اقدام نمایید. که البته با هزینه های جانبی حدود 100 هزار یورو سرمایه مورد نیاز است. شرایط را می توانید در لینک زیر مطالعه نمایید.

   https://malekpourmie.com/بلوکارت-اتریش

   پاسخ
 10. گلی گفته:

  با سلام و روزبخیر
  من 42 ساله و متاهل هستم. عمویی دارم که حدود 60 سال سنشون هست و تا 5 میلیارد هم سرمایه دارند. آیا میشه ایشون سرمایه گذاری در اتریش داشته باشند و من هم در کنار ایشون بتونم کار واقامت اتریش رو اخذ کنم؟ مثلا یک رستوران بزنیم سرمایه از ایشون باشه کار از من. ممنون میشم راهنمایی کنید.

  Rating: 4
  پاسخ
  • MIE.Malekpour1 گفته:

   با سلام
   بله عموی شما به اتفاق همسر خود می توانند از طریق روش قرمز سفید قرمز شرکتی را در اتریش ثبت نمایند و شما و همسر خود را به عنوان نیروی کار استخدام نماید و از این طریق هر دو خانواده اقامت اتریش را اخذ نمایید.

   پاسخ
 11. رزيتا گفته:

  با سلام و احترام ، من چند ماه هست كه ويدئو ها و مقالات شما رو در مورد مهاجرت به اتريش دنبال ميكنم. يك بار هم با دفتر شما تماس گرفتيم و قرار شد براي وقت مشاوره با شما هماهنگي انجام شود ولي هنوز بيش از يك هفته ميگذره و متاسفانه تماسي با ما گرفته نشده. بنده 36 ساله ليسانس حسابداري با بيش از ده سال سابقه كار مرتبط ، همسرم 40 ساله فوق ليسانس مديريت منابع انساني با 10 سال سابقه كار مرتبط، داراي دو فرزند 9 و 1 ساله هستيم. در حال تحقيق براي مهاجرت به اتريش از طريق سرمايه گذاري و يا هر روشي كه مناسب شرايط ما هست، مي‌باشيم. اگر امكانش هست ما رو راهنمايي بيشتري بفرماييد . مسلما با نرخ بالاي ارز در اين روزها هر چه مبلغ سرمايه گذاري كمتر باشه خب بهتر خواهد بود (100 هزار يورويا كمتر) البته تا جايي كه درآمد زايي آن نيز براي گذاران زندگي يك خانواده 4 نفره كافي باشه. در مورد اخذ نمايندگي Le Burger كل سرمايه و هزينه هايي كه براي راه اندازي و بهره برداري لازم هست حداقل چه مبلغي است ؟ لطفا راهنمايي بفرماييد . از لطف شما سپاس گزارم

  پاسخ
  • m.n گفته:

   با عرض سلام دوست گرامی
   اقدامات لازم برای تماس با شما انجام گردید.از شکیبایی شما ممنونیم.

   پاسخ
 12. n hashemee گفته:

  با سلام خدمت دکتر ملک پور در مورد اقامت خود حمایتی اتریش میخواستم بدونم که این مبلغ بیست و دو هزار یورو که باید در حساب داشته باشیم رو باید به دولت اتریش پرداخت کنیم یا اینکه فقط ثابت کنیم که این مبلغ رو داریم؟ با تشکر از شما.

  پاسخ
 13. mie.editor2 گفته:

  با سلام و احترام. با 200 میلیون تومن امکان سرمایه گذاری مناسب با سودآوری خوب در کشور اتریش هست یا نه؟ و اینکه اگر از الان سرمایه گذاری کنیم اما 4 سال دیگر قصد مهاجرت داشته باشیم تاثیری در کاهش زمان دوره هایی که باید طی کرد برای اقامت دائم دارد یا نه ؟ و در قبال پرداخت این پول برای سرمایه گذاری چه مدرک معتبری به ما ارائه می شود و چطوری از صحت و پایداری این سرمایه گذاری میتوانیم مطمئن باشیم. کارمندم با 15 سال سابقه. 36 سالمه. لیسانس مدیریت دارم. قصد برنامه ریزی و سرمایه گذاری برای آینده دارم که بتونم به راحتی اقامت بگیرم و این چند سال راه رو هموار کنم. لطفا راهنمایی بفرمایید. اگر هم طریق خودحمایتی بهتر هست راهنماییم بفرمایید باتشکر

  پاسخ
  • mie.editor2 گفته:

   با سلام و عرض ارادت. سرمایه گذاری و سوددهی در این کشور شرایط خاص خود را دارا می باشد که در حال حاضر اقدام برای ۴ سال اینده با توجه به تغییر قوانین نادرست می باشد. برای دریافت اطلاعات متناسب با شرایط خود پیشنهاد میکنیم با دفتر مرکزی ما در وین از طریق شماره ۴۹۱۹۶۰۰۰ (۰۲۱) ارتباط بگیرید.

   پاسخ
 14. ساناز گفته:

  با درود
  من فایلهای شما رو گوش دادم از جمله سرمایه گذاری در مک دونالد که گفتید حدود ۵ میلیارد تومان سرمایه میخواهد.در اونجا گفتید برندهای دیگری هست که با ۱۰۰۰۰۰ £ بتوان تاسیس کرد.میشه کلا بگید اصولا با ۱۰۰۰۰۰ یورو میشه سرمایه گذاری برای اتریش یا اروپا کرد یا خیر؟

  پاسخ
  • mie.editor2 گفته:

   با سلام و احترام. بله با این مبلغ امکان سرمایه گذاری برای شما وجود دارد که برای هر کشور شرایط خاص خود را داراست. برای اخذ اطلاعات در این زمینه می توانید با دفتر مرکزی ما در وین از طریق شماره ۴۹۱۹۶۰۰۰ (۰۲۱) ارتباط بگیرید.

   پاسخ
Rating: 5