سرمایه گذاری در ژاپن و بررسی شرایط آن

 • سرمایه گذاری در ژاپن و شرایط عمومی
 • سرمایه گذاری در ژاپن و اخذ اقامت سرمایه گذاری در ژاپن
 • سرمایه گذاری در ژاپن و بررسی اخذ اقامت و تابعیت
 • سرمایه گذاری در ژاپن و استانداردهای سرمایه گذاری
 • سرمایه گذاری در ژاپن و شاخص های اقتصادی تاثیرگذار
 • سرمایه گذاری در ژاپن از طریق خرید ملک
 • سرمایه گذاری در ژاپن از طریق ثبت شرکت و کارآفرینی
 • سرمایه گذاری در ژاپن از طریق اوراق قرضه دولتی
 • سرمایه گذاری در ژاپن و مزایا و معایب آن
سرمایه گذاری در ژاپن سرمایه گذاری در ژاپن

شما می توانید شرایط خود و اطلاعات تماس را از طریق فرم ارزیابی وارد کرده تا مشاوران ما شرایط شما را بررسی کرده و در کوتاه ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند.

سرمایه گذاری در ژاپن و مقدمه ای بر آن

سرمایه گذاری در ژاپن و شرایط اخذ اقامت ژاپن از طریق سرمایه گذاری در این مقاله مورد تحلیل و بررسی تخصصی و علمی قرار می گیرد. افرادی که تمایل به سرمایه گذاری در ژاپن را دارند، می توانند این اقدام را از مسیرها و طرق گوناگونی مانند خرید ملک، ثبت شرکت، و… رقم بزنند. در این مقاله سعی نموده ایم تا با رویکردی علمی شما سروران گرامی را با راه ها و روش های سرمایه گذاری در ژاپن آشنا نماییم و پاسخگوی سوالات شما در این زمینه باشیم. شناخت بهترین مسیر برای سرمایه گذاری و در این میان سرمایه گذاری در ژاپن نیازمند دریافت اطلاعات دقیق و کافی می باشد و در این مقاله سعی می نماییم تا با ارائه اطلاعات به روز و طبقه بندی شده، شما سروران گرامی را در مسیر انتخاب بهترین مسیر مهاجرت از طریق سرمایه گذاری در ژاپن یاری نماییم. نیک می دانیم که مسیر سرمایه گذاری و شناخت ریسک ها و فواید موجود در آن می تواند با تکیه و اعتماد بر دانش متخصصین و وکلای مهاجرت صورت پذیرد. موسسه حقوقی ملک پور با همکاری موسسه مشاوره MIE اتریش و با بهره مندی از مشاورین باتجربه و وکلایی توانمند مفتخر است تا شما را در انتخاب بهترین مسیر مناسب برای سرمایه گذاری در سریلانکا یاری نماید.

سرمایه گذاری در ژاپن و شرایط عمومی

در نگاه کلان اقتصاد قوی ژاپن با سیاست های حرفه ای این کشور در زمینه اقتصاد نیز عجین شده است. ژاپن سومین اقتصاد بزرگ جهان است و پیچیده ترین آن بر اساس شاخص پیچیدگی اقتصادی است.

بزرگترین صنایع کشور عبارتند از خودرو، تولید قطعات خودرو، تجهیزات الکترونیکی، ماشین آلات، مواد شیمیایی، منسوجات و غذاهای فرآوری شده. مهمترین مقصد صادرات ژاپن، ایالات متحده، چین، کره جنوبی، تایلند و هنگ کنگ است که به کشورهای همسایگی آسیا و اقیانوس اطلس نزدیک می شوند.

گزارشات جهانی ژاپن را هشتمین کشور رقابتی جهان دانسته است، برای شرکت هایی که به دنبال ایجاد یک مرکز در منطقه هستند، موقعیت منطقه ای ژاپن می تواند شرایط ایده آلی را برای انجام کسب و کار در ژاپن و بقیه مناطق آسیا و اقیانوس آرام سازد. پروازها از ژاپن به شهرهای اطراف (پکن، شانگهای، سنگاپور، هنگ کنگ، بانکوک، سیدنی) کوتاه، مقرون به صرفه و اغلب در دسترس هستند.

ژاپن در کنار چشم انداز مثبت اقتصادی، به ثبات داخلی بسیار بالا نیز شهره می باشد. این کشور یکی از سیاستمدارترین کشورهای جهان است و همچنین یکی از امن ترین نقاط جهت مسافرت و ایجاد کسب و کار است و مجموع این موارد در کنار هم سرمایه گذاری در ژاپن را به گزینه ای ایده آل برای سرمایه گذاران خارجی بدل نموده است.

سرمایه گذاری و ثبت شرکت در ژاپن

سرمایه گذاری در ژاپن و اخذ اقامت سرمایه گذاری در ژاپن

سرمایه گذاری در ژاپن می تواند منجر به اخذ ویزای سرمایه گذار در کشور ژاپن شود که اخذ این نوع ویزا مهاجرت از طریق سرمایه گذاری به ژاپن را هموار می نماید. این ویزا از لحاظ فنی به عنوان ویزای مدیر بازرگانی ژاپن و با 2 عنوان شناخته می شوند.

 • ویزای مدیر کسب و کار ژاپن
 • ویزای سرمایه گذار ژاپن

حالت دوم بیشترین کاربرد را دارا می باشد.

ویزای سرمایه گذار ژاپن برای متقاضیانی است که به عنوان مدیریت یک کسب و کار یا دارنده ی یک نقش اساسی در مدیریت بیزنس در ژاپن مشغول به فعالیت هستند.

برای کسب ویزای کار در کشور ژاپن و دریافت اجازه کار در کشور ژاپن افراد باید 7 مرحله را طی نمایند.

 • تایید گردد که متقاضی شرایط اولیه لازم برای دستیابی به به ویزای سرمایه گذاری(investor visa) را دارا می باشد. نظیر داشتن مکان برای انجام کسب و کار در ژاپن و استخدام حداقل دو شخص ژاپنی یا دو شخص مقیم ژاپن
 • جمع آوری اسناد عمومی مورد نیاز برای پشتیبانی از درخواست ویزای سرمایه گذار.
 • جمع آوری مدارک خاص مورد نیاز برای پشتیبانی از درخواست ویزای سرمایه گذار.
 • ارائه یک درخواست برای اخذ گواهی واجد شرایط بودن ویزای سرمایه گذار ژاپن (“COE”).
 • انتظار برای تأیید ویزای سرمایه گذار.
 • دریافت وضعیت اقامت سرمایه گذار (SOR).
 • درخواست مجوز ورود مجدد ژاپن.

سرمایه گذاری در ژاپن و بررسی اخذ اقامت و تابعیت

سرمایه گذاری در ژاپن از زوایای مختلفی در این مقاله مورد ارزیابی و تحلیل قرار گرفته است. چنانکه خواهید خواند سرمایه گذاری در بخش املاک، سرمایه گذاری در اوراق قرضه دولتی، سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت و استخدام افراد (کارآفرینی) به علت بستر بسیار مناسب کشور ژاپن برای سرمایه گذاری می تواند مورد توجه شما سروران گرامی قرار گیرد و افرادی که به دنبال کسب سود هستند می توانند به تناسب علاقه ، سرمایه ، سطح ریسک پذیری و… هر یک از راه های موجود را انتخاب نمایند.

برای افرادی که با سرمایه گذاری در ژاپن به دنبال اخذ اقامت این کشور نیز می باشند بهترین گزینه سرمایه گذاری به واسطه ثبت شرکت می باشد که به شخص صاحب کسب و کار اقامت تعلق می گیرد که می تواند مشمول همسر و فرزندان او نیز گردد. این افراد پس از 10 سال می توانند برای اخذ اقامت دائم نیز درخواست نمایند.

دارنده ویزای کسب و کار(business manager visa) می تواند در صورت ترجیح درخواست تغییر وضعیت اقامت خود را به اتباع خارجی حرفه ای بسیار با تجربه (Highly Skilled Foreign Professional) دهد.

این وضعیت اقامت برای مهاجرانی که در کارت امتیازی مهاجرت خود حداقل 70 امتیاز کسب کرده اند، اعطا می شود. نمرات اساسا بر اساس مدارک حرفه ای، سطح تحصیلات و حقوق سالانه ارزیابی می گردد. این وضعیت اقامت دارای اعتبار 5 ساله است و دارنده آن را مجاز به درخواست اقامت دائم پس از 3 سال می کند. کسانی که امتیاز بیش از 80 امتیاز می توانند حتی پس از یک سال درخواست اقامت دائم دهند.

پس از 5 سال زندگی در کشور ژاپن، فرد مقیم ممکن است واجد شرایط درخواست شهروندی باشد. اگر فرد حداقل در طول سال 290 روز در کشور باقی بماند حق شهروندی ممکن است اعطا شود. داشتن روابط مستحکم با کشور، صحبت کردن زبان ژاپنی به صورت روان از شرایط عمومی اعطای تابعیت می باشد و شخص باید به طور کامل در جامعه ژاپن ادغام شود. انجام این الزامات در هر صورت قطعیت موافقت با درخواست را تضمین نمی کند.

سرمایه گذاری در ژاپن و استانداردهای سرمایه گذاری

سرمایه گذاری در ژاپن می تواند با استانداردهای متنوعی مورد ارزیابی و تحلیل قرار گیرد. بستر این کشور برای پذیرش سرمایه گذاری خارجی، نظام حقوقی این کشور و پیروی آن از قواعد تعیین شده بین المللی در عرصه  تجارت، ثبات اقتصادی و سیاسی و… می توانند گزینه های خوبی برای ارزیابی استانداردهای کلان این کشور در عرصه سرمایه گذاری باشند.

 • سرمایه گذاری مستقیم خارجی (FDI)

  سرمایه گذاری مستقیم خارجی از سال 2011 در ژاپن افزایش یافته است و سهام داخلی FDI در سال های اخیر با رکورد خود روبرو گردید. برای درک اینکه چه چیزی باعث رشد مثبت آن شده است باید دانست که ژاپن در حال تغییرات اساسی است. سومین اقتصاد بزرگ در جهان درهای خود را به کسب و کار خارجی به طور فعال باز نموده است. این بهترین محیط ممکن برای سرمایه گذاران خارج از کشور است فراهم نموده است که با حمایت شینزو آبه از سیاست جهانی تجارت جهانی به نام Abenomics حمایت می شود.

 • عضویت در WTO و GATT

  سازمان تجارت جهانی (WTO) یک سازمان بین المللی است که قوانین جهانی تجارت را تنظیم نموده و به تصویب کشورهای عضو آن رسانده است. وظایف اصلی آن اینست که اطمینان حاصل شود که تجارت به صورت هموار، قابل پیش بینی و آزادانه امکان پذیر است و کشورها از موافقت نامه عمومی تعرفه و تجارت (GATT) پیروی می کند. ژاپن از 1 ژانویه 1995 عضو WTO بوده و از 10 سپتامبر 1955 عضو GATT بوده است.

 • نظام قضایی

  سیستم قضایی این کشور مبتنی بر سیستم حقوق مدنی (civil law) بر مبنای مدل آلمانی می باشد. این سیستم قضایی همچنین از نظام آنگلو-آمریکایی و سنت های ژاپنی نیز پیروی می نماید؛ سیستم حقوق مدنی به این معناست که در کشورهایی که از این قاعده پیروی می کنند قانون بر عرف حکم فرما است و تصمیم گیری در مسائل حقوق تجارت نیز مبتنی بر قانون صورت می گیرد. از این رو می توان گفت قواعد حقوقی این کشور بستر مناسبی برای امنیت سرمایه گذار و سرمایه او را به خوبی فراهم می نماید.

سرمایه گذاری در ژاپن و شاخص های اقتصادی تاثیرگذار

سرمایه گذاری در ژاپن و رویکرد سرمایه گذار می تواند با تحلیل شاخص های بین المللی اقتصادی به شیوه بهتری صورت گیرد. بنابراین به بررسی تعدادی از این شاخصه ها می پردازیم. رشد تولید ناخالص داخلی ژاپن در سه ماهه سوم سال 2018 حدود 0.6 درصد کاهش یافته است، سریع تر از پیش بینی اولیه( 0.3 درصد کاهش) و بیشتر از انتظارات بازار (کاهش 0.5 درصد). می توان از بلایای طبیعی مانند سیل و زلزله از جمله دلایل اثر گذار نام برد. نرخ رشد تولید ناخالص داخلی در ژاپن در سالهای 1980 تا 2018  حدود 0.49 درصد بوده است و در سه ماهه دوم سال 1990 به 3.20 درصد رسیده است و در سه ماهه اول سال 2009، رکورد 4.80 را به ثبت رسانده است.

سرمایه گذاری در ژاپن 1 سرمایه گذاری در ژاپن

تورم مصرف کننده در ژاپن در ماه دسامبر 2018 به 0.3 درصد در مقایسه با ماه گذشته ( 0.8 درصد) کاهش یافته است. کمترین نرخ تورم از اکتبر 2017 بود که عمدتا به دلیل کاهش هزینه مواد غذایی، مسکن و حمل و نقل بود. در سال 2018 متوسط نرخ تورم 1 درصد بود. نرخ تورم در ژاپن در سال 1958 تا 2018 به میزان 2.99 درصد بوده است و در ماه فوریه سال 1974 به بالاترین حد خود 24.9 درصد رسیده بود و در ماه اکتبر سال 2009 پایین ترین رکورد خود یعنی 2.5- درصد را تجربه کرده است. در تصویر زیر نرخ تورم ژاپن طی 10 سال گذشته قابل ملاحظه و ارزیابی می باشد.

سرمایه گذاری در ژاپن 2 سرمایه گذاری در ژاپن

ویزای سرمایه گذاری ژاپن

سرمایه گذاری در ژاپن از طریق خرید ملک

سرمایه گذاری در ژاپن از طریق خرید ملک در ژاپن مشکل نیست، زیرا هیچ گونه محدودیتی برای خرید ملک در ژاپن وجود ندارد. با این حال، مشکل خرید ملک در ژاپن بر اساس نوع پرداخت شما است. اگر شما قصد خرید یک ملک را به طور مستقیم با پول نقد دارید، این امر آسان خواهد بود حتی اگر فقط یک ویزای توریستی دارید. با این حال، اگر شما قصد خرید یک خانه با دریافت وام از بانک ژاپنی را دارید، باید بدانید که اتباع خارجی با ویزای توریستی واجد شرایط برای دریافت وام نیستند. شما حداقل باید یک ویزای کار یا ویزای همسر خود را برای ادامه کار داشته باشید، که البته ویزای دائم بهترین نوع اقامت خواهد بود.

در ژاپن، بر خلاف برخی کشورها، هیچ محدودیتی در رابطه با مالکیت املاک و مستغلات یا زمین یا ساختمان ندارد. خارجیان بدون توجه به وضعیت ویزا می توانند املاک را در ژاپن خریداری کنند. با این حال، لازم به ذکر است که هیچ ویزای خاص و یا حق اقامت دائم به واسطه خرید املاک و مستغلات در ژاپن به سرمایه گذاران در این زمینه ارائه نمی گردد.

پس از اینکه فرایند خرید املاک و مستغلات توسط یک فروشنده و خریدار انجام شد و قرارداد منعقد گردید، حقوق مالکیت جدید ملک در اداره دولتی (دفتر امور حقوقی) ثبت می شود. هنگامی که یک خارجی که در خارج از کشور زندگی می کند (به اصطلاح “غیر ساکن” نامیده می شود) املاک و مستغلات ژاپنی را خریداری می کند، آن را به عنوان “معامله سرمایه” از نظر قانون ارز خارجی و تجارت خارجی دسته بندی می شود. افرادی که اقامت ژاپن را ندارند و در جستجوی املاک و مستغلات هستند، باید ظرف 20 روز از زمان ثبت نام، فرم تکمیلی را با نام کامل خود و نیز هزینه خرید خود را به وزارت دارایی از طریق بانک ژاپن واریز نمایند.

بجز موارد زیر، که در آن گزارش لازم نیست:

 1. هنگامی که یک غیر مقیم به منظور اقامت خود به نام اقوام خود املاک و مستغلات را خریداری نماید.
 2. هنگامی که یک غیر مقیم که یک شرکت غیر انتفاعی را در ژاپن اداره می کند، املاک را به منظور اجرای فعالیت های تجاری خریداری می نماید.
 3. هنگامی که یک غیر مقیم برای اداره کسب و کار خود ملک خریداری می کند.
 4. هنگامی که یک غیر مقیم املاک را از یکی دیگر از افراد غیر مقیم می گیرد.

سرمایه گذاری در ژاپن از طریق ثبت شرکت و کارآفرینی

سرمایه گذاری در ژاپن از طریق ثبت شرکت علاوه بر کسب سود می تواند منجر به اخذ اقامت نیز بگردد. مالکان و مدیران موسسات تجاری در ژاپن ممکن است واجد شرایط وضعیت اقامت یک مدیر بازرگانی در ژاپن باشند.

این کلاس ویزا مناسب برای کارآفرینانی است که مایل به ایجاد یک کسب و کار در ژاپن هستند. هنگامی که شرکت ثبت شده است، آنها می توانند خود را به عنوان یک مدیر کسب و کار برای اخذ ویزای کسب و کار حمایت کنند.

کسب و کار باید شرایط خاصی را انجام دهد:

 • سرمایه شرکت پرداخت شده باید حداقل 5،000،000 ین باشد.
 • شرکت باید یک فضای کار اداری در ژاپن داشته باشد.
 • طرح کسب و کار باید توسط مقامات مربوطه تأیید شود.
 • متقاضی حقوق و دستمزد کافی برای زندگی و تامین خود در ژاپن را دارا باشد.
 • استخدام حداقل یک کارمند تمام وقت با ملیت ژاپنی، یا یک مقیم دائم ژاپن، یا یک همسر یا فرزند یک ملیت ژاپنی، همسر یا فرزند یک مقیم دائم، یا یکی از اتباع خارجی با یک ویزای بلند مدت در کشور ژاپن.

عوامل متعددی در اداره مهاجرت جهت رد یا درخواست ویزا مورد بررسی قرار می گیرند، مانند ثبات و اعتبار کسب و کار، توازن سود و زیان قابل پیش بینی، میزان کارمند، نوع کسب و کار و غیره.

این ویزا معمولا یک ساله است. قبل از منقضی شدن ویزا، ممکن است که شخص برای تمدید آن ویزا درخواست ارائه کند، در در صورتی که هنوز الزامات مورد نیاز بر آورده شده باشد، هیچ محدودیتی در تعداد تمدیدها وجود ندارد.

پس از دریافت ویزا، وابستگان (همسر، فرزندان و والدین) ممکن است درخواست ویزای عمومی وابسته را درخواست کنند.

معمولا، صاحب ویزا پس از 10 سال واجد شرایط دریافت اقامت دائم قانونی این کشور می گردد (در صورت ازدواج با یک ملیت ژاپنی بعد از 3 سال اقامت دائم تعلق می گیرد). او باید یک توضیح کتبی ارائه دهد که دلایل درخواست شما را شرح دهد، روابط قوی با کشور و وضعیت مالی خوب داشته باشد. اگر در زبان ژاپنی مسلط باشد و جوایز و یا افتخارات حرفه ای داشته باشد می تواند به طور مثبت در تأیید درخواست او تأثیر بگذارد. در هر صورت، انجام این الزامات مهر تایید قطعی بر درخواست او نیست.

الزامات

 • گواهی حق الزحمه، قبل از درخواست ویزا توسط اداره مهاجرت منطقه ای تحت اداره وزارت دادگستری به عنوان مدرکی مبنی بر پذیرش شرایط خارجی فرود در ژاپن صادر شده است.
 • مدارک فعالیت و موقعیت متقاضی در ژاپن و تجربه قبلی مدیر بازرگانی. CVR با منابع حرفه ای، صدور گواهینامه حقوق سالانه، قرارداد کار (در صورت لزوم)، تجربه 3 ساله در زمینه مدیریت کسب و کار (در صورت استخدام به عنوان یک مدیر)
 • مدارک اندازه و فعالیت کسب و کار، وب سایت، گواهی نامه، اساسنامه، طرح کسب و کار، بیانیه مالی (در صورت وجود)، اطلاع رسانی از اداره پرداخت حقوق بازپرداخت به اداره مالیاتی (درصورت امکان) .
 • اسناد فضای اداری در ژاپن، قرارداد اجاره یا گواهی املاک و مستغلات یا عکس های اسمبلی، صندوق پستی یا سایر شواهد.
 • تمام اسناد در زبان های خارجی باید به زبان ژاپنی ترجمه شود.

مدارک مورد نیاز:

 • رزومه
 • اسناد و مدارک، گواهی نامه و حقوق و دستمزد
 • کپی تاییدیه پروانه کسب و کار یا مجوز
 • طرح کسب و کار
 • مدارک فضای اداری
 • بیانیه مالی
 • اصلی و فتوکپی گذرنامه
 • دو عکس عکس گذرنامه

سرمایه گذاری در ژاپن از طریق اوراق قرضه دولتی

اوراق قرضه دولتی ژاپن (JGB) اوراق قرضه صادر شده توسط دولت ژاپن است. دولت تا پایان زمان سررسید اوراق قرضه سود پرداخت می کند. در تاریخ سررسید، قیمت اوراق قرضه به صاحب آن به طور کامل بازگردانده می شود. اوراق قرضه دولتی ژاپن نقش اصلی را در بازار اوراق بهادار مالی ژاپن ایفا می کند و یکی از بهترین راه های سرمایه گذاری در ژاپن می باشد.

سه نوع اوراق قرضه دولتی ژاپن وجود دارد – (1) اوراق قرضه عمومی، مانند اوراق قرضه ساخت و ساز و اوراق قرضه تامین مالی؛ (2) اوراق قرضه سرمایه گذاری فدرال و وام (FILP) که برای جمع آوری وجوه برای سرمایه صندوق وام مالی استفاده می شود؛ و (3) اوراق قرضه کمک مالی. اوراق قرضه دولتی ژاپن (JGBs) دارای دوره های مختلف از 6 ماه تا 40 سال است. اوراق قرضه کوتاه مدت آن با تاریخ 1 سال یا کمتر، با تخفیف نسبت به اوراق بهادار و به عنوان اوراق قرضه صفر-کوپن ارائه می شود. با این حال در زمان سررسید، ارزش اوراق قرضه را می توان در ارزش اسمی کامل آن بازخرید کرد. اوراق قرضه متوسط ​​و بلند مدت آن دارای پرداخت کوپن ثابت است که در زمان صدور تعیین می شود و به صورت نیمه سالیانه و تا زمان سررسید پرداخت می شود.

اوراق قرضه دولتی ژاپن (JGBs) بسیار شبیه اوراق بهادار خزانه داری ایالات متحده است. این به طور کامل توسط دولت ژاپن حمایت می شوند و  برای سرمایه گذاران کم ریسک برای متعادل کردن عامل خطر در اوراق بهادار خود بسیار مطلوب می باشد. این اوراق مانند اوراق قرضه ایالات متحده سطح بالایی از اعتبار و نقدینگی را دارند، که بیشتر به محبوبیت آنها افزوده می شود. علاوه بر این، قیمت و عملکرد که در آن JGBs تجارت به عنوان یک معیار است که در آن دیگر بدهی های خطرناک در کشور ارزش دارد.

به دلیل اقدامات تهاجمی پولی بانک مرکزی، بانک ژاپن (BoJ)، در سال های اخیر کاهش نقدینگی در بازار JGB دیده شده است. از سال 2013، بانک ژاپن، میلیاردها دلار اوراق قرضه دولتی ژاپن را خریداری کرده است، اقتصاد را به صورت کامل در اختیار دارد تا نرخ تورم سالانه کشور را به سمت هدف 2 درصد خود هدایت نماید. با نگه داشتن نرخ بهره درازمدت در حدود 0 درصد برای حفظ عملکرد در نقدینگی در بازار JGB 10 ساله به صفر، افزایش عملکرد این اوراق قرضه، اقدام به خرید از بانک ژاپن BoJ را آغاز می کند. از سال 2017، بانک مرکزی 40 درصد اوراق قرضه دولتی ژاپن را تأمین کرد. بین نرخ های بهره و قیمت های اوراق قرضه رابطه ای معکوس وجود دارد که به دلیل عرضه و تقاضا در بازارها دیکته شده است. خرید سنگین JGBs افزایش تقاضا برای اوراق قرضه، که منجر به افزایش قیمت اوراق قرضه می گردد. گسترش وسیع تر در نرخ های بهره باعث ایجاد فرصت های سودآوری می شود که برای بانک ها در ژاپن سودمند است و سرمایه گذاری در ژاپن می تواند از طریق این اوراق برای تمام اتباع ژاپنی و غیر ژاپنی صورت گیرد.

سرمایه گذاری در ژاپن و مزایا و معایب آن

سرمایه گذاری در ژاپن به علت نرخ رو به رشد تولید ناخالص این کشور در سال های اخیر، نرخ بیکاری مناسب، تعادل در تراز تجارت این کشور و صادرات و واردات پر رونق این کشور و استقبال از سرمایه گذاری سرمایه گذاران بین المللی در سال های اخیر بسیار مورد توجه قرار گرفته و این کشور را به مکانی امن و بکر برای سرمایه گذاری بدل نموده است.

سرمایه گذاری در ژاپن دارای مزایای فراوانی می باشد که در ادامه به بخشی از آن ها می پردازیم:

 • ژاپن سومین کشور بزرگ اقتصاد در دنیاست
 • نسبت خوب مشاغل به نسبت بیکاری
 • نرخ رو به کاهش مالیات موثر
 • هدف دولت: افزایش سرمایه گذاری داخلی تا 35ترلیون ین تا سال 2020
 • بهبود محیط تجاری و زندگی برای شرکت های خارجی و سرمایه گذاران
 • توسعه کسب و کار در زمینه گردشگری

علی رغم مزایای فراوان سرمایه گذاری در کشور ژاپن، نقاط منفی قابل توجهی نیز وجود دارد:

 • کند بودن رشد اقتصادی در سال های اخیر.
 • بازار داخلی کشور ژاپن یک فاجعه آماری را نشان می دهد، چرا که جمعیت این کشور به صورت رو به پیر شدن می رود و آمار زاد و ولد در این کشور در شرایط مطلوبی نیست. بنابراین مصرف داخلی با افت محسوسی روبرو خواهد گردید
 • ژاپن مدرن تقریبا به طور کامل وابسته به صادرات است. اگر صادرات با تنزل روبرو گردد ضعف های ناشی از این خلا کشور ژاپن را با بحران فروپاشی داخلی نظیر افت سود شرکت ها، وام ها و حقوق و دستمزد رو به رو می گردد.
 • مشکل دیگر کشور ژاپن بالا بودن بدهی عمومی این کشور است که 237 درصد بالاتر از تولید ناخالص آن می باشد و بعد از آمریکا دومین کشور دنیا در این زمینه می باشد.
سرمایه گذاری در ژاپن و سخن پایانی

سرمایه گذاری در ژاپن، راه های اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری ژاپن و راه های گوناگون کسب سود با سرمایه گذاری در ژاپن با بررسی شاخص ها و معیارهای بین المللی در عرصه اقتصاد در این مقاله مورد ارزیابی دقیق قرار گرفته است. با توجه به این که گستردگی و تنوع راه های سرمایه گذاری بسیار زیاد می باشد و نیاز به شناخت زوایای پنهان سرمایه گذاری در کشورهای گوناگون و مقایسه و انتخاب بهترین راه موجود نیاز به کسب تجربه کافی دارد، شما سروران گرامی می توانید با بهره گیری از وکیل مهاجرت و متخصص به امر تجارت بین الملل مسیر پیش روی خود را بهتر بشناسید و نقاط مثبت و منفی و فواید و خطرات آن آشنا شوید. موسسه حقوقی ملک پور با همکاری موسسه مشاوره MIE و با استفاده از مشاورین دلسوز و وکلایی باتجربه افتخار دارد تا شما عزیزان را در مسیر شناخت راه های گوناگون سرمایه گذاری در ژاپن و مقایسه آن با سایر فرصت های سرمایه گذاری در سراسر جهان، یاری نماید. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با دفاتر رسمی ما تماس حاصل نموده و از مشاور رایگان بهره مند شوید.

law سرمایه گذاری در ژاپن
2 پاسخ
 1. مهدی گفته:

  سلام
  من مترجم زبان ژاپنی هستم و همچنین کارافرین درصنعت بازیافت خودرو ,شانس من چند درصد هست برای دریافت اقامت دائم ژاپن

  Rating: 5
  پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Rating: 5