سرمایه گذاری در پرتغال و بررسی شرایط آن

 • سرمایه گذاری در پرتغال و شرایط عمومی
 • سرمایه گذاری در پرتغال جهت اخذ اقامت و تابعیت پرتغال
 • سرمایه گذاری در پرتغال و تحلیل استانداردهای سرمایه گذاری
 • سرمایه گذاری در پرتغال و شاخصه های اقتصادی تاثیر گذار
 • سرمایه گذاری در پرتغال از طریق خرید ملک
 • سرمایه گذاری در پرتغال از طریق ثبت شرکت و کارآفرینی
 • سرمایه گذاری در پرتغال و مزایای آن
سرمایه گذاری در پرتغال سرمایه گذاری در پرتغال

شما میتوانید از طریق لینک روبرو با ما در ارتباط باشید و از کارشناسان موسسه مشاوره رایگان دریافت نمایید.

سرمایه گذاری در پرتغال و مقدمه ای بر آن

سرمایه گذاری در پرتغال و اخذ اقامت و تابعیت پرتغال از طریق سرمایه گذاری و شرایط آن در این مقاله مورد بررسی قرار خواهد گرفت. شرایط دریافت اقامت سرمایه گذاری، از جهات بسیاری قابل بحث خواهد بود که به صورت ساده و خلاصه اساسی ترین و مهم ترین نکات پیرامون آن، خدمت شما دوستان گرامی ارائه می شود. اقامت سرمایه گذاری یکی از پردرخواست ترین انواع اقامت ها در کشور پرتغال می باشد. امید است این مقاله که توسط متخصصین مجرب موسسه حقوقی ملک پور به نگارش درآمده است، تمامی سوالات و ابهامات ذهنی شما را برطرف نماید و اطلاعات کاملی در باب سرمایه گذاری در پرتغال خدمت شما دوستان ارجمند ارائه دهد. درصورت نیاز به اطلاعات تکمیلی با کارشناسان موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه MIE اتریش تماس حاصل فرموده و مشاوره رایگان دریافت نمایید.

سرمایه گذاری در پرتغال و شرایط عمومی

سرمایه گذاری در پرتغال می تواند با توجه به گستردگی زبانی این کشور (زبان پرتغالی چهارمین زبان رسمی دنیا از نظر گستردگی می باشد) برای بسیاری حائز اهمیت باشد. نوعی سرمایه گذاری در پرتغال وجود دارد که به GoldenVisa یا ویزای طلایی معروف است که بسیار پرطرفدار بوده و منجر به اخذ اقامت می گردد. 

براساس گزارش سازمان سرمایه گذاری جهانی سازمان ملل متحد، پرتغال در سال 2017 نسبت به سال قبل رشد سرمایه گذاری داشته است (6.95 میلیارد دلار در سال 2017 و 6.3 میلیارد دلار در سال 2016) و علاوه بر این، پرتغال رتبه 29 (در بین 190 کشور دنیا) در رتبه بندی انجام کسب و کار در سال 2018 را دارا می باشد. این آمار بیانگر این امر است که توسعه سرمایه گذاری خارجی در این کشور حائز اهمیت می باشد. همچنین این کشور با ایجاد ویزای طلایی از طریق سرمایه گذاری در پرتغال موجبات جذب سرمایه و توسعه مناطق آزاد تجاری را فراهم آورده است. پرتغال دارای یک اقتصاد متنوع می باشد و عضو اتحادیه اروپا است. سرمایه گذاران جهت سرمایه گذاری در پرتغال در همه بخش های اقتصادی آزاد هستند. در سال 2017 پرتغال یکی از سه منطقه ویژه سرمایه گذاری در جهان شناخته شده است.

فایل تصویری موسسه ملک پور در رابطه با سرمایه گذاری در پرتغال جهت اخذ اقامت

video سرمایه گذاری در پرتغال

فایل صوتی موسسه ملک پور در رابطه با سرمایه گذاری در پرتغال جهت اخذ اقامت

audio سرمایه گذاری در پرتغال

سرمایه گذاری در پرتغال جهت اخذ اقامت و تابعیت پرتغال

یکی از راه های اخذ اقامت پرتغال ویزای طلایی یا GoldenVisa در این کشور می باشد، که از جمله روش های سرمایه گذاری در پرتغال  است که ریسک بسیار پایینی دارد. در این روش متقاضی علاوه بر کسب سود، به اقامت پرتغال نیز دست می یابد. در این روش ابتدا یک ویزای یک ساله سپس دو اقامت دو ساله اعطا می شود. همچین امکان اخذ مجوز اقامت برای همسر، فرزندان زیر 18 سال، فرزندان بالای 18 سال محصل یا وابسته و والدین با بیش از 66 سال سن، فراهم می باشد. پس از 5 سال اقامت در پرتغال می توانید برای اقامت دائم درخواست نمائید. نکته قابل توجه و مثبت در مورد ویزای طلایی پرتغال عدم شرط حضور می باشد به این معنا که برای سال اول تنها 7 روز و در سال های آینده تا زمان اخذ اقامت دائم پرتغال، در هر دو سال 14 روز باید در کشور پرتغال حضور داشته باشید. برای اخذ ویزای طلایی پرتغال، شخص باید واجد شرایط باشد و با انتخاب یکی از مسیرهایی که در زیر عنوان شده است برای سرمایه گذاری در پرتغال اقدام کند.

 • خرید سهام در پرتغال به ارزش 1,000,000 یورو
 • سرمایه گذاری در شرکت های کوچک و متوسط در پرتغال به ارزش 500,000 یورو
 • ایجاد 10 فرصت شغلی تمام وقت
 • خرید ملک به ارزش 500,000 یورو
 • مشارکت در بازسازی املاک به ارزش 350,000 یورو و املاکی که بالای 30 سال عمر دارند.
 • انتقال سرمایه به ارزش 250,000 یورو جهت فعالیت در امور فرهنگی و هنری
 • انتقال سرمایه به ارزش 350,000 یورو جهت فعالیت در امور تحقیقاتی و پژوهشی

منابع مالی شخص سرمایه گذار باید خارج از پرتغال باشد و شخص نبایستی سوء پیشینه ای داشته باشد. بعد از 6 سال اقامت در پرتغال می توانید تقاضای اخذ اقامت دائم پرتغال و به تبعه آن در یافت تابعیت پرتغال و پاسپورت پرتغال را نمایید.

خرید ملک در پرتقال

سرمایه گذاری در پرتغال و تحلیل استانداردهای سرمایه گذاری

جهت سرمایه گذاری در یک کشور خارجی بررسی شاخصه هایی مانند نظام حقوقی و قضایی و استاندارد های مالیاتی آن کشور بسیار مهم و حیاتی است. این عوامل می توانند نشان دهنده امنیت سرمایه گذاری در یک کشور باشند. از این روی متقاضیان سرمایه گذاری در پرتغال بایستی نکاتی که در ادامه عنوان می گردد را مدنظر قرار دهند.

نظام حقوقی پرتغال بر پایه Civil Law یا حقوق مدنی می باشد و این کشور به خصوص در چند سال اخیر بستر های مناسبی را جهت علاقه مندان سرمایه گذاری در پرتغال فراهم آورده است. همچنین قرارداد های سرمایه گذاری دو جانبه با تقریباً 50 کشور نشان دهنده میل دولت پرتغال جهت رشد سرمایه گذاری خارجی در این کشور است. پرتغال از سال 1988 عضو آژانس تضمین سرمایه گذاری چند جانبه می باشد. آزادی مالکیت برای متقاضیان سرمایه گذاری در پرتغال و روال راحت و ساده با کمترین محدودیت ها برای سرمایه گذاران را دارد. همچنین سرمایه گذاران می توانند در پروژه های مشارکتی با سرمایه گذاران پرتغالی مشارکت داشته باشند. دولت پرتغال یارانه هایی را برای سرمایه گذاران اختصاص می دهد. سیستم حقوقی در این کشور براساس عدم تبعیض و توجه به منشا ملی سرمایه گذار می باشد. به عنوان یکی از مهم ترین پارامترها می توان به میزان مالیات در پرتغال اشاره کرد که در این کشور به شدت متغییر بوده و مالیات شرکت ها حدود 21% بوده و مالیات بر درآمد شخصی ممکن است تا حدود 41% هم برسد.

معمولا یکی از نگرانی های سرمایه گذاران در کشور های خارجی مبحث مصادره املاک می باشد. برخورد دولت ها در رابطه با اموال خارجیان از جمله شاخصه های مهم برای بررسی میزان امنیت سرمایه گذاری در یک کشور می باشد. شاخصه خطر مصادره املاک نشان دهنده احتمال تغییر رفتار دولت با خارجیان و مصادره املاک خارجیان می باشد که در بازه 1 تا 7 امتیاز بندی می شود. امتیاز 1 به معنای پایین ترین ریسک می باشد. امتیاز کشور پرتغال در این شاخصه 1 می باشد، که بیان اگر امنیت بالای سرمایه گذاری در این کشور می باشد. در نمودار زیر شاخص خطر مصادره املاک در چند سال اخیر نشان داده شده است.

سرمایه گذاری در پرتغال 1 سرمایه گذاری در پرتغال

سرمایه گذاری در پرتغال و شاخصه های اقتصادی تاثیر گذار

سرمایه گذارانی که قصد سرمایه گذاری در پرتغال را داشته باشند کاملاً آگاه هستند که این پروسه یک روال علمی بایستی داشته باشد از همین روی باید پارامترهایی را که می تواند در تصمیم گیری آنان تاثیر گذار باشد، بررسی کنند. در ادامه برخی از این پارامترها به همراه نمودار های مرتبط بررسی می شود.

تولید ناخالص داخلی در این کشور در سال 2015 معادل 299.6 دلار آمریکا گزارش شده است و در سال 2016 این رقم به 303.8 دلار و در سال 2017 با رشد بیشتر به رقم 311.3 درصد رسیده است. رشد تولید ناخالص داخلی (نرخ رشد واقعی) کشور پرتغال در سال 2015 معادل 1.6% بوده و این رقم برای سال 2016 به عدد 1.4% ولی در سال 2017 با رشد چشمگیری مواجه بوده و به عدد 2.5% رسیده است.

سرمایه گذاری در پرتغال سرمایه گذاری در پرتغال

از جمله شاخصه های اقتصادی تاثیر گذار در یک کشور، نرخ تورم می باشد. در این قسمت می توانید با مطالعه نمودار نرخ تورم در پرتغال در خصوص سرمایه گذاری در پرتغال تصمیم گیری اطلاعات کسب کنید. این نمودار نشان دهنده نرخ تورم در پرتغال در دهه اخیر می باشد.

سرمایه گذاری در پرتغال 2 سرمایه گذاری در پرتغال

کارآفرینی و ثبت شرکت در پرتغال
ویزای طلایی پرتغال
شرایط سرمایه گذاری در پرتغال

سرمایه گذاری در پرتغال از طریق خرید ملک

یکی از روش های جذاب سرمایه گذاری خرید ملک می باشد. در کشور پرتغال با خرید ملک و اجاره آن می توان اقامت این کشور را دریافت کرد. رشد ارزش ملک در پرتغال سالیانه بین 5 درصد الی 15 درصد می باشد و با اجاره آن 3 درصد الی 4 درصد ارزش ملک در سال برگشت داده خواهد شد. مزیت این روش این است که هم سرمایه گذاری صورت پذیرفته است و به تبع آن کسب سود و افزایش سرمایه برای متقاضی سرمایه گذاری در پرتغال به دنبال داشته و همچین شخص سرمایه گذار اقامت یک کشور اروپایی و عضو شنگن را بدست آورده است. از همه مهم تر اینکه به فرزندن بالای 18 سال که وابستگی به خانواده داشته باشند و پدر و مادر سرمایه گذار نیز اقامت تعلق می گیرد. یکی دیگر از روش های سرمایه گذاری در پرتغال و کسب درآمد و اخذ اقامت و تابعیت پرتغال خرید املاکی در مناطق توریستی و اجاره دادن آن می باشد که احتمال سود آوری برای شخص سرمایه گذار تا سقف 15 درصد الی 20 درصد را به دنبال خواهد داشت و حتی در این مناطق شرکت هایی در این خصوص وجود دارند که از طریق اجاره املاک توریستی شما، هم برای خود و هم برای شما سودآوری دارند. سرمایه گذاری در پرتغال از طریق خرید ملک را می توان به سه دسته پایین تقسیم کرد که همه اینها زیر مجموعه گلدن ویزا یا ویزای طلایی پرتغال می باشد، که منجر به اخذ اقامت پرتغال می گردد.

 • خرید ملک به ارزش 500,000 یورو
 • مشارکت در نوسازی در املاکی که بیش از 30 سال عمر دارند به ارزش 350,000 یورو

با سرمایه گذاری در املاک پرتغال می توان موفق به اخذ اقامت دائم این کشور بعد از 5 سال شد و به تبع آن بعد از 6 سال می توان تابعیت و پاسپورت پرتغال را اخذ کرد.

سرمایه گذاری در پرتغال از طریق ثبت شرکت و کارآفرینی

جهت سرمایه گذاری در پرتغال از طریق ثبت شرکت، در هنگام تعیین اسم برای شرکت، اسم شرکت باید در پرتغال رجیستر شده باشد. این اسامی از پیش تعیین شده اند و در سایت اداره ثبت شرکت و تجارت پرتغال قرار دارد. اگر اسم مورد نظر شما در سایت نبود بایستی اسم دلخواه خود را به سایت اعلام نموده و منتظر تایید اسم شرکت بایستید و این پروسه ممکن است تا 90 رو به طول بیانجامد. جهت ثبت شرکت در پرتغال می توان از دو روش زیر اقدام کرد.

 • ثبت شرکت به صورت آنلاین

  در این روش، ثبت شرکت به صورت آنلاین می باشد. برای ثبت شرکت باید به سایت ثبت شرکت های کشور پرتغال (www.portaldaempresa.pt) مراجعه کرده و مراحل ثبت شرکت را انجام داد و گواهی ثبت الکترونیکی را دریافت کرد. این پروسه 2 الی 3 روز به طول می انجامد و 360 یورو هزینه دارد. پس از ثبت شرکت باید حساب بانکی را افتتاح کرده و این مراحل را به اطلاع اداره مالیات پرتغال رساند.

 • ثبت شرکت به روش سنتی

  در این روش باید به یکی از دفاتر اداره ثبت شرکت و تجارت که در سراسر کشور پرتغال وجود دارد مراجعه نموده و مراحل اداری ثبت شرکت را انجام دهید، لازم به ذکر است در هر شهری اقدام به ثبت شرکت نمایید در همان شهر باید فعالیت شرکت شروع شود. سپس بایستی از اداره مالیات کشور پرتغال یک کد مالیاتی دریافت کنید و مدارک هویتی خود را ارائه نمایید. پس از طی این مراحل و تایید مراحل فوق می توانید حساب بانکی افتتاح نمایید.

سرمایه کذاران خارجی که قصد سرمایه کذاری در پرتغال را از طریق ثبت شرکت دارند باید در نظر داشته باشند که در پرتغال انواع مختلفی از شرکت ها وجود دارد، که در لیست زیر عنوان شده است.

 • شرکت های خود اشتغالی
 • شرکت سهامی خاص با سرمایه 500,000 یورو
 • شرکت سهامی عام با حداقل 5 نفر سهامدار با سرمایه 5,000,000 یورو
 • شرکت های مسئولیت محدود
 • شرکت تعاونی
 • شرکت های کوچک کارآفرین

پس از تنظیم اساسنامه در پرتغال و ثبت و تایید آن در دفتر اسناد رسمی در پرتغال، باید در این کشور یک حساب بانکی افتتاح نمود و یک حسابدار استخدام کرد. لازم به ذکر است اگر قصد اخذ اقامت پرتغال از طریق ثبت شرکت و کارآفرینی را دارید بایستی شرکتی با سرمایه اولیه 300,000 یورو ثبت شود.

باید بررسی شود که شخص متقاضی سرمایه گذاری در پرتغال از طریق ثبت شرکت مجاز به ثبت شرکت در این کشور هست و همچنین بهتر است یک طرح تجاری قوی و نوآورانه معرفی نماید. موسسه حقوقی ملک پور آماده ارائه خدمات در زمینه ثبت شرکت در پرتغال می باشد.

سرمایه گذاری در پرتغال و مزایای آن

کشور پرتغال از شرایط آب و هوایی خوبی برخوردار است و همچنین هزینه های زندگی در این کشور نسبت به سایر کشورهای پیشرفته دنیا پایین می باشد. سرمایه گذاری در پرتغال از طریق برنامه ویزای طلایی مزایایی دارد که می توان موارد زیر را نام برد.

 • امکان فروش ملک پس از گذشت 5 سال
 • رشد قیمت ملک به میزان 5 الی 15 درصد
 • عدم نیاز به حضور در کشور پرتغال برای حفظ مجوز اقامت
 • اعطای مجوز اقامت به همسر، فرزندان زیر 18 سال، فرزندان بالای 18 سال وابسته و والدین سرمایه گذار با بیش از 66 سال سن
 • امکان تحصیل رایگان در پرتغال برای فرزندان
 • امکان سفر یه کشورهای عضو شنگن بدون نیاز به ویزا
 • امکان سرمایه گذاری بدون نیاز به مدرک تحصیلی و مدرک زبان
سرمایه گذاری در پرتغال و سخن پایانی

سرمایه گذاری در پرتغال و شرایط اخذ اقامت و تابعیت پرتغال در این مقاله مورد بررسی قرار گرفت. از آنجایی که مقوله سرمایه گذاری در پرتغال از پر درخواست ترین انواع اقامت ها می باشد برآن شدیم پیرامون سرمایه گذاری در پرتغال مطالبی را به نگارش درآوریم تا راهنمای شما مخاطبان همیشگی ما باشد. در این مقاله سعی شده است تا در خصوص شرایط عمومی و شاخصه های اقتصادی و مزایای سرمایه گذاری در پرتغال مواردی را به صورت علمی شرح نماییم. در صورت نیاز به اطلاعات تکمیلی می توانید با مشاوران مجرب ما در امر حقوق بین الملل تماس حاصل نموده و مشاوره رایگان دریافت نمایید. موسسه حقوقی ملک پور در تمامی مراحل سرمایه گذاری در پرتغال و اخذ اقامت پرتغال، شما عزیزان را همراهی می کند. همچنین می توانید در قسمت انتهای مقاله در قسمت دیدگاه نظرات و پرسش های خود را بیان نموده و پاسخ خود را در کوتاه ترین زملن ممکن دریافت نمایید.