سرمایه گذاری در هند و بررسی شرایط آن

 • سرمایه گذاری در هند و شرایط عمومی آن
 • سرمایه گذاری در هند و بررسی اخذ اقامت و تابعیت هند
 • سرمایه گذاری در هند و استانداردهای سرمایه گذاری
 • سرمایه گذاری در هند و شاخص های اقتصادی تأثیر گذار
 • سرمایه گذاری در هند از طریق خرید ملک
 • سرمایه گذاری در هند از طریق ثبت شرکت و کارآفرینی
 • سرمایه گذاری در هند از طریق خرید اوراق قرضه
 • سرمایه گذاری در هند و مزایا و معایب آن
سرمایه گذاری در هند سرمایه گذاری در هند

شما می توانید شرایط خود و اطلاعات تماس را از طریق فرم ارزیابی وارد کرده تا مشاوران ما شرایط شما را بررسی کرده و در کوتاه ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند.

سرمایه گذاری در هند و مقدمه ای بر آن

سرمایه گذاری در هند ، مهاجرت به هند از طریق سرمایه گذاری و شرایط سرمایه گذاری در هند در این مقاله مورد تحلیل و بررسی علمی قرار می گیرد. جهت سرمایه گذاری در هند نیاز است که حتما از قوانین و قواعد کشور مورد نظرتان اطلاعات کسب کنید تا بتوانید با توجه به شرایط خودتان از طریق بهترین روش اقدام کنید. با توجه به اقتصاد رو به رشد کشور هند، سرمایه گذاران خارجی جهت بهره برداری از فرصت های مناسب اقتصادی در این کشور به سرمایه گذاری در هند می پردازند. با ادامه مقاله همراه شوید و نکات مهم و اصلی در رابطه با سرمایه گذاری در هند را مطالعه فرمایید و از تخصص و تجارب کارشناسان موسسه حقوقی ملک پور بهره مند شوید. ما به شما کمک می کنیم تا بهترین راه ممکن را جهت سرمایه گذاری در هند انتخاب کنید. شما می توانید با دفاتر ما در ایران یا اتریش تماس گرفته و از مشاوره رایگان بهره مند گردید.

 

سرمایه گذاری در هند و شرایط عمومی آن

کشور هند هفتمین کشور پهناور در دنیا می باشد و از جمعیتی بالغ بر 1.3 میلیارد نفر برخوردار است. از زمان پایان جنگ سرد، کشور هند روابط اقتصادی خود را با آمریکا و اتحادیه اروپا افزایش داده است. کشور هند یکی از سریع ترین کشور ها در دنیا در زمینه رشد اقتصادی می باشد با این حال این کشور رتبه 140 را در تولید ناخالص داخلی دارا می باشد.

سرمایه گذاری در هند و بقیه کشورها می تواند شامل ریسک و در عین حال سود و یا ضرر باشد. این مقاله توسط موسسه حقوقی ملک پور برای آگاه سازی شما از فرصت ها و خطرات موجود در زمینه سرمایه گذاری در هند نگاشته شده است و کپی برداری از آن بدون ذکر منبع شرعاً و قانوناً مجاز نمی باشد. حتما می بایست قبل از هرگونه اقدامی از روش انتخابی و کشور خود اطمینان حاصل پیدا کرده و سپس اقدام نمایید. در این راستا می توانید از وکلای حقوقی در زمینه تجارت بین الملل اطلاعات کسب کنید. 

پیش از هرگونه سرمایه گذاری، باید هدف تان را از انجام سرمایه گذاری در آن کشور مشخص کنید. همه روش هایی سرمایه گذاری در هند منجر به اخذ اقامت هند نمی گردد، بنابراین باید بدانید که می خواهید از طریق سرمایه گذاری، به اقامت برسید یا به عنوان مثال تنها قصد خرید ملک و یا ثبت شرکت در این کشور و کسب سود دارید. باید در نظر داشته باشید که سرمایه گذاری در تمام کشورها منجر به اخذ اقامت و در نهایت تابعیت نمی گردد.

مهاجرت به هند

سرمایه گذاری در هند و بررسی اخذ اقامت و تابعیت هند

همانگونه که پیش تر اشاره شد همه روش های سرمایه گذای در هند منجر به اخذ اقامت و در نهایت تابعیت افراد خارجی نمی گردد. در حال حاضر این کشور زمینه خوبی را جهت ورود سرمایه گذاران به این کشور فراهم کرده است. شما با ثبت شرکت و کارآفرینی در هند، به اقامت دائم این کشور خواهید رسید. همچنین می توانید از طریق خرید اوراق قرضه دولتی اقامت هند را اخذ نمایید. در ادامه انواع روش های سرمایه گذراری در هند و نکات قابل توجه در زمان تصمیم گیری در خصوص سرمایه گذاری در هند شرح داده خواهد شد. توجه داشته باشید که کشور هند، به هیچ عنوان دوتابعیتی را نمی پذیرد.

سرمایه گذاری در هند و تحلیل استانداردهای سرمایه گذاری

معمولا زمانی که سخن از سرمایه گذاری در یک کشور خارجی به میان می آید، یکی از اولین دغدغه های سرمایه گذاران، امنیت سرمایه گذاری در آن کشور می باشد. برای سرمایه گذاری در هند یکی از اولین و مهم ترین گام ها، بررسی امنیت سرمایه گذاری در هند می باشد. امنیت سرمایه گذاری از این جهت دارای اهمیت می باشد، که سرمایه گذاران تمایل دارند علاوه بر کسب سود و منفعت، سرمایه اولیه خود را نیز حفظ کنند و به دلیل تغییرات محیطی ناگهانی سرمایه خود را از دست ندهند. شاخص واحد و مشخصی برای اندازه گیری امنیت سرمایه گذاری در یک کشور وجود ندارد، اما بررسی شاخص هایی همچون فساد، رفتار دولت با سرمایه گذاران خارجی در بحث مصادره املاک می تواند اطلاعاتی در خصوص امنیت سرمایه گذاری در یک کشور در اختیار گذارد. جهت سرمایه گذاری در هند نیاز است به پارامترهایی توجه کنید که توصیه می شود پیش از هرگونه اقدامی با آنها آشنایی پیدا کنید.

 • فساد

  فساد در هند از جمله مسائلی است که تاثیر منفی زیادی در اقتصاد این کشور دارد. بر اساس تحقیقاتی که در سال 2005 صورت گرفت، 92 درصد از هندیان جهت انجام کار خود در ادارات دولتی به پرداخت رشوه مجبور شده اند. در نمودار زیر شاخص عدم فساد در هند نمایش داده شده است. در این شاخص امتیاز 100 به معنای عدم وجود فساد می باشد. کشور هند از بین 173 کشور در این رتبه بندی، رتبه 82 را از آن خود کرده است، که نشان دهنده وجود فساد در سطح نگران کننده می باشد.

  سرمایه گذاری در هند سرمایه گذاری در هند

 • خطر مصادره املاک

  از جمله مسائل دیگر که برای تصمیم گیری در رابطه با سرمایه گذاری در یک کشور خارجی می تواند دارای اهمیت باشد، بحث مصادره املاک خارجیان توسط دولت آن کشور می باشد. شاخص خطر مصادره املاک نشان دهنده احتمال تغییر منفی رفتار دولت ها و نظام قضایی یک کشور نسبت به سرمایه گذاران خارجی می باشد. در نمودار زیر این شاخصه در کشور هند جهت بررسی برای متقاضیان سرمایه گذاری در هند نشان داده شده است. امتیاز 1 کم ترین میزان خطر و عدد 7 بالاترین میزان خطر را نشان می دهد. کشور هند در میان 170 کشور در دنیا در رتبه 99 از نظر خطرناک ترین کشور از جهت مصادره املاک می باشد. کشور هایی همانند پرتغال، انگلستان، اسپانیا، مالتا، آلمان و اتریش از جمله کشورهایی هستند که با دارا بودن امتیاز 1 امن ترین کشور ها از لحاظ ریسک مصادره املاک و سرمایه گذاری می باشند.

  سرمایه گذاری در هند 1 سرمایه گذاری در هند

سرمایه گذاری در هند و شاخص های اقتصادی تاثیرگذار

از جمله شاخص های اقتصادی تاثیرگذار که می توان برای سرمایه گذاری در هند در نظر داشت می توان به نرخ سود بانکی، تورم کشور در سال های اخیر، نرخ مالیات، میزان سرمایه گذاری خارجی و عواملی از این قبیل اشاره کرد. این ها عواملی هستند که به شما در تشخیص اینکه کشور مناسب را جهت سرمایه گذاری انتخاب کرده اید یا خیر، قطعا کمک می کند و تاثیرگذار خواهد بود. در جدول زیر برخی از این شاخص ها بررسی شده اند.

شاخص اقتصادی آخرین آمار تاریخ آخرین آمارگیری
رشد تولید ناخالص داخلی (٪) 1.5 سپتامبر / 18
نرخ تورم (٪) 2.19 دسامبر / 18
نرخ بهره (٪) 6.5 دسامبر / 18
نرخ مالیات شرکت (٪) 35 دسامبر / 19
نرخ مالیات بر درآمد شخصی (٪) 35.88 دسامبر / 18

در نمودار زیر میزان سرمایه گذاری مستقیم خارجی در هند در دهه گذشته نشان داده شده است که می تواند اطلاعات مفیدی در اختیار متقاضیان سرمایه گذاری در هند قرار دهد.

سرمایه گذاری در هند 2 سرمایه گذاری در هند

سرمایه گذاری در هند از طریق خرید ملک

معمولا یکی از سرمایه گذاری های مطمئن و سود آور در کشور های دیگر خریداری املاک و مستغلات می باشد. سود آوری این نوع سرمایه گذاری هم از طریق اجاره املاک میسر می گردد و هم از طریق افزایش قیمت ملک. جهت خرید ملک در کشور هند ابتدا باید اقامت این کشور را داشته باشید. این بدین معنی است که بر اساس قانون هند، افراد خارجی تنها در صورتی می توانند خرید ملک در هند داشته باشند که اقامت حداقل 183 روزه در این کشور را داشته باشند. اشخاص خارجی که از طرق ویزای توریستی به کشور هند وارد می شوند، مجاز به خرید ملک در این کشور نیستند. لازم به ذکر است در کشور هند تنها اعیان قابل خریداری می باشد. به این معنا که شخص می تواند ملک مسکونی و یا تجاری خریداری کند ولی مجاز به خرید زمین های کشاورزی و یا هر نوع دارایی که قابل کشت باشد، نمی باشد. 

 • به این نکته توجه داشته باشید که خرید ملک و مستغلات در هند منجر به اخذ اقامت و تابعیت هند نمی گردد و صرفاً جنبه کسب سود و منفعت دارد.

سرمایه گذاری در هند از طریق ثبت شرکت و کارآفرینی

سرمایه گذاری در هند و اخذ اقامت هند از طریق ثبت شرکت امکان پذیر می باشد. شرایط سرمایه گذاری برای سرمایه گذاران خارجی به این صورت است که با مبلغ حداقل 500 هزار دلار، می توانند در کشور هند سرمایه گذاری کنند. جهت تحقق این امر، شما باید بیزینس پلن یا طرح اقتصادی خود را به کنسولگری کشور هند ارائه دهید و حتما می بایستی برای حداقل 20 نفر از اتباع هندی شغل ایجاد کنید که در این صورت به شما اقامت ده ساله داده خواهد شد. به طور کلی به دلیل جمعیت بالای کشور هند، شما به احتمال خیلی زیاد به دلیل اشتغالی که در این کشور ایجاد می کنید، مورد قبول دولت واقع می شوید. پس از دریافت اقامت هند، شما و خانواده تان اجازه تحصیل و کار دارید و همچنین می توانید مسکن خریداری کنید. همچنین این نوع ویزا به صورت مولتی خواهد بود، به این معنا که شما و خانواده تان اجازه ورود و خروج چندباره خواهید داشت.

 • مدارک لازم جهت ثبت شرکت در هند

 • پر کردن فرم ثبت شرکت در هند
 • مشخص کردن تعداد سهامداران
 • اطلاعات و مشخصات دقیق مدیرعامل و خانواده آن
 • دریافت کد اقتصادی
 • دریافت مجوز کار در هند
 • آدرس محل شرکت
 • افتتاح حساب در یکی از بانک های هند
 • پرداخت کلیه هزینه های دولتی جهت ثبت شرکت
 • ثبت شرکت و کارآفرینی در هند منجر به اخذ اقامت ده ساله کشور هند برای سرمایه گذار و خانواده او می گردد.

سرمایه گذاری در هند از طریق خرید اوراق قرضه

راه دیگر سرمایه گذاری در هند از طریق خرید اوراق قرضه و سهام کمپانی های دولتی می باشد که حداقل مبلغ سرمایه برای خرید اوراق قرضه 1.5 میلیون دلار می باشد. عمدتا کمپانی ها و سرمایه داران بزرگ دنیا از این طرح استفاده می کنند. در صورت دارا بودن سرمایه، این طرح، انتخاب خوبی می تواند برای شما باشد. زیرا شما در این طرح از پرداخت هرگونه مالیات معاف هستید و مبلغ سرمایه گذاری تان را به همراه سود، پس از ده سال می توانید برداشت کنید و حتی از کشور هند خارج کنید. 

 • شما با این روش سرمایه گذاری قادر خواهید بود اقامت ده ساله کشور هند را به دست آورید.

سرمایه گذاری در هند و مزایا و معایب آن

سرمایه گذاری در هند می تواند مزایایی برای شخص سرمایه گذار در پی داشته باشد. در لیست زیر برخی از این مزایا عنوان شده اند.

 • وجود نیروی کار ارزان در این کشور
 • پایین بودن هزینه های زندگی
 • سهولت ارتباط با بازارهای جهانی
 • پایین بودن هزینه های تولید جهت سرمایه گذاری
 • پایین بودن قیمت مواد اولیه و منابع تولید
 • رسمی بودن زبان انگلیسی در این کشور
 • نزدیکی هند از نظر جغرافیایی به کشورهای آسیایی و اروپایی جهت انتقال محصولات تولید شده
 • رشد اقتصادی و ثبات سیاسی در این کشور

سرمایه گذاری در هند ، معایبی نیز به همراه دارد که چند نمونه از آن ها در لیست زیر عنوان شده است.

 • بالا بودن نرخ مالیات بر درآمد
 • کم ارزش بودن واحد پولی این کشور(روپیه)در مقایسه با سایر کشورها
 • مشکلات زیرساختی کشور مانند توسعه یافته نبودن راه های ارتباطی (بزرگراه ها، فرودگاه ها و ...) و همچنین قطعی پیاپی برق
 • آشفتگی زیاد در ادارات دولتی هند جهت ایجاد یک تجارت جدید
 • طولانی بودن پروسه ثبت شرکت
 • رشوه گیری فراوان و فساد گسترده دولتی
سرمایه گذاری در هند و سخن پایانی

روش های سرمایه گذاری در هند مورد بررسی قرار گرفت و شرایط مورد نیاز شرح داده شد. توجه به این نکته ضروری است که تمامی روش های سرمایه گذاری در هند منجر به اخذ اقامت و تابعیت کشور هند نمی گردد. حتما این نکته را پیش از هرگونه اقدام به سرمایه گذاری مدنظر داشته باشید. برای آنکه بتوانید سرمایه خود را حفظ کنید و همچنین بتوانید سرمایه خود را چند برابر کنید، حتما با مشاورین باتجربه ما در موسسه حقوقی ملک پور تماس حاصل فرمایید و از انتخاب مسیر مهاجرت خود اطمینان حاصل کنید. اگر قصد سرمایه گذاری در هند را دارید و می خواهید از شرایط سرمایه گذاری در هند اطلاع پیدا کنید، حتما با مشاورین ما در ایران و همچنین دفتر مرکزی ما در وین تماس حاصل فرمایید و از مشاوره رایگان تلفنی بهره مند گردید. امید است این مقاله اطلاعات مهم در رابطه با جنبه های مختلف سرمایه گذاری در هند را به درستی منتقل کرده باشد. شما می توانید پرسش ها و تجارب خود را در این خصوص در بخش دیدگاه ها مطرح کرده و در اسرع وقت به پاسخ برسید.