مهاجرت به مجارستان از طریق سرمایه گذاری

مهاجرت به مجارستان از طریق سرمایه گذاری در سال 2018 چگونه است ؟ آیا در جستجوی مهاجرت به مجارستان از طریق سرمایه گذاری می باشید؟ آیا از برنامه مهاجرت به مجارستان از طریق سرمایه گذاری اطلاع دارید؟ چگونه می توان با خرید اوراق قرضه، به مهاجرت به مجارستان از طریق سرمایه گذاری رسید؟ شرایط لازم برای مهاجرت به مجارستان از طریق سرمایه گذاری چه می باشند؟ چه کسانی می توانند متقاضی اصلی را سرمایه گذاری در مجارستان همراهی نمایند و مهاجرت به مجارستان نمایند ؟ هزینه های برنامه مهاجرت به مجارستان از طریق سرمایه گذاری و خرید اوراق قرضه و وکیل مهاجرت چقدر است؟

چنانچه بدنبال یافتن جواب سوالات فوق هستید، شما دوستان و همراهان وب سایت موسسه حقوقی ملک­پور را به خواندن این مقاله دعوت می­نماییم.

امروزه کشورهای مختلف، برنامه های مهاجرت گوناگونی از طریق سرمایه گذاری به روش های مختلف و مبالغ متفاوت به اتباع کشورهای خارجی ارائه می نمایند که هر کدام مزایا و معایبی از دید متقاضیان دارند. در این مقاله قصد داریم شرایط برنامه اقامت مجارستان از طریق سرمایه گذاری در اوراق قرضه دولتی را به شما معرفی نماییم. برنامه مجارستان بعنوان بهترین برنامه اقامت دائم در میان کشورهای عضو شنگن برگزیده شده است. مخاطب این برنامه افراد متمول و تجار و وابستگان آنها هستند که مقیم یا شهروند کشورهای عضو اتحادیه اروپا نمی باشند. سرمایه گذاران نیاز به خرید اوراق قرضه خاص مهاجرت دارند که توسط دولت مجارستان صادر و تضمین می گردد. پس از پایان دوره پنج ساله اجباری، مبلغ سرمایه گذاری بدون تعلق سود به سرمایه گذار بازگردانده خواهد شد.

مجارستان از اعضای اتحادیه اروپا و معاهده شنگن است که با سرعت زیادی در حال پیشرفت است و بوداپست، پایتخت آن بر طبق رتبه بندی CN Travel، در رتبه دوم بهترین شهرهای توریستی جهان می باشد. مجارستان یک مقصد توریستی مهم است و بوداپست بعنوان یکی از ده پایتخت زیبای دنیا انتخاب شده است.

علاوه بر امنیت، هزینه های زندگی در مجارستان نیز نسبتا پایین می باشد. این کشور فرهنگی غنی و متنوع دارد (موسیقی، فیلم، غذا، ادبیات و …) و در قلب اروپا قرار دارد.

برنامه اقامت مجارستان از طریق سرمایه گذاری در اوراق قرضه دولتی

در سال ۲۰۱۲، پارلمان مجارستان قانونی تصویب کرد که به اتباع کشورهای خارج از اتحادیه اروپا اجازه می داد از طریق سرمایه گذاری در اوراق قرضه دولتی خاص با سررسید پنج ساله، اقامت دائم مجارستان را اخذ نمایند. مبلغ این سرمایه گذاری در آن زمان ۲۵۰۰۰۰ یورو بود. در ژانویه ۲۰۱۵، این مبلغ به ۳۰۰۰۰۰ یورو افزایش یافت و هزینه های درخواست (application fee) نیز به ۵۵۰۰۰ الی ۶۵۰۰۰ یورو افزایش یافت که شامل انجام فرآیند مربوط به متقاضی اصلی و فرزندان واجد شرایط زیر ۱۷ سال وابسته می باشد، از جمله هزینه های درخواست اقامت دائم خانواده، هزینه های دولتی در مجارستان، هزینه های ترجمه، هزینه های خدمات برای انجام تحقیق درباره عدم سوء پیشینه متقاضی و منبع درآمد او. این هزینه ها قابل بازگشت نمی باشند.

در سال ۲۰۱۳، این برنامه ۴۳۰ متقاضی را جذب نمود و در ۸ ماه اول سال ۲۰۱۴، این تعداد به ۶۷۲ رسید.  در ۴ ماه آخر سال ۲۰۱۴، ۱۱۰۰ عدد از این اوراق قرضه به فروش رفت. پس از افزایش مبلغ و هزینه های سرمایه گذاری در ژانویه ۲۰۱۵، نرخ جذب این برنامه کمتر شده است.

این مقاله متعلق به موسسه حقوقی ملک پور می باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر به وب سایت این‌ موسسه در اینجا مراجعه فرمایید.

مزایای برنامه مهاجرتی مجارستان

 • یک درخواست واحد برای متقاضی اصلی و تمامی اعضای خانواده واجد شرایط او از جمله والدین، بدون محدودیت سنی و فرزندان وابسته بالای ۱۷ سال.
 • عدم نیاز به سفر به مجارستان. متقاضی می تواند درخواست خود را به کنسولگری سفارت مجارستان ارائه نماید.
 • یکی از سریع ترین و آسان ترین فرآیندهای درخواستی است که ظرف کمتر از ۴ ماه منجر به اخذ اقامت دائم اتحادیه اروپا می گردد.
 • شرط داشتن آدرس اقامتی در مجارستان حذف شده است.
 • مجارستان عضو معاهده شنگن، اتحادیه اروپا و پیمان ناتو می باشد.
 • مبلغ سرمایه گذاری بطور کامل تضمین شده و پس از گذشت ۵ سال، کل مبلغ به فرد بازگردانده خواهد شد.
 • رفت و آمد آزادانه در منطقه شنگن.
 • عدم نیاز به حضور و زندگی در مجارستان.
 • اخذ تابعیت و پاسپورت مجارستان پس از ۸ سال.

شرایط لازم برای پذیرفته شدن در برنامه اقامت دائم مجارستان از طریق سرمایه گذاری

متقاضی اصلی باید بالای ۱۸ سال سن داشته باشد. نداشتن سوء پیشینه نیز از الزامات پذیرش متقاضی در برنامه می باشد. برنامه اقامت مجارستان از طریق سرمایه گذاری در اوراق قرضه هیچ شرط معینی برای متقاضیان در زمینه دانش زبان، میزان دارایی خالص شخصی یا تجربه مدیریتی ندارد اما مامورین دولتی مجارستان حق درخواست یک مصاحبه با متقاضی برای ملاقات با او را برای خود محفوظ می دارند که ممکن است بصورت تصادفی اتفاق بیافتد .

در طول مراحل اولیه درخواست، مقامات مجارستان فرآیند استاندارد تفحص در مورد متقاضی و پولشویی را انجام خواهند داد . به همین جهت متقاضیان اصلی باید مجموعه ای از اسناد استاندارد را که منبع درآمد و جمع آوری دارایی خالص شخصی آنان می باشد ارائه نمایند.

این مقاله متعلق به موسسه حقوقی ملک پور می باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر به وب سایت این‌ موسسه در اینجا مراجعه فرمایید.

فرایند سرمایه گذاری

فرایند قانونی سرمایه گذاری مستقیم خارجی در برنامه اقامت مجارستان از طریق سرمایه گذاری در اوراق قرضه عبارت است از خرید اوراق قرضه ویژه دولت مجارستان به مبلغ سیصد هزار یورو با سررسید پنج سال. در تاریخ سررسید، سرمایه اولیه بدون تعلق سود به سرمایه گذار بازگردانده خواهد شد .

قانون تاکید می نماید که سرمایه‌گذاری این برنامه باید در جهت خرید اوراق قرضه باشد که توسط یک نماینده اوراق قرضه اقامتی که توسط مقامات مجارستان تعیین شده باشد صادر گردند. این نماینده نیز آن مبلغ را در اوراق قرضه دولتی مجارستان سرمایه گذاری می نماید. این اوراق قرضه دولتی فقط مخصوص همین برنامه اقامتی می باشند و نمی‌توانند در بازار خرید و فروش گردند .

در این مقاله سعی بر این بود تا  مهاجرت به مجارستان از طریق سرمایه گذاری مورد بررسی قرار گیرد. موسسه حقوقی ملک­پور با بیش از ۱۰ دفتر همکار و دفتر مرکزی آن در اتریش، ارائه دهنده انواع راه حل های جذاب و متنوع برای اخذ اقامت و تابعیت کشورهای دیگر می باشد. چنانچه قصد مهاجرت به مجارستان از طریق سرمایه گذاری را دارید، موسسه حقوقی ملک­پور با ارائه اطلاعات لازم در این زمینه، بهترین گزینه را برای شما انتخاب خواهد نمود. اخذ اقامت دائم سرمایه گذاری در مجارستان در اوراق قرضه دولتی، بدلیل سرعت زیاد فرآیند، امکانات بی نظیر و عدم وجود شرایط سخت پذیرش متقاضیان، در حال حاضر محبوب ترین برنامه اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری در سراسر جهان می باشد. این برنامه توسط موسسه حقوقی ملک پور به متقاضیان ارائه می گردد و شما از لحظه آغاز فرآیند تا دریافت کارت اقامت دائم خود، توسط همکاران ما همراهی خواهید شد. برای کسب اطلاعات بیشتر و تماس با وکلای موسسه حقوقی ملک­پور، می­توانید به آدرس https://malekpourmie.com مراجعه فرمائید. و یا با دفتر مرکزی ما در وین و یا دفاتر همکار ما در ایران تماس حاصل نمایید.

 

نگارنده: بهناز محمودی

 

2 پاسخ
 1. میترا گفته:

  سلام
  اخرین تغییرات در برنامه مهاجرت چیست؟
  ایا‌مسائل فوق برای سال۲۰۱۸ صادق‌هست؟
  من و همسرم فرزند پسر حدود ۳۰ سال داریم ایا از طریق خرید اوراق توسط همسرم او هم می تواند اقامت بگیرد؟
  یکبار دیگر بفرمایید
  اقامت‌موقت،دائم و سیتیزن شیپ بعد از چه زمانی بدست میاد و منظور از اقامت موقت چیست؟
  ایا بازگشت سیصد هزار یورو بعد از ۵سال تضمین شده است؟

  پاسخ
  • mie editor2 گفته:

   با سلام و عرض ارادت. برای دریافت اطلاعات به روز در این خصوص پیشنهاد می کنیم با دفتر مرکزی ما در وین از طریق شماره ۴۹۱۹۶۰۰۰ (۰۲۱) ارتباط بگیرید.

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.