سرمایه گذاری در سوئیس و بررسی شرایط آن

 • سرمایه گذاری در سوئیس و شرایط عمومی
 • سرمایه گذاری در سوئیس و مزایای آن
 • سرمایه گذاری در سوئیس و تحلیل استاندارد های سرمایه گذاری
 • سرمایه گذاری در سوئیس برای اخذ اقامت و تابعیت
 • سرمایه گذاری در سوئیس از طریق ثبت شرکت
 • سرمایه گذاری در سوئیس از طریق پرداخت مالیات
 • سرمایه گذاری در سوئیس از طریق خرید ملک
سرمایه گذاری در سوئیس سرمایه گذاری در سوئیس

شما می توانید شرایط خود و اطلاعات تماس را از طریق فرم ارزیابی وارد کرده تا مشاوران ما شرایط شما را بررسی کرده و در کوتاه ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند.

سرمایه گذاری در سوئیس و مقدمه ای بر آن

سرمایه گذاری در سوئیس در این مقاله مورد بررسی و تحلیل تخصصی قرار می گیرد. اصلی ترین و مهم ترین نکات در رابطه با سرمایه گذاری شرح داده می شود. سرمایه گذاری در سوئیس از متقاضیان بسیاری برخوردار است. اگر تمایل به آگاهی از روش های دریافت اقامت از طریق سرمایه گذاری در سوئیس هستید با ادامه مقاله همراه شوید. در این مقاله سعی بر آن است که به معرفی و توصیف شرایط مهاجرت به سوئیس از طریق سرمایه گذاری بپردازیم تا در نهایت شما بتوانید بهترین تصمیم را در این زمینه اتخاذ کنید. در صورت تمایل به کسب اطلاعات تکمیلی در این خصوص می توانید با موسسه حقوقی ملک پور تماس گرفته و از مشاوره رایگان بهره مند گردید.

سرمایه گذاری در سوئیس و شرایط عمومی

کشور سوئیس از جمله مهاجر پذیر ترین کشور ها در دنیا است و از مطلوب ترین کشورها برای مهاجرت محسوب می شود. این کشور در قالب ایالت های مختلف که به آن ها کانتون می گویند اداره می شود و قوانین در هر کانتون ممکن است با کانتون دیگر متفاوت باشد. سوئیس به دلیل دارا بودن سطح استانداردهای بالای زندگی و بی طرفی سیاسی، مقصد مورد علاقه بسیاری از مهاجرین برای گذران دوران بازنشستگی و سرمایه گذاری در سوئیس می باشد و اشخاص ثروتمند فراوانی را به خود جذب می کند.

برای اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری در سوئیس دو روش کلی وجود دارد:

 • ثبت شرکت در سوئیس (برای شرکت ها)
 • پرداخت مالیات در سوئیس (برای بازنشستگان)

برای سرمایه گذاران و تجار معمولا روش ثبت شرکت پیشنهاد می شود، در حالی که روش پرداخت مالیات عموما برای ثروتمندان و بازنشستگان توصیه می شود.

معمولا اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری در سوئیس بین سه تا چهار ماه به طول می انجامد. علاوه بر موارد ذکر شده شخص برای سرمایه گذاری باید شرایط زیر را دارا باشد:

 • شغل و حرفه ای در سوئیس نداشته باشد.
 • در ده سال اخیر در سوئیس سکونت نداشته است.
 • قبلا تابعیت سوئیس را نداشته باشد.
 • بیش از 18 سال سن داشته باشد. برای متقاضیان پرداخت مالیات سن باید بیش از 55 سال باشد.
 • بدون سابقه کیفری باشد.

سرمایه گذاری در سوئیس و مزایای آن

از جمله مزایای سرمایه گذاری در سوئیس می توان موارد زیر را نام برد:

 • با سرمایه گذاری در سوئیس امکان سفر به کشورهای حوزه ی شنگن را خواهید داشت.
 • از امن ترین روش های سرمایه گذاری در اتحادیه اروپا است.
 • تقریبا محدودیت سنی ندارد.
 • امکان ادامه ی تحصیل برای فرزندان و خانواده ی شخص متقاضی در اروپا وجود دارد.
 • موقعیت کار و زندگی در اروپا با سطح کیفیت بالا
 • امکان اخذ اقامت دائم
 • از آزادی های فردی و حریم خصوصی بهره مند خواهید بود.
 • کشوری ایده آل برای بازنشستگان و ثروتمندان
 • امکان خرید یا سرمایه گذاری در املاک

سرمایه گذاری در سوئیس و تحلیل استاندارد های سرمایه گذاری

وقتی برای سرمایه گذاری در یک کشور خارجی تصمیم می گیرید معمولا مهم ترین چیزی که به ذهن می رسد امنیت سرمایه گذاری است. مسلما قاعده مشخصی وجود ندارد که امنیت سرمایه گذاری در یک کشور را نشان دهد، اما می توان برخی از استاندارد ها را در نظر گرفت و با توجه به آن ها از امنیت سرمایه گذاری در کشورهای مختلف مطمئن شد. در ادامه برخی از این استانداردها برای سرمایه گذاری در سوئیس ذکر شده است.

 • سرمایه گذاری در سوئیس و امنیت آن با توجه به سیستم قضایی

  از جمله مهم ترین استانداردها برای سرمایه گذاری، سیستم قضایی یک کشور می باشد. بسیار مهم است که سیستم قضایی از فساد به دور باشد و عادلانه قضاوت کند. بنابراین شخص نگرانی کمتری بابت قضاوت ناعادلانه و از دست دادن سرمایه خود دارد. متقاضیان سرمایه گذاری در سوئیس لازم است بدانند که سیستم قضایی سوئیس در اذهان عمومی قابل اعتماد است و سوئیس در زمینه شفافیت و دوری از فساد، در بین 180 کشور دنیا رتبه سوم را به خود اختصاص داده است. در شاخص کنترل فساد کشور سوئیس از 2.5 امتیاز، امتیاز 2.05 را کسب کرده است. این شاخص نشان دهنده توانایی مقامات ذی صلاح در تشخیص فساد و مبارزه با آن است. در نمودار زیر می توانید آمار این شاخص را در دهه گذشته مشاهده کنید.

  سرمایه گذاری در سوئیس سرمایه گذاری در سوئیس

 • سرمایه گذاری در سوئیس و امنیت آن با توجه به ثبات سیاسی

  ثبات سیاسی نیز از جمله عواملی است که می تواند امنیت سرمایه گذاری شما را تضمین کند. شاخص ثبات سیاسی و عدم وجود خشونت یا تروریسم، برداشت های احتمالی در مورد این است که دولت با استفاده از روش های غیر قانونی یا خشونت آمیز، از جمله خشونت های سیاسی و تروریسم، بی ثبات و یا سرنگون شود. در نمودار زیر میزان شاخص ثبات سیاسی کشور سوئیس نشان داده شده است، که می تواند برای علاقه مندان به سرمایه گذاری در سوئیس قابل توجه باشد. حداکثر امتیاز 2.5 می باشد و هر چه این میزان بالاتر باشد ثبات سیاسی بیشتری را نشان می دهد.

  سرمایه گذاری در سوئیس 1 سرمایه گذاری در سوئیس

 • سرمایه گذاری در سوئیس و امنیت آن با توجه به سود بانکی و نرخ تورم

  یکی دیگر از معیار ها برای تضمین امنیت سرمایه گذاری، ثبات اقتصادی و تورم مالی در یک کشور است. معمولا کم بودن سود بانکی می تواند معیار مناسبی برای بررسی ثبات اقتصادی باشد. بر اساس آخرین آمار بانک مرکزی سوئیس، نرخ سود وام های بانکی زیر 2 درصد می باشد.

  براساس آخرین آمار نرخ تورم در سوئیس در سال 2018، زیر 1 درصد گزارش شده است. نمودار نرخ تورم در سوئیس در سال های اخیر در تصویر زیر نمایش داده شده است که می تواند مورد توجه متقاضیان سرمایه گذاری در سوئیس باشد.

  سرمایه گذاری در سوئیس 2 سرمایه گذاری در سوئیس

سرمایه گذاری در سوئیس برای اخذ اقامت و تابعیت

اگر هدف شما از سرمایه گذاری در سوئیس اخذ اقامت سوئیس می باشد، می توانید از طریق ثبت شرکت و یا پرداخت مالیات اقدام کنید. این دو روش در ادامه مقاله شرح داده شده اند و منجر به اخذ اقامت سوئیس می گردند. خارجیان مقیم سوئیس پس از 12 تا 15 سال اقامت در سوئیس می توانند برای اخذ تابعیت آن اقدام کنند. البته اخذ تابعیت ملزم به دانستن زبان محلی و ادغام با شهروندان سوئیسی و شناخت فرهنگ سوئیس می باشد. کشور سوئیس اجازه تابعیت دوگانه می دهد، بنابراین می توانید تابعیت قبلی خود را حفظ کنید و تابعیت سوئیس را نیز اخذ نمایید.

اقامت سوئیس از طریق خرید ملک
کارافرینی در سوئیس
سرمایه گذاری و ثبت شرکت در سوئیس

سرمایه گذاری در سوئیس از طریق ثبت شرکت

سرمایه گذاران می توانند در سوئیس شرکت ثبت کنند و از این طریق اقامت سوئیس را کسب نمایند. البته شرکت ثبت شده باید در اقتصاد سوئیس تاثیر مثبت داشته باشد و برای شهروندان سوئیسی ایجاد شغل نماید. از این طریق می توان اقامت دائم و در نهایت پاسپورت سوئیس را اخذ نمود. برای انجام پروسه ثبت شرکت در کشور سوئیس در ابتدا به ساکن شخص باید پروسه تشکیل پرونده خود را از طریق وکیل مهاجرتی انجام دهد.

در مرحله ی بعد متقاضی باید برای شرکت تجاری خود یک نام انتخاب کند که مورد تایید اداره کار و اداره مهاجرت قرار بگیرد. بعد از آن شخص متقاضی باید از مدارک هویت شخصی اش که شامل پاسپورت و شناسنامه اش می باشد کپی گرفته و آن ها را ترجمه رسمی کند. همچنین باید برای شرکت خود مدیر عامل و سهامداران را انتخاب نماید و اسامی آن ها را اعلام نماید. موضوع حائز اهمیت این است که هیچگونه محدودیتی در خصوص ملیت افرادی که به عنوان سهامدار در شرکت استخدام می شوند وجود ندارد. از مزایای ثبت شرکت در کشور سوئیس این است که هم شخص متقاضی و هم خانواده اش می توانند در بانک افتتاح حساب کنند و فرزندان در بهترین مدارس و دانشگاه ها با کیفیت آموزشی بالا ادامه ی تحصیل دهند و آزادانه در کشورهای عضو شنگن رفت و آمد داشته باشند و حتی جهت اخذ ویزا از کشورهای معتبر دنیا اقدام نمایند.

از جمله شرکت هایی که مجوز ثبت در کشور سوئیس را دارند شرکت سهامی و با مسوولیت محدود و مختلط سهامی می باشد.

در باب سرمایه گذاری در سوئیس، شرکت با مسوولیت محدود شرکتی است که بین دو یا چند نفر برای امور تجارتی تشکیل شده و هریک از شرکاء بدون اینکه قطعات سهام تقسیم شده باشد فقط تا میزان سرمایه خود در شرکت مسئول قروض و تعهدات شرکت است. در شرکت با مسئولیت محدود تعداد شرکاء حداقل ۲ نفر و در شرکت سهامی خاص تعداد سهامداران حداقل ۳ نفر می باشند. شرکت سهامی شرکتی است که حداقل از سه نفر تشکیل و در آن سرمایه به سهام مساوی تقسیم می شود و مسئولیت صاحبان سهام محدود به مبلغ اسمی سهام آنهاست. معمولا پروسه ی انجام ثبت شرکت بین بین پنج تا شش ماه زمان می برد و این نکته لازم به ذکر است که پس از ثبت شرکت در سوئیس به شخص متقاضی کارت اقامت یک ساله اعطا می شود که این کارت اقامت قابلیت تمدید را در پایان هر سال خواهد داشت.

سرمایه گذاری در سوئیس از طریق پرداخت مالیات

می توان از طریق پرداخت سالیانه مالیات به دولت سوئیس اقامت این کشور را اخذ نمود. حداقل میزان پرداخت مالیات در این روش 150 هزار فرانک می باشد، که البته در برخی از کانتون های سوئیس می تواند مبلغ بیشتری باشد. این مبلغ در برخی کانتون ها می تواند تا یک میلیون فرانک نیز باشد. مجوز اقامت سوئیس در این روش تحت عناوین خاصی اعطا می شود: بازنشستگی، ثروتمندان و کارفرمایان. لازم به ذکر است در این روش نیازی نیست که منبع پول خود را نشان دهید.

سرمایه گذاری در سوئیس از طریق خرید ملک

در برخی از کشور ها شما با خرید ملک می توانید اقامت آن کشور را کسب کنید اما خرید ملک در سوئیس باعث کسب اقامت سوئیس نمی گردد. تنها افرادی که اقامت سوئیس را کسب می کنند امکان خرید املاک و مستغلات در سوئیس را دارند و بدون هیچ محدودیتی می توانند به خرید ملک در سوئیس بپردازند. بنابراین خرید ملک تنها با هدف سرمایه گذاری و کسب سود انجام می شود.

سرمایه گذاری در سوئیس و سخن پایانی

روش های مختلف سرمایه گذاری در سوئیس و شرایط اخذ اقامت سوئیس از طریق سرمایه گذاری بررسی شد. امید است توانسته باشیم با ارائه این مقاله در انتخاب مقصد و چگونگی سرمایه گذاری در سوئیس و توضیحات لازم مراحل ثبت و برخورداری از مزایای آن، راهنمایی لازم را به عمل آورده باشیم . همچنین در صورت تمایل و چنانچه با ابهامی در این خصوص مواجه شدید، می توانید با مشاورین مجرب ما در موسسه حقوقی ملک پور در وین و یا دفاتر همکار ما در ایران در ارتباط باشید. علاوه بر این می توانید سوالات خود را در رابطه با سرمایه گذاری در سوئیس در بخش دیدگاه های همین مقاله مطرح نموده و در سریع ترین زمان ممکن پاسخ بگیرید.

law سرمایه گذاری در سوئیس
8 پاسخ
 1. ش.ك گفته:

  سلام،
  من ساكن المان هستم و كار ميكنم، ميشه بفرماييد،چطور ميشه در بانك سوئيس پول سپرده گذاشت و چقدر سود ميشه گرفت. ممنون ميشم اگه پاسخ بدين.

  پاسخ
 2. بهنام گفته:

  با سلام. خواستم بدونم حداقل مبلغ مورد نیاز برای سرمایه گذاری و همچین داشتن مکانی برای سکونت در کشور سوئیس چقدر است ؟

  پاسخ
  • m.s گفته:

   با سلام و عرض ادب و احترام
   احترامآ ضمن تشکر فراوان از خدمت شما دوست عزیز و بزرگوار بعرضتان میرسانیم که به جهت آنکه توضیح مسائل حقوقی در این بخش امری دشوار میباشد و ممکن است باعث سوء تفاهم گردد و برای مشاوره بهتر ممکن است لازم باشد به سوالات مشاور پاسخ دهید و این بطور همزمان در مشاوره تلفنی امکانپذیر خواهد بود ، برای آنکه بتوانیم خدمت شما پاسخ درست ارائه نماییم و پاسخگوی تعداد کثیر ایمیل های ارسال شده از عزیزانی که به ما لطف دارند با سرعت بیشتری باشیم ، خواهشمندیم با دفاتر ما تماس گرفته و مشاوره رایگان تلفنی دریافت بفرمایید.

   پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و عرض ادب دوست گرامی باید حداقل 100.000 یورو داشته باشید . جهت مشاوره تکمیلی و تخصصی در این مورد با دفاتر ما تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.