سرمایه گذاری در سوئد و بررسی شرایط آن

سرمایه گذاری در سوئد و شرایط مهاجرت به سوئد از طریق سرمایه گذاری، قوانین مهاجرتی در سوئد از طریق سرمایه گذاری و روش های متعدد سرمایه گذاری در این مقاله به صورت علمی مورد بحث و بررسی قرار گرفته است. اما به چه طریق می توان در سوئد سرمایه گذاری کرد؟ راه های کسب اقامت سوئد و دریافت پاسپورت سوئد از طریق سرمایه گذاری چیست؟ ایرانیان از چه طریق سرمایه گذاری می توانند اقامت سوئد را به دست آورند؟ حداقل سرمایه مورد نیاز جهت سرمایه گذاری در سوئد چه میزان می باشد؟ با توجه به حجم زیاد سوالات شما عزیزان و همراهان گرامی که  در شبکه‌ های اجتماعی موسسه حقوقی ملک پور (MIE اتریش) نظیر اینستاگرام و وب سایت های ما مطرح نموده اید بر آن شدیم تا در این نوشتار به صورت ساده و خلاصه به نکات مهم سرمایه گذاری در سوئد بپردازیم و طرق مختلف سرمایه‌گذاری در این کشور را شرح دهیم. نکته قابل تأمل در باب سرمایه گذاری در سوئد اشاره به عدم اخذ اقامت از تمام روش های سرمایه‌گذاری در این کشور می باشد. شما همراهان گرامی برای کسب اطلاعات بیشتر جهت سرمایه گذاری در سوئد می توانید با موسسه حقوقی ملک پور (MIE اتریش) تماس حاصل نماید و از مشاوره رایگان تلفنی بهره مند شوید.

در بخش دیدگاه ها نیز می توانید سوالات خود را مطرح نمایید و در زمانی کوتاه پاسخ بگیرید.

سرمایه گذاری در سوئد سرمایه گذاری در سوئد

شما میتوانید از طریق لینک روبرو با ما در ارتباط باشید و از کارشناسان موسسه مشاوره رایگان دریافت نمایید.

سرمایه گذاری در سوئد و شرایط عمومی آن

سرمایه گذاری در سوئد دارای روش های متعددی می باشد و در صورتی که متقاضیان بتوانند مسیر را درست انتخاب کنند قادر خواهند بود از این طریق اقامت سوئد را به دست آورند، اما قبل از آن به بررسی شرایط کشور سوئد خواهیم پرداخت. سوئد کشوری است در شمال قاره اروپا که در حوزه اسکاندیناوی واقع شده است. این کشور در همسایگی کشورهایی نظیر دانمارک، فنلاند و نروژ قرار دارد. از کشور سوئد به عنوان بزرگترین کشور اسکاندیناوی و پنجمین کشور بزرگ در قاره اروپا نام برده می شود. این کشور دارای مساحتی بالغ بر ۴۵۰.۲۹۵ کیلومتر مربع می باشد که بیش از ۱۰ میلیون جمعیت دارد. البته قابل ذکر است که از نظر شرایط عمومی و شرایط جوی تنها قسمتی (۳۰ درصد ) از این کشور قابل سکونت می باشد. سرمایه گذاری در سوئد تنوع زیادی دارد و بنابراین مردم این کشور می‌توانند از طریق ثبت شرکت، خرید سهام، خرید ملک و مسائل دیگری از این قبیل اقدام به سرمایه گذاری کنند.

اما سرمایه گذاران خارجی جهت سرمایه گذاری در سوئد نیاز به ارائه یک طرح تجاری قوی می باشند و باید با ارائه این طرح نشان دهند که قرار است در سوئد اشتغال زایی نموده و منفعت هایی برای جامعه این کشور را خواستار می باشند. فلذا پیشنهاد می گردد قبل از هر اقدام جدی جهت سرمایه گذاری در سوئد با مطالعه و کسب دانش در باب سرمایه گذاری در این کشور تسلط کافی به شرایط آن داشته باشید و بتوانید توانایی خود را در این زمینه ارتقا دهید. البته کشور سوئد در راستای جذب سرمایه گذاران خارجی به آنان این فرصت را داده تا با روش‌های سرمایه‌گذاری نظیر کارآفرینی و ایجاد کسب و کار به اقتصاد این کشور کمک نموده و در راستای آن اقامت دائم سوئد را به دست آورند.

شرایط عمومی سوئد سرمایه گذاری در سوئد

در این ویدئو خواهید آموخت:

انواع روش های سرمایه گذاری در سوئد کدامند.

شرایط ثبت شرکت در سوئد چیست.

آیا با هزینه کم می توان در سوئد سرمایه گذاری کرد.

مزایا و معایب سرمایه گذاری و اقامت در سوئد چیست.

فایل صوتی موسسه حقوقی ملک پور در باب سرمایه گذاری در سوئد

audio سرمایه گذاری در سوئد

سرمایه گذاری در سوئد و اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری

به طور کلی می‌توان گفت سرمایه گذاری در سوئد و اخذ اقامت از طریق سرمایه‌گذاری در این کشور در مقایسه با دیگر کشورهای اروپایی نظیر اتریش، آلمان، اسپانیا، یونان و برخی دیگر از کشورهای اروپایی سخت گیرانه تر و به عبارتی دشوار تر می باشد. البته باید به این موضوع اشاره کرد که سرمایه گذاری در سوئد برای اکثر افراد خارجی و سرمایه‌گذاران خارجی امکان پذیر می باشد، اما تمامی روش های سرمایه گذاری در سوئد منتج به اخذ اقامت در این کشور نخواهد شد. به طور مثال، سرمایه‌گذاران خارجی قادر به سرمایه‌ گذاری در املاک و مستغلات و سرمایه گذاری در اوراق قرضه در کشور سوئد خواهند بود اما این موضوعات منجر به اخذ اقامت آنان در کشور سوئد نمی‌شود. اشخاصی که مایل به دریافت ویزای سرمایه گذاری در سوئد می باشند و قصد دارند از آن طریق  اقامت کشور سوئد را به دست آورند، می توانند با ثبت شرکت طبق اصول بیان شده از سمت دولت و اداره مهاجرت در ابتدا یک اقامت ۲ ساله به دست آورند و برای تمدید اقامت ( به مدت 2 سال دیگر ) می بایست شرکت را به صورت پویا و فعال نشان دهند.

سرمایه داران خارجی می توانند به واسطه ثبت شرکت و کارآفرینی در سوئد در خواست اقامت دهند و از این طریق اجازه دارند همسر و فرزندان زیر 18 سال را به همراه داشته باشند. شایان ذکر است که همراه سرمایه گذاران خارجی اجازه کار در سوئد نخواهند داشت و این یکی از نقاط منفی در این کشور تلقی می شود. سرمایه گذاران خارجی که بتوانند به مدت 4 سال شرکت خود را فعال و پویا نگه دارند می توانند بعد از سال 4 اقامت دائم خود را به دست آورند و در سال ششم در خواست خود را مبنی بر کسب پاسپورت سوئدی به اداره مهاجرت سوئد اعطا نمایند.

سرمایه گذاری در سوئد1 سرمایه گذاری در سوئد

سرمایه گذاری در سوئد و استانداردهای سرمایه گذاری

متقاضیان بسیاری همواره با تحقیقات در سطوح بالا علاقه مند هستند که با فضای سرمایه گذاری در سوئد و استانداردهای سرمایه گذاری در این کشور آشنا شوند و فاکتور های لازم برای موفقیت در این امر را شناسایی نمایند. این امر برای سرمایه گذاران خارجی که تا به حال در سوئد اقامت نداشته اند امری ضروری می باشد و می بایست با دقت عمل بالا اقدام به سرمایه گذاری در سوئد کنند و تمام جوانب آن را مورد ارزیابی قرار دهند. همواره پیشنهاد می شود که سرمایه گذاران خارجی بتوانند در کشورهای سرمایه گذاری نمایند که معاهدات دو جانبه تجاری (BIT) بین آن کشور ها منعقد شده است. از سمتی برای بررسی استاندارد های سرمایه گذاری در سوئد عواملی چون خطر سلب مالکیت (Expropriation risk)، عدم برگشت پذیری ارز و خطر انتقال (Currency irreversibility and transfer risk)، کنترل فساد (Currency irreversibility and transfer risk) در این کشور بسیار پر اهمیت می باشد. که در ادامه به برخی از آنها خواهیم پرداخت .

خطر سلب مالکیت شامل تمام اقدامات تبعیض آمیز از طرف دولت میزبان در حق سرمایه گذاران و افراد خارجی می باشد که بدون هیچ گونه جبرانی سرمایه افراد از آنان سلب خواهند شد. در بین جوامع بین الملل خطر سلب مالکیت در هفت گروه تقسیم بندی می شود و هر چه عدد در گروه نزدیک به (1) باشد کم خطر تر و هرچه عدد به گروه (7) نزدیک باشد خطر سلب مالکیت پر خطر می باشد.

مصادره اموال سوئد سرمایه گذاری در سوئد

شاخص کنترل فساد در یک کشور ادراکی از میزان اعمال قدرت عمومی برای تسخیر دولت در راستای کسب منافع شخصی می باشد. کنترل فساد در هر کشور در یک نمودار (+2.5 الی -2.5) قرار دارد که یعنی – 2.5 ضعیف ترین شاخص کنترل فساد و + 2.5 قویترین شاخص کنترل فساد در یک کشور می باشد. شما عزیزان برای درک بهتر می توانید نمودار زیر را مطالعه و مشاهده نمایید.

کنترل فساد سوئد سرمایه گذاری در سوئد

سرمایه گذاری در سوئد و شاخص های اقتصادی تأثیر گذار

ممکن است برخی از سرمایه گذاران خارجی جهت سرمایه گذاری در سوئد با شرایط و قواعد سرمایه گذاری در این کشور و شاخص‌های اقتصادی تاثیرگذار در این کشور اعم از مالیات تولید ناخالص داخلی و نرخ بهره بانکی در این کشور آشنا نباشند. چه بسا برخی از سرمایه گذاران خارجی که به ثبت شرکت و ایجاد و راه اندازی یک بیزینس می اندیشند در باب مالیات بر ارزش افزوده مالیات بر درآمد و مالیات بر شرکت آگاهی کافی و کامل را ندارد به همین جهت موسسه حقوقی ملک پور (MIE اتریش) در نظر دارد به معرفی و تعریف شاخص های اقتصادی تاثیرگذار در سوئد بپردازد.

این شاخصه ( نرخ مالیات بر شرکت) در سال ۲۰۰۶ حداکثر ۲۴ درصد و حداقل ۲۱ درصد و در سال ۲۰۱۹ و حداکثر ۲۸ درصد و حداقل ۲۲ درصد می باشد.

مالیات بر درامد سوئد سرمایه گذاری در سوئد

نرخ سود سپرده بانکی از سال ۲۰۱۰ الی سال ۲۰۱۹ در بانک های سوئد با حداکثر ۱.۰۱ و حداقل ۰.۰۸ درصد به مردم کشور سوئد تعلق گرفته است. نرخ سود سپرده متوسط نرخ سود سپرده های یک ساله است که بانک ‌های بازرگانی سوئد به بخش خانوار در این کشور ارائه می دهند.

سود سپرده بانکی سوئد سرمایه گذاری در سوئد

سرمایه گذاری در سوئد از طریق خرید ملک در سوئد

سرمایه گذاری در سوئد از طریق خرید ملک در این کشور یکی از روش های مطمئن جهت سرمایه گذاری و بهره وری مالی در راستای سرمایه گذاری تلقی می شود، اما نکته مهم و تاثیرگذار در باب سرمایه گذاری در سوئد از طریق خرید ملک و مستغلات عدم کسب اقامت در این کشور محسوب می شود. طبق قوانین کشور سوئد عموم شرکت های چند ملیتی در این کشور مجاز به خرید و فروش املاک و مستغلات اعم از املاک تجاری مسکونی و اداری به صورت آزادانه و بدون محدودیت می باشند. همین طور، اشخاص حقیقی و حقوقی که از قبل اقامت کشور سوئد را به دست آورده‌اند و دارای منابع مالی مشخص می باشند می توانند بر روی خرید ملک در سوئد سرمایه گذاری نمایند. بنابراین افرادی که اقامت سوئد را دارا می باشند می‌توانند ۱۰۰ درصد مالکیت املاک خود را به دست آورند و این موضوع از نظر قوانین بین المللی و سرمایه گذاری های بین المللی یک مزیت مطلوب به حساب می آید.
اما روند سرمایه گذاری از طریق خرید ملک بدین صورت است که در ابتدا قراردادی تنظیم می گردد، منوط به اینکه متقاضی ملک انتخاب شده خود را بررسی نموده و ارزش گذاری آن انجام شده و تاییدیه های اداری ثبت و وضعیت سلامت ملک توسط یکی از محضر های موجود در کشور سوئد به ثبت رسیده است. در مرحله بعد قرار داد خرید ملک در محضر توسط خریدار و صاحب ملک به امضا می‌رسد و مبلغ مورد نظر از سمت خریدار به صاحب ملک اعطا می گردد. البته قابل ذکر می باشد که پرداخت مالیات برعهده خریدار ملک خواهد بود. در ادامه جدولی از قیمت آپارتمان در مرکز شهر و خارج از مرکز شهر را خدمتتان شرح می دهیم.

قیمت آپارتمان
قیمت هر متر مربع برای خرید آپارتمان در مرکز شهر 55.605.85 کرون
قیمت هر متر مربع برای خرید آپارتمان در خارج از مرکز شهر 35.599.23 کرون

سرمایه گذاری در سوئد از طریق ثبت شرکت در سوئد

یکی دیگر از طریق سرمایه گذاری در سوئد، ثبت شرکت در این کشور می باشد. البته سرمایه‌گذارانی که قصد کسب اقامت از طریق ثبت شرکت در سوئد را دارند در صورتی که بتوانند به صورت اصولی و با تکیه بر قواعد و قوانین مهاجرتی و طبق مواردی که دولت سوئد اعلام کرده شرکت را ثبت نمایند تا این امر می‌تواند منجر به اقامت کشور سوئد شود. لازم به ذکر است که افراد جهت سرمایه گذاری در سوئد از طریق ثبت شرکت، با هدف اخذ اقامت نیاز به یک طرح تجاری قوی و یا استرونگ بیزینس پلن که مبنی بر ایجاد منافع مالی و اقتصادی در آن کشور می باشد خواهند داشت. از دیگر ملزومات کسب اقامت در سوئد از طریق ثبت شرکت در این کشور می توان به سابقه کاری مرتبط (حداقل ۲ سال) اشاره کرد.

در باب هزینه ها و سرمایه مورد نیاز جهت ثبت شرکت در سوئد می توان به هزینه اول جهت ثبت شرکت در سوئد گه معادل ۱۵۰ هزار کرون سوئد و سرمایه اولیه معادل ۶۰۰ هزار کرون سوئد می باشد، اشاره کرد. سرمایه گذاران خارجی باید دقت داشته باشند که تنها و درصورت ارائه طرح تجاری قوی می توانند. اقامت دائم سوئد را به دست آورند، چرا که اداره مهاجرت سوئد با تائید طرح تجاری وی در ابتدا یک اقامت ۲ ساله به شخص و خانواده ایشان اعطا می کند و با بررسی شرایط شرکت و سود ده بودن آن پس از ۲ سال اقدام به تمدید اقامت آنان می کند. با بررسی بیشتر در باب ثبت شرکت در سوئد و با آگاهی بیشتر از جزئیات و روند ثبت شرکت در سوئد و ارائه طرح تجاری قوی می توان گفت دیگر کشورهای تراز اول نظیر کانادا، اتریش و آلمان از شرایط مطلوب تری برخوردار هستند و متقاضیان می توانند از طریق ثبت شرکت و یا از طریق کار شرکت و یا از طریق بلوکارت اقامت خود را به دست آورند.

 • مشاغل کوچک شخصی

  این شکل از شرکت برای افرادی طراحی شده است که می خواهند یک تجارت نیمه وقت داشته باشند و یا اوقات فراغت خود را با هدف کسب سود پر کنند. به عنوان مثال مشاورین و یا فریلنسرها در این دسته قرار می گیرند. این شرکت نباید کارمند داشته باشد و گردش مالی آن نباید بیش از ۵۰۰۰۰ کرون در سال باشد.

 • مالکیت اختصاصی

  در این حالت صاحبان سهام نسبت به شرکت مسئولیت کامل دارند و در صورت داشتن کارمند یا مشارکت تجاری،‌ در مراجع مالیاتی ثبت خواهند شد.

 • مشارکت عمومی

  در این نوع ثبت شرکت حداقل به دو عضو موسس نیاز است. همه اعضا در قبال تعهدات شرکت کاملا مسئول هستند.

 • شرکت محدود خصوصی

  فقط به یک سهامدار واحد نیاز دارد که الزامی ندارد شهروند دانمارکی باشد. حداقل سرمایه برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود ۴۰۰۰۰ کرون دانمارک است.

 • شرکت محدود عمومی

  حداقل سرمایه در این نوع ثبت شرکت ۴۰۰۰۰۰ کرون دانمارک است. سهامداران شرکت مسئولیتی در قبال تعهدات شرکت ندارند و سهام را می توان به صورت عمومی داد و ستد کرد و یا با اعضای شرکت به اشتراک گذاشت.

سرمایه گذاری در سوئد از طریق کارآفرینی در سوئد

کارآفرینی در سوئد و در دیگر کشور های جهان دارای جایگاه متمایزی بوده و همواره سبب توسعه و پیشرفت اقتصاد، افزایش اشتغال، رشد صنعت و … شده است. در نتیجه کارآفرینانی که با بازار کار و شرایط سرمایه گذاری در سوئد آشنا باشند و بتوانند در این مسیر باعث رشد اقتصادی کشور سوئد شوند در نهایت می توانند از دولت سوئد درخواست اقامت داشته باشند. بنابراین افرادی که قصد دارند از طریق ایجاد یک کسب و کار و کارآفرینی در سوئد از خدمات این کشور به نفع خود بهره مند شوند به دو دسته تقسیم خواهند شد، شهروندان اتحادیه اروپا و شهروندان خارج از اتحادیه اروپا.

 • شهروندان اتحادیه اروپا

شهروندان اتحادیه اروپا از آزادی استقرار و آزادی عمل در کشور سوئد بهره مند خواهند شد و این بدین معناست که شهروندان اتحادیه اروپا می‌توانند در سوئد مشغول به کار شوند و همان حقوق و تعهدات کارکنان سوئدی را دارا باشند، در صورت نیاز به فعالیت‌های تجاری خود مستلزم ثبت شرکت خواهند بود. البته افرادی که قصد دارند به عنوان مشاور یا فریلنسر به طور موقت در کشور سوئد خدمات ارائه دهند می توانند با ارائه مستندات و یا گواهی های لازم به صورت توافقی در کشور سوئد مشغول به فعالیت شوند.

 • شهروندان خارج از اتحادیه اروپا

شهروندان اتحادیه اروپا از آزادی استقرار و آزادی عمل در کشور سوئد بهره مند خواهند شد و این بدین معناست که شهروندان اتحادیه اروپا می‌توانند در سوئد مشغول به کار شوند و همان حقوق و تعهدات کارکنان سوئدی را دارا باشند، در صورت نیاز به فعالیت‌های تجاری خود مستلزم ثبت شرکت خواهند بود. البته افرادی که قصد دارند به عنوان مشاور یا فریلنسر به طور موقت در کشور سوئد خدمات ارائه دهند می توانند با ارائه مستندات و یا گواهی های لازم به صورت توافقی در کشور سوئد مشغول به فعالیت شوند.

شهروندان خارج از اتحادیه اروپا برای تحقق اهداف خود و ایجاد کارآفرینی در کشور سوئد احتیاج به اقامت این کشور خواهند داشت و بنابراین برای راه اندازی و اداره مشاغل تخصصی در سوئد متقاضیان می بایست درخواست اقامت خود را به همراه درخواست ایجاد کار و ارائه کارآفرینی به اداره مهاجرت این کشور تسلیم نمایند.

 • ارائه گذرنامه معتبر
 • ارائه اسنادی محکم دال بر ارائه تجربه کافی در زمینه شغل مورد نظر
 • ارائه مستندی برای دانش بر زبان انگلیسی و سوئدی
 • اثبات اینکه کالا و یا خدماتی که قرار است در سوئد تولید شود به فروش می رسد
 • ارائه مستنداتی برای حمایت خود، همسر و فرزندان برای 2 سال

  به ازای خود و همسر 200.000 کرون و به ازای هر فرزند 100.000 کرون باید در نظر داشته باشند

متقاضیان و سرمایه گذاران می توانند با اثبات اسنادی که در متن بالا ذکر شده و با ایجاد یک کسب و کار جدید و یا کارآفرینی در این کشور اقامت سوئد ( به مدت 2 سال) را برای خود و خانواده شان به دست آورند و پس از گذشت دو سال طرح آزمایشی وی مورد ارزیابی قرار می گیرد و در صورتی که شرایط شرکت در حال تعادل باشد و کارآفرین مورد نظر بتواند اثبات کنند که قادر است از خود و اعضای خانواده خود حمایت نماید ( مبالغ تعیین شده بر اساس استاندارد های زندگی بر حسب درآمد در سوئد می باشد) اجازه اقامت به مدت 2 سال دیگر تمدید می شود و بعد از آن متقاضیان و کارآفرینان می توانند درخواست خود را مبنی بر کسب اقامت دائم به اداره مهاجرت سوئد تسلیم کنند. اما متقاضیان هنگام ثبت درخواست خود مبنی بر اخذ تابعیت سوئد عبارت است از:

 • متقاضی باید بالای 18 سال باشد
 • در زمان درخواست پاسپورت سوئد ارائه کارت اقامت دائم الزامی است
 • شرایط عمومی در زمان اقامت را رعایت کرده باشند و در مدت تعیین شده در سوئد زندگی کنند

  متقاضیان باید به مدتن 5 سال در سوئد زندگی کرده باشند

 • تسلط نسبی به زبان سوئدی الزامی است

سرمایه گذاری در سوئد از طریق خرید اوراق قرضه دولتی در سوئد

سرمایه داران می توانند از طریق خرید سهام و خرید اوراق قرضه دولتی در سوئد اقدام به سرمایه گذاری در این کشور نمایند اما این بدان معنا نمی باشد که سرمایه گذاری در اوراق قرضه دولتی و خرید سهام شرکت های سوئدی و اهدای مبالغی به دولت سوئد منجر به اخذ اقامت آنان در این کشور شود. با این حال متقاضیان برای سرمایه گذاری بر روی شرکت های سوئدی و خرید سهام اوراق قرضه دولتی سوئد باید دقت ویژه ای داشته باشند و از شرایط شرکت، نحوه پرداخت مالیات آن، بدهی و … اطلاعات کافی را به دست آورند و بعد از آن اقدام به انتقال سرمایه نمایند. از دیگر موارد مهم قابل تاکید اشاره به این موضوع می باشد که متقاضیان و سرمایه داران خارجی تنها می توانند 51 درصد سهام شرکت های سوئدی را خریداری نمایند.
بنابراین اگر در اندیشه خود تمرکز بر سرمایه گذاری از طریق خرید اوراق قرضه دولتی در اروپا را دارید و ضمن این موضوع قصد کسب اقامت برای خود و خانواده خود می باشید پیشنهاد می گردد قبل از هر اقدامی با کارشناسان موسسه حقوقی ملک پور (MIE اتریش) تماس حاصل نمایید و با دریافت اطلاعات ارزنده و مشخص نمودن اهداف خود اقدام به انتقال سرمایه نمایید.

سرمایه گذاری در سوئد و مزایای آن

سوئد یکی از بزرگترین سرمایه گذاران در جهان است که به رغم این موضوع میزان ورود مستقیم سرمایه در بین سال ‌های ۲۰۱۳ الی ۲۰۱۶ افزایش چشم گیری داشته است اما روند نزولی سالانه سبب گردید که در سال ۲۰۱۸ میزان سرمایه ورودی به داخل سوئد ۱۱.۱ میلیارد دلار برآورد شود. به طور کلی می‌توان گفت که کشور اروپایی یعنی هلند لوکزامبورگ و انگلیس از بزرگترین سرمایه گذاران در سوئد محسوب می شود که به طور تقریبی ۴۵ درصد از کل سهام سرمایه گذاری در سوئد را تشکیل داده‌اند. علیرغم وضعیت نامطلوب بین المللی کشور سوئد توانسته با جذب نیروی کار متخصص و ماهر چند زبانه شرایط خود را از نظر قدرت سرمایه و سرانه مالی در رده های بالا حفظ نماید. دولت سوئد توانسته با ایجاد فناوری‌های جدید و نوآورانه و تغییر در رژیم مالیاتی برای افراد کارآفرین، از استقبال سرمایه داران خارجی بهره مند شود. به همین دلیل دولت سوئد توانست طی شواهدی از کیفیت فضای کسب و کار در اکثر لیست های سرمایه گذاری بین المللی در درجات بالا قرار گیرد.

در شاخص اعتماد به نفس جهت سرمایه گذاری های مستقیم در سال ۲۰۱۹ توانست رتبه ۱۵ در جهان را اذان خود کند. همین طور به عنوان شاخص جهانی نوآوری در سال ۲۰۱۹ رتبه دوم را در جهان کسب کرد.

سرمایه گذاری در سوئد و معایب آن

سرمایه گذاری در سوئد معایبی نیز دارد که در این بخش به آن خواهیم پرداخت. از نقاط ضعف جهت سرمایه گذاری در سوئد می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • هزینه های بالا برای کار
 • قوانین سخت گیرانه کار و در اولویت قرار دادن و حمایت از کارگران
 • تنش در بازار مسکن
 • نرخ مالیات بر درآمد و شرکت نسبت به دیگر کشورهای اروپایی
 • عدم سهولت در ایجاد یک کسب و کار نوین و راه اندازی شرکت در کشور سوئد
 • عدم اخذ اقامت از طریق خرید ملک

همواره دولت سوئد در تلاش هست با ایجاد اقدامات جدید و ایجاد انگیزه برای سرمایه گذاران خارجی شرایط را برای ورود سرمایه به داخل سوئد افزایش دهد. در این راستا سعی کرده با آزاد سازی تدریجی در بخش های مهم اعم از حمل و نقل، ارتباط از راه دور، ارائه خدمات مالی و … اعتماد سرمایه گذاران خارجی را به سمت خود جلب نمایند. این مقاله به ید کارشناسان مجرب موسسه حقوقی ملک پور (MIE اتریش) نگاشته شده و هر نوع کپی برداری از مطالب آن بدون ذکر منبع، شرعلً و قانوناً نادرست است.

سرمایه گذاری در سوئد2 سرمایه گذاری در سوئد

 • شما عزیزان با تهیه و مشاهده محصول زیر، به راحتی می توانید وکیل مهاجرت خود باشید!
راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت
سرمایه گذاری در سوئد و سخن پایانی

سرمایه گذاری در سوئد، روش های متعدد سرمایه گذاری و حداقل سرمایه مورد نیاز جهت سرمایه گذاری در این کشور مورد بحث و بررسی علمی قرار گرفت. سرمایه گذاری در سوئد همواره مورد توجه بسیاری از متقاضیان و سرمایه داران خارجی قرار گرفته بود به همین دلیل بر آن شدیم تا پیرامون مسائل مهم راجع به سرمایه گذاری در سوئد مزایا و معایب سرمایه گذاری در این کشور و نحوه کسب اقامت سوئد از طریق سرمایه گذاری مطالبی را به نگارش در آوریم تا راهنمای شما مخاطبین همیشگی ما باشد. با توجه به توضیحاتی که در این مقاله خدمت شما عزیزان شرح گردید برای آن دسته از عزیزانی که قصد دارند از طریق سرمایه گذاری اقامت یکی از کشورهای ارزشمند اروپایی را به دست آورند و یا هدف سرمایه گذاری با کمترین سرمایه موجود را دارند کشور سوئد نمی تواند گزینه مناسبی برای آنان باشد. چنانچه در مقایسه با دیگر کشورهای اروپایی نظیر کشور اتریش، آلمان، اسپانیا، فرانسه و پرتغال می توانند از روش های متعدد سرمایه گذاری اعم از ثبت شرکت، خرید سهام، خرید ملک و روش هایی نظیر کار شرکت اقدام به سرمایه‌گذاری و کسب اقامت نمایند. فلذا شما عزیزان برای کسب اطلاعات بیشتر جهت سرمایه گذاری در اروپا و سرمایه گذاری در سوئد می توانید با کارشناسان موسسه حقوقی ملک پور (MIE اتریش) تماس حاصل نموده و از مشاوره رایگان تلفنی بهره مند شوید همچنین شما عزیزان می توانید در انتهای مقاله در بخش ثبت پرسش سوالات دیدگاه و نظرات خود را مطرح نموده و در کمترین زمان ممکن پاسخ آن را به دست آورید.

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

17 پاسخ
 1. عليرضا گفته:

  با عرض سلام و وقت بخير
  در متن مقاله نوشته شده مبلغ ٦٠٠ هزار كرون معادل ١٥٠ هزار دلار
  تبديل اين دو مبلغ به ريال ايران اختلاف بسيار زيادي دارد و ٦٠٠ هزار كرون امروز ٦٥ هزار دلار امريكا مي شود.خواستم بپرسم ملاك سفارت سوئد براي سرمايه گذاري كدام است
  با تشكر

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   با سلام. دوست عزیز نرخ ارز همه روزه در حال تغییر است و ملاک نرخ ارز کنونی است و نرخ ارز در زمان نگارش این مقاله به آن میزان بوده است. با تشکر از شما

   پاسخ
 2. ناشناس گفته:

  سلام.تلفن شما روهرچی میگیرم فقط صدای ضبط شده شما رومیشنوم.لطفا موبایلی بذاریدتابتونم تماس بگیرم

  Rating: 5
  پاسخ
  • azadehnoory گفته:

   با سلام و عرض ادب. مشکل ایجاد شده به دلیل تعطیلات و شلوغی خطوط می باشد.

   شما می توانید فرم ارزیابی را از لینک زیر تکمیل کنید تا کارشناسان ما از طریق واتس اپ با شما تماس بگیرند.

   https://malekpour.ir/contact-us/

   پاسخ
 3. میرزا گفته:

  سلام من ۵۸ ساله هستم ولیسانس حسابداری دارم وهمسرم ۵۴ ساله وتدریس ریاضی می کرده آیا باسرمیه پانصد هزار کرون میتوانم از طریق سرمایه گذاری در گوتبرگ سوئد اقدام کنم.با تشکر

  پاسخ
  • محمد گفته:

   ضمن عرض سلام
   اینجانب با سن ۵۲ سال بهمراه همسرم ۴۸ ساله و یک دختر ۱۷ هستم.خواستم بپرسم که اینجانب دارای مدرک مهندسی مکانیک و بازنشسته هستم.میزان سرمایه قابل انتقال بنده در حدود یک میلیون و پانصد هزار کرون سوئد میباشد.چه راهی مناسب مهاجرت بنده به سوئد مناسب میباشد.متشکرم

   Rating: 5
   پاسخ
 4. مهرداد گفته:

  سلام . مبلغ 600هزار کرون معادل 150هزار دلار که در بالا ذکر شده. وقتی تبدیل به ریال میکنیم خیلی با هم تفاوت دارن …کدوم رو باید مبنا در نظر گرفت ؟ ضمن این که با مبلغ 1.5میلیون کرون میشه زندگی خوبی دست و پا کرد ؟ با خرید یک مغازه سوپری اماده به کار میشه اقدام کرد ؟

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و عرض ادب و احترام ضمن تشکر فراوان از خدمت شما دوست عزیز و بزرگوار بعرضتان میرسانیم که به جهت آنکه توضیح مسائل حقوقی در این بخش امری دشوار میباشد و ممکن است باعث سوء تفاهم گردد و برای مشاوره بهتر ممکن است لازم باشد به سوالات مشاور پاسخ دهید و این بطور همزمان در مشاوره تلفنی امکانپذیر خواهد بود ، برای آنکه بتوانیم خدمت شما پاسخ درست ارائه نماییم و پاسخگوی تعداد کثیر ایمیل های ارسال شده از عزیزانی که به ما لطف دارند با سرعت بیشتری باشیم ، خواهشمندیم با دفاتر ما تماس گرفته و مشاوره رایگان تلفنی دریافت بفرمایید.

   پاسخ
 5. علی اکبر لطفی گفته:

  سلام جناب ملک پور من حدود 700 میلیون دارم می توانم با این مبلغ با یک سوئدی شریک سرمایه گذار پیدا کرد و با خانواده ام به آنجا عزیمت کرد.( خدمت شما عرض کنم دیپلم هستم و بازنسشته هستم و زبان کم بلدم، لطفا به راهنمایی شما نیاز دارم)

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و عرض ادب خدمت شما دوست بزرگوار باید از شرایط سنی شما آگاه باشیم تا بتوانیم راهنمایی دقیق تری داشته باشیم چون میزان سرمایه شما با توجه به نرخ روز یورو زیاد بالا نمیباشد ممکن است در رزومه شما به عدم ارایه مدرک دانشگاهی خرده بگیرند لذا این پلن کاملا ریسکی میباشد همچنین پیشنهاد میکنیم جهت مشاوره کاملتری در این زمینه با دفاتر ما از طریق شماره 021.49196000 تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 6. مجتبي گفته:

  سلام و وقت بخیر
  خیلی ممنون از راهنمایی های خوب جناب اقای ملک پور
  من به اتفاق همسر و فرزند ١٣ سالم قصد مهاجرت داریم
  و راهنمایی میخواستم چه کشور اروپایی با شرایط ما مناسبتره
  بنده ۴٧ ساله هستم و لیسانس مکانیک دارم و ٢۵ سال سابقه کاری و ١٢ سال سابقه مدیریت در بخش خودروسازی
  تا ٣٠٠ هزار یورو هم نقدینگی میتونم فراهم کنم
  قصد اقامت دائم و همینطور امکان کار کردن در کشور مقصد رو دارم
  ممنون از راهنمایی و تویحات کامل و دلسوزانتون
  وقت عالی بخیر

  پاسخ
  • mie editor2 گفته:

   با سلام و عرض ارادت. برای اخذ ویزای کاری کشور سوئد باید در این کشور حضور داشته باشید همچنین شرایط شما برای سرمایه گذاری در کشور سوئد باید مورد بررسی قرار گیرد. برای اخذ اطلاعات در این زمینه پیشنهاد می کنیم با دفتر مرکزی ما در وین ارتباط بگیرید.

   پاسخ
 7. mie editor2 گفته:

  با سلام و عرض ارادت. میزان هزینه های لازم برای سرمایه گذاری در سوئد را می توانید در مقاله فوق مطالعه نمایید. برای اخذ پاسپورت مالتا باید از راه های اخذ آن اقدام نمایید. برای راهنمایی بهتر شما پیشنهاد می کنیم با دفاتر ما تماس حاصل نمایید.

  پاسخ
 8. mie editor2 گفته:

  با سلام خدمت جناب دکتر ملکپور بنده خوشبخت هستم و خواهان اقامت در کشور سوئد همسر و سه فرزند دارم میخواستم ببینم اگر ٣٠٠ هزار یورو سرمایه گذاری کنم میتوانم به سوئد سفر کنم و اقامت بگیرم و یا بهتر این هست که پاسپورت مالتا بگیرم بعد به سوئد برم اگر امکان دارد بفرماید کدام راه بهتر هست تشکر از شما استاد بزرک

  پاسخ
 9. محمد گفته:

  سلام و عرض ادب من و همسرم حدود ۴۰۰ هزار کرون پول داریم و قصد خرید یک مغازه در یکی از شهرهای سوئد که شهر اکشو هست را به کمک یکی از دوستان که در این شهر اقامت دارند را داریم.قیمت مغازه حدود ۱۵۰ هزار کرون هست.آیا از این طریق امکان طرفتن اقامت دائم وجود دارد؟و اگر امکان دارد برای مراحل قانونی چه راه کارهایی باید انجام داد؟

  پاسخ
 10. علی بیکمرادی گفته:

  سلام من ۵۴ ساله استاد دانشگاه (دانشیار) و همسرم ۴۶ ساله دو فرزند دختر ۱۳ ساله و پسر ۱۱ ساله دارم خواستم سوال کنم که امکان مهاجرت به سوید (مالمو یا یوتبری) را دارم. ضمنا من دکترای خود را در زمینه medical management از کارولینسکای سوید گرفته ام خواهشمندم راهنمایی بفرمایید

  پاسخ
Rating: 5