سرمایه گذاری در ایتالیا

سرمایه گذاری در ایتالیا

سرمایه گذاری در ایتالیا و شرایط 2018 آن -انواع ویزای سرمایه گذاری در ایتالیاویزای طلایی کشور ایتالیا-اخذ اقامت از طریق خرید ملک در ایتالیا را در این مقاله آورده ایم . سرمایه گذاری در ایتالیا در هنگام مهاجرت به ایتالیا 2018 و پس از گرفتن وکیل مهاجرت برای سرمایه گذاری در ایتالیا و یا ثبت شرکت در ایتالیا و یا تمکن مالی در ایتالیا و یا خریدملک در ایتالیا و در نهایت شرایط اخذ اقامت ایتالیا چگونه است ؟ شرایط سرمایه گذاری در ایتالیا و یا کار در ایتالیا و قوانین سرمایه گذاری در ایتالیا چگونه است ؟ اگر شما متقاضی سرمایه گذاری در ایتالیا هستید پیشنهاد می کنیم مطالب مندرج در این صفحه را مطالعه نمایید .

همانطور که می دانیم همه ساله افراد زیادی از طریق سرمایه گذاری و خرید ملک در ایتالیا در این کشور اقامت می گیرند اما باید به این امر توجه داشت که قبل از اقدام به اخذ ویزای سرمایه گذاری در ایتالیا باید شرایط و ضوابط لازم برای سرمایه گذاری در ایتالیا را دانست و برای اقدام به اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری در کشور ایتالیا باید هوشیارانه عمل کرد چه برای کشور ایتالیا چه کشورهای دیگر . زمانی که شما به قصد سرمایه گذاری در ایتالیا سرمایه ی هنگفت خود را به این کشور می برید باید با استعانت از افراد مورد اعتماد این کار  را انجام دهید و ویزای سرمایه گذاری در ایتالیا را اخذ نمایید.

ویزای طلایی کشور ایتالیا (Golden Visa)

همانطور که می دانید کشور ایتالیا جزو مناطق اقتصادی قاره ی اروپا می باشد اما در سال های اخیر با کمی رکود اقتصادی مواجه شده است و از لحاظ اقتصادی کمی با مشکل نسبت به کشور همسایه ی خود اسپانیا مواجه شده است. در این قسمت به توضیح ویزای طلایی کشور ایتالیا (Golden Visa)می پردازیم:

قانون ویزای طلایی کشور ایتالیا در سال ۲۰۱۴ تصویب شده است و تصویب این قانون بیشتر به منظور جذب سرمایه گذاران خارجی و غیر اتحادیه ی اروپا برای سرمایه گذاری در کشور ایتالیا می باشد که باید توجه داشت که این ویزا در ازای ۵ سال ویزای شنگن می باشد.

 

در قسمت ذیل کمی اطلاعات اولیه برای آشنایی با ویزای طلایی کشور ایتالیا (Golden Visa)در اختیار شما قرار می دهیم:

* کشور ایتالیا همانند دیگر کشورها در سراسر دنسا برای افراد دانشجو ، کارآفرین و همچنین افراد کارگری که واجد شرایط باشند طرح ها ی گوناگونی در نظر گرفته است.

* باید در نظر داشته باشید که برای اخذ این ویزا طول مدتی را باید در کشور ایتالیا ساکن بوده باشید .

* این ویزا درابتدا برای مدت ۱ سال به فرد اعطا خواهد شد و بعد از آن به مدت ۵ سال نیز تمدید می شود . همچنین بهتر است بدانید پروسه ی کاری اخذ ویزای طلایی کشور ایتالیا  در صورتی که مدارک شما کامل بوده و موفق به گرفتن وقت سفارت شده باشید  نهایتا به مدت ۷ تا ۱۰ روز کاری به طول می انجامد.

* همچنین برای دولت و مردم کشور ایتالیا مانند دیگر کشورهای جهان بسیار مهم می باشد که چه کسانی وارد این کشور شده و به زندگی در کنار آنها می پردازند بنابراین نداشتن سوء سابقه ی کیفری و نگذراندن دوره ی حبس از شرایط مهم و اساسی برای اخذ ویزای طلایی کشور ایتالیا می باشد.

* همچنین اگر فرد با یک شرکت خارجی به سرمایه گذاری در کشور ایتالیا بپردازد باید این موضوع را در نظر داشته باشند که بیشتر این سرمایه باید متعلق به خود فرد باشد .

ویزاهای سرمایه گذاری کشور ایتالیا

افراد می توانند از طریق سرمایه گذاری یا خرید ملک  در کشور ایتالیا در ابتدا اقامت موقت و پس از ان اقامت دائم این کشور را کسب نمایند.در این قسمت به توضیح انواع ویزای سرمایه گذاری در کشور ایتالیا می پردازیم:

 

انواع ویزای سرمایه گذاری در کشور ایتالیا

۱-ویزای سرمایه گذاری اقامت انتخابی (Elective residence visa )

۲-ویزای سرمایه گذاری خود اشتغالی (self-employment visa )

ویزای سرمایه گذاری اقامت انتخابی در کشور ایتالیا:  در این نوع ویزا افراد از کشورهای ثالث و غیر اتحادیه ی اروپا که دارای سرمایه ی کافی برای سرمایه گذاری دارند می توانند از طریق این ویزا به سرمایه گذاری در کشور ایتالیا بپردازند. البته میزان سرمایه ای که دارند باید به نحوی باشد که افراد بدون نیاز به کار کردن بتوانند هزینه ی زندگی و مخاج خود را تامین کنند

مثال هایی که می توان برای منابع مالی مورد نیاز برای ویزای انتخابی سرما یه گذاری کشور ایتالیا مطرح نمود :

مجوز مالکیت کسب و کار،مالکیت املاک  و همچنین مستغلات فرد ،حقوق بازنشستگی فرد و …

 

ویزای اقامت انتخابی در کشور ایتالیا در ابتدا به مدت ۲ سال تمدید می شود و  بعد از دو سال به مدت ۳ سال تمدید می گردد و بعد از گذشت ۵ سال در صورتی که فرد کار مفید انجام داده و مالیات پرداخت کرده باشد می تواند اقامت دائم را درخواست و اخذ نماید.

همچنین ویزای سرمایه گذاری اقامت انتخابی کشور ایتالیا دارای ویزای همراه نیز می باشد یعنی افراد می توانند همسر و فرزندان خود را نیز به همراه خود به کشور ایتالیا ببرند.

لازم به ذکر است افرادی که این نوع ویزا یعنی ویزای سرمایه گذاری اقامت انتخابی کشور ایتالیا را انتخاب می نمایند باید توجه داشته باشند که در این ویزا  افراد  کاملا در انتخاب نوع کسب و کار ازاد و مختار می باشند.

ویزای سرمایه گذاری خود اشتغالی در کشور ایتالیا

در ویزای سرمایه گذاری از طریق خود اشتغالی کشور ایتالیا مهمترین  موضوع این می باشد که افراد باید گواهی نامه ای از اتاق بازرگانی محلی تحویل دهند و همچنین بودجه ای که دولت برای فعالیت فرد می پردازد در دسترس باشد البته مقدار سرمایه در این ویزا به طور دقیق مشخص نشده است و میزان سرمایه برای ویزای سرمایه گذاری خود اشتغالی در کشور ایتالیا به تصمیمات نهایی اتاق بازرگانی محلی  (ICC)این کشور بستگی دارد. در این ویزا نیز افراد اجازه ی بردن همراه یعنی همسر و فرزندان خود را دارند.

اخذ اقامت در کشور ایتالیا از طریق خرید ملک

همانطور که می دانیم افراد در بسیاری از کشورها از طریق خرید ملک قصد اخذ اقامت کشور مربوطه را مینمایند . باید توجه داشته باشیم که در مورد خرید ملک مواردی وجود دارد که باید به آن توجه داشت از جمله ی این موارد میزان ارزش ملک است که آن کشور  برای ارائه ی اجازه ی اقامت تعیین می نماید که این میزان در کشور ایتالیا ۳۰۰۰۰۰۰ یورو می باشد که در مقایسه با اسپانیا و پرتغال کمی ارزان تر می باشد.

در نهایت می توان گفت کشور ایتالیا که دارای ۶۰۰۰۰۰۰ جمعیت می باشد و دارای مناظری زیبا و شگرف می باشد به دلیل وضعیت نامناسب اقتصادی و رکود موجود در آن بیشتر از سوی مردم برای امر تحصیل انتخاب می شود تا کار و سرمایه گذاری . موسسه ی حقوقی ملک پور نیز به شما هموطنان عزیز توصیه می نماید از شرایط عالی تحصیلی  کشور ایتالیا استفاده نمایید زیرا به دلیل کمبود کار در این کشور دولت ایتالیا اقدام به ارائه ی بورسیه ی تحصیلی به دانشجویانی که از سراسر جهان به کشور ایتالیا می آیند می نماید تا از طریق این بورسیه افراد به این کشور آمده و تولید سرمایه و کار بنمایند .

بطور کلی سرمایه گذاری در ایتالیا گزینه ای مناسب است اما خطر ها و ریسک هایی دارد که اگر از قانون آگاهی نداشته باشید ممکن است تمام سمایه شما از دست برود و این برای شما یک سر افکندگی ایجاد کند. بنابر این جهت اینکه از طریق امن این پروسه انجام شود حتما با مشاورین موسسه حقوقی ملک پور در سراسر دنیا و یا با شعبه مرکزی در وین اتریش به صورت مستقیم تماس بگیرید و در خصوص شرایط سرمایه گذاری در ایتالیا و یا کار در ایتالیا و قوانین سرمایه گذاری در ایتالیا و یا ثبت شرکت در ایتالیا و یا تمکن مالی در ایتالیا و یا خریدملک در ایتالیا و در نهایت شرایط اخذ اقامت ایتالیا مشاوره دریافت نمایید .

Rating: 5
6 پاسخ
 1. Erfan گفته:

  سلام و عرض خسته نباشید خدمت شما

  میخواستم بدونم آیا از طریق سرمایه گذاری در بورس و درواقع خرید و فروش سهام در بازار بورس میتوان اقامت کشور هایی از جمله : ایتالیا ، اسپانیا ، آمریکا و… رو به دست آورد؟

  منتظر پاسخ شما هستم

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   با سلام. عموماً از طریق خرید سهام در هیچ کشور اروپایی اقامت نمی توانید اخذ نمایید. آمریکا نیز در حال حاضر فقط امکان تحصیل را برای ایرانیان باز نگه داشته است. راه های دیگر سرمایه گذاری که به اقامت می انجامند شامل ثبت شرکت، خرید ملک و خود حمایتی هستند که هر کدام شرایط خود را دارند. با تماس با دفاتر ما می توانید از شرایط هر کدام آگاه شوید.

   پاسخ
 2. علیرضا ثمری گفته:

  درود بر شما برای راه اندازی یک سالن زیبایی در ایتالیا باید از ثبت شرکت استفاده کرد یا ویزای خود اشتغالی و آیا باید از نیروی کار ایتالیایی هم به اجبار استفاده کرد یا میتوان در ابتدا بدون استخدام و خودمان استارت بزنیم و در خصوص ثبت شرکت مالیات حداقل سالانه برای تمدید ویزا چقدر است

  Rating: 5
  پاسخ
  • mostafaostovar77 گفته:

   با سلام و عرض ادب
   احتراما ضمن تشکر فراوان از خدمت شما دوست عزیز و بزرگوار به عرضتان میرسانیم که توضیح مسائل حقوقی و آثار آن مانند سرمایه گذاری در ایتالیا و مسائل پیرامون آن در این بخش امری دشوار میباشد و ممکن است باعث سوء تفاهم گردد و برای ارائه مشاوره بهتر ممکن است لازم باشد به سوالات مشاور پاسخ دهید و این بطور همزمان در مشاوره تلفنی امکان پذیر خواهد بود . لذا برای آنکه بتوانیم خدمت شما پاسخ درست ارائه نماییم و با سرعت بیشتری پاسخگوی تعداد کثیر پیام های ارسال شده از عزیزانی که به ما لطف دارند باشیم، خواهشمندیم با دفاتر ما تماس گرفته و مشاوره رایگان تلفنی دریافت بفرمایید. شماره تماس ما: 02149196000

   پاسخ
 3. maziar samiei گفته:

  سلام به شما وهمکاران محترم سوالی داشتم درمورد اینکه من شنیدم با خرید ملک در ایتالیاامکان اخذ اقامت وجود داره آیا این موضوع درسته؟ و اگه صحت داره شرایط این کار چیه؟ سپاس

  پاسخ
  • maziar samiei گفته:

   با سلام و عرض ارادت
   بله این امکان وجود دارد اما این کار دارای پیچیدگی های خاص خودش است که پیشنهاد میکنیم برای کسب اطلاعات بیشتر با دفاتر ما تماس بگیرین .

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.