سرمایه گذاری در ایالت بریتیش کلمبیا

سرمایه گذاری در ایالت بریتیش کلمبیا

سرمایه گذاری در ایالت بریتیش کلمبیا و شرایط . قوانین ۲۰۱۸ سرمایه گذاری در ایالت بریتیش کلمبیا و مهاجرت به کانادا از این طریق  ، هزینه های سرمایه گذاری در ایالت بریتیش کلمبیا ، راههای سرمایه گذاری در ایالت بریتیش کلمبیا  ، راهنمای سرمایه گذاری در ایالت بریتیش کلمبیا ، بررسی جامع مزایا و معایب سرمایه گذاری در ایالت بریتیش کلمبیا

، را در این مقاله میخوانیم ، امروزه یکی از امن ترین مقاصد سرمایه گذاری در جهان، کشور کانادا می باشد این کشور دارای برنامه ی کاندیدای استانی برای مهاجرت کارافرینان است که در این میان  بسیاری از سرمایه گذاران به دلیل آب و هوای معتدل و محیط زیست پاک و فضای رقابتی مدرن و رده بالای ایالت بریتیش کلمبیا جذب سرمایه گذاری در ایالت بریتیش کلمبیا شده اند. سرمایه گذاری در ایالت بریتیش کلمبیا در برگیرنده ی اعتبارهای مالیاتی استانی و معافیت های مالیاتی برای تشویق سرمایه گذاری در کسب و کار و نوآوری است. از دیگر مشوق های  سرمایه گذاری در ایالت بریتیش کلمبیا فعالیت های کسب و کار خاص، مانند برخی از فعالیت های بین المللی کسب و کار، تولید، آموزش و تحقیق و توسعه در سطح استانداردهای بالای جهانی است. آیا شما نیز علاقمند به سرمایه گذاری در ایالت بریتیش کلمبیا هستید؟ آیا از نکات و هزینه های لازم برای سرمایه گذاری در ایالت بریتیش کلمبیا مطلع هستید؟ در این مقاله سعی شده تا نکات عمده  و اصلی سرمایه گذاری در ایالت بریتیش کلمبیا و مهاجرت به کانادا از این طریق را مورد بحث و بررسی قرار دهیم.

 

نگاه کلی

با یک موقعیت استراتژیک، مالیات کم، هزینه های اجرایی و عملیاتی رقابتی و نیروهای کاری تحصیل کرده از فرهنگ های مختلف که بسیار ماهر و مولد هستند، بریتیش کلمبیا یکی از پویا ترین مکان های کانادا برای کسب کار است که فرصت های کسب و کار منحصر به فردی را برای کارآفرینان ایجاد می کند.

بریتیش کلمبیا یک سیستم ثبت نام آنلاین را ارائه داده که به نام سیستم ثبت نام مهاجرت کارآفرین (EIR) برای همه ی متقاضیان بالقوه ی جریان مهاجرت کارآفرین در (برنامه ی مهاجرت کاندید استانی بریتیش کلمبیا یا BC PNP) شناخته می شود. در هر ماه حداکثر ۲۰۰ ثبت نام پذیرفته می شود، و BC PNP به صورت دوره ای از ثبت نام کنندگان با بالاترین امتیاز برای ارسال درخواست دعوت می نماید.

 

این مقاله به طور کلی در برگیرنده ی مباحث زیر خواهد بود:

 • شرایط مورد نیاز
 • دعوت به درخواست
 • تبدیل به اقامت دائم
 • امتیازدهی
 • انتخاب

 

 1. مهاجرت کارآفرین

اگر شما علاقمند به مهاجرت به ایالت بریتیش کلمبیا هستید و آماده ی سرمایه گذاری مدیریت فعالانه ی یک کسب و کار در این استان هستید، شیوه ی مهاجرت کارآفرین Entrepreneur Immigration  گزینه ی خوبی برای شما خواهد بود. و از نکات این شیوه این است که هیچ محدودیت سنی برای تقاضا ندارد اما بر اساس سن شما به شما امتیازاتی تعلق خواهد گرفت. در این برنامه برای دانش زبانی امتیاز قائل می شوند، اما هیچ نمره ی مینیممی برای زبان تعیین نشده است. نیازی به آزمون زبان در لحظه ی ثبت نام در این سیستم نیست اما در مرحله ی درخواست اگر شما ادعا کرده باشید که دارای سطحی از دانش زبانی هستید باید مدارک لازم را ارائه دهید.

 

الزامات لازم برای واجد شرایط بودن

موارد زیر شرط های لازم و اجباری درسیستم مهاجرت کارآفرین هستند.

 • ویژگی های شخصی
 • داشتن حداقل سرمایه ی خالص ۶۰۰،۰۰۰ $
 • داشتن کسب و کار اثبات شده و / یا تجربه ی مدیریت

 

 • PNP BC در موارد زیر شما را کاندید اعلام نخواهد کرد
 • ممنوع الورود به کانادا باشید
 • در کشور محل اقامت فعلی به صورت قانونی پذیرفته نشده باشید
 • در کانادا بوده و خارج از وضعیت (Status) باشید
 • اگر وضعیت اقامت شما تمام شده است، و شما نتوانید ظرف ۶۰ روز ثابت کنید که درخواست تمدید اقامت کرده اید
 • در حال کار در کانادا بدون مجوز باشید
 • تقاضای پناهندگی رسیدگی نشده در کانادا داشته باشید
 • در لیست نظام خروج از کشوری در خارج از کانادا باشید

 

 • شرایط مربوط به کسب و کار یا بیزینس
 • ایجاد یک کسب و کار جدید و یا خرید و بهبود و توسعه ی کسب و کاری موجود

 

 • شرایط سرمایه گذاری
 • داشتن یک سرمایه ی شخصی واجد شرایط حداقل ۲۰۰،۰۰۰ $ برای کسب و کار

 

 • نیازمندی های شغلی
 • ایجاد حداقل یک کار جدید تمام وقت برای یک شهروند کانادا یا مقیم دائم کانادا به توسط آن کسب و کار

 

 • شرایط عمومی کاندیدا
 • مدیریت فعال و مداوم و هر روزه ی عملیات کسب و کار
 • اقامت در ایالت بریتیش کلمبیا

 

 • هزینه ها
 • ۳۰۰ $ هزینه ثبت نام
 • ۳۵۰۰ $ هزینه ی درخواست
 • ۱۰۰۰ $ دلاربرای هر یک از کارکنان کلیدی

 

این مسئولیت به عهده ی شماست که ثابت کنید تمام شرایط بالا را دارید.

ثبت نام در برنامه ی مهاجرت کارآفرین تضمین نمی کند که شما حتما برای مصاحبه دعوت شوید.

BC PNP  ممکن است در صورت ناهمخوانی بین اطلاعات ثبت نام و اطلاعات درخواست به شکل خودکار شما را حذف کند.

 

بررسی اجمالی

اگر شما علاقمند و آماده ی سرمایه گذاری درایالت بریتیش کلمبیا هستید. اول، باید در مورد اقتصاد و مناطق مختلف این ایالت تحقیق کنید تا فرصت های کسب و کار آن منطقه را شناسایی کنید. بعد از آن باید ثبت نام مهاجرت کارآفرین را به همراه هزینه ی ثبت نام ۳۰۰ $ غیر قابل استرداد تکمیل کنید. اگر دارای شرایط حداقل ثبت نام باشید، به شما اجازه داده خواهد شد که وارد لیست انتخابی شوید.

به صورت دوره ای، BC PNP از ثبت نام کنندگان با بالاترین امتیاز دعوت خواهد کرد که فرم درخواست بدهند. اگر دعوت به تسلیم درخواست شوید، چهار ماه فرصت خواهید داشت تا درخواست خود را ارائه دهید. اگر این درخواست تایید شود، شما با ایالت بریتیش کلمبیا توافق نامه ای را امضا کرده و تا ۲۰ ماه برای اجرای طرح کسب و کار خود در این ایالت فرصت خواهید داشت.

اگر شما بتوانید شرایط توافقنامه را در ۲۰ ماه انجام دهید، BC PNP شما را برای اقامت دائم کاندید خواهد کرد. شما و اعضای خانواده ی وابسته به شما پس از آن می توانید برای اقامت دائم تحت کلاس مهاجرت استانی اقدام کنید. اما فراموش نکنید که باید دائم اطلاعات نوشته شده در راهنمای برنامه ی مهاجرت ایالت بریتیش کلمبیا (BC PNP program guides) را برای اطلاع از آخرین تغییرات چک کنید.

 

ثبت نام مهاجرت کارافرینان

ثبت نام فرآیندی آنلاین است که اولین گام برای مهاجرت به بریتیش کلمبیا به عنوان یک کارآفرین تحت BC PNP است. این ثبت نام شامل یک سیستم مبتنی بر امتیاز است و بر اساس اطلاعاتی که شما ارائه دادید نمره و یا امتیازی را به شما خواهد داد. هزینه ی این ثبت نام مبلغ ۳۰۰ دلار بوده که غیرقابل استرداد است.

ابتدا شما یک پروفایل آنلاین ایجاد کرده و همه ی بخش های ثبت نام شامل یک توضیح کوتاه از کسب و کار مدنظرتان را تکمیل می کنید. برای هر بخش از ثبت نام آنلاین امتیازی به شما اختصاص داده می شود، به جز بخش مفهوم کسب و کار یا همان پلان طرح شما)۰٫ پاسخ های شما برای بخش مفهوم کسب و کار در عرض چهار هفته پس از ثبت نام توسطBC PNP  امتیاز دهی خواهد شد. اگر شما حداقل امتیاز مورد نیاز برای هر یک از بخش ها را به دست آورید، وارد لیست انتخاب همراه با دیگر ثبت نام کنندگان خواهید شد. و به صورت دوره ای، از ثبت نام کنندگان با بالاترین امتیاز برای ارسال درخواست کامل دعوت خواهد شد.

به یاد داشته باشید که نمی توانید هیچ اطلاعاتی را تغییر داده و یا ویرایش کنید مگر اطلاعات پروفایلتان. شما می توانید ثبت نام خود را لغو کنید و یک ثبت نام جدید انجام دهید اما باید مجددا هزینه ی ثبت نام را پرداخت کنید.

 

نحوه ی امتیازدهی

BC PNP  نمره ی تمام بخش های ثبت نام شما را بین چهار تا شش هفته از تسلیم فرم مشخص خواهد کرد و نمره ی نهایی را برای شما ایمیل خواهد کرد. و کسانی که حداقل نمره را کسب کرده باشند ظرف مدت شش ماه وارد لیست انتخابی خواهند شد. اگر از شما دعوت شود که درخواست بدهید باید ظرف چهار ماه از تاریخ دعوتنامه درخواست خود را تسلیم کنید تا توسط BC PNP  ارزیابی شود. اکثر درخواست های تکمیل ظرف سه تا چهار ماه از لحظه ی دریافت بررسی خواهند شد. و این ارزیابی ممکن است شامل مرحله ی مصاحبه ی فردی در ونکوور هم بشود و نیز ممکن است در هر مرحله ای رد شود. برای هر بخشی یک امتیاز حداقل تعیین شده اما این نمرات ممکن است هربار عوض شود.

در صورتی که دو نفر امتیاز مشابه داشته باشند اولویت با کسانی است که به ترتیب در بخش های زیر امتیاز بالاتری کسب کرده اند:

 1. مفهوم کسب و کار (طرح کسب و کار)
 2. سرمایه گذاری شخصی واجد شرایط
 3. تولید شغل
 4. تجربه ی کاری

 

به طور کلی در حال حاضر برای سال ۲۰۱۷ فرایند نمره دهی بر مبنای جداول زیر است:

 

 

بخش های امتیازدهی امتیاز
۱٫    تجربه ۲۴
۲٫    میزان دارایی خاص ۱۲
۳٫    سرمایه گذاری شخصی ۳۰
۴٫    مشاغل ۳۶
۵٫    سازگاری طرح – انعطاف پذیزی ۱۸
۶٫    مفهوم کسب و کار- پلان طرح کاری ۸۰
حداکثر نمره ی قابل اکتساب ۲۰۰

تجربه

کاندیداها بر اساس مالکیت کسب و کار خود و / یا تجربه ی مدیریت ارشد داشتن در کار مورد نظر امتیاز  دریافت خواهند کرد. جزئیات تجربه ی کاری فرد در طی ۱۰ سال گذشته باید ذکر شود. جزئیات سابقه ی کار نباید در هر دو بخش تکرار شود. برای مثال، اگر یک کاندیدا صاحب ۱۰۰ درصد از یک کسب و کار بوده و نیز به عنوان مدیر کل کار می کرده، او باید تنها تجربه ی صاحب کسب و کار را انتخاب کند. قابلیت انتقال و ارتباط پس زمینه ی کاندیدا به کسب و کار پیشنهادی خود در بریتیش کلمبیا به عنوان جزئی از بخش مفهوم و یا پلان طرح پیشنهادی کسب و کار وی ارزیابی خواهد شد. حداکثر نمره ی موجود برای این بخش ۲۴ است. داوطلبان باید حداقل هشت امتیاز برای این بخش کسب کنند.

تجربه زمان سپری شده امتیازات
Business Owner-Manager Experience

تجربه ی مدیریت یا صاحب کسب و کار بودن

کمتر از ۱۲ ماه ۰
۱۲ تا ۲۴ ماه ۴
۲۵ تا ۳۶ ماه ۶
۳۷ تا ۴۸ ماه ۱۲
۴۹ تا ۶۰ ماه ۱۵
۶۱ ماه یا بیشتر ۲۰
Senior Manager Work Experience

تجربه ی کاری به عنوان مدیر ارشد

کمتر از ۲۴ ماه ۰
۲۴ تا ۴۸ ماه ۴
۴۹ تا ۶۰ ماه ۸
۶۱ ماه یا بیشتر ۱۲

 

ارزش دارایی خالص

کاندیداها بر اساس جمع کل ارزش دارایی خالص خود که شامل  دارایی همسر خود و یا شریک زندگی هم می تواند باشد، امتیاز دریافت می کنند.

حداکثر نمره موجود برای این بخش ۱۲ است. داوطلبان باید حداقل ۱ نمره برای کل ارزش دارایی خالص شخصی دریافت کنند.

 

میزان دارایی شخصی امتیازات
Total current assets (cash and liquid funds)

مجموع دارایی های فعلی (نقدی و سیال)

کمتر از ۵۰٫۰۰۰ $ ۰
۵۰٫۰۰۰ $ تا ۱۹۹٫۹۹۹ $ ۱
۲۰۰٫۰۰۰ $ تا ۳۹۹٫۹۹۹ $ ۳
بیش از ۴۰۰٫۰۰۰ $ ۶
Total personal net worth

مجموع  دارایی خالص شخصی

کمتر از ۶۰۰٫۰۰۰ $ ۰
۶۰۰٫۰۰۰ $  تا ۷۹۹٫۹۹۹ $ ۱
۸۰۰٫۰۰۰ $ تا ۱٫۹۹۹٫۹۹۹ $ ۳
۲٫۰۰۰٫۰۰۰ $ تا ۴٫۹۹۹٫۹۹۹ $ ۵
۵٫۰۰۰٫۰۰۰ $ یا بیشتر ۶

سرمایه گذاری شخصی

کاندیداها بر اساس پیشنهاد سرمایه گذاری شخصیشان برای کسب و کار امتیاز خواهند گرفت، که شامل  سرمایه گذاری کل پیشنهادی و سرمایه گذاری لازم برای این بخش است. اگر کاندیدایی پیشنهاد همکاری با یک شرکت دیگر به صورت مشترک برای ثبت نام را دارد، باید نام هر یک از شرکا را در ثبت نام قید کند.

حداکثر نمره موجود برای این بخش است ۳۰ امتیاز است. داوطلبان باید حداقل شش امتیاز و یا در صورتی که پیشنهاد یک عضو کلیدی می کنند ۲۰ نمره برای این بخش کسب کنند.

 

سرمایه گذاری شخصی واجد شرایط امتیازات
کمتر از ۲۰۰٫۰۰۰ $ ۰
۲۰۰٫۰۰۰ $ تا ۳۹۹٫۹۹۹ $ ۶
۴۰۰٫۰۰۰ $ تا ۹۹۹٫۹۹۹ $ ۲۰
۱٫۰۰۰٫۰۰۰ $ یا بیشتر ۳۰

شغل ها

کاندیداها بر اساس ایجاد شغل پیشنهادی خود، و حفظ آن اگر یک کسب و کار موجود را خریداری کنند امتیاز دریافت خواهند کرد. برای کسب و کار پیشنهادی، کاندیداها باید تعداد موقعیت های شغلی تمام وقت معادل (FTE)  را که ایجاد و حفظ خواهد شد شناسایی کنند. حداکثر نمره موجود برای این بخش ۳۶ است. داوطلبان باید حداقل دو امتیاز، و یا  در صورت معرفی عضو کلیدی ۱۲ امتیاز برای این بخش کسب کنند. علاوه بر این، کاندیداها اگر حداقل یک FTE ایجاد نکنند واجد شرایط محسوب نخواهند شد و اگر پیشنهاد عضوکلیدی هم داشته باشند باید حداقل سه FTE ایجاد کنند.

 

تعداد مشاغل ایجاد شده و حفظ شده امتیازات
کمتر از ۱ نفر ۰
۱ ۲
۲ ۶
۳- ۴ ۱۲
۵ – ۶ ۲۰
۷ – ۸ ۲۸
۹ – ۱۰ ۳۲
۱۱ یا بیشتر ۳۶

 

قابلیت سازگاری

کاندیداها بر اساس فاکتورهای سازگاری ای که خودشان اعلام می کنند امتیاز دریافت خواهند کرد.اگر برای درخواست دعوت شوید نتایج آزمون زبان و یا گواهی های آن ها برای ثبت نام مورد نیاز نیست. حداکثر نمره ی موجود برای این بخش ۱۸است. هیچ حداقل نمره ای برای این بخش وجود ندارد.

 

فاکتور امتیازات
میزان تسلط بر زبان انگلیسی هیچ یا حداقل، مشابه CLB 3 یا کمتر ۰
سطح پایه یا مبتدی، مشابه CLB 4 ۲
سطح متوسط و پیشرفته، مشابه CLB 5 یا بالاتر ۴
سطح تحصیلات کمتر از دو سال آموزش متوسطه ۰
دو سال یا بیشتر از دو سال آموزش متوسطه ۳
سن کمتر از ۲۰ سال ۰
۲۱ تا ۳۹ سال ۳
۴۰ تا ۶۰ سال ۴
۶۱ تا ۶۴ ۲
۶۵ یا بالاتر ۰
 

داشتن سفرهای اکتشافی کاری به بریتیش کلمبیا

خیر ۰
یک یا بیش از یک سال قبل ۱
بله کمتر از یک سال قبل ۲
تجربه کار، تجربه کسب و کار، و یا تحصیل کانادایی

از داخل کانادا برای حداقل ۱۲ ماه

خیر ۰
بله ۵

مفهوم کسب و کار یا Business Concept

کاندیداها باید یک مفهوم کسب و کار (یا همان پلان طرح کاری) مختصری حدود ۱۰۰۰ کلمه بنویسند ( که نباید بیش از ۱۵۰۰ کلمه باشد). مفهوم کسب و کار ممکن است شامل موضوعات مطرح شده در بخش های دیگر ثبت نام نیز باشد. مفهوم کسب و کار پیشنهادی توسط BC PNP ارزیابی خواهد شد و باید شامل یک دید کلی در مباحث زیر باشد:

 • شرح کسب و کار و شیوه ی عملیاتی کردن آن
 • تحلیل میزان رقابتی بودن آن
 • بسط سرمایه گذاری مطرح شده و دلیل منطقی برای اقلام عمده ی سرمایه گذاری؛
 • منابع انسانی، شامل ایجاد شغل / جزئیات نگهداری؛
 • مجموعه ی مهارت ها و تجربه ی کاندیدا و یک ارزیابی از اجرایی بودن کسب و کار تحت مدیریت خود فرد؛
 • نقش پیشنهادی خود کاندیدا در کسب و کار؛
 • فعالیت های مورد نیاز؛ و
 • عوامل خطر بالقوه.

 

در ضمن، کاندیداهایی که به دنبال خرید یک کسب و کار موجود در این ایالت به شکل کامل یا بخشی از آن هستند باید شرایط زیر را اجرا کنند:

 • شناسایی و توصیف کسب و کار، از جمله نیروی انسانی؛
 • خلاصه ی عملکرد مالی این شرکت، با درآمد تقریبی سالانه، سود خالص، و مجموع دستمزدهای پرداخت شده در سه سال گذشته؛
 • نظر درباره ی تاریخچه ی کسب و کار و سلامت مالی؛
 • توضیح این که چگونه آنها ارزش کسب و کار را معین کرده اند؛ و
 • ارائه ی توصیف و منطق طرح توسعه ی آن کسب و کار.
 • تحقیقات بازار به طور کلی باید در مفهوم کسب و کار گنجانده نشده است.

مفهوم کسب و کار بر پایه ی عوامل زیر امتیاز خواهد گرفت. نامزد باید حداقل ۳۲ امتیاز کلی نمره را کسب کند، اما هیچ حداقلی برای هر رده به تنهایی ملاک نیست.

 

مفهوم کسب و کار (طرح) امتیازات
کارایی تجاری تا ۲۸
قابلیت انتقال مهارت ها تا ۲۴
 میزان سود اقتصادی تا ۲۸

 

به عنوان بخشی از فاکتور منافع اقتصادی برای محل پیشنهادی کسب و کار بر مبنای جمعیت آن بخش نیز امتیاز تعلق می گیرد. و برای این بخش نیز هیچ نمره ی حداقلی ملاک نیست.

 

جمعیت مناطق مختلف بریتیش کلمبیا امتیازات
بیش از ۵۰۰٫۰۰۰ نفر ۰
۲۰۰٫۰۰ تا ۵۰۰٫۰۰۰ نفر ۱
۱۰۰٫۰۰۰ تا ۲۰۰٫۰۰۰ نفر ۳
۷۰٫۰۰۰ تا ۱۰۰٫۰۰۰ نفر ۶
۶۰٫۰۰۰ تا ۷۰٫۰۰۰ نفر ۸
۳۵٫۰۰۰ تا ۶۰٫۰۰۰ نفر ۱۰
کمتر از ۳۵٫۰۰۰ نفر ۱۲

نمره نهایی و لیست قرعه کشی برای  انتخاب

BC PNP  امتیاز بخش مفهوم کسب و کار را هم مشخص کرده و سپس نمره ی نهایی کاندیدا را محاسبه خواهد کرد. اگر کاندیدا واجد شرایط برای لیست انتخاب باشد یک تایید نامه الکترونیکی از BC PNP  دریافت خواهد کرد که در آن قادر به مشاهده ی نمره ی ثبت نام نهایی و نیز نمرات هر بخش خواهند بود. افرادی که حداقل امتیازات برای هر بخش را کسب کرده اند وارد گردانه ی قرعه کشی می شوند و ثبت نام هایی که وارد لیست قرعه کشی می شوند به مدت شش ماه معتبر خواهند بود. و اگر از کاندیدایی ظرف این شش ماه توسط BC PNP دعوت برای درخواست دادن به عمل نیاید ثبت نام او منقضی خواهد شد که در این صورت فرد باید مجددا ثبت نام کند. و فراموش نکنید که اگر شما در ثبت نام شریک دیگری هم داشته باشید امتیاز مجموع و نهایی شما با گروهی که دارای شریک کاری هستند مقایسه خواهد شد.

 

دعوت نامه

دعوت به درخواست دادن

ثبت نام شدگانی که پذیرفته شوند تا چهار ماه از تاریخ دعوت به ارائه ی درخواست فرصت خواهند داشت که درخواست خود را تسلیم کنند. تعداد دعوت برای درخواست دادن بر اساس تخصیص سالانه کاندیداها و ظرفیت پردازش BC PNP  برای اطمینان از پردازش به موقع درخواست های کاربران خواهد بود.

اگر شما دعوت نشده باشید: ممکن است مایل باشید نمره خود را با ارائه مفهوم کسب و کار جدیدتر و یا بهتر و یا بهبود نمره ی سازگاریتان افزایش دهید. بنابرای اگر شما دعوت نشده باشید پس از شش ماه می توانید مجددا اقدام کنید.

 

بررسی دارایی خالص

اگر از شما دعوت شد که درخواست بدهید شما باید یک تامین کننده واجد شرایط برای بررسی ارزش خالص دارایی شخصی و تأیید تجمع منابع مالی شما پیدا کنید. شما باید یک توافق نامه با تامین کننده ی واجد شرایط BC PNP امضا کنید تا به بررسی ارزش خالص دارایی شخصی شما بپردارد. شما مسئول تمام هزینه های مرتبط با خدمات تایید می باشید. و این تامین کننده (supplier) بر مبنای مدارک مالی ای که شما ارائه می دهید ارزش دارایی و شیوه ی جمع کردن این اموال را تایید خواهد کرد و سپس گزارشی از ان تهیه خواهد کرد.   پس از تکمیل گزارش تامین کننده شما را به همراه کپی های گزارش معرفی خواهد کرد. این تامین کننده را شما از بین لیستی که در دعوتنامه شما نام برده شده و مورد تایید است انتخاب خواهید کرد.

 

ارزیابی درخواست

درخواست شما توسط معیارهای BC PNP بررسی خواهد شد و پس از بازبینی درخواست شما تصمیمی اتخاذ خواهد شد که آیا شما شرایط لازم برای مصاحبه شدن فردی را دارید یا خیر. و فراموش نکنید اگر بین اطلاعات درخواست و اطلاعات فرم ثبت نام شما تناقضی باشد درخواست شما رد خواهد شد.

 

مصاحبه

اگر شما واجد شرایط تشخیص داده شوید از شما دعوت می شود تا در اداره های BC PNP در ونکوور به صورت فردی مصاحبه شوید در این مصاحبه، از شما انتظار می رود تا تجربه ی کسب و کار/ کاری خود را توضیح دهید و درک کاملی از طرح کسب و کار خود را ارائه دهید. درخواست شما با توجه به اطلاعاتی که شما در درخواستتان و در طول مصاحبه خود ارائه داده اید ارزیابی خواهد شد.

 

توافق اجرا

اگر درخواست شما تایید شود، از شما خواسته خواهد شد که یک توافقنامه عملکرد و اجرا با استان امضا کنید. موافقت نامه های عملکرد برای هر متقاضی منحصر به فرد هستند و براساس اطلاعات ارائه شده در درخواست، طرح کسب و کار، و مصاحبه هستند. و شما در صورتی اقامت دائم خواهید گرفت که تمامی شروط توافق نامه را اجرا کرده باشید.

اجازه ی کار

اگر درخواست شما مورد تایید قرار گیرد، BC PNP برای شما نامه ی حمایت صادر خواهد کرد تا شما بتوانید به اداره ی مهاجرت، پناهندگان و شهروندی کانادا (IRCC) برای مجوز کار دو ساله درخواست بدهید. این به شما و وابستگان شما اجازه خواهد داد تا به بریتیش کلمبیا رفته و طرح کسب و کار خود را اجرایی کنید.
کاندید شدن
ورود به ایالت

پس از امضای توافق نامه ی اجرا شما باید با اجازه ی کار معتبرتان تا ۱۲ ماه پس از تاریخ نامه تاییدتان به ایالت بریتیش کلمبیا بروید.

راه اندازی کسب و کار

هنگامی که شما با مجوز کار معتبر خود وارد این ایالت شدید، باید ظرف مدت۲۰ ماه طرح کسب و کار خود را اجرایی کرده و به طور فعال مدیریت کسب و کار خود در دست گرفته، و تمام موارد ذکر شده در توافقنامه اجرای امضا شده خود را اجرایی کنید. به یاد داشته باشید که معمولا انتظار نمی رود که شما پلان کسب و کاری را که معرفی کردید عوض کنید اما اگر به هر دلیلی بخواهید تغییری در این طرح بدهید باید توسط the BC PNP تایید شود.

 

گزارش نهایی

شما باید یک گزارش نهایی بین ۱۸ تا ۲۰ ماه از ورودتان با اجازه ی کار معتبر به این ایالت به BC PNP  ارائه دهید.

 

کاندید شدن مجدد

اگر BC PNP تعیین کند که شما به مواد توافق نامه ی اجرایتان عمل کرده اید، در صورت امکان، عضو کلیدی کارکنان شما برای اقامت دائم کاندید می شود. BC PNP تاییدیه کاندید شدن شما برای عنوان کاندیدای استانی را تایید خواهد کرد تا شما و اعضای خانواده ی واجد شرایط وابسته به شما بتوانید درخواست اقامت دائم خود را به اداره ی مهاجرت، پناهندگان و شهروندی کانادا ارسال کنید.

 

اقامت

برای کاندیدای اقامت شدن باید اثبات کنید که در حوزه ی حداقل ۱۰۰ کیلومتری محل کسب و کارتان زندگی می کنید. و نیز باید ثابت کنید که حداقل ۷۵% از زمانی را که دارای مجوز کار بودید در ایالت بریتیش کلمبیا بوده اید به طور مثال اگر گزارش نهایی خود را ۲۰ ماه پس از ورودتان به این ایالت ارائه دهید باید ثابت کنید که حداقل ۱۵ ماه آن را در حالی که مشغول راه اندازی کسب و کارتان بودید در بریتیش کلمبیا گذرانده اید.

 

 1. پروژه های استراتژیک یا Strategic Projects

 

دسته ی پروژه های استراتژیک به کمپانی های خارجی اجازه می دهد که در بریتیش کلمبیا مشغول فعالیت شوند (مانند یک شعبه، شرکت تابعه یا مرکز عامل). این دسته به شما اجازه می دهد تا پنج کارکن مدیریتی، حرف ه ای، یا فنی را برای این که مقیم دائم کانادا شده و در این ایالت ساکن شوند معرفی کنید. معمولا شرکت های خارجی ای که می خواهند در بریتیش کلمبیا حضور داشته باشند از این دسته استفاده می کنند. BC PNPتوصیه اکید دارد که متقاضیان یک سفر اکتشافی کاری به بریتیش کلمبیا کنند تا فهم بهتری از محیط کاری و تجاری محلی و فرصت های آن داشته باشند.

 

شرایط مورد نیاز

برای درخواست دادن در برنامه ی کاندیدای استانی بریتیش کلمبیا (BC PNP) در دسته ی پروژه های استراتژیک، شرکت شما باید:

 

 • مدارک و شواهدی از شیوه های کسب و کار خوب و عملیات کسب و کار موفق در خارج از کانادا که مربوط به کسب و کار پیشنهادیتان در بریتیش کلمبیا باشد ارائه دهید.
 • نشان دهید که کارکنان کلیدی پیشنهادی، پرسنل ارشد واجد شرایطی هستند که وجودشان برای ایجاد و راه اندازی کسب و کار پیشنهادی در بریتیش کلمبیا لازم و ضروری است.
 • اعضای کلیدی کارکنان باید یا دارای و یا واجد شرایط وضعیت مهاجرت در کانادا باشند. درخواست کارکنان کلیدی زیر قبول نمی شود:
 • افراد ممنوع الورود به کانادا
 • افرادی که از نظر قانونی در کشور محل اقامت فعلی خود پذیرفته نیستند
 • در کانادا بوده ولی خارج از وضعیت هستند
  • اگر وضعیت فرد منقضی شده باشد، و شما نتوانید نشان دهید که برای تمدید وضعیت در دوره مجاز ۹۰ روزه اقدام کرده اید، شما را خارج از وضعیت در نظر خواهند گرفت.
 • در حال کار در کانادا بدون مجوز
 • تقاضای پناهندگی حل نشده در کانادا داشته باشند
 • در خارج از کانادا تحت برنامه ی حذف و خروج (under a removal order) باشند

 

شرایط لازم

 • اگر درخواست شرکت شما پذیرفته شود، شرکت شما باید:
 • یک توافقنامه ی اجرا با استان امضا کند
 • یک حداقل سرمایه گذاری ۵۰۰،۰۰۰ $ برای ایجاد و یا خرید و گسترش کسب و کار موجود در بریتیش کلمبیا انجام دهد
 • ایجاد حداقل سه شغل جدید برای شهروندان کانادایی یا افراد مقیم دائم در ازای هر یک از کارکنان کلید خارجی ای که معرفی می کند.
 • ایجاد و یا خرید و گسترش یک شرکت در بریتیش کلمبیا که در این ایالت یا به صورت فرا استانی یا فدرال ثبت شده باشد.

 

پروسه ی درخواست

پیشنهاد می شود که ابتدا یک سفر اکتشافی برای یافتن فرصت ها و محیط کسب و کار محلی به ایالت بریتیش کلمبیا داشته باشید

 

 • برای درخواست در دسته ی پروژه های استراتژیک یا راهبردی، شما باید با دفتر برنامه در بریتیش کلمبیا تماس بگیرید تا پیشنهادتان را بررسی کنند. این پیشنهاد باید شامل اطلاعات شرکت (به عنوان مثال سال تاسیس، شرح فعالیت های کسب و کار، درآمد فروش، تعداد کارکنان، و غیره)، و توصیفی از کسب و کاری که شما قصد ایجاد و یا خرید و گسترش آن را در بریتیش کلمبیا دارید باشد، مثلا این که این کسب و کار چگونه به کسب و کار هسته ای و اصلی شرکت مربوط است، مطالعات انجام شده درباره ی قابلیت اجرا کردن، دلایل منطقی برای سرمایه گذاری به همراه جزئیات سرمایه گذاری، درآمد سالانه ی برآورد شده و نوع مشاغلی که شما برای کانادایی ها و دارندگان اقامت دائم ایجاد خواهید کرد.
 • اگر پیشنهاد شما متناسب با الزامات دسته ی پروژه های استراتژیک باشد، برایتان یک بسته ی درخواست ایمیل خواهد شد. شما و کارکنان کلیدیتان باید تمام فرم های مورد نیاز و مدارک را ارائه دهید و هزینه ی پردازش ۳۵۰۰ $ به علاوه ی هزینه ی درخواست ۱۰۰۰ $ برای هر یک از کارکنان کلیدی را بپردازید.

 

پروسه ی درخواست دادن

 • شما و اعضای کلیدیتان باید تمام فرم ها و مدارک مرتبط را ارائه دهید و هزینه ی پردازش را که ۳٫۵۰۰ $ به داضافه ی ۱٫۰۰۰ $ هزینه برای هر عضو کلیدی در درخواست را پرداخت کنید.
 • سپس تکمیل بودن درخواست شما بررسی خواهد شد و ممکن است از شما سوالاتی برای شفاف شدن مطالب پرسیده شود و یا مدارک اضافی دیگری خواسته شود.
 • اگر درخواست شما از مرحله ی اول ارزیابی عبور کند، از تمام اعضای کلیدی خواسته خواهد شد تا در مصاحبه ی فردی در دفاتر BC PNP در ونکوور حضور یابند.
 • اگر درخواست شما تائید شود، مرجع تعیین شده برای امضا کردن قرارداد با شما یک توافق نامه ی اجرایی امضا خواهد کرد. BC PNPیک نامه ی ساپورت اجازه ی کار برای هر یک از اعضای کلیدی صادر خواهد کرد تا آن ها بتوانند برای یک اجازه ی کار دوساله از اداره ی مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا (IRCC) درخواست دهند.

 

گام های بعدی پس از تایید شدن درخواست

 • اعضای هیات کلیدی با اجازه کار معتبر وارد بریتیش کلمبیا شده و یک فرم گزارش ورود به BC PNP تسلیم می کنند.
 • زمانی که شرکت توانست شروط توافق نامه را کاملا اجرا کند، گزارش نهایی خود را به BC PNP ارائه خواهد کرد.
 • گزارش نهایی بررسی می شود و ممکن است به منظور بررسی اطلاعات از سایت بازدید شده و یا مصاحبه ای انجام گیرد. اگر شرکت شرایط و ضوابط توافقنامه ی اجرا را انجام داده باشد، کارکنان کلیدی برای اقامت دائم کاندید خواهند شد.
 • اعضای کلیدی به IRCC برای ویزای اقامت دائم درخواست می دهند و شش ماه از تاریخ کاندید شدن فرصت خواهند داشت تا به IRCC درخواست دهند.

 

سرمایه گذاری در ایالت بریتیش کلمبیا یکی از رقابتی ترین و انعطاف پذیرترین انواع سرمایه گذاری های استانی در کاناداست. سرمایه گذاری در ایالت بریتیش کلمبیا به طور مداوم رتبه بندی اعتباری درجه ی AAA را دریافت کرده است. از نکات بسیار مهم دیگر در سرمایه گذاری در ایالت بریتیش کلمبیا می توان به وجود نیروی کار متنوع، ماهر و سازگار برای کارفرمایان اشاره کرد.

 

در این مقاله سعی شد تا نکاتی درباره ی نحوه و شرایط سرمایه گذاری در ایالت بریتیش کلمبیا برای علاقمندان به مهاجرت به کانادا و سرمایه گذاری در ایالت بریتیش کلمبیا ارائه گردد. اگر شما همچنان سوالاتی در ذهن خود در باب مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری در ایالت بریتیش کلمبیا و یا مهاجرت به کانادا از طرق قانونی دیگر دارید می توانید با موسسه حقوقی ملک پور تماس حاصل فرمایید و اطلاعات کافی را کسب نمایید. همچنین اگر هیچ یک از شرایط ذکر شده را دارا نیستید می توانید با تماس با مشاورین موسسه حقوقی ملک پور در دفتر وین و یا دفاتر همکار ما در ایران و بررسی اطلاعات و شرایط خود بهترین راه مهاجرت را از طرق دیگر پیدا کنید.

 

کلمات کلیدی: سرمایه گذاری در ایالت بریتیش کلمبیا، شرایط سرمایه گذاری در ایالت بریتیش کلمبیا، سرمایه گذاری در ایالت بریتیش کلمبیا کانادا، چه کارهایی لازم است برای سرمایه گذاری در ایالت بریتیش کلمبیا؟

2 پاسخ
 1. مشاور حقوقی گفته:

  با سلام و عرض ادب و احترام خدمت همکاران گرامی و اقای ملک پور دوست داشتنی . بنده مرتضوی هستم ۳۱ ساله از تهران . مجرد هستم و دارای فوق دیپلم رشته عمران و دارای سرمایه ایی تفریبی ۲۲۰-۲۳۰ هزار دلار . سوال بنده از شما این است که من با توجه به علاقه ایی که نسبت به کشور کانادا داشتم و تحقیقاتی که انجام دادم خواستم ببینم اگه امکانش هست شما یه توضیحی درباره شرایط سرمایه گزاری در استان کبک و بریتیش کلمبیا رو لطف کنید . البته بنده مطالب روی سایت رو مطالعه کردم ولی یه مطلبی که هست اینکه ایا بر فرض مثال ما از طریق سرمایه گزاری ۲۱۰ هزار دلاری اقدام بخوایم بکنیم این پول رو اگه دولت از ما بگیره به ما بعد از ۵ سال برمیگردونه یا نه کلا این مبلغ از دست ما خارج میشه ؟ من به دلیل علاقه ایی که نسبت به کانادا دارم دوست دارم در این کشور سرمایه گزاری کنم و تابعیت داشته باشم. تشکر از شما .

  • مشاور حقوقی گفته:

   سرمایه گذاری در کشور کانادا از طرق مختلف صورت میگیرد ولی ممکن است که به طور مثال در استان کبک به دلیل شرایط جدید به ایرانیان ویزا داده نشود . بهتر است با دفتر مرکزی MIE اتریش تماس حاصل نمایید تا بتوانیم شرایط کامل سرمایه گذاری را برای شما شرح دهیم . با تشکر

دیدگاه ها غیر فعال است.