سرمایه گذاری در اسلوونی

مقاله سرمایه گذاری در اسلوونی از جانب موسسه حقوقی ملک پور در صدد تبیین جزئیات چگونگی کسب اقامت در اسلوونی از طریق سرمایه گذاری است. سرمایه گذاری در اسلوونی یک از راه های بدون ریسک برای کسب اقامت در اسلوونی است و شما با ثبت شرکت قادر خواهید بود اقامت این کشور را به دست آورید، متن زیر ترجمه ی کامل و مبسوطی از تمام مقرراتی است که در سایت رسمی خود دولت اسلوونی جهت سرمایه گذاری در اسلوونی مهاجران نوشته شده است، لذا اگر شما قصد سرمایه گذاری در اسلوونی را دارید باید از قوانین آن کشور در خصوص سرمایه گذاری آگاه شوید، ، برای این امر می توانید با وکلا و مشاوران برجسته ی موسسه حقوقی ملک پور مشورت کنید و از مشاوره و خدمات رایگان این موسسه بهره ببرید.

اشخاصی که تابعیت هیچ یک از کشور های اتحادیه ی  اروپا را ندارند چطور می توانند در اسلوونی بیزینسی را راه بیندازند؟ سرمایه گذاری در اسلوونی، کدام یک از اشکال سرمایه گذاری را شامل می شود؟ آیا با سرمایه گذاری در اسلوونی می توانیم اقامت دائم کشور های اتحادیه ی اروپا را کسب کنیم؟ سرمایه گذاری در اسلوونی از طریق ثبت شرکت صورت می گیرد. برای این منظور سه گام باید طی شود:

گام اول: کسب ویزا

گام دوم: ثبت نام کسب و کار

گام سوم: کسب مجوز کار

روش کسب ویزا:

شما برای کسب ورود به جمهوری اسلوونی به ویزا احتیاج دارید، در ابتدا به شما پیشنهاد می گردد از طریق ویزای مالتی پل وارد شوید، و بعد از به راه انداختن بیزینستان برای اقامت دائم اسلوونی اقدام کنید.

مراحل:

 • کسب یک ضمانت نامه برای سفر کاری
 • ارائه ی درخواست شخصی به مامور دیپلماتیک یا کنسولی

 روش ثبت نام بیزینس:

در باب سرمایه گذاری در اسلوونی برای به راه انداختن بیزینس اشکال مختلفی وجود دارد که معمول ترین آن شرکت با مسئولیت محدود یعنی LCC  یا d.o.o  و یا تجارت شخصی است.

به منظور تاسیس چنین شرکتی یک نقطه ی دسترسی مجزا با عنوان  vemایجاد شده است تا هزینه ها برای ثبت شرکت کاهش یابد و فرآیند مدیریتی راحت تر صورت پذیرد.

جهت این امر متقاضیان ثبت شرکت باید با در دست داشتن مدارکی که نشان دهنده هویتشان می باشد به صورت شخصی وارد vem  شوند و اقدام به ثبت شرکت نمایند همچنین باید اساسنامه شرکت را در قالب فرم ارائه شده پر کنند و وجوه لازم را قبل از ثبت شرکت پرداخت کنند.

روش به دست آوردن اجازه ی کار :

همهی خارجیانی که عضو اتحادیه ی اروپا نیستند برای کار در اسلوونی به اجازه ی کار احتیاج دارند، خارجیان می توانند اجازه ی کار و اقامت را با ثبت شرکت یا استخدام شدن توسط کارفرمایی که آنها را به کار گیرد، به دست آورند.

سه نوع راه سرمایه گذاری و ثبت شرکت برای گرفتن ویزای کار در اسلوونی موجود است:

 • اجازه ی کار برای نمایندگان خارجی:

در باب مهاجرت به اسلوونی اگر یک شخص خارجی یا یک شرکت تجاری خصوصی ایجاد شده، در نظر دارد مدیریت و یا هدایت نمایندگی شرکت را به عنوان گرداننده یا تولید کننده به دست گیرد، باید اجازه ی کار را برای نمایندگی خارجی کسب کند. شرکت هایی که ده نفر یا کمتر را مورد استخدام می گیرند، می توانند از یک اجازه ی کار استفاده کنند. چنین مجوزی برای دو سال صادر می شود که تحت شرایطی می تواند برای مدت بیشتری صادر شود.

برای گرفتن چنین مجوزی باید فرم مخصوص آن را پر کنید و تمام مدارک مورد نیاز آن را ارائه دهید.

اگر به مدت شش ماه شرکت تاسیس نشود و دلیلی برای سرمایه گذاری در اسلوونی به مقدار ۳۰ هزار یورو به منظور راه اندازی شرکت ارائه دهید می توانید مجوز نمایندگی خارجی را کسب کنید.

با در نظر گرفتن مدارک روند صدور این مجوز معتبر، بررسی می شود که اطلاعات ثبت شرکت ضروری است تا نشان دهد شخص خارجی به عنوان نماینده ی شرکت وارد می شود یا خیر؟

 • مجوزاشتغال برای صاحبان اکثریت:

اشخاصی که حداقل ۵۱ درصد از سهام سرمایه را سهیم هستند می توانند بدون کنترل بازار کار در چنین شرکتی استخدام شوند. صدور چنین مجوزی چون بدون بررسی وجود گزینه های مناسب در داخل اسلوونی صورت می گیرد آسان تر است. ( به این معنی که دیگر لازم به تبلیغ آگهی نمی باشد)

بر اساس چنین مجوزی شخص می تواند فعالیت هایی که شرکت بر اساس فرصت های شغلی ثبت کرده است و همچنین تمامی مواردی که در قراردادش با شرکت وجود دارد را انجام هد.

برای گرفتن چنین مجوزی باید فرم مخصوص آن را پر کنید و تمام مدارک مورد نیاز آن را ارائه دهید.

 • مجوز کار شخصی برای خود اشتغالی شخص خارجی:

یک فرد خارجی می تواند با داشتن چنین مجوزی امکان کار برای خودش را به صورت شخصی فراهم آورد، این مجوز برای یکسال صادر می شود و وی می تواند آن را تمدید کند؛

به منظور اقدام از این جهت شخص باید شرایط زیر راداشته باشد:

! شخص باید مجوز اقامت معتبر داشته باشد و به محض ارائه ی درخواست برای حداقل یکسال در جمهوری اسلوونی به طور مداوم اقامت داشته باشد البته این شرط برای کسانی که اقامتشان به صورت فصلی صادر شده یا برای ارائه خدمات مرزی به کار گرفته شدند و یا برای آموزش آمده اند لازم نمی باشد.

! شخص باید مدارکی ارائه دهد که نشان دهد منبع مالی او ده هزار یورو است.

! شخص، مطابق شرایط مورد مالکیت و یا اجاره محل کسب و کار برای فعالیت، باید مکانی را داشته باشد که با مدارکی مثل قرارداد اجاره ی مناسب یا سند مالکیت که برای مکان شرکتش ثبت کرده ثابت شود.

این طریق ثبت شرکت می تواند برای اشخاصی مانند ورزشکاران و هنرمندان نیز قابل استفاده باشد.

برای گرفتن چنین مجوزی باید فرم مخصوص آن را پر کنید و تمام مدارک مورد نیاز آن را ارائه دهید.

تمامی فرم های نام برده شده در این مقاله ضمیمه ی آن می باشد.

پیرو سرمایه گذاری در اسلوونی، از نظر دور نگه نداریم که تمام کسانی که در اسلوونی شرکت ثبت می کنند و سرمایه گذاری می کنند، در ابتدا به آنها تابعیت نخواهند داد، بلکه پس لز ثبت شرکت به آنها کارت اقامت می دهند، این کارت اقامت به شما اجازه می دهد در تمام اروپا تردد و رفت و آمد کنید، به هیچ گونه ویزای دیگری احتیاج ندارید اما این کارت اقامت را باید سالانه تمدید کنید، در بار اول یک ویزای یکساله به شما می دهند،  البته این ویزا قابل افزایش است، اگر افسر ویزا بخواهد می تواند آن را دوساله هم صادر کند؛ اگر این ویزا تا ۳ سال تمدید شد، به تبع آن شما می توانید درخواست اقامت دائم نمایید. و پس از ۵ سال نیز درخواست پاسپورت می دهید.

برای ثبت شرکت در اسلوونی علاوه بر همه ی مواردی که گفته شد مبلغی حدود بیست هزار یورو باید در حساب شما به عنوان مدرکی دال بر تمکن مالی تان بگذارید، این مبلغ حتی برای یک هفته هم اگر در حساب شما باشد، کفایت می کند و می توانید پرینت حساب آن را بگیرید. البته این قابلیتی است که موسسه حقوقی ملکپور با توجه به پلنی که برای ثبت شرکت در اسلوونی درنظر دارد، در اختیار موکلین خود می گذارد.

شکل کلی ثبت شرکت در اسلوونی به این ترتیب است که ابتدا نامی برای شرکتتان انتخاب می کنید، سپس فرم ثبت شرکت در اسلوونی که در بالا به آن شاره شد را تکمیل می نمایید، اسکن پاسپورت خودتان و دیگر سهام داران شرکت را ضمیمه درخواستتان می کنید، در این قسمت است که شما باید طرح تجاری یا کاری خود را توضیح دهید این طرح در اصطلاح business plan نام دارد. در این مرحله شما می توانید مجوز فعالیت کاری را کسب کنید که در بالا به شرح انواع آن پرداختیم. سند مالکیت و پرینت حساب بانکی نیز باید ضمیمه درخواستتان باشد. پس از آن برای مصاحبه به سفارت دعوت می شوید، و با کسب ویزای نوع D اجازه ی اقامت موقت در اسلوونی را کسب می کنید. پس از گذشت یکسال شما ملزم هستید که ترنور مالی به دولت اسلوونی ارائه دهید و مالیات پرداخت کنید؛ خبر خوب این است که مالیات در کشور اسلوونی ۲۰ درصد است، و از همه ی کشور های اروپایی میزان کمتری را دارد. پس از یکسال و انجام اقدامات فوق شما  می توانید اقامت خود را تمدید کنید. این پروسه تا کسب اقامت دائم سالانه تکرار می شود.

امتیازات:

امتیاز ثبت شرکت در اسلوونی این است ک شما مالک کامل بیزینس و شغلتان هستید و احتیاجی نیست تا با کسی که تابعیت یا اقامت در اسلوونی را داراست شریک شوید و یا حتی کسی را بر سر شغل بیاورید.

با در دست داشتن این ویزا قادر خواهید بود به تمامی کشور های اتحادیه ی اروپا بدون نیاز به داشتن ویزای جدید سفر کنید و حتی امکان صدور ویزا برای کشور های غیر از اتحادیه ی اروپا برای شما آسان تر خواهد بود. همچنین پس از کسب تابعیت اسلوونی و دریافت پاسپورت آن شما قادر خواهید بود به ۱۶۴ کشور دنیا از جمله آمریکا و کانادا بدون نیاز به ویزا سفرکنید، پس مشاهده می کنید که دریافت پاسپورت اسلوونی از این لحاظ ارزشمند محسوب می شود.

همراه و فرزندان شخصی که در اسلوونی شرکت ثبت کرده است، قادر خواهد بود در مدارس این کشور به طور کاملاً رایگان تحصیل نماید و از خدمات پزشکی آن ها نیز به طور رایگان بهره مند شود.

ناگفته نماند که با روش جدید و الکترونیکی شدن کل فرآیند ثبت شرکت در اسلوونی از طریق  VEM ثبت در دفتر ثبت کسب و کار، ثبت در موسسه بیمه درمانی و افتتاح حساب بانکی، شاید زمانی حدود کمتر از ده روز را به خود اختصاص دهد.

ثبت شرکت در اسلوونی، یکی از بهترین، کم هزینه ترین و پرسرعت ترین را های مهاجرت محسوب می شود. اسلوونی کشوری واقع در اتحادیه ی اروپاست که پاسپورت و اقامت آن همانطور که بیان شد، ارزش بسیاری دارد. مهاجرت به اسلوونی از طریق سرمایه گذاری راهی است که افراد بسیاری از این طریق اقدام نمودند و اقامت در اسلوونی را به دست آورده اند. برای اقدام از این طریق بهتر است هم اکنون با دفاتر همکار ما در موسسه حقوقی ملک پور تماس حاصل کنید و از خدمات مشاوره ای رایگان ما بهره ببرید.

 

نگارنده: بهار حمزه زاده

Rating: 5
2 پاسخ
 1. Radin گفته:

  سلام منظور از ثبت شرکت در اسلواکی واسلوونی می تواند یک سوپر مارکت یا یک فروشگاه کوچک و… باشد می توانید راهنمایی کنید.ضمنا بفرمایید اسلواکی بهتره یا اسلوونی؟

  Rating: 5
  پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.