سرمایه گذاری در اسلواکی و بررسی شرایط آن

 • سرمایه گذاری در اسلواکی و شرایط عمومی
 • سرمایه گذاری در اسلواکی و بررسی اخذ اقامت و تابعیت اسلواکی
 • سرمایه گذاری در اسلواکی و استاندارد های سرمایه گذاری
 • سرمایه گذاری در اسلواکی و شاخص های اقتصادی تاثیرگذار
 • سرمایه گذاری در اسلواکی ازطریق خرید ملک
 • سرمایه گذاری در اسلواکی از طریق ثبت شرکت
 • سرمایه گذاری در اسلواکی و مزایای آن
سرمایه گذاری در اسلواکی سرمایه گذاری در اسلواکی

شما می توانید شرایط خود و اطلاعات تماس را از طریق فرم ارزیابی وارد کرده تا مشاوران ما شرایط شما را بررسی کرده و در کوتاه ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند.

سرمایه گذاری در اسلواکی و مقدمه ای بر آن

سرمایه گذاری در اسلواکی و اخذ اقامت و تابعیت اسلواکی از طریق سرمایه گذاری در این مقاله مورد تحلیل و بررسی علمی قرار می گیرد. سرمایه گذاری در اسلواکی از جهات بسیاری قابل بحث خواهد بود که بصورت ساده و خلاصه اساسی ترین و مهم ترین نکات پیرامون آن، خدمت شما دوستان گرامی ارائه می گردد. کشور اسلواکی با نام رسمی جمهوری اسلواکی کشوری محصور به خشکی است که در اروپای مرکزی واقع شده است. پایتخت آن براتیسلاوا بوده و زبان رسمی مردم آن اسلوواک است که یک زبان هندی و اروپایی می باشد. اسلواکی عضوی از اتحادیه اروپا و منطقه شنگن است. واحد پولی این کشور یورو می باشد. امید است مقاله ذیل که برای اطلاعات و آگاهی بیشتر و پاسخ گویی به سوالات ذهنی شما عزیزان پیرامون بحث سرمایه گذاری در اسلواکی به نگارش در آمده است، مقبول پسند واقع شود. همچنین در صورت نیاز، قبل از هر اقدامی برای مهاجرت می توانید با وکلای معتبر ما در این زمینه مشورت نمایید. شما می توانید با موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه مشاوره ای MIE در دفتر مرکزی وین و یا دفاتر همکار ما در ایران تماس حاصل نموده و از خدمات مشاوره تخصصی تلفتی رایگان بهره مند شوید.

سرمایه گذاری در اسلواکی و شرایط عمومی

سرمایه گذاری در اسلواکی گزینه ایده آل مناسبی برای سرمایه گذاری محسوب می شود. ثبات اقتصادی این کشور به واسطه واحد پولی رایج آن که یورو می باشد، تضمین شده است. وجود سیستم مالیاتی رقابتی و در دسترس بودن نیروی کار ماهر و تحصیل کرده با بالاترین میزان بهره وری نیروی کار در منطقه CEE می باشد. زیر ساخت های رو به رشد، وجود بخش های بزرگ از زمین های صنعتی و دفاتر کاری برای خرید یا اجاره، مشوق های هماهنگ سرمایه گذاری، پتانسیل نوآورانه برای پروژه های تحقیقاتی و … از دارایی های این کشور است. آخرین و مهم ترین نکته محل مناسب و مطلوب این کشور است که در قلب اروپا از شرق تا غرب، بین لهستان و مجارستان و اتریش و جمهوری چک واقع شده است.

در حال حاضر بهترین فرصت های سرمایه گذاری در اسلواکی در بخش های تحقیق و توسعه، طراحی و نوآوری، مراکز فن آوری و مراکز گردشگری مشاهده می شود. فرصت های دیگری را نیز می توان برای سرمایه گذاری در اسلواکی در بخش های سنتی قوی با پتانسیل رشد در اسلواکی از جمله ماشین آلات دقیق مهندسی، خودرو، متالورژی و پردازش فلز، الکترونیک و شیمی و داروسازی مشاهده نمود. جذابیت محیط سرمایه گذاری در اسلواکی با تعداد سرمایه گذاران خارجی و حجم سرمایه گذاری مستقیم خارجی در کشور افزایش یافته است.

فایل تصویری موسسه ملک پور در رابطه با سرمایه گذاری در اسلواکی – بخش اول

video سرمایه گذاری در اسلواکی

فایل تصویری موسسه ملک پور در رابطه با سرمایه گذاری در اسلواکی – بخش دوم

video سرمایه گذاری در اسلواکی

سرمایه گذاری در اسلواکی و بررسی اخذ اقامت و تابعیت اسلواکی

سرمایه گذاری در اسلواکی یکی از روش های اخذ اقامت و تابعیت در این کشور می باشد. سرمایه گذاری در اسلواکی از طریق ثبت شرکت و کارآفرینی امکان پذیر می باشد، اما با توجه به طولانی بودن وقت های سفارت اسلواکی برای ایرانیان و همچنین محدودیت هایی که در مورد ایرانیان اعمال می گردد همچون عدم امکان افتتاح حساب، چندان منطقی به نظر نمی رسد. همچنین خرید ملک در این کشور، با توجه به اینکه نهایتا منجر به اقامت نمی شود، قابل تامل است. با آگاهی و تحقیق بیشتر در زمینه سرمایه گذاری در سایر کشورهای اروپایی که شرایط بهتری را چه از نظر رفتار توام با احترام در مقابل ایرانیان و چه از نظر اعطای اقامت دارند، قطعا می توان مسیر بهتری را برای این مهم یافت. چه اینکه سرمایه گذاری در اسلواکی از طرق پر هزینه مهاجرت محسوب می شود و با انتخاب مسیر اشتباه مبالغ بسیاری از سرمایه شخص از بین می رود پس باید با اطمینان کافی در مسیرهای مطمئن گام نهاد.

سرمایه گذاری در اسلواکی و استاندارد های سرمایه گذاری

سرمایه گذاری در اسلواکی امروزه مورد توجه بسیاری از مردم قرار گرفته است. وقتی صحبت از سرمایه گذاری می شود، چند استاندارد مطرح می شود. اولین نکته ای که در سرمایه گذاری مهم است این است که سرمایه شخص حفظ شده و از بین نرود. توجه به ثبات سیاسی و اقتصادی کشورها، امنیت سیستم قضایی، امنیت کشورها در زمینه سود بانکی و نرخ تورم برای سرمایه گذاری در آنها بسیار حائز اهمیت است. اسلواکی از این نظر شرایط نسبتا مطلوبی دارد.

یکی از موضوعات مهم که در زمان سرمایه گذاری در یک کشور خارجی باید مورد توجه قرار گیرد، مبحث مصادره املاک می باشد. عملکرد دولت ها در رابطه با اموال خارجیان از جمله شاخصه های مهم برای بررسی میزان امنیت سرمایه گذاری در یک کشور می باشد. شاخصه خطر مصادره املاک نشان دهنده احتمال تغییر رفتار دولت با خارجیان و مصادره املاک خارجیان می باشد که در بازه 1 تا 7 امتیاز بندی می شود. امتیاز 1 به معنای پایین ترین ریسک می باشد. امتیاز کشور اسلواکی در این شاخصه 1 می باشد، که بیان گر ریسک کم در خصوص مصادره املاک خارجیان توسط دولت اسلواکی می باشد. در نمودار زیر شاخص خطر مصادره املاک در چند سال اخیر در کشور اسلواکی نشان داده شده است.

سرمایه گذاری در اسلواکی سرمایه گذاری در اسلواکی

یکی دیگر از این استاندارد ها که باید به آن توجه نمود قراردادهای دوجانبه سرمایه گذاری یا Bilateral Investment Treaties می باشد. کشور اسلواکی 64 قرارداد دوجانبه سرمایه گذاری را امضا نموده است که از جمله آن ها قرارداد دوجانبه سرمایه گذاری با ایالات متحده آمریکا است.

سرمایه گذاری در اسلواکی و شاخص های اقتصادی تاثیرگذار

سرمایه گذاری در اسلواکی دارای شاخص هایی است که یکی از مهم ترین این شاخص های اقتصادی تاثیر گذار ناخالص ملی می باشد. در نمودار زیر میزان تولید ناخالص ملی کشور اسلواکی در طول سال های اخیر مورد تحلیل و بررسی قرار گرفته است. این نمودار نمایان گر آن است که میزان تولید ناخالص ملی در این کشور دچار نوسان بوده است اما به طور کلی این روند رو به رشد می باشد.

سرمایه گذاری در اسلواکی 1 سرمایه گذاری در اسلواکی

از جمله شاخص های دیگر که در اقتصاد یک کشور می تواند تاثیر گذار باشد، نرخ تورم در آن کشور می باشد. بر اساس آخرین آمار منتشر شده، نرخ تورم در اسلواکی در سال 2018 زیر 2 درصد گزارش شده است. در نمودار زیر نرخ تورم در کشور اسلواکی در سال های اخیر نمایش داده شده است.

سرمایه گذاری در اسلواکی 2 سرمایه گذاری در اسلواکی

اخذ اقامت اسلواکی از طریق ثبت شرکت

سرمایه گذاری در اسلواکی از طریق خرید ملک

سرمایه گذاری در اسلواکی از طریق خرید ملک برای اتباع کشور های دیگر و خارجیان نیز امکانپذیر می باشد و در مورد خرید آن ها تفاوتی بین آپارتمان و خانه و ویلا وجود نداشته و اتباع کشورهای دیگر در خرید هر نوعی از املاک آزاد می باشند. قیمت املاک برای سرمایه گذاری در اسلواکی متفاوت است و در پایتخت آن نسبت به سایر نقاط گران تر است. تفاوت قیمت در مورد املاک نوساز و قدیمی نیز وجود دارد. اما بطور کلی قیمت املاک به نسبت سایر کشورهای اروپایی مناسب تر است. طبق قوانین کشور اسلواکی برای سرمایه گذاری در اسلواکی ، شرکت ها نیز بعنوان اشخاص حقوقی می توانند مالک واقع شوند و اقدام به خریداری املاک نمایند.

نکته حائز اهمیت که باید به آن اشاره شود این است که با وجود اینکه هیچ محدودیتی برای خرید املاک توسط خارجیان و اتباع سایر کشورها وجود ندارد اما خرید این املاک منجر به اقامت دائم و تابعیت برای مالکین آنها نخواهد شد. با خرید ملک در برخی از کشورها ازجمله پرتقال، اسپانیا، فرانسه، قبرس، گرجستان، ترکیه، آذربایجان و … می توان اقامت گرفت اما با توجه به توضیحات فوق این امکان در کشور اسلواکی برای خارجیان وجود ندارد.

سرمایه گذاری در اسلواکی از طریق ثبت شرکت

سرمایه گذاری در اسلواکی از طریق ثبت شرکت نیاز به یک طرح تجاری یا همان بیزینس پلان دارد که درواقع شرحی از کاری است که تمایل به انجام آن را دارید. این طرح باید در اتاق بازرگانی کشور اسلواکی قابلیت دفاع داشته باشد. ثبت شرکت در اسلواکی سرمایه چندانی نمی خواهد و با دو هزار یورو قابل ثبت می باشد. همچنین مخارج نگهداری شرکت نیز به نسبت سایر کشورهای اروپایی بسیار پایین است. به همین دلیل بسیار مورد توجه بوده و ایرانیان از این طریق و با صرف هزینه های نسبتا کم اقدام به اخذ اقامت اسلواکی نموده و بعد از آن در سایر کشورهای اروپایی حوزه شنگن اقامت و کار می نمودند.

لازم به توضیح است که امروزه سفارت اسلواکی به ایرانی ها به آسانی وقت نمی دهد و حدود یک سال در اعطای وقت تعلل می نماید. حتی برای افتتاح حساب برای ثبت شرکت و سرمایه گذاری در اسلواکی نیز محدودیت هایی را برای ایرانیان اعمال می نمایند. اما نکته حائز اهمیت این است که آیا می توان روی ثبت شرکت در اسلواکی اقامت گرفت یا خیر. در حال حاضر برای ثبت شرکت در اسلواکی فقط یک شهر وجود دارد که اداره مهاجرت آن ایرانیان را می پذیرد. برای انجام این مراحل علاوه بر وکیل ایرانی به وکیل اسلواکی هم نیاز است که آشنا به امور و قوانین داخلی اسلواکی باشد. از زمانی که در آن شهر مدارک را تحویل اداره پلیس خارجی نمایید، ظرف مدت 90 روز پاسخ می دهند که برای ثبت شرکت انجام شده اقامت می دهند یا خیر.

سرمایه گذاری در اسلواکی و مزایای آن

سرمایه گذاری در اسلواکی مزایا و ویژگی های بسیاری را به دنبال دارد که از آن جمله می توان به موارد ذیل اشاره نمود.

 • موقعیت استراتژیک بین شرق و غرب اروپا با پتانسیل فراوان در صادرات
 • محیط سرمایه گذاری ایمن با ثبات سیاسی و اقتصادی
 • استفاده از واحد پولی رایج و مشترک اروپا یا همان یورو بعنوان یکی از کشورهای CEE
 • در حال رشد ترین عضو اروپا در طول ده سال اخیر
 • رشد مداوم زیرساخت های شبکه
 • وجود انگیزه های جذاب سرمایه گذاری در اسلواکی
 • سازگاری بالای نیروی کار با شیوه های مختلف مدیریت فرهنگ
 • نرخ بیکاری پایین در حدود 6.6 درصد
سرمایه گذاری در اسلواکی و سخن پایانی

در پایان می توان اظهار داشت که مسائل مربوط به مهاجرت از طریق سرمایه گذاری دارای اهمیت بسیاری است چرا که با کوچکترین اشتباه سرمایه بسیاری تباه خواهد شد. با توجه به توضیجاتی که در بالا به آنها اشاره شد باید در مورد سرمایه گذاری در اسلواکی با اطمینان بیشتری گام برداشت. بعضا می توان با آگاهی از سایر کشورها برای سرمایه گذاری مسیر برتری را انتخاب نمود. ضمنا مباحث مربوط به مهاجرت از مهم ترین تصمیمات در زندگی افراد به شمار می رود. اینکه با توجه به شرایط و موقعیت شما کدام کشور می تواند بهترین مقصد برای مهاجرت شما باشد و یا اینکه اقدام از طریق کدام یک از روش های مهاجرت برای شما مناسب ترین گزینه است، نیازمند آگاهی و تامل کافی در این زمینه می باشد.
سرمایه گذاری در اسلواکی و مطالب مربوط به آن در مقاله فوق برای اطلاعات و آگاهی بیشتر و پاسخگویی به سوالات ذهنی شما عزیزان پیرامون بحث سرمایه گذاری در اسلواکی تهیه و تنظیم گردیده است. امید است که از آن نهایت استفاده را نموده باشید. توصیه می شود قبل از هر اقدامی برای مهاجرت با وکلای معتبر ما در این زمینه مشورت نمایید. شما می توانید با موسسه حقوقی ملک پور با همکاری موسسه مشاوره ای MIE اتریش در دفتر مرکزی وین و یا دفاتر همکار ما در ایران تماس حاصل نموده و از خدمات مشاوره تخصصی تلفتی رایگان بهره مند شوید. همچنین می توانید در قسمت انتهای مقاله، در قسمت دیدگاه، نظرات و پرسش های خود را بیان نموده و پاسخ خود را در کوتاه ترین زمان ممکن دریابید.

law سرمایه گذاری در اسلواکی
2 پاسخ
 1. سام موسوی گفته:

  با سلام فرمودید ثبت شرکت هزینه تقریبا ۲۰۰۰ یورویی میخواهد. آیا با ثبت شرکت می توان به آنجا مهاجرت کرد. و اینکه حتما باید در زمینه شرکتی که ثبت کرده ایم فعالیت کنیم .

  پاسخ
  • shahram shahidi گفته:

   سلام و عرض ادب. اخیرا کشور اسلواکی به منطور ثبت شرکت در این کشور برای ایرانیان شرایط سختگیرانه ای را لحاظ نموده است و تایم های سفارت این کشور برای خرید ملک بسیار طولانی و زمان بر شده اند. پیشنهاد می شود در صورت علاقه به ثبت شرکت و اقامت از این طریق در کشورهای دیگر با شماره ۴۹۱۹۶۰۰۰ـ (۰۲۱) جهت مشاوره رایگان و تخصصی تماس حاصل نمایید.

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.