سرمایه گذاری در استونی

سرمایه گذاری در استونی در هنگام مهاجرت به استونی 2018 و پس از گرفتن وکیل مهاجرت برای سرمایه گذاری در استونی و یا ثبت شرکت در استونی و یا تمکن مالی در استونی و یا خریدملک در استونی و در نهایت شرایط اخذ اقامت استونی چگونه است ؟ شرایط سرمایه گذاری در استونی و یا کار در استونی و قوانین سرمایه گذاری در استونی چگونه است ؟ اگر شما متقاضی سرمایه گذاری در استونی هستید پیشنهاد می کنیم مطالب مندرج در این صفحه را مطالعه نمایید .

سرمایه گذاری مستقیم خارجی (FDI)

استونی مانند دیگر اقتصادهای باز در مقیاس کوچک، نیاز به جریان ثابت سرمایه گذاری خارجی دارد تا بتواند رشد اقتصادی خود را حفظ کند. با این حال، ورود سرمایه گذاری مستقیم خارجی به استونی در سال ۲۰۱۵ به ۲۰۸ میلیون دلار می رسد که یک دهم از میانگین سالانه آن پیش از بحران است. با توجه به اینکه سرمایه گذاری مستقیم خارجی ۸۳ درصد از تولید ناخالص داخلی کشور را تشکیل می دهد، همچنان سطح سرمایه گذاری خارجی در این کشور بسیار بالا و در چارچوب حقوقی بسیار حرفه ای کشور و جامعه استونی است. این نشانه ی ادغام کامل کشور در مدار شمالی تولید است که در آن شرکت های تابعه استونی اغلب به عنوان سایت های برون سپاری برای شرکت های مادر اسکاندیناوی عمل می کنند.

این کشور در زمینه های فناوری اطلاعات، فناوری های زیستی و صنایع سبز جاذبه زیادی دارد و مکانی جذاب برای سرمایه گذاری در منطقه بالتیک با یک اقتصاد قوی است. بودجه متعادل (از نظر قانون اساسی)، قوانین تجاری آزاد، ارز قابل تبدیل، بخش بانکی رقابتی و محیط سرمایه گذاری مطلوب همه در موفقیت کشور تاثیرگذار بوده است.

طبق گزارش اقتصاد جهانی (WEF) در سال ۲۰۱۷، این کشور در رتبه بندی رقابت جهانی در رتبه ۳۰ قرار دارد. این کشور رتبه یازدهم از بین ۱۹۰ اقتصاد جهان را در گزارش تجارت جهانی ۲۰۱۷ بانک جهانی به خود اختصاص داده است.

 

مقایسه کشور برای حفاظت از سرمایه گذاران

استونی اروپای شرقی و آسیای مرکزی ایالات متحده آلمان
شاخص شفافیت معامله* ۸ ۷ ۷ ۵
شاخص مسئولیت مدیر** ۳ ۵ ۹ ۵
شاخص قدرت سهامداران*** ۹ ۶ ۴ ۸
شاخص حمایت از سرمایه گذاران**** ۶ ۶٫۴ ۶٫۵ ۶

 

توجه: * شاخص بزرگتر نشانه شفافیت بیشتر شرایط معاملات است. ** شاخص بزرگتر نشانه مسئول پذیری بیشتر مدیر است. *** شاخص بزرگتر نشانه راحتی بیشتر سهامداران برای اقدام قانونی است. **** شاخص بزرگتر نشانه سطح حمایت بیشتر از سرمایه گذاران است.

 

سرمایه گذاری مستقیم خارجی ۲۰۱۴ ۲۰۱۵ ۲۰۱۶
جریان درونی FDI (میلیون دلار آمریکا) ۶۰۴ ۱۳۰ ۸۷۰
سهامFDI  (میلیون دلار آمریکا) ۲۰۶۹۰ ۱۹۰۱۱ ۱۹۱۹۳
تعداد سرمایه گذاری های گرین فیلد*** ۳۲ ۱۱ ۱۸
FDI درونی (درصد GFCF ****) ۹٫۴ ۲٫۴ ۱۷٫۱
سهام FDI (درصد GDP) ۷۸٫۸ ۸۴٫۶ ۸۳

 

توجه: * شاخص عملکرد سرمایه گذاری مستقیم خارجی درون UNCTAD براساس نسبت سهم کشور در جریان جهانی سرمایه گذاری مستقیم خارجی و سهم آن در تولید ناخالص داخلی جهانی است. ** شاخص بالقوه سرمایه گذاری مستقیم خارجی درونی UNCTAD بر مبنای ۱۲ متغیر اقتصادی و ساختاری مانند تولید ناخالص داخلی، تجارت خارجی، سرمایه گذاری مستقیم خارجی، زیرساخت ها، مصرف انرژی، تحقیق و توسعه، آموزش، میزان ریسک کشور است. *** سرمایه گذاری های گرین فیلد نوعی سرمایه گذاری مستقیم خارجی است که در آن یک شرکت مادر با ایجاد امکانات و سرمایه گذاری جدید در یک کشور خارجی شروع به فعالیت می کند. **** تشکیل سرمایه ثابت ناخالص (GFCF) میزان ارزش افزوده موجود در دارایی های ثابت خریداری شده توسط شرکت، دولت و خانوارها را ارزیابی می دهد.

 

دلایل سرمایه گذاری در استونی

نقاط قوت

مزایای اصلی این کشور عبارتند از:

 • سیاست اقتصادی و سیاسی لیبرال؛
 • نیروی کار بسیار آموزش دیده و انعطاف پذیر؛
 • موقعیت جغرافیایی در تقاطع بین اروپا و روسیه؛
 • عضو اتحادیه اروپا.

نقاط ضعف

معایب اصلی کشور عبارتند از:

 • بازار داخلی کوچک؛
 • سلطه محصولات فنلاندی و سوئدی؛
 • قدرت خرید پایین نسبت به دیگر کشورهای منطقه

 

اقدامات دولت برای تشویق یا محدود کردن سرمایه گذاری مستقیم خارجی

استونی به لحاظ سرمایه گذاری، تجارت، مداخله دولت و حقوق مالکیت، برخی از لیبرال ترین قوانین و سیاست ها را در اروپا وضع نموده است. نرخ مالیات شرکت در مقایسه با سایر کشورهای شمال اروپا نسبتاً پایین و یکی از نقاط قوت این کشور است. به منظور تشویق شرکت ها و جذب سرمایه گذاری مستقیم خارجی، تمام سرمایه گذاری حاصل از درآمد شرکت معاف از مالیات بر درآمد است.

روند سرمایه گذاری خارجی

آزادی در تاسیس شرکت تضمین شده است.

خرید دارایی

خرید شرکت و تامین کل سرمایه آن در استونی قانونی است. امکان دستیابی به اطلاعات در این زمینه به طور مستقیم از آژانس سرمایه گذاری استونی وجود دارد که پیکره منحصر به فردی با هدف اطلاع رسانی به سرمایه گذاران خارجی است.

تعیین نوع فعالیت

استونی هیچ گونه محدودیتی در سرمایه گذاری خارجی اعمال نمی کند. با این حال، فعالیت های خاص (عمدتا در زمینه پزشکی و ایمنی) همچنان نیاز به اخذ مجوز فعالیت دارد.

آژانس سرمایه گذاری استونی

درخواست برای مجوزهای خاص

استونی هیچ کنترل و محدودیتی در سرمایه گذاری خارجی ندارد. مقدار سرمایه خارجی سرمایه گذاری شده در شرکت های بازرگانی در استونی نامحدود است و شرکت ها می توانند در مالکیت کامل خارجی باشند. شرکت های خارجی با شرکت های محلی حقوق برابر دارند. برای فعالیت در زمینه های زیر باید مجوز گرفت: معدن، خدمات عمومی، بازسازی راه آهن، فرودگاه ها، بنادر و سدها، ارتباطات از راه دور، خرده فروشی، دارو، تولید الکل و دخانیات، قمار، بانکداری. قوانین اساسی برای صدور مجوز در قانون مقررات دولت استونی از تاریخ ۸ می ۱۹۹۰ در رابطه با صدور مجوز فعالیت های قانونی گنجانده شده است.

در پایان با توجه به کثرت متقاضی در باب سرمایه گذاری و ثبت شرکت ،دفاتر مهاجرتی حقوقی بسیاری هستند که امروزه اقدام به انجام امور مربوط به این موارد می پردازند و به شما دوستان توصیه می شود قبل از مراجعه به این موسسات جهت انجام سرمایه گذاری و ثبت شرکت در اروپا رزومه این موسسات را جهت اعتبار بخشی بررسی نمایید.

بطور کلی سرمایه گذاری در استونی گزینه ای مناسب است اما خطر ها و ریسک هایی دارد که اگر از قانون آگاهی نداشته باشید ممکن است تمام سمایه شما از دست برود و این برای شما یک سر افکندگی ایجاد کند. بنابر این جهت اینکه از طریق امن این پروسه انجام شود حتما با مشاورین موسسه حقوقی ملک پور در سراسر دنیا و یا با شعبه مرکزی در وین اتریش به صورت مستقیم تماس بگیرید و در خصوص شرایط سرمایه گذاری در استونی و یا کار در استونی و قوانین سرمایه گذاری در استونی و یا ثبت شرکت در استونی و یا تمکن مالی در استونی و یا خریدملک در استونی و در نهایت شرایط اخذ اقامت استونی مشاوره دریافت نمایید .

3 پاسخ
 1. maziar samiei گفته:

  با سلام و عرض ادب و احترام
  احترامآ ضمن تشکر فراوان از خدمت شما دوست عزیز و بزرگوار بعرضتان میرسانیم که به جهت آنکه توضیح مسائل حقوقی در این بخش امری دشوار میباشد و ممکن است باعث سوء تفاهم گردد و برای مشاوره بهتر ممکن است لازم باشد به سوالات مشاور پاسخ دهید و این بطور همزمان در مشاوره تلفنی امکانپذیر خواهد بود ، برای آنکه بتوانیم خدمت شما پاسخ درست ارائه نماییم و پاسخگوی تعداد کثیر ایمیل های ارسال شده از عزیزانی که به ما لطف دارند با سرعت بیشتری باشیم ، خواهشمندیم با دفاتر ما تماس گرفته و مشاوره رایگان تلفنی دریافت بفرمایید.

  پاسخ
 2. sara mosaferian گفته:

  با سلام و عرض ادب و احترام
  احترامآ ضمن تشکر فراوان از خدمت شما دوست عزیز و بزرگوار
  بعرضتان میرسانیم که به جهت آنکه توضیح مسائل حقوقی در ایمیل امری دشوار میباشد و ممکن است باعث سوء تفاهم گردد و برای مشاوره بهتر ممکن است لازم باشد به سوالات مشاور پاسخ دهید و این بطور همزمان در مشاوره تلفنی امکانپذیر خواهد بود ، برای آنکه بتوانیم خدمت شما پاسخ درست ارائه نماییم و پاسخگوی تعداد کثیر ایمیل های ارسال شده از عزیزانی که به ما لطف دارند با سرعت بیشتری باشیم ، خواهشمندیم که در ساعات اداری ذکر شده در سایت با دفاتر ما تماس گرفته و مشاوره رایگان دریافت بفرمایید ، البته درصورت تماس با دفاتر شعبه یک و دو MIE وین در اتریش میتوانید از مشاوره رایگان تلفنی خود شخص جناب آقای دکتر ملک پور بصورت مستقیم بهره مند گردید.
  با احترام فراوان
  و تجدید ادب و احترام

  پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.