سرمایه گذاری در ارمنستان

سرمایه گذاری در ارمنستان در هنگام مهاجرت به ارمنستان 2018 و پس از گرفتن وکیل مهاجرت برای سرمایه گذاری در ارمنستان و یا ثبت شرکت در ارمنستان و یا تمکن مالی در ارمنستان و یا خریدملک در ارمنستان و در نهایت شرایط اخذ اقامت ارمنستان چگونه است ؟ شرایط سرمایه گذاری در ارمنستان و یا کار در ارمنستان و قوانین سرمایه گذاری در ارمنستان چگونه است ؟ اگر شما متقاضی سرمایه گذاری در ارمنستان هستید پیشنهاد می کنیم مطالب مندرج در این صفحه را مطالعه نمایید چگونه میتوان برای سرمایه گذاری در ارمنستان اقدام کرد ؟ سرمایه گذاری در ارمنستان نیازمند چقدر تمکن مالی است ؟

این مقاله برای شما همراهان همیشگی سایت موسسه حقوقی ملکپور نگارش شده و به تمامی سوالات شما در باب سرمایه گذاری در ارمنستان پاسخ می دهد .

قانون سرمایه گذاری در ارمنستان

قانون سرمایه گذاری در ارمنستان حقوق و امتیازهای سرمایه گذاران خارجی را مشخص می کند . سرمایه گذاری خارجی می‌تواند به صورت سرمایه‌گذاری مشترک با یک شرکت فرعی  ولی با مالکیت کامل انجام شود . سیاست سرمایه‌گذاری خارجی ارمنستان کاملا  آزاد بوده و امکان خارج  کردن دارائی‌ بدون هیچ محدودیتی برای وی فراهم شده است و حتی برخی از سرمایه‌گذاری‌ها معافیت ‌از مالیات  دارند .

در ارمنستان فرصت‌هایی برای سرمایه‌گذاری مستقیم خارجی وجود دارد. بدین صورت که سرمایه‌گذار خارجی می‌تواند از امکانات ارمنستان ، نظام تجاری مناسب و نیروی کار با دستمزد پایین بهره مند شودو به کسب سود و در آمد بپردازد .

قوانین گمرکی ارمنستان برای تجار

حقوق ورودی کالا در ارمنستان بر مبنای ارزش کالا به میزان صفر یا ۱۰ درصد تعیین شده است . اساس تعیین حقوق کالای وارداتی شامل ارزش کالا، هزینه حمل و نقل ، کارمزد و هزینه‌های مربوط به ترخیص  کالا است.

روابط تجاری ارمنستان  با کشورهای دیگر

ارمنستان با ۲۱ کشور دنیا  روابط تجاری مستحکم دارد . کشورهایی که با ارمنستان داد و ستد تجاری دارند شامل : آرژانتین ، استرالیا ، آمریکا ، اوکراین،  ایتالیا ، ایران ، انگلستان ، بلاروس، پرتغال، رومانی ، چین ، سوئیس ، فرانسه ، قبرس  ، قزاقستان ، کانادا ، گرجستان ، لبنان ، ویتنام و یونان  می شوند .

این کشورها با ارمنستان موافقت‌نامه‌های سرمایه‌گذاری متقابل دارند . همچنین ارمنستان یکی از امضاکنندگان کنوانسیون چند جانبه کشورهای مستقل مشترک‌ المنافع درباره حمایت از حقوق سرمایه‌گذاران می باشد .

برای اطلاعات بیشتر درباره کشور ارمنستان و سرمایه  گذاری د رارمنستان به سایت زیر مراجعه نمایید :

امتیازات سرمایه گذاری در ارمنستان :

مالکیت ۱۰۰ درصد

سرمایه گذاری نیاز به اخذ مجوز  ندارد.

اتباع خارجی میتوانند مالک ساختمان یا آپارتمان شوند و شرکتهای خارجی ثبت شده در ارمنستان حق خرید ملک یا زمین دارند .

معافیت مالیاتی برای سرمایه گذاری های کلان وجود دارد

معافیت گمرکی برای ورود سرمایه قانونی

معافیت از حقوق گمرکی در راستای  صادرات

مالیات بر ارزش افزوده  در کالاهای صادراتی اعمال نمی شود

هیچ محدودیتی در حسابهای ارزی ندارد

هیچ محدودیتی در ارسال وجوه به خارج وجود ندارد

محدودیت در استخدام کارکنان ندارد

تضمین سرمایه گذاری

 

قوانین جمهوری ارمنستان در خصوص سرمایه گذاری های خارجی :

این قوانین مبانی حقوقی ، اقتصادی ، و سازمانی برای تحقق سرمایه گذاری های خارجی در ارمنستان را مشخص می کند و همچنین  ناظر بر مقررات حمایت از حقوق قانونی ، منافع و داراییهای سرمایه گذاران خارجی می باشد و با فراهم کردن شرایط لازم برای جلب منابع مادی و مالی خارجی و نیز سرمایه گذاری و استفاده کارآمد از فناوری ها ، مدیریت و تجربه سازمان دهی پیشرفته  از سرمایه گذاری خارجی حمایت می کند .

برای اطلاعات بیشتر درباره کشور ارمنستان و سرمایه  گذاری د رارمنستان به سایت زیر مراجعه نمایید :

مقررات عمومی

“سرمایه گذار خارجی” به معنای هر کشور خارجی ، شخصیت حقوقی خارجی ، شهروند  خارجی ، اشخاص فاقد ملّیت ، شهروندان جمهوری ارمنستان که به طور دائم در خارج از قلمرو ارمنستان اقامت دارند ، و نیز هر سازمان بین المللی بوده  که مطابق قوانین کشوری که درآن مستقر است می تواند  در جمهوری ارمنستان اقدام به سرمایه گذاری کند .
“سرمایه گذاری خارجی” به معنای سرمایه گذاری  هر نوع دارایی ، از جمله منابع  مالی و ارزش های معنوی می باشد ، که توسط یک سرمایه گذار خارجی در فعالیت تجاری یا هر گونه فعالیت که منجر به دستیابی به هر گونه  سود شود می باشد .

فایل صوتی آقای ملک پور در باب سرمایه گذاری در ارمنستان با سرمایه کم

audio سرمایه گذاری در ارمنستان

انواع سرمایه گذاری های خارجی

سرمایه گذاران خارجی می توانند در موارد زیردر  ارمنستان سرمایه گذاری کنند :

 • ارز خارجی
 • اموال منقول و غیر منقول
 • سهام ، اوراق قرضه ، و سایر اوراق بهاداری
 • پرداختن به فعالیتهای اقتصادی ، از جمله حق اکتشاف ، استخراج ، توسعه ، یا بهره برداری از منابع طبیعی.
 • خدمات کارمزدی

  روش های اجرای سرمایه گذاری های خارجی

  سرمایه گذاران خارجی حق دارند به روشهای زیر اقدام به سرمایه گذاری در ارمنستان کنند

ایجاد شرکتی که مالکیت کامل  آن  متعلق به سرمایه گذار خارجی است ، و یا یک  شعبه  و نمایندگی متعلق به سرمایه   گذار است

سرمایه گذاری های مشترک با اشخاص دیگر در ارمنستان ویا با شهروندان ارمنستان

خرید سهام یا اوراق قرضه

 

تضمین های دولتی برای حمایت از سرمایه گذاری های خارجی  در نظر گرفته می شود .
برای تشویق سرمایه گذاران است مزایای اضافی برای سرمایه گذاران تعیین می شود  .

پرداخت غرامت به سرمایه گذاران خارجی :

چنانچه سرمایه گذار خارجی به دلیل عملکرد نا مناسب نهادهای دولتی متحمل خسارت مادی یا معنوی شود از طرف دولت ارمنستان غرامت دریافت  می کند .
سرمایه گذار خارجی می تواند در بانکهای ارمنستان هر نوع حساب بانکی داشته باشد .

سرمایه گذاران خارجی می توانند سود حاصل از سرمایه گذاری در ارمنستان را از کشور خارج کنند .

از آنجا که ارمنستان کشور در حال توسعه می باشد . دولت این کشور بدنبال جذب سرمایه گذاران خارجی است . در ارمنستان کلیه مزایایی که سرمایه گذارداخلی دارد شامل حال سرمایه گذاران خارجی نیز می شود از خرید ملک گرفته تا حق استخدام نیروی کار . دولت ارمنستان برای سرمایه گذارانی که در زمینه صادرات فعالیت می کنند امتیازات ویژه ای در نظر می گیرد و مالیات بسیار کمی از سرمایه گذاران در یافت می کند .

بطور کلی سرمایه گذاری در ارمنستان گزینه ای مناسب است اما خطر ها و ریسک هایی دارد که اگر از قانون آگاهی نداشته باشید ممکن است تمام سمایه شما از دست برود و این برای شما یک سر افکندگی ایجاد کند. بنابر این جهت اینکه از طریق امن این پروسه انجام شود حتما با مشاورین موسسه حقوقی ملک پور در سراسر دنیا و یا با شعبه مرکزی در وین اتریش به صورت مستقیم تماس بگیرید و در خصوص شرایط سرمایه گذاری در ارمنستان و یا کار در ارمنستان و قوانین سرمایه گذاری در ارمنستان و یا ثبت شرکت در ارمنستان و یا تمکن مالی در ارمنستان و یا خریدملک در ارمنستان و در نهایت شرایط اخذ اقامت ارمنستان مشاوره دریافت نمایید

 

Rating: 4
6 پاسخ
 1. argang گفته:

  سلام.حدود32سال است که درحرفه ی طراحی-اجرا-مشاوره وانتقال دانش فنی-تولیدوخدمات صتدلی های آرایشگاهی-اداری-پزشکی-ورزشی-وتخت های بیمارستانی-ماساژ-پوست وزیبایی و….فعالیت میکنم.درحال حاضرباتوجه به وضعیت اقتصادی حاکم بربازارکارکشور-تولیدرامتوقف نموده ام وبرای تولیدکنندگان،طراحی محصولات موردنظشان راانجام میدهم.همچنین برای پیشبردروندتولیدمحصولاتشان به انهامشاوره داده ودانش فنی موردنیازشان راانتفال میدهم.باچندشرکت هم که محصولات وتجهیزات آرایشگاهی خارجی واردکشورمیکنندهمکاری میکنم که شامل تعمیرات وخدمات وسرویس اجتاس واراداتیشان میشود.محصولاتی که ازکشورهایی همچون ایتالیا،ترکیه،چین وغیروواردمیکنندراتعمیر-بازسازی-وسرویس ش راانجام میدهم.ازنظرسرمایه-درحال حاضرحدود250ملیون تومان بصورت نقدی وحدود70ملیون تومان ماشین الات وابزارهای موردنیازکارم رادردست دارم.آیادرارمنستان امکان ایجادیک کارگاه تولیدصندلی های مختلف باشرایط من وجوددارد؟سپاسگذارم

  Rating: 4
  پاسخ
  • sahar bandalizadeh گفته:

   با سلام
   دوست عزیز با سرمایه ای که فرمودین امکان خود اشتغالی و تاسیس کارگاه در ارمنستان برای شما وجود دارد اما پرونده شما به بررسی بیشتری در مورد آثار اقامتی و … نیاز دارد

   پاسخ
 2. رضا گفته:

  سلام دوستان من خودم از چمله کسانی هستم که قصد این کارو داشتم ولی اونجا مردم فقیر زیاد داره اکثرا فکر چاپیدن هستن
  اونی که سر من کلاه گذاشت وهاگن قزاریان بود تازه کارمند قدیمی سفارت ایران بود.

  پاسخ
  • maziar samiei گفته:

   با سلام و عرض ادب و احترام
   احترامآ ضمن تشکر فراوان از خدمت شما دوست عزیز و بزرگوار بعرضتان میرسانیم که به جهت آنکه توضیح مسائل حقوقی در این بخش امری دشوار میباشد و ممکن است باعث سوء تفاهم گردد و برای مشاوره بهتر ممکن است لازم باشد به سوالات مشاور پاسخ دهید و این بطور همزمان در مشاوره تلفنی امکانپذیر خواهد بود ، برای آنکه بتوانیم خدمت شما پاسخ درست ارائه نماییم و پاسخگوی تعداد کثیر ایمیل های ارسال شده از عزیزانی که به ما لطف دارند با سرعت بیشتری باشیم ، خواهشمندیم با دفاتر ما تماس گرفته و مشاوره رایگان تلفنی دریافت بفرمایید.

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.