سرمایه گذاری در اتریش

سرمایه گذاری در اتریش از جمله مواردیست که امروزه برای اکثر کسانی که به دنبال سرمایه گذاری در یک کشور اروپایی هستند ،میتواند گزینه مناسبی باشد. سرمایه گذاری در اتریش میتواند راهی برای اخذ اقامت اروپا باشد. سرمایه گذاری در اتریش از جمله مواردیست که شاید شما عزیزان در پی کسب اطلاعاتی درباره ان هستید. سرمایه گذاری در اتریش موضوع مقاله ایست که مطالعه مینمایید.در این مقاله سعی بران شده که تمامی مطالب مفید درباره سرمایه گذاری در اتریش گرداوری شود .شما عزیزان برای کسب اطلاعات تخصصی در مورد سرمایه گذاری در اتریش با مشاورین و حقوقدانان با تجربه موسسه مشاوره اي mie با همكاري موسسه حقوقي ملك پور در ارتباط باشید. این موسسه در خصوص تمامی راههای مهاجرت به اتریش و مهمتر از سرمایه گذاری در اتریش به صورت تلفنی و رایگان مشاوره تخصصی دریافت نمایید .

فایل های موسسه mie در باب سرمایه گذاری در اتریش

audio سرمایه گذاری در اتریش
audio سرمایه گذاری در اتریش

سرمایه گذاری در اتریش:

اتریش به علت موقعیت جغرافیایی آن به عنوان محل تقاطع شرق و غرب اروپا میزان قابل توجهی از سرمایه گذاری مستقیم خارجی را جذب کرده است. با این حال، ظاهراً این جذابیت استراتژیک به نظر می رسد که از لحاظ سرمایه گذاری مستقیم خارجی (FDI) و روند خروج آن از سال 2013 ناپایدار بوده و عمدتاً کاهش یافته است. طبق گزارش سالانه سرمایه گذاری جهانی UNCTAD 2018، جریان سرمایه گذاری مستقیم خارجی از 9 میلیارد دلار در سال 2016 به 9.6 میلیارد دلار در سال 2017 افزایش یافته است. اتریش رتبه یازدهم در جریان ورود سرمایه گذاری مستقیم خارجی را در سال 2017 به خود اختصاص داده است، در حالی که این کشور در سال قبل به رتبه 200 و آخرین جایگاه رسید. ذخایر سرمایه گذاری مستقیم خارجی از سال 2016 تا 2017 به میزان 25 درصد افزایش یافته و به 185 میلیارد دلار رسید. به منظور تشویق سرمایه گذاری خارجی، اتریش شرایط دلخواهی را برای شرکت های خارجی که مایل به سرمایه گذاری در صنایع سرمایه داری و تحقیق و توسعه هستند و شرایط مالی قابل توجهی در آن وجود دارد، فراهم می کند.

عمده سرمایه گذاران در اتریش:

آلمان، روسیه، ایالات متحده و ایتالیا در سال 2017 میزان 60 درصد سهام FDI اتریش را تشکیل داده اند. سرمایه گذاران عمده دیگر سوئیس، هلند، فرانسه، لوکزامبورگ، انگلستان، امارات متحده عربی و کانادا هستند. سرمایه گذاری عمدتاً به فعالیت های حرفه ای، فنی و علمی، تجارت، املاک و مستغلات، مواد شیمیایی و دارو، فعالیت های اداری و تولید تجهیزات حمل و نقل متمرکز است.

اتریش به لحاظ شرایط کسب و کار نسبتاً خوب است؛ زیرا در میان 190 کشور جهان در رتبه بندی کسب و کار بانک جهانی در رتبه 22  قرار دارد. نقاط قوت اتریش عبارت از اقتصاد پایدار، موقعیت آن در مرکز اروپا و نیروی کار ماهر و بسیار کارآمد آن است. با این حال، تحولات سیاسی اخیر در کشور به نحوی از نمای تاریخی کشور به لحاظ قدرت و ثبات نهادی کاسته است. این امر می تواند سرمایه گذاران را، حداقل در آینده نزدیک محتاط تر کند.

سال 2017 بر حسب درصد بخش های عمده سرمایه گذاری
53.4 فعالیت های حرفه ای، علمی و خدمات فنی
14.1 واسطه گری مالی
12.5 تجارت
3.4 فعالیت های املاک و مستغلات
3.1 مواد شیمیایی، فرآورده های نفتی، دارویی
2.4 فعالیت های اداری و پشتیبانی
1.9 تولید تجهیزات حمل و نقل

 

مزایای سرمایه گذاری در اتریش:

اقتصاد اتریش از میان 190 کشور در رتبه 22 به لحاظ سهولت انجام تجارت در رتبه بندی تجارت بانک جهانی در سال 2018 قرار دارد. سایر مزایای اقتصادی عبارتند از:

زیرساخت های به خوبی توسعه یافته

نیروی کار ماهر و حرفه ای و بهره وری بالا

اتریش همچنین دارای صنعت دارویی قابل توجهی است، که در نتیجه روی توسعه مهارت های بیوتکنولوژی و جذب شرکت های بزرگ در این بخش تمرکز دارد.

کیفیت بالای زندگی (وین از این لحاظ در رتبه بندی جهانی مرسر در جایگاه اول قرار گرفته است)

منطقه جغرافیایی خوب (اتحادیه اروپا) و ادغام بین المللی. اتریش به ویژه از موقعیت جغرافیایی استراتژیک خود در بین اروپای غربی، مرکزی و شرقی بهره مند است.

اتریش مقصد توریستی مطلوبی است.

سطح بالایی از سرمایه گذاری عمومی در بخش تحقیق و توسعه وجود دارد.

ثبات سیاسی و به ویژه امنیت شخصی در اتریش سطح بالا است.

برخی از نقاط ضعف سرمایه گذاری در اتریش عبارتند از:

قوانین سختگیرانه و مقررات پیچیده

فقدان یا کمبود ریسک در سرمایه گذاری

قوانین مهاجرت محدود

وابستگی تجاری به آلمان

این کشور به شدت وابسته به اروپای مرکزی و شرقی است که سرمایه گذاری های زیادی در آنها انجام شده که بخش بانکی را تضعیف کرده است.

بازار داخلی کوچک

اقدامات دولتی برای ایجاد انگیزه یا محدود کردن سرمایه گذاری در اتریش عبارتند از:

ثبات سیاسی و هزینه های مخابراتی اندک، محیط کسب و کار اتریش را مطلوب می کند. به طور کلی، دولت اتریش از سرمایه گذاری مستقیم خارجی حمایت می کند که بخش فناوری پیشرفته را هدف قرار می دهد. یکی دیگر از عواملی که جذابیت دارد، سیستم پرداخت مالیات تجاری اتریش است که یکی از مناسب ترین ها در اروپا است؛ زیرا مالیات بر ثروت یا مالیات حرفه ای ندارد. همچنین هدف آن حفظ رقابت با کشورهای دیگر در اتحادیه اروپا است. در سال 2005، نرخ مالیات بر درآمد شرکت ها در اتریش از 34 درصد به 25 درصد کاهش یافت. علاوه بر این، یارانه های سرمایه گذاری منطقه ای، معافیت های مالیاتی در زمینه آموزش (20٪) و پاداش آموزش برای کارآموزان جذابیت این کشور را تضمین می کند.

برای مقابله با اثرات بحران مالی جهانی، اتریش اقدامات لازم را برای تقویت نقدینگی و سرمایه گذاری در نظام مالی انجام داده است.

حفاظت از سرمایه گذاری خارجی

کنوانسیون های سرمایه گذاری دو جانبه که توسط اتریش امضا شده است، از وب سایت UNCTAD قابل بازدید است. مناقشه های بین المللی ثبت شده توسط UNCTAD برای اتریش صفر است یعنی اتریش در هیچ گونه مناقشه سرمایه گذاری مالی دخالت نداشته است. سازمان های ارائه دهنده کمک در صورت اختلاف عبارت از ICSID یا مرکز بین المللی حل و فصل اختلافات سرمایه گذاری و ICCWBO یا اتاق بازرگانی بین المللی است. اتریش همچنین عضو آژانس تضمین سرمایه گذاری چند جانبه است.

روند های مربوط به سرمایه گذاری خارجی و سرمایه گذاری در اتریش

آزادی تاسیس و استقرار شرکت تضمین شده است.

اکتساب مالکیت شرکت: اکثر سهامدارانی که علاقه مند به خرید يک شرکت محلی در اتريش هستند می توانند به طور قانونی این کار را انجام دهند.

برای داشتن یک شرکت در اتریش، مدارک حرفه ای که برای تقریباً تمام فعالیت هایی که در یک آزمون نظارتی ذکر شده عبارتند از: Gewerbeordnung، که تحت قانون شماره 194 در سال 1994 به تصویب رسیده است.

درخواست های مربوط به مجوزهای خاص در بخش هایی مانند بانکداری و بیمه مورد نیاز است. علاوه بر این، دولت های فدرال و ایالت ها حداقل 51 درصد سهم را در تمامی شرکت های تولید برق و تامین برق دارند.

دفتر املاک و مستغلات و مالکیت زمین

مالکیت موقت: امکان استفاده از فضاهای اداری (رهن و اجاره) در این کشور وجود دارد. اتریش زیرساخت های کامل را برای شروع عملیات تجاری فراهم می کند.

امکان خرید زمین و ساختمان های صنعتی و تجاری نیز وجود دارد.

خطر سلب مالکیت بسیار نادر است. با این حال، منابع مالی طرف مربوطه نسبتاً جبران می شود.

کمک به تسهیل سرمایه گذاری در اتریش:

انواع کمک ها: دسترسی آسان به بازار سرمایه، کاهش مالیات شرکتی، مشوق های ویژه مالیاتی برای تحقیق و توسعه در دسترس است. اتریش مشوق های مالی و مالیاتی را در حیطه پارامترهای اتحادیه اروپا به شرکت هایی که پروژه هایی را در مناطق دارای کمبود و فقر توسعه در مرزهای شرقی و جنوبی اتریش انجام می دهند، ارائه می دهد.

زمینه های ممتاز برای سرمایه گذاری در اتریش: تحقیق و توسعه، ایجاد زیرساخت ها (گسترش و بهبود جاده، راه آهن، انرژی و زیرساخت های مخابراتی) و بخش هایی که در ایجاد اشتغال کمک می کنند.

زمینه های منحصر به فرد جغرافیایی: تحقیق و توسعه، ایجاد زیرساخت ها (گسترش و بهبود جاده، راه آهن، انرژی و زیرساخت های مخابراتی) و بخش هایی که در ایجاد مشاغل کمک می کنند.

مناطق آزاد: اتریش فاقد مناطق آزاد است. با این وجود در بعضی مناطق (مناطقی که از لحاظ اقتصادی به مراتب توسعه نیافته تر هستند و در مرزهای شرقی و جنوبی اتریش قرار دارند)، دولت امکانات و خدمات ویژه ای را به سرمایه گذاران خارجی ارائه می دهد.

فرصت های سرمایه گذاری در اتریش:

بخش های کلیدی اقتصاد ملی عبارتند از: داروسازی و صنایع شیمیایی، صنایع خودروسازی، فراوری مواد غذایی، خدمات مالی، صنایع فولاد و مکانیک، صنایع کاغذ و چوب، برق (به ویژه انرژی برق آبی)، بخش سلامت، بخش گردشگری، فناوری اطلاعات و ارتباطات.

بخش های دارای پتانسیل بالا برای سرمایه گذاری عبارتند از: انرژی های تجدید پذیر، شراب، پروژه های امنیتی چند منظوره و نرم افزارهای امنیتی، تجارت الکترونیک.

برنامه های خصوصی سازی عبارتند از: بخش های انرژی و مخابراتی

ممکن است در مورد سرمایه گذاری در اتریش به اطلاعات بیشتر و تخصصی تری نیاز داشته باشید.با توجه به اینکه تلاش شده بود در این مقاله اطلاعات مفیدی در مورد سرمایه گذاری در اتریش گرداوری شود اما اگر شما عزیزان در پی کسب اطلاعات بیشتری در مورد سرمایه گذاری در اتریش هستید همواره میتوانید با مشاورین و حقوقدانان با تجربه موسسه مشاوره اي mie با همكاري موسسه حقوقي ملك پور در ارتباط باشید. این موسسه در خصوص تمامی راههای مهاجرت به اتریش و مهمتر از همه سرمایه گذاری در اتریش به صورت تلفنی و رایگان مشاوره تخصصی دریافت نمایید .

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.