سرمایه گذاری در آمریکا و بررسی شرایط آن

سرمایه گذاری در آمریکا، شرایط مهاجرت و اخذ اقامت آمریکا و راه های سرمایه گذاری در آمریکا در این مقاله مورد بررسی و تحلیل علمی قرار می گیرد. ممکن است برخی از افراد قصد سرمایه گذاری در آمریکا را داشته باشند اما قبل از آن در ذهن خود با سوالاتی مواجه می شوند از جمله اینکه شرایط سرمایه گذاری در آمریکا به چه صورت است؟ انواع سرمایه گذاری در آمریکا به چه صورت است؟ قوانین اخذ اقامت از طریق سرمایه گذای در آمریکا به چه صورت است؟ در این مقاله به تمامی این سوالات پاسخ داده می شود و موارد دیگر از جمله سرمایه گذاری در آمریکا از طریق ثبت شرکت، سرمایه گذاری در آمریکا از طریق کار آفرینی در آمریکا و شرایط خرید ملک در آمریکا مورد بررسی قرار می گیرد. همواره می توانید با موسسه حقوقی ملک پور(MIE اتریش) در سراسر دنیا و یا با شعبه مرکزی در وین به صورت مستقیم تماس حاصل نموده و از کارشناسان مسلط به امور حقوق بین الملل به صورت تخصصی مشاوره دریافت نمایید.

در بخش دیدگاه ها نیز می توانید سوالات خود را مطرح نمایید و در زمانی کوتاه پاسخ بگیرید.

سرمایه گذاری در آمریکا سرمایه گذاری در آمریکا

شما میتوانید از طریق لینک روبرو با ما در ارتباط باشید و از کارشناسان موسسه مشاوره رایگان دریافت نمایید.

سرمایه گذاری در آمریکا و شرایط عمومی آن

در ابتدای بحث سرمایه گذاری در آمریکا لازم است که در خصوص شرایط اولیه و عمومی آن توضیح مختصری ارائه دهیم. کشور آمریکا بعد از کشورهای روسیه و کانادا از نظر وسعت به عنوان سومین کشور بزرگ دنیا با مساحتی حدود ۹٬۸۳۳٬۵۱۷ کیلومتر مربع شناخته شده است. جمعیت این کشور حدود ۳۲۷٬۱۶۷٬۴۳۴ نفر و زبان رسمی آن نیز انگلیسی می باشد. پایتخت کشور آمریکا شهر واشنگتن دی سی و بزرگترین شهر آن نیز نیویورک می باشد. کشور آمریکا یک منطقه فدرال و حدود 50 ایالت بزرگ و کوچک و 5 سرزمین خودمختار را داراست. واحد پول این کشور نیز دلار است که به عنوان یک واحد پولی قدرتمند در دنیا و در سطح بین الملل به اثبات رسیده است. مرکز سازمان ملل نیز در شهر بزرگ آن یعنی نیویورک قرار دارد. به دلیل اقتصاد قوی که این کشور دارد افراد بسیاری در اندیشه این هستند که از طریق ویزای سرمایه گذاری به این کشور مهاجرت نموده و وارد بازار تجارت این کشور شوند.

اما در حقیقت انواع سرمایه گذاری های مختلفی در این کشور وجود دارد که هر کدام شرایط خاص خود را دارند و هر کدام برای افراد غیر آمریکایی ریسک هایی نیز در بر خواهد داشت. در ادامه به بررسی هر کدام از این روش ها می پردازیم.

مهاجرت تحصیلی به آمریکا 4 سرمایه گذاری در آمریکا

در این ویدئو خواهید آموخت:

تحلیل وضعیت کنونی مهاجرت به آمریکا با توجه به قوانین ترامپ.

آشنایی کلی با روش EB5 آمریکا.

بررسی شرایط سرمایه گذاری در کانادا.

بررسی شرایط سرمایه گذاری در اروپا.

فایل صوتی این ویدئو

audio سرمایه گذاری در آمریکا

فایل تصویری موسسه حقوقی ملک پور در باب سرمایه گذاری در آمریکا و اروپا

video سرمایه گذاری در آمریکا

به این نکته مهم توجه کنید!

کشور آمریکا مدتی است صدور ویزاهای غیر تحصیلی را برای ایرانیان و چند کشور دیگر به دلیل تحریم ها متوقف نموده است و متقاضیان اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری می توانند با هزینه ای به مراتب کمتر در کشور کانادا سرمایه گذاری نمایند.

سرمایه گذاری در آمریکا و اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری

افراد با سرمایه گذاری در آمریکا ممکن است به اخذ اقامت افراد نیز دست پیدا نمایند. روش های سرمایه گذاری در آمریکا مختلف است که مهم ترین آن ها سرمایه گذاری EB5 بوده و افراد با مبلغ 1 میلیون دلار و یا با مبلغ 500 هزار دلار می توانند در آمریکا بیزینس خود را راه اندازی کنند و گرین کارت آمریکا را به دست آورند. در این روش در ابتدا یک اقامت 2 ساله داده می شود و پس از آن متقاضیان می توانند در صورت رعایت شرایط لازمه از جمله پرداخت مالیات، عدم ارتکاب جرم و جنایت، داشتن بیزینس اولیه و… برای اقامت دائم آمریکا و اخذ گرین کارت اقدام کنند. اما این شرایط و این اقدامات به سادگی و بدون ریسک نمی باشد، بلکه دارای شرایط سخت و پیچیده ای می باشد و خود دولت آمریکا از این ویزا به عنوان ویزای پرریسک برای اتباع غیر آمریکایی یاد کرده است.

اما همیشه یک سری راه های ساده تر و کم ریسک تر برای مهاجرت و اخذ اقامت وجود دارد که متقاضیان می توانند به جای این روش از آن ها استفاده کنند.

سرمایه گذاری در آمریکا و استانداردهای سرمایه گذاری

در بحث سرمایه گذاری در آمریکا مسئله خیلی مهمی که مورد توجه متقاضیان قرار می گیرد بحث ریسک و شرایط صادره اموال اتباع بیگانه توسط این دولت می باشد. نکته ایی که وجود دارد این است که آمریکا هیچ گونه اقدامی جهت مصادره اموال خارجیان انجام نمی دهد مگر اینکه موارد بعید خاصی ایجاد شود که برای این موضوع اقدام کند.در این جا در قالب نمودارهای مختلف میزان فساد دستگاه قضایی و دادگاه های این کشور و میزان ریسک سرمایه گذاری و میزان فساد اداری و میزان رشد اقتصادی و میزان ثبات سیاسی در کشور آمریکا برای متقاضیان سرمایه گذاری مشخص شده است. نمودار اول روی عدد یک قرار گرفته است و این موضوع را نشان می دهد که میزان ریسک در پایین ترین عدد قرار گرفته است. نمودار دیگر نیز کنترل فساد را از سال 2010 تا سال 2018 نشان می دهد که تا حدود بیش از 20 درصد رشد داشته است.

 • نمودار کنترل فساد

مصادره اموال آمریکا سرمایه گذاری در آمریکا

 • درصد نرخ بیکاری در انگلستان

کنترل فساد آمریکا سرمایه گذاری در آمریکا

سرمایه گذاری در آمریکا و شاخص های اقتصادی تاثیرگذار

در سرمایه گذاری در آمریکا باید به شاخص های اقتصادی تاثیرگذار نیز توجه داشته باشیم. شاخص هایی مانند نرخ بیکاری، روند رشد اقتصادی و شرایط ثبات سیاسی آن کشور به صورت مستقیم بر چگونگی سرمایه گذاری در هر کشوری تاثیر گذار می باشد. کشور آمریکا از نظر اقتصادی به عنوان اولین و بزرگترین اقتصاد دنیا معرفی شده است که حدود 13 هزار میلیارد دلار تولید ناخالص داخلی را به تنهایی به خود تعلق داده است. یعنی در حدود 20 درصد کل تولید ناخالص جهان را داراست. این به این معنی است که یک اقتصاد قوی و با ثبات را دارد و شرایط را از همه نظر برای افراد فراهم آورده است. نرخ بیکاری نیز در ردیف این عوامل تاثیر گذار قرار می گیرد. از سال 2010 تا سال 2018 نرخ بیکاری در این کشور روند نزولی داشته است و به یک عدد پایین رسیده است. در ادامه در قالب چند نمودار وضعیت این کشور را بررسی می نماییم. نمودار نرخ بیکاری در کشور آمریکا از سال 2010 تا سال 2018 در زیر نشان داده می شود.

 • نمودار نرخ بیکاری

نرخ بیکاری آمریکا سرمایه گذاری در آمریکا

نمودار زیر نشان دهنده میزان رشد اقتصادی در ایالات متحده از سال 2009 تا سال 2019 می باشد که در تابستان 2018 به بیشترین رشد اقتصادی رسیده است.

 • نمودار رشد اقتصادی

رشد اقتصادی آمریکا سرمایه گذاری در آمریکا

نمودار زیر نیز میزان ثبات سیاسی کشور آمریکا را از سال 2014 تا سال 2018 بازگو می کند که در سال 2015 به بالاترین سطح خود رسیده است.

 • نمودار ثبات سیاسی

ثبات سیاسی آمریکا سرمایه گذاری در آمریکا

سرمایه گذاری در آمریکا از طریق خرید ملک

خرید ملک یکی از راه های سرمایه گذاری در آمریکا می تواند باشد اما این روش منجر به اقامت برای افراد نمی شود. یکی از مهم ترین این پروسه این است که از ابتدا افراد باید از یک راهی به این کشور ورود کنند و پس از آن می توانند برای خرید ملک در ایالت ها و مناطق مختلف این کشور اقدام نمایند. متقاضیان باید در ابتدای امر یک اقامت اولیه داشته باشند تا با آن اقامت اجازه خرید ملک نیز داشته باشند. لازم به ذکر است که افرادی نیز که با ویزای توریستی ورود کرده اند اجازه خرید ملک در این کشور را دارند. در زیر لیست قیمت های املاک را در نقاط مختلف آمریکا در قالب یک جدول بررسی می کنیم.

شهر

قیمت اجاره

قیمت خرید

دالاس آپارتمان 1 خوابه = 1.378 دلار قیمت خرید ملک برای هر متر مربع = 2.400 دلار هر متر مربع
آپارتمان 3 خوابه = 2.575 دلار
بوستون آپارتمان 1 خوابه = 2.420 دلار قیمت خرید ملک برای هر متر مربع = 10.000 دلار هر متر مربع
آپارتمان 3 خوابه = 4.116 دلار
کلمبیا آپارتمان 1 خوابه = 783 دلار قیمت خرید ملک برای هر متر مربع = 1.371 دلار هر متر مربع
آپارتمان 3 خوابه = 1400 دلار
همیلتون آپارتمان 1 خوابه = 815 دلار قیمت خرید ملک برای هر متر مربع = 1400 دلار هر متر مربع
آپارتمان 3 خوابه = 1675 دلار
نیویورک آپارتمان 1 خوابه = 3.120 دلار قیمت خرید ملک برای هر متر مربع = 14.000 دلار هر متر مربع
آپارتمان 3 خوابه = 6.500 دلار
اونتاریو آپارتمان 1 خوابه = 1.300 دلار قیمت خرید ملک برای هر متر مربع = 3.800 دلار هر متر مربع
آپارتمان 3 خوابه = 2650 دلار
پترسون آپارتمان 1 خوابه = 1200 دلار قیمت خرید ملک برای هر متر مکعب = 1.500 دلار هر متر مربع
آپارتمان 3 خوابه = 2.300 دلار
اورلاندو آپارتمان 1 خوابه = 1.279 دلار قیمت خرید ملک برای هر متر مکعب =2.500 دلار هر متر مربع
آپارتمان 3 خوابه = 2.050 دلار

www gannett cdn com 636251688173688016 GettyImages 486334510 1 سرمایه گذاری در آمریکا

سرمایه گذاری در آمریکا از طریق ثبت شرکت

سرمایه گذاری در آمریکا می تواند از طریق ثبت شرکت نیز انجام پذیرد. اما واقعیت این است که پروسه ثبت شرکت در کشور آمریکا برای متقاضیان ایرانی به سادگی انجام پذیر نمی باشد و مراحل سخت و پیچیده ای را باید طی نمود. اما در صورت کلی انواع مختلفی از شرکت را در این کشور می توان به ثبت رساند، از جمله شرکت سهامی، شرکت انحصاری، شرکت مشارکتی و شرکت با مسولیت محدود. که رایج ترین انواع شرکت همین شرکت با مسولیت محدود و یا شرکت LLC می باشد. سرمایه اولیه شرکت می تواند از 1 دلار تا مبالغ خیلی بالاتر باشد و مبلغ خاصی در نظر گرفته نشده است. یکی دیگر از راه های ثبت شرکت در آمریکا برای افراد غیر آمریکایی این است که می توانند عضو یک نوع خاصی از شرکت های ثبت شده در آمریکا شوند تحت عنوانOffshore LLC  یا شرکت ثبت شده با مسولیت محدود.

سرمایه گذاری در آمریکا از طریق کارآفرینی

سرمایه گذاری در آمریکا تحت ویزاهای مختلفی انجام می گیرد که در این قسمت به توضیح آن ها می پردازیم.

 • ویزای سرمایه گذاری EB5

در صورت کلی سرمایه گذاری از طریق ویزای EB5 یکی از روش های سرمایه گذاری در آمریکا می باشد که سرعت دریافت گرین کارت آمریکا از طریق ویزای EB5 را ایجاد می کند و حدود ۱۲ تا ۱۸ ماه طول می کشد اما در حال حاضر این نوع ویزا از طرف دولت آمریکا برای ایرانیان بسته شده است. اما شرایط آن به این صورت است که فرد متقاضی با سرمایه گذاری ۵۰۰ هزار دلاری در مناطق خاص تعیین شده (مناطق محروم و پرریسک) در کشور آمریکا و یا اینکه با سرمایه گذاری ۱ملیون دلاری در یک کسب و کار و تجارتی که ۱۰ شغل فول تایم (تمام وقت) برای ۱۰ کارمند واجد شرایط ایجاد ایجاد کند می تواند ویزای EB5 را دریافت کند.

 • ضوابط دولت آمریکا برای دریافت ویزای سرمایه گذاری EB5
 • فرد متقاضی باید در یک کسب و کار فعال سرمایه گذاری کند، که سرمایه گذاری بورس اوراق بهادار یا خرید ملک به علت داشتن حاشیه امن بدون فعالیت مورد نظر نمی باشد
 • مبلغ سرمایه گذاری شده باید توسط شخص متقاضی تامین شود، اما اگر این مبلغ هدیه شده از طرف شریک متقاضی و یا افراد دیگر باشد مشمول مالیات می شود
 • از نظر زمانی، کسب وکار مورد نظر باید بعد از ۲۹نوامبر۱۹۹۰ تاسیس شده باشد یا سرمایه گذاری به صورتی باشدکه کسب و کار قدیمی را تغییر دهد
 • مبلغ سرمایه در صورتی می تواند ۵۰۰ هزار دلاری باشد که کسب و کار در یک منطقه روستایی محروم که نرخ بیکاری بالایی دارد و جزء مناطق مورد قبول اداره مهاجرت آمریکا باشد
 • ایجاد ۱۰ شغل تمام وقت در برنامه مرکز منطقه ای سرمایه گذار ملزم نیست که شخصا” ۱۰ نفر کارمند استخدام کند فقط کافیست از طریق سرمایه گذاری وی به طور غیر مستقیم ۱۰ فرصت شغلی ایجاد شود و حداقل سرمایه گذاری در مراکز منطقه ای ۵۰۰ دلار است از مزایای روش سرمایه گذاری ویزای EB5 اجازه کار، اجازه تحصیل و زندگی در هریک از ایالت های آمریکا و ایجاد کسب و کار مجاز می باشد
 • شرایط لازم برای دریافت ویزای EB5

برای اخذ اقامت دائم کشور آمریکا از طریق ویزای EB5 متقاضی احتیاج به نشان دادن ۱ میلیون دلار سرمایه است و باید این سرمایه را از طریق قانونی به دست آورده باشد. همین طور تعهد به سرمایه گذاری به مبلغ ۵۰۰ هزار دلاری دریک پروژه عمرانی یا تجاری در یکی از شهرهای آمریکا داده باشد. این مبلغ ۵۰۰ هزار دلاری پس از ۵ سال با سود به سرمایه گذار خارجی برگردانده می شود.

 • مزیت های روش سرمایه گذاری از طریق ویزای سرمایه گذاری EB5
 • عدم نیاز به مدرک زبان انگلیسی
 • عدم نیاز به تحصیلات عالیه
 • عدم نیاز به سابقه مدیریتی
 • بازگشت سرمایه پس از ۵ سال

مراحل اقدام برای اخذ گرین کارت آمریکا (اقامت دائم) از طریق ویزای سرمایه گذاری برای مهاجرت به آمریکا EB5 ابتدا بررسی پروژه های موجود برای سرمایه گذاری و انتخاب سرمایه گذاری کم ریسک تر و پربازده تر از نظر مالی و سرمایه گذاری ۵۰۰ هزاردلاری در پروژه ای که انتخاب شده سپس تشکیل پرونده مهاجرتی از طریق سرمایه گذاری EB5 آمریکا و انجام آزمایشات پزشکی، مصاحبه، ورود به آمریکا، اخذ گرین کارت آمریکا پس از ۲سال، سرانجام پس از ۵ سال می توان درخواست پاسپورت آمریکا را نمود.

 • ویزای سرمایه گذاری E2

ویزای E2 اصلی ترین ویزای سرمایه گذاری است. ویزای سرمایه گذاری E2 به تعداد نامحدود در دسترس هستند. ویزای E2 به طور معمول برای دو تا پنج سال صادرمی شود. از طریق ویزای سرمایه گذاری E2 فرد متقاضی می تواند همسر و فرزندان زیر ۲۱ سال خود را نیز همراه خود به کشورآمریکا وارد کند. مهاجرت از طریق ویزای سرمایه گذاری E2 ارزان ترین و آسان ترین راه برای ورد به آمریکا می باشد. در این روش با خرید یک بیزینس موفق و ارائه یک بیزینس پلن قوی می توان برای مهاجرت به آمریکا از طریق ویزای E2 در خواست داد. این ویزا بزای خانواده هایی مناسب است که سرمایه کافی برای سرمایه گذاری از طریق ویزای EB5 را ندارند و یا اینکه ترجیح می دهند ابتدا با سرمایه کمتری وارد کشور آمریکا شوند و بعد از کسب تجربه بیشتر برای سرمایه گذاری EB5 اقدام کنند.
اگر در زمان اقامت خود در کشور آمریکا ۵۰۰ هزار دلار سرمایه داشته باشند می توانند از طریق ویزای Eb5 برای خود و خانواده شان اقدام کنند. ویزای E2 به سرمایه گذارانی داده می شود که با ایالت متحده آمریکا معاهده دوستی و تجاری داشته باشند که کشور ایران در حال حاضر به دلیل بند ترامپ از این ویزا ممنوع می باشد. مزیت های ویزای E2 برای سرمایه گذار خارجی این است که اجازه زندگی، کار و تحصیل در کشور آمریکا به شخص اصلی و همسر و فرزندان زیر ۲۱ سال وی اعطا می شود. در این نوع ویزا سرمایه گذار فقط می تواند در بیزینس خود به اشتغال بپردازد. همسر او می تواند در خواست اجازه کار کند و در صورت موافقت برای هرکارفرمایی کار کند. این ویزا معمولا برای یک بازه ۲ ساله اعطا می شود و تا زمانی که تضادی در بیزینس مطرح شده با قانون درحال کار آمریکا نباشد قاعدتا مشکلی در تمدید یا اخذ مجدد این ویزا نخواهد بود.
نکته قابل توجه در خصوص ویزای E2 این است که مستقیم موجب دریافت گرین کارت ایالت متحده آمریکا نمی شود. اما اگر سرمایه گذار بیزینس خود را گسترش دهد و توانایی خود را برای کسب درآمد و منفعت رساندن به اقتصاد آمریکا ( ایجاد شغل) اثبات کند می تواند از طریق ویزای EB5 برای گرین کارت آمریکا اقدام کند. در این ویزا سرمایه گذار باید ۵۰ در صد از سهام بنگاه را داشته باشد. سهام کمتر از ۵۰ درصد به این معنی می باشد که متقاضی میزان کنترل مورد نظر را در اختیار ندارد. در این ویزا باید اثبات کرد که منبع مبلغ سرمایه گذاری مطابق قانون کشور آمریکا قاونی باشد مثلا از طریق حساب پس انداز،ارث و… به دست آمده باشد.

 • شرایط کلی ویزای سرمایه گذاری E2

حداقل سرمایه برای در خواست ویزای سرمایه گذاری E2 200 هزار دلار می باشد، در صورت خرید بیزینس باید حداقل ۵۰ درصد سهام برای شخص متقاضی باشد. اثبات توانایی برای مدیریت بیزینس و همین طور داشتن سابقه کار مدیریتی بسیار تاثیر گذار می باشد.

 • ویژگی های ویزای سرمایه گذاری E2

مبلغ سرمایه گذاری در این ویزا در مقایسه با سایر روش ها بسیار پایین تر است. امکان دریافت ویزای سرمایه گذاری E2 در 6 ماه و همینطور دریافت ویزا برای همسر و فرزتدان زیر ۲۱ سال در این ویزا احتیاجی به ارائه مدرک زبان وتحصیلات نمی باشد. تبدیل ویزای سرمایه گذاری E2 به گرین کارت آمریکا و همچنن امکان تحصیل فرزتدان و اشتغال به کار همسر در کشور آمریکا را نیز فراهم می کند.

سرمایه گذاری در آمریکا از طریق خرید اوراق قرضه دولتی

یکی دیگر از راه های سرمایه گذاری در آمریکا خرید اوراق قرضه از این کشور می باشد. اما این روش برای افراد غیر آمریکایی کار ساده و بدون ریسک نخواهد بود. اما معمولا خرید اوراق قرضه در کشورهای پیشرفته و با اقتصاد قوی آثار خوبی را در بر خواهد داشت اما در کشورهای با اقتصاد ضعیف این اقدام زیاد توصیه نمی گردد. کشور آمریکا نیز چون دارای یک اقتصاد قوی است متقاضیان این امکان را دارند که با مبلغ 1 میلیون دلار با خرید اوراق قرضه و یا شرکت در ساخت و ساز ها و تولید و بازسازی و عمران در این کشور، اقامت را برای خود و اعضای خانواده به دست بیاورند. این مطلب توسط موسسه حقوقی ملک پور(MIE اتریش) تهیه و نگارش شده است و هر گونه کپی برداری از آن شرعا و قانونا مجاز نمی باشد.

سرمایه گذاری در آمریکا و مزایای آن

سرمایه گذاری در آمریکا دارای یک سری مزایای خاصی را در بر دارد که در این قسمت از مقاله به توضیح آن می پردازیم:

 • ایالات متحده به دلیل رقابت پذیری کلی و سهولت در انجام کار، به طور مداوم در بین بهترین های بین المللی قرار گرفته است
 • ایالات متحده بزرگترین بازار مصرف کننده روی زمین با تولید ناخالص داخلی 20 تریلیون دلار و 325 میلیون دلار را در اختیار شما قرار می دهد. مخارج خانوار بالاترین در جهان است و تقریباً یک سوم از مصرف جهانی خانواده را تشکیل می دهد
 • آمریکا موافقت نامه های تجارت آزاد با20 کشور دیگردارد که این موضوع امکان دسترسی صدها میلیون مصرف کننده اضافی را فراهم می کند
 • ایالات متحده همچنان با شرکت ها همکاری می کند تا فرصت هایی را برای صادرکنندگان آمریکایی افزایش دهد

سرمایه گذاری در آمریکا و معایب آن

سرمایه گذاری در آمریکا برای افراد غیر آمریکایی معایبی را نیز در بر دارد. سیستم ایالات متحده برای تخصیص سرمایه گذاری از نقاط قوت زیادی برخوردار است: بهره وری ، انعطاف پذیری ، پاسخگویی و نرخ بالای سودآوری شرکت ها. با این وجود ، سرمایه به طور مؤثر در اقتصاد به سمت شرکتهایی که بتوانند آن را با بیشترین تولید و در داخل شرکتها به کارآمدترین پروژه های سرمایه گذاری مستقر کنند ، هدایت نمی شود. مخصوصا برای ایرانیان از ویزای سرمایه گذاری آمریکا به عنوان ویزاهای پر ریسک یاد می شود. در عوض به جای این کشور آمریکا را به عنوان مقد سرمایه گذاری انتخاب کنند می توانند کشورهای برتر دیگر را از جمله کانادا یا کشورهای اروپایی مانند سوئیس، اتریش، آلمان، فرانسه و.. را با کمترین ریسک و هزینه برای اخذ اقامت انتخاب کنند.

United States سرمایه گذاری در آمریکا

 • شما عزیزان با تهیه و مشاهده محصول زیر، به راحتی می توانید وکیل مهاجرت خود باشید!
راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت
سرمایه گذاری در آمریکا و سخن پایانی

سرمایه گذاری در آمریکا را در این مقاله کامل مورد تحلیل و بررسی قرار دادیم و تمامی جوانب آن را ارزیابی نمودیم. نتیجه ای که از سرمایه گذاری در آمریکا می توان به دست آورد این است که نمی توان این روش را به عنوان یک روش مطمئن و کم هزینه برای اخذ اقامت تلقی نمود و بهترین تصمیم آن است که از دیگر کشورهای برتر دنیا و راه های کم ریسک دیگر مانند خودحمایتی و ثبت شرکت در اتریش، ثبت شرکت در آلمان، ثبت شرکت و خودحمایتی سوئیس و… که کمترین سرمایه ممکن را نیاز دارد برای اخذ اقامت استفاده نمود. شما عزیزان همواره می توانید در صورت هرگونه سوال در خصوص سرمایه گذاری در آمریکا، سرمایه گذاری در اروپا، سرمایه گذاری در کانادا و… با موسسه حقوقی ملک پور(MIE اتریش) در سراسر دنیا و یا با شعبه مرکزی در وین تماس تلفنی داشته باشید و در خصوص راه های مهاجرت به آمریکا، کانادا و کشورهای اروپایی با مشاورین کارورزیده و وکلای به نام این موسسه مشاوره اولیه و کاملا تخصصی داشته باشید. همچنین می توانید سوالات خود را در زمینه سرمایه گذاری در آمریکا در بخش دیدگاه های این مقاله مطرح نمایید تا کارشناسان مجرب ما به آن پاسخ دهند.

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

18 پاسخ
 1. ناشناس گفته:

  با سلام
  میخاستم بدونم، هنوز هم حداقل میزان سرمایه گذاری برای ای بی ۵، ۵۰۰هزار دلاره، یا این مبلغ با توجه به قوانین جدید چند ماه اخیر، افزایش پیدا کرده؟

  Rating: 5
  پاسخ
 2. Zahra گفته:

  اگه بایه سرمایه گذاری یاکار بشه پاسپورت طلایی امارات یاپاسپورت ترکیه روگرفت میشه سریع تر وارد آمریکا شد و اقامت دایم آمریکا رو گرفت؟کدوم پاس بهتره؟بااین پاس هاچه میزان زمان میگیره تااقامت دایم آمریکا رو گرفت؟مرسی

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   با سلام. امارات به خارجی ها تابعیت نمیده و نیازه ۳۰ سال در این کشور زندگی کنید تا تابعیت بگیرید. در ترکیه اگه ملکی به مبلغ ۲۵۰ هزار دلار به بالا بخرید بهتون اقامت ۵ ساله و قابل تبدیل به تابعیت میدن ولی حق فروش ملک رو ندارید. اقامت دائم آمریکا شرایط خاص خودش رو داره و تنها اگه پاسپورت کشور دیگه ای رو داشته باشید شانستون بالاتر میره برای درخواست اقامت آمریکا.

   پاسخ
 3. ناشناس گفته:

  با سلام
  من كارشناسي ارشد هنر از دانشگاه تهران دارم. امكانش هست در مقطع دكترا بتونم از دانشگاه هاي آمريكا فول فوند براي رشته سينما/ بازيگري بگيرم؟

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   با سلام. شرایط اخذ بورسیه تحصیلی:
   اخذ بورسیه تحصیلی و تحصیل رایگان در دانشگاه های خارجی با توحه به میزان بالای درخواست بورسیه تحصیلی و تحصیل رایگان توسط متقاضیان در سراسر جهان، نیازمند داشتن شرایط ویژه علمی، مقالات ISI، رزومه تحصیلی قوی، مدرک زبان با نمره بالا و سایر شرایط مشابه می باشد. همچنین می بایست از استاد دانشگاهی در دانشگاه های کشور مورد نظر تاییدیه داشته باشید. فرم زیر را پر نموده و در صورت داشتن شرایط لازم، با دفاتر ما تماس گرفته و از مشاوره رایگان بهره مند شوید.
   https://malekpourmie.com/فرم-درخواست-ارزیابی-اخذ-بورسیه

   پاسخ
 4. Hossein گفته:

  سلام و عرض ادب . . ممنونم از این مقاله جامع و بروز . . فقط یه سوال برام پیش اومده که ممنون میشم جوابمو سریع بدین . . عدم نیاز به تحصیلات عالیه دقیقا پس یعنی نیاز به چه مدرکی ؟ میدونم که در حال حاضر این ویزا برای ایرانیان ممنوعه اما کلی میخوام بپرسم اگر به فرض ممنوع نبود و فرد سرمایه و تخصص موردنیاز هم برای این ویزا داشت آیا با مدرک دیپلم هم میتونست برای این ویزا اقدام کنه ؟
  زیر دیپلم چطور ؟

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   با سلام. در حال حاضر شرایطی که فرمودید وجود ندارد . به صورت کلی بسته به روش اقدام شما، ممکن است نیاز به تحصیلات دانشگاهی(لیسانس به بالا) باشد یا نباشد.

   پاسخ
 5. t.gahvareh گفته:

  سلام و عرض ادب. از سایت و مقاله بسیار خوب شما ممنونم. سوالی که دارم این است که با توجه شرایط موجود آیا در حال حاضر با ویزای تحصیلی می توان به کشور آمریکا مهاجرت نمود و از اونجا برای سرمایه گذاری اقدام نمود.

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   با سلام. در حال حاضر با توجه به قوانین سخت گریانه آمریکا علیه ایران، تنها امکان تحصیل در آمریکا برای ایرانیان فراهم می باشد.

   پاسخ
 6. Kasra گفته:

  سلام عرض ادب خواستم بدونم من قصد دارم ابتدا در یکی از کشور های حوضه خلیج فارس کار کنم تا بتوانم مبلغ مورد نیاز برای مهاجرت به آمریکا را فراهم کنم در خصوص مطلبی که ارائه دادید قید کرده بودید که فقط در حال حاضر از راه تحصیل میشه به آمریکا رفت که آن هم دشوار گفته شده من قصد دارم در کشور های حوضه خلیج فارس کار کنم مانند (بحرین،عمان،کویت،قطر و….. تا بتونم مبلغ مورد نیاز به کشور ایالات متحده امریکا را فراهم کنم میخواستم بدونم اگر من به یکی از این کشور ها برم بعد میتونم از همان شهر به یکی از شهر های ایلات متحده برم که اینجوری هم با پاسپورت غیر ایرانی به این کشور برم و هم هزینه کمتری را تقبل کنم

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   با سلام. مادامی که شما شهروند ایرانی باشید و پاسپورت غیر ایرانی نداشته باشید از هر کجای جهان هم بخواهید اقدام کنید باز به دلیل ایرانی بودنتان برای ورود به آمریکا مشمول سخت گیری ها و تحریم ها خواهید شد. به جز راه تحصیل.

   پاسخ
 7. Kasra گفته:

  سلام عرض ادب
  من قصد داشتم ابتدا به یکی از کشور های حوضه خیلج فارس برم و شروع به کار کنم به دو دلیل یک اینکه برای مهاجرت به آمریکا نیاز به دو وسیله دارم.1 مبلغ کافیه پول که باتوجه به بالا بودن ارزش مالی پول کشور های حوضه خلیج فارس و دوم اینکه من قصد هدف مستقیم از اینکه به آمریکا برم ندارم چون شرایطش برام جور نیست قصدم اینه با 1 سال کار کردن من رشتم مهندسی مکانیک لیسانس مهندسی مکانیک دارم مبلغ کافی را بدست بیارم و بعد به یکی از کشور های اروپایی برم و با 6 ماه تا 8 ماه موندن توانایی و فرصت رفتن به کشور ایالات متحده امریکا را برای خودم فراهم کنم من ایلتس 6 دارم اینجوری هم با پاسپورت غیر ایرانی به کشور ایالات متحده….میخواستم بدونم آیا میشه مستقیم بعد از یک سال کار در به طور مثال( عمان) به ایالات متحده امریکا برم یا خیر با تشکر خسته نباشید

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   با سلام. مادامی که شما شهروند ایرانی باشید و پاسپورت غیر ایرانی نداشته باشید از هر کجای جهان هم بخواهید اقدام کنید باز به دلیل ایرانی بودنتان برای ورود به آمریکا مشمول سخت گیری ها و تحریم ها خواهید شد. به جز راه تحصیل.

   پاسخ
   • KASRA گفته:

    سلام ببخشید من مطالب دیگه شمارا خواندم و فرمودید فقط از راه تحصیل مبشه رفت امریکا
    حالا سوال من اینه چون هزینه ها در امریکا بالاست ممکنه با کار کردن در عمان ( هر چه بیشتر بهتر ) بشه هزینه هارا در مقطع دکتری در امریکا فراهم کرد
    چون حدودا سال 30 هزار تا 50 هزار تا هزینه تحصیل در امریکا؟

    Rating: 5
    پاسخ
    • MIE.Malekpour2 گفته:

     سلام. دوست عزیز با توجه به سوالات متعددی که درباره کشورهای مختلف دارید توصیه میکنیم با موسسه تماس بگیرید و مشاوره رایگان داشته باشید تا ابهاماتتون یکجا برطرف بشن. با تشکر از همکاری شما

     پاسخ
 8. محمد گفته:

  با سلام …یه چند تا سوال داشتم برای ویزای سرمایه گذاری در آمریکا خواستم ببینم به چه صورته اول اینکه شرایط سرمایه گذاری در امریکا با ویزای 500 هزار دلاری یا 1 میلیون دلاری شامل شهرهای بزرگ آمریکا هک میشه یا نه ؟ دوم اینکه انتخاب شهر دست دولت آمریکاست یا دست خود فرد ؟ سوم اینکه این مبلغ پول چطور باید وارد خاک امریکا بشه با توجه به بعضی محدودیت ها در مساءل بانکی ایران ؟ چهارم اینکه اگر مبلغ سرمایه گذاری مثلا تا حدود 3 میلیون دلار بشه تاثیری در دادن ویزا داره یا نه ؟ پنجم اینکه برای ویزا میشه به صورت خانوادگی اقدام کرد یا نه بار اول باید تنها خود فرد باشه؟ و سوال اخر اینکه فرد میتونه با سرمای 2 میلیون دلاری کسب و کار خودش و راه اندازی کنه یا نه حتما باید با شرکت های اونها کار کنه ؟ سوال زیاد پرسیدم معذرت میخوام من برای سال بعد قصد مهاجرت دارم از همین الان دارم درمورد کشورهای مختلف اطلاعات میگیرم که قطعا انتخاب اول من آمریکاست برای همین مزاحم شدم …. ممنون و متشکر

  پاسخ
  • mostafaostovar77 گفته:

   سلام و عرض ادب
   دوست عزیز اگر تمایل به سرمایه گذاری در آمریکا را دارید ذکر این نکته مهم می باشد که در حال حاضر به خاطر شرایط ممنوعیتی که ترامپ برای ما ایرانی ها ایجاد کرده، تنها راه ورود به کشور آمریکا پروسه تحصیل می باشد اگر تمایل به اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری دارید گزینه های متنوعی برای سرمایه گذاری وجود دارد که بسته شرایط حضرتعالی می توان پیشنهادات را ارائه نمود و ذکر این مسائل به صورت جامع در این بخش امکان پذیر نمی باشد لذا در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر با دفاتر ما تماس حاصل نموده و از مشاوره رایگان بهره مند شوید. شماره تماس ما: 02149196000

   پاسخ
Rating: 5