سرمایه گذاری در آمریکا

سرمایه گذاری در آمریکا

سرمایه گذاری در آمریکا یکی از طرقی است که شخص میتواند اقامت کشور آمریکا را کسب نماید . آیا میدانستید که جهت سرمایه گذاری در کشور آمریکا نیاز به مدارک خاصی نیست ؟ یکی از راه های مهاجرت به آمریکا سرمایه گذاری در کشور آمریکا است که با مبالغ مختلفی این سرمایه گذاری صورت میگیرد . پیشنهاد میگردد در ابتدای امر ویدیو های آقای ملک پور دانشجوی دکتری حقوق دانشگاه ملی وین و دانشجوی حقوق تجارت بین الملل در کشور سوئیس و وکیل پایه یک دادگستری ایران که مطالب ارزنده ای را در خصوص نحوه سرمایه گذاری در آمریکا است را به طور کامل و مجانی مشاهده نمایید .

سرمایه گذاری در کشور آمریکا به طرق های مختلف و مبالغ مختلف انجام میگیرد که باید دید کدام یک از این راه ها برای شما عزیزان مناسب تر است .

 

ویدئو های توضیحات آقای ملک پور در باب سرمایه گذاری در آمریکا

video سرمایه گذاری در آمریکا
video سرمایه گذاری در آمریکا

مهاجرت به آمریکا از طریق ویزای سرمایه گذاری

همانطور که میدانید کشور امریکا از نظر اقتصاد قوی و ثروت  بالا برترین و اولین کشور در جهان محسوب میشود سرمایه گذاری در امریکا مورد استقبال بسیاری از افراد  در سراسر جهان میباشد. سرمایه گذاری در امریکا به دلیل اقتصاد پیشرفته وزیرساخت های قوی اقتصادی محل مناسبی برای سرمایه گذاری  میباشد.اخذ اقامت دائم (گرین کارت ) امریکا از طریق سرمایه گذاری در آمریکا مراحل مختلف  وویزاهای متفاوتی دارد.سرمایه گذاری در کشور آمریکا به دلیل سیستم حقوقی شفاف ومالیات پایین مورد توجه بساری ازسرمایه گذاران خارجی میباشد.سرمایه گذاری در امریکا به نسبت کشور کانادا بسبار کم ریسک تر میباشد وهمین دلیل باعث محبوبیت سرمایه گذاری در کشور امریکا شده است. ما در این مقاله انواع سرمایه گذاری در امریکا، را ههای سرمای گذاری در امریکا را برای شما به تفصیل بررسی خواهیم کرد. برای اطلاعات بیشتر در زمینه سرمایه گذاری در امریکا، مراحل تشکیل پرونده برای مهاجرت به کشور امریکا از طریق سرمایه گذاری به موسسه حقوقی ملک پور ودفاتر همکار مراجعه بفرمایید.

سرمایه گذاری مستقیم خارجی نقش عمده ای در اقتصاد ایالت متحده امریکا را بازی میکند. ایالت متحده امریکا همواره از سرمایه گذاران خارجی باثبات در بازار استقبال میکند. ایالت متحده آمریکا به عنوان مکانی برای انجام کسب وکار یک سیستم قابل پیش بینی وشفاف حقوقی مالیات پایین وزیر ساخت های برجسته ودسترسی  ب هبازار مصرف  پرسودی را در جهان ارائه می دهد. ایالت متحده امریکا بزرگترین اقتصلد جهان با تولید ناخالص داخلی بیش از ۱۵ تریلیون  وبیش از ۳۱۰ ملیون نفر جمعیت ومصرف کننده دارد.

usa سرمایه گذاری در آمریکا

 ویزای سرمایه گذاری EB5 :

ویزای سرمایه EB5 یکی از برترین وسریعترین وبزای مهاجرتی از طریق سرمایه گذاری میباشد. باتوجه به اینکه سرمایه گذاری در کشور کانادا برای افراد محدودیت هایی  را در پی دارد سرمایه گذاری از طریق ویزای EB5 بهترین جایگزین این روش میباشد به طوری که سرعت  دریافت گرین کارت آمریکا از طریق ویزای EB5 بسیار بالاست  وحدود ۱۲ تا ۱۸ ماه طول میکشد وهمینطورشرایط کم وآسان این روش آن را به بهترین روش سرمایه گذاریتبدیل کرده است. فرد متقاضی با سرمایه گذاری ۵۰۰ هزار دلاری  در مناطق خاص تعیین شده (مناطق محروم وپرریسک) در کشور آمریکا ویا اینکه با سرمایه گذاری ۱ملیون دلاری دریک کسب وکار وتجارتی که ۱۰ شغل فول تایم (تمام وقت) برای ۱۰ کارمند واجد شرایط ایجاد ایجاد کند میتواند ویزای EB5 را دریافت کند.

ضوابط دولت آمریکا برای دریافت ویزای سرمایه گذاری EB5 :

-فرد متقاضی باید در یک کسب وکار فعال سرمایه گذاری کند وسرمایه گذاری بورس اوراق بهادار یا خرید ملک به علت داشتن حاشیه امن بدون فعالیت مورد نظر نمی باشد

-مبلغ سرمایه گذاری شده باید توسط شخص متقاضی تامین شود اما اگر این مبلغ  هدیه از طرف شریک متقاضی و یا افراد دیگر باشد مشمول مالیات میشود.

-از نظر زمانی کسب وکار مورد نظر باید بعد از ۲۹نوامبر۱۹۹۰ تاسیس شده باشد یا سرمایه گذاری به صورتی باشدکه کسب وکارقدیمی را تغییر دهد.

-مبلغ سرمایه در صورتی میتواند ۵۰۰ هزار دلاری باشد که کسب وکار در یک منطقه روستایی محروم که نرخ بیکاری بالایی دارد وجزء مناطق مورد قبول اداره مهاجرت امریکا باشد.

-ایجاد ۱۰ شغل تمام وقت دربرنامه مرکز منطقه ای سرمایه گذار ملزم نیست که شخصا” ۱۰ نفر کارمند استخدام کند فقط کافیست از طریق سرمایه گذاری وی به طور غیر مستقیم ۱۰ فرصت شغلی ایجاد شود. وحداقل سرمایه گذاری درمراکز منطقه ای ۵۰۰ دلار است از مزایای روش سرمایه گذاری  ویزای EB5  اجازه کار ،اجازه تحصیل وزندگی در هریک از ایالت های امریکا وایجاد کسب وکار مجاز میباشد.

براساس آمار وزارت امور خارجه کشور امریکا ایران جزو پنج کشور برتر دریافت کنندگان اقامت دائمی از طریق ویزای سرمایه گذاری در طی ۳سال گذشته میباشد که تعداد متقاضیان ایران هرساله دو برابر میشود.

شرایط لازم برای دریافت ویزای EB5 :

برای اخذ اقامت دائم کشور آمریکا از طریق ویزای EB5  متقاضی احتیاج به نشان دادن  ۱ملیون دلار سرمایه که این سرمایه را از طریق قانونی به دست آورده باشد. وهمین طور تعهد به سرمایه گذاری به مبلغ ۵۰۰ هزار دلاری  دریک پروژه عمرانی یا تجاری در یکی از شهرهای آمریکا میباشد. این مبلغ ۵۰۰ هزار دلاری پس از ۵ سال باسود به سرمایه گذار خارجی برگردانده میشود.

مزیت های روش سرمایه گذاری از طریق ویزای سرمایه گذاری EB5:

_ عدم نیاز به مدرک زبان انگلیسی

_عدم نیاز به تحصیلات عالیه

_عدم نیاز به سابقه مدیریتی

_بازگشت سرمایه پس از ۵ سال

مراحل اقدام برای مهاجرت به آمریکا  واخذ گرین کارت امریکا (اقامت دائم) از طریق ویزای سرمایه گذاری EB5 ابتدا بررسی پروژه های موجود برای سرمایه گذاری وانتخاب سرمایه گذاری کم ریسک تر وپربازده از نظر مالی وسرمایه گذاری ۵۰۰ هزاردلاری در پروژه ای که انتخاب شده سپس تشکیل پرونده مهاجرتی از طریق سرمایه گذاری EB5 آمریکا وانجام آزمایشات پزشکی ،مصاحبه ، ورود به آمریکا، اخذ گرین کارت آمریکا پس از ۲سال سرانجام پس از ۵ سال میتوان درخواست پاسپورت آمریکا را نمود.

ویزای سرمایه گذاری E2 :

ویزای E2  اصلی ترین ویزای سرمایه گذاری است. ویزای سرمایه گذاری  E2  به تعداد نامحدود در دسترس هستند. ویزای E2  به طور معمول برای دوتا پنج سال صادرمیشود. از طریق ویزای سرمایه گذاری E2  فرد متقاضی میتواند همسر وفرزندان زیر ۲۱ سال خود را نیز همراه خود به کشورآمریکا وارد کند. مهاجرت از طریق ویزای سرمایه گذاری E2   ارزانترین وآسان ترین راه  برای ورد به امریکا میباشد. در این روش با خرید یک بیزینس موفق  وارائه یک بیزینس پلن قوی میتوان برای مهاجرت به امریکا از طریق ویزای E2 در خواست داد.

این ویزا بزای خانواده هایی که سرمایه کافی برای سرمایه گذاری از طریق ویزای EB5  را ندارند بسیار مناسب میباشد.ویا اینکه ترجیح میدهند ابتدا با سرمایه کمتری وارد کشور امریکا شوند وبعد از کسب تجربه بیشتر برای سرمایه گذاری EB5 اقدام کنند. اگر در زمان اقامت خود در کشورامریکا ۵۰۰ هزار دلار سرمایه داشته باشند میتوانند ازطریق ویزای Eb5  برای خود وخانواده شان اقدام کنند. ویزاE2  میتواند یک ویزای فوق العاده باشد.هرچند که یک ویزای غیر مهاجرتی است به این معنی که ویزای  موقت است تا زمان که شرکت وجود دارد معتبر است.  ویزای E2 به سرمایه گذارانی  داده میشود که ایالت متحده امریکا معاهده دوستی ، تجاری  داشته باشند که کشور ایران  در سال ۱۹۵۷ دارای پیمانی با آمریکا است . مزیت ها ویزای E2  برای سرمایه گذار خارجی اینست که اجازه زندگی ،کاروتحصیل در کشور آمریکا به او وهمسر وفرزندان زیر ۲۱ سال او اعطا میشود.

در این نوع ویزا سرمایه گذار فقط میتواند در بیزینس خود به اشتغال بپردازد.همسر او میتواند در خواست اجازه کار کند ودر صورت موافقت برای هرکارفرمایی کار کند. این ویزا معمولا  برای یک بازه ۲ ساله اعطا میشود وتا زمانی که تضادی در بیزینس مطرح شده با قانون  درحال کار آمریکا نباشد قاعدتا مشکلی در تمدید  یا اخذ مجدد این ویزا نخواهد بود. نکته قابل توجه در خصوص ویزای E2  این است که مستقیم موجب دریافت گرین کارت ایالت متحده امریکا نمیشود. اما اگرسرمایه گدار بیزینس خود را گسترش دهد وتوانایی خود را برای کسب درآمد ومنفعت رساندن  به اقتصاد آمریکا ( ایجاد شغل) اثبات کند میتواند از طریق ویزای EB5  برای گرین کارت آمریکا اقدام کند.

در این ویزا سرمایه گذار باید ۵۰ در صد از سهام بنگاه را داشته باشد.سهام کمتر از ۵۰ درصد به این معنی میباشد که متقاضی  میزان کنترل مورد نظر را در اختیار ندارد. در این ویزا باید اثبات کرد که منبع  مبلغ سرمایه گذاری مطابق قانون کشورامریکا  قاونی باشد مثلا از طریق حساب پس انداز،ارث و…به دست آمده باشد.

شرایط کلی ویزای سرمایه گذاری E2 :

حداقل سرمایه  برای در خواست ویزای سرمایه گذاری E2 200 هزار دلار می باشد. ، در صورت خرید بیزینس باید حداقل ۵۰ درصد سهام برای شخص متقاضی باشد.اثبات توانایی برای مدیریت بیزینس وهمین طور داشتن سابقه کار مدیریتی  بسیار تاثیر گذار میباشد.

ویژگی های ویزای سرمایه گذاری E2 :

مبلغ سرمایه گذاری در این ویزا در مقایسه با سایر روش ها بسیار پایین تر است . امکان دریافت ویزای سرمایه گذاری E2 در ۶ماه  وهمینطور دریافت ویزا برای همسر وفرزتدان زیر ۲۱ سال در این ویزا احتیاجی به ارائه مدرک زبان وتحصیلات نمیباشد. تبدیل ویزای سرمایه گذاری E2 به گرین کارت امریکا وهمچنن امکان تحصیل فرزتدان  واشتغال به کار همسر در کشور آمریکا را نیز فراهم میکند. موسسه حقوقی ملک پور با بهره گیری از وکلا ومشاوران مجرب شما را در زمینه سرمایه گذاری ومهاجرت از طریق سرمایه گذاری به  کشور آمریکا راهنمایی میکند.

در نهایت با توجه به مطالبی که گفته شد کشور آمریکا به دلیل اقتصاد پیشرفته و مطرح در سطح جهان مورد استقبال سرمایه گذاران در سراسر دنیا شده است. کشور آمریکا به دلیل مالیلت پایینی که نسبت به سایر کشورهای دیگر دارد مکان مناسبی برای سرمایه گذاری میباشد. و گاها شنیده میشود که نسبت به کشور کانادا از ریسک کمتری در سرمایه گذاری برخوردار است که البته بطور قطعی پذیرفته نیست ، و برخی از افرادی که قصد سرمایه گذاری ومهاجرت از این طریق را دارند کشور آمریکا را برای سرمایه گذاری انتخاب میکنند.

در این مقاله سعی بر این شد که به صورت مختصر توضیحاتی در باب سرمایه گذاری در آمریکا برای شما عزیزان ارائه گردد . تاکید مینماییم که ویدیوهای آقای  ملک پور را در همین صفحه مشاهده نمایید تا اطلاعات کامل تری در باب سرمایه گذاری در کشور آمریکا کسب نمایید . جهت دریافت مشاوره رایگان میتوانید با شماره تلفن دفتر مرکزی MIE اتریش 004315121969 تماس حاصل نمایید تا از مشاوره برترین مشاورین اروپا برخوردار گردید .

Rating: 5
6 پاسخ
 1. Kasra گفته:

  سلام عرض ادب خواستم بدونم من قصد دارم ابتدا در یکی از کشور های حوضه خلیج فارس کار کنم تا بتوانم مبلغ مورد نیاز برای مهاجرت به آمریکا را فراهم کنم در خصوص مطلبی که ارائه دادید قید کرده بودید که فقط در حال حاضر از راه تحصیل میشه به آمریکا رفت که آن هم دشوار گفته شده من قصد دارم در کشور های حوضه خلیج فارس کار کنم مانند (بحرین،عمان،کویت،قطر و….. تا بتونم مبلغ مورد نیاز به کشور ایالات متحده امریکا را فراهم کنم میخواستم بدونم اگر من به یکی از این کشور ها برم بعد میتونم از همان شهر به یکی از شهر های ایلات متحده برم که اینجوری هم با پاسپورت غیر ایرانی به این کشور برم و هم هزینه کمتری را تقبل کنم

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   با سلام. مادامی که شما شهروند ایرانی باشید و پاسپورت غیر ایرانی نداشته باشید از هر کجای جهان هم بخواهید اقدام کنید باز به دلیل ایرانی بودنتان برای ورود به آمریکا مشمول سخت گیری ها و تحریم ها خواهید شد. به جز راه تحصیل.

   پاسخ
 2. Kasra گفته:

  سلام عرض ادب
  من قصد داشتم ابتدا به یکی از کشور های حوضه خیلج فارس برم و شروع به کار کنم به دو دلیل یک اینکه برای مهاجرت به آمریکا نیاز به دو وسیله دارم.1 مبلغ کافیه پول که باتوجه به بالا بودن ارزش مالی پول کشور های حوضه خلیج فارس و دوم اینکه من قصد هدف مستقیم از اینکه به آمریکا برم ندارم چون شرایطش برام جور نیست قصدم اینه با 1 سال کار کردن من رشتم مهندسی مکانیک لیسانس مهندسی مکانیک دارم مبلغ کافی را بدست بیارم و بعد به یکی از کشور های اروپایی برم و با 6 ماه تا 8 ماه موندن توانایی و فرصت رفتن به کشور ایالات متحده امریکا را برای خودم فراهم کنم من ایلتس 6 دارم اینجوری هم با پاسپورت غیر ایرانی به کشور ایالات متحده….میخواستم بدونم آیا میشه مستقیم بعد از یک سال کار در به طور مثال( عمان) به ایالات متحده امریکا برم یا خیر با تشکر خسته نباشید

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   با سلام. مادامی که شما شهروند ایرانی باشید و پاسپورت غیر ایرانی نداشته باشید از هر کجای جهان هم بخواهید اقدام کنید باز به دلیل ایرانی بودنتان برای ورود به آمریکا مشمول سخت گیری ها و تحریم ها خواهید شد. به جز راه تحصیل.

   پاسخ
 3. محمد گفته:

  با سلام …یه چند تا سوال داشتم برای ویزای سرمایه گذاری در آمریکا خواستم ببینم به چه صورته اول اینکه شرایط سرمایه گذاری در امریکا با ویزای 500 هزار دلاری یا 1 میلیون دلاری شامل شهرهای بزرگ آمریکا هک میشه یا نه ؟ دوم اینکه انتخاب شهر دست دولت آمریکاست یا دست خود فرد ؟ سوم اینکه این مبلغ پول چطور باید وارد خاک امریکا بشه با توجه به بعضی محدودیت ها در مساءل بانکی ایران ؟ چهارم اینکه اگر مبلغ سرمایه گذاری مثلا تا حدود 3 میلیون دلار بشه تاثیری در دادن ویزا داره یا نه ؟ پنجم اینکه برای ویزا میشه به صورت خانوادگی اقدام کرد یا نه بار اول باید تنها خود فرد باشه؟ و سوال اخر اینکه فرد میتونه با سرمای 2 میلیون دلاری کسب و کار خودش و راه اندازی کنه یا نه حتما باید با شرکت های اونها کار کنه ؟ سوال زیاد پرسیدم معذرت میخوام من برای سال بعد قصد مهاجرت دارم از همین الان دارم درمورد کشورهای مختلف اطلاعات میگیرم که قطعا انتخاب اول من آمریکاست برای همین مزاحم شدم …. ممنون و متشکر

  پاسخ
  • mostafaostovar77 گفته:

   سلام و عرض ادب
   دوست عزیز اگر تمایل به سرمایه گذاری در آمریکا را دارید ذکر این نکته مهم می باشد که در حال حاضر به خاطر شرایط ممنوعیتی که ترامپ برای ما ایرانی ها ایجاد کرده، تنها راه ورود به کشور آمریکا پروسه تحصیل می باشد اگر تمایل به اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری دارید گزینه های متنوعی برای سرمایه گذاری وجود دارد که بسته شرایط حضرتعالی می توان پیشنهادات را ارائه نمود و ذکر این مسائل به صورت جامع در این بخش امکان پذیر نمی باشد لذا در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر با دفاتر ما تماس حاصل نموده و از مشاوره رایگان بهره مند شوید. شماره تماس ما: 02149196000

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.